Jak odstranit ovládací panel pračky

Jak odstranit přední panel v pračce?

Pracovala na vás tolik let pomohla, pomohla, a pak jednou. a pohádka skončila. Ano, prolomní stroje se časem brání a musíte studovat, co přesně jsem se zlomil. V tomto článku zvažte, jak správně demontovat pračku, vyčistit trysky a extrakt, zlomený díl nebo zcela moduly.

Článek je relevantní pro následující modely praček: ARDO / ARDO, BEKO / BEKO / VEKO, Bosch Avantixx, Classixx, Logixx, Maxx, Sportline / Bosch Avantica, klasika / klasika, logy, max, Sportline; Brandt / Brandt, Candy Aquamatic, Dovolená, Cne, CTS / Candy Aquamatic, Dovolená; DAEWOO / DAEWOO, DEXP / DEXP, ELECTROLUX Time Manager / Electrolux, Promiň, TimeManger, Evgo / Evo, Gorenje / Signing, Haier / Hayer, Hansa / Hans, Hotpoint Ariston Margherita, RSM, Arsl, Arwm / Hotpoint Ariston Margarita, Indesit IWSB. Wisl, Wisn, Witl, Innox / Indesit Visty, INEX; LG / LG / LV; Miele / Mile, Samsung Diamond, WF, Ecobubble, Bio Compact / Samsung Diamond, Eco Babbl, Bio Compact; Siemens / Siemens, Vestel / Mergel, whirlpool AWG / Virlplel, Zanussi aquycle, Ecovalve / Zarussi Aquasake, ECOVAV; Atlant, Vypatka, Desna, Donbass, Malytka-2, Saturn, Sibiř, Fairy-2, Eurka-3 a další značky s vertikální a horizontální zatížení, automaty a poloautomatické.

Výcvik

Před zahájením práce musíte připravit. Vyberte světlo a prostornou polohu, kde bude možné rozebrat jednotku a umístit demontované díly. Prostory 2 x 2 m budou dostačující. Takže, aby se podlahy nebraly, instalujte je předem s hadry nebo novinami.

Všimněte si, že provést práci na demontáži standardních modelů pračkových strojů indexu (například, jako je například WISL 82, WISH 83, WISH 102, WISH 103, WISH 103, WISH 105 a IWSC 5105), může být vyžadováno několik hodin a na Fáze extrakce nádrže budete potřebovat pomoc.

Dalším krokem je přípravu nástrojů a souvisejících materiálů. Rozdělit a opravit auto budete pro vás užitečné:

 • Sada šroubováků (plochý šroubovák, několik křížových výprav různých délek a šroubovák se sadou bitů. hexagonů a hvězdiček);
 • klíče klíče (810, 1719);
 • Sada klíčových klíčů;
 • klíšťata pro samorozměrné svorky;
 • Passatia;
 • krabice;
 • Dlouhé ohýbané kleště;
 • pilka na kov;
 • Multimetr;
 • Značky různých barev (k ožení terminály);
 • kladivo (v případě výměny ložisek);
 • Dřevěné tyče;
 • Mazání wd-40;
 • silikonový tmel;
 • Mazivo pro závěsné prvky;
 • Několik vest.

Můžete být užiteční pro vás všechny uvedené nástroje, ale je lepší mít všechno po ruce.

Vzhledem k tomu, že po opravě a nahrazení dílů bude stroj shromážděný zpět, všechny fáze demontáže jsou lépe opraveny pomocí fotografií nebo videozáznamu. Pak bude proces zpětného montáže snadno a bez chyb.

Rozdělit a opravit stroj potřebovat soubor nástrojů

Zbývá připravit se na demontáž pračce. Následuj tyto kroky:

 • Odpojte stroj před napájením, přívodem vody a odpadních vod;
 • Vytáhněte odtokový filtr a vypusťte zbytky vody;
 • Vyjměte a vyjměte zásobník pro detergenty;
 • Přesuňte auto na místo práce.

Systém

Před pokračováním do demontáže domácích spotřebičů nebude nadbytečný s jeho zařízením. Obecné schéma pračky Samsung vám poskytne představu o struktuře jednotky, umístění svých hlavních částí a pomůže při opravách.

Umístění hlavních uzlů automatické pračky

Elektrický obvod bude užitečný při kontrole integrity zapojení a výkonu některých uzlů.

Samsung pračka schéma obvodu

Nelitovat málo času, rozptýlit ve schématech a pak pokračujte přímo do demontáže.

Výměna ovládacích tlačítek. pračka Whirlpool

Seznam potřebných nástrojů

Pro správnou demontáž pračky bude vyžadován hlavní nástroje, jako například:

 • klíče (velikost 8, 9, 19);
 • Servisní hák;
 • Šroubováky (klasický byt a kříž);
 • klíšťata a kleště používané pro svorky typu sebe-oblouku;
 • bradavky obyčejné;
 • Kleště s izolovanou pogumovanou rukojetí;
 • Ohýbání dlouhých kleští.
READ  Jak odstranit rez s plynovým sporákem

Téměř všechny tyto položky budou nutně zjistit v domovském arzenálu a chybějící pozice budou potřebné pro jednoduše koupit v obchodním obchodě nebo půjčit si od známých nebo sousedů.

Pokud stroj pracuje dlouho, některé šrouby mohou „kurva“ do buněk. Pro odšroubování je problematické, proto má smysl použít WD-40. Několik kapek změkčuje místo připojení a přispívá ke správnému kroucení spojovacích dílů

Kromě výše uvedených položek, to stojí za skladování základní střední velikost, kde je vhodné vypustit zbývající vodu v hadic a několik mikrovlákna ubrousku. Mohou dostat ruce, otřete vnitřní části a sbírat zbytky pracovní kapaliny z podlahy.

Vystudoval autorovu fyzikálně-matematickou lyceum a uměleckou školu. Vyšší ekonomické vzdělávání ve směru „inovačního managementu“. Freelancer. Ženatý, aktivně cestující. Zajímá se o buddhistickou filosofii, fond přesunutí a miluje středomořskou kuchyni.

Našel chybu? Zvýrazněte text s myší a klepněte na tlačítko:

Odstranit měřítko a značku se železnými podrážkami je nejjednodušší než sůl vaření. Nalijte hustou vrstvu soli na papíře, zahřejte železo na maximum a několikrát, lehce aplarování, strávit železo přes vrh soli.

Pokud se na svých oblíbených věcech objevilo první známky přenášení v podobě neuspořádaných tyčí, můžete se jich zbavit speciálního psacího stroje. Shawra. Rychle a účinně vrací lumpy lumpy z textilních vláken a vrací se na věci, které stojí za to.

Vlákna zlata a stříbra, které ve starých časech vyšívané oblečení se nazývají restaurace. Pro získání jejich kovu byl drát dlouho tažen klíšťaty do stavu požadované jemnosti. Výraz „Pull (plemeno) Canber“. „Zapojte se do dlouhodobé práce“ nebo „zpoždění provedení případu“.

odstranit, ovládací, panel, pračky

Nejen talíře a šálky jsou v myčce dobře. Je možné stáhnout plastové hračky, skleněné placky lampy a dokonce i špinavé zeleniny, jako jsou brambory, ale pouze bez použití detergentů.

Bojovat proti můry jsou speciální pasti. V lepící vrstvě, kterou jsou pokryty, přidány samicové peněženky, které přitahují muže. Lepení na pasti, klesají z chovného procesu, což vede ke snížení populace můry.

Před zobrazením různých skvrn z oblečení, je třeba zjistit, jak bezpečné je vybrané rozpouštědlo pro samotnou tkáň. Používá se v malém množství do nízkopodlažného pozemku ze strany 5-10 minut. Pokud si materiál zachovává svou strukturu a barvu, můžete se přesunout do skvrn.

Čerstvý citrium se hodí nejen na čaj: Vyčistěte kontaminaci z povrchu akrylové lázně, osvětluje polovinu řezaného citrusu, nebo rychle umýt mikrovlnnou troubu, uvedení vodní nádrže v něm a plátky citronu po dobu 8-10 minut po dobu 8-10 minut Napájení. Změkčené nečistoty budou jen otřít houbu.

Stropové stropy PVC-fólie jsou schopny vydržet od 70 do 120 litrů vody pro 1 m 2 jeho plochy (v závislosti na velikosti stropu, stupně jeho kvality napětí a fólií). Takže se nemůžete bát úniky ze sousedů shora.

Zvyk „Ekonomicky“ používat pračku stroje může vést k vzhledu nepříjemného zápachu. Mytí při teplotách pod 60 a krátkým oplachem umožňují houby a bakterie špinavým oblečením, aby zůstaly na vnitřních površích a aktivně násobitelné.

Убираем верхнюю крышку

Верх корпуса выполняет защитную функцию, прикрывая внутреннюю часть машины от попадания влаги и пыли, а также от механических повреждений. Крышка фиксируется на задней стенке двумя болтами с крестообразной резьбой на шляпках. Открутите их с помощью отвертки, и отложите в сторону. Buďte opatrní, neztrácejte malé detaily tak, abyste nemuseli samostatně hledat náhradníky vhodné velikosti.

READ  Ovládací deska Zelmer Vacue Cleaner

Chcete-li provést další krok, je nutné se přiblížit na zadní straně produktu, vezměte si ho s rukama za víkem a vytáhněte jej na horizontální rovině. Nepokoušejte se zvednout detail před pohybem desky z místa pro několik centimetrů. Její vertikální pohyb je nemožné vzhledem k vlastnostem návrhu upevnění.

Demontáž přední stěny

Odstranili jste všechny panely, ale není to všechno. V pračce Samsung existuje několik částí, které mohou také zabránit odstranění přední stěny. Proto dále provádí následující akce.

Otevřete dvířka dveří stroje, najděte zařízení pro zamykání poklopu a odšroubujte dva šrouby vedle něj. Poté musíte odstranit zámek a manžeta. Jak to udělat? Chcete-li to udělat, pečlivě sběrače pružiny, který se nachází kolem obvodu manžety a odstraňte ji. Poté je guma odpojena bez obtíží (jen to dostat z drážek). Co se týče hradu, jste již odšroubili šrouby, které ho drží, takže teď to vytáhněte, zachytit zevnitř.

Možná budete muset přesunout zámek dveří trochu na hladovět.

Nyní se podívejte na vrchol auta. Uvidíte, že pod ovládacím panelem je přední kryt přišroubován několika dalšími samoobvody. Odšroubujte je. Další pohled dolů. Pod dekorativním panelem jsou také stejné šrouby, které musí být také odstraněny.

Po všech těchto manipulacích se přední stěna snadno odstraní a můžete interagovat s obsahem podložky. Můžete například pracovat s trubkovým elektrickým ohřívačem (který je umístěn v dolní části zařízení). Tam je také čerpadlo v blízkosti, jinými slovy, vypouštěcí čerpadlo, které je zodpovědný za vypuštění vody do kanalizace po mytí. Jedná se o velmi důležité detaily, a pokud jsou vadné, vaše mytí prostě nezačne, ale aby je opravil, bude nutné odstranit přední stěnu. A teď víte, jak to udělat žádné horší mistři.

Prohlížení stroje, zkuste si pamatovat, v jakém pořadí jste to udělal, a jak se vyhnout potížím s následnou instalací. Pamatujte si bezpečnost a buďte pozorní!

Pračka zařízení

Před demontáží pračky, bez ohledu na jeho druh, ať už se jedná o Samsung, LG nebo obyčejný dětský stroj, stojí za to zvážit standardní zařízení tohoto zařízení. Koneckonců, často správná demontáž závisí na znalostech zařízení tohoto zařízení. Standardní zařízení všech praček Samsung, Indesit, Baby a Ostatní modely:

 • V mycích zařízení jsou panely. Mohou být zadní, přední, základní typ, horní;
 • Přítomnost podnosu pro lití nebo pádu pracího prostředku (gel, prášek);
 • Ujistěte se, že zejména v modelech, stroji nebo poloautomatu, existuje programátorový panel;
 • Všechny modely mají buben s spojkami a nádrží;
 • Přítomnost závaží pro nádrž;
 • motor;
 • pružiny;
 • vodní čerpadlo;
 • DESET;
 • Lisostat.

V podstatě všechny modely Styrall. LG, Samsung, IndeZit, Zanussi se skládají z přesně těmto zařízením.

Zda odstranit panel?

Nahraďte poplatek za správu. Složitost v jiném okamžiku. někdy problém spočívá v zcela jiném místě pračky. Tak to může zlomit jiný prvek systému, UBR nebo čerpadlo, které vytváří viditelnost toku elektroniky. Výsledkem je, že nový modul nevylučuje problém, peníze jsou hozeny do větru a stroj stále musí být opraven.

Aby nedošlo k obviňování poplatku marně, musíte diagnostikovat projevující se členění. V ideálním případě, s jakoukoliv poruchou, je nutné komplexně zkontrolovat automatické, ponechat řídicí modul v poslední chvíli. Pouze pokud jsou provozní jiné uzly a mechanismy, můžete si vzít řídicí panel a zkontrolovat elektroniku.

Druhou možností je podezření na problémy s poplatkem za charakteristiky „příznaky“. Pračka s rozbitou řídicí deskou radikálně mění jeho „chování“, vydávající elektronickou povahu příčiny selhání. Stačí rozpoznat signály a identifikovat je.

 • Podložka se nepřepne na točení a po dokončené opláchnutí, palubní deska zamrzne. nereaguje na příkazy uživatele a nezobrazuje kód chyby.
 • LED diody na přístrojové desce jsou chaoticky blikající. Navzdory aktuálnímu proudu není možné spustit program. stroj nereaguje na stisknutí tlačítek.
 • Po spuštění cyklu není stroj naplněn vodou nebo okamžitě spustí odtok. Výsledkem je, že technika zamrzne „pevně“: Zůstane pouze restartovat systém. Současně po restartu počítače vymaže v normálním režimu.
 • Bez ohledu na typ programu se stroje vymaže 3-4 hodiny bez zastavení, aniž by se stěhovaly na opláchnutí a spin. Vypouštěcí čerpadlo nespustí a systém v čase jednoduše zamrzne.
 • Po zapnutí stroje do sítě není možné nastavit režim praní: Systém zamrzne a okamžitě se vypne.
 • Program začíná, informace o režimu se zobrazí na obrazovce, časovač začne odpočítávání, ale promytý „tichý“. Voda není nalita, buben se neotáčí. nic se nestane.
 • Motor pracuje podivné: ostře mění rychlost, když program nevyžaduje. Opačná volba je možná, ve které se buben otáčí na dlouhý směr v jednom směru.
 • Existují problémy s ohřevem: deset je přehřátá voda, opouští to zima. Svědectví termistoru a nastavení programu v tomto případě nehraje roli. vše se děje v chaotickém pořadí.
odstranit, ovládací, panel, pračky

Před výměnou správní rady musíte se ujistit, že jeho porucha. provádět komplexní diagnózu pračky.

READ  Jak eliminovat zápach z pračky

Stojí za pochopení, že uvedené funkce uvádí pouze na možné poruše modulu. Poruchy jiných prvků a mechanismů pračky však mohou způsobit takové poruchy. Chcete-li se ujistit, že řídicí deska selže, doporučuje se nejprve spustit autotestování systému a po provedení ruční diagnostiky stroje.

Spuštění autotestu dochází jinak. to vše závisí na značce a modelu pračky. Stačí pečlivě prozkoumat odpovídající část pokynů a následovat algoritmus uvedený v něm. Například na podložce z ARDO, AutoRotesting se aktivuje následujícím způsobem:

 • Zapněte pračku do sítě;
 • Posouvejte programátora v přísně vertikální poloze tak, aby šipka byla snížena na dno;
 • Nastavte nulovou teplotu;
 • Ujistěte se, že buben je prázdný (v něm není voda a věci);
 • zavřete dveře poklopu;
 • Současně sevřete všechna tlačítka na palubní desce podložky (to aktivuje autotest);
 • počkejte na dokončení systému systému;
 • Podívejte se na displej. na něm se zobrazí kód chyby (digitální kombinace je uvedeno v tovární instrukci).

Na moderních pračkách je k dispozici samo-diagnostický systém, který se začíná automaticky nebo ručně, přes speciální tlačítko na přístrojové desce.

Režim AutoTEST není na všech stylech. Moderní automat místo toho zahrnuje vestavěný diagnostický systém, který funguje neustále. Pokud nastane problém, vlastní diagnostika opravuje selhání v automatickém režimu a zobrazí příslušný kód chyby. Další věc, pokud je stroj vybaven asynchronním motorem. Na této techniky je self-test nemožné. pouze „manuální“ ověření provedené uživatelem.

Výsledek autotest se doporučuje kontrolovat během ručního diagnostiky. Je žádoucí postupně zvonit multimetry všechny podezřelé uzly a prvky systému, a naposledy. a sám poplatek sám. Spousta času odejde na alternativní kontrolu, ale můžete se ujistit o 100% chybu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS