Jak se zbavit zarostlých chloupků po epilaci

Jak pečovat o pokožku po epilaci

Peeling je obzvláště intenzivní procedura, která slouží k odloupnutí odumřelých buněk epidermis, odstranění nečistot, odstranění nedokonalostí a omlazení pleti. Účinek ošetření do značné míry závisí na domácí péči o pokožku po peelingu.

Chemický peeling je založen na kontrolovaném spálení pokožky. Stres spouští proces regenerace a omlazení. Po ošetření je však pokožka velmi citlivá na vnější vlivy a je třeba s ní zacházet šetrně. Při nesprávné péči o pleť po peelingu se místo zlepšení stavu obličeje setkáte s hyperpigmentací a dokonce s výskytem jizev.

Proč chloupky po depilaci zarůstají?? Zde jsou hlavní problémy, které vedou k zarůstání chloupků:

Zarostlé chloupky se vyskytují hlavně na nohou a v oblasti bikin, ale u mužů také na krku. Zarůstající chloupek zpočátku způsobuje mírnou bolestivost při pohmatu v místě budoucího vzniku zánětu. Po několika dnech se objeví hyperémie, může dojít k lokálnímu zvýšení teploty a brzy se vytvoří bulka.

Při vyšetření je boule červená, kůže kolem ní je oteklá a uvnitř může být vidět hnis a zarostlý chloupek, často stočený do „kroužku“.

Rozlišujeme dva typy zarůstajících chloupků:

 • Povrchový. nejméně nebezpečný; chloupek často sám prorazí kůži. Ze zánětlivých momentů se může objevit hyperemie, malá vřídek, který po několika dnech zaschne a lze jej snadno odstranit. V místě léze se může objevit pigmentová skvrna, která vydrží až měsíc a poté zmizí.
 • Hluboký. zarostlý chloupek má často spirálovitý tvar, takže nemůže sám vyrůst.

Pokud se neléčí, může se v místě silně zarostlého chloupku vytvořit absces. Pokud se tak stane, budete muset navštívit chirurga, aby vám ji otevřel.

Po otevření abscesu nebo po samovolném odeznění zánětlivého procesu může dojít nejen k hyperpigmentaci kůže v místě boule, ale také k jizvení.

Co musíte udělat, abyste zabránili opětovnému růstu vlasů?

 • Změňte způsob odstraňování nežádoucího porostu. žiletku nebo elektrický epilátor vyměňte za depilační krém nebo profesionální přístup v salonu (holení, depilace voskem).
 • Před depilací je třeba provést přípravu:
zbavit, zarostlých, chloupků, epilaci

Jak se zbavit zarostlých chloupků?

Odstranění zarůstajících chloupků musí provádět odborník, tj. к. pokud je odstraníte, můžete dostat infekci.

READ  Indukční varná deska Kolik kilowattů za měsíc

Pokud se rozhodnete odstranit chloupky doma, musíte nejprve namočit kůži, provést lehké drhnutí, což vede k odstranění zrohovatělé vrstvy kůže a chloupky se mohou dostat na povrch.

Pokud tyto činnosti nevedly k očekávanému úspěchu, je třeba kůži v místě zánětu ošetřit antiseptikem, natáhnout ji do strany, čímž se vytvoří výstupní chloupek (je přísně zakázáno drtit hrboly).

Mechanické odstranění zarůstajících chloupků lze provést pomocí. Bude potřeba sterilní jehla (z injekční stříkačky) a pinzeta (i tu je třeba ošetřit antiseptikem). Chloupky zachytíte jehlou a pinzetou je jedním pohybem vytáhnete. Tuto metodu lze použít, pokud jsou vlasy viditelné a je možné je sebrat. Dokud se nevytvoří rána, není přípustné bouli trhat.

V každém případě je lepší navštívit odborníka, aby se předešlo komplikacím.

Jak poznáte, že jde o klíček?

Zárodek může být často zaměněn za herpes nebo bradavici. Než dospějete k závěru, musíte se ujistit, že se jedná o zarostlé chloupky.

V okamžiku výskytu se často objeví červená boule, která je mírně nepříjemná. Ale není to tak zlé a není to bolestivé. Nejčastěji se v této oblasti vyskytuje tlak, který vypadá jako běžný pupínek. Pokud se vám na místě prvních 12 až 24 hodin po oholení objevila papula, jedná se pravděpodobně o zarostlou bouli.

Způsoby odstranění

Existuje několik způsobů, jak tento problém odstranit. Hlavní věc. najít ten, který vám vyhovuje a je skutečně účinný: 1. Chemický peeling. Pokud zarostlé chloupky nejsou doprovázeny žádným závažným zánětem, lze je odstranit ovocným peelingem nebo peelingem s kyselinou glykolovou. 2. Prostředky proti akné. Použijte léky na akné k léčbě zarostlých chloupků, zejména pokud se na nich objeví puchýřek. Vývojové vlastnosti akné a zarůstajících chloupků jsou podobné, takže tato ošetření mohou být poměrně účinná. 3. Chirurgické odstranění. Zarůstající chloupek lze odstranit pinzetou. Pinzeta se používá k uvolnění zarostlého chloupku a vytažení jeho volného konce na povrch. A pokud je pupínek zarudlý, chirurg bude muset nejprve odstranit jej a poté i zarostlý chloupek.

Běžnou radou proti zarůstajícím chloupkům je použití peelingu. Pravidelný peeling pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, zjemňuje pokožku a uvolňuje zarůstající chloupky. Posedlost peelingy však často vede k vysušování pokožky a ne vždy se stoprocentně zbavíte problému se zarůstajícími chloupky. Nejúčinnější metodou prevence je laserová epilace. Na rozdíl od standardní (mechanické) epilace, při které jsou chloupky hrubší (což vede k zarůstání chloupků), laserová epilace zcela zničí vlasové folikuly, aniž by narušila strukturu chloupků. Tímto způsobem nehrozí riziko zarůstání chloupků. Po laserové epilaci chloupky jednoduše vypadnou a pokožka je hladká, bez jediného zarostlého chloupku.

READ  Jak se zbavit zápachu benzínu v pračce

Způsoby hydratace pokožky po depilaci

Po depilaci voskem je třeba pokožku hydratovat. K tomu je nutné:

 • Pijte hodně tekutin. dehydratace negativně ovlivňuje pokožku, která je pak drsná a suchá, což přispívá ke vzniku mikrotrhlinek a dalších poškození;
 • Vyvarujte se příliš horké sprchy. vysoká teplota a silný tlak smývají ochrannou bariéru, která brání promočení vlasů. Bez této vrstvy se pokožka rychle vysušuje;
 • Kontrolujte vnitřní klima. pokud je vzduch příliš suchý, vlhkost z povrchu pokožky se rychle odpařuje. Hydratační krém tomu může pomoci zabránit;
 • Po depilaci použijte hydratační přípravek, který pokožku zklidní a ochrání.

Velmi dobře fungují produkty s aloe a hydratačním účinkem. V zimě lze oleje používat k výživě a nasycení pokožky minerály. na léto jsou nejlepší pleťové vody a emulze s lehkou texturou.

zbavit, zarostlých, chloupků, epilaci

Příznaky zarůstajících chloupků

Mužům zarůstají chloupky na obličeji v trvale oholených oblastech, zatímco ženám spíše na hýždích, v oblasti bikin, na nohou a v podpaží.

 • Přítomnost malých papul (tvrdých hrbolků);
 • Folikulární vřídek s hnisem nebo serózní tekutinou (pustuly);
 • Silné zarudnutí nebo ztmavnutí kůže;
 • Otok kůže;
 • bolestivost při dotyku a přetrvávající bolest po vzniku zánětlivého procesu;
 • nepříjemné svědění.

Mezi časté komplikace zarostlých chloupků patří infekce kůže, zánět folikulu, hyperpigmentace a tvorba jizev, včetně keloidů.

Je třeba také rozlišovat mezi typy zarůstajících chloupků

 • ploché nebo punčochové kalhoty (nejlehčí, bez viditelného zánětu);
 • koagulovaný (dva typy: může vypadat jako malá tmavá skvrna nebo boule nad kůží se zánětem);
 • Zarůstající chloupek (když chloupek překoná rohovou vrstvu pokožky, ale pak se vrátí zpět do kůže);
 • Zarostlý chloupek, který prorůstá do pokožky (nejnebezpečnější: blokuje mazové kanálky a způsobuje extrémní zánět, bakterie a hnis).

Lékárenské prostředky na zarostlé chloupky?

Dalším účinným způsobem léčby zarůstajících chloupků je použití léku z lékárny. Pro tento účel je vhodný:

 • Kyselina salicylová. měla by se aplikovat bodově, aby působila antisepticky a exfoliačně;
 • Levomecolová mast. zklidňuje zánět a zjemňuje pokožku;
 • Zinková mast. bojuje proti zánětu a pomáhá odstraňovat skvrny, které se objevují v místě zarůstání chloupků;
 • Kyselina glykolová. snižuje tloušťku rohové vrstvy a usnadňuje prorůstání vlasů ven;
 • Ichtyolová mast. po ošetření tímto prostředkem se problémové místo zabalí do polyethylenu, nechá se přes noc, ráno se mast smyje a nanese se výživný krém. Zarostlé chloupky lze obvykle odstranit během několika těchto ošetření.

Nikdy nepoužívejte jehlu k odstranění zarostlého chloupku bez předchozí dezinfekce. To může způsobit infekci kůže a další zánět. Nesnažte se vytlačit chloupek jako pupínek: tento postup způsobí tvorbu serózního obsahu nebo hnisu, který pronikne přímo do kůže.

zbavit, zarostlých, chloupků, epilaci

Pokud se v oblasti bikin nebo jinde na těle objeví hnis nebo zánět, je nejlepší navštívit kliniku, kde vám chloupky odstraní. V takové situaci chirurg otevře vřídek, ránu vydezinfikuje a jemně odstraní zarostlý chloupek, poté jej ošetří antiseptikem.

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Viessmann

Jak poznat zarostlé chloupky?

Hlavními příznaky zarůstajících chloupků jsou papuly. červené hrbolky, uvnitř kterých jsou obvykle vidět tmavé chloupky. Zarůstající chloupky často provází podráždění kůže, bolest, otok a zánět. Pokud dojde k infekci, v místě zarostlých chloupků se vytvoří puchýřky nebo puchýřky. Pokud nejsou zarostlé chloupky odstraněny, mohou se objevit pigmentové skvrny a jizvy.

Hlavními příznaky zarůstajících chloupků jsou papuly. červené hrbolky, ve kterých je obvykle vidět tmavý chloupek. Zarůstající chloupky často doprovází podráždění kůže, bolest, otok a zánět. Pokud dojde k infekci, objeví se v místě zarůstání chloupků puchýřky nebo vřídky. Neodstranění zarostlých chloupků může způsobit pigmentaci a jizvy.

Nejčastěji se zarůstající chloupky objevují na nejcitlivějších místech pokožky: v podpaží, v oblasti bikin, na nohou a u mužů v oblasti spánků a brady. To je místo, kde to začíná být opravdu dráždivé, a zbavit se nežádoucích chloupků je nutností. Ukázalo se však, že ne každá metoda je pro tento účel vhodná. I když zarůstající chloupky nezpůsobují bolest nebo nepříjemné pocity, nevypadají upraveně ani esteticky.

Profesionální epilace

Způsob léčby volí dermatolog v každém případě individuálně. Abyste zabránili zarůstání chloupků, můžete také použít bioepilaci, například depilaci voskem nebo cukrem. Účinek těchto postupů je však dočasný a ne vždy je dosaženo požadovaného výsledku.

K trvalému odstranění chloupků lze použít laser a fotoepilaci. Obě tyto metody jsou bezkontaktní a nepoškozují kůži. Existují však určité kontraindikace jejich použití, jako je těhotenství a kojení, přecitlivělost na tyto metody, rakovina, kožní onemocnění.

Ničení pomocí fotoepilace je založeno na aplikaci světelné energie podél chloupku do oblasti jeho růstu;

Destrukce folikulu laserem nebo elektrickým proudem je založena na bodovém zásahu.

Pokud zjistíte problém se zarůstajícími chloupky, neléčte se sami, což je obzvláště nebezpečné bez řádné hygieny pokožky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS