Jak otevřít plynový sporák

Oprava a demontáž plynové desky Hephaest, pryč, indesit a další s vlastními rukama

Jakákoliv kuchyně nelze představit bez vaření povrchu, ať už je to elektrický nebo plynový sporák, protože je na těchto agregátech, že proces vaření. Ale bohužel tato zařízení jsou časem z různých důvodů. Opravy plynové kamny, eliminovat členění různých druhů a údržby musí být udržovány kvalifikovaným specialistou. Existují však menší poruchy, ve kterých můžete opravit plynový sporák na vlastní pěst.

Konstrukce plynových kamen se liší v závislosti na typu zařízení. Ale všechna taková zařízení zahrnují:

Některé typy desek plynu jsou doplněny elektronickou řídicí jednotkou hořáku a dalšími komponenty. Zejména je zařízení často vybaveno senzorem, že pokud oheň zhasne, překrývá podání „modrého“ paliva.

Destičky také zahrnují hadice, pro které přichází plyn a jeřáby. Řada modelů je doplněna ventilátory, tanky, teploměrem a dalšími komponenty.

otevřít, plynový, sporák

Konford

Hořáky se skládají z následujících komponent:

Ten sdílí celkový tok plamene do několika jednotných jazyků s výhledem. Ve starých deskách se používají difúzní a kinetické hořáky. První jsou instalovány ve větrných skříních. Difuzní hořáky se vyznačují skutečností, že plyn je smíchán se vzduchem (díky tomuto procesu, palivo bliká) přirozeným způsobem. V moderních deskách používá kombinované hořáky.

Aktuální kontrola Gaza

Ve středu hořáku u desky je termočlánek, který reguluje zásobování plynu. Tento prvek během vytápění generuje proud dodaný do elektromagnetu. Ten udržuje ventil v otevřeném stavu, díky které plyn vstupuje do hořáku nepřetržitě. Pokud oheň na hořáku zhasne, termočlánek začne vychladnout. Z tohoto důvodu je magnet vypouštěněn, v důsledku toho, který je klapka automaticky uzavřena, přerušte dodávku plynu.

Takové zařízení významně zvyšuje úroveň bezpečnosti desek. Nicméně, v důsledku termočlánků, které musíte držet několik sekund knoflík regulátoru stisknuto.

Plynový sporák nebo plynová skříňka rozebírá velmi snadné. Takhle se to stane:

Za prvé, přeplnění plynu a vypnout zásobu elektřiny. Dále, provádění krok za krokem instrukce, projít krok za krokem demontáží a montáž plynové kamny a plynové skříně.

Odstraňte všechny šrouby, které udržují panely a odstraňte ovládací knoflíky. Na ovládacím panelu rukojeti jsou v plánovaném stavu; Můžete je vytáhnout s trochou úsilí.

Některé regulátory mohou mít šrouby v databázi regulátorů (uvnitř); Odšroubování těchto šroubů se provádí pomocí šroubováku nebo šestihranného klíče, a pak jsou samotné ovládací knoflíky odstraněny.

Odmontujte přístup zadního panelu do přístroje.

Podpora a odstranění řady šroubů kolem obvodu zadního panelu.

Pro odstranění předního panelu vyjměte ovládací knoflíky a vyjměte upevňovací šrouby, které drží dekorativní panel připojený k rámu.

Tyto šrouby mohou být skryty dekorativními obloženími, lití nebo řezáním. Oddělte podložku nebo dekor pomocí šroubováku nebo odstraněním více šroubů. Jak opravit elektrický sporák na vaření.

Typické poruchy gorenje desky

Gorenje plynové desky mohou být rozděleny podle různých důvodů, nicméně vpravo od nejčastějších poruch, takové zařízení může být přičítáno napájení a řízení plynu.

Vzhledem k neustálému napětí klesne v síti, první se nezdaří pro automatické Risi hořáku, který bude i nadále nahradit.

První známkou poruchy řízení plynu je nemožnost inkorporace hořáku od prvního času, zatímco často musíte držet rukojeť asi minutu, než se objeví plamen. Pokud hořák zmizí ihned po snižování rukojeti, pak v tomto případě může být problém v závadi elektromagnetického ventilu nebo termočlánku.

Gorenje plynové desky mají zvláštní „slabé body“, které by měly být podrobněji považovány za podrobněji. Takže můžete samostatně opravit svůj plynový sporák, který dříve zkoumal jeho zařízení, stejně jako metody eliminace specifických závad.

READ  Jak opravit troubu v elektrickém sporáku

Plyn zhasne po snižování rukojeti

Pro bezpečné používání plynových zařízení Výrobci zařízení aplikují ochranný systém. řízení plynu. Pokud se při pokusu o zapnutí plynové trouby Gorenje, plamen zhasne ihned po pustit rukojeť nebo tlačítko dodávky plynu, znamená to, že problém je porucha řízení plynu.

Systém se skládá z termočlánků a elektromagnetických ventilů spojených s jeřáby Konforok. Ovládací mechanismus hořáku v průměru pracuje v 1-2 sekundách, zatímco pro zapálení hořáku trouby bude potřebovat alespoň 15 sekund.

Pro rychlé zahřívání hořáku by měl být špička termočlánku přímo uvnitř plamene. Pokud je instalován příliš nízká nebo vysoká, senzor nebude zahřát na požadovanou úroveň a plynový ventil plynu není prostě otevřen.

Chcete-li obnovit práci řízení plynu, měli byste zkusit:

  • Vyčistěte senzorovou sondu. V průběhu provozu uvnitř dílu mohlo mít tuk nebo kapalina, protože systém řízení plynu nefunguje;
  • Poskytnout hustý knoflík. Pokud po kliknutí na tlačítko, hořák zhasne, pak stojí za to odstranit rukojeť, a dát tlak na jeřáb k stonku, po kterém je pokusit se zapnout hořák (pokud se ukázalo. dát něco do rukojeti);
  • Nastavte polohu termočlánku. Její špička musí minimalizovat dotek jazyka, takže v případě odchylky může být díl nastaven jednoduchým šroubem.

Pokud se rukojeť nehodí dostatečně dobře, pak při pokusu o světlo hořáku nefunguje elektromagnetický ventil, což je důvod, proč je dodávka plynu překrývat. Docela často, hořák gorenje plynový sporák není zapálen v důsledku elementární statečného hrotu termočlánku, takže jediným správným řešením v tomto případě je nahradit vadný díl.

Hořáky se nezapálí

Často nejprve přestane pracovat přesně elektrický trakt, který není vždy spojen s trváním plynového sporáku Gorenje. Existují pouze dva problémy s automatickým zapálením: úplná absence jiskry nebo nepřetržité jiskření elektrod.

Příčina poruchy elektrojekcí může být v kontaminaci svíčky potravin vznícení nebo tuku. Změna problému čištěním povrchu svíčky s tvrdým kartáčem a detergentem. V případě oxidace ocelové tyče se část dostatečně čistí, za použití jemnozrnného brusného papíru.

Během provozu se na povrchu keramické svíčky může způsobit znatelný trhlin. Jediná cesta ven je nahradit svíčku, a tím obnovit práci piezoeJnign. Pro zajištění je lepší okamžitě zkontrolovat všechny hořáky pro přítomnost mikrotrhlic, takže v případě potřeby vyměňte všechny rozbité části.

Další Příčina Zlomení elektřiny. vypalovací transformátor zapalování (jednotka generování jiskry). Můžete se pokusit o opravu zlomené jednotky zapalování, ale tato operace vás vezme příliš mnoho času a peněz, takže nejjednodušší způsob, jak si koupit nový transformátor a nezávisle jej nahradit.

Dočasné ukončení provozu pojištění vozidla může dojít v důsledku oxidace kontaktního tlačítka. V procesu mytí voda varná voda proniká dovnitř systému, a jako výsledek. kontakty jsou oxidovány, tvrdohlavou a dokonce přestávkou.

Aby se zabránilo takovému výsledku, doporučuje se čas od času číst a vysušit kontakty tlačítek.

Plamen se rozpadne od hořáku

V průběhu provozu plynového sporáku může dojít ke separaci plamene hořáku, který je způsoben vysokým tlakem směsi plynového vzduchu, což přesahuje rychlost šíření plamene. Takže plamen, rozbitý z hořáku, částečně nebo úplně zhasne, provokuje vznik nouze.

Nastavte plamen hořáku pomocí speciálních seřizovacích šroubů. Při nastavení zemního plynu musíte odšroubovat seřizovací šroub malého průtoku, dokud není dosaženo minimálního výkonu (ne více než 1,5 otáček).

Pokud je plynový sporák připojen k válci, měl by být regulační šroub utažen až do konce.

Pokud hořák spalování se slabým plamenem, pak je problém s největší pravděpodobností ucpání trysky nebo děliče hořáku. V některých případech nemůže být hořák gorenje plynový sporák vůbec osvětlit, takže jedinou možností je vyčistit trysku a dělič s tenkou jehlou nebo jehlou. Za nepřítomností jehly požadované velikosti, můžete použít jemný vodič.

Jak zapnout troubu de luxe?

Pro zapnutí trouby musí být nastavovací knoflík stisknuto a otočeno na maximální polohu. a počkejte trochu, pak pak pustil rukojeť.

Výměna desky Gibber Darin pro blok trouby se sklolaminátem pro troubu je umístěn v dolní části desky desky na zadní straně desky. Aby bylo možné pohodlně změnit Jawer na požadované dodávky (od hloupého nosu), je nutné odšroubovat pár šroubů na šroubovák s hloupým nosem.

READ  Plynový kotel pro otevřený topný systém

Komentáře 30

Děkuji mnohokrát! Sakra a já jsem byl trápený, nemohl jsem se otevřít. Myslel, že specialita volání. A to dopadne všechno je tak snadné.

Řekni mi, prosím, stejně jako tato deska (Donarins), děláme problém s neustále zhasnou troubou? Za pouze plynovou trubkou (termočlánky nejsou viditelné). A jak se dostat na tyč termočlánku?

A jak odstranit dveře trouby ze stejné desky, neříkej mi?

A já hledám, ukázalo se, že je ohromen mezi brýlemi, zapískal, když zjistíte, prosím

Podivné video!!. Řekl jsem o víku a zbytek, to se ukáže. ne !! Ale v troubě je kryt pravděpodobně odstraněn a skládací kryt není pochopen. je zastřelen nebo ne

S ní také jistě plný lidí otočil nádrž

Na video není dostatek videa Jak odstranit. pokud je vůbec odstraněn. víko dekorativní.

Díky moc. s tímto víkem

Já také. Všechna ohavnost je, že nic není napsáno v pokynech, jak zvednout tento zatracený víko. Upravený ruský výrobce!

Takže jsem nemohl odstranit kryt. Když se pokusíte porazit západku odešel ze víka smalt. Stala se škoda. Nakonec jsem vyčistil trysku, aniž bych se odstranil kryty, šipku z dětských šipek.

vyčistit jehlou trysku! Dochbed přesně po manželce mýdla roztroušela talíř. Otázka! A je možné campack v tryskách nebo acetonu, takže je vše zbytečné. A pak otevřete kohoutku, abyste tam plivali. Síly, které čistí foukání již vánek v uchu)

A stojí za to koupit takovou desku, která ví?

Ne. Neustále zhasne oheň v troubě. Oprava pomohla málo. za pár měsíců se vrátí znovu. Nebo sedět vedle sporáku a stiskněte rukojeť po celou dobu při přípravě vaření, nebo koupit normální desku. Lepší s elektrickou troubou

Plynový master! Řekni mi, jak otevřít stůl v produkci PG-4 Teva Brazílie? Dlouho jsem se nikdy nedíval. Opravdu jako v Darin?

Zdá se, že se vyskytují odšroubené dva šrouby na stranách, dále odšroubujte šrouby v zadní části stolu

To je přítel. Díky vám obrovský, tak jsem to pomohl tolik, zlomil jsem celý míč, jak to odstranit, jako já!

a jak otevřít plynovou desku HANSA? Šrouby dva kusy v blízkosti hořáků odšroubují, a kryt není odstraněn, nějaká mazací západka uvnitř desky.

A jak otevřít víko plynové desky Gorenje KN552222222222222222222225w, odšroubujte šrouby pod hořáky a není odstraněn. Žádné šrouby se stranou

Odšroubujte šrouby zezadu a zasuňte tabulku zpět. Další zvýšení

A můžete otevřít hořák a zapálit, dobře zvýšit výkon, není to nebezpečné ? Můj přítel tak učinil a zajímavý

Je nebezpečné, že plamen bude vysoká. A tak pokud je plamen hladký, plyn bude zcela spálen. Spálí pouze při nízkém dodávce plynu. Nejvyšší teplota bude v horní části hořáku. Pro zlato by mělo být dost

Co potřebujete víko na plynovém sporáku?

Víko ve vyvýšené poloze má ochrannou funkci. Zavírá keramické dlaždice z stříkající tuku, páry a přehřátí kravatu, prachu a kondenzátu. V případě, kdy je zástěra vyrobena z tvrzeného skla nebo pokryté dlaždicemi, pak materiály vydrží velké teploty a je snadné je čistit.

Ve skutečnosti byla dolní větve kuchyňské desky se zásuvkou navržena tak, aby byla zachována optimální teplota již vařených jídel. V této zásuvce nejsou nádobí spalování, ne-v pohodě a neztrácejí chuť kvůli porci jídel ve vyhřívaných pokrmech potravin bude delší zůstat v teple.

Společné členění, příčiny selhání

V čase v prostorách, kde je nainstalován sporák, může se objevit charakteristický zápach plynu. To je způsobeno poklesem těsnosti trubek a hadic, které jsou palivo. Pro nalezení zdroje „leptání“ je nutné použít roztok mýdla na umístění sloučeniny uvedených částí. Pokud se pěna začne bublinu, pak je na tomto místě únik plynu.

Kromě stanovených problémů, jiné poruchy, které mohou být odstraněny vlastními rukama.

Konford se rozsvítí a zhasne

Takový problém se vyskytuje v důsledku nedostatečného tlaku plynu. Chcete-li odstranit poruchu, budete muset zkontrolovat stav připojovací hadice. Je možné, že tento prvek posune sporák. Pokud jen jeden hořák zhasne, musíte vyčistit trysky. V ostatních případech budete muset kontaktovat plynovou službu.

READ  Jak odstranit tuk s plynovým sporákem

Špatné popálení, jde jako vydání a vůbec nespaluje

Tato porucha je způsobena poruchou termočlánku nebo elektromagnetického senzoru. Vzhledem k obou poruch, klapka, překrývající se dodávky plynu, automaticky se uzavře. Pouze mistr třetích stran je schopen eliminovat tuto chybu.

Chudé tlačítko soustružení

Zahrádky jsou špatně otočeny z následujících důvodů:

  • Přebytečný mazivo. Tato porucha je charakteristická pro talíře starého vzorku. Chcete-li obnovit výkon rukojeti, musíte demontovat a vyčistit.
  • Nalít tuku nebo prach. V tomto případě musíte odstranit a opláchnout rukojeti s roztokem mýdla. Podrobnosti mohou být vráceny do místa po sušení.
  • Nedostatek mazání. S takovou poruchou je také třeba rozebrat a vyčistit rukojeti. Poté musíte použít novou vrstvu materiálu maziva.

Méně často rukojeti na plynové kampesi, bez otevření klapky. V takových případech se doporučuje nahradit zlomenou část.

Plynové sporáky MORA. integrované zapalování

Všechny hořáky se nezapálí

Pokud se všechny hořáky nezapálí, pak důvod této poruchy spočívá v vynikajícím obchodním obchodování. Také absence plamene může být způsobena tím, že plyn je zastaven. V jiných případech potřebujete zavolat mistry.

Elektrická zařízení nefunguje

Pokud vestavěné elektronické bloky nefungují, ale dodávka elektřiny není zastavena (zástrčka je vložena do výstupu, světlo v domě je tam), musíte zavolat zaměstnance plynu. Nezávisle opravují desky v tomto případě nedoporučujeme.

Nejspolehlivější plynové desky podle kupujících

Blok: 6/6 | Počet znaků: 559

Spojení plynového sporáku

Přibližně dvacet třiceti lety neexistovala otázka, jak připojit sporák, protože sovětské standardy byly povoleny pouze tuhou vložku pomocí potrubních systémů, rohů a kolen. To vše bylo namontováno mistrem plynové služby, které také prováděly opravy plynových desek Ariston, a sporák byl navždy připoután. Odstranit ji na stranu nebyla nemožná.

Na začátku 90. let byl tok importovaných zařízení vstřikován a přivedl takový pohodlný nástroj jako flexibilní plynová hadice. Flexibilní oční linky v naší době obdržel existenci, protože to všechno zajistily regulační dokumenty. Vzhledem k tomu, moderní kuchyňský design začal nosit individuální charakter. K dnešnímu dni mají desky mnoho dalších funkcí, takže jsou připojeny nejen na plyn, ale také elektřinu. S téměř stejnými funkcemi je cena plynového sporáku menší než elektrický. Kromě toho mají plynová kamna velmi dlouhá životnost, která dosahuje 50 let.

Se speciálními pružnými hadicemi, které umožňují změnit polohy desky v kuchyni v některých mezích, jsou desky připojeny k zdroji plynu. Hadice více než 4 metry nejsou certifikovány, takže hadice jsou používány až 4 metry, které mimochodem nemohou být propojeny.

A konečně si pamatujte, že převod do druhého umístění plynového sporáku a jakoukoliv přestavbu musí být v souladu s odpovídajícími instancí. Pod podmínkou dobré větrání a prostor požadovaného objemu mohou instalovat sporák. Povinné s nezávislými opravami plynového sporáku a instalace desky musí být přítomna do těsnosti všech uzlů. S neprofesionální instalací, tj bez dovedností, může dojít k nepříjemným důsledkům pro majetek a život.

Blok: 7/7 | Počet znaků: 1775

Porušení v práci systému řízení práce hořáku

Moderní plyny plynu jsou povinné vybaveny systémy ovládání plamene. Termočlánek je instalován na hořáku, který vnímá teplo z plamene. Vyhřívaný termočlánek poskytuje malé napětí na kontaktech.

V okamžiku zahrnutí hořáku se rukojeť spojí o 3-5 mm, což vede k upevnění provozního jeřábu na vestavěném elektromagnetu. Zatímco magnet je dodáván s termočlánkem napětí, plynový ventil zůstane otevřený.

Oprava řídicího systému je plně podobná postupu regenerace krementu. Nejčastěji je termočlánek pokryt silnou vrstvou usazenin, které interferují s ohřevem snímače. Všechny opravy se sníží na pečlivé čištění termočlánku a nainstalovat ji do hnízda.

otevřít, plynový, sporák

Specialisté také doporučují čištění kontaktů na spojovacím vedení, napětí je malé, takže i tenká vrstva tělesných sedimentů na konektorech může vysílat systém.

otevřít, plynový, sporák
| Denial of responsibility | Contacts |RSS