Jak sestavit podlahový ventilátor zanussi zff

Jak sestavit ventilátor?

V létě, během vlny veder, je jedním z nejoblíbenějších nákupů ventilátor, který má do bytu přinést dlouho očekávaný chlad. A když už si v obchodě nějakou vyberete a zakoupíte, musíte si ji sami sestavit, ale ne vždy vám v tom pomůže montážní návod, který je k ní přiložen.

V tomto článku vám na příkladu podlahového ventilátoru Scarlett ukážeme, jak jej sestavit.

Model je dobrý, dobře fouká přes velkou místnost a noční režim rovnoměrně rozděluje vzduch v místnosti.

Dobrý fanoušek. Běží celé léto bez přerušení. Dělá stejný hluk jako všechny ostatní. Obecně není příliš hlasitý. K dispozici je několik provozních režimů a dálkové ovládání. Lze přepínat dálkovým ovládáním.

Na malý byt podle mého názoru příliš silný.

Použité plasty jsou nejlevnější, od těla až po dálkové ovládání. Vnitřek stojanu je vyroben z recyklovaného plastu (odpadu), drolí se a je silně cítit polymery. Příručka není ilustrována, je obtížné sestavit v jedné ruce. Samotné čepele musely být narovnány, protože byly mírně ohnuté. Hlučný i při první rychlosti, ale silně fouká. Palm a režim spánku jsou stejné, princip činnosti. Jen trhavě fouká, většinou používáme spánek. Senzor reaguje dobře, podsvícení se vypíná pouze dálkovým ovládáním. Do dálkového ovladače je třeba dokoupit baterie. Trochu překvapen tak nízkou kvalitou od tak velké společnosti. Tento ventilátor bych nedoporučoval

Nekupoval na trhu, ale chtěl zanechat recenzi. Ventilátor může jen odfouknout, ale dělá velký hluk. Podsvícení je příliš jasné, nelze jej vypnout a pokud je ventilátor v nečinnosti, jen zapojený, změní se na vánoční stromek (i když dálkové ovládání může vypnout „girlandu“ v nečinnosti, ale pouze z dálkového ovládání). Šňůra je velmi krátká, většinou dávám ventilátor blíže k balkonu a v blízkosti nejsou žádné zásuvky. K dispozici jsou 3 režimy: normální, dlaň a spánek. První z nich je v pořádku, u dalších dvou začínají kolísat otáčky ventilátoru. Nevím, proč to potřebujeme, ale zdá se, že je obecně tišší a nevypouští vzduch. A nakonec. Používá velmi levný plast, zejména pro základnu (skládá se ze dvou částí: těžké části a ozdobné plastové desky). Jednoduchá montáž, stačí k ní pouze křížový šroubovák. Potřebujete také 2 baterie AAA do dálkového ovladače (není nutné, tlačítka jsou duplicitní). Celkově dobrý model za ty peníze.

Vše je v pořádku, ale hluk z něj je příliš velký.

Seriózní, elegantní ventilátor s dálkovým ovládáním

Zdá se, že ventilátor je určen pro veřejné prostory (obchod nebo kancelář), silné foukání vydává hlasité hučení. Spánek, a dokonce i blízkost, je nepohodlný (nemožný). Vzal jsem si ho na doporučení prodejce. Hlavním kritériem bylo, aby fungoval tiše. Určitě se vrátí.

Samotný ventilátor není špatný, pevná základna, dobrý motor a silný proud vzduchu, dálkové ovládání, ale hluk v první rychlosti je slušný, není možné spát na tento hluk. Kromě normálního režimu jsou k dispozici dva další režimy. Přirozený, přírodní vánek a spánek. stejně jako u režimu spánku, v těchto režimech ventilátor snižuje a opět zvyšuje otáčky, jediný rozdíl mezi nimi je doba foukání vzduchu při vysokých a nízkých otáčkách. V důsledku toho je v režimu spánku stejně hlučný a toto neustálé zrychlování/zpomalování je ještě nepříjemnější než monotónní hluk první rychlosti. Raději bych měl 6 rychlostí nebo plynulou regulaci rychlosti. Běžný stmívač s takovým výkonem stojí 200-300r. A není jasné, proč nesníží otáčky ventilátoru v první rychlosti, pokud je úspěšně používán v režimu spánku. Obecně platí, že je to dobrý ventilátor pro prostornou kancelář, ale ne pro domov, spát pod ním prostě nemožné.

Můj byt je dostatečně tichý a toto zařízení působí jako letadlo An-24. Ano, má tři rychlosti: nízký plyn/rychlostní režim/rychlostní režim rozjezdu. „Noční režim. Totéž, ale s pauzami. IMHO je vhodný pouze do hlučné kancelářské místnosti.

Návod k použití ventilátoru Zanussi ZFF-901N

Ventilátor ZFF-901N nabízí maximální pohodlí od prvního okamžiku zapnutí.Díky pokročilým funkcím, jako je dotykový displej, dálkové ovládání, 3 provozní režimy a časovač, je používání přístroje příjemné.Ventilátor je vybaven dálkovým ovládáním a informačním LED displejem pro maximální komfort a pohodlí. Vysoce stabilní základna a zesílený bezpečnostní kryt umožňují bezpečný provoz.Ventilátor má nízkou hladinu hluku na stupnici odpovídající tiché řeči a silný dopad vzduchu na více než 3 m.Ventilátory Zanussi jsou vyrobeny z ekologických a bezpečných materiálů, které splňují mezinárodní normy kvality.Vychutnejte si svěžest chladného vánku v interiéru s ventilátory Zanussi!

Průměr čepele 400 mm
Provozní mechanismus axiální
Počet rychlostí 3
Upevnění pomocí klipu ne
Nastavení sklonu k dispozici na adrese
Nastavení otáčení je zde
Typ sloupce ne
Kontrola Dotykový displej
Časovač
Dálkové ovládání
Nastavení rychlosti hladký
Nastavení výšky je
Má maximální dobu zapnutí časovače 450 min
Zobrazit je

03.07.21. Zakoupili jsme ventilátor „Zanussi ZFF-901N“. Líbí se mi jeho vzhled, vypadá hezky a stylově! Hodí se do každého interiéru! Funkčnost. praktický panel na samotném ventilátoru, vše přehledné a jednoduché. Nejúžasnější je dálkové ovládání! Velmi praktické, když ležíte na gauči a nechcete vstávat) Existují tři rychlosti, dobře fouká již na první rychlost, je zde noční režim. Displej ventilátoru je možné vypnout (vypíná se dálkovým ovladačem), aby v noci nesvítil do očí, i když je na něm zelené, měkké světlo. Velmi se nám líbí!

READ  Jak zapojit ventilátor se čtyřmi vodiči

Nakupoval tento produkt? Podělte se o své zkušenosti s produktem a získejte 1000 bonusových bodů na svůj účet: 500 za text 500 za obrázky. Recenze s fotografiemi kontrolujeme co nejrychleji a bez čekání ve frontě. Podrobná pravidla

Odkaz pro napsání recenze je k dispozici v myAlpari

Informace o produktu jsou pouze orientační a nejsou veřejnou nabídkou. Specifikace, obsah balení a vzhled výrobku se mohou lišit nebo být změněny výrobcem bez předchozího upozornění. Před nákupem si prosím zkontrolujte oficiální webové stránky výrobce. Pokud v popisu produktu najdete chybu nebo nepřesnost, označte prosím část s chybou a stiskněte tlačítko „Nahlásit chybu“.

Pokud v popisu produktu najdete chybu nebo nepřesnost, označte prosím část s chybou a stiskněte tlačítko „Nahlásit chybu“.

Jak opravit chladicí ventilátor doma

Domácí elektrický ventilátor je elektrický spotřebič určený k pohybu vzduchu v daném směru za účelem ochlazení lidského těla při vysokých okolních teplotách.

Axiální ventilátory s oběžným kolem jsou díky jednoduché konstrukci a nízkým nákladům nejběžnější v domácnostech.

Konstrukce a provoz ventilátoru

Ventilátor je bez ohledu na svou konstrukci nejjednodušším domácím spotřebičem. K otáčení lopatek je zapotřebí malý výkon, což umožnilo použití nejjednoduššího a nejspolehlivějšího asynchronního jednofázového elektromotoru bez sběrné jednotky. To umožňuje tichý chod motoru bez nutnosti pravidelné výměny kartáčů.

Ventilátor lze vyrobit jednoduchým připojením oběžného kola k hřídeli motoru. Po přivedení napájecího napětí se hřídel motoru začne otáčet v určeném směru a díky zakřivenému tvaru lopatek se vzduch začne pohybovat.

Pro bezpečný a pohodlný provoz je motor umístěn v krytu a lopatky jsou zakryty mřížkou. Tvar krytu závisí na tom, kde je ventilátor instalován. na stole, na podlaze nebo v kuchyni či koupelně.

K zapnutí a regulaci rychlosti proudění vzduchu slouží obvykle spínač a tlačítko nebo ruční regulátor rychlosti umístěný na skříni ventilátoru. Existují dálkově ovládané ventilátory, ale ty jsou obvykle dvakrát dražší než jednoduché ventilátory.

Schéma zapojení ventilátoru

Elektrické schéma ventilátoru se skládá ze dvou částí. elektromotoru s rozběhovým kondenzátorem a jednotky pro zapínání a regulaci otáček lopatek.

Elektromotor je kovový plášť (stator), ve kterém jsou upevněna vinutí z měděného drátu a zapojena podle níže uvedeného schématu zapojení. Rotor je rovněž uložen v kluzných ložiskách ve skříni a reaguje na vznik elektromagnetického pole při průchodu statorovým vinutím otáčením.

Připojením spínačů S1, S2 a S3 k napájecímu napětí vinutí L1, L2 nebo L3 lze regulovat průtok vzduchu. K rozběhu motoru se používá vinutí motoru L4 a kondenzátor C1 namontovaný na krytu motoru.

Pokud je vinutí L4 nebo kondenzátor C1 otevřený, motor se po zapnutí automaticky nerozběhne. Pokud se však lopatky otáčejí ručně ve směru hodinových ručiček, otáčejí se. Tímto způsobem můžete zjistit, zda je v tomto obvodu závada.

Pro ochranu vinutí v případě poruchy je součástí některých modelů ventilátorů tepelná pojistka (na obrázku označená St°) o teplotě přibližně 125 °C, která zabraňuje přehřátí vinutí.

Tepelná pojistka přeruší obvod, když teplota překročí vypočtenou teplotu a na vinutí motoru již není přivedeno napájecí napětí. Tím se zabrání jejich spálení, pokud by se rotor zasekl mazáním. Tepelná pojistka je obvykle umístěna na konci statorového vinutí.

Tepelné pojistky se vyrábějí ve dvou variantách. jednorázové a samočinné. Ty po zahřátí nad teplotu uvedenou na jejich pouzdře rozpojí obvod a po ochlazení jej opět uzavřou. Tím se vyhnete nutnosti jejich výměny v případě zaseknutí rotoru.

Řešení problémů s ventilátory a jejich náprava

Pro snížení nákladů a dosažení nízké hladiny hluku při provozu jsou v motorech ventilátorů instalována pouzdrová ložiska. V důsledku toho se po několika letech provozu ztratí mazivo, což je nejčastější příčinou poruch ventilátorů.

Tabulka závad ventilátoru a doporučení pro opravu
Vnější projev závady Možná příčina poruchy Řešení problémů Způsob opravy
Ventilátor se po krátké době od normálního provozu vypne a po krátké době se opět zapne Spustila se samočinná tepelná pojistka proti přehřátí vinutí Zkontrolujte, zda se oběžné kolo volně otáčí, rozeberte ventilátor a zkontrolujte, zda vinutí statoru není zčernalé Mazání ložisek, převíjení vinutí
Ventilátor se spustí, ale lopatky ventilátoru se otáčejí pomalu Mazivo v ložiskách motoru je zahuštěné nebo opotřebované Pokud nejsou ložiska dostatečně promazána, ventilátor bude při chodu vydávat velký hluk a může být cítit spáleninu v důsledku přehřátého vinutí motoru Ventilátor je třeba demontovat a kluzná ložiska namazat strojním olejem
mechanické opotřebení ložisek motoru v důsledku nedostatečného mazání. Oběžné kolo často vibruje proti středu otáčení Otočte oběžné kolo směrem ke středu. Pokud je vůle větší než 0,5 mm, je ložisko opotřebované Výměna za nové ložisko
Ventilátor se nespustí, lopatky se neotáčejí Kabel není zasunut do zásuvky Podívejte se na stránky Zapojte kabel do zásuvky
Žádné napětí v zásuvce Zkontrolujte zásuvku s funkčním elektrickým spotřebičem Připojte ventilátor do funkční zásuvky
Napájecí kabel je vadný Vizuálně zkontrolujte, zda zástrčka a kabel nejsou mechanicky poškozeny, a pomocí multimetru zkontrolujte celistvost kabelu V případě závady vyměňte síťovou zástrčku nebo kabel
Spínač nebo volič rychlosti je vadný. Baterie v dálkovém ovladači je vybitá Otevřete ventilátor a otestujte spínač multimetrem. V poloze ON by měl být odpor mezi kontakty spínače nulový Pokud je spínač vadný, lze jej vyměnit. Pokud není po ruce, lze kontakty spínače zkratovat a ventilátor vypnout vytažením zástrčky ze zásuvky
Ventilátor při zapnutí hučí a hřeje Hřídel rotoru je zadřená v důsledku opotřebení nebo zatuhnutí maziva Demontujte ventilátor, propláchněte jej rozpouštědlem a namažte ložiska
Ventilátor při zapnutí hučí a zahřívá se Rozpojený obvod ve spouštěcí cívce nebo kondenzátoru. Otáčejte oběžným kolem rukou; pokud se otáčí, vyměňte kondenzátor nebo se pokuste najít místo přerušení ve startovacím vinutí
Zlomení vinutí rotoru Vizuálně zkontrolujte, zda vinutí není mechanicky poškozeno a zda není místně ztmavlé, a pomocí multimetru zkontrolujte spojitost vinutí Pokud nelze poškození vinutí zjistit vizuální kontrolou, musí se vinutí převinout, což nemá ekonomický smysl
Tepelná pojistka se vypnula v důsledku přehřátí motoru, protože motor je vadný Pomocí multimetru zkontrolujte spojitost tepelné pojistky. Jeho odpor musí být nulový. Pro kontrolu, zda není k dispozici žádné zařízení, lze jeho výstupy dočasně zkratovat Pokud došlo k poškození tepelné pojistky, vyměňte ji za novou. Pokud se nová pojistka po krátké době provozu ventilátoru opět přepálí, je motor vadný
READ  Kuchyňský ventilátor se zpětným ventilem

Přehled podlahového ventilátoru Zanussi ZFF-705

Probíral jsem tento problém s kolegou a rozhodl jsem se koupit ventilátor do kanceláře, na trhu je obrovský výběr, ale nechtěl jsem koupit nic levného.

Vybrali jsme si relativně levný ventilátor na trhu, do 2 tisíc, který byl dostatečně výkonný (

45 wattů nebo více), ne příliš nízké (nejlevnější jsou téměř všechny jeden metr na výšku), podpora by byla kulatá a ne ve formě kříže, jako na kříži za peníze, které jsou velmi nestabilní, dobře, vypadat slušný.

Jako vždy jsem si vybral onlinetrade, nikdy mě nezklamal!

Z těch, kteří splňují naše kritéria odpovídala několik Ballu a Zanussi, ale první je něco problém s dostupností, takže bylo rozhodnuto vzít Zanussi ZFF-705, recenze na to nebyly, vzal na vlastní nebezpečí.

Objednávka dorazila druhý den, jako vždy děkuji onlinetrade za rychlé dodání a nenechal je zemřít na teplo.

Přišel rozložený, v tlusté kartonové krabici, pěkně zdobený.

K montáži potřebujete pouze křížový šroubovák k utažení bezpečnostní sítě.

Vypadá velmi pěkně. Stojan je těžký, stojí na něm pevně, správná volba.

Z hlediska výkonu skvělý ventilátor na 3 rychlosti vyfoukne vše v kanceláři, co se nelepí na stoly a stěny ( papíry, kalendáře).

Dostatečně tichý, pokud jde o hluk, je slyšet pouze vítr.

Tlačítka jsou slušná, vyžadují pevné stisknutí na konci.

Výšku lze nastavit pomocí speciálního knoflíku.

Existuje jedna stížnost, malovat mřížku.

Na jednom místě bylo natřeno jako na kusu vápna nebo jiného práškového materiálu a při opětovném sestavení se barva bezpečně odlepila.

Vyfotil jsem to poté, co jsem to namaloval černou fixou, teď už to není nápadné. Není kritické.

Ventilátor lze nastavit směrem nahoru a otočný mechanismus funguje, příklad jeho fungování je uveden ve videu níže

Na závěr mohu doporučit ventilátor k prodeji, plně splnil moje očekávání a požadavky.

Recenze: Podlahový ventilátor Zanussi ZFF-907. V létě se bez ventilátoru neobejdete.

Chci se s vámi podělit o své dojmy z podlahového ventilátoru Zanussi ZFF-907, který jsme nedávno zakoupili na oblíbeném webu „bobule“, když se náš starý dobrý, který sloužil téměř 9 let, prostě rozpadl na kusy. Proto jsme naléhavě sháněli něco levného. nemůžeme přece doma umřít v horku (máme i sluneční stranu).

Zde, na Otzovik, jsem nenašel recenze, a ty, které jsou napsány na místě samém. děsivé prokládané nadšenými. Rozhodla jsem se vám o našem nákupu říct zde, aby bylo před objednáním jasné, co jsme kupovali.Za ventilátor jsme zaplatili 1899 (běžné. konkrétně ve srovnání v běžných obchodech ve městě).V této krabici přišel.

Základní informace o výrobku jsou uvedeny na krabici.

V podstatě, co potřebujete vědět před nákupem: ventilátor nemá nohy, místo kulaté pevné (poměrně těžké) základny, mechanické ovládání. 4 tlačítka: tři rychlosti a tlačítko vypnutí, jeho hmotnost je 4,5 kg a není to špatné v práci. To je jen shrnutí.Takto vypadal ventilátor uvnitř krabice. protože je nový, byl samozřejmě rozebrán.

Tohle je základ, fólie, kterou jsme sundali, byla lesklá. Jediná věc je, že se na něm nyní snadno usazuje prach.

Lopatky a mřížky byly v samostatném sáčku. Přišel v jednom kuse.

A samozřejmě návod k použití byl uvnitř krabice.

S manželem jsme byli překvapeni čepelemi. především jsou průhledné.

Za druhé, z nějakého důvodu působí křehce. ale možná je to kvůli průhlednému materiálu.

Takto vypadá sestavený. Velmi stylové, podle mého názoru se hodí k jakémukoli interiéru.

Takto vypadá ovládací panel. obvyklá tlačítka, ale můžete je přepínat dostatečně tiše. vyzkoušeli jsme to, když děti spaly a potřebovali jsme na noc přepnout z druhé rychlosti na první. Docela praktické.

Ochranná mřížka je poměrně malá, což je výhodné v domě s malými dětmi. je obtížné do ní strčit prsty. Ne nemožné, ale přesto.

Co se týče operace. zde jsme spokojeni. Ventilátor je výkonný, dobře pohybuje vzduchem. Při třetí rychlosti je samozřejmě hlučný v tom smyslu, že ho slyšíte, ale vydává příjemný šustivý zvuk. Obvykle ji zapínáme na druhou rychlost a v noci ji přepínáme na první. stačí to. Při první rychlosti je ventilátor téměř bezhlučný, téměř jako lehký vánek.

Oprava podlahového ventilátoru vlastníma rukama. Všechny důvody, proč se neotáčí, a jak jej rozebrat.

V nejteplejších letních dnech je jedinou záchranou před únavným horkem obyčejný podlahový ventilátor.

Ne každý si může dovolit plnohodnotný split systém nebo dokonce mobilní klimatizaci.

Ale bohužel i tento levný a dostupný větrný ventilátor se čas od času porouchá. Zejména čínské modely létají jako slunečnicová semínka.

A těch je na našem trhu naprostá většina. Co dělat, když se ventilátor přestane točit a funguje? Jaké jsou jeho hlavní slabiny a co způsobuje jeho poruchy??

READ  Mohu pánev Tefal mýt v myčce nádobí?

Existuje 5 hlavních příčin poruch podlahových ventilátorů:

Hlavní problém levných modelů, kterému z nějakého důvodu málokdo věnuje pozornost. lopatky nejsou správně vytvarovány. Způsobuje nevyváženost, poškození ložisek a zvýšenou vůli.

Nemůžete to nijak ovlivnit, protože jste již zakoupili ventilátor s touto původní závadou. Někdy se zdá, že to funguje, oběžné kolo se otáčí normálně, ale nefouká.

Není z něj tedy žádný chladicí proud vzduchu. Proč se to děje??

Kvůli špatnému úhlu náběhu lopatek. Jeho laloky jsou deformované a pohánějí proud vzduchu do kruhu, nikoli ven.

Tento efekt se může objevit v průběhu času, poté, co ventilátor dlouho stál na přímém slunečním světle a jeho oběžné kolo postupně začalo měnit svůj tvar.

Jedinou nápravou je výměna oběžného kola za nové.

nejčastějším problémem je vyschnutí nebo nedostatek maziva. Ventilátor se začne plížit a ztrácí otáčky, čímž se zvyšuje zatížení motoru. Dmychadlo již nepracuje na plný výkon.

Motor navinutý tenkým drátem o průměru 0,2 mm se zahřívá a vinutí se postupně vypaluje.

Jak se taková závada zjišťuje? V takovém případě se ventilátor přestane točit. Hučí, ale oběžné kolo se netočí.

Nebo se může spustit pouze ve 3. rychlosti, ale nereaguje na první dvě rychlosti. Jednoduše mu chybí síla, která by hřídel roztočila.

Abyste ho mohli nastartovat, musíte stejně jako u starých letadel drze nahodit lopatky.

Mimochodem, stejný příznak se může projevit, pokud je poškozen startovací kondenzátor. Jak lze bez přístrojového vybavení zjistit příčinu poruchy??

Za tímto účelem byste se měli dostat alespoň k hřídeli motoru, odstranit ochranný kryt a lopatky. Pokud se ručně otáčí těžko, může za to špína a mastnota.

Pokud běží snadno a má setrvačnost, je spojka pravděpodobně v háji. Příznakem je. zapojil ventilátor a ten se netočí. Přitom prudce zatočte motorem a ten se rozběhne.

Pokud lopatky ventilátoru za chodu přidržíte rukou, může se opět zastavit. Zkontrolujte kondenzátor multimetrem, zda má příslušnou kapacitní stupnici.

Pro výměnu vyberte nový kondenzátor se stejnými parametry, jaké jsou uvedeny na krytu starého kondenzátoru.

Na rychlost otáčení má vliv také ne zcela vyschlý kondenzátor. Pokud zjistíte, že klesají a ventilátor se netočí tak rychle, jak by měl, je to varovný signál.

Problém tuhého otáčení lze vyřešit domazáním ložisek. Existují tzv. kluzná ložiska. Někteří lidé jim říkají pouzdra.

Použití míčků v takových konstrukcích je drahé a časem hodně chrastí. Pro opravu není nutné motor zcela rozebírat. Stačí odstranit několik šroubů a postříkat potřebná místa sprejem WD40.

Jak se dostat k pouzdrům bez demontáže motoru? Nejprve odšroubujte centrální šroub na zadní straně ochranného krytu.

V páce nastavovacího tlačítka je ukrytý ještě jeden samořezný šroub pro otáčení nebo aretaci hlavy ventilátoru.

Poté lze zadní kryt snadno vyjmout z jeho místa. Co se pod tím skrývá? Zde vidíte otočnou převodovku, která zajišťuje otáčení celé hlavy.

Průvodce montáží podlahového ventilátoru krok za krokem

Na trhu jsou produkty různých výrobců. Montáž modelů se liší jen nepatrně, proto lze zdůraznit následující obecné schéma. Postup montáže ventilátoru lze rozdělit do tří kroků:

Důvodem jsou zvláštnosti konstrukce výrobku. Jedna z variant je ukázána na videu. Můžete začít sestavením horní nebo dolní části; není v tom žádný rozdíl.

Podlahové jednotky osy se skládají z následujících prvků

Volitelné modely mohou obsahovat ionizátory vzduchu, dálkové ovládání, ale to nemá vliv na jejich instalaci.

Montáž podpěry

Pokyny pro sestavení spodní části jsou následující

  • vybalte jednotku;
  • pokud je podpěra příčná, jsou příčníky do sebe zasunuty kolmo;
  • spojte je a spodní část svislé stoupačky s trubkou uvnitř pomocí čtyř šroubů;
  • Na konce podpěr, které budou v kontaktu s podlahou, umístěte koncové krytky;
  • vysunout teleskopickou trubku a upevnit ji v požadované výšce pomocí plastové matice.

Druhý typ podpěry. podpěra ve tvaru kotouče. se rovněž upevňuje pomocí šroubů a matic.

Montáž horní části

Poté sestavte v následujícím pořadí:

  • zadní mřížka krytu se připevní k pohonné jednotce tak, že se usadí do drážek a utáhne maticí;
  • nasaďte kolo s lopatkami na osu motoru přesně na konektor;
  • zajistěte ji speciální maticí;
  • nainstalujte a upevněte přední mřížku krytu ventilátoru;
  • Vložte trubku do motorové jednotky a připevněte ji ke stojanu pomocí stavěcího šroubu umístěného v místě spojení těchto částí.

existují varianty, kde uložení hřídele není drážkované a oběžné kolo je pak upevněno šroubem. Pokud je motor odpojen od sestavy tlačítek, pak se k jejich spojení používá šroub (nebo šroub a matice).

Montáž ventilátorů od různých výrobců je shodná. zkontrolujte si to sami, když se podíváte na následující

Po všech těchto operacích je jednotka připravena k použití. lopatky sestaveného ventilátoru by se měly snadno otáčet „rukou“. Po zapnutí musí přístroj pracovat bez nadměrného hluku a zápachu (spálená guma), v režimech uvedených v návodu. Pokud se tak nestane, měli byste se obrátit na svého prodejce a požádat ho o výměnu nebo vrácení zboží. Aby se předešlo nedorozuměním, je důležité při koupi zkontrolovat, zda je k výrobku přiloženo veškeré požadované příslušenství a zda správně funguje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS