Jak prát cestovní tašku v pračce

Termo taška, jak ji prát

Před praním kabelky v pračce ji musíte správně připravit na praní v pračce. Měli byste ji zcela vyprázdnit, vyjmout všechny oděvy, překontrolovat všechny vnitřní a vnější kapsy a pokud možno rozepnout všechny kovové části spotřebiče

Chcete-li prát kabelku v pračce, aniž byste ji poškodili, musíte věnovat zvláštní pozornost její přípravě

Lze koženou tašku prát v pračce?? Není možné z důvodu menší praktičnosti ve srovnání s koženými taškami. Kůže je extrémně odolná vůči agresivnímu praní v pračce, takže je třeba je prát v ruce, což je také třeba uvážlivě provádět. Pokud je skvrn málo, odstraňte je pomocí gumy. Praní kabelky, pokud je to povoleno? Existuje několik užitečných tipů:

 • Chcete-li kabelku prát v pračce, musíte ji nastavit na jemné praní. Kabelku můžete vyprat v pračce na jiný stupeň, abyste účinně odstranili skvrny? Doporučuje se neodchylovat se od pokynů, protože agresivní zásahy během praní mohou výrobek poškodit a vypraný sáček pak nebude použitelný.
 • Před praním cestovní tašky v pračce ji položte do bubnu lícem dolů, aby nenabírala vodu a nebránila normálnímu chodu pračky. Při praní velkých tašek, jako jsou například sportovní tašky, postupujte podle následujících pokynů.
 • Jak vyprat sportovní tašku v pračce, aniž by se rozbila? Použijte speciální prášek určený pro jemné praní. Je šetrný k látkám, nepoškozuje je a nezanechává na povrchu oděvu skvrny, které se obtížně odstraňují.
 • Při praní drahých kabelek se spoustou volánků je vkládejte do sáčku na jemné prádlo. I když se některé díly odlepí, můžete je snadno vysypat a nasadit zpět! Stroj bude také využívat sáčky.
 • Kabelku neperte bezprostředně před použitím. Před praním sportovní tašky v pračce (nebo jiném spotřebiči) se vždy ujistěte, že ji nebudete následující 2-3 dny používat. Před použitím nechte výrobek zcela zaschnout.
 • Sáčky nikdy nežehlete ani nebělte, protože by se poškodily.
 • Před praním sportovní tašky v pračce přidejte do praní trochu změkčovadla, které nejen pomůže odstranit odolné skvrny, ale také zabrání usazování vodního kamene v pračce.
 • Neurychlujte proces sušení umělým vysoušením sáčku. nepokládejte vypraný předmět na radiátor. Je lepší ji umístit venku nebo v místnosti s dobrým větráním, aby rychle uschla, ale nepoškodila proces sušení.

Mnoho lidí se ptá, zda lze chladicí tašku prát. Můžete, ale pouze pokud je zcela bez napětí. I v této situaci je povoleno pouze mytí rukou. Mohu sáček do chladničky a mrazničky prát v pračce?? Je zřejmé, že tento postup je velmi nežádoucí a neměl by se riskovat v zájmu účinného odstranění nečistot. Pokud je taška zapojena do zásuvky, lze ji čistit pouze chemicky měkkým, suchým hadříkem.

Jak ručně vyčistit koženou tašku?

Neměli byste třít příliš silně, protože byste mohli poškodit vzhled tašky

Odborníci doporučují prát kožené tašky ručně, protože automatické praní je může zničit. Nejvhodnějším postupem je vyčistit vnitřní i vnější část sáčku suchou nebo mokrou houbou a tekutým mýdlem. Podšívkovou tkaninu příliš netřete, protože by se švy mohly rozlepit.

Nápomocný může být také lihový roztok. dokonale vyčistí podšívku tašky i od těch nejodolnějších nečistot a odstraní všechny nepříjemné pachy. K tomuto procesu čištění je zapotřebí přibližně 300 ml alkoholu. Navlhčete houbu a pečlivě skvrny setřete.

READ  Jak vyčistit zaschlý prášek v pračce

Alkoholový roztok šetrně vyčistí kožené tašky od nečistot

Nemusíte se obávat poškození. alkoholový roztok se z podšívkového materiálu rychle odpaří a nezanechá ani stopu. Alkohol rozhodně není pro kožené nebo koženkové tašky nezbytnou nutností. není důvod zacházet do extrémů, ale je velmi užitečný pro čištění drobných skvrn.

Po odstranění podšívky můžete přejít k čištění vnější části tašky. Jednoduchý pomocník dokáže odstranit nečistoty a skvrny zevnitř i zvenku tašky. Čištění je však třeba provádět velmi pečlivě, jinak věc dlouho nevydrží.

Praní sportovních tašek a brašen na notebooky

Nejenže jsou prostorné, ale jsou také poměrně objemné. Mytí rukou nepřipadá v úvahu. Praní tašky v pračce není obtížné, zejména pokud dodržíte určitý postup:

 • vyjměte všechny tvrdé vložky;
 • Sáček vložte do pracího sáčku;
 • zvolte šetrný prací cyklus s maximální teplotou 30 stupňů a minimální dobou praní;
 • použijte speciální prášek nebo gel;
 • vložte sáček do bubnu dnem dolů, aby nepřekážel v procesu praní.

Neperte je, pokud je budete potřebovat zítra. Všechny typy sáčků by se měly nechat přirozeně uschnout, což obvykle trvá 2 až 3 dny.

Textilní tašky se lépe perou, ale stále potřebujete prací pytel. Drobné ozdoby, pokud během praní odpadnou, se z pytle odstraňují mnohem snadněji než kdyby se shromažďovaly po celé pračce. Dekorace se snadno vrátí na své místo, taška je čistá a pračka není rozbitá.

prát, cestovní, tašku, pračce

Kabelky perte co nejčastěji, nahrazujte je suchým nebo vlhkým praním, osvěžujte podšívku a rukojeti. Praní kožených oděvů se vůbec nedoporučuje; chemická čistírna je až poslední možností. Pro ostatní materiály je vhodné pouze nejkratší a nejjemnější praní.

Jak prát tašku v pračce

Vhodné pro bezrámové tkané a sportovní tašky. Tyto předměty lze prát v pračce, ale je důležité zvolit jemný program, aby nedošlo k poškození tvaru a kování. Před praním odstraňte z pytle karton, pokud je v něm přítomen.

Mohu brašnu prát v pračcePovrchové polosuché čištění je pro tuto aplikaci vhodné. Jako mycí prostředek dobře funguje gel na mytí nádobí nebo pastovitá směs kyseliny citronové a octa. Přísady smíchejte a naneste na namočená a znečištěná místa, nechte 15-20 minut působit, vykartáčujte kartáčem s měkkými štětinami a poté zbytky odstraňte vlhkým hadříkem.

Pokud sáček funguje jako termoska a jeho velikost umožňuje vložení do bubnu, můžete jej s určitými opatřeními vyprat v pračce:

Tašky z hladké syntetické kůže by se měly raději nechat nenamočené a čistit v čistírně. Kdybyste však někdy potřebovali, můžete svou koženou kabelku vyprat, ale vždy s několika základními radami pro praní: Jak prát kabelku v pračce

prát, cestovní, tašku, pračce

Existuje řada pravidel a tipů, jak udržet příslušenství v bezvadném stavu. A začíná klasifikací typů a výrobních materiálů.

Ruční praní: v pračce nebo ručně, tradiční metody a trikyDesign kožené kabelky může být klasický, módní nebo vintage. Existuje mnoho modelů a tvarů, ale pokyny pro čištění a péči jsou podobné. Kožené modely je třeba pravidelně šetrně čistit, aby vydržely co nejdéle.

Kvalitní koženkové doplňky jsou skvělou alternativou ke kůži. Cenovka je to nejlepší z obou světů. Umělá kůže se udržuje stejně snadno jako přírodní kůže. Model neztratí svůj vzhled, když se včas vyčistí.

Praní v pračce pro sportovní, volnočasové a plážové oblečení a kompaktní textilie. Před vhozením pytle do bubnu vyprázdněte všechny přihrádky a oddělte všechny odnímatelné části. Jak prát tašku v pračce

READ  Lze espadrilky prát v pračce?

Výběr správného pracího prostředku a odstraňovače skvrn pro vaši kabelku

Pro čištění sportovních tašek v pračce používejte nejlépe tekuté, gelové nebo kapslové prací prostředky. Na barevné tkaniny nepoužívejte bělidla ani chlorové prací prostředky, mohou zanechat světlé skvrny a šmouhy. Vraťte barvu tmavším látkám pomocí černého gelu.

Na odolné skvrny používáme průmyslové odstraňovače skvrn na barevné tkaniny: Vanish, Dr. Beckmann, Clean Home, BioMio.

Automatická prádelna

Vhodné pro tkané tašky bez podšívky a sportovní tašky. Tyto výrobky lze prát v automatickém režimu, ale je důležité zvolit jemný program, aby nedošlo k poškození tvaru a kování oděvu. Před praním odstraňte ze sáčku veškerou lepenku.

Pokud je to možné, nejprve odstraňte stávající skvrny. navlhčete místa a zapracujte je houbou s mýdlovým roztokem. Pokud se jedná o mastnou skvrnu, je nejlepší použít gel na mytí nádobí. Poté je opláchněte, zapněte zip, knoflíky a karabiny, zabalte do sáčku na prádlo a vložte do bubnu pračky.

Doporučujeme používat tekuté prací prostředky nebo prací prostředky v kapslích, protože práškové prací prostředky mohou zanechávat šmouhy. Zvolte prací program pro jemné tkaniny nebo ruční praní. Perte bez odstřeďování ve vlažné vodě. Abyste se vyhnuli nevzhledným šmouhám, lze program oplachování aktivovat jako dodatečný oplachovací program. Sáček ihned vyjměte, rozložte, rozepněte zip a vysušte na vzduchu.

Ruční praní

Oděv můžete také nechat vyprat v pračce. Moderní modely perou jemně na všechny typy tkanin.

Který režim mytí

 • Zvolte ruční praní nebo jemný cyklus.
 • Maximální přípustná teplota vody je 40 °C.
 • Používejte tekuté nebo pudrové kompakty.
 • Namočte oděv do roztoku pracího prostředku.
 • Nechte namočené 20-60 minut.
 • Poté opláchněte pod kohoutkem.
 • Oděv neperte ani neždímejte silně.

Vyperte tolik prádla, kolik je špinavého. když se objeví skvrny, pošlete je do pračky, aniž byste čekali, až uschnou. Dětské povlečení by se mělo prát jednou až dvakrát týdně, totéž platí pro povlaky na polštáře.

Čím vyšší je teplota mytí, tím rychlejší a účinnější je dezinfekční proces. Mnoho tkanin však nelze prát při vysokých teplotách. podívejte se prosím na štítky tkanin.

 • Prádlo a bavlna by se měly prát nejlépe na 60 °C.
 • Velmi barevné prádlo s velkým potiskem nebo vzorem by se mělo prát na 30-50 °C.
 • Při praní barevného prádla používejte prací prostředky pro určité barvy a můžete použít i běžný šampon.
 • Prádlo s malými skvrnami je třeba předem namočit na 1-2 hodiny do teplé vody s tekutým pracím prostředkem a poté vyprat v pračce.
 • Neskladujte prádlo ve zmačkaném stavu. Špatně se žehlí, zejména pokud je vyrobeno z přírodní tkaniny.
 • Při sušení používejte kolíčky na prádlo, které nejsou příliš tuhé, ale ujistěte se, že drží na okrajích a nezanechávají stopy.
 • Nenechávejte látku schnout na přímém slunečním světle. rychle by vybledla.

Choulostivé oděvy je nejlepší prát v ruce. Chcete-li zachovat kvalitu svého spodního prádla, musíte vědět, jak správně prát spodní prádlo a podprsenky. Doporučujeme ihned prát v ruce, a pokud je oděv čistý a není silně znečištěný, stačí jej opláchnout mýdlovou vodou.

Chcete-li vědět, jak prát spodní prádlo v ruce, musíte se řídit doporučeními uvedenými výrobcem na štítku oděvu. Pravidla péče o spodní prádlo jsou jednoduchá a přímočará, a pokud je budete dodržovat, vaše oblíbené oblečení vám vydrží dlouho.

READ  Jak odstranit plíseň s pračkou

Čištění tašek bez praní

Čištění kožených tašek v pračce nebo ručně se nedoporučuje, stejně jako čištění kožených pouzder na tablety, notebooky nebo sportovní vybavení z lepenky.

Pro tyto oblasti jsou vhodné pouze metody suchého čištění:

 • Připravte roztok z obyčejného mýdla na praní a přidejte několik kapek čpavku.
 • Pomocí vatového tamponu, houby nebo měkkého hadříku naneste na povrch kůže.
 • Vyčistěte švy, nýty a zipy.
 • Hadřík opláchněte a znovu otřete.
 • Nechte zaschnout.
 • Kartáč s ricinovým olejem, glycerinem nebo krémem na kůži.

Koženkové tašky čistěte stejným způsobem, ale místo krému použijte speciální houbičku napuštěnou silikonem.

Čistota pro dlouhou životnost

Časté praní batohu v pračce jej může poškodit. Abyste se vyhnuli příliš častému praní, je vhodné přijmout několik preventivních opatření:

 • Nesbírejte uvnitř žádné odpadky, vyprázdněte kapsy a vyhoďte je do koše,
 • Nepokládejte tašku na zem, můžete ji zavěsit,
 • udržujte vnitřní prostor čistý (např. ve školních taškách, boty a další předměty mohou být zabaleny v sáčku),
 • Pera, fixy, nápoje a jiné tekutiny mohou způsobit, že se budou špatně odstraňovat, proto je nutné použít dodatečný obal,
 • Vlhké hadříky mohou pomoci odstranit nečistoty a skvrny.

Dodržováním těchto tipů výrazně prodloužíte životnost svého batohu.

Obecné tipy pro praní v pračce

Jak prát tašky v pračce bez poškození? Některé triky by měly být známy:

 • Mohu tašku prát v pračce?? Ano, ale pouze na šetrný cyklus. Jiné způsoby mohou být účinnější, ale způsobí hmatatelné poškození výrobku a po takovém postupu jej nebude možné obnovit.
 • K praní se používají pouze tekuté prací prostředky: rychleji se rozpouštějí ve vodě a jejich účinek na skvrny je rychlejší. Při máchání se tkaniny perou rychleji a nezanechávají šmouhy ani nepříjemné mýdlové zbytky.
 • Tento postup čištění musí být proveden včas a oděv musí mít dostatek času, aby sám zcela uschnul, aniž by se nechal uschnout na vzduchu.
 • Po vyprání vždy sušte v sušičce. Sušení může příslušenství deformovat.
 • Před praním sportovní tašky v pračce přidejte do pračky trochu změkčovadla, abyste zabránili vzniku stop a usazování vodního kamene na odstínu.
 • Praní v pračce s bělidlem nebo odstraňovači skvrn? Používání takových výrobků je přísně zakázáno. mohlo by dojít k nenapravitelnému poškození výrobku.
 • Nesušte v bubnové sušičce, v takovém případě je deformace nevyhnutelná.
 • Pokud nechcete, aby tašky ztratily svůj původní vzhled, po vyprání a usušení je nežehlete.

Mnoho lidí má tašku na ledničku, která se také zašpiní. Lze tašku prát v pračce? Tento typ čištění je přísně zakázán; mytí v mýdlovém roztoku je možné pouze v případě, že je výrobek odpojen ze sítě.

Zjistěte, jak prát kožené a jiné kožené tašky doma. Postup je jednoduchý, nebuďte líní a provádějte čištění přesně podle doporučení a tipů. Výsledkem je dokonale čistý a neforemný oděv!

,Mnoho žen je frustrováno, když zjistí, že jejich barevné spodní prádlo po vyprání vybledlo. Viskóza je luxusní a zářivá, ale při nesprávném praní se stává stálobarevnou a obtížně se pere. Správně vypraná a usušená péřová bunda může být pěkná otrava, protože špatně zvolená péřová bunda může působit fádně a vysušeně

| Denial of responsibility | Contacts |RSS