Jak se zbavit zápachu z lednice

Tajemství svěžesti: jak odstranit nepříjemné pachy z chladničky

Pokaždé, když otevřete ledničku, pocítíte čichový diskomfort? Zjistěte příčiny a společně se vypořádejte s nepříjemnými pachy.

Velmi často se příčinou nepříjemného zápachu v chladničce stává nedodržování základních pravidel čistoty a pořádku. Včas zlikvidujte zkažené a prošlé potraviny, vyčistěte police a dvířka. to vše je součástí povinné péče o spotřebiče.

Proč spotřebič nepříjemně zapáchá?

Nepříjemné pachy jsou způsobeny špatnými nebo příliš aromatickými potravinami. Pokud se nic neudělá, může to přetrvávat dlouho. V první řadě je třeba odstranit zdroj zápachu. prošlé potraviny. Zbytek skladujte v chladicím sáčku, aby si během čištění co nejvíce zachoval čerstvost.

Další důvod: ucpání odtokového otvoru. Vyskytuje se u chladniček s odkapávacím systémem odmrazování. Pokud v odtokovém otvoru uvíznou drobky nebo kousky jídla, ucpe se a způsobí nepříjemný zápach. Můžete ji odstranit vatovým tamponem nebo štětečkem. Poté naplňte stříkačku vodou a silou vyčistěte kanál.

Někdy je zápach způsoben gumovým těsněním, které aktivně pohlcuje pachy.

Nové spotřebiče mají také specifický zápach mastnoty, kovu a plastu. nelekejte se. Před použitím chladničky ji umyjte následujícími prostředky.

Plesnivý zápach se objevuje, když nefunguje správně větrání, není správná teplota (je příliš „horká“) nebo je v místnosti příliš mnoho vlhkosti.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu zkaženého masa v lednici

Nezřídka se stává, že se probudíte, když se blíží datum spotřeby masa, otevřete lednici a setkáte se s nepříjemným zápachem. Zkažené maso posíláme do koše, ale jak odstraníme zápach zkaženého masa z lednice, který po něm zůstane?? Tuto otázku si klade každý majitel domu v kuchyni. Proti zápachu můžete použít jak praktické prostředky, tak domácí chemikálie.

Nástroje. Po vyhození masa jsme se zbavili zdroje zápachu, ale zápach a bakterie v lednici stále zůstávají, vyvstává otázka: „Jak vyčistit lednici od zápachu zkaženého masa?“?“Abyste se zbavili nepříjemného zápachu, měli byste prostor chladničky umýt roztokem mýdla a jedlé sody. Za tímto účelem nastrouhejte na struhadle trochu mýdla a přidejte horkou vodu. Jakmile se mýdlo rozpustí, přidejte lžíci jedlé sody a můžete začít čistit přihrádku v chladničce. Mýdlový roztok je vynikající v boji proti zápachu, plísním a bakteriím.

Mýdlový roztok s jedlou sodou je účinný způsob boje proti zápachu.

Domácí chemikálie jsou také velmi dobré v boji proti zápachu a bakteriím, ale je důležité to s nimi nepřehánět. Prostor chladničky je vyroben z plastu, který velmi dobře absorbuje pachy a uvolňuje je do potravin. Pokud umyjete ledničku koncentrovaným mycím prostředkem, většina nezabalených potravin chutná jako ona. Mnoho čisticích prostředků pro domácnost obsahuje abrazivní látky, které mohou poškrábat povrch stroje.

READ  Co se z vaší lednice ztratí nejrychleji

K mytí chladničky můžete použít čisticí prostředky pro domácnost.

DŮLEŽITÉ! Předcházet zápachu je mnohem snazší než ho později odstraňovat. Každé dva až tři dny zkontrolujte ledničku.

Jak se zbavit zápachu v chladničce

Pokud jste vyhodili zkažené potraviny, zkontrolovali odtok a těsnění, ale zápach je stále cítit, začněte vyčištěním chladničky.

Dobrým nápadem je roztok jedlé sody nebo octa. Zřeďte 1-2 lžíce jedlé sody nebo 2-3 lžíce octa v 1 litru teplé vody a vyčistěte stěny a police. Můžete je také odšťavnit citronovou šťávou.

Pomoci mohou také speciální čističe chladniček. Tyto přípravky mohou působit na nečistoty i nepříjemné pachy a jsou obvykle k dispozici ve formě spreje. Používejte je podle pokynů na obalu.

Pokud je po čištění, pomůže vám pachový filtr nebo domácí pachový filtr.

Lze je použít místo mytí chladničky, pokud není zápach příliš silný, nebo jako preventivní opatření.

přírodní absorbéry

Přírodní absorbenty jsou dobré pro svou absorpční schopnost. Umožňují zbavit se zápachu, který vzniká po zkaženém mase v lednici, a dalších pachů (uzené a solené ryby, nepříjemná pachuť nově zakoupených spotřebičů, kořeněná jídla). Mléčné výrobky a byliny mohou absorbovat „vůni“ okolního vzduchu a změnit svou chuť během několika hodin po takovém sousedství.

v mnoha obchodech s potravinami jsou k dostání hotové pohlcovače zápachu s různým složením a způsobem účinku.

 • Neutralizátor je plastová komora s aktivním uhlím. Vydrží přibližně 3 měsíce. Některé jednotky se prodávají s vyměnitelnými filtry s celkovou životností přibližně jeden rok.
 • Gelové absorbéry fungují díky plnivu na bázi řas a citronu. Modely s ionty stříbra mají další antibakteriální účinek. Na svítidle je indikátor teploty, abyste měli přehled o problémech s nastavením. Barva se při pokojové teplotě mění z fialové na bílou, když se ochladí. Nejjednodušší modely silikagelu se dodávají v kulatých a podlouhlých nádobách s kuličkami gelu uvnitř. Měla by vydržet několik měsíců. Varianty s lepicí páskou nejsou příliš spolehlivé kvůli vlhkosti vzduchu. Nejjednodušším a nejpřímočařejším řešením je vložit nádobu do zásobníku na vejce.
 • Ionizační zařízení je zařízení napájené z baterie. Jeho principem je generování záporných částic s přídavným atomem kyslíku. Dokáže bojovat proti zápachu zkaženého masa v chladničce, osvěžuje a zároveň dezinfikuje prostor. Drahá pochoutka, ale stojí za to. Při správném používání vydrží dlouho.

Nejjednodušší osvěžovače lze sestavit z tablet s aktivním uhlím, jedlé sody, zeolitu.

 • Pelety dřevěného uhlí vložte do malých síťovaných sáčků nebo je zabalte jako tyčinku. Svažte je, aby se nerozpadly, a několik jich umístěte na police. Jedná se o nejlevnější formu absorbéru.
 • Soda funguje méně efektivně. Prášky rozptýlené na substrátech se brzy pokryjí vlhkou krustou.
 • Zeolit se používá v zahradnictví ke zlepšení vlastností půdy a v čističkách vzduchu na ruských a amerických vesmírných stanicích. Granule se vloží do plastové misky a uloží do chladničky. Nádobu pravidelně vyprazdňujte a doplňujte. Nevýhodou je obsah vlhkosti, který snižuje účinnost.
READ  Magnetická křídová tabule na šachovnici na lednici

Pokud voní jako No Frost

Mnoho moderních modelů je vybaveno systémem No Frost, který zabraňuje tvorbě námrazy. Občas se také objeví nepříjemný zápach z varné komory těchto spotřebičů. Kromě obvyklých příčin se zápach může objevit také tehdy, když se ventilátor zastaví. Tím se zabrání cirkulaci vzduchu a zápachu zatuchliny z lednice.

Někdy zápach pochází ze sběrné nádrže na kondenzát a je roznášen ventilací kolem jednotky. Pokud je nádoba odnímatelná, můžete ji umýt sami. V opačném případě bude nutné zavolat servisního technika.

Dalším častým problémem chladniček No Frost je zápach hořícího plastu. Může být způsobena následujícími příčinami:

 • Přepálená pojistka;
 • startovací relé, které selhalo kvůli neshodě kontaktů;
 • rozbitý motor;
 • porucha teplotního čidla;
 • Problémy s ovládacím panelem atd. д.

Přesnou příčinu zápachu spáleniny a odstranění závady může určit pouze odborník.

Mnoho lidí si plete zápach tajícího plastu s freonem. Chladivo ve skutečnosti není cítit. Pokud uniká, poznáte to podle specifického hluku.

Prací směsi

Pokud bylo zkažené maso v komoře delší dobu, profesionální domácí chemie může rychle odstranit zápach a zničit zárodky. Oblíbené jsou následující prostředky:

Tento přípravek účinně odstraňuje molekuly zápachu z hloubky povrchů. aby se znovu neobjevil. Složení neutralizátoru je přírodní, proto je naprosto bezpečné, aby potraviny byly po ošetření umístěny v lednici, během doby vstřebávání není třeba opouštět místnost.

Smelloff Odstraňovač zápachu

SmellOff. nepostradatelný pomocník do kuchyně pro každou hospodyňku. Pomáhá odstranit nepříjemné aroma nejen z chladničky, ale také z kuchyňské pracovní desky, kuchyňských spotřebičů atd.

Chcete-li vyčistit chladničku od zápachu, odmrazte ji a vysušte, poté nastříkejte neutralizátor na všechny povrchy nebo jej naneste houbou. Je dobré posypat přípravek v místě, kde se nacházel, aby dosáhl maximální hloubky. Povrchy není třeba následně oplachovat vodou. Jednoduše nechte chladničku s pootevřenými dveřmi, dokud nebude zcela suchá, a poté ji vyvětrejte.

 • Na povrch se nanese pěnivá emulze a po 30 sekundách se setře měkkým hadříkem. EdelWeiss nezanechává žádné chemické stopy.
 • EFSTO. deriváty chlóru v tomto přípravku ničí hnilobné bakterie, které způsobují nepříjemný zápach.
 • Denkmit Feuchte. jednorázové vlhčené ubrousky, které mohou osvěžit vnitřní i vnější povrchy domácích spotřebičů.
 • Odorgon je profesionální výrobek určený k odstranění následků skladování zkažených potravin v domácích spotřebičích. Tento produkt se často používá v provozech k odstraňování pachů ze zatuchlých sýrů, mléka, ryb, vajec a polotovarů.
READ  Jak se zbavit zápachu benzínu v pračce

Existují finančně nenáročné možnosti, které vám pomohou zapomenout na problémy s vymýšlením, jak se zbavit zatuchlého zápachu z lednice: Pemolux, Whitewash, Nitquinololol. Látky obsahující chlór však mohou v prostoru, kde se vaří, zanechat poměrně silný zápach bělidla. Můžete se ho zbavit vyvětráním lednice nebo použitím roztoku jedlé sody.

Příčiny zápachu v chladničce

Pokud je v lednici zkažené maso a vy si toho hned nevšimnete, je stoprocentní pravděpodobnost, že se zápach rozšíří po celém bytě. Než tedy začnete přemýšlet o tom, jak odstranit zápach zkaženého masa z lednice, je třeba odstranit příčinu zápachu.

zbavit, zápachu, lednice
 • Masové pokrmy se kazí: dušené maso, masová polévka, hamburgery atd.д Všechny potraviny obsahující maso by měly být zkontrolovány;
 • Chladnička, která nebyla dlouho odmrazena, je špinavá. na policích mohou být rozsypané potraviny a pod nimi se mohou skrývat loužičky jídla, proto byste měli z polic odstranit všechny talíře a pánve, abyste našli zdroj zápachu. Je vhodné věnovat pozornost těsnění na dveřích chladničky. mohou se zde hromadit zbytky potravin;
 • Nesprávné skladování potravin;
 • nedbalost;
 • Náhlé vypnutí napájení;
 • porucha stroje;
 • špinavé nádoby s potravinami;
 • dlouhá nepřítomnost doma.

Tip: Jakmile jsou všechny police prázdné, měli byste před odpojením chladničky důkladně vyčistit její vnitřek. K čištění se používají tyto lidové a chemické prostředky.

Preventivní čisticí opatření

Teď už víte, jak odstranit zápach z lednice, ale je lepší se mu vyhnout úplně. Pomoci vám může několik jednoduchých rad od zkušených hospodyněk.

Kontrolu potravin je třeba provádět pravidelně (nejméně jednou za tři dny, lépe však denně) a zkažené potraviny je třeba co nejdříve vyhodit.

Všechny produkty uchovávejte v těsně uzavřených nádobách.

Pravidelně čistěte varné zařízení. Modely se systémem No Frost je třeba mýt nejméně dvakrát ročně a modely s odkapávacím systémem je třeba mýt každý měsíc.

zbavit, zápachu, lednice

Pokud nemáte čas na kompletní čištění a jako další preventivní opatření můžete jednou týdně otřít všechny povrchy alkoholovými ubrousky.

Lokální úklid (náhodně rozlitá omáčka, vývar nebo mléko, rozsypané drobky nebo zbytky od oběda) musí být uklizen současně se zjištěním kontaminace.

Pokud jsou všichni spolubydlící pryč déle než týden a byt je prázdný, je nejlepší vyřadit všechny potraviny, vypnout spotřebiče a nechat otevřené všechny dveře, aby se dalo větrat.

Příležitostně nechte v chladničce preventivně přírodní pohlcovače vůní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS