Jak rostou chloupky po první laserové epilaci

Kolik ošetření je třeba k odstranění chloupků??

Nejčastější otázka pacientů. „Kolikrát mám jít na laserovou epilaci, abych dosáhla trvalého odstranění chloupků??“. Panuje také obecné přesvědčení, že je potřeba méně elektroepilačních zákroků než laserových. Pojďme zjistit.

Klíčové slovo. pěstování. Při správně provedené depilaci by měly všechny aktivní rostoucí folikuly po jednom sezení odumřít!

Dále by měl pacient počkat, až se „spící“ a neaktivní kořínky „probudí“, a postup opakovat již na nově narostlých chloupcích.

rostou, chloupky, první, laserové

Hlavní věc. Pokud jste po prvním sezení neviděl výsledek (vlasy zůstávají). pařezy. by měly vypadnout do 7-12 dnů po zákroku a do 15-30 dnů by nemělo nic dorůst: měli jsme alexandrit CANDELA GentleLase Pro takto), změňte kliniku, kde jste byli na depilaci.

Na tom, co ničí vlasový folikul, nezáleží. Laser i světlo a elektřina musí být na růst chloupků stejně účinné. Další věcí je, že elektroepilace je delší a bolestivější a často je plná mikrojizviček.

1) Počet ošetření závisí na spánku pacienta a na době, po kterou vlasy rostou.

Genetika a historie ochlupení

Pacienti ve věku 18-25 let mají aktivní hormonální profil a mohou vyžadovat opakovanou léčbu po delší dobu. až 5-10krát. Starší pacienti vyžadují méně zákroků.

Oblast bikin, horní ret, zadní část kolene. Nejobtížněji odstranitelné chloupky. Při menších změnách hladiny hormonů začnou vlasy opět růst.

Pokud máte kavkazský genotyp, v oblasti bikin. nejvyšší koncentrace neaktivních vlasových folikulů.

2) Je důležité, abyste si vlasy upravovali ve správných intervalech.

Opakování léčby častěji než jednou za tři až čtyři týdny nemá smysl. Za tu dobu by se vlasové folikuly nestihly probudit!

Tam, kde je doporučeno zakoupit 10 ošetření najednou s frekvencí návštěv každé 2 týdny, se jedná o marketingový trik. Zabýváme se medicínou, ne marketingovými hrami.

Podělme se o příběh našeho pacienta:

Pacient si zakoupil předplatné na 10 laserových epilací v řetězci klinik laserové epilace. Podle odborníků. Tento počet návštěv by měl stačit k trvalému odstranění nežádoucích chloupků. Po první návštěvě byla objednána na kontrolu za 10 dní. Po druhé návštěvě byla požádána, aby se vrátila za dalších 20 dní. O dalších 30 dní později.

Týden po páté návštěvě (. ) Dívka k nám přišla na konturní plastiku a nenuceně si stěžovala, že polovina z 10 sezení už proběhla, ale chloupky stále rostou a je jich skoro víc. Na naši otázku. „Proč jít na depilaci po 10 dnech, když nejsou žádné nové chloupky??“, pacientka uvedla, že se řídila pokyny své kosmetičky. Chválili jsme ji. To je to, na čem opravdu záleží. poslouchat svého kosmetičku!

A bylo doporučeno využít zbývajících 5 návštěv s výhodou: přijít na zákrok až poté, co vlasy dostatečně vyrostou.

3) Fototyp pacienta: barva pleti a barva vlasů.

Čím lepší je rozdíl v „jasu“ mezi pokožkou a vlasy. Čím je léčba účinnější, tím méně sezení je zapotřebí.

Pokud máte tmavé chloupky a světlou pleť, ale rádi se opalujete (mimochodem, 10-14 dní před a po depilaci je to přísně zakázáno)!) a vaše pleť je tmavá, bude to znamenat prodloužení postupu odstraňování chloupků o 1-2 procedury.

Žádný laser ani fotoepilace (ať už se na internetu dočtete cokoli) neodstraní ani ty nejsvětlejší chloupky. v chloupcích není melanin a právě na tento pigment působí laserové i IPL ošetření.

Laser úspěšně reaguje na rozdíl 1 tónu mezi chloupky a pokožkou. Je však zapotřebí více léčebných postupů.

4) Typ epilačního přístroje.

Je známo, že s nejnovější generací alexandritových přístrojů je průběh procedur kratší o 1-3 depilace. Důvod je jednoduchý: alexandritové světlo účinněji interaguje s melaninem.

Ale tady je věc: je důležité, aby pacient nebyl oklamán a prodán místo laserové epilace. její „analog“.

Jak jsou pacienti klamáni.

Nezapomeňte si přečíst náš článek o podvodech s hardwarem na trhu laserových epilací! Měli byste to vědět!

Deník laserové epilace. Druhé ošetření

Asi 45 minut před zákrokem jsem si nanesla krém na bikini pro zmírnění bolesti. Jedná se o čirý gel bez zápachu. Obalil jsem oblast igelitovou fólií a šel na schůzku. Personál byl stejně jako dříve velmi zdvořilý a profesionální.

READ  Žádný účinek po první laserové epilaci

Jiná kolegyně si nechala odstranit chloupky laserem. Byla velmi hezká a profesionální. Zeptala se, jak dopadlo první sezení. Řekla jsem jí o vypadávání vlasů a o tom, že si myslím, že mi vlasy řídnou. Zmínil jsem se také o příležitostné neošetřené oblasti, kterou jsem nyní mohl porovnat s ošetřenou oblastí. Sestra mi řekla, že vzhledem k tomu, že jsem měl po prvním ošetření dobré výsledky, nebude zvyšovat výkon laseru. Vysvětlil jsem, že první ošetření nebolelo, a pokud by mi přineslo rychlejší výsledky, rád bych zvýšil výkon. Řekla, že vyšší nastavení nemusí nutně znamenat lepší výsledky a že bych zatím neměla riskovat. Druhé sezení jsem tedy absolvoval v 10j.

Nasadil jsem si brýle a začali jsme s mým horním rtem. Natáhl jsem si horní ret jako poprvé, ale ona mi řekla, abych ho uvolnil. Udělal jsem, co mi řekla, a ona zahájila léčbu. Bylo to o něco bolestivější než poprvé, ale ještě se to nevyrovnalo bolesti vosku. Myslím, že důvodem bolestivějšího pocitu bylo to, že můj ret nebyl natažený. Tato dáma se také nepostarala o můj nos jako první dáma.

Pak mi udělala podpaží. Bolest byla minimální, stejně jako poprvé. Trvalo jen pár vteřin, než jsme se přesunuli do oblasti bikin.

Vysvětlila jsem jí, že jsem si asi před 4 týdny nechala odstranit znaménko. Řekla jsem jí, že laserové světlo není pro tuto oblast škodlivé, i když mi dermatolog doporučil, abych se mu vyhnula. Oblast odstranění znaménka je zcela zahojená a nechci ji nechat neošetřenou, takže si myslím, že to bude v pořádku. Jak vidíte na obrázku, na místě, kde bylo znaménko, je jen malá červená skvrna. Oblast nebyla zasažena více než zbytek oblasti bikin. Celkově to bylo bolestivější než poprvé. Tento zaměstnanec mi nastavil nohy jako žába, zatímco první dáma mi jednu nohu vytáhla nahoru, jako když se depiluje voskem. Také si myslím, že tato dáma ošetřila některé oblasti důkladněji, více než jednou. Nejsem si úplně jistá, jestli anestetický krém fungoval, příště použiji silnější vrstvu. Poté, co dokončili ošetření oblasti bikin, jsem se převrátila a ošetřila můj rozkrok, opět nebyla žádná skutečná bolest, trvalo to jen několik minut.

rostou, chloupky, první, laserové

Nakonec ošetřila oblast kolem bradavek, stejně jako při prvním sezení byla trochu bolestivá.

Když jsme skončily, zeptala se, jestli bych si přála ošetřit i jiné oblasti, například prsty na rukou. Neodmítnu ošetření zdarma a ona mi udělala pár záblesků na prstech. bez poplatku. Zajímalo by mě, jaký bude výsledek, nikdy jsem si prsty neholil. Myslím, že to uvidíme za pár týdnů. =)

Když se podíváte na obrázek mého podpaží, uvidíte, že mám několik malých zarostlých chloupků. Když mi začnou padat vlasy, myslím, že to zmizí.

Na fotografii oblasti bikin je vidět mírné zarudnutí a zarůstající chloupky, které jsem měla po prvním ošetření. Brzy by měly zmizet.

Na druhé fotografii v oblasti bikin je vidět jizva po odstranění znaménka. Po odstranění znaménka mohu ošetřit celou oblast bikin.

Deník laserové epilace. třetí ošetření

Parametry alexandritového laseru byly během třetího sezení zvýšeny z 10 na 12 joulů. Bylo to bolestivé, velmi bolestivé! Byl jsem šokován množstvím bolesti a zápachem spálených vlasů. Bolest nebyla nesnesitelná. Nebylo to tak hrozné jako depilace, ale stále to bolelo!

Stejně jako v předchozích dvou případech mi sestra začala na horním rtu. Nasadil jsem si ochranné brýle a ona začala dělat pulzy. Nepohybovala se tak pomalu jako ostatní dvě sestry a udělala mi mnoho záblesků na horním rtu! Překrývalo se to s mnoha epidemiemi. Nejsem si jistá, kolik záblesků mi udělala na horní ret, ale muselo to být nejméně 10. Bolest nebyla tak hrozná, ale zápach hořících vlasů byl příšerný.

Poté, co mi dokončila horní ret, tak mi dala obvyklé sluneční brýle a začala mi ošetřovat podpaží. Wow! Bolelo to. Mé podpaží bylo bolestivější než oblast bikin nebo horní ret. Myslím, že jsem dokonce odtáhl ruku! Přirovnal bych tuto bolest k voskování, možná každý puls byl o něco méně bolestivý než každý tah vosku, ale záblesky trvaly dlouhou dobu. Když skončila, viděla jsem, že mám podpaží velmi červené.

Nakonec se přesunula k mým bikinám, a přestože jsem se připravila na nejhorší, ve skutečnosti to příliš nebolelo. Upozorňuji, že jsem použil anestetický krém, který jsem si aplikoval 1 hodinu a 20 minut před schůzkou. Nechápejte mě špatně, zákrok byl bolestivý, ale ne tak bolestivý jako moje podpaží. Roztáhla mi nohy jako žába a velmi důkladně ošetřila tuto oblast. Opravdu zpracovala všechny chloupky až do spodní části oblasti bikin. (Ano, myslím stydké pysky.) Nebolelo to příliš, až na jeden puchýřek na samém vrcholu mých stydkých pysků. Myslím, že to je nejtěžší oblast pro laserovou epilaci!

READ  Plynový kotel pro otevřený topný systém

Byla jsem velmi šťastná, když jsme skončili s oblastí bikin, protože byla celá červená, viděla jsem, že sestra přejela všechny chloupky, dokonce i kořínky mých chloupků v oblasti bikin. Po skončení mi dala krém s aloe, kterým jsem si ošetřená místa potřela. Oh. Byla to okamžitá úleva! Překvapilo mě, jak rychle přestaly oblasti bolet. Úplná úleva byla jen dočasná. Asi 1 hodinu jsem měla podpaží jako spálené na slunci a lehce zarudlé.

Po ošetření aloe se mi horní ret téměř okamžitě vrátil do normální barvy, ale po několika hodinách se objevil malý červený koutek. Druhý den se na mém horním rtu neobjevily žádné známky zarudnutí.

Oblast bikin zůstala po celý den mírně červená, ale po prvních minutách mě nebolela. Druhý den měla oblast bikin normální barvu, ale byla mírně spálená. Pokusím se použít aloe, aby se to zase zklidnilo.

Podpaží mi zůstalo červené celý den a druhý den bylo mírně červené. V noci druhého a třetího dne po léčbě se také cítili popálení.

rostou, chloupky, první, laserové

Důrazně doporučuji aplikovat aloe do jednoho dne po ošetření.

Fotografie byly pořízeny bezprostředně po ošetření. Můžete si také všimnout, že zarudnutí na kůži přetrvávalo ještě dvanáct hodin po třetím ošetření.

Laserová epilace trvale odstraňuje chloupky?

S výhradami ano. Abychom však skutečně odstranili všechny chloupky, potřebujeme cyklus ošetření. Stručně vysvětlíme proč.

Naše ochlupení má tendenci vypadávat samo. Jde o to, že chloupky vyrůstající ze stejného kořene mají svá vlastní životní stádia.

 • Anagen je fáze života a aktivního růstu. V této fázi je vlas spojen s kořenem, živiny jsou dodávány z kořene a vlas roste.
 • Katagen je fáze života našich vlasů, kdy odumírají a vypadávají. V této fázi se kořen oddělí od živné schránky a odumře, vypadají chloupky. Tělo získává energii potřebnou k nastartování růstu nových vlasů obvykle po dobu dvou až čtyř týdnů.
 • Telogen. klidové stadium vlasového folikulu. Vlasový folikul spí a nic z něj neroste. „Vlasové folikuly mohou vydržet 2 až 13-15 měsíců.

Téměř všechny naše vlasy, které vidíme, jsou vlasy v anagenní fázi: asi 30-35 % všech vlasů, které příroda vytvořila (v závislosti na oblasti těla). Epilaci je třeba provádět v anagenní fázi, protože pouze tehdy se energie světelného paprsku dostane do vyživující vlasové zóny a zničí ji.

Mezi elektrickou, fotografickou a laserovou epilací není žádný rozdíl: princip epilace jakoukoli z těchto metod je stejný. Účinek na aktivní kořen, který ho zničí. Všechny tyto metody vlasy nadobro „zničí“!

Po odstranění všech viditelných chloupků laserem jsou zbaveny výživy a po 5-10 dnech samy vypadnou. Existují určitá pravidla péče po laserové epilaci, například nevytrhávat zbytky chloupků.

Proto je odpověď na otázku, zda se chloupky laserem odstraní natrvalo?“lze formulovat takto: ze zabitého kořene už nic nevyroste. V blízkosti se však nacházejí spící folikuly. Proto jedno sezení nestačí.

Existuje několik důvodů, proč chloupky po epilaci dorůstají. Přečtěte si náš speciální článek.

Kontraindikace zákroku

Laserová epilace v oblasti bikin má řadu omezení:

 • Rakovinné procesy v těle.
 • Diabetes mellitus jakéhokoli typu.
 • Infekční nemoci a nachlazení.
 • Dermatologické infekce infekční povahy.
 • Těhotenství a kojení.
 • Velké množství bílých vlasů.
 • Příliš tmavá pleť.
 • Závažné patologie kardiovaskulárního systému.
 • Užívání silných hormonálních léků.
 • Přecitlivělost kůže.
 • Nedobrovolná svalová kontrakce.
 • Věk do 18 let.
 • Menstruace.
 • Poruchy srážlivosti krve.

Před návštěvou kosmetičky byste měli navštívit dermatologa, gynekologa a praktického lékaře. Infekční choroby a další omezení.

Laserová epilace obličeje: její vlastnosti a výhody

Nežádoucí ochlupení v obličeji je problémem nejen pro muže, ale i pro ženy. Chlupy v této oblasti jsou neestetické a kazí i atraktivní vzhled. Laserová epilace je jedním z nejmodernějších, nejoblíbenějších a nejúčinnějších způsobů odstranění tohoto problému. Jaký je postup, jaké jsou kontraindikace a následky, se dozvíte z našeho článku.

Obličej. to je vizitka každého muže a zejména ženy. K jakým jediným metodám se neuchylují moderní zástupkyně něžného pohlaví, aby se zbavily nežádoucí vegetace? Jedná se o používání holicích strojků a různých krémů na odstranění chloupků a voskových pásek. Po těchto metodách však chloupky na obličeji rostou rychleji a jsou ještě tvrdší.

READ  Čím nahradit overlock doma

Laserová epilace je oblíbenou moderní metodou, kterou v boji proti nežádoucímu porostu využívají nejen ženy, ale i muži.

Podstata postupu spočívá v tom, že vlasový folikul je nasměrován k přístroji a záblesk. Laserový paprsek proniká do vlasového folikulu a zahřívá pigment melanin v něm. Vlasový folikul se tak přehřívá a ničí. Po krátké době se vlasy uvolní. Je třeba poznamenat, že okolní tkáň není poškozena.

Ne každý by měl podstoupit laserovou epilaci. Důležitou roli hraje barevný typ pacienta. Tato metoda zbavení se nežádoucích chloupků je vhodná pro osoby s přirozenou barvou vlasů od světlé po tmavou blond.

Čím tmavší jsou chloupky, tím lépe se odstraňují. Velmi světlé nebo bílé chloupky nelze laserem odstranit, protože obsahují příliš málo melaninu na to, aby laserový paprsek mohl působit.

Přístroj nefunguje na všechny folikuly. Některé jsou spící, neaktivní nebo rostoucí. Proto je k úplnému odstranění chloupků zapotřebí více než jedno ošetření. Přesný počet sezení určí odborník v závislosti na osobnosti jedince a stavu jeho pleti. Většina žen absolvuje v průměru čtyři až devět ošetření každých 7 až 10 týdnů.

Klienti s citlivou pokožkou poznamenávají, že zákrok je naprosto bezbolestný. Ve vzácných případech se může objevit mírný pocit pálení. V takových situacích se oblast ošetřuje anestetiky. Laserová epilace trvá přibližně 35-40 minut.

Mezi oblíbené ženské oblasti pro tuto manipulaci patří:

Indikace a kontraindikace laserové epilace podpaží

Laserová epilace podpaží pro ženy je neinvazivní, bezpečný a rychlý způsob, jak se zbavit chloupků. Doporučuje se pro ty, kteří chtějí dosáhnout estetického vzhledu a vyhnout se zarůstání chloupků a podráždění. Zákrok je bezpečný a pohodlný po poradě s odborníkem. Laserová epilace podpaží u žen se může přiblížit téměř dokonalé hladkosti pokožky, podívejte se na fotografie před a po a přesvědčte se sami.

Indikace pro laserovou epilaci podpaží u žen:

Kontraindikace laserové epilace podpaží u žen:

 • Blond/šedé vlasy.
 • Tmavě opálený.
 • Těhotenství, kojení.
 • Zánět vnitřních orgánů.
 • Rakovina.
 • Pigmentové skvrny, novotvary v ošetřované oblasti.

Pokud se rady ignorují, může dojít k popáleninám, svědění, vyrážkám a dalším nepříznivým účinkům. Poraďte se předem s personálem salonu a/nebo se svým lékařem.

Co se děje po prvním ošetření

Po prvním laserovém odstranění chloupků nebudete mít dokonale hladkou pokožku, ale výsledky budou stále viditelné:

 • Zaznamenáte mírné zarudnutí. To znamená, že se chloupky zahřály a destrukční proces již probíhá.
 • Některé chloupky vypadnou okamžitě, jiné do dvou týdnů od prvního ošetření. Záleží na intenzitě barvy vlasů. Čím více pigmentu v něm bude, tím rychleji vypadne.
 • Po první laserové epilaci vypadne 15-40 % chloupků.

Je důležité vědět, jakou péči potřebuje pokožka po odstranění chloupků. Doporučení našich odborníků byste měli dodržovat nejen po první návštěvě salonu, ale i po zbytek kurzu.

Co se děje s vlasy?

Když melanin absorbuje energii laseru, chloupky se zahřejí na více než 100 °C, což způsobí jejich spálení a odpaření vody v nich. Rozpínající se pára způsobuje „bobtnání“ vlasů. Cílem však není chloupek zničit, ale použít ho jako vodítko uvnitř kůže, zničit vlasový folikul, ze kterého vyrůstá.

Tento snímek ukazuje průřez třemi folikuly po laserové epilaci. Folikul uprostřed má málo melaninu, takže není vidět téměř žádné poškození. U dalších dvou je však vlasový stvol téměř úplně pryč. Vnitřní část kořene je zničena a vnější část je poškozena. Buňky se poškodí, když jejich teplota stoupne nad 60 stupňů Celsia.

Pokud dostatečně poškodíte buňky vlasových folikulů, vlasy už nikdy nenarostou. to je cílem laserové epilace.

Zdá se nám, že laser vydává jediný záblesk, zatímco ve skutečnosti je to. série mikropulzů.

Aby se teplo nešířilo příliš daleko do okolní tkáně vlasu, používá se sekvence velmi krátkých pulzů. Chloupek se musí zahřát a poškodit okolní buňky, ale laser se musí vypnout dříve, než se teplo rozšíří příliš daleko.

Vlasy zahříváme natolik, že ničíme okolní buňky: buňky kořínků, které vytvořily vlas.

rostou, chloupky, první, laserové

Po vytvoření prvního funkčního laseru v roce 1960 jej vynálezce Theodor Meyman označil za řešení problému. Problémem mohly být nežádoucí chloupky, protože laserová epilace je nejoblíbenějším kosmetickým zákrokem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS