Jak prát kašmírový kabát v pračce

Jak prát kašmírový kabát?

Další stálou vlastností kašmíru je jeho vysoká cena. Vzhled a životnost závisí především na správné údržbě. Praní všech oděvů, které nosí uživatel, je nevyhnutelné, protože nečistoty se usazují na vnější i vnitřní straně tkaniny. Kašmírový oděv v pračce nevyhnutelně ztratí svůj tvar a bude zcela nenositelný. Můžete použít speciální prášky nebo tekuté prací prostředky na vlnu, nebo můžete prát běžným šamponem bez kondicionéru. K mytí můžete potřebovat také těžkou bavlněnou látku.

Pokyny pro praní a čištění kašmíru jsou obvykle uvedeny na štítku výrobce tkaniny. Nejlepší je přesně dodržovat tato doporučení, aby se z dobré věci nestalo prázdninové opotřebení. Kašmír by se měl prát při teplotě nejvýše 40 °C a pouze s jemnými pracími prostředky nebo běžným šamponem. Při mytí nepoužívejte tvrdé kartáče ani srst nedřete hrubými tahy. Pokud lze oděv prát v pračce, můžete zkusit kabát vyprat v pračce. Je však nutné nastavit prací program na jemné praní nebo na program pro vlnu a vyhnout se teplotám nad 40 °C. Nepoužívejte ždímačku.

Po vyprání je třeba srst dobře opláchnout velkým množstvím čisté vody o teplotě nejvýše 30 °C. Máchejte, dokud se z látky neodstraní všechny zbytky pracího prostředku. Kašmírový kabát vyždímejte velmi jemně, aniž byste ho ždímali. Pokud je kašmír zvednut a rozložen na hrazdě nebo zavěšen bez vyždímání, je pravděpodobné, že se pod vlastní vahou ztratí tvar. K sušení kabátu se hodí připravené bavlněné látky, do kterých se kabát zabalí. Ke stejnému účelu lze použít velké froté ručníky.

Klenotem ve světě tkanin a nejdražší pleteninou je kašmír. Samotné slovo zní jako hudba pro sofistikované shopaholiky.

Kabáty by se měly sušit pouze na plocho a rozprostřené. Výrobek je nejlepší položit na bavlněnou přikrývku nebo silný froté ručník a nevystavovat jej přímému slunečnímu záření. Je třeba se vyhnout i umělým zdrojům tepla, ale kašmír by se neměl nechávat příliš dlouho schnout. Pokud srst zůstane delší dobu mokrá, zanechá velmi nepříjemný zápach. Z tohoto důvodu je třeba látku, na které se kašmír suší, vyměnit a sušit odděleně. Kašmírové kabáty by se neměly sušit fénem nebo zahřívat, protože vysoké teploty mohou způsobit ztrátu tvaru kabátu.

Příležitostné skvrny není vždy nutné prát, lze je odstranit kartáčem. Oděv rozbalte na rovném, tvrdém povrchu a skvrny odstraňte kartáčem navlhčeným čisticím prostředkem. Nastavte tlak tak, aby nedošlo k deformaci oděvu. Poté nechte kabát uschnout stejným způsobem jako po praní. Rozprostřete na dobře savý hadřík.

Jak zjistit, zda lze kabát prát?

Stačí se podívat na štítek pod límcem a rozhodnout se, který způsob čištění vašeho oblíbeného oděvu je správný. Vždy je uvedeno složení a méně často péče o svrchní oděv.

prát, kašmírový, kabát, pračce
 • Pokud je na etiketě uvedeno „100% vlna“, praní v pračce nepřipadá v úvahu.
 • Pokud tkanina obsahuje syntetická vlákna do 20 %, můžete kašmírový kabát prát v ruce.
 • Pokud je obsah kašmíru nižší než 50 %, lze kabát čistit v pračce.

Kašmír se obtížně čistí, protože jeho vlákna se rychle poškozují. Automatické stroje působí na oděv silným mechanickým tlakem, který může způsobit deformaci tkaniny kabátu.

Praní v pračce zahrnuje také prací prostředky, které obsahují agresivní chemické sloučeniny, jež mohou kašmír poškodit.

Obecně platí, že pokud je podíl vlny ve složení vysoký, doporučujeme využít služeb čistírny, která ví, jak vyčistit kašmírové kabáty, aniž by poškodila váš oblíbený oděv. Mnoho hospodyněk však čistírnám nedůvěřuje, protože si nemohou být jisté, že čistírny budou s cizím oblečením zacházet s péčí, kterou si zaslouží. Chyba čistírny přijde majitele kašmíru draho.

READ  Jak whiten záclony v pračce

Kašmír pro?

Kašmír je považován za univerzální surovinu pro výrobu všech druhů oděvů. Používá se na pletení a háčkování kabátů a svetrů, svetrů a šatů, šál a rukavic. Kašmír používá většina návrhářů jako součást svých módních kolekcí.

prát, kašmírový, kabát, pračce

Oděvní průmysl není jediný, kdo používá špičkový materiál. Kašmír je ideální pro následující kategorie výrobků:

 • Ložní prádlo a spací potřeby;
 • Kašmírové kojenecké zboží (těhotenské zavinovačky, peřinky, kombinézy);
 • koberce;
 • klobouky.

Péče o kašmír, sušení a skladování

Zvláštností vlněných oděvů je pravděpodobnost jejich smrštění vlivem vody nebo natažení během používání. Zda se kašmír po vyprání srazí, závisí na pokynech k péči. Hlavním úkolem je zabránit namáčení v horké vodě a vzniku deformací během praní.

Odložte kašmírové oděvy mimo dosah zdrojů tepla, položte je na plocho nebo je zabalte do froté ručníků, aby se usušily. Dobré větrání místnosti pomůže urychlit sušení.

Kašmír by měl být skladován ve srolované poloze nebo na objemném věšáku.

Kašmírové svetry, šaty a šály jsou krásné, ekologické a hebké na dotek. Zachovejte užitné vlastnosti materiálu a prodlužte životnost svého oblečení dodržováním pokynů pro použití a péči.

Postup přípravy kašmírového kabátu v pračce

Příchod automatické pračky znamená méně starostí s domácím textilem. Správný asistent to zvládne také. Před praním oděv důkladně zkontrolujte a připravte:

 • Vyprázdněte kapsy a vyjměte všechny věci.
 • Špatně přišité knoflíky musí být pevně připevněny.
 • Pokud má vnější kožešina odnímatelný lem, odstraňte jej.
 • Kapuce by se měly prát s rozepnutou kapucí. Zipy by měly být zapnuté a knoflíky na lemu rozepnuté.
 • V bubnu by neměly být žádné jiné předměty než kabát.
 • Zjištěné skvrny je třeba ošetřit odstraňovačem skvrn doporučeným pro tuto skupinu tkanin.

Nápověda! Většinu skvrn od vlny lze odstranit roztokem čpavku.

Jak správně sušit srst?

Kromě šetrného praní vyžaduje kašmírový kabát také speciální sušení. Tvar, barva a trvanlivost oděvu závisí také na procesu sušení, protože existuje mnoho nuancí a nebezpečí. Špatný přístup tedy povede k neuspořádanosti a deformaci svrchního oděvu, což jeho majitele vůbec nepotěší. Domácí sušení je však možné při dodržení následujících pokynů:

 • Nesmí používat umělé zdroje tepla. pouze přirozený vzduch a sluneční světlo.
 • Mokré oblečení by se mělo nejprve sušit ve vodorovné poloze a poté pověšené na ramínku úplně uschnout v polomokrém stavu.
 • Ideální místo pro sušení kašmírového kabátu je balkon nebo vzdušná místnost.
prát, kašmírový, kabát, pračce

Sušení ve vodorovné poloze: Mokrou srst položte na odpovídající froté ručník nebo prostěradlo a zabalte ji do pevného balíku. Jakmile hadřík absorbuje část vlhkosti, vyměňte základnu za suchý hadřík. Poté ruličku rozbalte a kašmírový kabát položte na suchou bavlněnou látku nebo jej zavěste ve svislé poloze na věšák, dokud kabát zcela nevyschne.

Praní kašmírových kabátů doma je možné, ale pouze s ohledem na stav tkaniny, etiketu a výše uvedené rady. Pak lze drahý materiál čistit bez problémů a přeměn.

Příprava na praní kabátu

Pečlivě připravte kabát na praní, protože konečný výsledek závisí na správné přípravě. Nejprve je třeba zkontrolovat informační štítek, který výrobce našil na oděv. Je pravděpodobné, že uvidíte označení pánve přeškrtnuté dvěma pomlčkami. to znamená, že výrobce výslovně zakazuje praní kabátu. Pokud takové znamení nevidíte nebo jste ochotni riskovat, můžete se poradit s následujícími odborníky.

 • Před praním kabátu si vyhledejte informace o procentuálním podílu přírodních tkanin v kabátu. Pokud je jejich procento vyšší než 65, odmítněte praní v pračce a perte v ruce, protože namočení kabátu vede k jeho smršťování, rolování a dalším potížím.
 • Prací prostředky se musí dát prát v pračce, musí být tekuté a vhodné pro daný typ tkaniny a barvu oděvu.
 • Než si kabát vyperete, zkontrolujte, zda na něm nejsou ulpívající nečistoty. Pokud tam nějaké jsou, mějte na paměti, že při praní pravděpodobně odpadnou.
 • Před praním kabátu je třeba vyprázdnit kapsy od mincí a jiných předmětů.
 • Před praním vyzkoušejte stálost barev na tkanině kabátu, jak je popsáno výše.
 • Všimněte si všech informací na štítcích na kabátu (teplota praní, sušení v bubnové sušičce, odstřeďování a další informace).
READ  Jak vypnout Aquastop v pračce

Vezměte prosím na vědomí! Když se chystáte prát kabát v automatickém režimu, musíte vzít v úvahu jmenovitou kapacitu pračky. Věnujte pozornost kapacitě bubnu a maximální hmotnosti náplně, jakož i pracím programům v arzenálu pračky.

Praní kabátu v pračce: pokyny krok za krokem

Jakmile se rozhodnete pro automatické praní kabátu a důkladně se na tento proces připravíte, můžete začít prát. Odborníci připravili stručný návod, jak prát kabát v pračce krok za krokem, přečtěte si ho.

 • Vyčistěte buben pračky od všech ostatních špinavých předmětů. Oděv, jako je kabát, by se měl prát pouze „sám o sobě“.
 • Nalijte tekutý prací prostředek na jemné tkaniny do zásobníku na prášek. Nesypejte prací prostředek do bubnu. Nepoužívejte změkčovadla tkanin ani suché prací prostředky.
 • Obraťte kabát naruby a opatrně jej vložte do bubnu pračky. Kabát nezabalujte ani nesvíjejte.
 • Zavřete dvířka a dveře pračky a zvolte jeden z dostupných režimů jemného praní při nízkých otáčkách bubnu. Deaktivujte automatické ždímání a sušení; tyto funkce nesmíte používat na žádném kabátě.
 • Nastavte teplotu nabízenou pračkou jako výchozí. Pokud perete polyesterové kabáty, nastavte teplotu na 40 0 C; pokud je kabát vyroben z jiných materiálů, teplota by měla být nižší.
 • Spusťte mycí program a počkejte na jeho dokončení. Poté kabát vyjměte z bubnu a zavěste ho na ramínka nad umyvadlo, aby se zachytila přebytečná vlhkost.

Důležité! Po vyprání je důležité kabát dobře opláchnout (aby se zabránilo vzniku skvrn od prášku). K tomu je třeba aktivovat režim extra oplachování.

Jak vysušit kabát, aniž by se zkazil?

Odborníci, kteří pracují v nejlepších čistírnách v zemi, říkají: “ správné vyprání kabátu je jen polovina úspěchu, je třeba ho ještě správně usušit, aby se nezničil“. A skutečně, nesprávné sušení vytváří na kabátě ošklivé záhyby a promáčkliny, kterých se později nezbavíte ani s pomocí napařovače. Proto je lepší to udělat správně než se starat o to, jak vyžehlit čistý kabát.

Chcete-li se vyhnout zničení kabátu, musíte „udělat tři dobré kroky“:

Jak bylo uvedeno výše, nejprve je třeba odstranit přebytečnou vodu z kabátu a počkat, až sama odteče. Poté kabát položte na vodorovnou plochu (nejlépe na místo, kde se suší) a nechte jej uschnout do vlhka. Kabát sušte přímo na ramínku, mimo dosah zdrojů tepla a přímého slunečního záření. Při sušení kabát každé 3-4 hodiny pomačkejte, abyste zabránili vzniku záhybů a pomačkání.

Pokud si můžete vyprat kabát

Pokud je na štítku uvedeno, že oděv lze prát, rozhodněte se pro typ ošetření. Zda prát v ruce, nebo v pračce, závisí především na složení tkaniny. Syntetické a polosyntetické tkaniny lze prát v pračce lépe než přírodní tkaniny, ale i ty je třeba prát v šetrném cyklu s nízkými otáčkami.

Příprava srsti na „ošetření vodou“

Než začnete prát kabát doma, musíte ho na proceduru připravit. Za tímto účelem zkontrolujte všechny kapsy, vyjměte jejich obsah a. Rozepněte kožešinové lemy na kapuci, límci a manžetách. Velké kovové spojovací prvky mohou poškodit kabát, proto by měly být pokud možno odstraněny. Zapínání na knoflíky, knoflíky, zipy atd.

Pověste kabát na ramínka a pomocí speciálního válečku nebo kartáče odstraňte povrchové nečistoty. Pokud je tkanina silně znečištěná, ošetřete ji roztokem odstraňovače skvrn a vody a roztírejte.

Pravidla pro mytí rukou: teplota vody, mycí prostředek a další

Jak vyprat kabát doma? Před praním předem vyberte nejvhodnější prací prostředek pro daný typ tkaniny. Nejlepší je použít gelové složení, t. к. Snadněji se čistí opláchnutím. To je důležité zejména u zimních péřových bund s výplní. U kašmírových kabátů je nejlepší doplnit prací prostředek kondicionérem, který zabrání ztuhnutí tkaniny.

Před praním kabátu byste měli naplnit velké umyvadlo vlažnou vodou a přidat malé množství změkčovadla. Pokud se používá prací prášek, musí se nejprve rozpustit v horké tekutině a poté ochladit na 30 °C.

READ  Jak malovat bundu v pračce

Ponořte kabát do vody zchlazené na správnou teplotu a nechte jej 5 minut působit. Kašmírové a vlněné oděvy jemně třete rukama, aby se materiál natáhl. Po vypuštění tekutiny jemně přitlačte plášť ke dnu umyvadla, aby se z látky uvolnila mýdlová pěna. Oděv se poté opláchne pod sprchou studeným, nepříliš silným proudem vody směrem dolů, dokud není voda mimořádně čistá.

Kabáty ze 100% vlny, drapérie nebo kašmíru by se měly prát až v krajním případě. Existuje velké riziko deformace tkaniny. Takové oblečení je lepší povrchově vyprat nebo nechat vyčistit v čistírně. Oblečení z polyesteru je naopak nenáročné. Lze jej prát na 40 °C nejen ručně, ale i v pračce.

Praní v pračce: zvolte režim, prací prostředek a odstřeďování

Lze kabáty prát v pračce?? Pokud je na štítku oděvu uveden odpovídající symbol. Před praním kabátu v pračce je vhodné jej vložit do speciálního gázového sáčku, aby se minimalizoval dopad materiálu. Teplota vody závisí na složení tkaniny. Syntetické tkaniny by se měly prát na 40 °C, přírodní tkaniny pouze na 30 °C. Kašmírové kabáty zpravidla vůbec nelze prát v pračce. můžete je nechat chemicky vyčistit nebo vyprat ručně.

Praní kabátu v pračce

prát, kašmírový, kabát, pračce

Jaký je nejlepší režim praní pro kabát? Pro všechny kabáty by měl být upřednostňován šetrný cyklus. Při praní zimních kabátů naplněných tenisovým míčkem můžete do bubnu umístit několik míčků, aby se izolace nezmačkala.

Jak vyprat kabát? Zvláštností plášťů a vlněných kabátů je, že je nelze ždímat, a proto musí být tato funkce vypnuta. Vyplněné tkaniny, zejména ty s vrstveným vláknem, bavlněnou vatou nebo izoměkké, nelze dodatečně vyždímat nebo deformovat. Kabáty s přirozenou tepelnou izolací (prachové peří, péřové peří) se mohou otáčet při nízkých otáčkách.

Do pračky byste měli přidat nejen prací gel, ale také kondicionér. Místo toho můžete použít kondicionér, zejména pokud je oděv vyroben z vlny.

Běžné praní

Téměř všechny druhy oděvů lze prát v ruce, s výjimkou kašmírových mikin nebo kabátů. Svrchní oděvy z drahých přírodních tkanin je nejlepší čistit v čistírně.

Pokud perete kašmír ručně, postupujte podle níže uvedených pokynů. Základní pravidla jsou následující:

 • Nezapomeňte oděv připravit na praní. vykartáčujte žmolky a odstraňte skvrny;
 • Obraťte oděv naruby. Snížíte tak možnost zamotání chmýří při praní a zabráníte poškození vyšívaného vzoru svetru;
 • Používejte pouze jemné tekuté mycí prostředky. Nejvhodnějším přípravkem je gel nebo kondicionér na jemné tkaniny, dětské mýdlo nebo běžný šampon, který neobsahuje žádná barviva;
 • Kašmír perte ve studené vodě o teplotě max. 30 °C. Praní při vysokých teplotách sráží tkaninu a poškozuje strukturu vláken;
 • Při praní čistěte jemně; látku nekruťte ani netřete silou;
 • pokud je oděv silně znečištěný. namočte jej na půl hodiny do mýdlového roztoku a poté jej vyperte;
 • Kašmírové oděvy několikrát opláchněte ve vlažné vodě;
 • Do vody na oplachování přidejte změkčující kondicionér nebo lžíci glycerinu. Díky tomu je kašmír měkký a hladký.

Je důležité, abyste oděv neždímali. Jednoduše zavěste bundu nebo sukni na okraj vany a počkejte, až voda odteče. Poté oděv vložte mezi dva ručníky, srolujte jej a položte na rovný povrch k sušení.

Kašmírové oděvy lze ošetřovat i doma, pokud dodržujete pokyny výrobce uvedené na štítku. Při vkládání pračky je důležité zvolit nejšetrnější nastavení a vypnout odstřeďování. Je také nutné dbát na to, aby voda nebyla teplejší než 30 °C a aby byl použit tekutý mycí prostředek. Nezapomeňte na proces sušení. Spotřebič si pak déle zachová svůj původní vzhled.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS