Jak odstranit plíseň s pračkou

Proč je třeba vyčistit?

Těsnížka má komplikovaný design s ohyby a suverénními. V záhybech manžetu ve velkém množství, nečistot, vlasech, hromádku a odpadků akumulují. vše, co nebylo odstraněno přes filtr a vypouštěcí hadice.

Vzhledem k konfiguračním prvkům v gumovém pásmu, vysoká vlhkost neustále drží, která slouží jako vynikající formy médium.

Pozornost! Zbytky odpadků jsou podrobeny hnijícím a infekci s plísní, tam jsou nepříjemné pachy a černé skvrny. kolonie hub a bakterií.

Vůně ostrosti vytváří nejen nepříznivou atmosféru v místnosti, ale také zaujme zlé oblečení. Proto otázky, proč potřebujete vyčistit guma, odpovědná paní nemusí vzniknout.

Kde se objeví forma

Pěstování houby na pryžových komponentách strojních strojích, zpravidla způsobené následujícími faktory:

 • Vlhkost vzduchu. Domácí spotřebič instalován hlavně v koupelně. Pravidelná zvýšená vlhkost vzduchu je hlavním důvodem vzhledu formy. Chcete-li minimalizovat vývoj houby z vnitřního bubnu, je vždy po mytí otevřít dveře auta.
 • Vřele. Černý RAID rychleji tvořil v teplých místnostech. Navíc jeho vzhled stimuluje teplou vodu používanou pro mytí.
 • Špína. S věcem v bubnu je stroj neustále klesající bakterie a spory. Toto je příznivé prostředí pro vývoj plísní a vůně.

Pokud je začátek bubnu nepříjemný vůně a v některých místech se objevily černé tečky, musíte okamžitě jednat. Před ničením houby však by mělo být nalezeno. Někdy tento úkol způsobuje určité potíže. Výhodně se forma vyvíjí v:

Ignorovat vzhled černé formy uvnitř domácího spotřebiče nestojí za to. Tyto mikrogramy vedou k vývoji místních a obecných alergických reakcí. Zejména způsobit svědění, zarudnutí kůže, peeling. V těžkých případech může forma způsobit otok kvinque nebo výrazné urtikarie. Kromě toho houba negativně ovlivňuje respirační orgány. Pravidelné pronikání sporu do dýchacích cest zahrnuje bronchitidu, pneumonii, zhoršení nebo vývoj bronchiálního astmatu.

Největší množství houby se hromadí mezi gumovými pásy oddělujícími okénko od bubnu. Zde často zůstává malé odpadky a voda se vypařuje poměrně dlouho. Vyčistěte pračku z plísní a nečistot mohou být použity lidové recepty nebo použití domácích chemikálií.

Zařízení

Jméno prostředků Více informací
Lidové recepty
Citronová kyselina Lemonová kyselina se doporučuje míchat s pracím práškem v poměru 1: 2. Výsledná směs se zředí vodou do stavu rakoviny a aplikuje na postižené oblasti. Po 24 hodinách, lék s teplou vodou.
Měděný Municipal Kapalina je hojně smáče měkký hadřík. Tkanina otřete prvky zařízení, poté se promyje teplou vodou přidáním mýdla.
Chemikálie pro domácnost
Bílý Rychlý způsob, jak se zbavit houby. aplikovat bělost. Forma „bojí“ chlor v jakékoli formě a zpoždění doslova před očima. Z bezpečnostních důvodů je lepší použít rukavice a masku.

Důkladně třít gumové těsnění. To platí zejména pro vnitřní část složky. Je třeba vyčistit měkkým hadříkem na prst. Umyjte dveře stroje. Můžete použít jakýkoliv detergent: mýdlo, mycí gel, stěrač. Držet mytí

Za garantované odstraňování formy je důležité provést prací cyklus při maximální teplotě bez přednastavovacího prádla. Pro nejlepší výsledek můžete přidat malý chlor do vody

Než ohrožení

Přítomnost sladových sedimentů vede k řadě negativních problémů. Houba vytváří nepříjemnosti v každodenním použití mytí a provokuje chyby.

Alergické reakce

Forma tvořená v bubnu zasáhne oblečení, vytváří nebezpečí pro zdraví. Houba zdůrazňuje mykotoxiny, které při interakci s kůží vedou k alergickým reakcím.

odstranit, plíseň, pračkou

Oslabení imunity

Kontakt s formou také vede k oslabení lidské imunity. V důsledku toho vznikají virové onemocnění, celkové zdraví se zhoršuje, vzniká únava.

READ  Jak odstranit škrábance na ocelové chladničce

Nepříjemný zápach

Vývoj houby způsobuje prudký soupeřový zápach, že se můžete cítit, když jsou dveře otevřeny nebo oddělují detergent.

Nepříjemný zápach nejen dává neustálému nepohodlí při použití mytí, ale také zaujme oblečení, což vede k němu.

Jak se zbavit houby v pračce: Tajemství odstraňování forem z různých prvků

Je zřejmé, že viditelná forma odstraňuje mnohem jednodušší než ten, který je skrytý. A proto stojí za to zvážit různé prvky, na kterých může podat podrobněji. Budeme analyzovat odstranění houby s:

A po zvážení všech těchto možností, zkuste shrnout všechny informace.

Jak odstranit skvrny formy s těsnicí pračkou

Nalezení skvrn plísní na mytí manžetu, ne paniku, odstraňte je snadno. Pro to je vhodné roztok kyseliny citronu nebo octové. Měkký hadřík hojně smáčí skvrnu a nechat na chvíli. Obvykle půl hodiny. Po tom, opláchneme těsnění neagresivním detergentem a driftováním. Samozřejmě, suchý je nejlepší pod ultrafialovými paprsky, ale ne každý má takovou příležitost, a proto se musíte pokusit sušit v místnosti, kde je stroj instalován, nebyl vlhký.

Ne vždy houba je odstraněna poprvé. Pokud po výrobě postupu i sotva znatelné skvrny by mělo být opakováno. Jinak bude celá práce zbytečná. houba velmi rychle roste.

Co čistit zásobník pračky z formy

Je to docela jen. Pokud se černá forma objevila v zásobníku pro pračka pračka, pak je možné se zbavit následovně. Vytáhněte zásobník (jak to udělat, můžete si přečíst v pokynech pro zařízení) a opláchněte jej detergentem s mmorem M. Pokud je spousta plísní, má smysl namočít zásobník v roztoku octa nebo kyseliny citrónové po dobu 2-3 hodin, po kterém je důkladně opláchnut a vysušen. Sušení je lepší vyrábět na slunci. zabije zbývající spory. Docela účinné prostředky zničit zbývající houbu. křemenná lampa. Pokud je v domě, pak je suché pod ním lepší.

Jiný způsob, jak vyčistit zásobník pro ty, kteří nechtějí čekat, až plíseň je zesměšňující. Vyčistit zubní kartáček a potravinovou sodu. Hydrogenuhličitan sodný (soda) je mírně zředěný vodou do stavu pussy. S tímto roztokem, s kartáčkem na zuby, včteme formu z podnosu a opláchněte vodou. Nyní zůstane vyschnout zásobník a nainstalovat jej na místě.

odstranit, plíseň, pračkou

Zbavte se nepříjemného zápachu: Vyčistěte hadice z houby

Pro čištění hadic bude vyžadováno 400 ml ocetu. Nalijte ho do auta, po které spustíme obvyklý režim praní bez věcí. Zde je hlavní věc sledovat čas, kdy bude proces přistupovat k bodu odtoku, musí být program zastaven a ponechán po dobu 15-20 minut. Dále začněte program znovu a počkejte na odtok vody. Hadice budou umylé, ale nyní je nutné se zbavit vůně octa. K tomu přidejte 2-3 st. L. Jídlo sody a opět spustí cyklus „prázdné“ mytí. Musí projít až do konce (přirozeně, můžete udělat bez předení). Po tomto pachu vlhkosti z pračky zmizí.

Vůně formy v pračce: Jak se zbavit, pokud nejsou žádné viditelné skvrny

Pokud neexistují žádné zjevné kolonie houby, viditelné vizuálně, s největší pravděpodobností plemena formy v bubnu. Lze jej vyčistit dvěma způsoby. Začněme s bělostí. Takže pračka necítí forma, nalijte do něj láhev litrů a vložte maximální dobu a teplotu. Zapněte cyklus a čekejte na konec, není nutná žádná další akce.

Druhou cestou, jak umýt pračku z formy. použití kyseliny citrónové. Nalít v zásobníku 400 g „lemonki“ a zapněte zařízení pro maximální teplotu. Po 60 minutách jsme dali na oplachování a plumový režim.

Plíseň v pračce: jak se zbavit houby v filtrech

První věc, kterou je třeba udělat, je pokrýt vodovodní kohoutek a odšroubujte hadici. Zároveň by mělo být čisté. ve vodovodním hadici, i když je jeřáb blokován, tlak je udržován. Po pomoci pinzetu se odstraní velké nečistoty a mřížka otírá octem nebo bělostí. Stejně tak musíte udělat s filtrem vypouštěcí hadice.

Odstranění plísní ze stěn interiéru

Černé skvrny formy

Forma je charakteristická černá tečka, která pak jdou na ostrovy, vyrůstají, zahušťují. Houba v pračkách je tvořena v důsledku nesprávné péče, ignorovat potřebu profylaktického čisticího prostředku, promytí.

READ  Jak odstranit sprinkler v myčce

Jaké je nebezpečí

Spore houba je v atmosférických vzduchových hmotách ve významných množstvích. Například. dokonale umyté apartmány se zdá být takové, protože každý kubický metr je 500 likvidací formy. Trvalá inhalace dává chronické revmatické bolesti, migrény, alergie, astma útoky. Pokud je imunita normální, nemusí být nepříjemné důsledky, když je oslabeno, nežádoucí reakce se vždy projevují.

Je nutné odstranit samotnou formu a faktory způsobily jeho vzhled. Pokud to není provedeno, problém bude postupovat. Stroje instalované v koupelnách, a priori v rizikové zóně, protože je velmi vlhký. Ale jedna věc je prinectví dlaždice a další. vnitřky podložky.

Příčiny

Černá ohniska formy v pračce se zobrazí v nepřítomnosti správné péče, nesprávné operace, konkrétně:

 • Pravidelné rychlé mytí. „Express režim“ je rychlý a umožňuje ušetřit čas, ale je nízká teplota. To znamená, že buben je normálně dezinfikován v zásadě. 60 stupňů zabíjejí sami formy a 30-50 doslova vytvářet houbu kolonie.
 • Použití prostředků pro mytí bez bělení látek. to znamená, že zabraňuje vzhledu formy účinných látek. Pokud používáte pouze šetřící gely, prášky bez chloru a fosforečnanu se houba rychle zobrazí.
 • Klimatizace bez dopingu. opláchnutí změkčuje tkaninu, dává jim měkký, ale vyžaduje delší mytí. Z špatně promytého změkčovadla pro tkaniny na stěnách odpadů tvoří Sizy flite. ideální prostředí pro houbu.

Zmeškaný čas můžete vrátit. formy můžete odstranit a v budoucnu vykořisťujete podložku.

Známky vzhledu

Chcete-li odstranit houby, určete místo stanoviště. Forma miluje:

Pro startéry se pokuste odstranit formy s mýdlem nebo práškem a štětcem. Poté léčit problémové oblasti s složením houby (můžete si koupit v jakémkoliv ekonomickém obchodě). Existují speciální chemikálie pro zpracování Styral. věnovat pozornost. Zkontrolujte stěny nádrže. tam je méně často, ale také se stane.

„Je snazší zabránit tomu, aby se zabránilo“: prevence vzhledu houby

Aby nemyslelo později, jak odstranit formu z pračky, musíte dodržovat některá pravidla jeho provozu. Zde jsou některá doporučení redakční rady, která v této věci pomohou respektované čtenáře:

 • Nenechávejte ložní prádlo po mytí v bubnu po dlouhou dobu. Na konci mytí musí být okamžitě vytáhl.
 • Vypnutí napájení otřete suchý buben, těsnění, táhněte, opláchněte a osušte zásobník.
 • Použití klimatizace pro ložní prádlo, nepřekračujte dávkování uvedenou na obalu.
 • Nezavírejte dveře pevně. to povede k tomu, že stroj nebude suchý.
 • Postarejte se o dobré větrání uvnitř, kde se zařízení nachází. Můžeme použít nucené větrání.
 • Jednou za 2-3 měsíce umyjte psací stroj s kyselinou citrónovou při maximální teplotě.

Pokud budete postupovat podle těchto neškolních poraden, pak otázkou je, jak odstranit vůni plísní z pračky, nebudete mít v zásadě.

Aplikace domácích chemikálií

Výrobci neustále rozšiřují řadu finančních prostředků zaměřených na boj proti formování v gumových pásmech praček, ale ženy v domácnosti zajišťují, že „Domasetos“ se s problémem zvládne „Domasetos“. Naneste roztok na povrch gumy, poté ji otřete houbou. Pokud se nechcete opláchnout všechny záhyby. odstraňte manžetu.

„Bílá“ může také umýt gumu, pokud je dodržovat naše pokyny:

 • Odstranit tolik znečištění mokrým ubrouskem.
 • Navlhčete houbu na nástroj, otřete manžetu zevnitř.
 • Otřete pračku bubnu.
 • Zavřete dveře, počkejte půl hodiny.
 • Zapněte podložku v režimu oplachování.

Je možné, že v spuštěných případech bude muset opakovat postup, ale častěji „bělost“ zvládne s plísní na gumičce.

Pravidla utěsnění

Forma není jediným problémem s hosteskou v procesu péče o agregát. Stopy rez, vápenných desek, špinavých skvrn a nepříjemný zápach se mohou objevit na pračce. Jak se vypořádat s každým z problémů, budeme nyní říct.

Jak umýt z nečistot a skvrn?

Odpadky a nečistoty jsou nejčastěji akumulovány ve vnitřním prostoru. je nutné odšroubovat manžetu a smazat všechny cizí předměty. Je to nejvhodnější udělat to s rukou v rukavici s malou žínkou nebo hadříkem, který může snadno proniknout do úzkého prostoru.

Pak, kterýkoliv z prostředků obsahujících chlor („Domasetos“, „káčátko“ a t. P.) a zvládnout všechny části ráfku. Pak zavřete dveře jednotky tak, aby lék lépe ovlivnil. Po půl hodiny je postup dokončen čistou vodou a sušit se.

READ  Jak vyměnit žárovku v pračce Indesit

Soda pokladní kopie se skvrnami nečistot. měkký abraziva pomáhá nečistotám LINNET bez rizik poškození povrchu.

Důležité! V běžících případech budete muset demontovat (odstranit) manžetu, aby se dobře dezinfekci a odstranění kontaminace.

Z nájezdu a rez

Nejen instalatérství a míchačky trpí LIMETROKE, ale také pračky. Můžete bojovat s nájezdem s kyselinou citrónovou. 2 lžíce jsou umístěny přímo do bubnu a provést praní na samotném režimu prodloužený.

Kyselina eliminuje nejen těsnění, ale také buben s topným prvkem.

Anti-referenční tablety pro myčky jsou vhodné pro. Stačí umístit 5-6 tablet do bubnu a „rolování“ agregát ve vysoké teplotě.

Rust není vytvořena na elastickém pásmu samotné a na svém obvodu na kovovém případě zařízení. Je však také nutné vypořádat se s ním, jinak se objeví rozsáhlejší trhliny a rozvody.

Aceton přijde do záchranné nebo lakové tekutiny:

 • Mokré rychlé odstranit viditelné znečištění a rez částic.
 • Aceton platí na bavlněném disku nebo kusu suché tkaniny a bodu k léčbě zoufalých oblastí.
 • Nechte roztok na povrch přibližně za hodinu.
 • Povolit režim jednotného oplachování při teplotě, která není nižší než 60 ° C.
 • Po dokončení oplachování otřete těsnicí guu suchou a nechte přístroj ventilovat.
odstranit, plíseň, pračkou

Od nepříjemného zápachu

Chytit nechtěné chutě a eliminovat důvod jejich vzhledu hostesky spravovaných pomocí obvyklé „bělosti“.

Návod k použití:

 • Nalijte 1 litr bělidla do práškové nádoby.
 • Zapněte stroj po volbě režimu vysoké teploty a double.
 • Po půl hodině po startování mytí je stroj pozastaven po dobu 2-3 hodin.
 • Jednotka je opět spuštěna a v době začátku oplachu se nalije do zásobníku pro prášek 2 šálek 9% octa.
 • Když se stroj dosáhne, manžeta otřete a nechte otevřené dveře.
odstranit, plíseň, pračkou

Snadnost zbavit se vůně. Látky s intenzivním aroma a dezinfekční vlastnosti pomohou. Gumový pás může být otřen:

Rada! Další účinnou volbou. nalijte do kontejneru do detergentů pár citronových šchutých lemů a provozujte oplachovací režim na 40 stupňů.

Pokud je to sooked

Cesta k překonání plísní a zároveň vyčistí detaily „praní“ z plaku a nečistot pomůže obvyklý stolní ocet.

 • Zředit vodu octa v poměrech jeden až jeden.
 • Výsledný roztok se nalévá uvnitř manžety. dostatek párů měřicích šálků.
 • Vyberte nejdelší režim praní za vysokou teplotou.
 • 10 minut po spuštění mytí vložte pauzu jednotky a po 2 hodinách se znovu spustí.
 • Pokračujte v práci a na konci otřete všechny vnitřky suchým hadříkem.

Důležité! Tato metoda se nechá používat ne více než 1 čas za 6 měsíců, protože kyselina je schopna zničit gumové části zařízení.

Způsob v případě rozsáhlé léze formy gumy bude potřebovat roztok peroxidu a octa. Peroxid bere koncentraci lékárny 3%, ocet. tabulka, 9%.

 • Směs ve stejném rozměru octa a peroxidu, místo v pulverize.
 • Přijít na vlhký hadřík pro znečištění na manžetě.
 • Sprej všechny gumičkové pásmo Malty, zastavení v nejproblematických oblastech.
 • Po 10 minutách projít znečištěním žínkou nebo hadříkem.
 • Srovnejte nečistoty a zbytky roztoku se vzácným navlhčeným v čisté vodě.

Způsob antibakteriálních a fungicidních vlastností má extrakt z monardů. tato kapalná biodost může být zakoupena v lékárně.

Pro čištění gumy 15 ml extraktu, spojené s 200 ml chladné destilované vody. Roztok se nalije do pulverizéru a sprej na těsnicí kruh. Nástroj nevyžaduje propláchnutí čistou vodou.

Je zajímavé: Jak čistit pračku z měřítku, zde.

Metody čištění

Techniky jsou vybrány podle povahy znečištění. Pokud se poprvé zbavíte nečistot, nebude fungovat, opakujte postup.

Od zbytků nečistot

Aby se zbavil nečistot, žlutých skvrn, vezměte prostředky, na které chlor zahrnuje. Navlhčete ubrousek mikrovlákna v teplé vodě, umyjte guma. Pak vyjměte hrany designu a odstraňte jemné odpadky, prach z vnitřku prvku. Naneste prostředky pro mytí na mokré houbě a poté zpracujte položku venku a uvnitř. Takže postup je efektivnější, zavřete stroj a ponechte 30 minut.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS