Jak odstranit hluk ventilátoru z mikrofonu

odstranit, hluk, mikrofonu

Šum na pozadí při použití mikrofonu USB

Hezký den všem na krokodýlovi! Mám mikrofon AKG Lyra připojený přes USB ke stolnímu počítači. Problém je, že i při nulovém zesílení slyším podivný elektrický šum. Zkoušel jsem si hrát s nastavením ve Windows, změnil jsem kardioidní směrovost mikrofonu, vyzkoušel jsem všechny porty USB na počítači a dokonce i jinou zásuvku pro napájení počítače, ale nic nefunguje. Než jsem však šel a vyměnil mikrofon za jiný, zkusil jsem ho připojit k druhému stolnímu počítači a tam tento hluk zmizel. Problém je v napájení počítače a mikrofon z něj zachycuje šum? Ironií je, že existuje i čínská Fifina, která tímto netrpí. Pánové, prosím o zpětnou vazbu, jak tento problém vyřešit? Pomohl by v tomto případě rozbočovač USB s napájením, nebo se vzdát a koupit zvukovou kartu a na tento druh mikrofonů už nesahat?? Záznam šumu při nulovém zesílení je přiložen.

Tento problém je nejčastěji způsoben šumem z domácího zdroje napájení. Některé napájecí zdroje to tlumí, jiné ne. Můžete zkusit připojit počítač s filtrem s „izolací šumu“ (upřímně řečeno, pomáhají jednou), ale lepší je připojit se k bateriím dobré UPS, pak můžete eliminovat indukci z domácí elektrické sítě. Šum může vznikat i v samotných součástech systému. Je nepravděpodobné, že by se nějaký kondenzátor přepálil a přenášel šum na základní desku a mikrofonní signál ho zachytil a zapsal. Podle vašeho záznamu se zdá, že se jedná o hluk ze sítě nebo o něco v samotném počítači. Napájení je nejčastější příčinou hučení. Jako řešení navrhuji následující kroky:. Zkuste zapojení přes nějaký filtr (není to pravděpodobné, ale mohlo by to pomoci). Výměna zdroje napájení v počítači. Připojení přes UPS (pozor, připojena musí být nejen samotná systémová jednotka, ale i všechny spotřebiče, které jsou v přímém kontaktu se systémovou jednotkou a elektrickou sítí). Použití digitálních filtrů šumu. Zakupte si externí kartu USB a připojte k ní mikrofon přes XLR

Zkuste jako diagnostický postup vyjmout napájecí zdroj z tichého počítače, připojit jej k hlučnému počítači a poslouchat

Moc děkuji, teď už je to mnohem jasnější! Ještě pár otázek, pokud vám to nevadí:. O jakých filtrech mluvíme?? Kontakt s jednotkou i se sítí je pouze na monitoru, chybí mi něco?? Je možné připojit mikrofon USB přes XLR? Adaptéry? Proč druhý mikrofon USB nezaznamenává hluk?? A nakonec, myslíte si, že by bylo dobré se ho vzdát, vrátit ho a rovnou si pořídit mikrofon XLR??

https://www.dns-shop/product/074fbe45a22f8a5a/setevoj-filtr-apc-essential-surgearrest-pm8-rs-belyj/ Mám jeden, pomohlo odstranit síťový šum, ale v posledním bytě nepomohlo. S tím bych moc nepočítal.

Záleží na sestavení systému. Já mám například dva aktivní zvukové monitory, běžný monitor, zvukovou kartu a kytarový předzesilovač v kontaktu se sítí a počítačem. Pokud hluk pochází ze sítě, je nutné odpojit všechna zařízení.

Myslím, že byste měli nejprve vyloučit rušení ze strany samotného počítače. Měl jsem zkušenost s velmi hlučným zdrojem, bylo to úžasné. Kdysi jsem měl zdroj Gygabite B700H a šumělo mi v něm všechno: neustálé pískání v reproduktorech, v kytarovém zesilovači, v mikrofonu. Dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, co se děje. Už jsem všechno změnil, nakonec jsem změnil PSU na tichý systémový výkon 9 a hluk zmizel.

READ  Jak odstranit vodní kámen v pračce

Nastavení mikrofonu ve Skypu

Některé aplikace používají vlastní nastavení zařízení pro zachytávání zvuku, takže po restartování počítače se může zvuk například ve Skypu vrátit na pozadí. Problém se řeší následujícími pokyny.

V prvním a druhém bodě kontrolujeme, zda je nainstalováno potřebné vybavení pro přehrávání a vysílání.

Spotřebiče

Zařízení připojené k síti tam vysílá rušení. Například chladnička. To je důležité, pokud jsou spotřebiče a počítače připojeny přes stejnou zásuvku. Co dělat? Připojte počítač k samostatnému zdroji napájení. Používejte raději přepěťovou ochranu než prodlužovací kabel.

Vyhledejte ikonu reproduktoru na systémové liště. Další: Pokud se jedná o notebook, zobrazí se kromě mikrofonu i zařízení zabudované v počítači. Otevřete kartu „Záznam“, klikněte na používané zařízení. Další: Nastavení úrovně hlasitosti mluvením do mikrofonu. Otevřete kartu „Úrovně“: Dále otevřete kartu „Upřesnit“: Upravte kvalitu zvuku (bylo popsáno výše). Nyní již nebude nutné řešit otázku, jak odstranit šum na pozadí z mikrofonu webové kamery.

Jak odstranit šum z mikrofonu počítače

Tato závada je častější u notebooků, kde malé rozměry zařízení neumožňují dostatečné oddělení zařízení citlivého na zvukové vlny od některých elektrických pohonů. Hluk v mikrofonu může nejčastěji pocházet z provozu elektromotoru jednotky pevného disku nebo chladiče ventilace. Stává se však také, že některé provozní režimy způsobují šum v mikrofonu. Pokud je v systému Windows zvolen úsporný režim, může to způsobit hluk. Abyste to zajistili, musíte přejít do nastavení „Power“ a změnit jej z úsporného režimu na režim „High Performance“. Po restartování počítače může rušení zmizet.

Další příčinou rušení může být nesprávně zapojené zařízení. Obvykle jsou připojeny přes port USB a jsou odtud napájeny. Pokud je externí zařízení špatně sestaveno, bude napájecí zdroj zachycovat šum ve sluchátkách. To nesouvisí přímo s mikrofonem, i když některá externí zařízení poháněná elektřinou mohou způsobovat vibrace, které mohou být zachyceny sluchátky nebo reproduktory prostřednictvím mikrofonního kanálu. Ověřte přítomnost externího zdroje šumu postupným odpojením všech externích zařízení od portů.

Program, který pomůže odstranit hluk

Pokud stále nejste spokojeni s kvalitou nahraného zvuku, pak následující program s ještě větší pravděpodobností odstraní šum mikrofonu. Jmenuje se BIAS SoundSoap Pro. Stáhněte si archiv s utilitou z mého Yandex Disku na adrese: https://yadi.sk/d/sOt146-U233gQg.

Ve složce „Downloads“ najděte stažený archiv a rozbalte jej.

Pak přejděte do „Virtuální.Audio.Kabel.4.14.Maloobchodní prodej a stiskněte tlačítko „setup“. Instalace je velmi jednoduchá a nebudu se jí zabývat. Tím se nainstaluje virtuální zvukový kabel.

Po instalaci se zvuk ve vašem počítači ztratí. nelekejte se, zjistíme, jak ho zapnout.

Dále zadejte složku „BIAS.SoundSoap.PRO.v2.0.RTAS.VST“ a spusťte soubor „SoundSoap Pro 2 Installer“. Postupujte krok za krokem podle průvodce instalací.

Po instalaci nástroje přejděte do: C:\Program Files (x86)\BIAS\VSTPlugins. Ve složce uvidíte jeden zásuvný modul. Zvýrazněte ji a zkopírujte.

Pak se vraťte k rozbalenému archivu a otevřete složku „SaviHOST“. Vložte tam zkopírovaný zásuvný modul.

Ve stejné složce „SaviHOST“ bude soubor se stejným názvem. Musíte jej změnit na „BIAS SoundSoap Pro“. Pokud se na konci názvu zobrazuje přípona.Neodstraňujte ji. Tím se dokončí instalace požadovaného programu a všech potřebných komponent.

READ  Jak odstranit červené skvrny po epilaci

Chcete-li spustit nástroj, spusťte soubor, který byl přejmenován. Rozhraní BIAS SoundSoap Pro vypadá takto.

Před spuštěním nástroje je třeba vrátit zvuk do počítače. Přečtěte si o tom o něco níže.

Otevřete kartu „Devices“ a ze seznamu vyberte „Wave“.

V poli „Input Port“ (Vstupní port) uveďte mikrofon a v poli „Output Port“ (Výstupní port) vyberte možnost „Line 1“ (Linka 1). Zadejte frekvenci 48000 a vyrovnávací paměť 200. Uložte změny pomocí tlačítka „OK“.

V softwaru zaškrtněte políčko „zapnuto“. Poté v barevných obdélnících níže vyberte zelenou záložku a křížek u položky „Broadband“. Poté klikněte na „Adaptive“, abyste vytvořili úplné ticho, a klikněte na „Extract“. Software začne zachycovat šum. Po dokončení nastavení softwaru budou modré značky v každém sloupci nastaveny na určitou frekvenci. Vše pod těmito značkami (šum) je vyřazeno a vše nad nimi (váš hlas) je zaznamenáno. Tím se potlačí hluk mikrofonu nebo jiné zvuky v místnosti.

Nechte nástroj spuštěný a můžete přejít k internetové komunikaci nebo hlasovému záznamu. Všimněte si, že v programu, kterým budete nahrávat hlas, byste měli přejít do nastavení a jako vstupní zařízení zadat virtuální kabel. „Line 1“ místo mikrofonu.

Totéž platí pro messengery. Například zde je uvedeno, co dělat ve Skypu. Otevřete „Nastavení“ a na kartě „Zvuk a video“ vyberte „Linka 1“ jako „Mikrofon“. Díky tomu všechny tyto programy nebudou přijímat zvuk z mikrofonu, ale čistý, filtrovaný zvuk přes virtuální kabel.

Získání ztraceného zvuku zpět

Ihned po instalaci aplikace „Virtual.Audio.Kabel.4.14.Maloobchodní prodej“, v počítači nebude žádný zvuk. Chcete-li ji získat zpět, vyhledejte položku „Ovládací panely“ a otevřete příslušnou aplikaci.

V režimu zobrazení „Velké ikony“ přejděte na položku „Zvuk“.

Na kartě „Přehrávání“ vyberte reproduktory. Klikněte na ně pravým tlačítkem myši a zadejte „Použít výchozí“ a „Použít výchozí komunikační zařízení“.

Na kartě „Nahrávání“ je třeba vybrat virtuální kabel. Pokud není vybrána. klikněte na ni pravým tlačítkem myši a zadejte dvě výše uvedené položky.

Šum mikrofonu mohu odstranit pomocí nástroje SoundSoap Pro a BIAS od společnosti Realtek. Nahraný zvuk je nyní čistý, bez cizích šumů, pouze s hlasem. Pokud máte nějaké dotazy, napište do komentářů níže a podělte se o software nebo metody, které znáte k potlačení šumu.

Proč je mikrofon hlučný

Při používání vestavěného komponentu i při komunikaci nebo nahrávání zvuku pomocí drahého zařízení můžete slyšet cizí šum. Je to dáno povahou membrán, kterými jsou mikrofony při výrobě opatřeny. Zachycují nejen řeč uživatele, ale také hluk běžící systémové jednotky, hučení ledničky, syčení televizoru.

Další příčinou špatného výkonu mikrofonu je pomalé připojení. Pokud je komunikace přes internet při používání služby Agent nebo Skype pomalá, je nejen slyšet šum, ale může dojít i ke ztrátě spojení.

Třetím důvodem je triviální porucha zařízení. Pokud zařízení nemůže správně fungovat z důvodu poruchy, nelze problémům zabránit.

Příčinou šumu mikrofonu jsou nejčastěji softwarové chyby a nesprávné nastavení ze strany uživatele. Příčina potíží je jasná. nemožnost pracovat se „softwarem, který je zodpovědný za čistotu zvuku“.

READ  Jak odstranit škrábance z varné desky

Hlučný pokoj

Výše jsme již psali o citlivosti kondenzátorových mikrofonů, jejíž vysoké hodnoty mohou vést k zachycení cizího šumu. Nemáme na mysli hlasité zvuky, jako je bouchání nebo rozhovory, ale tišší zvuky, jako je projíždějící doprava, hučení domácích spotřebičů a obecný hluk v pozadí, který je běžný ve všech městských obydlích. Tyto signály se při nahrávání nebo komunikaci spojují do jediného bzučení, někdy s malými hroty (praskáním).

V takových situacích byste měli uvažovat o izolaci místnosti, kde nahráváte, o koupi mikrofonu s aktivním potlačením šumu nebo o použití jeho softwarového analogu.

Softwarová redukce šumu

Některý software pro práci se zvukem „umí“ odstranit šum „za běhu“, to znamená, že mezi mikrofonem a signálem spotřebitele je prostředník. program pro nahrávání nebo tazatel. Může to být buď aplikace pro změnu hlasu, jako je například AV Voice Changer Diamond, nebo software, který umožňuje ovládat parametry zvuku prostřednictvím virtuálních zařízení. Ten zahrnuje několik programů Virtual Audio Cable, BIAS SoundSoap Pro a Savihost.

    Rozbalení všech přijatých archivů do samostatných složek.

odstranit, hluk, mikrofonu

Vložte do rozbalené složky Savihost.

V části „Výstupní port“ najděte položku „Line 1 (Virtual Audio Cable)“.

Vzorkovací frekvence by měla být nastavena na stejnou hodnotu jako v nastavení systémového mikrofonu (viz „Mluvení jako mikrofon“ na straně 66). (viz odkaz výše).

Velikost vyrovnávací paměti lze nastavit na minimum.

Nástroj jsme připravili, nyní ho musíme správně použít. Asi jste uhodli, že zpracovaný zvuk budeme získávat z virtuálního kabelu. Stačí jej zadat v nastavení, například Skype, jako mikrofon.

Šumový filtr

Pokud chcete věnovat čas nastavení tohoto přístroje, bude se vám hodit nastavitelný „Noise Pass Filter“, který zajistí dobrý přenos zvuku s prakticky úplnou eliminací vnějšího hluku.

Po úspěšném nastavení zkopírujte filtr do jiného zdroje zvuku, pokud je připojen a má stejné parametry. Uložte změny do profilu, dokončete nastavení scény a spusťte streamování, abyste se chránili před nepříjemným hlukem.

Používání aplikace SoundSoap

Nakonec vám povíme o programu SoundSoap, který vám umožní zpracovat stávající nahrávku. Je distribuován jako samostatný software i jako plug-in pro různé DAW. Zde je návod, jak rychle zlepšit kvalitu nahrávky odstraněním sykavek.

    SoundSoap je placený, ale můžete použít i bezplatnou demoverzi.

Toto byly všechny softwarové metody pro odstranění syčení mikrofonu v počítači. Pokud nic z toho nepomůže a ani střih hotové nahrávky se nezdaří, je pravděpodobné, že problém je hardwarový a pomůže pouze výměna mikrofonu nebo celé náhlavní soupravy.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci s vaším problémem.

Kromě tohoto článku je na webu k dispozici 12823 dalších užitečných pokynů. Přidejte si Lumpics do svých záložek (CTRLD) a určitě vám budeme opět k užitku.

Popište, co se vám nepodařilo. Náš tým se bude snažit reagovat co nejrychleji.

na toto téma:

Prosím, položte otázku nebo komentář Zrušit komentář

| Denial of responsibility | Contacts |RSS