Jak si vybrat dobrý plynový kotel

Nejlepší Plynový vaření panelu: 9 nejlepších modelů

Plynové panely jsou ve skutečnosti analogy plynových kamen, ale jsou mnohem kompaktnější a vloženy přímo do povrchu nábytku. Skutečnost, že vyžadují výhradně malé místo pro přizpůsobení, je hlavní výhodou vaření panelů, zejména pro malé kuchyně. Jak si vybrat toto nádherné zařízení a které 9 Panely na vaření plynu považujeme za nejlepší. v našem materiálu.

№ Fenomén Charakteristika
jeden Bosch PPP6A8B91R Nejlepší model s ochranou před dětmi 24 781 R
2 GEFEST SG SVN 2230 K6 Nejlepší model s laterální kontrolou 15 190 R
3 Bosch PBP6C5B90 Nejlepší vestavěný model 15 630 R
4 LEX GVS 320 IX Nejlepší 2x komfortní model 4 390 R
5 Electrolux GPE363YV Nejlepší model / kvalita modelu 23 990 R

Jak si vybrat vysoce kvalitní plynový kotel

Jakou barvu je lepší zvolit povrch plynu

Většina globálních výrobců soutěžících mezi sebou nabízejí spotřebitelům široký výběr barevných řešení pro kuchyňské spotřebiče:

 • Mnoho varných panelů se vyrábí v klasických bílých nebo béžových odstínech. Takové produkty zapadají do jakéhokoliv interiéru a snadno čisté. Také na nich nejsou příliš viditelné skvrny.
 • Pokud je kuchyňská kuchyně vyrobena v moderním stylu, dobrým designovým řešením bude akvizicí panelu z nerezové oceli bez povlaku.
 • Při výrobě případu tvrzeného skla může výrobce použít bohatou paletu barev v kombinaci s jakýmkoliv interiérem. Takže nejoblíbenější odstíny povrchu. modrá, burgundsko, zelená, černá a další světlé barvy.

Stojí za to zvážit, že odvážná konstrukční řešení a použití nestandardních odstínů ovlivní celkovou hodnotu vestavěného vybavení, které bude mnohem dražší než standardní možnosti.

Tvrzené sklo nebo smalt

Plynové povrchy produkují z tvrzeného skla nebo kovu pokryté tepelně odolným smaltem. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody:

 • Spolehlivost v provozu a vysoce kvalitním povlaku v kombinaci s atraktivní cenou činit smaltovanou vestavěnou plynu plynu populárního produktu na moderním trhu.

Jak vybrat plynový kotel?

Z minusů můžete přidělit slabou odolnost vůči vzhledu škrábanců a tvorbě skvrn rzi v místech poškození. Ale pokud si nevybíráte s nožem nebo jinými ostrými předměty, nečistěte kovovými kartáči, pak bude sklovina trvat déle než 10 let.

Takové desky jsou však dražší než smaltované, a v přítomnosti olejových skvrn na lesklém hladkém povrchu zařízení ztrácí svůj původní pohled. Kromě toho, pokud na něj přejdete těžkou položku (zejména na okrajích a rohách povrchu skla) je vysoká pravděpodobnost praskání.

Jedna věc lze říci určitě, že rychlost a kvalita povrchu materiálu na vaření nemá vliv.

Dříve jsme již zvážili:

Materiál panelu

Kromě výše popsaných smaltovaných povlaků a tvrzeného skla mohou být plynové panely vyrobeny také z následujících materiálů:

 • Z nerezové oceli dokonale kombinuje s kuchyní sluchátek v high-tech stylu. Výhody. Odolnost vůči vysokým teplotám a korozi. Ale jako smalt je citlivý na abraziva.
 • Skloník. dobrý analog s tvrzeným sklem. Srovnatelně nový materiál, který se získá změnou skleněných vlastností při vystavení vysokým teplotám. Vše, co potřebujete znát spotřebitele o tomto produktu. má větší trvanlivost než klasické sklo, odolné vůči vzhledu škrábanců a je prezentován na trhu v různých barevných schématech. Ale nevěřte, že je obrněná sklo. Jako nebo temperovaný, může prasknout, pokud je poškozen těžkou položkou (například pánev nebo pánev)

V závislosti na ceně a slávě značky se může lišit kvalita povrchu povrchu vaření.

Podpůrné konstrukce pro instalaci pánve a pánve jsou důležitými konstrukčními prvky jakékoli varné desky. Musí mít vysokou pevnost, která nejsou deformována pod vlivem teploty, snadno se odstraní a čistí proti kontaminaci. Mřížky jsou vyrobeny ze dvou základních kovů:

 • Produkty nejvyšší kvality jsou vyrobeny z litiny, což je žáruvzdorný materiál, protože může být podroben dlouhodobé expozici otevřít oheň.
 • Levnější volba je smaltovaná mřížka, která používá fúzi na bázi černé vysoce legované oceli a mosazi. Takový prvek má hladký povrch, který usnadňuje jeho vyčištění z nečistot a tuků.
READ  instalace ohřívače bloku motoru start m

Obě možnosti jsou dobré v provozu a žádné odborníky nezpůsobují. Zde je rozdíl pouze v kráse. Litina je masivnější a atraktivnější, aby kuchyňská je bohatší. Nejlevnější interiér oceli.

Podle návrhu je mřížka rozdělena na jeden a dvojí. Poslední možností je v poptávce mezi profesionály, protože velká oblast podpora umožňuje instalaci na kontejneru s velkým objemem kapaliny.

Počet Konforok

Jakýkoliv povrch vaření je vybaven hlavními pracovními prvky. hořáky, kterým palivo přichází na vaření. Vestavěná technika, zpravidla má 2, 3 nebo 4 hořáky. Jejich počet a umístění se vyznačují následujícími výhodami:

 • 2 hořáky (1 velká a 1 malá) jsou vhodná pro malou rodinu bez dětí. Taková varná deska je snadno umístěna v malé kuchyni a umožňuje vařit kávovar a připravit jeden hlavní jídlo.
 • 3 hořáky (obvykle 2 malé a 1 velké) pomůže současně provádět 2 pokrmy a vařit vodu. Pohodlná poloha hořáku umožňuje umístit 3 tanky s jídlem, které nebude navzájem zasahovat. Nevýhody zahrnují skutečnost, že obdélníkový nebo čtvercový povrch vařícího panelu má spoustu místa se vzácným umístěním pracovních prvků.
 • 4 hořáky (2 malé a 2 velké v diagonální poloze). plnohodnotný povrch vaření, což vám umožní vařit oběd pro velkou rodinu.

V kuchyních v restauracích nebo v jiných veřejných institucích se často používají profesionální povrchy plynového vaření, které se mohou skládat z 5 nebo 6 hořáků, ale pro obytné prostory, takové množství je zřídka aplikováno.

Vlastnosti zařízení Konfork

Podle typu konstrukce a dodávky plynu mohou mít hořáky různé trysky a trysky, což umožňuje poskytovat víceúrovňové přívod plynu a řízení směru tepelného záření:

Typu povrchu

Další věc, která by věnovala pozornost při výběru povrchu plynu je typ povlaku. Bez ohledu na to, jak krásný a funkční sporák, neúspěšný materiál je schopen vyřizovat dobrý dojem z nákupu v prvním měsíci.

Nerezová ocel

Většina všech stížností od majitelů zasloužila modely z nerezové oceli. Na fotografii v interiéru vypadají luxusní, ale po prvních vařených pokrmech, lesklé povrchy vyžadují pečlivé čištění ze skvrn a kapek vody. Tukové otisky, rozvody mýdla. to vše kazí vzhled desky. Současně jsou zapotřebí speciální čisticí prostředky pro péči o módní techniku: kapalné a neabrazivní částice.

Skleněné povrchy

Skleněná keramika (na fotografii) Dnes dostane více a více distribuce. Používá se pro výrobu nejen elektrických povrchů, ale také plyn. A pro instalaci si můžete vybrat některý z vašeho oblíbeného designu:

vybrat, dobrý, plynový, kotel
 • Tradiční talíře. mají klasické plynové hořáky odvozené ze skla keramiky povrchu. Vypadají docela moderní, ale stále prozaik.
 • Plyn pod sklem. ale to je již skutečný futurismus. Zvláštnost takových modelů sestává, že hořáky jsou skryté pod pracovním povrchem skleněné keramiky. Vypadá jen úžasně.

Tyto kamny mají další jedinečnou vlastnost: topení pracovní roviny je převážně přenášeno vertikálně, ve vodorovném směru se sklo-keramika prakticky nevyhřívá. Možná je to hlavní problémy moderní technologie. Sporák v důsledku náhlé teplotní kapky mohou prasknout a opravit s instalací nového panelu bude létat do penny.

Také skleněná keramika je velmi náročná v péči. Je snadno poškrábaný abrazivními látkami, takže je nutné velmi pečlivě vyčistit povrch.

vybrat, dobrý, plynový, kotel

Pro takové desky se doporučuje vybrat speciální silikonový detergent. Umyjte jej skleněnou keramikou Nemusíte. po sušení se kompozice změní na neviditelný film, který bude chránit panel. A je od toho, co.

Kromě bodových šoků a teplotních kapek, které znamenají drahou opravu, skleněné keramické desky se bojí kontaktu s horkým cukrem (sirup, šťávy). Pokud dostanete sladký produkt na vaření, musí být takové znečištění okamžitě odstraněny. Pokud se to neudělá včas, začne se zhroutit horní vrstva skleněné keramiky a vzhled desky bude zkazit.

Sklenka

Méně rozmarné se ukázalo, že je temperované sklo. Je nepravděpodobné, že by nikdy neučinil náhradu nebo opravu, prakticky se nepokládá, i když je lepší zvolit měkkou domácnost. Je to velmi jednoduché, ale je nutné to udělat častěji: kontaminace je jasně viditelná na černých plochách, zvláště patrné na tmavém skleněném prachu. Bílé desky vždy vypadají jasněji, ale v prodeji takové modely, bohužel. Mimochodem, domino panel s tvrzeným povlakem je také vzácný.

Smaltování

Nejlevnější možností je smaltovaný povrch, i když zde výrobci mohou potěšit dobrou volbu barev (fotografie). Jediné, co takové desky bojí. bodové fouká, díky které mohou být kousky smaltu oříznuté. Nezávislé opravy, takové vady nepodléhají.

READ  Westen Pulsar D Chyba kotle E10

Jak si vybrat a věnovat pozornost?

Každý z modelů má své vlastní vlastnosti a nuance, které je třeba studovat, než půjdete do obchodu. Pochopení vlastností pomůže při výběru panelu doplnit interiér a poskytovat pohodlné použití po dlouhou dobu.

Vzhledem k možnému manželství se doporučuje pečlivě zkontrolovat panel pro případné poškození. Nákup lépe v renomované domovské spotřebiči obchody, aby se zabránilo riziku podvodu a vadného produktu.

Počet Konforok

Existují zařízení se dvěma, třemi, čtyřmi a dokonce pět hořáků. Množství závisí na potřebách klienta a kolik rodinných příslušníků se obvykle připravuje pokrmy.

Stojí za to připomenout, že výběr vaření pro čtyři hořáky byste měli věnovat pozornost vzdálenosti mezi nimi. Některé nádobí se nemusí přiblížit. Po přijet do obchodu, můžete umístit modelové nádobí na hořáky, aby se vizuálně představit, zda klienta nádobí.

Malý počet hořáků vhodných pro malou rodinu a točí a více pro rodinu tří nebo čtyř lidí. Kromě počtu na panelech může být humbuk vysokého výkonu. Funkce je užitečná pro rychlé nádobí a vroucí vodu v krátkém čase.

Materiál hořáku také záleží, většinou, modely jsou vyrobeny ze Silumina. Tento materiál je náchylný k deformaci a bude muset změnit.

Nejlepší je získat panely s litinou nebo slitinami mědi. Ale spálená data se nacházejí v modelech zvýšené kategorie cen.

Pracovní povrchový materiál

Existuje několik materiálů, ze kterých je vyroben na vaření. nerezová ocel, skleněná keramika, smaltování a tvrzené sklo.

Pro tyto panely je běžné. všechny z nich jsou předmětem výskytu škrábanců, ale snadno vyčistit z potravy.

Vlastnosti každého z materiálů:

 • Nerezová ocel. má vynikající odolnost proti opotřebení, trvanlivé, doporučuje se čistit chemikáliemi. Je žádoucí, aby povrch je matný, jinak zůstanou otisky prstů. Tento materiál bude vyhovovat moderním interiéru ve skandinávském stylu;
 • Smaltovaný povlak. se liší s jednoduchostí purifikace, stačí chodit s houbou s Fairi, ale po dlouhém použití na povrchu, chipsy, spěch a poškrábání mohou být patrné. Navíc, takový materiál také v různých barvách, můžete vyzvednout každý interiér;
 • Skleněná keramika. materiál je poměrně odolný a vypadá prezentovatelný. Vyčistěte její nepříjemnější než jiné materiály. Hlavní nevýhodou je křehkost materiálu, pokud na něj upustíte nádobí, také skleněná keramika může prasknout. Výměna materiálu bude uvolněna pro majitele velmi drahý.
 • Tvrzené sklo. trvanlivější materiál než skleněná keramika. Vyrobené v černých nebo světlé odstíny. Vyčistit i předchozí možnost.

Materiál mříže

Mříže produkovaly dva druhy. ocel a litina.

První je dobře vyčištěna, mají lehkou váhu, ale podléhají poškození a může se v průběhu času poškrábat, náchylné k deformaci. Ocelové mřížky jsou cenově dostupnější.

Litina odolnější, ale těžká. Pokud už dlouho nevyčistíte litiny, pak bude další čištění mnohem komplikovanější. Výběr prasečních latticemi, je lepší dát přednost oddělit modely. Takové mřížky jsou instalovány samostatně pro každý hořák, jsou snazší umýt, stejně jako samotná deska.

Barva panelu

Barvy panelu mohou být různorodé, pokud je to smalt.

Hnědé a krémové odstíny budou vypadat dobře ve stylu Provence nebo Bocho. Černá a stříbrná pro moderní design. Světelné odstíny tvrzeného skla jsou vhodné pro klasiku nebo minimalismus.

Před nákupem stojí za to studovat barevný gamut interiéru a rozhodnout, který model bude nejvhodnější.

Gabarits

Výběr vloženého panelu, musíte měřit velikosti desky, pro které je technika zakoupena. Standardní rozměry panelu. 60 cm hloubka a od 50 šířky.

Pro malou kuchyň a rodinu dvou lidí je vhodnější vybrat panel pro dva hořáky s menší velikostí.

Pro rodinu 3-5 lidí stojí za to výběru standardního formátu nebo panelu pro pět hořáků. Taková nedávno získává popularitu. Pro takovou rodinu model se šířkou 70 cm nebo 90 cm.

Existují také nestandardní rozměry a konstrukční roztoky, může to být úzké panely o šířce 40 cm a asi 120 cm dlouhý.

Pro úhlové tabulky stojí za to věnovat pozornost rohového formátu. Ale bohužel tento formát není pro každého bude pohodlný.

Dostupnost automatického zdanění

Užitečná funkce umožňující používat zápasy, funkce vybavené veškerým moderním modelem panelu.

Rozlišovat automatická nebo poloautomatická, ale taková funkce může být mimo provoz. To je však možné pouze v vadných modelech.

READ  Hraje kotel Parapete se silným větrem

Funkce řízení plynu

Funkce, která zajišťuje zastavení dodávky plynu, pokud plamen mizí v důsledku únikového mléka nebo potravin. Funkce však má několik nevýhod: Pokud je elektrobigan vestavěný, pak plyn půjde po vytápění, po držáku.

S poloautomatickým zdanění nebude tento okamžik pohodlný. Také po dlouhodobém používání řízení plynu zapněte horší.

Blokování od dětí

Vynikající funkce pro rodiny, ve kterých jsou malé děti. Pomocí jednoho tlačítka můžete blokovat plyn. Takže kupující budou chránit a jejich potomci a sami.

Nastavení plamene

Přítomnost hladin regulačních plamenů je užitečná pro vaření různých jídel. V jednom potřebují malý plamen, v druhé, co potřebujete rychle zahřát jídlo.

Taková funkce pomůže řídit dodávku plynu na určitou misku, eliminuje riziko přehřátí a spalování potravin.

Sčítání výše uvedeného je snadné určit rozhodovací posloupnost, která bude muset být přijata při výběru varného panelu.

vybrat, dobrý, plynový, kotel

Na začátku musíte odpovědět na základní otázky: Ať už budete používat plyn nebo elektřinu (a možná. obojí), upřednostňujte vložený nebo nezávislý model, který typ řízení preferuje. Druhým bodem je počítání počtu nezbytných hořáků a rozhodnutí o potřebě přítomnosti nestandardních hořáků. například pro pánev. Pak byste měli rozhodnout o materiálech. Ve stejné fázi se otázka návrhu automaticky rozhodne. protože to je právě z materiálu povrchu, zda vybraný kuchař dojde do kuchyňské sady nebo ne.

Konečně je to malé. Zbývá zvolit výrobce (v souladu s vlastními představami o výhodách a nevýhodách některých značek) a konkrétního modelu. Samozřejmě, před nákupem to nebude bolet konzultovat se ze specialisty. přinejmenším, abyste se ujistili, že jste něco zmeškali.

Materiál mříže

Mrily povrchu vaření jsou dva typy:

 • Ocel (smaltovaná). Odlišný s trvanlivostí a nízkou cenou, ale pro krátkodobý životnost (spíše rychle vypálit). Životnost. 4-5 let
 • Litina. Různá spolehlivost, dlouhá životnost, ale objemný vzhled a malou vyšší cenu. Životnost. 10-15 let. Mrily povrchu vaření mohou být pevné (vztaženo na celém povrchu) oddělené sekcemi nebo jednotlivcem pro každý hořák. Ten je snazší vyčistit v procesu vaření.

Počet Konforok

Plocha vaření plynu je vybaven 1 až 5 hořáků. Výběrem tohoto parametru závisí na tom, kde a jak často bude technika použita.

Pro chalupu a rodinu dvou lidí je dost 1-2 hořáky. Pokud je panel často používán a nádobí jsou připraveny pro celou rodinu, pak byste měli dát přednost na 4-5 hořáky. Tato technika umožní současně připravit spoustu různých jídel.

Kontrola plynu

Plamen hořáku může baculatovat a od pádu kapaliny a z návrhu. Vyhněte se následkům této situace pomůže možnost ovládání plynu pomůže. Systém automaticky přestane dodávat plyn, když je plamen útlum.

Kontrola plynu bez ohledu na napájení. Doba odezvy systému. Až 6 sekund. Je třeba mít na paměti, že časem se termoelektrický systém opotřebovává, začíná pomalu pracovat. Ovládání plynu však může být vždy nahrazeno.

Srovnávací tabulka nejlepších vestavěných plynových panelů

Je to nejvíce fiskální volba, je možné připojit externí válec v nepřítomnosti hlavního přívodu plynu, přítomnosti elektrického zapalování, pohodlného nastavení výkonu.

Vyrobeno z leštěné skleněné keramiky, mřížky. litiny, existují další funkce, v sadě jsou speciální trysky pro přenos desky do zkapalněného plynu.

Vzhledem ke své trojúhelníkové podobě má rozměry v šířce 73 cm a hloubku 50 cm., Existuje kontrola plynu, elektroobslenu vložené do spínačů, schopnost upevnit malý plamen.

Tři hořáky, z nichž jeden má zvětšený výkon, grily jsou vyrobeny z litiny, samotného panelu. nerezové oceli, je zde elektrický registr, ochrana před únikem plynu.

Vyrobeno z nerezové oceli, jeden z hořáků má dvojitý okruh s mřížkou Wok, který je odstraněn, vynikající kvalita montáže, plnou sadu hořáků, bohatou funkčností.

Vyrobeno ze smaltované oceli, tam je litinová mřížka, další funkce ve formě elektricky vybavení, řízení plynu.

Pro ty, kteří jsou používáni k ocení pohodlí, styl a kvalitu kuchyně, nákup plynu vestavěného panelu bude vynikajícím řešením při hledání perfektního asistenta při vaření. Zjistěte, že funkce tohoto typu technologie pomohou zobrazit video.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS