Jak prát tenisky adidas v pračce

prát, tenisky, adidas, pračce

Jak prát tenisky v pračce?

Začněme malou, ale velmi důležitou předmluvou:

Žádný výrobce vám nedovolí prát boty v pračce, t.к. Nikdo neví, co se s nimi může stát při praní nebo sušení: mohou se odlepit nebo roztrhnout některé části, tkaničky se mohou přetrhnout, poškrábat nebo dokonce roztrhnout materiál obuvi, mohou ztratit svůj tvar, vzhled, barvu atd. Praní v pračce je na vlastní nebezpečí! Za prvé, obuv z přírodních materiálů (kůže, semiš, nubuk atd.) byste nikdy neměli prát v pračce.д.). Za prvé, membránové boty a zimní boty s termovložkami se nesmí prát v pračce. takové boty by se měly prát pouze ručně, jinak je jen „zabijete“ a rychle ztratí své původní vlastnosti. Mimochodem, jak pečovat o membránové boty, si můžete přečíst ZDE.

Přejděme k věci. Znovu připomínám, že to děláte na vlastní nebezpečí! Podle mých zkušeností jsem před dlouhou dobou osobně pral v pračce a sušil „jako by“, výsledkem bylo mnoho nehod a zmatků.

Konkrétně tímto způsobem, který podrobně popíšu níže, jsem prala už stokrát a zatím se mi nic nerozlepilo ani nerozbilo.

Je přijatelné prát boty Adidas?

Výrobce tenisek Adidas je přesvědčen o kvalitě svých výrobků, a proto schvaluje automatické praní obuvi. Ne všechny páry lze vložit do pračky.

Prát by se měly pouze látkové tenisky. Výrobky z přírodního semiše nebo kůže toto ošetření nevydrží.

Následující páry se nesmí prát v pračce:

 • Obuv s viditelnými vadami: uvolněné švy, roztržená podrážka, vyčnívající pěna apod.;
 • Kožené a semišové boty;
 • Produkty s vysokou okrasnou hodnotou. Ty se mohou při praní sundat.

Boty s barevnými nášivkami se nesmí prát v pračce. Při kontaktu s vodou a čisticími prostředky se mohou vylučovat.

Základem péče o sportovní obuv Adidas je ruční mytí. Tímto způsobem musí být čištěna veškerá obuv bez ohledu na typ materiálu, z něhož je vyrobena.

Výrobci doporučují omezit kontakt s vodou u semišových párů, protože to může vést ke vzniku skvrn a šmouh.

Než začnete boty ošetřovat, měli byste si přečíst doporučení pro péči. Tyto údaje mohou být uvedeny v příbalovém letáku nebo na štítku na vnitřní straně boty.

Jak prát v pračce?

Praní běžecké obuvi v pračce vyžaduje předpírku. Běžeckou obuv Adidas nevkládejte ihned do bubnu ani ji neperte v žádném provozním režimu.

 • Připravte si boty. Nejprve botu rozšněrujte a poté vyjměte tkaničky a stélku.
 • Čištění podrážek. Klepejte podrážkami bot o sebe, abyste odstranili hrubé nečistoty. Jehlou nebo nožem odstraňte oblázky a uvolněné kameny v běhounu. Poté opláchněte podrážky pod tekoucí vodou. Můžete také použít zubní kartáček a mýdlo.
 • Výběr správného praní. Používejte tekuté prací prostředky nebo gelové kapsle. Lze je rozpustit ve studené vodě a snadno je opláchnout. To je důležité zejména u krátkých pracích cyklů.
 • Výběr mycího programu. Některé modely praček mají zabudovaný program „sportovní obuv“. Pokud není k dispozici, lze pár prát v režimu „hedvábí“, „jemné praní“ nebo „šetrné praní“.
 • Ruční nastavení techniky. Někteří uživatelé rádi nastavují provozní režim pračky. V tomto případě nastavte teplotu na 30 stupňů a vypněte odstřeďování. Zkraťte dobu, po kterou je dvojice v bubnu, na minimum. Optimální doba mytí je 30 minut.
READ  Jak zjistit, co je špatně s pračkou

Ruční praní stélek. Tkaničky lze vložit do látkového sáčku a vložit do pračky.

Po dokončení všech příprav můžete začít s mytím.

 • Zapněte spotřebič, nalijte mycí prostředek do nádoby.
 • Vložte tenisky do pračky. Můžete do něj také umístit nepotřebné věci, například staré ručníky.

Působí jako protizávaží pro obuv a snižuje její dopad na vnitřní povrch bubnu.

Pokud během mytí uslyšíte neobvyklé klepání, neznepokojujte se. Zvuky jsou způsobeny údery podrážek do bubnu.

Jak prát tenisky Adidas v pračce, pohotově

Použijte tašku

Tenisky Adidas budou méně náchylné k poškození při praní v pračce, pokud budou umístěny v přiloženém sáčku. Nastavitelná síťovina, zajištěná tkaničkami nebo zipem.

Uvnitř výrobku může být přepážka a pěnové polstrování.

Sáček se snadno používá, protože chrání nejen tenisky, ale také pračku. Pokud se kousky uvolní, zůstanou v síťce a nepoškodí buben.

Jak prát tenisky v pračce

Obuv perte nejlépe v jemném pracím cyklu při 30-40 stupních Celsia. To stačí k odstranění nečistot a ochraně celistvosti tenisek. Pokud je stroj vybaven režimem „bota“, měli byste jej použít.

Pokud je stélka silně znečištěná, nejprve ji namočte. Nevkládejte více než 2 páry do jedné várky, protože výrobky jsou poměrně silné a mohou při otáčení poškodit buben.

prát, tenisky, adidas, pračce

Varování! Pračka může při praní poskakovat, protože je nedostatečně naplněná, proto se ujistěte, že je naplněná alespoň z 50 %.

Co když nemáte tašku na praní?

Tenisky se světlou podrážkou lze prát i bez sáčku. To se však nedoporučuje vzhledem k jejich namáhání při otáčení v bubnu. Skleněná tabule stroje může být také vysunuta kmitáním obuvi sem a tam. A rychleji se opotřebovávají. Pokud se nějaký díl utrhne, zůstane v sáčku a nebude odtažen do kanalizace nebo se spotřebič rozbije.

Místo pracího sáčku lze použít jakýkoli silný povlak na polštář svázaný uzlem. Doporučuje se prát maximálně dva velké páry. Je vhodné přidat nějaké oblečení. Nebo pokud nechcete prát své oblíbené džíny a košile s botami, můžete do nich vložit staré ručníky nebo ložní prádlo. Proč to dělat? Zvýšení tření, které lépe odplavuje nečistoty, a vyvážení bubnu, aby nedošlo k jeho selhání vlivem nárazu podrážky.

READ  Jak vyčistit zaschlý prášek v pračce

Než začnete prát tenisky, vezměte to v úvahu:

P.S. Abychom se plně věnovali tématu čištění obuvi pracími prostředky, shromáždili jsme diskuse našich zákazníků na téma praní tenisek.

prát, tenisky, adidas, pračce

Denis, vytvoření Po, 2010-11-22 23:52. Z vlastní zkušenosti sportovce: doporučuji vyzkoušet Persil Gel na mytí trenýrek. Nejdříve si ji nasaďte na trenažéry. Počkejte 10 minut. Další. odeslání do stroje. Byl velmi spokojen s výsledkem.

Výběr profesionální sportovní obuvi? Podívejte se na nejlepší značky Mizuno, Asics, Saucony, Brooks a další na Professionalsport

Snažili jsme se vám poskytnout užitečné a kvalitní informace. Budeme rádi, když se o tento článek podělíte se svými přáteli, kolegy a známými. Pravděpodobně to změní jejich životy a zlepší je to.

prát, tenisky, adidas, pračce

Měli byste si běžecké boty prát, nebo ne??

Zjistěme, jaké jsou dnes trenažéry a jaká jsou rizika při jejich mytí. Dnešní tenisky se tedy skládají ze směsi pěnové nebo gumové podrážky, kůže nebo koženky, textilní složky (vnější, vnitřní) a lepidla. Hlavní rizika při praní běžecké obuvi jsou dvě. ztráta tvaru a uvolnění částí tretry. Co dělat, aby se to nestalo, čtěte dále.

Buď můžete, nebo nemůžete? Běžecké boty můžete prát, pokud dodržujete určitá pravidla. Půjdeme ještě o krok dál a odpovíme na otázku: „Lze běžecké boty prát v pračce? Ano, tenisky můžete prát nejen ručně, ale i v pračce. Postupujte podle následujících doporučení.

Drtivá většina výrobců trenažérů a praček se jednomyslně shoduje na tom, že ne. Na visačkách na botách i v předpisech pro pračky je uvedeno toto. Ale náš bratr není snadné vyděsit, a pokusem a omylem nashromáždil nějaké znalosti o mytí trenérů.

Pozor! Ani my, ani nikdo jiný vám nedá úplnou záruku, že se po vyprání trenažéru (zejména levného čínského) v pračce nezničí. Odpovědnost za konečný výsledek tedy zůstává na vás. Můžeme se pouze podělit o své zkušenosti a poradit.

Pokyny podle materiálu a kování

Moderní modely tenisek a trenérů z různých materiálů: přírodní semiš a kůže, jejich náhražky, všechny druhy látek. Používají ozdobné prvky a různé druhy podrážek. Kvalita materiálů a krejčovské práce hrají v péči významnou roli. Než pošlete pár bot do stroje, pečlivě si je prohlédněte. Chcete-li zjistit, zda můžete prát tenisky v pračce, zvažte následující rady pro různé typy obuvi.

 • Tkanina. Tenisky a tenisky, ale také mokasíny, espadrilky a nazouváky lze prát v pračce. díky správné teplotě a pracímu prostředku budou vypadat jako nové.
 • Membrány. Membránové boty a síťované modely můžete také poslat do pračky, pokud je to uvedeno v pokynech výrobce.
 • Přírodní. Všechny kožené, nubukové a semišové oděvy nelze prát agresivně, proto se nesmí prát v automatické pračce. Než vyperete kožené, nubukové nebo semišové boty, raději je vyhoďte do koše.
 • Zimní. Neexperimentujte ani se zimní obuví. zničíte si kožíšek uvnitř nebo syntetické polstrování.
 • S potiskem. Tenisky lze prát v pračce beze švů? Levné verze s lepenými díly neperte v pračce.
 • Zdobené stránky. Nic neriskujte. Ozdobné části: Reflexní proužky, kamínky nebo nášivky mohou ve vodě odpadnout.
 • Poškozené stránky. Takovou obuv do stroje neposílejte. Nespolehlivé šití, potrhané podrážky, pěna vykukující zevnitř a další známky opotřebení problém jen prohloubí a stávající vady se výrazně zvýší.
READ  Praní péřového polštáře v pračce

Neignorujte rady výrobce. Zkontrolujte štítek. je na něm uvedeno, jak boty prát, ošetřovat a sušit.

Trippy trenéři v pračce: rady a tipy

Před praním odstraňte z tenisky všechny silné nečistoty. Otřete nebo opláchněte hadříkem a vydrhněte podrážky kartáčkem, abyste odstranili písek a kamínky.

Praní běžeckých bot v sáčku na prádlo. Pro sportovní obuv jsou k dispozici speciální sáčky do sušičky, ale postačí i standardní prací sáček. Tkaničky můžete vložit do stejného sáčku (nebo je prát zvlášť, jak je popsáno zde). Neperte tkaničky bez sáčku: jejich špičky by mohly poškodit buben! Stélku lze složit do stejného sáčku nebo vyprat v ruce. Ortopedické vložky je nejlepší neprat v pračce.

Místo prášku používejte tekutý prací prostředek. Nepoužívejte agresivní bělidla s chlórem! Není potřeba klimatizace.

Abyste předešli poškození bubnu pračky a samotných tenisek (zejména podrážek), neperte tenisky, aniž byste je vyprali. Dobrý nápad je vložit do pračky staré froté ručníky nebo několik starých prostěradel. Neperte více než dva páry najednou.

Zvolte šetrné praní nebo, pokud je pračka vybavena, praní sportovní obuvi. Teplota vody by neměla překročit 40 stupňů. Spinning. nejlépe při nízkých otáčkách.

Běžeckou obuv nesušte vedle radiátoru nebo na něm, pomocí fénu nebo na přímém slunci. Je lepší je umístit vodorovně a nechat je sušit na dobře větraném místě. Dovnitř můžete vložit zmačkané papírové ručníky (ne noviny nebo jiný barevný papír, ty by mohly materiál znečistit). Je lepší je nepřeplňovat, aby se nedeformovaly. Obecně však platí, že tenisky z moderních textilních materiálů schnou rychleji samy, bez papíru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS