Jak si vybrat trysku pro plynový sporák

Jaký je průměr trysky pro zemní plyn: plynové sporáky: balkonový plyn a zemní plyn

Moderní plynová kamna fungují zpravidla na hlavním (přírodním) plynu a plynu zkapalněných, t.E. balón. Ať už plyn pracuje na talíři, vysoce kvalitní bundy jsou potřebné pro jeho normální, plné fungování.

Zhikler je velmi důležitou složkou vašeho plynového zařízení, aniž by nemožné přijímat plyn do hořáku, t.E. Práce plynového sporáku nebo samotné produkce a samotná práce, stejně jako.

Givers (trysky) jsou vyrobeny ve formě malého šroubu, v jehož vrcholu je uprostřed otvor. Prostřednictvím této díry, že plyn jde do hořáku, smíchaným se vzduchem a během přístupu této směsi vzduchových plynů, je vytvořen plamen, na které se potraviny připraví.

Plynové kamny se liší v jeho zamýšleném:

Jak pochopit, zda Jocker vaší desky funguje dobře

Pokud bavlna neslyší na rhodics hořáku, pokud plamen nechodí ven, a v něm nevidíte nažloutlé nečistoty nebo červené jazyky, můžete být klidný. Je-li bavlna během zapálení směsi vzduchových plynů stále slyšet, a plamen čas od času náhle zhasne, pokud cítíte vůni sazí v kuchyni, to znamená, že doba výměny vašeho gibleru přišel.

V jakých případech, zařízení pro dodávku plynu do hořáku vyžaduje výměnu?

Představte si, že v létě odcházíte do země, s vámi s vámi vše, co potřebujete pro normální život od města, včetně plynového sporáku. Ano, nestačí: plynová dálnice nevstoupí do vašeho domu a musí použít balónový plyn.

GYPS pro různé typy plynu se výrazně liší od sebe, takže náhrada v tomto případě je jednoduše nutná. Mimochodem se jedná o otvor umístěný na šroubu, průměr těchto otvorů se liší a jejich hodnota závisí na typu plynu (na balónovém plynu, trysky mají užší otvor, t.na. Tlak plynu přichází z válce, vyšší než přirozeného paliva) a síla samotných korfork.

Je připojen k každému hořáku a dokonce i velikost hořáku již může určit její výkon. Větší a výkonné hořáky, tím více Air-G

Kde koupit Sada

Samozřejmě, každý uživatel má zájem o otázku. kde si můžete koupit takový soubor, a kolik je to potěšení. To vše záleží na značce vašeho pomocníka vaření potravin. Džidy pro populární značky plynárek lze zakoupit v jakémkoliv speciálním skladu, kde jsou prodány náhradní díly pro plynové zařízení. Pro vzácné. lze objednat na oficiálních stránkách výrobce nebo v servisním středisku.

  • Běloruská deska Hephaest. 150 R.;
  • Ariston nebo indesit (na zkapalněném plynu). 200 p.;
  • Zanussi. 230 P.;
  • Pro Gorenje Deska ze Slovinska. 700.

Všechny ceny jsou pro Sada vstřikovačů

nebo Jecles. Velmi často jsou uživatelé zaměňováni ve jménu částí plynového kamene: zátěž s plamenem děliče jsou instalovány v horní části desky, vypadají jako na obrázku. to nestojí za zmatenost s hořáků.

READ  Dvouplotýnkový elektrický sporák s troubou

Jak si vybrat správné GYPS

Plynové sporáky bundy se prodávají v jakékoliv specializované obchodě. Navenek, se podobají běžným závitovým šroubům. Ve středu existuje speciální díra konkrétního průměru, kterými přichází plyn. Zpravidla pro pohodlí výrobců výběru označte své produkty, vyřazení průměru výstupu na konci gibleru.

Při nákupu takového zařízení by nemělo ušetřit a ještě více zkusit samostatně změnit průměr jeho díry. To může způsobit plakání následků. V pokynech pro desku musíte vidět specifický průměr otvoru na kole pro každý hořák. Není dovoleno používat trysky s průměrem otvoru vyšší, než je doporučeno. To nedovolí, aby se plamen reguluje normálně, bude přípustnější. Při použití trysek s menším průměrem bude plamen nedostatečný.

Nahrazení gywners a spojování plynového válce

Veškerá práce na rekonfigurace desky na použití balónu plynu musí být prováděny s pravidly elementárních bezpečnostních předpisů. Před připojením desek do plynu musí být provedeno náhradní práce. Je nutné odstranit hořáky a na některých deskách a horní kryt desky, odšroubujte staré trysky s klíčem a pozorování nezbytných velikostí pro každou z hořáků, šroubové nové trysky. Pak sbírat vše v posloupnosti backscap. Chcete-li vyměnit BIBLS v troubě, je nutné demontovat podle pokynů pro povrchovou desku, skrytí trouby hořáku a grilu, pak vyměňte trysky a sbírejte troubu.

Plynovy sporak. Na čo dávať pozor

Poté můžete připojit plynový válec na sporáku. Chcete-li to udělat, u vstupní trysky kuchyňského sporáku, zašroubujte armaturu a oblékáme hadici na něj a utáhněte ji šnekovou svorkou. Druhý konec hadice se připojuje k převodovce a upevněte svorku. Reduktor Připojte se k válci pomocí klíče rohy. Převodovka musí být striktně v horizontální poloze. Pro utěsnění všech závitových spojení je nutné použít speciální paronitová těsnění. Mohou být zakoupeny jak ve specializovaných prodejnách a čerpacích stanicích.

Čistící doporučení Giqler

Nejčastěji trysky nemusí být odstraněny pro čištění. Dostatečně odstranit hořáky. V některých modelech demontovat varnou desku a další detaily budou také demontovány.

Chcete-li začít, zkuste vyčistit díru na kole bez demontáže.

Tryska díry je úzká, pro čištění, použijte sušičku pro zastřihovač, měděný drát nebo jehlu. Jehla, kterou prostě musíte posouvat prsty kolem její osy. Po prohloubení jehla se otočí na přívod plynu před ním a vyjměte jehlu. Plynový proud fouká prach z otvoru ven. Celá sekunda dost pro očištění.

Pokud se čištění nezdaří, musí být tryska odstraněna, čistá a opláchněte. Instalace na místě po sušení.

Sady trysek

Téměř všechny trysky mají stejnou velikost SIZA. 7 mm. Na velkém průmyslovém vybavení nebo naopak můžete splnit nestandardní formát dílů na mini kamenech. Délka pláště závisí také na typu paliva. Prvky pracující na zkapalněném plynu, málo delší než podobné přirozené.

Doporučené průměry otvorů pro různé typy paliva:

Většina výrobců je vybaven modelem univerzální trysky, které pracují na obvyklém zemním plynu. Zpravidla se modely ze středního a prémiového segmentu umožňují nastavit tento moment, tj. Pro přepínání pomocí typu paliva trysky pro propan a zpět. Pokud neexistuje žádná taková možnost, pak lze odpovídající sadu trysek zakoupeno v téměř každém specializovaném obchodě.

READ  Jak vybrat fén na kudrnaté vlasy

Prvky samotné jsou vyrobeny z mosazi. Klidně nesou vážné teplotní rozdíly, odolné vůči korozi a zároveň trvanlivé. Kromě toho, v době vaření, bundy nejsou prakticky vyhřívány. Na vybavení staré generace byly tyto prvky kombinovány: jeden kus mosazi (sám jetwork sám), a druhý. od hliníku (základna, kde je přišroubován). V tomto případě, při výměně potřebujete dodržovat péči, takže ne podprocesy.

Pokud jde o krok závitu, pak v nepřítomnosti dokumentace, není tak obtížné určit to. V obchodech můžete splnit dvě velikosti. o 0,75 a 1,0 mm. Vzácné výjimky narazí na nestandardní možnosti, ale takové exotické je vhodné pro stejné specifické vybavení, které není určeno pro potřeby domácností.

vybrat, plynový, sporák

Téměř všechny modely v roce 2009.v. a dříve dokončené trysky s krokem v 1 mm. Moderní technika je vybavena závitovými prvky 0,75 mm. Zjistěte přesně přesně část části, je to snadné: aplikujeme starý Jetrel do pravítka. Pokud se závit jasně opakuje každý milimetr na stupnici, znamená to, že krok 1 mm, a pokud za sebou, pak 0,75 mm.

vybrat, plynový, sporák

Důležité! Při spínání zařízení z metanu pro propan, nejen nové trysky budou potřebné, ale také plynová převodovka.

Instalace režimu

Je žádoucí, aby vaření vybralo jednotné topení nahoře a dole. Tento režim je ideální pro pečení, pečení ryb, maso. Mnoho moderních zařízení má několik režimů, z nichž jeden je silný ohřev dna dna a standardní zahřívání horního.

Zařízení pro střední a vysokou cenu je vybaveno ventilátorem na zadní stěně. Používá se pro jednotné vytápění potravin. Technika se obvykle používá k záchraně celých kusů masa, ryby.

Pro vytvoření nádobí, které jsou pokryty ovocem nebo sýrem, je nutné spodní topení, které jsou pokryty ovocem nebo sýrem, takže není spalování. Je vhodný pro zahřátí hotových výrobků. Horní topení se používá k vytváření šťavnatých jídel. Plynový sporák „Indesit“ s plynovou troubou je vybavena několika režimy, které vám umožní připravit různé potraviny.

Některé typy zařízení mají slabé topení, ve kterých oba opálení fungují. Režim je vhodný pro rozmrazování potravin, sušení produkty. Moderní technika je vybavena mřížkovým režimem, se kterým mohou být produkty připraveny, jako by se pečené na ohni.

Parametry výběru plynového hořáku

Po typu zařízení a jeho funkčních funkcí, jakož i provozní podmínky, je nutné pečlivě zkoumat své vlastnosti a porovnat s nejbližšími analogy

Musíte věnovat pozornost následujícím technickým okamžiím

Typ prvku baterie

Všechny výše uvedené modely hořáků pracují na zkapalněném plynu. propanu buď Bhútán, který může být dodáván v zcela odlišných kontejnerech.

Nejkompaktnějšími a přenosnými hořáky použitými v domácím a turistickém účelu se používají jako prvek kompaktních plechovin. Některá zařízení mají samostatný prostor pro takový balón, jiní jsou na něm upevněny shora.

Klasické turistické hořáky s jedním nebo dvěma hořáky pracují z pěti litrových plynových válců připojených přes speciální převodovku. Taková zařízení jsou široce používána jak pro vaření, tak vytápění;

READ  Jak nainstalovat plynový panel

! Preference by měly být poskytnuty modelům, které umožňují používat více zdrojů napájení se stejnou účinností, a také schopnost se připojit ke stacionárnímu plynovodu.

Plyn používaný k napájení hořáku

  • Isobutanocent. nejběžnější a univerzální typ paliva. Poskytuje čisté spalování bez velkého množství emisí a vysokého přenosu tepla;
  • Propan. plyn, nakloněný k čistému spalování a nemá majetek pro zvýraznění škodlivých látek v procesu hoření. Vyskytuje se na prodej méně často než isobutanová směs;
  • Bhútán ve svých vlastnostech je podobný propan, nicméně, proces jeho spalování je méně čistý, navíc je v chladném období dostatečně nestabilní.

Jak si vybrat sílu plynového hořáku

Síla plynového hořáku je parametr, který odráží účinnost jeho provozu a koeficient účinnosti. Je nemožné dosáhnout sto procent vlivu na spalování plynu, ale mnoho moderních modelů má efektivní účinnost na 80-90%. Výkon se měří tradičně v kilowattech a je uvedena ve specifikacích. V polních podmínkách se výkon hořáku vypočítá pouze dostatek. jedna kilowatta energie je dostačující na přípravu jednoho litru potravin. Například společnost čtyř lidí musí připravit asi 2-2.5 litrů potravin, a proto nejvhodnější bude hořák, schopný vydávat moc ve 2.5-3 kilowatta. Stejný princip se používá k určení výkonu plynového hořáku používaného pro další potřeby. ohřívací stany, ohřev vody.

Typ zapalování

  • Levné plynové hořáky v tomto ohledu jsou zbaveny veškerá občanská vybavenost. ventil otevírá přívod plynu do trysky, zapalování se provádí za použití zápasů nebo zapalovačů. Tento princip je současně spolehlivý, a ne. neexistují žádné mechanické prvky, které byly schopny poskytnout selhání, ale zápasy mají kalibrační vlastnost a zapalovač je selhání v nejvíce inopportune;
  • Pnezorozzhiga se používá v pokročilých zařízeních. Je to kompaktní peenelement, který vydává jiskru a při stisknutí tlačítka. Je třeba mít na paměti, že takové zapalování vyžaduje pečlivou cirkulaci a periodickou péči, stejně jako to, co nemusí fungovat ve výšce více než 4 kilometrů. I když je hořák vybaven Punzorozhigem, zápasy nebudou nikdy nadbytečné;

Závěry a užitečné video

Výměna trysek v plynové desce „Hephaest“:

GYPS jsou hlavním prvkem plynového kamene, jsou zodpovědné za tlak a objem příchozího paliva, což zajišťuje optimální režim hořícího pálení.

V hlavách „Heepest“ není tak snadné provádět výměnu bibků, jako v moderních modelech více populárnějších výrobců. S jasným dodržováním však pokyny práce nezpůsobí zvláštní potíže. Ano a náhrada za jakoukoli osobu, nepotřebuje zvláštní znalosti nebo speciální nástroje. dostatečná pozornost, přesnost a dodržování základních pravidel.

Řekněte nám o tom, jak se trysky mění v kamínku s logem Hephaestu. Sdílejte své slavné procesní nuance. Prosím, ponechte komentáře pod blokem níže, klást otázky, umístit tematické fotografie.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS