Jak opravit troubu v elektrickém sporáku

Elektrický sporák nefunguje? Příčiny členění elektrických sporáků

Když elektrický sporák nefunguje, musíte diagnostikovat a zjistit příčiny zlomení. Malé opravy lze provádět nezávisle a eliminovat velké členění kontaktovat Master.

Pokud hořáky a trouba nefungují. nebude fungovat k vaření, dokonce dát konvici. Proto je důležité okamžitě diagnostikovat určit potřebu opravit elektrický sporák a zjistit, proč se nerozlomitelný elektrický spotřebič zlomil.

Princip provozu elektrických větrů

Účel a schéma provozu elektrofovoku jsou podobné klasickému plynové mosazi. Elektrická zařízení jsou určena také pro vaření nádobí (pečení, pečení, gril). Standardní vybavení zahrnuje nitens, palet, mříže a vodítka, což zajišťuje bezpečnost při odstraňování nádobí ze skříně.

Zpravidla existují dva trubkové topné těleso (TENA). horní a dolní (například v elektrických kamenech řady Lysva) v elektropholech. Je nutné dosáhnout optimální teploty, což přispívá k jednotnému vaření. Můžete si vychutnat jak pruh, tak jeden z nich, v závislosti na požadavcích požadovaných receptem. Existují však také univerzální mosazné skříně, vybavené třemi nebo čtyřmi ohřívači.

Ohanci vyrobené z vysoce pevné slitiny oceli, které jsou spojeny s tvrdými provozními podmínkami (vysoká teplota). Také superprofový materiál je vyžadován pro ohřívače takových větrných skříní, kde je implementována funkce grilu, protože často podléhají pravidelnému čištění s účinnými chemicky účinnými látkami používanými k odstranění tuku a negaru.

Deset pro elektrický child trouby není jednotný prvek, který vyhovuje všem modelům. Každý výrobce (indesit, whirlpool, electrolux atd.) Vyvíjí originální konstrukci ohřívačů, snaží se dosáhnout optimálních způsobů přípravy různých výrobků (topení, oběh a rozvod horkého vzduchu uvnitř pracovního objemu trouby). Kromě toho mnoho známých výrobců vybaví elektrický poháněný infračervenými ohřívači, které jsou součástí režimu „Gril“ (model HANSA FCCW5).

Existuje velké množství opálení, které se liší od sebe:

 • Konfigurace a celkové rozměry;
 • kapacita;
 • provedení (jeden nebo dvojí obvod);
 • Jmenování (gril, horní, strana, nižší, atd.).

Zvláště velká rozmanitost jsou horní fazole. Konstrukce spodních ohřívačů je mnohem snazší. Jedná se o jedno-spojovací a mají jednoduchou konfiguraci.

DIY Oprava

Mnoho lidí je přesvědčeno, že oprava elektrického sporáku doma bez zapojení specialisty je velmi snadné. Jedná se o mimořádně chybný názor, který může vést k různým problémům (z újmy dodatečných finančních výdajů).

Mohou být eliminovány pouze drobné problémy (například zajistit připojení k síti nebo vypnout blokování od dětí). V jiných případech je lepší odkazovat na inženýry servisního centra.

READ  Jak opravit mikrovlnnou troubu, když jiskří

To se také nedoporučuje zkontrolovat hladinu topení hořáku (zejména na skleněných keramických panelech: V takovém kamene, když je výkon vypnutý, okamžitě se stane černou, ale zůstává velmi horký), protože existuje velké riziko dostat hoření. Musíte se zaměřit na zbytkové vytápění ukazatele: Pokud vyšli ven, hořák chlazil.

Proč se nepokoušejte opravit zařízení nezávisle, aniž byste měli relevantní zkušenosti a určité znalosti:

 • Velká pravděpodobnost rozbít provozovatelné prvky;
 • riziko zranění, včetně poškození proudu;
 • Přináší vybavení do stavu úplné nevhodnosti.

Pokud dojde k rozpadu, je lepší neriskuje, a vypnout sporák (varný sporák) ze sítě a volat zaměstnance A-Iceberg SC do domu. Inženýr provede diagnostiku, určuje problém a eliminuje jej po dobu jednoho až dvou hodin.

Trouba není teplo, plyn spaluje slabě, spodní spalovače

Důvodem chybí kapalina „Armotlem“ v termobalonu.

Následující odkaz, což způsobuje problémy v práci plynové trouby. termostat (termostat). Sestává z bloku membrán, kapilární trubice a termobalonu. Systém je naplněn kapalinou a hermeticky uzavřeným. Kapalina hraje významnou roli při úpravě stupně vytápění. Pod působením vysoké teploty kapalina rozpíná a snižuje odbočku pro přenos plynu přes membránovou jednotku. Zmenšující se. zvýšení. To je způsob, jak je teplota udržována v dané hodnotě. Depresurizace trubice se odpaří část tekutiny a práce trouby se zlomí.

Neoperabilita trouby se odráží v kvalitě pečení.

Upravit práci termostatu je nemožné. Když se zobrazí výše uvedené chyby, termostat by měl být vyměněn, nejlépe na originálu.

Electric Oven Won’t Heat — Electric Range Troubleshooting

Důvod byl zablokován deseti.

Deset. topný prvek elektrofovoku. Převádí elektrickou energii do tepelné. Pod působením teplot, deset nýtovaných a vyzařovaných teplo. Zničení případu pochází z mikrotraku. Na těle zařízení je zvýšená únik proudu. V tomto případě bude požadována diagnóza. Deset zkontroluje praskliny a zkontrolujte odpor. Indikátor 0 OHMS svědčí o zničení deseti a. Obnova ohřívače není možné, Master instaluje nový deset podle modelu elektrického sporáku.

Způsobit provést otvor trysky.

Dalším důvodem je kontaminace trysky hořáku. Pokud se oheň slabé trouby zastaví, tak odstraňte hořák a vyčistěte otvor trysky. Pokud po čištění zůstal plamen nízký. vyměňte termostat. Tento postup je lepší svěřit mistry servisního střediska.

Chyby Konfork

Porucha hořáku lze detekovat během diagnózy, pokud test „Progress“ ukázal pracovní napětí na hořáku, ale není teplo.

Pokud má hořák na sporáku ustálenou regulaci výkonu a skládá se z několika spirál, pak bude vadná pouze jedna spirála a hořák bude pracovat příliš slabě v jedné poloze. Pokud má hořák nepřetržitý regulace a je vybaven termostatem, vůbec nebude fungovat. Obě možnosti. znamení útesu nichrome vlákna. Můžete se ujistit, že můžete, kontrolovat odpor každého vlákna pomocí testeru. Nekonečná rezistence jednoznačně hovoří o útesu vlákna.

READ  Jak opravit netěsnost rychlovarné konvice

Je to zpravidla opraveno, nahrazení hořáku na podobné náhradní. Najděte hořák stejného designu v každém obchodě nebo online obchodu a namísto poškození jej nainstalujte.

Pokud máte indukční desku nebo typ halogenu, pak namísto klasických hořáků na poutkách budou induktoru induktoru nebo lampy. Mezi ně patří stejné: Můžete diagnostikovat rozpad v nepřítomnosti účinku v přítomnosti napětí a je korigován nahrazením prvku selhal.

Pokud má hořák návrh otevřené spirály, je možné jej opravit a bez výměny. V této výhodě otevřené spirály: mezera nebo vyhoření v něm může být detekována jednoduchou vizuální kontrolou spirály. Ne celý topný prvek bude nahrazen, ale pouze specifický poškozený závit; Další vlákna mohou být ponechána jako je.

Hlavní příčiny poruchy

Příčiny poruch pro všechny větrné skříně jsou přibližně stejné. To je způsobeno tím, že návrh tohoto zařízení se během své existence prakticky nezměnilo. Hlavní příčiny poruch mohou být zraněny v: \ t

 • Chybná centrální řídicí jednotka. Pokud ano, je ve sporáku.
 • Rozbitý termostat. Jedná se o speciální mechanický senzor, který je zodpovědný za udržování teplotního režimu uvnitř trouby.
 • Roztrhané zapojení. Problémy s napájením.
 • Selhání.
 • Režimy vytápění rozbití.
opravit, troubu, elektrickém, sporáku

Zadna elektrina

Příznaky: Indikátory nespalují, ovládací tlačítka a přepínače neodpovídají

To je jeden z mála problémů, které majitel elektrického sporáku může plně nahradit nezávisle, i když nemá speciální nástroje. Pokud se indikátory nerozsvítí na elektronickém zobrazení panelu na vaření, s největší pravděpodobností žádný zdroj napájení na desce nedostane. Samozřejmě není považováno za velmi fatální případy jako odpojení elektřiny v celém domě nebo vchodu.

opravit, troubu, elektrickém, sporáku

Nejprve zkontrolujte napájecí kabel: čistě vizuálně všechno by mělo být v pořádku, vidlice knírku a nezraněného, ​​drát se nesmějí přesunout a ne roztavený, není to horké na dotek. Pokud jsou problémy ve vidlice, pak jej buď vyměňte, nebo pokud to není skládací. vyměňte celý napájecí kabel. Je-li napájecí kabel někde líto, je to lepší, samozřejmě, ne riziko, a nahradit jej.

Je možné, že některé problémy v elektrickém vedení v místě připojení elektrického sporáku jsou: Nainstalujte jej pouze. nalepte napájecí kabel nějakého jiného elektrického spotřebiče, který jste právě zkontrolovali v jiné zásuvce. Můžete se pokusit zapnout desku na jinou růžici, pokud se kabel dostane nebo máte vhodné rozšíření. Pokud žádná spotřebiče ve výstupu pracují, nejprve začněte podívat do distribučního rozvaděče: Pokud máte samostatný stroj na svém bytě tam, mohl by jednoduše „zaklepat“, a to stačí zapnout přepínač; Je pravda, že otázka zůstává a proč „vyrazil“. V jiných případech stále lépe zavoláte elektrikář. Pokud v jiných zásuvkách nefungují další zařízení, s největší pravděpodobností „vyřazené“ automatické napájení zásuvek celého bytu. znovu potřebujete štít. Mimochodem, pokud, po překročení elektrického sporáku, automatické „zvolí“, pak vaše záležitosti jsou špatné: Tyto příznaky označují přítomnost zkratu v talících desek, a zde bez průvodce nedělat.

Je možné, že napětí v elektrické mřížce přesahuje limity povolené pro tento model: Obvykle je to od 200 do 240 voltů. Pokud máte voltmetr, zkontrolujte napětí v výstupu: Pokud není v pořádku nebo ne kontrolovat, zda bude elektrikář zavolat.

Řídící modul elektrického sporáku

A může to také být, že všechno je v pořádku s troubou a elektrický sporák je rozbitý, který je zodpovědný za práci trouby. Ukázalo se tedy, že řídicí modul nebo „nerozumí“ polohu přepínače nebo „nevidí“ signály z termostatu, nebo nemůže provádět operátor pro troubu. Všechny potřebné náhradní díly trouby

READ  Jak vyrobit zapalovač pro plynový sporák

najdete ve specializovaném obchodě, který jste již známý.

To je stručný průvodce na akci v případě, že trouba přestane pracovat v elektrickém sporáku. Obecně je tento algoritmus akcí vhodný pro vložené pece. S jediným rozdílem, že vestavěná elektrická trouba vyžaduje velké úsilí a více času rozebrat. S elektrickým sporákem trouby je snadnější. Tak snadno opravovat a vychutnat si lahodnou večeři!

V předmětu se seznámíte s neobvyklým rozpadem elektrického sporáku, kde jsem musel strávit na řešení problémů asi tři hodiny. Elektrický sporák byl doručen našimi přáteli. Z slov hostitelky, jeden litinový hořák v něm nepracoval, a nižší deset se zahřívá v troubě. Název elektrického sporáku, jak si můžete všimnout na fotografii, chybí. Byl jsem obecně, nebylo to před její jméno, protože okamžitě začal demontáž elektrického sporáku a její opravy. Následně po opravě jsem zjistil, že to byl elektrický sporák „sen“, vyrobený asi 80-90 let minulého století. Chci si všimnout, že na provozních kvalitách je elektrický sporák velmi spolehlivý. Všechny tři napájecí spínače topných těles. poziční, elektrické hořáky. litiny se čtyřmi připojovacími výstupy. V dolní části ovládacího panelu je nastaven jeden spínač zapnout a vypnout troubu, druhý spínač je zapnout a vypnout světlo v troubě.

Jak vyměnit horní trubku trouby

Horní deset je nahrazen jako vertikální opálení, na zadním krytu. A také jsou možné dvě možnosti:

Příklad trouby s top deseti. Pohled zevnitř trouby:

Zobrazit vnější, zadní stranu krytu trouby:

V tomto příkladu se výměna horní opálení provádí v takové sekvenci:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS