Jak odšroubovat filtr v pračce

Několik způsobů, jak odšroubovat filtr v pračce, pokud se nedostane ven

Praktické a efektivní pračky dnes jsou pravděpodobně v každém apartmánu.

Velice usnadňují životy majitelů, protože stačí dát do spodního prádla, přidat prášek, stiskněte tlačítko a brzy odstraňte čisté čerstvé věci.

Tato technika je drahá, takže jakékoli členění může dělat v kulaté sumy.

Bohužel, voda z vodovodu v našich domech zdaleka dokonalá. V průtokové vodě obsahuje těžké nečistoty vedoucí k tvorbě měřítka. Usadí se na stěnách domácích spotřebičů, trubek, zobrazuje topné těleso, zvyšuje spotřebu elektřiny.

Stojí za zmínku, že nejčastější rozbití. rozpad elektrického ohřívače vede k vážným výdajům, protože náklady tohoto prvku jsou asi 5-10% nákladů na samotné zařízení.

Čím větší je měřítko akumuluje, tím vyšší je cena elektřiny. A topný prvek se stává stále obtížnější provést své funkce, dokud se nerozbije.

V soukromých domech může technik selhat kvůli písku a rez, zejména pokud voda pochází z studny nebo dobře.

Údržba spodního filtru pračky Whirlpool. AP Servis

Speciální filtry slouží k ochraně praček z znečištění a talířů vápna. Pokud nevíte, jaký filtr vypadá pro pračku, pak je to skládací baňka s čistým šálkem nylonu.

Kde je vypouštěcí filtr v pračce?

Bez ohledu na značku a model stroje, jakož i typ zatížení v něm, vypouštěcí filtr se vždy umístí hned vedle čerpadla. Položka je uvnitř pouzdra a pro snadný přístup, vnější se zavře se šrafovým nebo vyměnitelným panelem.

Nevyžaduje speciální dovednosti nebo aplikační nástroje.

Umístění filtru z různých značek praček:

 • LG. v dolní části pouzdra, vlevo pod poklopem;
 • Indesit a Ariston. v přízemí, vpravo, pokryté odnímatelným panelem;
 • Candy. vlevo pod poklopem;
 • Bosch a Siemens. vpravo, pod prknem na čelním panelu;
 • Electrolux a Zanussi. na dně skříně, vpravo;
 • Samsung. v pravém dolním rohu přední strany;
 • Whirlpool s vertikální zatížení dolů doleva;
 • Atlant. v pravém dolním rohu;
 • Electrolux a Zanussi s vertikálním zatížením ložního prádla. uvnitř bubnu, v jedné z jeho žeber.

V omezeném počtu modelů s načtením do 3,5 kg nemusí být filtr nepřítomen. Takové pračky jsou méně a častější na trhu.

Co dělat pro extrahování filtru?

Pokud se dostanete k odšroubování filtru, je nemožné věnovat pozornost jiným způsobem. Ale před okamžitým demontážem je nutné připravit. Nejprve vypneme podložku ze sítě a překrývající se vodu, a poté. přetáhneme okolní prostor s hadry a připravíme kontejner pro sběr vody. Dále působí důsledně podle následující instrukce.

READ  Jak čistit prášek v pračce

Netlačte se všemi bytěmi. musíte jednat jemně a neporušte náhradní díl.

Pokud to není zkroucené, změňte taktiku: Nakloňte podvozek přístroje zpět na stupně na 45 tak, aby šplhat na pouzdro na zdi. Stiskněte ruku v pěsti a několikrát klepe na filtr. Pravděpodobnost je vysoká, která blokuje odpadky, kosti z podprsenky, mincí nebo vlasů, odstěhují se a usnadňují větru.

Když nejsou předchozí možnosti spuštěny, apelujeme na nejchodernější a efektivnější způsob: Vyčistěte filtr na druhé straně. přes otvor pod čerpadlem. Chcete-li to udělat, budete se muset dostat do šneku a odstraňte odvodňovací čerpadlo. Znalost zařízení zařízení, takže pokud je nejistota lépe experimentovat a kontaktovat profesionálové služby. Pokud se nadcházející manipulace nejsou vyděšeny. orientujte na následující pokyny.

Druhy znečištění a způsobuje faktory

Před čištěním filtry je nutné určit typ kontaminace a důvody jejich vzhledu. Aby se zabránilo tvorbě nečistot, existují preventivní metody a prostředky. Znát důvody, důsledky a způsoby, jak odstranit problém, budete rozšířit provozní život stroje a poskytnout jeho nepřerušovanou operaci.

Kromě obvyklého odpadu, které spadá do podložky spolu s věcmi, konvenční nečistoty, vápno květy, měřítko a usazeniny formy lze považovat za znečišťující látky filtru. Chcete-li je odstranit existují různé způsoby a prostředky. S jejich pomocí, budete nejen vyčistit filtry, ale také varovat zjevení znečištění.

Důvody kontaminace filtru se stávají:

 • tuhá voda;
 • Částice, vilki, oddělené od praní věcí;
 • Nadměrné čištění a suší se všemi strojními prvky;
 • Špatná kvalita prášků a jiných prostředků pro mytí.

Zvažte hlavní typy znečišťujících látek a způsobů, jak je eliminovat.

Nekvalitní voda se stává jednou z hlavních příčin vzdělávání na filtrech a dalších složkách měřítka a vápno. Vyčistit podložku může používat profesionální a domácí.

Kyselina octová nebo citrónová, SODA mohou být použity jako purifikované čističe. Jedná se o vynikající stroje pro čisticí stroje v každé milence

Profesionální nástroje jsou vybrány v souladu s funkčními funkcemi zařízení a finančních schopností.

Jednoduché a cenově dostupné znamená bělost. Čištění lze provést a mechanicky, ale ne samostatně, ale s pomocí specialistů, kteří pro tyto účely používají speciální zařízení.

Pokud se dostanete do filtru nečistot, hromadu z oblečení, stejně jako na předčasném čištění a používání nekvalitních nástrojů pro mytí, nájezdy, plísně a nepříjemný zápach. Úklid se provádí, jako v prvním případě, domov a profesionálních agentů.

Pomoc při určování důvodů znečištění filtru může kvalifikovaný specialista. instalatérství. Může také naznačovat, které metody čištění jsou nejúčinnější

Kromě octové a kyseliny citrónové se doporučuje použití měděné síry a sody, stejně jako bělost. Po vyčištění a ukončení režimu oplachování musí všechny díly otřete čistým suchým hadříkem a suchým.

Jak čistit filtr v pračce

Pračka, stejně jako jakákoli jiná domácí spotřebiče, musí se starat a zabránit, pokud to neudělá, poté s aktivním použitím spotřebiče pro domácnost se rychle selže. V článku vám instalatérský mistr řekne, jak čištění filtru v pračce.

READ  Pračka neotvírá dveře

Normální fungování pračky poskytuje dva hlavní a jeden další filtr:

 • Filtr je prvek plnicího potrubí, obyčejného kovu nebo polymerního oka s buňkami několika desátých milimetrů, navržených pro blokování cesty k malým částicm nečistot vody do mycího systému.
 • Vypouštěcí filtr (kufr) je kulatý, podlouhlá plastová zátka zašroubovaná do šneku určeného k ochraně oběžného kola odtokového čerpadla z pádu cizích předmětů ve formě: párátka, zápalky, tlačítka a podobně. (koupeno a instalováno samostatně). Změkčená voda, ze které jsou vápenaté a hořčíkové soli odstraněny neškodné na kovové a plastové prvky pračky. Přeskočení je vytvořeno přesně kvůli vnitřním částem jednotky, tuhé soli se usadí, tvořící pevný let. Filtr pro zmírnění vody nejen zabránění vzhledu měřítka, ale také sestavte zrna, částice rez a dalších malých odpadků, které mohou být ve vodních potrubích. Tak, procházející filtrem se voda stává čističem a měkčí, což snižuje pravděpodobnost poškození.
odšroubovat, filtr, pračce

Kde jsou vypouštěcí a plnící filtr v pračce

Umístění filtrů ve většině mytí domácností rovnoměrně.

Filtrační prvek je instalován v zadní části (horní) části promývací jednotky, přímo na přívodu vody v přívodním ventilu.

Odtokový filtr musí být podepsán v nejnižším bodě pračky, je tam, že voda může být vyčerpána gravitací v případě nouze. Nejčastěji přístup k němu je uzavřeno se speciálním poklopem nebo dekorativním panelem, pro pohodlí, nachází se v přední části stroje.

Vlastnosti umístění vypouštěcího filtru u různých výrobců:

 • Pračka Candy. Filtr je dole na levé straně, zavře se poklopem.
 • Pračky Bosch a Siemens. filtr je na pravé straně, může zavřít střapec nebo panel.

Jak otevřít filtrační kryt v pračce?

Zahraniční předměty v kapsách, malé odpadky, vlasy a nitě nezmizí bez stopy po naložení věcí v bubnu. To vše prochází odtokovým filtrem, čerpadlem a v nejlepším případě jde do kanalizace. Stává se to tak, že odpadky skóruje části a blokuje čerpadlo. Problém je doprovázen takovými znaky:

 • Auto zcela nevypouští vodu;
 • Zastavení práce a kód chyby je na displeji;
 • Voda zanechává nádrž pomalu as přerušením, zatímco slyší hučení čerpadla, praskání.

V ideálním případě je třeba filtr vyčistit jednou měsíčně. Pokud uživatel následuje instrukce, nedochází k žádné problémy. je snadné získat prvek a jednoduše. Dostatečně otevřít panel:

 • V pračce „Samsung“, LG, Zarussi, „Candy“, „Atlant“ filtr je skryta za malými dveřmi pod kořeněným poklopem. Stiskněte dvířka rukou nebo rozteče šroubovák pro přístup k detailům.
 • V strojním prvku Bosch skrývá dlouhý dekorativní panel zdola. V dřívějších modelech je víko připojeno na háčky. Nastavte je vodorovně pomocí šroubováku a vyjměte panel. V posledních modelech jsou západky stlačeny štěrbinovým šroubovákem a dveře se posouvá na stranu.
 • V SMA „Ariston“, „Indezit“ je také pevný panel. Okamžitě stiskněte spodní, pak horní západky a dodat filtr.
READ  Praní péřového polštáře v pračce

Důležité! V některých stratlech (zejména vertikální typ) chybí odtokový filtr. Čištění čerpadla, trysek a hadic.

Nyní můžete přejít na čisticí prvky. Ale jsou zde problémy. Další sekce je vyřeší.

Co se stane, pokud ne čistit?

Smutek v průběhu vytváří vážné problémy pro normální fungování zařízení, odmítnutí jeho čištění povede k exacerbaci situace:

 • Vznik nepříjemného zápachu umytého prádla nebo vyzařování z bubnu. V akumulovaném odpadu se aktivně rozvíjí patogenní bakterie, což nutí tuto hrudku nečistot. Postupně se zde vytvoří plíseň a houba. Mimochodem, vůně v pračce může také pomoci zbavit se kyseliny citrónové, v tomto článku;
 • Vznik problémů s odtokem. Extrémní fáze této situace bude úplnou neschopnost odstranit špinavou vodu z bubnu nebo odchylky pračky pro provozování pracího cyklu;
 • Plné selhání vypouštěcího čerpadla. V tomto případě se pravděpodobnost zvyšuje, že hlavní odpad skočí přes uzavřený filtr a JAMPS čerpadlo nebo rozbít čepel oběžného kola. Situace pomůže pouze úplná náhrada dílu. Mistr opravy může tuto operaci provádět, což znamená další finanční výdaje.

Péče o čisticí systém v modelech LG

Na stroji LG Machine vyčistit filtr, musíte nejprve odšroubovat. Drží rukojeť, mělo by se posouvat proti směru hodinových ručiček a vytáhněte položku na sebe.

Z filtru byste měli odstranit velké odpadky. Pak se promyje pod tekoucí vodou. Pokud existují silné kontaminanty, je nasáklá v kaši s vodou pro šest hodin. Dobře pomáhá vyčistit měřítko kyseliny citrónové.

Nezapomeňte zobrazit díru, kde byla položka umístěna, můžete použít baterku. Všechny odpadky z nich by měly být odstraněny. Po dokončení všech akcí je položka vložena do svého dřívějšího místa.

V závislosti na modelu stroje budete muset odstranit různé části případu. Pro Ardo, VirPull, Candy, Algi a Ariston. můžete dostat ze dna, někdy tyto stroje nemají dno, v jiných případech je odnímatelná. AEG, Bosch a Siemens musí odstranit přední stěnu. Zarussie a electrolux. zadní. Více o tom, jak se provádí, můžete číst v článku „Výměna čerpadla pračky“. Existují také video instrukce pro různé modely.

Také, pokud pračka prostě nemá filtr svým designem, musíte otevřít své tělo a dostat se na šnek. Takže bude nutné zkontrolovat trysky a vypouštěcí pumpy sám za přítomnost blokování.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS