Jak prát bílé tenisky v pračce

Užitečné rady pro účinné praní bílých tenisek

Při nákupu sportovní obuvi lidé často vynechávají světlé látky, protože jsou příliš špinavé. Pokud však víte, jak rychle vyprat bílé tenisky, nejste omezeni výběrem barvy. Řídí se pouze módními trendy a svým individuálním vkusem. Péče o bílou tréninkovou obuv s látkovým svrškem není vůbec těžká. Důležité je znát několik detailů a několik malých tajemství.

Než začnete boty přímo prát, musíte:

Upozornění! Na bílých gumových podrážkách často zanechávají tmavé skvrny nebo pruhy po jejich vyprání. Můžete je odstranit gumou. Podrážky sportovní obuvi lze také vybělit namočením do umyvadla s vodou a práškem na 2-3 hodiny. Přidáním kyslíkového bělidla můžete výsledek praní urychlit.

prát, bílé, tenisky, pračce

Mohu své bílé tenisky prát automaticky??

Měli byste hned vědět, že pračka je určena pro praní sportovní obuvi a má pro tento účel speciální programy. V evropských zemích se tímto problémem nezabývají, vyspělí cizinci nikdy neumývají špinavé boty jemnými pery.

Musíme však zvážit výhody a nevýhody tohoto rychlého a snadného stroje na čištění bot.

Hlavní nebezpečí této možnosti praní spočívá v tom, že se nekvalitní boty mohou rozpadnout.

Za druhé, odolné skvrny se nemusí odstranit, protože prací cyklus pro sportovní obuv je šetrný cyklus na nízké otáčky. Syntetické a tmavě zbarvené tenisky a tkaničky lze s dobrými výsledky prát v automatické pračce.

Praní v pračce může být účinné i pro lehce znečištěné bílé tenisky, které byly nošeny několikrát. Před praním obuvi si ji metodicky prohlédněte. Mírně odhrňte látku od podrážky, pokud jsou na ní zjevné stopy lepidla nebo se již viditelně odlupuje, je lepší neriskovat. Pokud ne, pokračujte v přípravě.

Tkaničky a vložky do bot by se měly odstranit a odložit nebo prozatím namočit do horkého mýdlového roztoku. Tkaničky a stélky lze prát světlými hadříky, které jsou připraveny na intenzivnější praní.

Dále je třeba osvobodit podrážku od zjevných nečistot a uvízlých v topografii oblázků, větviček, trnů pomocí kartáče na oblečení. Pak je třeba vložit pár bot do pračky, přidat dobrý automatický prášek, odstraňovač skvrn a spustit praní.

Tento způsob čištění není vhodný pro silné znečištění. Například černé olejové skvrny je prostě nereálné vyprat při 30 °C za 15-20 minut na bílé obuvi. V takovém případě je vhodné použít přípravek na mytí rukou. Je také velmi nerozumné používat pračku s kamínky, fluorescenčními samolepkami.

READ  Jak vyměnit přepravní šrouby pračky

Možnosti praní a zvláštnosti sušení

Boty si můžete dát do pořádku dvěma způsoby. Přijatelné pro praní v pračce i pro ruční praní.

 • Ve stroji. Vložte tenisky do pytle na prádlo a vložte je do bubnu. Zvolte režim „Obuv“ nebo „Pro obuv“. Pokud nemůžete, zvolte možnost „Jemné praní“ nebo jiný cyklus s minimální teplotou a otáčkami odstřeďování. Praní bílých tenisek bez žloutnutí? Přidejte do praní bělidlo, ale ujistěte se, že neobsahuje chlór. Praní odděleně od ostatní obuvi, aby se zabránilo žmolkování.
 • Ruční praní. Chcete-li bílé plátěné tenisky vyprat ručně, nalijte do mísy vodu, přidejte prací prostředek a napěňte. Nechte boty v roztoku několik hodin. Vyperte v ruce a poté důkladně opláchněte. Pokud chcete bílé tenisky vyprat beze šmouh a skvrn, opláchněte je ve velkém množství vody. Nechte vodu odtéct a nechte botu uschnout.

Nesušte boty v pračce, na radiátoru nebo na slunci. Vše, co kazí trenéři. Nechte je přirozeně uschnout. venku ve stínu. Naplnění bot toaletním papírem proces urychlí.

Výběr pracího cyklu pro běžeckou obuv

Některé pračky mají speciální prací program pro boty. Pokud ji nemáte, měli byste použít šetrný cyklus. Nenastavujte teplotu vody nad 30 ℃. udržování spotřebiče v horké vodě způsobí deformaci obuvi a změnu barvy.

Optimální teplota pro praní tenisky je 30 ℃

prát, bílé, tenisky, pračce

Nepoužívejte funkci automatického odstřeďování při praní tenisky. ani ty nejkvalitnější modely nemusí vydržet otáčení bubnu při vysokých otáčkách. Protože horký vzduch je pro boty nebezpečný, je lepší nepoužívat ani režim sušení. U pracího prostředku, nejlépe tekutého, postupujte podle standardních doporučení: přidejte stejné množství pracího prostředku, jaké byste přidali do běžného praní.

Nejčastější problémy po mytí a jejich řešení

Pokud vaše semišové boty po vyprání ztratí lesk a přitažlivost, můžete je oživit napařováním po dobu 10 až 20 minut. Povrch trenažéru se vám před očima začne zplošťovat.

Pokud jsou reflexní proužky poškozené nebo pigment místy stéká, může pomoci akrylová barva. Pomocí tenkého kartáče z přírodních vlasů jemně upravte případné nedostatky a botu vysušte obvyklým způsobem. Akrylová povrchová úprava může vydržet až do dalšího praní.

Která metoda je podle vás nejlepší?? Podělte se v komentářích, přečtěte si všechny recenze.

Jak se zbavit žlutých skvrn na tkanině

Po praní nebo chemickém čištění máte na povrchu bot žluté skvrny. Abyste se jich zbavili, můžete použít improvizované prostředky.

Dětský pudr

Tento produkt účinně odstraňuje skvrny. Místo toho lze použít mastek. Pudr nebo mastek smíchaný s vodou, aby vznikla prášková pasta, kterou lze do látky vetřít zubním kartáčkem. Ošetřete celý povrch, ne pouze místa se šmouhami. Po zaschnutí odstraňte zbytky tvrdým suchým kartáčem.

prát, bílé, tenisky, pračce

Žluté pruhy na bílých teniskách kazí jejich vzhled

READ  Jak prát kašmírový kabát v pračce

Směs pracího prášku a jedlé sody

Smíchejte stejný díl pracího prášku a jedlé sody. Směs zřeďte stejným množstvím vody a všechny složky důkladně promíchejte, dokud nevznikne pěnivá, koncentrovaná směs. Navlhčete povrch obuvi vodou a roztok do ní vetřete. Takto nechte tenisky působit půl hodiny. Poté je opláchněte pod tekoucí vodou a osušte.

Peroxid vodíku

Tento produkt dobře funguje na žluté skvrny a šmouhy. Pro odstranění zbytků namočte vatový tampon do peroxidu a přiložte na postižené místo na 1-2 minuty. Jakmile šmouhy zmizí, opláchněte tenisky studenou vodou, abyste odstranili zbytky peroxidu.

Ošetření tenisek peroxidem vodíku

Úprava materiálu a příslušenství

Moderní tenisky se vyrábějí z různých materiálů: přírodního semiše, kůže, náhražek kůže a nejrůznějších látek. Používají se ozdobné prvky a různé druhy podrážek. Kvalita materiálů a krejčovské práce hrají v péči významnou roli. Před vložením obuvi do zásobníku ji důkladně zkontrolujte. Abyste věděli, zda můžete prát tenisky v pračce, zvažte následující rady pro různé typy obuvi.

 • Tkanina. Všechny textilní tenisky a tenisky lze prát v pračce, stejně jako mokasíny, espadrilky a slip-ony. při správné teplotě a použití správného pracího prostředku budou vypadat jako nové.
 • Membrána. Odvažte se dát do pračky membránové boty, stejně jako síťované modely, pokud to výrobce doporučuje.
 • Přírodní. Boty z pravé kůže, nubuku a semiše nesnesou agresivní praní, takže je rozhodně nelze prát v automatické pračce. V opačném případě by hrubá a pokroucená kůže nebo semiš mohly skončit v koši.
 • Zimní. Neexperimentujte se zimními botami. mohou zničit kožíšek na vnitřní straně nebo polstrování na vnitřní straně.
 • Slepené. Mohu prát tenisky v pračce, pokud nejsou prošité?? Levný slepený model v pračce neperte.
 • Zdobené stránky. Bota by neměla být riziková. Ozdobné prvky: Reflexní proužky, kamínky nebo nášivky mohou po aktivním pobytu ve vodě odpadnout.
 • Poškozené stránky. Neposílejte tyto boty do výdejního místa. Nespolehlivé šití, potrhané podrážky, pěna vykukující zevnitř a další známky opotřebení problém jen prohloubí a stávající vady se znatelně zvýší.

Nedbejte pokynů výrobce. Zkontrolujte štítek. je na něm uvedeno, jak oděv prát, ošetřovat a sušit.

Jak správně sušit boty nike a conversky?

Před sušením v sušičce otřete horní část běhounu tenisky čistým, suchým bavlněným hadříkem, abyste odstranili přebytečnou vlhkost. Nebude na škodu, když ji na 3-5 minut „strčíte“ dovnitř, aby se tam nasákla i hrubá zbytková voda. Poté podrážky očistěte.

Aby boty lépe vyschly a zachovaly si svůj tvar, vycpěte je bílým nebo kraftovým papírem.Včas vyměňte mokrý papír za suchý a na závěr můžete vycpat polyethylenovými sáčky pro konečné „vytvarování“.

READ  Jak prát tenisky v pračce

Nepoužívejte noviny nebo listy s inkoustem v peru. Nasáklý inkoust nebo barva se snadno přenesou na botu a něčí nekrolog by vám mohl zůstat minimálně do dalšího praní, nebo dokonce navždy.

Nezavěšujte je za tkaničky: hrozí nebezpečí deformace.

Správné sušení tenisky a cvičebních úborů

Boty converse sušte podrážkou směrem dolů. Textilní část tak schne rychleji, což snižuje pravděpodobnost vzniku rezavých skvrn na kovových částech.

Tenisky Converse, Vans a další by se neměly sušit na radiátoru. vysoké teploty mohou způsobit ztrátu jejich tvaru, vyblednutí textilní části a zežloutnutí gumové podrážky. Co dělat pro bělení trenérů a trenérek najdete v tomto článku.

Nepoužívejte další „agresivní“ sušicí přístroje, jako je fén. Prudké kontrastní teploty mohou způsobit praskliny v podrážkách a není tak snadné z nich smýt nečistoty jako u hladkých podrážek.

Použití sušičky na boty. Nezahřívají se silně ani rovnoměrně. Jejich teplo jemně a šetrně vysuší všechny pantofle.

Tenisky sušte v blízkosti radiátoru na dobře větraném místě; za teplého a suchého počasí je ideální balkon, pokud na něj nesvítí ostré slunce. Přímé sluneční světlo může způsobit zežloutnutí bílých podrážek tenisek.

Možné problémy po mytí

Po vyprání, zejména v pračce, mohou často vzniknout problémy, které ovlivňují nejen vzhled obuvi, ale také její praktické vlastnosti. Měli byste proto přesně dodržovat doporučení výrobce a být připraveni na zhoršení kvality trenažéru.

Mytí může mít nejčastěji tyto účinky:

 • Rychle se opotřebovává povrch boty;
 • ztráta tlumicích vlastností podrážky, pokud se do ní dostane voda;
 • Podrážky se mohou odlepit, pokud dobře nepřilnou k lepidlu.
 • výskyt žmolků na látkových a semišových teniskách. lze je odstranit žiletkou, hlavně netřete materiál; deformace. pro navrácení původního tvaru je třeba tenisky pevně vycpat novinami a vysušit;
 • žluté skvrny. zbavit se jich pomůže druhé praní s bělidlem;
 • Použijte deodorant na boty, abyste zabránili dehtování; důkladně je opláchněte v čisté vodě;
 • vrzání. k promazání pryžových a kožených částí trenažéru je třeba použít mýdlo.

Aby se tenisky praly méně často, měly by se používat další přípravky pro péči. Používejte deodoranty na boty, abyste zabránili vzniku zápachu. Chcete-li chránit povrch před vlhkostí, použijte po každém mytí sprej odpuzující vodu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS