Jak připevnit žehlicí prkno na zeď

Vestavěné žehlicí prkno vlastníma rukama

Mechanismus výsuvné desky je poměrně složitý. K montáži se používají samořezné šrouby nebo vruty. Jsou přišroubovány do silné stěny skříně a zásuvky. Závěsné bloky zajišťují hladké klouzání pracovní plochy. V obchodech s nábytkovým kováním se prodávají mechanismy, které umožňují otáčení žehlicího stolu až o 180 stupňů. Desku můžete uzamknout v otočné poloze každých 15 stupňů.

V závislosti na modelu se mechanismus skládá z výsuvných pojezdů na válečcích nebo z rámu zásuvky z kovových trubek. Aby se zabránilo prohýbání žehlicí plochy a zajistila se stabilita, používá se sklopná opěrka nebo zarážka. Je upevněn pod upevňovacím bodem hlavní vodorovné roviny. Desky jsou navíc vybaveny kovovou deskou pro žehličku.

Z čeho jsou vyrobeny?

Pro konstrukci zapuštěného žehlicího prkna se nejčastěji používá voděodolná překližka o tloušťce 10-20 mm. Povrch je izolován žáruvzdornou fólií, potaženou dekorativním materiálem.

U levnějších modelů se používají dřevotřískové desky. Povrch žehlicího prkna z tohoto materiálu se vlivem vysoké teploty rychle deformuje, při žehlení se začíná odlupovat a vrzat.

Desky z peorizovaných kovových desek jsou obzvláště pevné a odolné. Tyto výrobky jsou však dostatečně těžké. Jejich příprava k použití vyžaduje velké úsilí. Kovové plechy z pletiva ošetřené prostředkem proti korozi jsou lehčí a snadněji se používají.

Síťované žehlicí prkno

Rozměry

Pokud si musíte koupit hotový transformátor, stačí vybrat model

Pokud však chcete zabudovat žehlicí jednotku do stávající šatní skříně, je důležité vzít v úvahu velikost stávajícího nábytku

Kompaktní výsuvnou skříňku můžete umístit do skříně hluboké 50 cm nebo více. Pro masivnější žehlicí prkno budete potřebovat žehlicí desku hlubokou až 1 m.

Velikost boxu pro vertikálně namontované prkno by měla být jen o několik centimetrů vyšší než žehlicí stůl. A to v hloubce 10-20 cm.

Praktický úložný prostor pro žehlicí prkno

Najít místo pro uložení žehlicího prkna je vlastně snadné. Vhodný je téměř každý úzký a vysoký výklenek. Problémem je, že se nedá snadno přenášet. Dobré modely také obvykle váží hodně.

Prvním krokem při hledání úložného prostoru je analýza vlastních zvyklostí. Návrháři říkají.

 • Pokud rádi žehlíte oblečení při zapnuté televizi, je jasné, že potřebujete mít po ruce žehlicí zařízení.
 • Další věc: v blízkosti musí být zásuvka, protože pokaždé je nepříjemné shánět prodlužovací kabel.
 • Žehlení v prádelně je snadné. Ale ne každý byt má takovou místnost. Pokud to prostor dovolí, můžete zvážit i koupelnu nebo zateplený balkon.
 • Mnoho výrobců kuchyňských skříněk nabízí varianty s přihrádkou na žehličku. Zvažte tuto možnost při objednávání nábytku.
 • Žehlit můžete i na chodbě. Pokud však blokujete koupelnu nebo toaletu, zvažte načasování.

Po nalezení místnosti si můžete vybrat, jak ji chcete vyžehlit.

Za zrcadlem

Tyto konstrukce bezpečně skryjí žehlicí zařízení a nenarušují vzhled místnosti. Hlavní výhodou desky zabudované do zrcadla je pohodlí. Po použití se snadno rozloží a schová. Můžete si objednat hotový nábytek nebo si ho vyrobit sami.

Skládací nástěnné žehlicí prkno vlastníma rukama

Poslední dobou mě žehlicí prkno opravdu štve. Používáme sovětské žehlicí prkno. Pozitivní je, že je stabilní a robustní. To vše má však velké nevýhody: hmotnost a rozměry. Čistit ho každý den je únavné nebo jen líné. Т.к. žehlit každý den, sotva kdy opustí můj stůl, zabírá cenné místo a kazí výzdobu místnosti. Rozhodl jsem se vyrobit pohodlně výsuvné žehlicí prkno. Konstrukčně se opírá o podlahu, nikoli o stěnu jako analogy, t.к. Dům je starý a obávám se, že kotvy v této konstrukci jednoduše vyskočí ze zdi. Budeme tedy potřebovat:

 • Staré žehlicí prkno
 • Desky
 • Překližka
 • Šrouby
 • Vrták
 • Proushuns
 • Závěsy
 • Průvodci
 • Zrcadla
 • Blowtorch
 • Kovový kartáč
 • Lepidlo
 • Scantlings
 • Tekuté nehty
READ  Jak získat lepší kávu bez kávovaru

Jako podpůrný materiál používáme starší žehličku, která byla zděděna z minulosti. Je pevný, robustní a poslouží jako dobrý základ pro naše moderní žehlicí prkno.

Zbavíme ji nohou, šatů, zapínání a železného stojanu. Místa, kde byly šrouby, vyplníme hřebíky a lepidlem.

Jak je vidět na první fotografii, staré žehlicí prkno mělo specifický stojan na žehličku, spíše jako přívěsek. Vůbec se k nám nehodí. Vyrábíme nový stojan z odpadních hliníkových trubek. Z větší trubky rozřízněte na šířku žehlicího prkna budoucí boční hrany tak, že ji rozpůlíte. Poté označíme polohu příčníků. Proveďte zde řezy a vydlabejte je na požadovanou velikost pomocí kruhového pilníku. Čtyři překlady se mi zdají být dostatečné. Stejným způsobem jsme rozřezali tenké trubky a vložili je do drážek. Vše upevněte pomocí šroubů. Necháme ji chvíli stát a mezitím vyrobíme nohy a boční stěny skříně, kde bude schovaná pracovní plocha. Poté, co jsme předem vyrobili hmoždinky, rozpustili starý okenní parapet na deskách (bohužel fotografie někam zmizela), sestavíme nohy na lepidlo a dáme jim vyschnout.

připevnit, žehlicí, prkno

V interiéru mám hodně páleného dřeva, takže to byla jasná volba. Pomocí hořáku opečte vnější okraje. Pečení by mělo být poměrně odvážné, až do téměř spálené kůrky. Poté použijeme nepříliš tvrdý železný kartáč. nejlépe s vrtákem nebo turbínou. k vybrání měkkých, spálených částí. Získáme strukturovaný povrch.

Překližka se také dá „zapéct“, ale musíte s ní zacházet trochu opatrněji.

Stejným způsobem sestavte dveře. Zadní stěna boxu je ze tří překližek. Bude to stačit k vyztužení krabice. A přední panel dveří je z osmivrstvé překližky, kterou jsem pečlivě narovnal. Sešroubujte ji také a přidejte lepidlo, abyste se ujistili, že je pevná.

Dále jsem namontoval mechanismus zásuvek a sestavil skříňku a dvířka.

Mechanismus byl jen obyčejný pojezd zásuvky a čtyři panty.

Dvě z nich se převrátí přes pracovní plochu,

Kolejnice jsou potřebné pro zvednutí žehlicího prkna na požadovanou úroveň. Pokud totiž odmítnou, celá konstrukce se na stěně zvedne do výše pasu a bude viset, což ohrozí její seriózní vzhled :). Celkem máme krásnou tmavě hnědou rakev :). Celou věc natřeme akrylovým lakem. Ve prospěch akrylového laku říkám, že zasychá jen na černo, takže můžete pokračovat v práci po hodině a půl. Při nerovnoměrném nanesení však zanechává namodralou patinu, která je dobře viditelná na tmavých površích. Pro dosažení rovnoměrného nátěru je nutné štětec po namočení potřít a přebytečné množství odstranit. Nyní k exteriéru. V přítomnosti dvou poškozených zrcadel ze staré skříně. Část reflexní vrstvy se začíná odlupovat, což způsobuje kalné pruhy.

Т.к. Neměla jsem dobrý řezák na sklo, takže jsem musela využít prodejce na trhu. Obě zrcadla jsem si nechal na trhu vyříznout za 1,2, což je pro rodinný rozpočet malá ztráta. Montáž zrcátek na dveře.

Zdá se, že to funguje dobře. Vezmeme a přilepíme je tekutými hřebíky, vše ořízneme pravítkem.

Navrtejte stěnu. Po zavěšení konstrukce a rozložení žehlicího prkna provedeme měření zadní části podpěry prkna v plném měřítku.

Nástěnná montáž žehlicího prkna vlastníma rukama

Každá hospodyňka musí mít minimální výbavu, bez které se neobejde. Kromě domácích spotřebičů a přístrojů bude důležitým tématem také žehlicí prkno. Ne všechny byty mají potřebné rozměry pro jeho údržbu a používání, proto jsou stále oblíbenější nástěnné modely. Když budete vědět, jak vybrat správnou desku, připevnit ji a správně ji používat, ušetříte místo a zajistíte si co největší pohodlí při práci.

Žehlicí prkna, která jsou připevněna na stěnu, se často schovávají ve skříni, takže můžete schovat potřeby pro domácnost blízko a racionálně rozdělit prostor místnosti. Nástěnné žehlicí prkno se bude hodit těm, kteří nemají v bytě spíž nebo speciální technickou místnost. Díky tomu můžete mít vše potřebné na jednom místě: žehličku, rozprašovač vody, příslušenství na čištění žehličky, přídavnou opěrku na prkno a mnoho dalšího. Nástěnný model obvykle tyto výhody nemá a lze jej umístit do jakéhokoli rohu bytu, i když to majitelům zcela nevyhovuje.

READ  Jak vyčistit žehlicí plochu od připálení

Pokud je žehlicí prkno ukryto ve skříni, je často skládací, což znamená, že zařízení je mnohem složitější. Existuje několik základních prvků, na které lze upozornit, jako např.:

Podpěra je část, která se připevňuje přímo k povrchu stěny nebo skříně. Je důležité, aby byla základna dobře ukotvena, aby snadno unesla jak oblečení při žehlení, tak váhu samotného prkna ve složeném stavu. Dalším důležitým detailem je příslušenství, které musí být vyrobeno pouze z kvalitních a odolných materiálů, aby výrobek vydržel co nejdéle.

Poslední část, žehlicí prkno, může být podle vašich potřeb a přání vyrobena ze dřeva nebo kovu.

Velikost prkna může být různá, od malého, na které se vejdou malé kusy oblečení, až po plné prkno vysoké 1,5 m, na kterém snadno vyžehlíte večerní šaty nebo plášť. Upevnění bude v každém případě jiné: silnější konstrukce vyžaduje pevné a spolehlivé systémy, menší konstrukce umožňuje použití hmoždinek a samořezných šroubů vhodné délky, které se přišroubují do zadní stěny skříně, pokud je dostatečně silná, nebo do zdi.

Existuje mnoho variant nástěnných žehlicích prken, proto je důležité se před konečným výběrem seznámit se všemi existujícími variantami.

Nejoblíbenější je varianta s klouby, a to díky maximální odolnosti výrobku a jeho stabilitě, která umožňuje ponechat žehličku na povrchu bez obav, že spadne. Taková verze může být používána po mnoho let a potěší hostitelku tím, že se snadno používá a je spolehlivá. Mezi konstrukční prvky této varianty patří:

 • deska stolu je připevněna ke kovovému rámu s výklopným mechanismem, který je zase připevněn ke stěně;
 • závěsná konstrukce, která je umístěna na stěně, může mít různé rozměry;
 • Takto připevněnou desku je v místnosti obtížné najít, protože je pro ni třeba vybrat vhodné místo;
 • pro zlepšení systému se kolem desky postaví skříňová konstrukce nebo se zakoupí již od počátku s ohledem na požadované rozměry.

Skládací žehlicí prkno lze schovat za zrcadlo, čímž se vyřeší několik problémů najednou: pohodlné místo pro prkno, rozšíření prostoru díky zrcadlu, možnost podívat se na sebe v plné velikosti díky vhodným rozměrům žehlicí plochy.

Vestavná žehlicí prkna se dodávají v následujících variantách:

 • šatní skříň se zrcadlem a deskou;
 • Výklopná skříň nebo šatní skříň;
 • Skříňka nebo nástěnná skříňka s policemi, kterou lze umístit do jakékoli místnosti.

Velmi praktické je také umístit žehlicí prkno do skříně nebo na samostatnou polici. V tomto případě je navíc instalován zvedací mechanismus, který desku během práce zvedne a spustí na úroveň police, aby byla skryta a zcela neviditelná. Existují také vestavěné konstrukce, které lze otáčet a žehlit tak nejrůznější věci s maximálním komfortem.

Skládací žehlicí prkno je konstrukce, jejíž plochu netvoří jeden kus dřeva nebo kovu, ale několik. Často jsou jen dva. Tato možnost umožňuje zmenšit plochu desky, díky čemuž ji lze snadno umístit do jakékoli skříňky, police nebo skříňky. Proces žehlení tím nijak neutrpí, jedinou komplikací je postup pokládání prkna a jeho čištění, a to v důsledku dodatečného pokládání dílů, jejich fixace a zpětného působení.

Závěsné nástěnné provedení není vždy zarámováno skříňkou nebo podobným nábytkem, v některých případech je deska jednoduše připevněna ke stěně. To je užitečné, pokud je místnost určena pro úklid a další podobné činnosti. Díky své jednoduchosti lze žehličku snadno uvést do pracovní polohy a stejně rychle ji lze i odložit. V tomto případě je důležité zakoupit bezpečný spojovací materiál a desku dobře přišroubovat ke stěně.

pro modely pro montáž na stěnu

Design tohoto výrobku je opravdu jednoduchý a skládá se ze tří hlavních prvků:

 • upevnění. robustní „rám“, který může být vybaven držákem pro bezpečnější montáž na stěnu;
 • rozkládací systém (obvykle kovový nebo plastový);
 • Vlastní prkno. plocha, na kterou můžete žehlit a na kterou můžete položit žehličku.

Pokročilejší provedení jsou vybavena časovačem, samostatným žehlicím nástavcem, žehlicím ramenem a dalšími funkcemi.

Jak vybrat správné žehlicí prkno

Zde je to otázka dostupnosti prostoru a lidského pohodlí. Díky velkému výběru tvarů a velikostí si můžete oděv umístit, kam chcete.

READ  Plynový sloupec Žádná hlava horké vody

Žehlicí prkno byste si měli vybrat podle prostoru, který máte v bytě k dispozici.

Chcete mít možnost žehlit oblečení ihned po vyprání. zvolte výsuvný typ koupelnového nábytku. Rádi si věci zkoušíte. výklopná verze se zrcadlem na dveřích je pro vás ta pravá.

Vezměte na vědomí! Hlavní faktor. přítomnost zásuvky v blízkosti. Koneckonců žehlicí prkno, které se táhne po mnoha metrech prodlužovacích kabelů, není nic jiného než pohodlné.

Jak si vyrobit žehlicí prkno vlastníma rukama

Nejjednodušší způsob výroby skládacího písma. Jednak kvůli snadné dostupnosti a jednak proto, že není třeba provádět žádné další elektroinstalační práce. Jakmile si vyberete libovolnou volnou stěnu v blízkosti zásuvky, stačí vytvořit obdélníkový box a připevnit ke stěně mechanismus klapky.

Klapka deska je nejjednodušší věc, aby se vlastníma rukama.

Každý mechanismus má svůj vlastní limit maximálního zatížení a i ten je třeba brát v úvahu. Někdy se obejdete bez dekorací, ale nejsou příliš estetické.

připevnit, žehlicí, prkno

Upevňovací mechanismus desky nevypadá bez dekoratéra esteticky.

Jako mechanismus pro upevnění desky, na níž bude připevněn základ prkna, lze použít jednoduchou n-trubku. Jednu stranu klapky můžete dokonce připevnit pomocí magnetů nebo háčků, které se prodávají v každém stavebním obchodě.

Žehlicí prkno lze upevnit různými způsoby.

Skládací deska musí být opřena o stěnu a k zajištění této funkce stačí zarážka, která spojuje základnu desky se stěnou. Je lepší, když je zarážka při žehlení připevněna k oběma styčným plochám.

Důležité je! Výsuvné provedení lze sestavit pouze v případě, že se rozměry spotřebiče vejdou do dostupného prostoru pro nábytek.

Totéž platí pro žehlicí plátno zabudované ve skříni. Lze jej instalovat pouze v případě, že velikost nábytku odpovídá žehlicímu prknu ve svislé poloze a žehlicí mechanismus je na svém místě.

Při vytváření výsuvné desky je třeba zohlednit rozměry nábytku.

Skládací žehlicí prkno vlastníma rukama.

Už dlouho jsem chtěla odložit svůj žehlicí stojan. desku někde stranou a nebylo by tak otravné ji pokaždé rozkládat a skládat.Vznikl nápad udělat tuto desku výklopnou, zavěsit ji na zeď, zakrýt přední stranu, a tím ji učinit nenápadnou a kompaktní.Chtěl jít na internet hledat „prodej desek“ podívat se na to, co hardware použitý v tomto designu, pak narazil na zajímavé videa s demonstrací produktů některých společností, desky, které stojí 20 desítky o_0Studium youtube a narazil na vynikajícího člověka, který vytvořil celý kurz o tom, jak vytvořit desku.) Mému štěstí se meze nekladly) Na Andreiových webových stránkách jsem si stáhl všechny podrobnosti a rozměry všech dílů a metichů a běžel do obchodu.Nakoupil veškeré kování, objednal laminované dřevotřískové desky a koupil překližku na desku.Pak jsem si koupila nějakou látku a začalo to vřít.Hned na začátku řeknu, že v popisu počtu spojovacích prvků je překlep, trubkový konektor je potřeba v počtu 6 kusů.

Celou konstrukci jsem sestavil podle výkresu, ale kolejnice jsem otočil na druhou stranu v naději, že nebudu muset na kolejnice dávat další úchyty.

Zkoušel jsem různé magnety a západky, ale opět jsem neuspěl.Předělat vše podle videa a opět kloub!Ukázalo se, že moje kolejnice a kování na videu byly mírně odlišné., (Přesněji řečeno, díry v nich, což vedlo k hodinovému zpoždění v sestavě, ale vyhrál jsem to taky))) Vše sestaveno, ale opět se mi nelíbí!Mechanismus měl plochou vůli, protože celou konstrukci držel pohromadě jediný upevňovací bod!Rozhodl jsem se ji vylepšit a posílit.Protože jsem desku udělal širokou (41 cm), napadlo mě ji vylepšit a vyztužit.), mohl jsem si dovolit změnit konstrukci mechanismu.

Pod 150 mm jsem se nedostal., a 250 mm.Namontujte dva kusy, abyste zabránili uvolnění.A držák vodorovné tyče jsem koupil 6 kusů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS