Jak rozebrat Rowenta Infini Pro Vysoušeč vlasů

V tomto videu, podrobně popisuje proces demontáže / montáže a nahrazení síťového šňůru na sušičku pro domácnost pro sušení a.

Rowenta Elite CV5712 Hair Fenal Review, Povolit, rozbalení.

Na doplňování vily!! Dana a přítelkyně přišli do adolescentů!! Lady Diana Nový příběh.

Hypere Reality: Maerif Piraev vs Arai Chobanyan. Islám Thumanov vs Gennady Makaryan. Boj v domě! # 2

Je to pobuřující! Vrátit naše jachty!

Nevzdávej se #badbarbie #Xoteam #tiktok

Chcete trávit čas sledováním videa? Na našem video portálu najdete videa pro každý vkus, vtipná videa, video o zvířatech, video vysílání a mnoho dalšího

Design vysoušeče vlasů

Základní zařízení všech jevů lze považovat za identické. Vypořádat se s ním pod mocí každého člověka, který vlastní nadávkování a základní školní znalosti o elektroenergetice.

Každý fén se skládá ze čtyř hlavních částí:

Фен ROWENTA CV8655. Разборка и ремонт.

 • Elektromotor. Motory jsou několik druhů. o 12, 24 nebo 36 voltů. To se provádí za účelem zajištění uživatele. Proud ze sítě má napětí 220 V a je nebezpečné pro lidské zdraví. S pomocí elektronického obvodu se sníží napětí, takže oběžné kolo, vstřikování vzduchu do trysky vede z malého stejnosměrného motoru, který je pro lidi naprosto bezpečný.
 • Fanoušek. Jeho úkolem je vytvořit proudění vzduchu. V případě vysoušeče vlasů se provádějí speciální otvory, skrze který oběžný kola nasává vzduch a pošle ho správným směrem. Typicky je vrtule vyrobena z plastu a otáčí se na kovovou tyč, která slouží jako osa. Na jedné straně je osa připojena k elektromotoru, na druhé straně je připojena k podpěře vybavené posuvným pouzdrem.
 • Topné těleso. Jedná se o to, že je to spirála nichromu. Když je proud odeslán, začne prasknout a zahřívat nepřetržitý vzduch na požadovanou teplotu. V dobrém féni se spirála vypočítá tak, že vyhřívaný vzduch nebude přežít vlasy, t. E. Teplota nepřesahuje 50-60 oC.
 • Elektronický obvod. Slouží k převodu proudu a nastavení režimů zařízení. Pomocí tlačítek umístěných na těle sušičky vlasů můžete vypnout nebo připojit spirála, zvednout nebo snížit rychlost proudění vzduchu.

Je třeba poznamenat, že účinnost zařízení jako celku závisí na soudržnosti práce všech konstrukčních prvků. Pokud je například vzduchový kanál skóroval a rychlost průtoku se zpomalí, spirála bude rozhodně začít přehřátí, což bude mít za následek jeho výstup nebo zvýšená teplota odchozího průtoku. Porucha elektronického obvodu může vést k poklesu napětí na elektromotoru, v důsledku čehož vysouška vlasů nebude fungovat v plném výkonu.

První zmínka o fenyklu je spojena se jménem francouzského kadeřnictví homfrua (a. Godenfroy). Byl to v roce 1888. navrhl, aby jeho zákazníci suché vlasy s patentovaným zařízením pracujícím z „jakéhokoliv zdroje tepla“. V roce 1908, známý berlínský elektrotechnický firma AEG zaregistrovala ochrannou známku „Feng“, který přeložil z německého znamenalo „teplý alpský veter“. První zařízení byla spíše objemná a těžká, tělo se skládalo z kovového pouzdra a váží asi 2 kg.

Nezávislý stavební shromáždění: krok za krokem

Pro výrobu plnohodnotného stavebního nástroje z modelu domácnosti musí být prováděny vhodné upgrady zařízení změnou jeho konstrukce.

Za prvé, tam je demontáž těla vysoušeče vlasů a všechny plastové díly jsou extrahovány. Při práci se mohou nejen roztavit a dělat žíravé vůně, ale také může vést k uzávěrům drátů, v důsledku tavení a kolísavého plastu na konstrukci elektrických prvků. Je žádoucí nahradit detaily pro textolit nebo Ebonite.

Poté je náhrada již nevhodného topného prvku na keramické detaily. Nainstalovaného keramického prvku je nutné větrné spirály. Zároveň musí být otáčky umístěno co nejtěžší, protože jejich počet určuje teplotu topení nástroje. hustější uspořádání poskytuje větší topení. V procesu je důležité vzít v úvahu některé aspekty:

 • Výstup vodičů musí být proveden vně.
 • Neměl by být žádný kontakt nichromu se vzájemně otáčí, protože může vyvolat uzavření.
 • Nadměrně těsné otáčení obratů na domácím domovském spotřebiči je také nepřijatelné, protože elektrikář v rezidenčním prostoru není určen pro vážné výrobní zatížení.

Pro výrobu topného tělesa můžete použít pouzdro silných halogenových žárovek a spirálů nichromu. Sklenice lampy mají dobrý odolný vůči vysokým teplotám. Vířivý drát by měl být umístěn v konstrukci skleněného pouzdra. Vzhledem k tomu, že pájka pro Nichrome je nemožná, sloučenina se provádí spolehlivým šroubováním konců direktoru nichromu do kabeláže transformátoru. Po čem je vše pečlivě izolováno.

READ  Jak rozebrat vysoušeč vlasů Philips Salondry Control

Měli byste také vytvořit vinutí hotového topného prvku fólie. Vytváření odraženého záření se tedy dochází, což ovlivňuje zvýšení výkonu elektrického nářadí a minimalizace jeho tepelné ztráty. Alternativou k použití skříně lampy je skleněné vlákno, které mohou být navíjeny na spirálii nichromu, a nahoře nosit pevnou ocelovou trubku, pro výstup horkého vzduchu ven.

Po tom je gumová trubka oblečená na rukojeti, která bude chránit ruku před přehřátí keramiky. Optimální řešení může být použití útesu zvlnění. Například může být převzata z vysavačů. Má pogumovanou strukturu, která zabraňuje jeho zahřívání venku.

Pak by měl být drát připojen k transformátoru, zpočátku instalovat téměř hotový výrobek v režimu ventilátoru. Je důležité dodržovat pravidlo: první věc se změní na přívod vzduchu a potom se zahřívá, když je akce odpojena v opačném pořadí. Je pozoruhodné poskytovat dodatečné dodávky vzduchu, doporučuje se používat akvárium kompresor s dostatečným výkonem.

Nevýhoda takového zařízení je omezeno v pohybu, protože zapojení a transformátor je v tomto ohledu obtížné přetáhnout, je doporučeno provádět držitele na stánku. Práce s domácími zařízeními musí být vždy pamatovány na bezpečnostní předpisy.

Rozsah použití tohoto zařízení je určen formou použité trysky, která je nezbytná pro specifický typ práce. Tryska se také nazývá DUZA, tryska nebo tryska. Každý výrobek má svůj vlastní účel, podle kterého je vybrána.

 • Plochá tryska umožňuje odstranit staré barvy, tapety, provádět plastovou deformaci.
 • Kulatá tryska se používá ke zpracování měděných trubek.
 • Při ponižování trubek z polymeru se použije reflexní tryska, která má zaoblené odstranění.
 • Použití štěrbinových trysek můžete svařovat PVC listy.
 • Boční tryska, která má vestavěnou ochranu skla umožňuje čištění okenních rámů, bez přehřátí a sušícího skla.
 • Řezný vzhled trysky má druh zploštělé trubky. Díky jemu, řezání pěny.
 • Zrcadlová tryska se používá k svařování plastu.

Elektrické schéma vysoušeče vlasů

Nejjednodušší model je schopen jen suché vlasy s horkým vzduchem.

Komplexnější exempláře mají tři možnosti:

A také řídí rychlost ventilátoru „více / méně“.

Topné těleso v jednoduché verzi. Nichrome spirálové vlákno.

Je jasně vidět, že poté, co proud projde spirálou, která má svůj vlastní odpor, ztrácí svou sílu. Teď se musí dostat do elektromotoru. Ale zpočátku se narovnává přes diodový most a teprve pak jde do elektromotoru.

Motor připojený k oběžnému kolu. Je to ona, která slouží zraněného vzduchu do těla vysoušeče vlasů. Prochází horkou spirálou, podávaný vzduch se zahřívá a přes trysku opouští toto zařízení pro sušení vlasů.

Celé zařízení je řízeno externím přepínačem, který umožňuje:

Moderní modely jsou vybaveny ochranou, které nebudou dodávat napětí na topný prvek, pokud není motor zapnutý.

Termostat může také stát. neumožňuje spirále silně a vypnout napájení v čase.

Pokud dojde k elektrickému kladivu k přístroji, budeme opravovat svůj domácí vysoušeč vlasů společně, ale pochopit, co je špatné, obrátíme se na možné poruchy.

Montáž topného prvku

Hlavním problémem při montáži takového nástroje, jako je vysoušeč vlasů, mikrocrkulit, s vlastním rukama, je vytvoření prvku pro vytápění. Ohřívače z domácích zařízení podle typu vysoušeče vlasů nebo pájecího železa v tomto případě jsou nevhodné. Potřebná část by měla být provedena nezávisle na základě drátu jejich nichromu, jehož průřez je 0,4-0,8 mm. Nichrom s velkým průřezem poskytuje vysoký výkon, ale bude obtížné dosáhnout požadované teploty. Pro kompaktní polohu prvku pro vytápění bude nutné provést helix o průměru 4-8 mm.

Spirála musí být přišroubována na nějakou základnu válcového tvaru z materiálu s vysokou tepelnou odolností. V tomto případě křemen nebo okraj ve formě prázdného kužele nebo trubice. Tato nadace může být odstraněna ze staré vysoušeče vlasů. Výhodněji se stává produktem od křemene ze vzduchových světlometů s trubkou na bázi trubky s indikátorem napájení 2,3-2,6 kW.

V úloze prvku zodpovědného za injekci průtoku vzduchu je vhodný standardní ventilátor s nízkou velikostí. Při montáži vysoušeče vlasů doma bude tato položka nejdražší. Supermarger může být odstraněn ze starého fénu vysokého výkonu. BAKU 8032 značka s kapacitou 30 l / m.

Shromážděný fén pro pájení žetonů s vlastními rukama, z nichž je uvedena v tomto článku, provozuje ze sítě 220 V a má kapacitu přibližně 420 wattů.

Nejlevnější a jednotná možnost je považována za malý kompresor pro akvarijní ryby. Je instalován s přijímačem (úložiště vzduchu). Za tímto účelem existuje nějaká láhev plastové malé velikosti, jak v oblasti E instalaci nebude vytápěna a horký vzduch se vrátí v opačném směru.

Při výrobě bydlení zařízení se používá několik možností:

 • Materiál s vysokou úrovní tepelné izolace (keramika nebo dáma). Tyto materiály jsou však drahé a komplikují design.
 • Využívá tepelnou izolaci s vysokým stupněm spolehlivosti pro rozvodu horkého vzduchu. V tomto případě teplota nemá vliv na teplotu, s výjimkou oblasti sousedící s tryskou.
READ  Jak vyjmout ložisko z motoru vysavače

V roli základny trupu se tam zapne rukojeť, může to být základem jakéhokoliv domácího fénem středně velkých. Nos skříně, tj. Tryska je vyrobena z tepelného izolačního materiálu, který udržuje teplotu ohřevu 800 °СС. Zároveň působí jako izolátor zbytku bydlení z vysoké teploty. Tryska musí být vyrobena z kovu, s přihlédnutím k možný kontakt s taveniny během procesu pájení.

Tepelná izolace může být opatřena křemennými prvky (trubka, deska, slíčka, skleněné vlákno, sklo, kolo, keramika atd.). Při výrobě agregátu bude potřebovat tepelně odolné lepidlo.

Systém regulace energie lze shromáždit ze starých elektrických spotřebičů za předpokladu, že jsou v pracovním stavu. Úloha přepínače používá klávesnice nebo modifikace tlačítek.

Příručka pro opravu vysoušeče vlasů

Dnes málokdy, co žena může dělat bez vysoušeče vlasů. Ale bohužel, najít dobré vysoušeč vlasů je nyní velmi obtížný úkol, často selhávají. Naštěstí díky svému primitivnímu designu, oprava vysoušeče vlasů nepředstavuje zvláštní potíže ani doma.

Téměř všechny vysoušeče vlasů mají podobný design. Skládá se z pouzdra, ve kterém jsou zbývající části umístěny. spínač, motor v kombinaci s oběžným oběžným oběhem a ohřívačem. Napájení vstupuje do zařízení přes napájecí kabel, pak vstupuje do spínače, který má několik pracovních pozic. Napětí od něj přejde do elektromotoru a na topném prvku.

rozebrat, rowenta, vysoušeč, vlasů

Vzhledem k tomu, že motory používané ve vysoušečech vlasů jsou nízkonapět’ové (určené pro napětí od 12 do 36 V), DC, a v síti, které jsme 220-250 v střídavě, pak proud dodávaný do motoru prochází speciální spirálou Nachází se v topném prvku. Po absolvování spirálií se napětí snižuje do nezbytného, ​​ale proud zůstává proměnlivý, takže vstupuje do diodového mostu, kde se narovnává a až poté, co narazí na elektromotor, nutí jej k otáčení oběžného kola.

Topný prvek je nichromový drát zkroucený do spirály a namontován na rámu tepelně odolného materiálu. Takové spirály v topném článku mohou být několik. Je nutné, aby bylo možné změnit teplotu průtoku vzduchu, přepínací režimy.

Stále v konstrukci vysoušeče vlasů existují dva stupně tepelné ochrany. První je implementován ve formě termostatu, který stojí v přestávce podávacího drátu a nachází se na výstupu ohřívače. Když dosáhne určité teploty, otevře se okruh a vypne přístroj. Po ochlazení zavře řetěz, obnovení účinnosti zařízení. Pokud termostat z nějakého důvodu nefungovalo a teplota pokračuje v růstu, druhý stupeň ve formě řetězce tepelného stehu, který stojí v přestávce, který vypálí a zařízení se vypne. Na rozdíl od termostatu je tepelná elektrická konzola jednorázová část a poté, co je třeba vyměnit spouštěcí.

Na tomto výkresu můžete vidět, ve kterých umístění jsou některé podrobnosti:

Princip vysoušeče vlasů je jednoduchý k hanbě: vzduch přes sací otvory je nasáván oběžným kolem a pohání přes topný prvek, kde se jeho teplota zvýší na úroveň specifikovanou vybraným způsobem provozu. Dále, proud horkého vzduchu prochází tryskou a padá na vlasy.

Ale pro úplné pochopení principu práce je jedna kresba malá. Kromě něj potřebujeme koncept pro vysoušeč vlasů

V budoucnu, při zvažování chyb, budeme ho kontaktovat.

Díky jednoduchému designu a skutečnosti, že se objevila poměrně dlouhá doba (v roce 1950), pro celou dobu provozu, obrovské množství statistik poruch, a všechny možné poruchy vysoušeče vlasů jsou nyní dobře známy. Nebudete muset dělat dlouho, než chcete diagnostikovat a opravit, vše bude trvat maximálně 1 hodinu.

Pro jednoduchost a pohodlí, provést seznam chyb / způsobů, jak je eliminovat, na které se budeme odkazovat na diagnózu. V závorkách jsou uvedeny označení prvků uvedených na schematickém diagramu. Pokud je po „/“ nic napsáno, musíte nahradit vadnou položku pracovníkovi.

Otevřete nebo uzávěr v síťovém kabelu / Vyměňte kabel nebo vyřízněte problémovou oblast, připojte vodič a vykazujte ji dobře.

Kondenzátor vzorku (C1) nebo rezistor (R1) /.

Porucha termostatu (F2) nebo tepelného stehu (F1) /.

Selhání tlačítka COLD AIR (SB1) / Vyměňte ji s dobrým. Při výměně věnujte pozornost tomu, že toto tlačítko je normálně zavřeno a pracuje na otevření. Pokud to nepotřebujete, můžete vypnout drát z něj a spojit je dohromady.

Díky rozbití usměrňovače (VD1. Vd4) /.

Chyba vyhlazovacích kondenzátorů (C2, C3) /.

Motoru na hřídeli motoru a vynořil se / rozřezal vlasy šablonovým nožem nebo skalpelem. Udělej všechno čisté, aby nedošlo k poškození oběžného kola.

Sušené lubrikanty na ložiskách motoru / opláchněte je ze starého maziva s rozpouštědlem skóroval v injekční stříkačce jehly a ložisky smear s kapalným silikonovým mazivem.

Otevřeno ve spirálech Nichroma (H1. H3) / Pokud je přestávka vizuálně znatelná, rozebírá a opatrně položte svorky nožem, přes které se připojuje k vodičům a sbírejte je zpět. Pokud to nepomohlo, nebo přestávka je viditelná pouhým okem. vyměňte spirálu na podobný odpor.

READ  Zastřihovač vlasů se samoostřícími čepelemi

Obvodová spirály (H1. H3) Vzájemně / Pokud je rám ohřívač neporušená, změňte spirály do nového, když je detekováno poškození rámečku a nepřítomnost máte stejné pro výměnu. odložit opravy až po lepší časy nebo zlikvidujte fénem.

Topný prvek je silně kontaminován / odpojen od drátů a namočte v roztoku detergentu. Po 2 hodinách jej vyčistěte zubním kartáčkem, opláchněte pod tekoucí vodou a připojte zpět. Před instalací do fén, nezapomeňte ho opatrně vysušit.

Oběžné kolo ventilátoru se zhroutil / vyměňte jej vhodným. Lepidlo nebo pájení zde nepomůže, protože nemůžete objasnit oběžné kolo dobře a bude se rychle zlomit kvůli nově vznikajícím vibracím.

Upozorňujeme, že všechny položky jsou v seznamu diagnostiky.

Aby nedošlo k rozbití hlavy, jak rozebrat fén, musíte se na to připravit předem. Výrobci se snaží komplikovat demontáž svých výrobků, nanesení šroubů s nestandardem (vidličky, hvězdy, trojúhelník) a skrývá je pod nálepkami a zástrčky. Před zahájením demontáže se ujistěte, že máte náhradní kousky s sebou, a ve skutečnosti, že máte bity, které potřebujete.

Před odšroubovacím šroubem odstraňte všechny zástrčky a samolepky z pouzdra. Po odšroubování všech šroubů se můžete pokusit opatrně odpojit poloviny pouzdra pomocí plastové karty (můžete použít libovolnou položku vhodnou pro vás. Je důležité, aby to byl plast. Kov může poškodit odpojené části). Jestliže polovina nedávejte dovnitř, ujistěte se, že jste nenechali chybět žádný dobře smýšlející šroub. Ujistěte se, že nedostatek skrytých šroubů, připevněte více úsilí více a eliminujte přídržné bydlení.

Sověti specialistů

Samozřejmě, že čištění výrobku určeného pro odchod vlasů během náhlého zastavení je možné doma. Nicméně obtížnější opravy je lepší svěřit odborníky.

Co se má zabránit problémům spojeným s náhlým zastávkou přístroje, musíte se naučit zpočátku zvolit si fén. Věnujte pozornost výkonu motoru a dalších specifikací.

Rezervujte si vysoušeč vlasů se doporučuje ve specializovaných prodejnách, vyhýbání se návrhám lákavy z prodejců trhu. Důležitým kritériem pro výběr domácího cvičení Fén hraje jméno výrobce. Je lepší přeplatit trochu, ale být klidný a nebál se o kvalitu vybraného vysoušeče vlasů.

Při nákupu zařízení vyžadujte šek a zkontrolujte dostupnost pokynů pro použití od výrobce. Musí být povinné jít s fénem.

Před zapnutím vysoušeče vlasů si přečtěte doporučení výrobce a dodržovat pokyny předepsané.

Sledujte spotřebič domácnosti, pravidelně ji slouží. Uchovávejte na bezpečném místě, eliminující přístup mladých dětí do fén.

Elektrické schéma vysoušeče vlasů

Nejjednodušší model je schopen jen suché vlasy s horkým vzduchem.

Komplexnější exempláře mají tři možnosti:

A také řídí rychlost ventilátoru „více / méně“.

Topné těleso v jednoduché verzi. Nichrome spirálové vlákno.

Je jasně vidět, že poté, co proud projde spirálou, která má svůj vlastní odpor, ztrácí svou sílu. Teď se musí dostat do elektromotoru. Ale zpočátku se narovnává přes diodový most a teprve pak jde do elektromotoru.

Motor připojený k oběžnému kolu. Je to ona, která slouží zraněného vzduchu do těla vysoušeče vlasů. Prochází horkou spirálou, podávaný vzduch se zahřívá a přes trysku opouští toto zařízení pro sušení vlasů.

Celé zařízení je řízeno externím přepínačem, který umožňuje:

Moderní modely jsou vybaveny ochranou, které nebudou dodávat napětí na topný prvek, pokud není motor zapnutý.

Termostat může také stát. neumožňuje spirále silně a vypnout napájení v čase.

Pokud dojde k elektrickému kladivu k přístroji, budeme opravovat svůj domácí vysoušeč vlasů společně, ale pochopit, co je špatné, obrátíme se na možné poruchy.

Shrňte se

Tak, že náhle rozbité kleště zkazí účes a náladu, vybrat si toto zařízení, které potřebujete, abyste byli velmi vážně. Ale protože akvizice i nejdražších stylářů nedává záruku své věčné práce, je lepší okamžitě získat potřebné nástroje nezbytné pro opravu.

Nesnažte se po nákupu vytáhnout železo. Za prvé, bude na záruce. A za druhé, existuje riziko, že ji nezískáte záda. A místo nového zařízení získáte nepracovní sadu podrobností. Další věc, pokud se styler už rozbil. v tomto případě, určitě nemáte co ztratit.

Pokud opravíte kleště nezávisle nefungují. neváhejte požádat o pomoc od specialisty. Koneckonců, hlavní věc je fungující zařízení, a ne ten, kdo ho opravil.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS