Jak odstranit tuk s plynovým sporákem

Jak čistit plynový sporák z tuku: účinné metody boje

Plynový sporák v kuchyni je jedním z nejtěžších položek. Koneckonců, aby se eliminoval znečištění různých druhů s plynovým sporákem, musíte čistit nejen hlavní panel, ale také horní mřížku, spínače a hořák. Vaření každý den vede k rychlému znečištění, takže toto zařízení vyžaduje pravidelnou péči a je důležité pochopit, jak čistit plynový sporák z tuku.

Jak rychle vyčistit povrch desky z tuku a negaru

Pravděpodobně se nejprve zeptáte na otázku, než vyčistit desku?

Chci říci, že pro čištění desky můžete v zásadě používat jakékoliv detergenty, ale ne abrazivní, tak, aby nedošlo k poškození smaltu.

Dlouho odmítl chemii a používat pro čištění obou desek a nádobí. Jednoduché lidové léky: Soda a octa.

Nezáleží na tom, jak čistit, prostě musíte mít na paměti, jakýkoliv nástroj, který jste použili, žádný, ani super efektivní, který je inzerován, nezačne jednat okamžitě. Neexistují žádné takové zázraky, protože jakékoli prostředky musí nejprve spojit s reakcí s tukem a negarem, tukové částice jsou rozděleny postupně. Takže nespěchejte, aby se okamžitě otřete, počkejte trochu, zatímco tuk se rozpustí, a pak zůstává mírně ztracený a umýt povrch. Stále se to stává dostatečně rychle.

Tak. Za prvé odstraňte mřížku a hořáky z desky a vyčistěte jej z navrhovaných nástrojů pro jeho povrch.

Kromě šálku potravin sody a vody v šálku, aplikujeme tento čistič k povrchu desky s houbou. Na těchto místech, kde obzvláště silné znečištění: Nagar a sušený tuk, obvykle se to děje kolem hořáku, použijeme více.

Necháme 5 minut, otřete mokrou houbu. Silně kontaminovaná místa jsou trochu tři, nepotřebuje zvláštní úsilí. Poté otřete desku vlhkým hadříkem a otřete suché.

V těžkých případech, kdy kamna zůstala na několik dní špinavá (není o nás vůbec, ale stále), Cashitz z vody a sody odejdeme delší dobu. po dobu 15-20 minut nebo znovu opakujte postup čištění.

Tak jednoduché a rychle lze vyčistit deskou z Nagara a tuku sody. Vždycky používám přesně takto.

Ocet a soda

Na povrchu desky sprej nějaký ocet (běžný stůl, 6 nebo 9%). Docela trochu, není nutné svítit. Pomozte mu s houbou Camking po celém povrchu desky.

Постоянно щёлкает элетроподжиг на плите газовой Почему и Как исправить

Sode Sauna shora. Ocet s SODA přijde do reakce a začít syčící. Poté, co reakce skončila, můžete počkat několik minut a čistý a umýt desku.

Po vyčištění desky s octem svítí a jiskří zcela ohromující cestu! Povrch desky dokonce vrzá, pokud strávíte prstem.

Jedinou nevýhodou této metody pro mě je nosit rukavice! A nejsou vždy po ruce, a ne opravdu miluji pracovat v rukavicích.

Takže pro denní čištění desky ho používám jen soda a během všeobecného čištění již sodovky a octa.

Co čistit mřížku plynového sporáku z Nagara a tuků

Jasný plynová kamna mřížka z uhlíku a tuků dvěma způsoby. První znamená využití finančních prostředků, které budou nalezeny v každém domě. soda, ocet, mýdlo. Druhý je určen pro použití speciálních obchodů.

Lidové metody

Lidové metody mají několik výhod. Za prvé, téměř vždy mají doma, a jejich cena je řádově levnější specializovaný. Kromě toho nejsou toxické pro tělo. K nejúčinnějším prostředku, který čistý plynová kamna, zahrnují:

 • Rozdělte 200 ml ocetu v 600 ml teplé vody. Složte mřížku do hlubokého nádrže a naplňte roztokem. Ve skutečnosti je dostatek 3-4 hodiny, aby se tuk zahříval a vyčistil tyč. Pokud je vrstva stoupání a Nagar tlustá, pak je přípustná mřížku po dobu 12 hodin. Poté se tuk snadno věřil houbu pro nádobí.
 • Vysoká účinnost je jiný alkohol amoniaku. Ale pro tuto metodu budete potřebovat velký balíček, kde je mřížka plně umístěna. Vyplňte amoniak a pevně uzavřete balíčky. Po 3-5 hodinách otřete tyč a dobře opláchněte v čisté vodě.
 • STIT na stupni Malé množství ekonomického mýdla a rozpustí ji ve vodě. Kompozice by měla být trochu blátivá a koncentrovaná. Potřebují nalít tyče a nechat několik hodin. Mýdlo má dobře štípací klapku a vyčistit kov z Nagara. Pak zůstane pouze pro opláchnutí mřížky pod čistou teplou vodou.
READ  Jak odstranit hluk ventilátoru z mikrofonu

Chemikálie

Specializované chemikálie se vyznačují přítomností agresivních látek, které rychle split tuk, nájezdy, Nagar. Ale navzdory takové vysoké účinnosti mají zároveň toxické účinky pro lidské tělo. Z tohoto důvodu, že při práci je lepší používat gumové rukavice, respirátor a zajistit dobré větrání místnosti.

Všechna profesionální činidla, která jsou určena pro čištění mřížkové desky, mohou být rozděleny do tří skupin:

 • Krémový. Jednodečným způsobem a nenechávejte vady na kovovém povrchu. Vhodné pro všechny materiály, včetně smaltu. Dobře přestávky tuky a nagar.
 • Sprej. V takových fondech je hlavní výhodou výhodou použitelnosti. Ty tyče můžete čistit přímo na sporáku, ale před nákupem si ujistěte, že si přečtěte pokyny, protože mohou obsahovat komponenty, které jsou nežádoucí použití na litinu nebo smaltu.
 • Prášek. Nepoužívejte v čisté formě, ale ve vodě do požadované konzistence a aplikovány na tyč.

Chemikálie pro domácnost pro čištění skleněné keramiky

Smazat vážné znečištění pomůže odborným prostředkům. Uveďte preferenci pastovitých, smetanových nebo kapalných prostředků, které neobsahují abrazivní částice schopné poškrábání sklo.

Při práci s chemikáliemi v domácnosti dodržujte bezpečnostní opatření: Dejte na rukavice a zajistěte dobré větrání vzduchu pro ochranu kůže a dýchacích orgánů z agresivního dopadu chemikálií.

Vymazat sklo-keramický panel pomůže speciálním nástrojům: Cilit Bang, Comet, „Shumanit“, Sanita. Podle názoru jsou také dobře provozované výrobní přípravy: Miele, TOPRENS, Domax, Heitmann. Účinně se vyrovnávají s tukem, Naiga a vápno kvetou.

 • Opatrně se naučte pokyny na obalu.
 • V souladu s doporučeními se aplikujte na povrch na povrch.
 • Houba vyčistěte místa významného znečištění.
 • Důkladně omyjte povrch vodou a poté otřete suché.

Po vyčištění elektrických sporáků umýváme zbytky čisticího činidla s velkým množstvím čisté vody. Jinak se chemie částice pod vlivem vysokých teplot budou snažit jíst skleněnou keramiku, provokující nevratné poškození

odstranit, plynovým, sporákem

K dispozici je navíc vyčistit skleněnou keramiku, použijte okna pro mytí oken: sprej sprej na povrch a poté otřete měkký ručník nebo ubrousek. Takové zpracování bude ušetřit od rozvodů a vrátit desku lesklý přetečení.

Jak čistit rukojeti z plynového sporáku, pokud nejsou odstraněny

Jak bylo uvedeno výše, rukojeti, které nelze odstranit, čisté to není příliš snadné. Aby nedošlo k mnoha čase a peněz na řešení tohoto problému, je nutné prát takové prvky kuchyňských spotřebičů pomocí čisticích prostředků:

 • Je možné odstranit tuk a nájezdy s sodovou pastou, což je snadné udělat osobně, míchání dvojice lžící tohoto produktu s vodou pro získání tlustého složení. Pak musíte použít pastu na rukojeti pomocí kuchyňské houby a důkladně je otřete. V místech, kde jsou rukojeti zavřené kamna, můžete použít starý kartáček na zuby.
 • Řešení octové esence a vody umožňuje jasně odstranit další usazeniny prachu a negaru s kamenem desky a amoniak působí stejným způsobem.
 • Pokud dáváte přednost použití skladovacích látek pro praní v inventáři kuchyně, neměli byste si koupit velmi agresivní s vysokými abrazivními látkami. Jinak je docela možné odstranit značení těchto prvků s tukem.

Některé ženy dávají přednost záběru filmu nebo fóliové desky, aby se zabránilo jejich znečištění. Takové „kryty“ musí být změněno včas.

Jak odstranit tuk s plynovým sporákem

Jistě v životě každé hostesky došlo, když se na plynovém sporáku pokrývají silné kontaminující nečistoty. To je „uniklé“ mléko a sušené kapičky slunečnicového oleje a dokonce šplouchá ze steaku. Vyrovnat se s takovým tukem je velmi obtížné, protože má vlastnost spalovat na horkém povrchu a pevně posílit. Ale jak víte, není nic nemožné, tak odstranit tuk z plynového kamene pouze na první pohled se zdá být neřešitelný úkol. To lze provést jak s pomocí ingrediencí přítelkyně a využívání skladu domácích chemikálií.

Jak umýt plynový sporák z tukových lidových metod

Na rozdíl od populární přesvědčení, že je možné odstranit tuk z plynového kamna s SODA, nedoporučujeme používat tuto metodu. Ta věc je, že soda je brusná látka, která zahrnuje malé pevné částice. Také Soda se nerozpustí ve vodě, takže může snadno zanechat malé škrábance na povrchu, což následně způsobí korozi kovové základny. Pouze kapalná činidla, která nemají jako součást hrubých složek, jsou vhodná pro čištění plynového sporáku. Umyjte plynový sporák z tuku, budete potřebovat:

Při vaření mohou být některé sloučeniny spojeny vzájemně a některé jsou poměrně účinné v osamělé.

Ocet

Rozdělte ocet vodou ve stejném poměru. Nalijte směs do postřikovače a sprej na pozemky pokryté tukem. Nechte 20-30 minut. Okamžitě si všimnete, že tuk začal rozdělit. Jakmile se skvrny změnily na špinavý sám, můžete je okamžitě odstranit vlhkou čistou houbu a postup se opakuje, dokud se celá daň nerozpustí pod vlivem kyseliny. Dále se povrch čistí čistou vodou a vysuší. Ocet může být nahrazen jako amoniak a kyselina citrónová.

Mýdlo prádla

Sattail Malé množství ekonomického mýdla 72% na střídači a rozpouštět čipy ve vodě. Můžete připravit velmi tlusté řešení, podle konzistence kefir, pak bude kompozice snazší aplikovat na povrch plynového sporáku. Pokrývají hmotnost nejen problémové oblasti, ale také veškerou část vaření, nechte 30 minut a odstraňte ubrousek měkké tkáně. Dále zůstane pouze opláchněte čistou vodou a suché.

READ  Jaký kabel je potřeba pro elektrický sporák?

Amoniak

Nástroj je určen pro staré, skvrny. Ale při použití, pamatujte si, že amoniak má ostrý chemický zápach, takže se ujistěte, že na respirátor a otevřít okna.

Pojmenování se nepotřebuje rozpustit ve vodě. Používá se přímo do špinavých ploch a poté se odstraní mokrou houbou. Vymazání hard-to-REACH míst, použijte starý zubní kartáček navlhčený v kompozici.

Čištění plynového sporáku s prostředky pro domácnost

K dnešnímu dni, můžete bez konkrétních problémů zakoupit speciální prostředky pro odstraňování tuku s plynovým sporákem. Soudě podle hodnocení patří nejúčinnější kompozice:

 • Cillit Bang anti-tuk. Účinně odstraňuje i ty nejdražší nespolečná místa. Působí již za 5 minut po použití.
 • Čistič trouby od Amway. Ve skutečnosti je nástroj navržen pro pece, ale mnoho hostesek ocenilo jeho účinnost na všech povrchech, na kterém se tuk objeví. Rychle změkne bod znečištění, a proto je snadno eliminuje.
 • Shumanitis. unikátní zrnocenatel. Změny s vypálenými skvrnami, tukem, rozvody. Jedna nuance. povinné používání rukavic a přítomnosti žíravého chemického zápachu.
 • CIF. Má měkký efekt. Konzistence se podobá tekutému krému, takže se snadno aplikuje a tře. Má příjemnou vůni a kopíruje i s Nagarem.

Hlavní fáze čištění

Před zahájením postupu pro čištění desky, převrácení plynu a odpojit jej od elektřiny, pokud je funkce elektřiny. Pro vymazání zařízení z různých kontaminantů budete muset mýt každý detail odděleně.

Bezchybnostní řešení potravinové sody je vynikající prostředek schopný vyrovnat se s různými kontaminanty vytvořenými v procesu vaření

Mřížka

Nejproblematičtější část desky jsou mříže. Nejprve je nutné je demontovat a pomocí nože, aby škrábal spálené kousky potravin, tuku a negaru.

Chcete-li dokončit čištění, použijte jednu z následujících způsobů:

 • Mléčná mřížka se sodovou sodou, věnujte zvláštní pozornost rohům a kloubům, nechte několik hodin.
 • Navlhčete houbu v alkoholu amoniaku a důkladně probudí celou mřížku. Pak ji uctěte do polyethylenu nebo vložte do obalu a ujistěte se. Nechat několik hodin. Po opláchnutí pod tekoucí vodou pomocí žínku a mytí nádobí.
 • Připravte řešení mýdla pomocí čtvrté části brucku domovního mýdla a 5 litrů horké vody. Namočte mřížku na pár hodin po opláchnutí vodou. Silně kontaminované sekce.

Mytí železných mřížek v myčce nádobí nemohou být možné, protože takový dlouhotrvající základ může způsobit vzhled rez

 • Produkty litiny mohou být najaty nad ohněm. Když se Nagar částice začnou rozpadat, odstraňte je kovovým kartáčem. V žádném případě však neuvádějí horkou mříž ve vodě.
 • Pokud je výrobek pokrytý smaltem nebo z oceli, namočte jej v roztoku horkého mýdla s přidáním octa, sody a hořčice. Nechte několik hodin, pak čistěte tuhé mytí.
 • Suché hořčice bojuje s tukem a bahnem. So mřížku, nechala několik hodin, pak důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.
 • Můžete také použít k čištění vyhřívané písku nebo směsi písku a domovního mýdla.

Video níže ukazuje, jak čištění mřížek s amoniakem a polyethylenovým filmem:

Kryty Konfork

Kryty hořáků by měly být nasáklé v pánvi s roztokem horkého mýdla. Můžete přidat do stejné nádoby, ve kterém jsou mřížky.

Video níže zobrazuje podrobně, jak vyčistit výstupní trysku plynu z odpadků, když hořáky nefungují:

Hořáky

Dále odstraňte hořáky a otřete je vlhkým hadříkem. V procesu čištění byste je měli pečlivě zvážit, ujistit se, že nic netýká toku plynu. V opačném případě je nutné čistit uzavřené otvory za použití rozptýleného klipu, kolíků nebo jehel.

Plynové hořáky se pravidelně umyjte, očistěte odpojovače a trysky opatrně, protože klastr sazí může způsobit špatný průchod plynu

Upozorňujeme, že hořáky jsou obvykle vyrobeny z hliníku, takže musí být vyčištěny prostředky, které neobsahují kyseliny a chlor.

Rám

Ovládací panel, zadní deska, trouba a rukojeti, pokud nejsou odnímatelné, lze vyčistit pomocí octa a sody. Podrobný popis způsobu je uveden v tabulce. Tato metoda umožňuje zcela odstranit mastný let a Nagar. Je však třeba poznamenat, že sodovka je lepší použít na deskách s lehkým pouzdrem, protože látka ponechává rozvody, které jsou obtížné zcela eliminovat z tmavých povrchů.

READ  Jak vyrobit zapalovač pro plynový sporák

Zvláštní pozornost při čištění by měla být dána tělu, protože nejen výkon závisí na jeho čistotě, ale také vzhledu zařízení

Vymazání varné desky desky, musí být dodržena následující pravidla:

odstranit, plynovým, sporákem
 • Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky, které mohou poškrábat smaltování;
 • Používání sody, pre-rozpouštět ve vodě;
 • Nepoužívejte kovové houby a škrabky;
 • Pokud je povrch vaření vyroben z nerezové oceli, je vhodné jej promýt po každém vaření;
 • Kovový povrch by měl být vyčištěn bez použití agresivního čištění a detergentů;
 • Skleněná keramická deska je nejlépe promyta roztokem amoniaku, takže na něj nebudou žádné rozvody.

Chcete-li eliminovat silné a staré znečištění, doporučuje se dodatečně zpracovávat povrch s mytí nádobí, ammním alkoholem nebo amoniakem.

Pera

Úchyty plynového sporáku a elektrojagalové tlačítko je obtížné čistit od akumulované sazí díky své malé velikosti a složité konfiguraci. Pro odstranění nečistot (1: 1) nebo octového (1: 1) použijte vodné roztoky ammního alkoholu. Jedna z nich zacházejte s rukojetí a odejděte 10 minut, po kterém se kartáček na zuby a kruhové pohyby navíc otřete povrch, věnujte zvláštní pozornost slotům.

Po odstranění nečistot z rukojeti otřete povrch měkkým suchým hadříkem

Trouba

I když otíráte troubu po každém použití, na svých stěnách je stále postupně akumulováno znečištění.

Amoniak

Jednoduchý, ale velmi účinný nástroj, který pomůže rozpustit hustou vrstvu tuku a zmírnit jeho výstup.

 • Ve sklenici teplé vody, přidejte 1 lžíce alkoholu amoniaku.
 • Naneste roztok s houbou nebo navlhčenou houbou na povrchu.
 • Pokrývají zpracovanou sekcí filmu nebo balíčkem.
 • Získejte 30 minut, po kterém se zbytky tuku odstraní houbou.

Ammoniak alkohol má ostrý a nepříjemný zápach, takže je důležité použít respirátor, stejně jako otevření okna v době použití roztoku.

 • Rychle rozpouští tuk, Copeses s dlouhými ložisky a Nagarem.
 • Nepoškozuje povrch desky.
 • Lze použít s každým čištěním.
 • Odstraňuje nepříjemný zápach, dělá povrch lesklého a šumivého.

Pokud je tuková vrstva velmi hustá, existuje nagarová a jiná kontaminace, může být zvýšena koncentrace ammního alkoholu (až 1: 1 s vodou).

Jak efektivně vyčistit troubu

Ať už řeknou reklamou, ale žíravé chemikálie nejsou nejlepším způsobem, jak vyčistit troubu. Kromě toho máme lidové osvědčené metody, které jsou mnohem levnější a bezpečnější.

 • Otřete ručník trouby. Vnitřní stěny mokré mýdlo a odejdou po dobu 15-20 minut, takže tuk je trochu předvečer. Poté nalijte do plechu slabě koncentrovaného roztoku mýdla a vložte jej do trouby. Zastavte teplotu 120 stupňů a ponechte troubu pevně uzavřenou dvířkou po dobu 30 minut. Všechny znečištění se roztaví a rozpustí v horkém páru. Poté musí trouba důkladně otřít měkkovým hadříkem a opláchněte čistou vodou.
 • Namočte ve vodě sodné nebo kyseliny citrónové ve vodě a aplikujte tento nástroj na navlhčený vnitřní povrch trouby. Nechte 15-25 minut, v závislosti na stupni znečištění a po docela otírání papírovým ručníkem a opláchněte vodou.
 • Pokud je kontaminace menší, vodný octový roztok v poměru 1: 1 se může s nimi vyrovnat. Vrhl vnitřní stěny hojně, zapněte troubu o 50 stupňů a ponechte 15 minut. Poté umyjte všechny znečištění čistou vodou.
 • Odstranit závažnější kontaminaci pomůže takovému lidovému nápravě. Octové roztok ve stejném poměru, aplikujte na stěny trouby a posypeme potravinovou sodnou. Během reakce splacení sodného octa tuků a sušených zbytků potravin vrácených z povrchu. Místo octa, můžete použít kyselinu citrónovou, aby se zabránilo ostrému zápachu.
 • Letní alkohol se také zabývá znečištěním. Hojný soda povrch trouby zevnitř, zavřete dveře a ponechte 10 hodin, například v noci. Ráno musí být trouba důkladně opláchnuta čistou vodou tak, aby vůně amoniaku zcela zmizelo.
 • Nalijte 200 ml amoniaku v plechu a přidejte vodu. Půl hodiny vložte troubu. Všechny znečištění lze snadno lemovat houbou s mýdlovou vodou.
 • Posypeme troubou zevnitř s tlustou vrstvou soli a nechte ji 100 stupňů po dobu 30 minut. Dejte troubě vychladnout, vezměte sůl se zbytky nečistot a opláchněte povrch studenou vodou.
 • Připravte si jednoduchý, ale velmi efektivní pastu: smíchejte stejné části soli, sody a vody. Naneste nástroj na povrch, který je znečištěný, a odejděte 10 hodin. Poté si umyjte pozůstatky studené vody.

Dokonce i závažné znečištění v troubě lze prát košile

Každá z těchto fondů vám pomůže čistit nejen troubu, ale také plynový sporák je zcela.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS