Jak odstranit škrábance ze železa

Co vyčistit podešev železa s teflonovým povlakem

Výrobci železa nás přesvědčí, že jejich modely nevyžadují další péči. V některých případech však i teflonový povlak neukládá povrch zařízení. Po kontaktu s clasps nebo kovovými prvky na podešvi se mohou vyskytnout škrábance, což dále vede k vzhledu Nagara.

odstranit, škrábance, železa

Proto pro mnoho lidí je důležité vědět, jak rychle vyčistit železo s teflonovým povlakem ze stop spálených tkanin. Pro pohodlí jsme vypracovali seznam efektivních metod purifikace, které jsou k dispozici doma.

Tužka pro teflonový podešev železa

Aby bylo možné vyčistit povrch železné železa z Nagara nejjednodušší použít speciální čisticí tužku. To může být vždy nalezeno v každém obchodě pro domácnost. Je důležité věnovat pozornost pokynům pro použití, na které značky železobí (Tefal, hnědý, mulinex atd.) A jaké typy povlaků (teflon, keramika, hliník, titan) vhodný pro tento produkt.

 • Zahřát se železem;
 • Taví tužku o jediné, vyhnout se roztavenému materiálu pro vstup do parního otvoru;
 • Jen vychladněte železo a pilně otřete podešev měkkého hadříku s ubrouskem (například flannes).

Ocet

Pokud otvory pro krmení páru na železo začaly být hodnoceny stupnice, pak je nutné uchýlit se k síti octa.

 • Vložte měkký hadřík nebo gázu v octovém roztoku a vyčistěte povrch.
 • Pak kus tkaniny nebo gázy opět důkladně navlhčený v octovém roztoku. Rozkládá se na žehlicí prkno a zkuste v režimu maximálního topného výkonu. Tento postup je doprovázen velkým výběrem horké páry, takže se doporučuje být opatrný, aby se zabránilo popáleninám.

Chemikálie

V každém ekonomickém obchodu si můžete koupit speciální tužku pro čištění železa. Je bezpečné pro různé typy povlaků, protože je vyroben na bázi ammního alkoholu.

Chcete-li odstranit znečištění, jednat postupně:

 • Předehřejte zařízení na maximum a vypněte jej.
 • Léčit znečištěný plot pencilu, zatímco drží železo ve svislé poloze.
 • Po ochlazení otřete povrch čistým bavlněným hadříkem.

Připravte nádobu nebo zbytečnou tkáň pro pokládání roztavených tužkových zbytků z podešve.

Tužka je vhodná pro čištění keramických, teflonových a kovových povlaků

Pokud má dům již keramická povlaková zařízení, jako je sporák, pak budete mít pravděpodobně speciální prostředky pro čištění těchto povrchů. Lze jej použít pro železo. Naneste malé množství čističky na povrch zařízení, nechte ho postavit několik minut, pak polish podešev měkkého hadříku s ubrouskem.

READ  Jak vybrat fén na krátké vlasy

Lidové léky

Pokud není čas hledat speciální fondy, můžete použít domov, který je vždy v kuchyni a v koupelně. Budou se vráceni na brilanci a čistotu teflonu a nenechají poškrábání.

Ocet

Pro odstranění stupnice od parních otvorů, ocet používá ocet. Navlhčete v 9% kyselé hadřík vyrobené z měkké tkaniny nebo gázy a otřete kontaminovaná místa na povrchu. Po zpracování je materiál dobře vzrostl ve vodě a dokola opět na ocet. Rozložte ji na žehlicí prkno a podívejte se na železo v režimu maximálního topení.

Buďte opatrní. horké páry s kyselým zápachem zvýrazněným během žehlení!

Peroxid vodíku

Pokud podešev vytvořil NaAR z roztavené syntetiky, odstraní 3% peroxid vodíku.

odstranit, škrábance, železa

Stomatické nástroje pro mytí oken a pak projít bavlněným tampónem, navlhčeným v peroxidu, na černých skvrnech. Stucková vlákna rychle zanechávají železo. Čistý povrch otřete hadříkem navlhčeným okny pro čištění oken.

Odlakovač na nehty

V předchozím receptu můžete vyměnit peroxid vodíku pro odstranění laku. Pokyny pro použití.

Sůl a svíčka

Pokud se tekutiny nevyrovnávají s Nagarem, použijte sůl a parafínovou svíčku. Sutitovat svíčku na struhadlo s jemnými otvory. Mix čipy se solí v množství 10-15 g. Rozložte gázu na žehlicí desce, nalijte na něj vařenou směs a zavřete gázu v jedné vrstvě. Železné zahřátí v režimu „bavlny“ nebo „Len“, polykat je připravená tkanina. Po 10 minutách odstraňte skvrny s chodidly s hadříkem nebo houbou ponořenou v octě.

Mýdlo prádla

Vyčistěte podešev železa je možné s pomocí mýdla pro domácnost. Zapněte zařízení a zahřejte na maximální teplotu. Použijte mýdlo na horké podešve. Vypnout. Po ochlazení odstraňte zbytky detergentu vlhkým měkkým hadříkem.

Vyčistěte povrch teflonu bude pomáhat octem, mýdlem a soli

Vyčistěte povrch teflonu doma snadno, pokud budete jednoznačně dodržovat pokyny. Jakákoli chyba (použití abrazivních čisticích prostředků nebo pevného kartáče) ohrožuje poškození non-tykove. Výsledkem je, že podešev začne neustále hořet a držet se oděvem. Sledujte naše rady a strávte čištění.

Univerzální prostředky

Pro různé typy chodidel produkuje chemický průmysl speciální prostředky pro čištění železa z prigar schopného čištění povrchu z znečištění. Nejoblíbenější jsou tužky, podobné tvaru ve tvaru parafínových svíček. Ke každé tužce je instrukce, ve které je uvedeno, který materiál mohou být vyčištěny. Před postupem musí být elektřina zahřát na průměrnou teplotu.

READ  Stroj odstranit Katuchkov Co si vybrat

Čisté železná tužka je velmi jednoduchá

Během aplikace se tužka roztaví a výsledná kapalina absorbuje spěch. Po 2-3 minutách se nečistoty odstraní z jiné horké podešve s vlhkým hadříkem, a pak loupaný plot zvuky suchým hadrem.

Při použití tužky pro odstranění nečistot, zajištění větrání vzduchu a nasazení masky, protože fondy jsou vyrobeny z látek škodlivých pro zdraví.

odstranit, škrábance, železa

Jak se vyhnout vzhledu Nagaru

Aby se zabránilo vzhledu Nagara, postarejte se o předem

O prevenci. Stačí postupujte podle návodu k obsluze: žehlení železa každý typ tkaniny při odpovídající teplotě. Bavlna je vhodná pro maximálně 175 °, flaron. do 220 °, hedvábí. ne více než 120 ° C. Pro věci z vlny nebo syntetických vláken se doporučuje používat mokré Marla.

Kromě toho je žehlení pouze čisté oblečení. Částice nečistot se mohou držet podešve železa, provokující tvorbu Nagara. A ještě jedna rada: Po každém použití železa vyčistěte podešev. Pak bude vždy čistá.

Čistící železná tužka

Všechny tyto tužky jsou stejné. V jejich základě. Ammoniak alkohol, který je důvod, proč, když se používá, se objeví ostrý zápach. Nebojte se, není škodlivé, a nevybíráte strašné odpařování.

Nyní vidíte, jak používat tužku pro železo:

Předehřejte železo na doporučenou teplotu (je uvedeno na obalu s tužkou). To není zpravidla nejmodernější stupeň vytápění, přibližně „twirl“.

Opatrně „barva“ s tužkou s plným povrchem, obchází otvory pro páru. V nich by tužka neměla klesnout. Během aplikace bude roztaven a odtok z jediného, ​​“užívat“ s vámi nečistotami a naary. Pokud máte tkaninu spálenou na jediném, pak s největší pravděpodobností bude muset strávit několikrát v řadě, dokud se amoniak nezměří lepicí kus.

Ochladit železo a vymazat zbytky tužek, čisté.

Je to nejefektivnější způsob, pamatovat. Rychle, bezpečný a čistě. Co jiného dělá?

Typy chodidel

Než budete pokračovat na čištění, měli byste zjistit, jakou podešev vašeho železa. Nejoblíbenější je to levné hliníkové a nerezové oceli. Bohužel jsou nejčastěji citliví na povrch. Aby se výhry do zařízení tak dlouho, výrobci použijí speciální slitiny:

 • Skleněná keramika nebo jen keramiky. spíše křehké a jemné materiály, ale poskytuje vynikající posuvné.
 • Minerální drobky Sapphire postřik je velmi odolný vůči různým poškození povrchu. Lze jej vyčistit kovovým kartáčem pomocí kovového kartáče, ale cena takového železa bude poměrně vysoká.
 • Teflon. nejúspěšnější materiál pro toto zařízení. Na takovém povrchu je turgic prakticky tvořen. Nevýhodou teflonu je jeho nestabilita k poškrábání a jiným zraněním.
 • Titanový povlak se zahřívá dlouhou dobu a stojí týdně, ale tento materiál je velmi odolný a praktikován bez poškrábání na povrchu. Nízká tepelná vodivost titanu činí takovou spotřebu energie železa. Povrch titanového povrchu s nožem nebo kovovým kartáčem je přísně zakázán. Zpravidla se používá chemické složení, které rozpouští spěch a jemně odstraní.
 • Robustní a hladký smalt je také obtížné zavolat levný a cenově dostupný materiál. Čistič smaltovaný povrch snadno.
 • Hliník nebo ocel, navzdory vynikající tepelné vodivosti, existuje významná nevýhoda: Takový povrch je velmi rychle kontaminován, a proto je často čistit železo.
READ  Jak odstranit rez s pračkou

Výrobci dlouho se naučili kombinovat různé skladby a nyní na prodej, můžete vidět postřik safíru titanium-safír nebo křemík-keramika. Některé modely obsahují zahrnuto podšívky pro speciální materiály náchylné k tání. Například věci z hedvábí, viscose a vlny by měly být uloženy výhradně přes tkaninu nebo speciální obložení.

Jak odstranit škrábanec na autě?

Nové, moderní povlaky z teflonu a křemíku nemusí být vyčištěn. Ve velmi vzácných případech může dojít k vstupu, který lze snadno odstranit vodným roztokem jakékoli chemické látky pro domácnost používanou pro mytí nádobí nebo skořápek.

Chcete-li eliminovat drobné škrábance, stačí ohřívat zařízení a polykat ubrousek s parafínem. Někdy v parafínu je přidána obyčejná, potravinová sůl. Taková kompozice také vymaže povrch zařízení.

Jak odstranit škrábance na plastové parapety

V škrábancích okenního parapetu, prachové pády a nečistoty. praskliny kazí povrch povrchu a zničí. Jednoduché způsoby nepomáhají, potřebujete vážnou opravu.

 • Kapalný plast cosmofen. Vyberte nástroj v závislosti na typu poškození: Hlubší poškrábání, tím větší by měla být velikost mikročástic plastu. Nejprve zkontrolujte účinek kapalného plastu na malou část parapetu a přísně postupujte podle pokynů.
 • Laminovaný film. Pokud je na parapetu spousta škrábanců, použijte film. Nejprve, přikryjte a zarovnejte povrch, a pak úhledně distribuujte film a tlačila výsledné vzduchové bubliny s jehlou. Zacházejte termofenem, abyste zajistili film. To je způsob, jak odstranit škrábance lépe svěřit master.
 • PVC Pads. Metoda je podobná použití laminovaného filmu. Škrábance jsou uzavřeny z PVC těsnění a rozmazané s termofenem.

Před odstraněním trhlin se ujistěte, že se povrch promyje a odmýt.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS