Jak odstranit stínítko z pračky

Jak vyměnit topné těleso v pračce LG

Porucha topného tělesa, která je u praček velmi častou závadou. Voda z vodovodu často obsahuje velké množství minerálních solí, v důsledku neustálého ohřívání vodního prvku se na něm usazuje vodní kámen, což výrazně snižuje jeho životnost. V důsledku toho stroj přestane ohřívat vodu.

pračky

Pokud je topné těleso vaší pračky LG nefunkční, doporučujeme kontaktovat servis LG a zanechat žádost na telefonním čísle 8-499-677-76-76 (pro volání z Moskvy a Moskevské oblasti) nebo 8-800-200-76-76 (pro volání v Rusku). Specialisté servisu LG provedou jakoukoli opravu pračky. Pokud se však cítíte jako všeuměl a chcete si s problémem poradit sami, připravili jsme pro vás návod krok za krokem, jak vyměnit topné těleso v pračce LG.

Výměna topného tělesa v pračce LG: návod krok za krokem

Vadné topné těleso v pračce LG je možné vyměnit, aniž byste museli využít služeb mistra. Převážná většina modelů LG má přímý pohon, což znamená, že při výměně topného tělesa nepřekáží žádný hnací řemen.

 • Před výměnou topného tělesa se ujistěte, že je pračka odpojena od elektrické sítě. Vypněte přívod vody a odpojte plnicí a vypouštěcí hadice.
 • U praček LG je topné těleso umístěno pod nádrží, což umožňuje snadnou výměnu topného tělesa.
 • Odstraňte zadní panel pračky (obvykle je připevněn šrouby nebo samořeznými šrouby).
 • Vnější část topného tělesa s vnějšími kontakty najdete na spodní straně stěny nádrže.
 • Odpojte vodiče od THEN. Předtím si můžete jejich polohu vyfotit chytrým telefonem, abyste se při montáži prvku na místo nespletli.
 • Povolte matici umístěnou uprostřed topného tělesa tak, aby byla držena na konci závitu. Zatlačte jej společně se šroubem s čepem.
 • Nyní lze topné těleso vyjmout. Snadněji to uděláte, když ji opatrně otevřete šroubovákem nebo nožem. Nezapomeňte, že povrch prvku, kontakty a uložení jsou velmi náchylné k mechanickému poškození, proto postupujte pomalu a opatrně.

Jak nainstalovat topné těleso do pračky LG

 • Než přistoupíte k výměně prvku, připravte sedlo odstraněním případných inkrustací nebo nečistot.
 • namažte sedlo, těsnění a samotný prvek jakýmkoli technickým mazivem.
 • Opatrně umístěte nové topné těleso na místo.
 • Našroubujte matici a utáhněte ji klíčem.
 • Připojení svorek a kabelů.
 • Sestavte skříň stroje a spusťte stroj bez zátěže při vysoké teplotě. Zkontrolujte, zda je nové topné těleso v pračce LG funkční, a to tak, že se po 15 minutách praní dotknete skla plniče: mělo by být teplé.
pračky

Aby nové topné těleso dlouho vydrželo, musí být správně vybrána součástka. Pečlivě si přečtěte technický list pračky se sušičkou a zkontrolujte jmenovitý příkon prvku. U praček LG je obvykle indikátor 1900-1950 W, ale u některých modelů může být příkon 2 kW.

READ  Jak odstranit ovládací panel pračky

Pokud z nějakého důvodu nejste schopni přečíst informace v datovém listu, můžete je zjistit na samotném topném tělese. může na něm být označení. Právě tyto hodnoty vám pomohou při správném nákupu a výběru správného dílu pro vaši pračku LG.

Topné těleso můžete zakoupit v servisním středisku LG, ve specializovaném obchodě s náhradními díly nebo v internetovém obchodě. Odborníci doporučují nekupovat použité díly ani nic jiného z druhé ruky.

Jak topné těleso funguje

Voda ohřívaná topným tělesem může být buď teplá, nebo studená, ale pokud není ohřívána, je pravděpodobné, že se v ní bude tvořit vodní kámen, který může ohřívač poškodit, pokud jej nebudete pravidelně čistit.

To není jediný důvod, proč se pračka může porouchat. Pokud jste si všimli, že se voda ve vašem spotřebiči neohřívá, je pravděpodobné, že je v něm poškozené topné těleso. Musíte urychleně zkontrolovat topné těleso, a pokud je rozbité, kupte jiné.

pračky

Pokud to chcete provést bez pomoci řemeslníka, musíte vědět, jak vyměnit/opravit topné těleso sami. Nyní vám prozradíme, jak osobně zkontrolovat topné těleso, kde se nachází a jak zjistit, zda je poškozené.

Příznaky poruchy topného tělesa v pračce

Pračka jakékoliv značky, ať už Indesit, Ariston nebo Bosch, bude určitě signalizovat poškozené topné těleso. Hlavní příznaky vadného topení:

 • Voda se během mytí nezahřívá. Pokud při spuštění praní na vysokou teplotu zůstane voda studená, topné těleso nefunguje. Když proces praní dosáhne fáze ohřevu vody, spotřebič se zastaví a vygeneruje chybu. Programy, které nevyžadují ohřev vody, však mohou běžet normálně.
 • Než spotřebič začne ohřívat vodu, „spustí automatiku“. vypne spotřebič, čímž chrání elektrické vedení za ním před spálením. K poruše dojde přibližně 10-12 minut po spuštění pracího programu. To obvykle znamená zkrat v cívce umístěné uvnitř topného tělesa.
 • Stroj „vypíná“ proudový chránič (RCD). K závadě dojde těsně po zapnutí spotřebiče nebo těsně před ohřevem vody. Nekvalitní izolace topného tělesa může způsobit průchod proudu tělesem a vést k automatickému odpojení proudového chrániče.

Funkčnost rezistoru můžete zkontrolovat pomocí multimetru

Pokud stroj vykazuje jeden nebo více příznaků poruchy, je možné, že došlo k poruše topného tělesa a je třeba jej vyměnit. Účinnost topného tělesa lze zkontrolovat pomocí speciálního multimetru, po kterém si můžete být jisti problémem a přistoupit k výměně topného tělesa.

Kde se nachází topné těleso? Příčiny a příznaky rozbití

Topné těleso pračky LG je přístupné přes zadní stěnu. Přestože je většina cívky ukryta uvnitř těla, kontakty vystupují ven. Je obtížné zaměnit umístění, protože spotřebiče LG se vyznačují motorem s přímým pohonem. Přímo pod nádrží (a motorem, který je připojen přímo k nádrži) se nachází.

READ  Do bubnu pračky nepřitéká voda

Hlavním příznakem vadného topného tělesa je nedostatek teplé vody. To neznamená, že prádlo musí být po máchání teplé. Režim oplachování probíhá ve studené vodě, aby se šetřila energie. Chcete-li se ujistit, že mycí cyklus pokračuje bez zahřívání, přiložte po 20 minutách cyklu dlaň na sklo dvířek.

Studené sklo znamená žádné teplo. Teplé. praní v horké vodě.

 • Špatná kvalita vody. Tvrdost vody je dána množstvím draselných a hořečnatých solí. Jak teplota stoupá, usazuje se na prvku. Časem vodní kámen ztvrdne, zesílí a stane se vodním kamenem. Přestup tepla je narušen a prvek se v důsledku toho spálí.

Toto jsou hlavní problémy, které způsobují poruchu. Je čas začít s výměnou topného tělesa (topného článku). Začněte s přípravnými pracemi.

Kde se v pračce nachází topné těleso? Příčiny poruchy

Umístění prvku se může lišit v závislosti na značce pračky. Pravděpodobně v “ Ariston „, “ Ardo „, Candy. Indesit. „Electrolux „, Zanussi díl je skryt za zadním panelem. Ale v pračkách AEG. „Beko, Bosch. „Siemens“, Samsung. „ohřívače jsou obvykle umístěny za předním víkem.

U zařízení Hansa se k topnému tělesu dostanete přes základní desku.

Nejste si jisti, kde hledat tento díl? Poté zkontrolujte kryt automatického ohřívače teplé vody. Pokud je zadní kryt pevný, je tam topení. Pokud je váš stroj malý, je nejlepší podívat se za přední část. Problém je, že jeho odstranění je složité. Takže je snazší podívat se za zadní kryt.

Tyto faktory ovlivňují životnost ohřívače:

Přesně určit, zda je nutné vyměnit topné těleso (topný článek), pomůže tester. multimetr. Existují však i nepřímé příznaky, které naznačují poruchu:

 • Práškové granule se řádně nerozpouštějí a zanechávají na prádle stopy pracího prostředku.
 • Pokud po 15-20 minutách od spuštění vyhřívaného programu přiložíte dlaň ke sklu poklopu, ucítíte, že je studený.

Na displeji dávkovače se může rozsvítit chybový kód.

Před výměnou dílu si připravte náhradní prvek. Vybírá se individuálně pro každý model CM. Hodí se také nástrčný klíč, šroubovák a tekuté mýdlo.

Ariston

Topné těleso ve spotřebiči Ariston lze vyjmout při minimální demontáži spotřebiče. Pro odstranění tohoto výrobku je nutné

 • Vyšroubujte upevňovací šrouby malé koncovky umístěné ve spodní části zadního krytu.
 • Odstraněním krytu zástrčky se otevře přístup k topnému tělesu, od kterého je třeba odpojit všechny elektrické vodiče.
 • Odstraňte matici umístěnou uprostřed výrobku.
 • Opatrně zatlačte šroub do vnitřní části nádrže.
 • Pomocí šroubováku s drážkou vypáčte těsnění a vyjměte díl ze spotřebiče.
READ  Jak eliminovat zoom v pračce

Důvody pro demontáž a umístění topného tělesa v pračce

Přístroj se připojí ke studené vodě a voda se ohřeje na správnou teplotu pomocí topného tělesa. Pokud je trubkový prvek vadný, voda se neohřívá, prášek se správně nerozpouští a na oblečení zůstávají skvrny. Hlavní příčiny poruch topných těles:

Nepřímou známkou nedostatečného ohřevu jsou studená dvířka 20-25 minut po zahájení mytí.

Umístění topného tělesa závisí na značce a modelu pračky. Podívejte se do návodu k pračce, výrobce možná uvedl, kde se topné těleso nachází.

Pokud tyto informace nejsou k dispozici, zkontrolujte tělo ostřikovače. Velký zadní kryt naznačuje, že se za ním nachází topné těleso. Pokud panel nezabírá celou zadní stěnu, je pravděpodobné, že je přístupný pouze pás.

Topné těleso se obvykle nachází v zadní části pračky Ariston, Ardo, Kandy, Indesit, Electrolux, Zanussi, Atlant.

U společností LG, Samsung, Bosch, Siemens, Whirpool je prvek umístěn na přední straně.

Pračky Hansa jsou přístupné přes podstavec. a v případě vertikálně zatíženého spotřebiče přes přední stěnu spotřebiče.

Jaké je nebezpečí vodního kamene?

I malé množství vodního kamene představuje potenciální nebezpečí pro topné těleso a pračku jako celek. Přítomnost vodního kamene brání ohřevu vody, protože tepelná vodivost vodního kamene je mnohonásobně nižší než tepelná vodivost kovu. V důsledku toho se výrazně prodlužuje doba ohřevu vody a spotřeba energie.

pračky

Nebezpečí vodního kamene spočívá v tom, že výrazně snižuje životnost topného tělesa, a pokud se včas nevyřeší, může vést k nutnosti kompletní opravy jednotky. Proto je nutné přijmout preventivní opatření a pravidelně odstraňovat vodní kámen z pračky a sušičky.

Po výměně topného tělesa vypáčte šroubovákem pojistnou sponu a poté vyjměte těsnicí kroužek, přičemž dávejte pozor, abyste nepoškodili pryžovou část. Pokud něčemu nerozumíte, kontaktujte mě, prosím!

Výměnu topného tělesa si snadno provedete sami podle těchto podrobných pravidel. Topné těleso můžete zakoupit v internetovém obchodě s širokou nabídkou středně drahých produktů nebo v servisním středisku.

Nestačí jen najít topné těleso, ale je důležité ho opatrně vyjmout, aniž by došlo k poškození krytu nebo kontaktů. S topným tělesem zacházejte opatrně, abyste nepoškodili jeho povrch. Sedadlo je pečlivě připraveno a očištěno od nečistot a vodního kamene.

Pro prodloužení provozu topného tělesa je lepší nastavit nízkou teplotu. I když je díl pokryt vodním kamenem, topné těleso se nezahřívá tak jako při maximální teplotě. Po výměně topného tělesa podle správného postupu vám bude spolehlivě sloužit po dlouhou dobu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS