Jak si vybrat palivový kotel

Volba kotlů na pevné palivo pro vytápění soukromého domu

Trh tepelných inženýrských zařízení dnes nabízí velký sortiment výrobků. Mnoho ohřívačů pracujících na různých typech paliv je prezentováno v obchodech. Každý spotřebitel si může zakoupit zařízení, které splňuje jeho požadavky. V poslední době jsou tuhá palivová zařízení extrémně populární.

Volba kotlů na tuhá paliva pro vytápění soukromého domu by měly být zahájeny studiem konstrukčních prvků, stejně jako výhody a nevýhody.

Odrůdy kotlů tuhých paliv

Vyberte si nejlepší pevný palivový kotel. Ale před nákupem stojí za to seznámit se s typy dat agregátů, odlišné od sebe v mnoha charakteristikách. Vyberte čtyři hlavní typy hardwarových paliv:

vybrat, palivový, kotel

Klasická volba

Schéma klasické jednotky je takové, že teplo je získáno spalováním paliva. Kotle mají dvě dveře. Prostřednictvím jedné, palivové botě dochází, a přes druhý. čistící od popela a dalších produktů pálení. Funkce lze ovládat jak na palivovém dříví a na rohu. Výměník tepla může být vyroben z různých materiálů: litiny nebo oceli.

Modely generátoru plynu

Na základě práce tohoto typu kotle na pevném palivu. proces pyrolýzy (rozpad a zplyňování pevných paliv). Tento proces je aktivován s uzavřeným komínovým potrubím a uzavřenou spalovací komorou. Po uvolnění plynu v procesu pyrolýzy se pohybuje do hořáku trysky a smísí se se sekundárním vzduchem, který čerpá ventilátor. Potom směs plynu je zasílána do spalovací komory a hořlavé tam. Spalování se provádí při teplotě, někdy dosahující 1200 ° C. Proces bude trvat, dokud pevné palivo zcela spaluje.

Generátor plynu Pevné palivové kotle se vyznačují velmi vysokou účinností. dosáhnout až 90%. V tomto případě může být trvání hoření téměř 10 hodin. Agregáty tohoto typu jsou velmi snadno ovladatelné díky úplnému spalování pruhu a řízení přívodu vzduchu umožňuje plně nastavit teplotu chladicí kapaliny.

Láhve dlouhého pálení

Princip provozu kotelně

V tomto případě je dlouhodobý spalování zajišťuje zvláštní přijetí. Dnes jsou známy dva dlouhodobé spalovací systémy. Buleryan (Kanada) a závěs (pobaltské státy), ale druhá není tak populární díky vysokému ceně, obtížnému provozu a dalším technikám. Přemýšlíte o tom, jak si vybrat kotel s dlouhým palivem, nezapomeňte, že by a velké je to stejné plynové jednotky, ale mají zásadu provozu.

Zařízení Buleryan je pec se dvěma kamerami, kde se provádí spodní prostor a tvorba plynu. Poté, co plyn vstoupí do druhé komory, je smíchán se vzduchem a palivem bez popáleniny zbytků.

Konstrukce takové pevné palivové jednotky má válcový tvar s trubkami pro polovinu kruhu se do něj svařen. Umístění trubek zespodu dělá cirkulaci vzduchu lépe a tím se vrací teplo. výše.

Instalace se obvykle vyrábí v nebytových prostorách, je ideální pro vytápění garáže a chalup.

Přečtěte si více o pyrolýzích kotlů dlouhých hořící na HTTPS Link: // Teplofan.RU / KOTLY / TVERDOTOPLIVNYE / PIROLIZNYJ-KOTYOL

Systém závěsu má dva válce, kde se nachází uvnitř druhé (ve formě matryoshka). Prostor mezi válci je naplněn pomalu ohřívací vodou. Vnitřní válec je přiřazen funkci vláknité komory, kde je vzduch letadlem přes distributora. Po naložení paliva začíná hořící pálení od vrcholu dolů, což je důvod, proč se voda zahřívá.

Systém závěsu se nestal populární kvůli několika důvodům: dlouhá doba spalování (od dvou do čtyř dnů), v závislosti na palivu, potřeba vychladnout jednotku, následné čištění před novým zapálením a relativně vysokými náklady.

Automatický kotel

Tento kotel na pevném palivu znamená automatizované nakládání paliva a čistící z popela. Má šnek a dopravníkové koše pro zásobování paliv a automatické čištění z popela. V modelech na rohu je pohyb spalování paliva potřebného pro kompletní spalování. Za tímto účelem jsou mobilní chladiče zabudovány do automatického kotle (nebo sekání a pohyblivých mechanismů). Pro optimální ohřev vody a spalování paliva je povinná snižování.

Následující výhody automatických kotlů lze rozlišit:

 • Nepotřebují časový úvah a trvalý dohled od majitele.
 • Standardní vybavení kotle zahrnuje regulátor teploty.
 • Většina z nich má senzory, které sledují teplotu v samotném boleti.
 • Účinnost může být rovna 85%.
 • Dlouhé fungování, které je omezeno pouze kontejnerem bunkru pro automatizované krmivo paliva.

Spotřeba paliva, včetně uhlí, podstatně méně v automatických kotli ve srovnání s klasickými pevnými palivovými jednotkami.

Zařízení kotle na pevném palivu

Široká škála produktů je velký počet nuancí v systémech, nicméně, řada položek je považováno za základní a povinné v každém kotli:

 • Pece s dveřmi;
 • Rošt;
 • Solnik s křídlem;
 • Vodní bunda;
 • Záclona;
 • Výměník tepla;
 • Komín;
 • Tlumič;
 • Řídicí blok;
 • Systém ochrany;
 • Trouby (vstup a výstup).
READ  Bude kotel pracovat bez tlaku

Princip provozu kotle TT se může v závislosti na jeho typu poněkud lišit. Proto se zaměříme na pracovní diagramy o něco více.

Kritéria pro výběr kotelního paliva

Než začnete hledat dokonalou jednotku pro váš domov, měli byste zjistit několik důležitých bodů.

  Topení a GVS. Rozhodněte se, které úkoly budou provádět zařízení: pracovat pouze na ohřevu místnosti nebo navíc poskytují pouzdro s teplou vodou. V prvním případě stojí za volbu jeden-kontaktní modely. A pro horkou vodu, musíte si koupit další vybavení.

Kotle s pevným palivem provádějí pouze jednu funkci. vytápění, takže pro ohřev vody tuzemských účelů, aby se navíc připojilo kotle nepřímého topení. Taková parta je považována za nejúčinnější. Existují také dvojité obvodové modely, ale vzhledem k vlastnostem zařízení na pevném palivu, taková zařízení slouží dlouhodobě a neúčinné.

Poznámka! Klasické kotle s přírodní zátěží nezávisí na elektřině a jsou považovány za neajtavé. Nastavení spalovacího procesu se provádí v důsledku mechanického otočného regulátoru (nejčastěji se zakoupí samostatně) nebo seřizuje šrouby na dveřích pro podnět.

Pro vytvoření dalšího tahu v jednotkách je instalován ventilátor, který nasává vzduch z kotelny, čímž se upravuje proces spalování paliva. Pro takové kotle je zajišťuje automatizace, která potřebuje další zdroj energie.

Stojí za to zapamatovat, zda musí být k topným zařízení připojen nepřímý kotel, pak musí být jeho výkon více. Ve většině případů musí být napájení zvýšeno o 10-15%, ale přesné výpočty by měly být svěřeny odborníkům na naší společnosti.

Antracit a uhlí mají nejvyšší účinnost účinnosti, ale tyto suroviny jsou drahé a nejsou vždy možné zakoupit v Bělorusku. Palivové dřevo má průměry, ale zároveň levnější a cenově dostupnější.

Výměník tepla litiny je odolný vůči korozi a udržuje teplo delší, ale vyžaduje pečlivé cirkulaci. Ocelová rozlišená vysoká pevnost a odolnost vůči teplotním rozdílům, ale při praskání, takový výměník tepla nebude opraven. Pokud je jednotka vyrobena z tepelně odolné oceli o tloušťce 4 mm, pak bude trvat mnoho let.

Větší objem spalovací komory umožňuje méně časté nakládací kotle s dříví nebo jiným palivovým materiálem. V případě, kdy bude palivové dříví používáno jako palivo, věnujte pozornost hloubce fotoaparátu. Pokud to není dost velký, budete muset objednat dříví určité délky nebo řezání již existujících protokolů.

Bezpečnost kotlů na TT

Samostatný bod je poznamenat, že poskytování bezpečného provozu topného systému v kombinaci s pevnou palivovou jednotkou. S tím, že všechny moderní systémy soukromého domu vytápění domu s nuceným oběhem chladiva (uzavřené), s nouzovým odpojením elektřiny a zastavovacích cirkulačních čerpadel, existuje riziko varu vody v kotli a v důsledku toho Možnost výbuchu. To je způsobeno tím, že pevné palivo je inertní a není možné okamžitě vyložit. Vylévání vodní komory je také přísně zakázáno bezpečnostními předpisy. Voda v kotli se tedy zastaví a přichází na teplotu více než 100 ° C, t.E. Rozšiřuje a pod tlakem poškozuje topnou jednotku.

Aby se zabránilo takovým situacím, jsou instalovány nárazníkové nádoby, které jsou vázány s kotlem za přirozeným oběhem. V tomto případě, i když čerpadlo se zastaví, voda bude i nadále cirkulovat mezi tepelnou akupunkturou a zdrojem tepla. Buffer kontejnery také provádějí další funkce.

Alternativní možnost, jak se vyhnout zastavení čerpadel může být instalace nepřerušitelného napájení. Čerpadla budou i nadále pracovat. Doba jejich práce určitě závisí na kapacitě baterie.

Horní. 3 kotle na pevné palivové hoření

Topné zařízení na pevné palivo z dlouhé hořící oceli byla prvním krokem ve vývoji tohoto typu technologie, ke kterému hlavní výhody zahrnují významný nárůst provozní doby provozu zařízení na jednom z ohňostrojů nebo uhlí.

ACV radijatel FK1. topné zařízení dlouhodobého pálení od výrobce od Srbska má maximální tepelný výkon 23 kW, což umožňuje domácí nebo průmyslové prostory až 230 m².Výrazný rys radijatele FK1 je hermetická spalovací komora a přívod nuceného vzduchu pro jednotné a dlouhé spalování paliva. Kotel je optimalizován pro práci se všemi druhy paliva, nicméně nejvíce dobré výsledky vyrábí při použití uhlí.

Dalším znakem ACV radijatele FK1 Design je ochlazen vodou chlazené a vertikální teplo výměny tepla. Tyto funkce zvyšují účinnost kotle a zvyšují jeho účinnost na 85%.

 • V této sérii, TT techniky implementovaly aktivní ochranu proti přehřátí, zdroj signálu, pro který se měděný výměník tepla podává ve spalovací komoře;
 • Kouřová zástrčka při zavádění uhlí nebo palivového dřeva zvyšuje pohodlí práce s topným zařízením;
 • Zvýšeno na tloušťku ocelových stěn 5 mm z ocelových stěn spalovací komory zvyšuje trvanlivost topného systému jako celku;
 • Vestavěný tepelný spalovací výrobky Katalyzátor zvyšuje kvalitní prostředí pro kvalitu životního prostředí.
 • Toto topné zařízení není ne-volatilní zařízení. do práce automatiky a ventilátoru je nutné připojit k síťové sítě. Stanovisko odborníka: velmi kvalitní a drahý model srbské výroby, jejichž efektivita je plně odůvodněná investovaná peníze.

Zota Bullat 18. Dlouhý model z dobře známého výrobce z Krasnojarsk má maximální tepelný výkon 18 kW, což stačí pro vytápění prostor až 180 m².Zvýšený spalovací cyklus je dosaženo s použitím obousměrné struktury high-objemového ohniště a za použití chamotte cihla na odstranění spálených plynů. Používá se také systém sekundárního vzduchu pro nespálené pevné částice. Maximální doba výkonu a spalování je dosaženo na rohu, a na Zota Bulat Forwow vystoupí docela dobré výsledky.Maximální pohodlí a výsledek lze dosáhnout instalací 18stupňového turbosetového sadu na Bullat 18, která překládá kotle v poloautomatickém výběhu. Doba spalování v tomto případě se zvyšuje o 50%.

 • V neajutém režimu je provoz zařízení nastavena pomocí klapky, která by mohla být instalována volitelná řídicí řízení;
 • Odnímatelný poklop nad důlem pro spalinky zjednoduší pravidelnou údržbu topného zařízení;
 • V pouzdru Zota Bulat je k dispozici technologická díra pro instalaci elektrických nádrží, které provádějí úlohu záložního tepelného zdroje.
 • V přezkumu si mnozí spotřebitelé stěžují na nedostatečná těsnění dveří pro nakládání uhlí nebo palivového dříví, které musí být rafinované nezávisle.
READ  Jak vybrat nádobí pro indukční varnou desku

Odborný posudek: dobrý TT kotle průměrné kategorie cen, jejichž maximální možnosti jsou optimalizovány pro instalaci turbodmychadla a kouřové trubky dostatečné výšky s velmi dobrou zátěží.

Bourgeoi na moderní. 16. Nelatilní model pyrolýzy typu z dobře známého ruského výrobce provozovaného na domácím trhu po dobu delší než 10 let a během této doby se stanoví jako spolehlivý a ekonomický zdroj tepla dodávek venkovských domů nebo chalup. Síla zařízení je 16 kW, což stačí, aby se dům zahřál o rozloze až 160 m².Z rozlišovacích rysů buržoazů na moderní, měly by být poznamenány dvě spalovací komory. Jeden se vyskytuje pomalé spalování palivového dříví s omezeným přístupem k kyslíku a pyrolýzní plyny uvolněné v první komoře jsou kombinovány. Pro vysoce kvalitní spalování pyrolýzních plynů v konstrukci zařízení jsou přítomné trubky a vstřikovače zahřátého vzduchu.Speciální provedení kotle se dvěma spalovacími komorami poskytuje praktické spalování palivového dříví, účinnosti asi 90% a otevírání času na jednom zátěži od 6 do 12 hodin.

 • Neviditelná metoda pyrolýzy palivového dříví je velmi vzácná řada kotlových zařízení. Zahraniční modely vyžadují přítomnost elektřiny;
 • Chammoring ikona spalovací komory nám umožňuje používat palivové dříví s vlhkostí až 50%, ale zároveň bude muset částečně obětovat účinnost;
 • Šachový systém tepelných výměnných povrchů umožňuje významně zvýšit koeficient přenosu tepla do chladicí kapaliny topného okruhu.
 • Výkon stanovený výrobcem je dosaženo pouze s obsahem vlhkosti palivového dříví nižším než 20%, což vyžaduje určitá opatření pro jejich ukládání;
 • Poměrně obtížné období výstupu kotle na pracovní ukazatele vyžaduje určité dovednosti ve svém extraktu.

Odborný názor: Vynikající ne-volatilní pyrolýza typ kotle, jehož malá cena kompenzuje některé malé nedostatky montáže. Je třeba poznamenat, že non-těkavé pyrolýzní zařízení bez nuceného vynikajícího vzduchu je prakticky nepřítomná na trhu topných zařízení.

Jak provést nejekonomičtější pyrolýzní kotel

Internet je naplněn mnoha krásnými obrazy pyrolýzních kotlů, ale většina těchto úspěchů výtvarného umění nemá nic společného s oddělením spalování paliva. S pozorným zvážením je jasné, že obyčejný táborák je spalován uvnitř takového zařízení, celé pokládání plamenů paliva. Místo pyrolýzy, nátěr obvyklého TC s přidáním kamery po spěchání plynných výrobků v horní části pece.

Takový diagram vnitřního zařízení TC zvyšuje účinnost, ale neposkytuje dlouhodobé nastavitelné spalování jednoho paliva, kterým se pokládá po dobu 6-24 hodin. Plyny z pece by měly jít pouze přes podélné štěrbiny ve vnitřním horizontálním oddílu.

Procesy uvnitř pyrolýzy TC mohou být reprezentovány v tomto formuláři:

vybrat, palivový, kotel
 • V zplyňovací komoře přes dveře umístěné v horní části pouzdra položte jednorázovou část paliva, a pak zapálena ze dna komory popela.
 • Dymosos odesílá kouřový kouř.
 • V daňové komoře je míchání směšovacího vzduchu pro konečné spalování plynů.
 • Pec, spěchová komora a plynové kanály obklopují „vodní tričko“, která je součástí výměníku tepla, a také šetří stěny kotle před přehřátím.
 • Chladicí kapalina vstupuje do TC přes spodní trysku a je uveden přes vrchol.
vybrat, palivový, kotel

V kotli se horní vrstvy palivové záložky zahřívají pouze, ale nezapálují se. Válcované uhlíky, úplně hoří, postupně spadají do popelné komory. Palivo pod vlastní hmotností je přitlačeno proti horkém jiskru a vznícení. To podporuje řadu nepřetržitého provozu TC.

Požadované nástroje a materiály

Odborník je schopen učinit vlastní pyrolýzu TC až do 25 kW. Pro montáž kotlů s větší produktivitou je nutné použít tepelně odolnou proti svařování oceli. To lze provést pouze v továrně.

Pro práci budou potřebné následující nástroje a materiály:

 • svářečka;
 • elektrody;
 • Řezný nástroj typu „rohové broušení“;
 • brusné a řezné kotouče;
 • vrtat;
 • sada kovových vrtáků;
 • 10 m 2 ocelový ocel 5 mm;
 • 6 m 2 pozinkovaná ocel o tloušťce 1,5 mm;
 • Příslušenství pro dveře. knoflíky, ventily;
 • Segmenty ocelových trubek: ∅ 32 mm, tloušťka stěny 3,2 mm. 0,5 m; ∅ 57 mm, tloušťka stěny 3,5 mm. 8 m; ∅ 159 mm. 0,7 m;
 • Chamotte cihla pro podšívku pece;
 • litinový rošt
 • teplotní senzor;
 • termoclap;
 • Zdroj nepřerušitelného výkonu;
 • Dymosos.

Specifikace musí být vyjasněna pracovními výkresy. Pro 25 kW TC mají písmeno znaky následující skutečné hodnoty, vyjádřené v milimetrech: A. 1039, B. 1190, C. 430, D. 618, E. 1289, F. 1101, G. 1126, H. 765, K. 880, L. 41, M. 990, N. 980, O. 137, P-373, R. 725, S. 255, T. 145, U-200, V. 198, W. 202.

READ  Jak si vybrat levnou mikrovlnku pro domácnost

Výroba kotle

Je nutné připravit pre-montážní plošinu a část pro výrobu TC. Odstraňte plechový kov nejlepší v továrních podmínkách na gilotinu. Na stejném místě Plazmový řezač můžete provést obdélníkové otvory v přední stěně kotle a v zadních otvorech pro komín a trysky. Nyní můžete přistoupit k výrobě kotle.

Připojte svařovací stranu a přední vnější stěny.

Postupně nastavit „vodní košili“ popelné komory.

Vařte spodní a zadní stěnu zavazadlového prostoru.

Formovat dodávky plynu, svařujte všechny podrobnosti o „vodní tričko“, namontované pod víčko tepelného výměníku registru pod kotlem. Pouze pak nainstalujte externí dolní, horní a zadní stěny.

Котел и радиаторы. Правильно выбираем мощность.

Zůstává pouze provést poslední práci:

 • Unepící držáky pro kouř, smyčku pro dveře a výměník tepla montáže.
 • V dolní části připojte nohy se nastavovacími šrouby, pomocí kterého můžete nainstalovat kotle vertikálně.
 • Odstranit měřítko, svařovací struska, rust.
 • Nainstalujte dveře.
 • Snižte rozpouštědlo všechny povrchy.
 • Jednotně zakryjte kryt tepelně odolné barvy.
 • Na konci veškeré práce můžete začít instalovat, připojit k topnému systému a nastavit TC.

Provozní doporučení

Při instalaci kotle je pozornost především platit za kvalitu komínu. Nejlepší je pro to, aby vyhovovalo z nerezové oceli s průměrem 120 až 200 mm (v závislosti na modelu). Perfektní volba bude hotová trubka s tepelnou izolací. sendvič. Potrubí s tlustými stěnami se nedoporučují. Zahřou déle a na stěnách je saze. Čisté komín musí být vyčištěn 1 čas za 2 měsíce.

Během prvního zapnutí kotle se může zdát nepříjemný zápach. Nebojte se. to je normální jev, protože při výrobě se aplikuje speciální olej. První protop bude spuštěn ve větrané místnosti a kotel je zapnutý na maximálním výkonu. Trvání své práce v tomto režimu. 1 hodina.

Palivo je umístěno do komory s volnou vrstvou, takže vzduchová mezera zůstává mezi dříví. To jim umožní lepší oblečení. Pro ovládání procesu spalování v popelní komoře se klapka otevře a uzavře.

Čistý kotel je povolen pouze po jeho plném chlazení. Během čištění na roštové mřížce se doporučuje ponechat část popela, která bude sloužit jako přirozená tepelná izolace. To umožní rozšířit životnost prvku. K čištění kotle se používají drátěný kartáč nebo škrabka. Kouřový ventil v této době by měl být otevřen.

V závislosti na tom, které palivo se použije, je během kotle vytvořeno určité množství sazí. Jehličnanová plemena dřeva dávají více odpadů. Někdy může být kondenzát vytvořen v komíně: Záleží na úrovni tepelné izolace a indikátoru vlhkosti paliva. Chcete-li snížit vrstvu sazí, doporučuje se používat osika dříví.

Teplotní chladicí kapalina

Důležitým bodem je udržení požadované teploty chladicí kapaliny v systému. Několik základních parametrů. První parametr. Teplota chladicí kapaliny by měla být vždy vyšší než 65 ° C, jinak se v kotli vytvoří kondenzát z vodovodních par a spalovacích produktů, jsou to kyseliny, které zničí výměník tepla. Druhý parametr. V systémech s nuceným oběhem chladiva, když je elektřina vypnuta teplotní rozdíl v kotli a topných radiátorech, když se znovu zahrnout, může to vést k tomu, že studená voda z chovu je „teplotní šok“, a tepelné flow a vede k deformaci výměníku tepla, zejména je kritické pro litinové výměníky tepla. Parametr třetí. Setrvačnost. V kotlech s pevným palivem je velmi obtížné udržovat specifikovanou teplotu chladicí kapaliny. To platí zejména pro tradiční kotle. Proto se používá několik řešení. Jedním z nich je chladicí výměníku tepla. Může být buď zabudován do kotle nebo vnější. V ocelových kotlích je obvykle založena jako pravidlo nezávislý chladicí okruh s cívkou. V litinových kotlích je chladicí okruh externí a vybaven termoclapem nebo ventilem. Zařazení. Instalace baterie baterie. To vám umožní nastavit teplotu chladicí kapaliny v systému, zvýšit účinnost kotle na pevném palivu a snížit celkovou spotřebu paliva.

 • S předním zatížením, ve většině případů se jedná o model s litinovým výměníkem tepla;
 • S horním zatížením, většina modelů s ocelovým výměníkem tepla.
 • atmosférický, s přírodní břemeno;
 • S vynutit supervelmocí.

Rozhodl se koupit kotle vytápění na pevném palivu v krasnojarsku? Společnost KRAS-Kotel. Vaše dokonalá volba! Naši specialisté budou poskytovat podrobnější informace o tajemství výběru dokonalého kotle na pevném palivu pro váš topný systém, bude mít všechny potřebné výpočty pro určení všech operačních parametrů, bude instalovat na profesionální úroveň, záruční a pozáruční servis ven. Náš obchod má širokou škálu solidních palivových kotlů předních domácích i světových výrobců. faci, vulkan, metal-fach, terodinamik, galmet, zota.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS