Jak odstranit kartáče z robota vysavače

Péče a čištění robota vysavače. Jednoduchá rada

Robot vysavač. moderní high-tech gadget. Je navržen tak, aby poskytoval pomoc v lidském životě a pomohl mu podpořit denní čistotu v domě, bytu nebo kanceláři. Navzdory skutečnosti, že „automatický“ vysavač je vynalezen jako autonomní zařízení pro čištění domu, stejně jako jakékoli jiné zařízení domácích spotřebičů, vyžaduje systematickou péči a údržbu. Každá událost péče pro různé prvky robota vysavače je absolutně ne obtížnou povolání a nebude trvat mnoho času, ale bude mít obrovský dopad na celkovou produktivitu vysavače a životnost. Musíte vědět, že není nutné mít žádné speciální dovednosti pro péči o zařízení, bude moci vykonávat to absolutně jakoukoliv hospodyně. Chcete-li se starat, musíte zvýraznit nějaký volný čas a vařit pár speciálních zařízení, která nejčastěji přichází s robotem. V tomto článku odpovíme nejčastější otázky. Jak čištění robota vysavače od odpadků a nečistot a také jak často je nutné vyčistit a monitorovat důležité uzly.

Nejprve zvažte čištění nejvíce špinavého a důležitého prvku ve vysavači. jedná se o sběrný odpad a filtr. Zpravidla téměř všechny vysavače mají nádobu pro shromažďování odpadků typu cyklonu. Nemá tašku a vybaven jedním nebo dvěma filtry pro čištění odcházejícího vzduchu. Pro vzácné modely, ve kterých se používají pytle sběrače odpadků. Jsou jen nahrazeny novými.

Pro vyčištění sběrače prachu musí být získán od vysavače, nejčastěji stisknutím odpovídajících tlačítek na skříni. Kontejner je v podstatě extrahován shora, jako roboty Ilebo Omega nebo Oleg. Vzhledem k tomu, že tato metoda je nejvhodnější a pravděpodobnost rozptylu odpadků je velmi malá. V ostatních případech je předložen na straně nebo za sebou, přibližně jako Irobot Roomba.

Také výrobce a značka vysavače budou záviset na možnosti mytí nádoby pro odpadky a filtru pod vodou. Například v prachových kolektorech, většina modelů robotových vysavačů Aobot Rumba je elektromotorem, a proto je zavlažování takových grad, včetně filtru přísně zakázáno. Maximální to, co lze udělat, je otřít ho mírně vlhkým hadříkem.

To platí i pro filtry. Existují modely, kde je omyvatelný filtr standardní volbou, a ve zbytku vysavačů je třeba vyčistit speciálně stanoveným mostem, který je doplněn robotem (pokud je samozřejmě zahrnuta). Velmi často, pro rychlý čisticí filtr, použijte proud stlačeného vzduchu nebo uchýlit se k čištění starým způsobem. Obyčejný vysavač.

Každý výrobce doporučuje čištění sběrače prachu po každém čištění, ale pokud je objem kontejneru velký, je dovoleno sloužit a jednou čištění. Hlavní věc zůstává následovat vyplnění nádoby, jinak bude skóroval kontejner negativně ovlivnit sací kapacitu a celkovou účinnost robota vysavače. Žádáme, abychom zapomněli, že každý filtr má omezený zdroj operace. Pokud používáte denně vysavač, filtr je s výhodou nahrazen každé 2-4 měsíce. A pokud se operace provádí pouze párkrát týdně, může být filtr nahrazen každých šest až osm měsíců.

Poznámka! Vhodné označení se aplikuje na omyvatelné filtry a sběratele prachu. Rozlišení pro výrobu mytí.

Jak vyčistit vysavač Xiaomi

Roboty vysavače jsou určeny pro práci výhradně v uzavřených místnostech. Po dokončení promytí podlahy musí být přístroj připraven pro skladování až do dalšího čištění. Některé modely poskytují varovný systém. Informace o chybě se například zobrazí na monitoru, pokud vlákna, vlasy a vlna na kartáče.

Za prvé, naučit se doporučení výrobce nákladu:

Vyčistěte kartáč každý týden, proveďte výměnu po 6-12 měsících v závislosti na frekvenci použití;

Důň sběratele prachu a filtrovat každý týden;

Údržba kola musí být provedena měsíčně.

Chcete-li kartáčovat robot-vysavač, musíte přístroj překlopit. Poté klikněte na Klipu pro odstranění víka. Poté zvedněte hlavní kartáč a odstraňte prach z ložiska. Nastavení gadgetu je obvykle připojené nástroje pro čištění dílů. S jejich pomocí odstranit vlasy a jiné odpadky, omotané kolem štětin. Po dokončení procedury je díl vložen na místo, dokud nezavádí.

Kromě hlavního kartáče jsou také laterální. Chcete-li je odstranit, musíte odšroubovat blokovací šrouby. Po promytí jsou díly instalovány na místě a utáhněte prvek upevňovacího prostředku. Výrobce doporučuje měnit boční kartáče s frekvencí 1 krát v 3-6 měsících, aby se zabránilo snížení kvality čištění.

Pro vyčištění předního kola robota vysavače, musíte přístroj překlopit a zvýšit položku. Z osy a z povrchu kola odstraňte šroubováky. Pak ji promyje pod běžící čistou vodou. Po úplném sušení je část instalována na místě a mírně stisknuto pro hustou fixaci. Kolo čistí týdně.

READ  Jak navléknout dvojitou jehlu na šicí stroj

Čištění tkanin s mokrým způsobem vymazán po každém použití robota vysavače. Chcete-li to provést, vyjměte obložení z vlhkého modulu, promyje pod tekoucí vodou a vysuší. Výrobce doporučuje, aby je nutné jej umýt tak, aby filtrační vložka nebyla ucpaná špinavou vodou. Pokud je materiál silně vybaven, účinnost čištění je významně snížena. Výměna části se provádí nejméně 1 čas za 6 měsíců.

odstranit, kartáče, robota, vysavače

Měsíční čištění senzorů gadgetu, včetně senzorů zodpovědných za odpověď na pokles zařízení nebo na jeho přístup ke zdi. Použijte měkkou suchou tkaninu k čištění. Kontakty nabíjecího modulu také potřebují pravidelné čištění. nejméně 1 čas měsíčně. Měkké tkaniny se používají k odstranění kontaminace z povrchu.

Plastový případ robota je také kontaminován během provozu. Pro své čištění použijte mokré ubrousky CIF. Nonwoven Canvas nenechává rozvody a hromadu. Kromě plastových výrobků jsou ubrousky vhodné pro čištění v celém domě: technika v kuchyni, předměty pro domácnost, jakýkoliv omyvatelný povrch.

Čištění turbo listů

Štětec slouží k podpoře odpadu směrem k sání. Vzhledem k přímému kontaktu s okolním odpadem a prachem, kartáče potřebují konstantní čištění. V procesu čištění mohou ocenit velké množství vlasů, které vede k nadměrnému úsilí při otáčení kartáče, důsledkem snížení životnosti vysavače.

 • Před čištěním je nutné jej odstranit z robota vysavače. Při pokusu o vyčištění uvnitř zařízení můžete snadno snížit vyvažování turbo a vést k posunutí osy otáčení dílu a zhoršené jeho funkcí.
 • Chcete-li odstranit, musíte pečlivě vzít západku, držet turbo a vytáhnout položku na sebe.
 • Opatrně vyčistěte kartáč speciální tuhou tryskou, která jde v konfiguraci vysavače.
 • Osa přílohy otřete a vraťte kartáč na místo.

A tato adaptace je nezbytná výměna. S každodenním použitím by mělo být změněno každé 1,5-2 měsíce, s více vzácnější operací. jednou za 3-4 měsíce.

Nejobvyklejší metoda čištění

Od samého počátku je nutné asimilovat, že bez demontáže kartáče bude výkon dobrého čištění nemožné. Za všech okolností, pokud je vhodný šroubovák, čisticí postup nebere více minut minut.

Pro pohodlí pochopení techniky čištění turbo, bude rozloženo na některé fáze:

 • Čištění kartáčů z trubky vysavače;
 • neúplná demontáž pro odstranění rotující části;
 • Oddělené odpadky shromážděné (velmi často je to vlasy a vlna);
 • Znečišťující látky.

Vyřízněte odpadky, které potřebujete, protože v jiném případě nebude vyčištěn s nádherným štětcem.

Mnozí se snaží čistit kartáč vysavače s jiným kartáčem nebo starými dolary. Tato metoda je méně rebelutativní, protože žádá více času na dosažení přesně stejného dobrého výsledku.

Čištění snímače výškového rozdílu

Pro zajištění správného provozu robota vysavače a detekci výšky klesne, je nutné čistit senzory, které jsou zodpovědné za rozpoznání výškových rozdílů. Snímače jsou umístěny v dolní části vysavače. Pro čištění jednoduše otočte vysavač a otřete okna snímače běžným suchým hadříkem nebo ubrouskem, který ponechává hromadu.

Přední kola robota jsou zodpovědná za jeho pohyb, což je důvod, proč je nutné zajistit jejich plnou čistotu, aby jim žádné cizí předměty a nečistoty, které jim brání rotaci. Pro čištění otočte vysavač robota a mírně lisování na kola, odstraňte všechny akumulované odpadky.

Více informací o problematice služeb a dalších otázkách souvisejících s operací, můžete zjistit v pokynech nebo voláním.

LLC „GmbH“ má status oficiálního prodejce Irobot od roku 2010. Jsme vždy rádi, že nabízíme nejlepší řešení pro „robotické“ čištění pro vás. Děláme budoucnost blíže a včerejší fantastickou realitu.

Jak čistit vysavač

Postup pro čištění přístroje je podmíněně rozdělen do několika fází:

 • Kontejner je odstranit odpadky akumulované uvnitř;
 • filtry. v případě potřeby je opláchněte nebo otřete;
 • Štětce. odřízněte pilot a vlasový nástroj;
 • osy a kola;
 • tryska, kapalná nádoba. mytí;
 • Čisticí senzory.

Ne všechny části mohou být promyty pod proudem tekoucí vody. Bude užitečné seznámit se s pokyny a zobrazit nástroj, který je dodáván s hlavními částmi zařízení.

Hlavní kartáč

Turbo pro pohodlí je lepší vytáhnout z vysavače: vypnout přístroj, otočte jej a přesuňte kryt zad, stiskněte západku. Pak vytáhněte kartáč a odstraňte ložisko. Čisté může být vyčištěn speciálním kartáčem. Není třeba mazat. Hlavní kartáč samotný je také kartáčovaný ručně, odstranění zraněné hromady a další odpadky. Pak nainstalujte na místě.

Boční kartáče

Pomocné koštětů jsou uvedeny níže, jsou první, kdo čistý prostor. Starat se o ně jen:

 • Vytáhněte. vytáhněte západku na sebe nebo propagujte šrouby křížové šroubováky.
 • Selhání kartáče z vlasů a vlny pomocí malých nůžek.
 • Osa otřete vlhkým hadříkem a na místa vraťte čisté boční kartáče.

Služba je vyžadována jednou týdně, maximálně 10 dní.

READ  Skládací konvice Xiaomi hl skládací rychlovarná konvice

iRobot Roomba i7. Remove and Replace and Cleaning Brushes

Senzory

Stupeň orientace robota v prostoru závisí na jejich funkčnosti. V závislosti na typu modelu mohou být senzory umístěny kdekoli na pouzdru. Není třeba je rozebrat, hlavní věc o pokynech pochopit polohu a pravidelně otřete prach suchým hadříkem.

Mycí houba

Při skladování je žádoucí odstranit trysky pro mokré čištění, jinak budou „vyplnit“, šíření nepříjemného zápachu a louže je tvořena pod přístrojem. Po odstranění hadříku s tryskami, omyjte ručně nebo v pračce. Pokud nejsou žádné silné kontaminující, stačí opláchnout pod proudem vody bez odstranění trysky. Změňte hadry S výhodou každých šest měsíců.

Kola

Nejtěžší provoz bude čištění vodicího kola. tahání modulu k sobě, opatrně odstraňte kolo z pouzdra. Pak vyjměte z držáku a ručně vyčistěte. Uvedení osy, vytáhněte ji, odstraňte nečistoty. Po dokončení opakujte výše popsaný proces v opačném pořadí, abyste mohli kolo do pouzdra. Boční kola vytáhnou, otáčení vysavače. Odstranění odpadků narušující rušení pohybu, dejte je zpět.

Sběratelé prachu

Provádí se, pokud je vnitřní senzor spuštěn nebo podle potřeby:

 • Otevřete kryt.
 • Posuňte drážky, které drží kontejner. Sběratel prachu. Přesuňte drážku ve stejnou dobu tak, aby nádoba nesměná.
 • Vyjměte nádobu tažením prstů nahoru.
 • Vyhoďte odnímatelnou západku a odstraňte filtr houby pod ním. Překlopit z prachu.
 • Vyřízněte nádobu, vyčistěte ji zevnitř se speciálním kartáčem (k dispozici).
 • Namontujte čistý filtr zpět, zarovnejte, neopustí sloty mezi drážkou a samotnou nádobou.
 • Nainstalujte zpět do vysavače, čeká na kliknutí. Zavřete kryt.

Postup Start Po vypnutí přístroje. Ačkoli některé modely vám umožní udělat v pracovním režimu. Při otevírání krytu se systém automaticky přepne do pohotovostního režimu.

Filtry

Čištění filtru se provádí současně s odstraněním kontejneru. Stačí je potřást prachem, pak se vraťte na místo. Lze umýt ve vodě bez detergentu. Jednou za každých 3-6 měsíců je třeba filtr změnit nákupem značkových komponent.

Nabíjecí stanice

Na dockové stanici také akumuluje prach, usazený na viditelných místech. Je nutné pravidelně otřít tělo suchým hadříkem bez demontáže.

Rám

Na pouzdře robota se také usadí prach, se mohou objevit tmavé skvrny. Je užitečné vizuálně vyhodnocovat jeho stav po každém čištění, v případě potřeby, ubrousky s suchým hadříkem. Použití detergentů je nežádoucí. Obraťte se na pouzdro robota, jako je televizor nebo notebook. Odstraňte prach, nedovolte požití vlhkosti.

Frekvence nahrazení bočních kartáčů

Boční kartáče čisté každých 5-7 dnů. Když ztratí své vlastnosti, budou nahrazeny.

DŮLEŽITÉ! Při provozu každý den budou muset měnit laterální kartáče každý měsíc. Při provozu 2-3 krát týdně je nutné měnit boční kartáče robotického vysavače každých 2-3 měsíců.

Chcete-li zlepšit efektivitu čištění robota vysavače, můžete si stále koupit boční kartáče ne na 3 paprsku, jako v továrně provedení, a bezprostředně 6 paprsků. Náklady na tyto kartáče jsou stejně jako standardní. Ale při čištění jejich účinnosti několikrát více.

Správné čištění robotů vysavače

V našem řádném článku se budeme dotýkat velmi důležitých pro mnoho majitelů robot-vakuových čističů tématu čištění oblíbených asistentů. I když se nám zdá, že první zařízení vybere informace budou také užitečné. Pravděpodobně nebudeme originální, kdybychom řekli, že hlavní věc při provozu každého robota vysavače je správná a včasná péče. Je pravda, že mnoho lidí si myslí, že právě naopak, ale je to před prvním členěním)))

Takže, co je potřeba s roboty, aby tak učinily, že slouží na dlouhou dobu a šťastně? Tento proces není mazaný (i když se někdo může zdát pracný, ale v pravidelnosti trvá jen pár minut), ale popisujeme to důsledně.

 • Nejjednodušší etapa. Čisticí nádoba a filtr. Zde nebudeme ani poradit. všechno je tak velmi jednoduché. Je však třeba mít na paměti, že někteří výrobci vybaví nádoby na odpadky s sacími motory, vzhledem k tomu, že nádoba na mytí nelze prát. Také nemůžete umýt a některé typy filtrů. Před praní se ujistěte, že zjistíte, který kontejner a filtr před vámi (je to lepší, samozřejmě, před nákupem, ale stále), aby nechodil do nejbližšího obchodu pro nové.
 • Čištění centrálního kartáče (nebo kartáče). V závislosti na výrobci a modelu vysavače robota se konfigurace a způsob instalace této části mohou významně lišit, ale je jedno pravidlo. čistit kartáč musí být odstraněn z robota. Bohužel, mnoho uživatelů to neudělají, omezují pouze na čištění povrchu, což vede k rozpadu kartáčových ložisek a zobrazuje ji. A přilnavost není levná (v průměru od 400 do 700). Zvláštní zařízení pro čištění je zpravidla zahrnuty s robotem. Může to být jak plastový hřeben a jednoduchý miniaturní nůž. Navzdory jednoduchosti a zjevné zbytečné zbytečnosti těchto předmětů jsou v praxi velmi užitečné. Stejný hřeben, který dokončil roboty Irobot, cool pomáhá odstranit vlasy a vlnu z kartáče.
 • Čisticí boční kartáč (kartáče). Prvek, o kterém každý zapomenout. Vypněte to a dobře. Mezitím, pod samotnou základnou kartáče, tolik vlasů může být navinuta na hřídel svého mechanismu, který nebude schopen otočit „vrtulník“. motor od úsilí v klidně popáleninách. Samotný členění je Kopeck a možná ve službě jej dokonce eliminujete zdarma, ale účinnost čištění bude výrazně pád. Aby se zabránilo takovým důsledkům, odstraňte a vyčistěte boční štětec: jednou týdně v přítomnosti tajících zvířat v domě; každé dva nebo tři týdny za normálních podmínek.
 • Vodicí kola čištění. Situace s tímto prvkem je přibližně stejná jako u bočního štětce, pouze výjimkou, že je nepravděpodobné, že se něco zlomí. Robot se bude jen pohybovat pomalu nebo se zastaví vůbec, pokud má senzor pod tímto kolem. Vidět takové příznaky, budete s největší pravděpodobností schopni odstranit problém spíše rychle ale je-li pouze kolo může být odstraněno, t.na. Existují roboty vysavače, které tyto kolo neodstraní (například Deebot). Čištění takového kola může trvat hodně času a úsilí.
 • Senzory. S dlouhodobou operací jsou pokryty prachem a v důsledku toho může buď nefungovat správně, nebo nutit robota zastavit a vydat určitou chybu. Nejdůležitějším senzorem jsou senzory a senzory prachu. Musí být pravidelně utírány, měkký hadřík.
READ  Jak odstranit zdřímnutí z indukčního desky

Péče o všechny uvedené prvky a uzly vám pomohou nejen významně prodloužit životnost robota vysavače, ale také významně ušetřit na spotřební materiál k zařízení.

P.S. Dodáme, že je také žádoucí odstranit spodní kryt z robota a utratit ji zevnitř, t.na. Uvnitř mechanismů mohou také akumulovat spoustu prachu.

Eliminace možných poruch

1) Potřebujete nabíjet baterii a zcela vypouštět první 3krát?

Lithiová baterie bez paměťového efektu, tedy dost úplného nabíjení.

V případech, kdy došlo ke ztrátě komunikace mezi robotem a telefonem (směrovač změnil konfiguraci, zapomněli jste heslo nebo z některých dalších důvodů), otevřete horní kryt pro zobrazení indikátoru Wi-Fi. Poté stiskněte tlačítko napájení současně a domovskou klávesu, dokud neuslyšíte hlasové oznámení „Restart W-FI“. Pokud je indikátor Wi-Fi zřídka zamlženo, znamená to, že byl proveden úspěšný reset.

Firmware robota můžete aktualizovat prostřednictvím mobilní aplikace. Během aktualizace připojte robot do dokovací stanice a ujistěte se, že úroveň nabití překročí 20%. Když bliká prstencový indikátor s bílým. vestavěný software je aktualizován.

Pokud robot neodpovídá na stisknutí kláves nebo nelze vypnout, zkuste jej restartovat stisknutím tlačítka RESET (resetovat pod víkem), robot automaticky restartuje systém. Reloading Systém resetuje nastavení synchronizace, režim čištění, stejně jako nastavení Wi-Fi.

5) Jak obnovit tovární nastavení Pokud nelze resetovat systém?

Pokud systém nelze resetovat, stiskněte tlačítko Domů Současně a na tlačítko Reset, dokud neuslyšíte hlasový záznam „Spuštění obnovení továrního nastavení“. robot spustí obnovení továrního nastavení.

odstranit, kartáče, robota, vysavače

Možná úroveň nabití baterie může být velmi nízká. Připojte prosím robot k dokovací stanici a nechte jej účtovat.

Možná teplota může být pod 0 ° C nebo vyšší než 50 ° C, zatímco provozní teplotní rozsah 0-40 °.

Možná dokovací stanice nemusí být připojena k zdroji napájení, takže se ujistěte, že jsou připojeny oba konce elektrického kabelu.

Možné dokovací stanice konektory mohou být kontaminovány, takže prosím vyčistěte nábojové stanice a nabíječku robota.

8) Co dělat, pokud se čistící účinnost snížila nebo zůstane nečistoty?

Možné vyčistěte nádobu na odpadky, může být plná.

Možné vyčistěte filtry, mohou být ucpané.

Možné vyčistěte centrální kartáč, vlasy lze na něm přišroubovat.

9) Co dělat, pokud se robot nemůže vrátit do dokovací stanice?

Možné, přesuňte ho do jiné svobodné zóny, t.na. Může zasahovat do překážek.

Možné umístěte prosím robot vedle dokovací stanice a zkontrolujte, zda se vrátí do dokovací stanice nebo ne. Možná byl příliš daleko.

10) Co dělat, když se robot chová abnormálně?

Restartujte robot. Pokud problém zůstane, proveďte prosím systém resetování nebo obnovení továrního nastavení.

11) Zda robot spotřebovává spoustu energie při konstantním nabíjení?

Během nabíjení, robot spotřebovává určité množství elektřiny, ale po úplném nabíjení jde do režimu spánku pro uložení maximálního výkonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS