Jak si oholit nohy epilátorem bez bolesti

Jak vybrat a používat epilátor na nohy?

Nežádoucí ochlupení na nohou je pro mnoho žen problémem, se kterým bojují různými metodami. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit strniště na nohou, je epilace. V tomto článku se blíže podíváme na to, jak vybrat a používat epilátor na nohy.

5 pravidel pro účinnou a bezbolestnou epilaci

Ačkoli je třeba zmínit, že epilace pravděpodobně nezmírní bolest úplně, pocit bolesti lze minimalizovat. Zde jsou základní informace o odstraňování chloupků epilátorem.

 • Délka chloupkůPokud jste před pořízením epilátoru používali holicí strojek a byli jste zvyklí si nohy důkladně holit, je dobré nechat si před prvním použitím přístroje odpočinout a nechat chloupky dorůst, dokud nebudou dlouhé přibližně 0 chloupků.5 cm. Je to proto, že epilátor funguje jako rotační pinzeta, jinak by jednoduše nezachytil chloupky kratší délky. Důležité je také zajistit rovnoměrný růst vlasů.
 • Minimální rychlostPo ostří mají vlasy silnější stonek, kterého není vždy snadné se zbavit. Proto by první epilace měla být prováděna nízkou rychlostí, aby se růst chloupků vyrovnal. Pinzeta tak může zachytit více nežádoucích chloupků a zefektivnit proceduru.
 • Horká koupelPřed ošetřením, zvláště pokud je první, je dobré pokožku trochu prohřát. Horká koupel vás nejen uvolní a dodá vám pocit relaxace, ale také rozšíří póry, takže epilace bude méně bolestivá. Tento tip je ideální pro ty, kteří mají pokožku náchylnou k podráždění. U tohoto typu pleti je holení nasucho přísně zakázáno.
 • Proti růstu chloupkůChcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, epilace by měla být prováděna striktně proti růstu chloupků. I když jste zvyklí holit si nohy různými směry, zvykněte si epilátor používat správně a odstraňovat chloupky proti jejich vlastnímu růstu. V opačném případě by se mohlo stát, že budete muset několikrát přejít stejnou oblast, což opět není pro pokožku dobré a může to způsobit nepříjemné pocity.
 • Žádný tlakNepochybujte o tom, že se při trhání obočí můžete omylem štípnout. Pokud se vám to stalo, víte, že to není příjemné. Epilátor funguje stejným způsobem, takže příliš silné přitlačení na pokožku bude mít stejný účinek pouze na nohy. Epilátor jemně a zlehka přejíždějte po pokožce a držte jej nakloněný, abyste dobře zachytili všechny chloupky.

Příprava na epilaci a jak si před epilací napařit nohy

Příprava před depilací je důležitým krokem, který vám zpříjemní ošetření. Než začnete odstraňovat chloupky depilačním přístrojem, je třeba provést následující přípravy:

 • Ošetřete hlavu přístroje antiseptickým prostředkem a zkontrolujte správnou funkci přístroje.
 • Očistěte pokožku od všech kosmetických přípravků (zejména mastných nebo krémových) a drhnutím odstraňte odumřelé částečky epitelu.
 • Těsně před depilací si pokožku nohou napařte horkou koupelí. Doporučujeme přidat bylinný čaj a několik kapek oblíbeného esenciálního oleje. Drhnutí, které rozšíří póry a umožní snadnější odstranění chloupků.
 • Pokud je to možné, masírujte tuhým flanelovým hadříkem. To pomůže snížit bolest.
 • Osušte si tělo. Pokud zařízení funguje i pod vodou, je to volitelné.

Další důležitou věcí, na kterou je třeba si dát pozor před holením, je anestezie pro holenou oblast. Citlivost kůže lze snížit používáním speciálních kosmetických přípravků: krémů, mastí, sprejů, ubrousků nebo některých léků. Lidokain je vynikajícím anestetikem pro depilaci.

Užitečné rady pro začátečníky

Když vám dojde hydratační gel nebo pěna a nechcete jít ven s neoholenýma nohama, můžete použít tělový nebo vlasový kondicionér. Má příjemnou, kluzkou texturu a jemnou vůni a zajišťuje dokonalé klouzání čepelí. Nemělo by se používat mýdlo, šampon ani sprchový gel, protože nedokážou vytvořit ochranný kluzný film, vysušují pokožku a mohou způsobit pořezání.

Mnoho žen se před letní a plážovou sezónou aktivně věnuje odstraňování chloupků. Vyjít na slunce hned po holení však není dobrý nápad. Horké paprsky mohou způsobit vážné popáleniny nebo vyvolat pigmentové skvrny. Doporučuje se počkat alespoň 8 hodin a poté si nohy natřít nedráždivým opalovacím krémem nebo sprejem. Je také dobré vždy ošetřit všechny škrábance a řezné rány, které byste mohli mít, a to i žiletkou. Náhodné řezné rány vyžíhejte peroxidem vodíku. Zastavuje krvácení a dezinfikuje ránu.

READ  Jak spustit motor chladničky bez relé

Jak často si budete holit nebo depilovat nohy, je individuální rozhodnutí. Aby byla vaše pokožka vždy dokonale hladká, musíte ji denně depilovat voskem. Holení je nejlepší provádět večer po teplé koupeli nebo sprše. Ráno budou nohy vypadat skvěle. drobné ranky po náhodných ostřích se zahojí a budou prakticky neviditelné.

nohy, epilátorem, bolesti

Problém zarůstajících chloupků

Při jakémkoli typu epilace nebo depilace přetrvává problém se zarůstajícími chloupky. Existují modely epilátorů s výměnnými hlavami, které po epilaci slouží k exfoliaci pokožky, ale to je jiný druh ošetření zarůstajících chloupků v různých oblastech.

 • Když chloupek roste a kroutí se, prochází horní vrstvou kůže a zarůstá;
 • Pokud poraníte vlasový folikul nebo odštípnete vlasový stonek u kořene, roste vlas do strany místo nahoru;
 • Po depilaci jsou chloupky tenké a slabé, nejsou schopny proniknout epidermis a pak rostou pod kůží.

Jak se vyhnout zarůstajícím chloupkům? Obvyklým řešením tohoto problému je rozsáhlé používání různých abrazivních peelingů na bázi mleté kávy nebo mletých meruňkových jader. Tato ošetření lze snadno nahradit peelingovým nástavcem, který byste si měli pořídit spolu s epilátorem. Dopřejte svým nohám pravidelnou depilaci voskem a zbavíte se zarůstajících chloupků. Nezkušení uživatelé si mohou myslet, že problém růstu chloupků je zanedbatelný, ale nezanedbávejte prevenci.

Stojí za zmínku, že po použití epilátoru rostou chloupky v podpaží a na nohou a po ošetření zóny bikin doma.

tipy pro snížení bolesti

Bezpochyby se jedná o jednu z nejbolestivějších oblastí při odstraňování chloupků, a to kvůli kombinaci husté a houževnaté vegetace a tenké, citlivé kůže s neuvěřitelným počtem smyslových receptorů.

Bohužel zatím nebyl vynalezen žádný příjemný způsob odstraňování chloupků, ale existuje poměrně jednoduchý algoritmus, jak to udělat co nejméně bolestivé.

Tím se zvýší pevnost pokožky, usnadní se odstraňování chloupků a sníží se nepříjemné pocity.

Navzdory rozšířenému přesvědčení, že alkohol má na stres blahodárný vliv, je lepší se před návštěvou odborníka požitku z alkoholu vzdát.

nohy, epilátorem, bolesti

Sklenička vína a podobné nápoje totiž stahují póry a brání pístnici ve výstupu z otvoru. Samozřejmě vám to nepomůže se uvolnit.

Odmítněte tolik oblíbený šálek kávy před sezením, a to ze stejného důvodu, proč ji pijeme i my.

Působí stimulačně na výše zmíněné citlivé senzory a znásobuje nepříjemný zážitek. Ale je krásné dopřát si po sezení jako odměnu voňavý nápoj.

nohy, epilátorem, bolesti

Několik dní před danou událostí začněte drhnout danou oblast.

Proč je to potřeba? Především uvolňujeme pokožku od odumřelých šupin, což pomáhá otevřít vstup do vlasového folikulu.

Čím delší je otvor, tím snáze se „obyvatel“ dostane ven.

Bonusem k vyrovnávání bolesti bude zrychlený postup.

Je toho víc! Oškrábáním odumřelé kůže se „prodlouží“ krátké chloupky, takže údržbář nebude muset stejnou oblast několikrát přejíždět.

Přesun k délce klíčků. Příliš krátké kousky se do vosku nezachytí, ale příliš dlouhé znesnadní proces a pocit bude nesnesitelný.

Nejlepší je přijít na kliniku s upravenými vlasy. 0,5 centimetru.

Pokud můžete, je dobré se těsně před odchodem na 20 minut naložit do teplé koupele.

Tím se otevřou póry a pokožka se zjemní, což kosmetičce usnadní práci.

Pokud nemáte žádné kontraindikace, pár tablet aspirinu se sklenicí vody 45 minut předtím otupí citlivost.

Má smysl věnovat pozornost svému menstruačnímu plánu.

Práh bolesti je bezprostředně po menstruaci mnohem nižší než bezprostředně před ní. Proto je dobré naplánovat si schůzku na 5. až 10. den, abyste méně pociťovali bolest.

Možná už nějakou dobu odkládáte zhlédnutí zajímavého videa nebo videa svého oblíbeného blogera?

READ  Jak vyměnit hořák na varné desce Indesit

Nyní je ten správný čas vzít svůj chytrý telefon na proceduru a „vrhnout se po hlavě“ do děje.

Je známo, že soustředění se na dojmy je zhoršuje, a změna zaměření působí jako anestetikum.

Zdá se to jako naprosto hloupé doporučení, ale ve skutečnosti se ukazuje, že v okamžiku, kdy je materiál odtržen, se automaticky zpožďuje dýchání.

Napnete se a zážitek se zintenzivní. Při odstraňování vosku se vědomě zhluboka nadechujte a vydechujte.

nohy, epilátorem, bolesti

Další dobrou možností je kašel. V tu chvíli otočte hlavu na stranu a zakašlete.

Tím okamžitě odvedete pozornost od pocitu. Nezapomeňte o svých plánech informovat odborníka, abyste ho nepřekvapili.

Pravidelně navštěvujte kosmetičku. Řídnoucí vegetace se bude odstraňovat snadněji, což povede k téměř příjemnému zážitku.

Pečlivě si vyberte někoho, kdo má lehkou ruku, dobré zkušenosti a vyladěnou techniku. Pokud během ošetření pociťujete nepříjemné pocity, zkuste jiného terapeuta.

V našich bikini centrech se provádí pouze shugaring. Je časově srovnatelná s depilací voskem, ale je šetrnější, protože se dotýká pouze chloupků, nikoli pokožky.

Na rozdíl od voskových pásek se odstranění provádí ručně na malých plochách.

A co je důležité, oblast bikin je nejvíce náchylná k procesu zarůstání chloupků.

Pasta se odstraňuje ve směru růstu, nikoliv proti němu: chloupky se tak méně lámou. A protože shugaring trvale vykazuje nižší procento zarůstání ve srovnání s voskováním.

Medicínsky napsala a recenzovala: Julia Nicholson, dermatoložka, fyzioterapeutka Vydala: Olesya Smagina, asistentka ředitele depilačních center „Beauty Universe“

Existuje několik způsobů, jak depilaci voskem učinit méně bolestivou

Na závěr bych ještě dodala, že čím častěji budete epilovat metodami, které odstraňují chloupky u kořínků (zejména cukrem a voskem), tím snazší a bezbolestnější bude vaše další epilace.к. Chloupky jsou stále jemnější a kořínky postupně slábnou. V některých případech mohou vlasy časem dokonce přestat růst. Více informací v našem článku: Jak konečně zastavit růst chloupků pomocí depilace voskem?

Naše recepční vám zavolá zpět s případnými dotazy. Uveďte nám prosím své telefonní číslo, na kterém vás můžeme kontaktovat.

Je to důležité!

Důležité! Nikdy nepoužívejte epilátor, pokud trpíte křečovými žilami, kožními chorobami nebo něčím podobným. Nedoporučuje se ani v oblastech s mateřskými znaménky nebo poraněními.

Epilátor se nejčastěji používá k odstranění chloupků právě na nohou. A i když to není tak bolestivé jako depilace bikin, vyžaduje to trochu trpělivosti. S bolestí nic nenaděláte, ale pokud si chcete nechat depilovat nohy epilátorem, využijte naše tipy k dalšímu kroku:

 • Před depilací voskem je vhodné pokožku napařit, aby póry nabobtnaly a chloupky se daly snáze vytáhnout;
 • Použijte tělový peeling;
 • Snažte se během zákroku napnout kůži, bude to méně bolestivé;
 • Doporučujeme nejprve použít epilátor s nejnižší rychlostí. Čím nižší rychlost, tím menší bolest. Postup však trvá déle.

Jak nejlépe epilovat pokožku epilátorem??

Epilátor nelze používat bez bolesti, ani když dodržujete všechna doporučení. Některé dívky bolest snášejí, jiné dávají přednost použití anestetické masti.

Akriol Pro je lokální anestetikum s obsahem 2,5 % prilokainu a 2,5 % lidokainu 7. Obě anestetika jsou na bázi amidů a je méně pravděpodobné, že způsobí alergie než éterická anestetika (tetrakain, benzokain atd.).). Bylo také prokázáno, že tento dvousložkový přípravek poskytuje lepší úlevu od bolesti než jednosložkový epilátor na bázi lidokainu 26, 62, 80.

Acryol Pro registrován jako léčivý přípravek 1. Výroba lokálních anestetik splňuje standardy kvality GMP 2.

Zveme vás k návštěvě našeho stánku na výstavě InterCHARM !

„AKRIKHIN je jednou z předních ruských farmaceutických společností vyrábějících vysoce kvalitní a cenově dostupné léky v terapeutických skupinách, které jsou ruskými pacienty nejžádanější.

 • Podle objemu prodeje patříme mezi pět největších místních výrobců léčiv na ruském trhu
 • Výrobní závod společnosti AKRIHIN je moderní komplex na 36 hektarech 20 km od Moskvy ve Staré Kupavě
 • V roce 2015 společnost AKRIKHIN obdržela stanovisko Ministerstva průmyslu a obchodu k dodržování požadavků správné výrobní praxe (SVP)
 • „Společnost AKRIHIN úspěšně absolvovala více než 30 mezinárodních a ruských auditů kvality
READ  Jaký je maximální sací výkon vysavačů?

3 Greveling K, Prens EP, Ten Bosch N, van Doorn MB. Srovnání lidokain/tetrakain krému a lidokain/prilokain krému pro lokální anestezii při laserovém ošetření akné keloidalis nuchae a odstranění tetování: výsledky dvou randomizovaných kontrolovaných studií. Br J Dermatol. 2016 červenec 5. doi:10.1111/bjd.14848 Hernandez E.;

4 J.Cassuto, R.Sinclair, M.Bonderovic, Protizánětlivé vlastnosti lokálních anestetik a jejich současné a potenciální klinické důsledky. Acta Anaesthesiol Scand 2006; 50; 265-282]

5 Na základě zprávy IQVIA z března 2018. září 2021.

6 Ruský lékařský časopis. Zhigultsova T.И., Parkaeva L.В., Ilina E.Э., Vissarionov V.А.: „Zkušenosti s používáním 5% krému Emla v praxi dermatokosmetologů“

7 Návod k použití léčivého přípravku Acryol Pro pro lékařské použití

8 Т.Н. Calvi, N.Е. Williams. Farmakologie pro anesteziology. Nakladatelství Binom, Moskva, 2007, 119-128

9 Na základě zprávy IQVIA Anaesthetics in injectable cosmetology 2016.“Vademecum Analytical Centre“ podle objemu prodeje.

10 Т.И. Zhigultsova, k.м.н. Л.В. Parkaeva, E.Э. Ilyina, Prof. V.А. Vissarionov: „Zkušenosti s používáním 5% krému Emla v praxi dermatokosmetologů“ Kosmetologie a plastická chirurgie. Roč. 16. 2008

11 T.н. kosmetické přípravky obsahující lidokain a neregistrované jako léčiva

12 Potravinářskou fólii lze použít jako okluzivní obvaz

13 Studie uvolňování léčiva z emulze olej-voda založené na eutektické směsi lidokainu a prilokainu jako dispergované fáze

14 Federální zákon 61 o oběhu léčivých přípravků ze dne 12.04.2010, FZ-323 „O základech ochrany zdraví v Ruské federaci“ ze dne 21. prosince 2010.11.2011 a FZ-532 „O úpravě samostatných zákonů Ruské federace o potírání obratu padělaných, nestandardních a neregistrovaných léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a padělaných biologicky aktivních doplňků“ ze dne 31. března 2011.12.2014.

15 FZ-532, Technické předpisy Celní unie o bezpečnosti kosmetických přípravků, FZ 61, FZ 532, trestní zákoník, čl. 235, 238, 227

16 В.В. Osipova.MMA im. И.М.Sechenova. Psychologické aspekty bolesti. Přednáška. /2010

17 Podle GMP News. Analýza trhu s lokálními anestetiky používanými v kosmetických injekcích v roce 2020.

18 Jeden typ okluzivního obvazu, tj. obvaz, potravinová fólie, lepicí páska nebo pogumovaná tkanina

19 Kombinace lidokainu a prilokainu v koncentracích vyšších než 0,5-2 % má baktericidní a antivirové vlastnosti. Acryol Pro má koncentraci 5 %.

20 А.А. Stepanov, G.В. Yatsyk, L.С. Namazova metoda prevence bolesti u malých dětí při očkování // Pediatrická praxe 14.09.2006.

21 Н.В.Klipinina, RMJ, Některé rysy dětského vnímání a prožívání bolesti: pohled psychologa, reprint. 2007.1-7

22 Е.А. Ranneva. Použití krému EMLA při komplexní korekci kosmetických vad. Experimentální a klinická dermatokosmetologie 2010, : 48-53.

23 Gonzalez S. Hodnocení lokálních anestetik pomocí laserem vyvolaného pocitu. Lasers in Surgery and Medicine 23:167-171(1998));

24 В.Г.Lebedyuk et al. Anestezie v dermatokosmetologii. Experimentální a klinická dermatokosmetologie, 2010.

25 Meltem F. Söyleva Nilüfer Koçaka Bahar Kuvakia Seyhan B. Özkanb Erkin Ki˙rb; Anestezie krémem pro injekci botulotoxinu A do očních víček. Ophthalmologica 2002;216:355–358

26 Е.В. Matuševská a autoři. Lokální anestetika v kosmetologii. Klinická dermatologie a venerologie. 03.2017 str. 89-96

27 Terapie a klinické řízení rizik 2006:2(1) 99. 113

28 Ф. Michael Ferrante, Timothy R. Wade Bopcor Pooperační bolest. Manuální. Na. s Eng./ Ed. М.: Medicine, 1998.- 640 с., str. 243

29 Lahin R.Е. Lokální anestetika. Katedra anesteziologie a intenzivní medicíny, Vojenská lékařská akademie, Moskva, Rusko. С.М.Kirov Petrohrad, 2013., Výbor pro ultrazvukové technologie Celoruská nevládní federace anesteziologů a lékařů intenzivní péče. Klinické pokyny „Intenzivní péče při systémové toxicitě lokálních anestetik. Moskva. Petrohrad 2015. Stránka. 10 http://www.daleko.org/recomendation

30 Wetter DA et al. J American Acad Dermatol. 2010;63(5):789-98

32 PŘEDPIS RUSKÉHO MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ Z ROKU 08.10.2015 07н

33 O. Davydov.С. Periferní a centrální mechanismy přechodu akutní bolesti v chronickou a možná role inhibice cyklooxygenázy 2 v prevenci syndromu chronické bolesti. Neurologie, neuropsychiatrie, psychosomatika. 2016;8(2):10-16.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS