Jak odstranit skvrny z indukčního desky

Jak vyčistit indukční desku: Jak a jak čistit indukční desku správně

Indukční desky mají elegantní design a dokonale doplňují moderní interiéry kuchyně. Péče o tuto techniku ​​se neliší v obtížích, ale potřebujete vědět o některých nuancích, aby nedošlo k poškození skleněného keramického povrchu při čištění.

Indukční povrchy vaření jsou považovány za nejjednodušší v péči. Dost na to, aby se technika otřete každý den a bude vždy čistý.

Pro každodenní péči budete potřebovat mikrovláknitý ubrousek nebo houbovitost (perfektní verze) nebo hadr, houba.

Ano Ano, nic víc nepoužíváte. Stačí otřít produkty, které padly na sporák nebo sotva mokrý ubrousek. Povrch zařízení během provozu zůstává studený. Potraviny, pokud popáleniny, pak pouze z vyhřívané nádobí.

Pokud máte něco prasknutí během vaření, je lepší vyčistit povrch hned. Zvedněte nádobí a otřete skvrnu suchým ubrouskem. Indukční panel není prakticky vyhřívaný, takže jej lze čistit přímo během zahřívání. Nebudete negovat, a hadřík se nebude rozsvítit.

Vyčistěte pořadí, dokud není kamna stále

První a nejjednodušší rada. začněte čištění bezprostředně po vaření! Bude účinnější čistit skleněný keramický povrch, zatímco ona je stále teplá. To zabrání transformaci malých rozvodů do kalených a sotva odvozených skvrn.

Vše, co potřebujete, je čisticí prostředek skla a měkký hadr. Podobný efekt lze dosáhnout, pokud mícháte asi 200 gramů. Vody, tolik bílého ducha (rozpouštědlo Stoddard) a 2 hodiny. L. Apple ocet. Z měřítku pomůže zbavit se obyčejné citronové šťávy (tam může být dost a polovina citronu), která by pak měla být opatrně zničena vlhkým měkkým hadříkem.

Provozní tipy

Tak, aby sporák skleněné keramiky sloužila co nejdéle a neztratila svou dekorativnost, doporučuje se:

odstranit, skvrny, indukčního, desky
 • Nenechávejte na hořáku mokrým dnem;
 • Nedělejte si zeleninu v blízkosti kamna tak, aby panel nezasáhla písek;
 • Vypláchněte čisticí prostředky s velkým množstvím vody, takže agresivní složky nejsou vyvrtaný povrch.

Nepoužívejte stainstovers a zařízení pro čištění pecí, pokud potřebujete dát na objednací desku ze skleněné keramiky.

Pravidla servisu indukčního panelu

Indukční desky se staly populární nejen kvůli jejich vlastnostem přenosu tepla bez topného povrchu, ale také kvůli jejich stylovému a estetickému vzhledu. Skleněný keramický vaření panel poskytuje perfektní hladkost a zrcadlo. Tento materiál je protokol, spolehlivý a tepelně odolný, ale je snadno poškrábání a poškození akutního subjektu, který musí být zohledněn při údržbě indukčního elektrického.

Tak, že čištění desky se pokaždé nezmění do problému, postačuje dodržovat některé jednoduché pokyny pro péči o varnou desku.

 • Otřete a vyčistěte pec pouze po jeho plném chlazení. V opačném případě mohou zůstat stopy z mýdlových zařízení na talíři. Kromě toho existuje pravděpodobnost pálení.
 • Nejlepší otřete troubu před vařením, bez ohledu na to, jak zvláštní to zní. V opačném případě je všechny znečištění existující na sporáku ještě silnější a zabraňují povrchu.
 • Aby nedošlo k poškození povlaku, musíte pečlivě sledovat čistotu a hladkost dna použitých nádobí. Pokud je nerovnoměrný, hrubý nebo srazil do něj ze stolu, pak je vysoká pravděpodobnost poškrábání povrchu.
 • Je nutné ovládat tak, že po mytí neexistují vlhkost nebo kapky na povrchu. ujistěte se, že je otřete suchým nebo papírovým ručníkem. Jinak zůstanou rozvody a měřítko.
 • Je nežádoucí péči o indukční desku použít stejné houby a hadry jako pro mytí nádobí, nábytku, okna. S největší pravděpodobností, po takovém čištění bude rozvod.
READ  Potřebujete třícestný ventil pro kotel na tuhá paliva?

Denní péče

Péče o indukční desku nejlepší každý den. Pak bude vždy potěšit nejen inovativními technologiemi, ale také vzhledem.

Důležité! Denní péče se nejlépe provádí s pomocí houbů, tkanin, papírových ručníků a detergentu, protože roztok tekutého mýdla může provádět, mytí nádobí nebo čištění oken.

Pro vyčištění sporáku musíte provést následující manipulace:

 • Počkejte na vařící panel chladný;
 • Mokré houby nebo měkkou tkáň v roztoku mýdla a otřete povrch;
 • Počkejte několik minut, zatímco detergent je rozpustný znečištění;
 • Vyčistěte čistým vlhkým hadříkem, aby se mýdlo omyjte spolu se zbytky tuku a měřítka;
 • Peep na polštář s suchým hadříkem nebo papírovým ručníkem.

Rada! Na poznámkách hostesek lze doporučit dodatečné finanční prostředky, které jsou navrženy speciálně pro rychlé a snadné odstranění skvrn, rozvodů, tuku a dalších nečistot. Jedná se o ubrousky z mikrovlákna, které mají vhodné vlastnosti: velmi měkké (nepoškrábejte povrch), dobře absorbují vlhkost, odolný proti opotřebení.

Také si můžete vzít melaminovou houbu. Má řadu jedinečných výhod, které vám umožní snadno a jednoduše se vyrovnat s téměř každým znečištěním, aniž by bylo nějaký úsilí. Stačí otřít povrch s mokrou houbou skvrny bez použití dalších detergentů.

Jak zajistit indukční desku z poškození

Existují určitá bezpečnostní opatření, která vám pomohou vychutnat výhody vaší indukční desky.

 • Pro vaření na indukční desce použijte pouze speciální nádobí s feromagnetickým dnem a průměrem nejméně 12 cm. Pokud vaříte v malé pánvi nebo Turku, použijte speciální adaptér.
 • Výrobci nedoporučují používat pro vaření na indukčním panelu stolu, který byl použit na plynových sporákech, i když tyto hrnce a pánev mají potřebné feromagnetické vlastnosti. Faktem je, že plynové topení dochází nerovnoměrně a postupně je spodní část nádobí stále vystavena deformaci. To zabraňuje účinnosti použití nádobí na indukční desce.
 • Skleněné keramické povrchy indukčních desek jsou velmi citlivé na abrazivní materiály. To je písek, cukr, různé žehličkové škrabky a žínky mohou být nebezpečné pro sporák.
 • Skleněné keramické panely jsou dobře odolávat těžké zatížení, ale mohou prasknout se silnou expozicí. Proto byste neměli zavěsit těžké nože nad sporákem, sekery pro řezání masa a kladiva pro kotlety. Náhodné pokles v takové položce na panelu, a to i s malou výškou, může být kritický.
 • Indukční hořák v procesu vaření nezůstane zcela zima. Maximální teplota ohřevu se liší od různých desek a zpravidla nepřesahuje 60 stupňů. Ale stále je hořák ohřát, takže buďte opatrní při práci.
 • Nainstalujte nádobí suchým dnem. Vyhněte se tomu, aby se vaše indukční dlaždice z chladných šplouchání. Pokud se k tomu dojde pravidelně, může být poškozen skleněný keramický povrch.
READ  Jak odstranit rez s pračkou

Jak čistit různé znečištění

DŮLEŽITÉ! Aby bylo možné čištění povrchu vaření co nejúčinnější, musíte zvážit typ znečištění a jeho původ. Na základě těchto údajů vybereme způsob odstraňování nečistot.

Z Nagara

Docela často, kapky a ne vyčištěné kusy výrobků se obrátí na nadíga. Pokud jste problém spustili, pak bez gumové škrabky již nemůžete dělat. Zbytky spálí po dobu 10-40 minut v detergentu (nebo ve specializovaném krému pro indukční desky), a pak po Nagar změkčovat a pohybuje se trochu, jen je očistit s škrabkou. Na konci práce se ujistěte, že odstraníte zbytky čisticích prostředků a nečistot s vlhkou houbou a otřete všechny jižně s papírovým ručníkem.

Přečtěte si více o tom, jak čistit keramickou desku z Nagara doma, přečtěte si zde.

DŮLEŽITÉ! Při použití gumové škrabky vždy zvlhčete povrch před čištěním, takže praskliny nebo škrábance se neobjeví na povrchu.

Chcete-li odstranit tuk z povrchu vaření, obvyklé mytí nádobí se vejde. To výrazně rozpouští tuk.

Je však lepší svěřit takové znečištění specializovaným sprejům, gelům nebo čisticím krémům pro indukční dlaždice. Pracují mnohem efektivněji a nebudou poškodit varnou desku.

Jak čistit troubu uvnitř tukem, v tomto článku.

Cukr

Částice cukru z indukčních dlaždic musí být odstraněny velmi opatrně (to platí i pro výrobky, ve kterých je obsaženo):

Tato dvě pravidla se týkají a jiných materiálů s nízkým tavením, jako je polyethylen, plast. se rychle roztaví na horkém povrchu a pak zapečené a dodržování.

Chcete-li odstranit cukru, musíte použít kapitálové metody čištění: specializované čisticí prostředky, gumové škrabky, myčky nádobí a t.D.

Rozvody a raid

Na lesklém a dokonale hladkém povrchu dlaždice jsou rozvody. Toto je v pořádku. Ale když jsou tyto rozvody spuštěny a nejsou včas odstraněny, proměňují se do poněkud silné vrstvy spojky, která již běžným mokrým čištěním stáhne.

DŮLEŽITÉ! Prostředky pro čištění oken je nejlépe odstraněna po použití rozvodové dlaždice. Tyto nástroje obsahují chemické sloučeniny, které po sušení nenechávají skvrny a rozvody.

Prostě posypeme povrchem dlaždice roztokem, pak počkejte nějakou dobu a otřete suchý měkký čistý hadřík nebo papírový ručník.

Jak čištění kapoty v kuchyni z tuku Přečtěte si zde.

Indukční výrobky pro péči o slab

Každý sporák. vlastní procedury. Říct, než vyčistit indukční desku:

 • Speciální plastová, gumová, silikonová nebo ocelová škrabka;
 • prostředky pro každé indukční desky. Jemně čistí povrch a vytvářejí ochrannou vrstvu, která chrání před poškozením;
 • melamin houba;
 • Mikrovláknitý ubrousek.
READ  Jak odstranit rukojeť z LG LG

Důležité! Otřete houbu melaminové trouby? Použijte chladnou nebo teplou vodu. Při zahřátí se houba stává toxickým.

Jak vyčistit sklokeramickou nebo indukční desku?

Odborníci informují melaminovou houbu, protože je schopen odstranit nečistoty bez detergentů. Stačí navlhčit houbu s vodou. Buďte opatrní, houba není vhodná pro denní mytí nádobí. Při vstupu do těla má melamin toxický dopad. Musí být uložen spolu s jinými čisticími prostředky od malých dětí.

Odborníci informují melaminovou houbu, protože je schopen odstranit nečistoty bez detergentů.

Chemikálie pro domácnost pro čištění skleněné keramiky

Smazat vážné znečištění pomůže odborným prostředkům. Uveďte preferenci pastovitých, smetanových nebo kapalných prostředků, které neobsahují abrazivní částice schopné poškrábání sklo.

Při práci s chemikáliemi v domácnosti dodržujte bezpečnostní opatření: Dejte na rukavice a zajistěte dobré větrání vzduchu pro ochranu kůže a dýchacích orgánů z agresivního dopadu chemikálií.

odstranit, skvrny, indukčního, desky

Vymazat sklo-keramický panel pomůže speciálním nástrojům: Cilit Bang, Comet, „Shumanit“, Sanita. Podle názoru jsou také dobře provozované výrobní přípravy: Miele, TOPRENS, Domax, Heitmann. Účinně se vyrovnávají s tukem, Naiga a vápno kvetou.

 • Opatrně se naučte pokyny na obalu.
 • V souladu s doporučeními se aplikujte na povrch na povrch.
 • Houba vyčistěte místa významného znečištění.
 • Důkladně omyjte povrch vodou a poté otřete suché.

K dispozici je navíc vyčistit skleněnou keramiku, použijte okna pro mytí oken: sprej sprej na povrch a poté otřete měkký ručník nebo ubrousek. Takové zpracování bude ušetřit od rozvodů a vrátit desku lesklý přetečení.

Další doporučení pro vlastníky indukčních desek

Aby se elektrický sporák po dlouhou dobu spokojeni s ideálním výskytem, ​​měli byste dodržovat následující doporučení:

 • Používejte pouze nádobí pro desky tohoto typu, což má dokonale hladké dno.
 • Nepohybujte pánve a pánev na sporáku: může vést k vzhledu na sklenici mikro-čerpadel, které nebudou moci odstranit detergent.
 • Před uvedením nádobí na povrchu se ujistěte, že jeho dno je naprosto suché.
 • Pokud se zelenina čistí vedle povrchu vaření, zemních částic, které spadají na sklo, vést k vzhledu mikrochroarchů. Tak si umyjte brambory a čisté mrkve lépe od sporáku.
 • Pro čištění zařízení se doporučuje používat práškové detergenty: Někdy se prášek rozpouští na konec, a pevné částice mohou poškodit povrch vaření.

Podívejte se na speciální označení na nádobí

Čištění desky pracující na principu indukce nepředstavuje zvláštní potíže, pokud vezmeme v úvahu některé nuance. Aby techniku ​​slouží dlouhou dobu a spokojeni s jejich bezvadným vzhledem, použijte pouze měkké hadry a speciální silikonové škrabky na péči.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS