Jak si vybrat varnou desku na stole

HOBS Rozměry: Obecný pohled

Přezkum obsahuje panely: plyn, elektrický a kombinovaný, nezávislý i závislý.

Počet hořáků přímo ovlivňuje rozměry desky. Standardní parametr 4 kusy není nic jiného než stereotyp, i když je na prodeji čtyřmetrových modelů. Nicméně, ne v každé rodině je potřeba takového hořáku, takže stojí za to zvážit další možnosti:

 • 1 Konfork. nejzarodnější typ panelů na vaření plynu, které jsou častěji kupovat pro dávání, kde běží pouze o víkendech. Předehřejte jednu misku, varnou konvici dost, ale vařte plnou večeři na takový sporák nebude fungovat. Současně nejsou jeho rozměry nejsou příliš malé. ano, kompaktní, ale ve stejné oblasti jsou snadno umístěny dvě hořáky.
 • 2 hořáky. nádherný typ vaření panelů, které byly nazývány „Domino“ (opravdu vypadají velmi podobají hracího koleno). Taková talíř je dost pro 1-2 osoby, a bude v zemi docela pohodlné. Ale pokud se v určitém okamžiku zdá být nedostatečný mít pouze dva plynové hořáky, je snadné koupit další vložku-Domino a rozšířit možnosti pracovního prostoru.
 • 3 hořáky. k těmto vařením povrchů by měly být pod dohledem těch, kteří mají něco malého kuchyňské velikosti, a potřebujete připravit plnohodnotné večeře na rodině 3-4 lidí. Ve stejné době, velikost desek bude mnohem menší než standardní čtyři. Jediná věc, kterou ztratíte, je navždy nečinný hořák bez podnikání, ve kterém byla věž z pánve a pánve neustále rozbil.
 • 5 hořáků. velký plynový sporák je nutně vybaven jedním silným hořákem, na kterém se dokonce obrovský podlouhlý Gooseman vejde. Skvělé řešení pro ty, kteří se připravují často a hodně, a může si také dovolit „ukrást“ několik čtverečních centimetrů na pracovním povrchu ve prospěch cookpu.
vybrat, varnou, desku

Určení optimálního počtu hořáků se zaměřte na počet jídel, které vaříte ve stejnou dobu. Nadměrný hořák. znamení nesprávně provedené volby a v široké obsazené oblasti pracovní desky.

Blok: 2/3 | Počet znaků: 1983

Typ HOB

Plynový panel

profesionálové

 • Takový panel je ekonomický, protože plyn je poměrně levný
 • Voda na plynovém hořáku se rychleji vaří než elektrické
 • Plynový sporák nebo panel nezávisí na výpadku elektřiny
 • Pohodlně nastavit výkon ohně „na oko“

Minusy

 • Plynový panel není tak bezpečný jako elektrický
 • Podle požární bezpečnosti nemůže být plynový sporák nebo panel instalován ve studiu, v kuchyni v kombinaci s další místností. Kromě toho, ve dveřích musí mít kuchyně dveře.

Elektrický panel

profesionálové

Minusy

Často je volba zde velmi podmíněná: Pokud byl plyn proveden ve vašem domě, je mnohem praktičtější koupit plynový panel. Ale obyvatelé domů, kde není plyn poskytnut, vyberte výhradně mezi různými typy elektrických panelů.

Výrobci kuchyňského vybavení jsou mnoho a hodných modelů v jejich pravidlech. ještě více. Kvůli tomu se někdy zdá, že je velmi obtížné udělat správnou volbu. Ve skutečnosti mají varné panely v rámci svých cenových kategorií minimální rozdíly. hlavní věc je, že značka byla ověřena.

Vynikající povrchy produkují společnosti, které každý má slyšení:

Již jsme považovali za nejlepší zástupce z řady těchto společností v naší nedávné indukci vaření panelu. Ale než jdete na nákup modelu, který se vám líbí, rozhodněte se o principech práce a hlavních kritérií pro výběr povrchu vaření.

Blok: 2/7 | Počet znaků: 761

Vyberte formulář

Tvar varného panelu má nejen estetikum, ale také praktický. Nejoblíbenější volba zůstávají známými obdélníkovými modely. Mohou být vybaveny různými množstvím hořáků. od 2 do 6, ze které bude velikost zařízení záviset. Někdy výrobci experimentují s umístěním hořáků, například umístit je do formy rhombus, ne obdélník. Taková volba, i když trochu neobvyklá, má své výhody. dostanete přímý přístup ke třem topným zónám místo dvou. Pro velmi úzkou desku se doporučuje zvolit obdélníkové modely s umístěním hořáků v jedné řadě.

Pokud potřebujete úhlový povrch vaření, vyberte kolo, lichoběžník nebo obloukový model. Takže zapnete nepohodlnou oblast v plném pracovišti. Pro vložení v rohových diagonálních skříních produkují plynové, elektrické a indukční zařízení.

Panel na vaření neobvyklé formy bude stát více než tradiční obdélníkový model. Ale rozhodování o zvýraznění interiéru, nezapomeňte na praktičnost. Snadné provozování technologie by mělo stát na prvním místě.

READ  Která akční místnost má robotický vysavač

Prvky rozhraní. Několik slov o kombinovaných varných panelech

Všechno je tady jednoduché. Nyní najdete varný panel, na kterém budou elektrické a plynové hořáky. Najdete zde téměř jakoukoliv kombinaci „elektrické indukce. plyn“. Stojí za takovou možnost je řádově dražší než jeho jednodušší kolegy (asi 1000 bílý), ale proveditelnost takového nákupu budete muset určit sami.

Kombinovaný varný panel je dobrý, pokud chcete nainstalovat, například v zemi. Přerušení elektřinou mimo město se děje častěji a dodávka plynu není také všude. Někdo zatím, jistě, nakupuje plynové válce. No, někdo, možná profesionální kuchař, zná výhody a nevýhody každého typu vytápění a chce několik typů hořáků vytvořit některé speciální pokrmy. Tak si vybrat v souladu s tím, co opravdu potřebujete.

Jak si vybrat vaření panelu?

Pro harmonické vložení do nábytku byla kuchyňská deska rozdělena do dvou samostatných dílů: troubu a vařící panel, který někteří prodejci volají „vaření povrchu“ a „pracovní plocha“.

Vařovací panel instalovaný nad skříňkou mosazi a mající obecnou kontrolu s ní se nazývá závislá a ten, který je instalován odděleně od trouby a má offline ovládání. Nezávislý nebo autonomní. Knoflíky a řídicí zařízení závislého varného panelu jsou umístěny na troubě a nezávislé. Na samotném panelu.

Ruský trh nabízí bohatý výběr vestavěných vaření panelů a kuchyňského nábytku. Můžete si objednat výrobu kuchyňského sluchátka vybaveného domácích spotřebičů dle Vašeho přání. Ale častěji potřebu nákupu jednotlivých vaření panelů pro vložení stávajícího kuchyňského nábytku.

Kuchyňský nábytek a domácí spotřebiče musí být harmonizovány mezi sebou, takže být v kuchyni byl pěkný. Standardizované velikosti vložených zařízení jsou v souladu s velikostí velikostí v nábytkových skříních. To vám umožní skládat povrch vaření ve vašem vlastním chuti standardizovaných modulárních varných panelů.

Vestavěné varné panely mají pravoúhlé a 6-třídroční formy. Šířka obdélníkových panelů se pohybuje od 25 do 90 cm, hloubka. asi 60 cm. 6-faceted panely volání „buněčné“, protože pracovní plochy shromážděné z nich se podobají beesh buněk. Obdélníkové varné panely s šířkou 2 koně asi 30 cm ve vzhledu připomínají domino klouby. V 90. letech, takové moduly nazvané „Domino“.

Vložené moduly mají jiný účel. Kromě varných desek s elektrickými a plynovými hořáky nabízí trh embedded grily, fritézy, parníky a mušle s vyhřívanou vodou. Vložené moduly umožňují sbírat pracovní plochy jakýchkoliv konfigurací a velikostí v závislosti na oblasti kuchyně a vaší představivosti. Obdélníkové moduly mohou být instalovány podél pracovní plochy nebo přes pracovní plochu. Topné zóny mohou být umístěny kompaktním polygonem, úhlem, květem, hadem nebo věnec.

Jeden z modulů na povrchu vaření může být vybaven zařízeními pro správu jiných modulů. Tento modul umístí ovládací panely a LED diody, které vás informují o stavu každé oblasti vaření. Světelný dotek prstu lze vybrat libovolnou funkci a nainstalovat potřebné parametry.

Hlavní kritéria při výběru vloženého panelu vaření jsou jeho základní funkční charakteristiky. Dalšími důležitými ukazateli jsou bezpečnost, spolehlivost a trvanlivost, jakož i pohodlí použití (včetně jednoduchosti řízení a nezaměstnaných hygienických čištění).

Kotle, jako jsou větrné skříňky, jsou elektrické, plynové a benzoelektrické. Pro výrobu skříně HOBBONE, uhlíková ocel s smaltovaným povlakem, nerezovou ocelí s matným nebo lesklým povrchem, skleněné keramiky různých barevných odstínů, slitiny hliníku se speciální povrchovou úpravou.

EMALEV potažené panely pro estetické a hygienické ukazatele splňují požadavky širokého spektra kupujících, vydrží tepelné a mechanické zatížení vyplývající z provozu a za cenu nejlevnějšího.

Při výrobě ocelových vaření panelů je dobrá smalma používána ruskými kupujícími (jako na smaltovaných pokrmech) a více technologického polymerního práškového povlaku. Polymerní povlak je poškozen, když je vystaven kyselině octové nebo citronové šťávy a rychle se zdá. Horké smaltování jsou pevnější a odolnější vůči kyselinám a tuky než polymer, ale také křehčí. V případě náhodného poklesu závažné pánve se na něm mohou dojít.

Emale povlaky mají široký barevný gamut. Barevné panely jsou ve velké poptávce. Nejvíce hygienická a běžná bílá barva se stává méně populární kvůli skutečnosti, že každý sorinka je na něm patrný. Ale pro úhlednou milenku to není chyba.

Smalty panely s vložkami z tvrzeného skla mají vyšší estetický odvolání. Plynové panely takového designu dostaly název „plyn na sklo“. Skleněný povrch je snazší udržovat čisté. Barevné tvrzené sklo má vysoké spotřebitelské vlastnosti a různé barevné gamut. Žlutá, modrá nebo modrá barva temperovaného skla na vařícím panelu může dát vaší kuchyni individuální chuť.

READ  Jak vybrat stolní ventilátor podle příkonu

Nerezová ocel má vysokou pevnost, hygienické a estetické vlastnosti, odolnější vůči účinkům kyselin a nebojí se šoků, ale stojí více smaltovaných. Je snazší prát, ale je těžké udržet třpytky na leštěném povrchu. Stopy prstu zůstávají na lesklém povrchu. Pro péči o nerezové oceli jsou nutné speciální detergenty.

Skleněné keramické panely mají vyšší hygienické a estetické ukazatele než ocel, ale jsou dražší. Jejich povrch se rychle zahřívá, rychle se ochladí a zahřívá v jednom vertikálním směru dobře. Vzhledem k nízké tepelné vodivosti skleněné keramiky v horizontálním směru zůstává plocha deska ve vzdálenosti 1,5-2 cm od topné zóny téměř studené.

Plynové a elektrické panely vaření ze skleněné keramiky jsou nejčastější na ruském trhu. Skleněné keramické panely nabízejí: AEG, Bosch, Gaggenou, Hansa, Kaiser, Kuppersbush, Miele, Siemens, Zigmund Shtain (Německo); Ardo, Ariston, Bompani, Candy, De Dietrich, Indesit, Nardi a Zanussi (Itálie); Brandt (Francie), Electrolux (Švédsko), Fagor (Španělsko), Gorenje (Slovinsko), Novovyatka a ZVY (Rusko), Hephaest (Bělorusko) a řada dalších výrobců. Pro výrobu sklo-keramických panelů, všechny firmy používají stejné materiály z Německa, Francie a USA. Tak levné kvalitní panely se neliší od drahé.

Typy povrchů

Povrchy vaření jsou rozděleny do závislých a nezávislých. První nemá vlastní ovládací panel. je kombinován s ovládacím panelem na vložené troubě. Tato volba je menší než nezávislé povrchy.

Nezávislé povrchy mají vlastní ovládací panel nebo vpředu. To může být smyslové nebo otočné regulátory. Takové panely mohou být instalovány bez instalace trouby nebo na různých místech. například trouba může být ve vestavěném skříni a povrch vaření je ve zdi nebo uprostřed kuchyně (pokud to není jen to není povrch plynu).

Také panely se liší podle typu připojení a principem provozu. Můžete splnit 4 typy zařízení:

První věc k určení typu připojení. Pokud je v domě nebo bytu možnost připojit pouze elektrický sporák nebo povrch, plyn nemůže být instalován.

Pokud se můžete připojit k plynovodu s plynovým plynem nebo pomocí plynových válců, kupující často si vyberou povrch plynu. Někdy však i když je v kuchyni plyn, najdete elektrický povrch vaření.

Plynové povrchy se vyznačují okamžitou intenzitou ohřevu. stačí otáčet regulátor tak, aby plamen zvyšuje nebo snížena. Někdo jako vaření téměř na „živý“ oheň. Plynový povrch je také vybrán pro ekonomiku. využití nákladů na plynu levnější ve srovnání s elektřinou. Nicméně, elektrické povrchy mají své vlastní nuance.

Od elektrických plynů se rozlišují přítomností obvyklých vyčnívajících hořáků a litinových nebo smaltovaných ocelových mřížek. Povrch panelu může být nerezová ocel, se zesilovacím povlakem a bez, stejně jako sklo nebo skleněné keramiky. Kontrola. mechanické regulátory otočných regulátorů, někdy můžete najít dotykové tlačítka.

 • hospodárný;
 • Rychle vařící voda a topná nádobí;
 • nezávisí na přerušení výkonu;
 • Snadné nastavení plamene;
 • Nejčastěji jsou náklady nižší než u modelů elektrických a indukčních modelů.
 • Méně bezpečné ve srovnání s elektrickým kamenem. únik plynu není vyloučen;
 • Ne všude existuje možnost spojování plynu;
 • Přísné provozní požadavky: Kuchyň by neměla být kombinována s rezidenčním pokojem (obývací pokoj nebo jídelna) a měl by mít dveře.

Elektrické povrchy jsou vhodné, protože mohou být instalovány téměř všude, kde je dobré zapojení, což je zátěž více než 3,5 kW (obvykle třífázový), včetně nových domů s vysokou nadmořskou výškou, kde je plynu nemožné z technických důvodů.

Oni, jako plyn, mohou být s pracovním povrchem nerezové oceli, s povodlem a bez něj. V tomto případě budou hořáky vypadat jako prasečkové palačinky. Je to levná a dostatečná odolná volba, časově testovaná. smaltovaná a nerezová ocel vypadají dobře s řádnou péčí, kromě toho může být připraven na prasečkové palačinky v téměř jakýchkoliv kovových jídlech.

Skleněné keramické povrchy nemají vyčnívající prvky. ve většině případů i ovládací panel, které mají smyslové. Takové povrchy jsou vhodné pro jakýkoliv vnitřek, vyznačuje se snadným purifikací během čištění. Díky hořákům různých velikostí a schopnost kombinovat dva hořáky v jednom velkém, můžete použít nádobí různých průměrů a tvarů.

Sklo-keramika vyžaduje nádobí s rovnoměrným a vhodným pro průměr označených hranic, takže musíte zapomenout na babiččiny palačinky a hostující hrnce, pokud nemají ideální čirý dno. Jinak mohou poškrábat povrch. Také rozlité tekutiny a výrobky lépe odstranit, zatímco sporák je stále horký, jinak sání skvrny, zejména ty, ve kterých je cukr, může poškodit povrch po ochlazení.

 • Snadno připojeno (pokud existuje vhodné zapojení);
 • bezpečnější (neexistuje žádná hrozba úniku výbuchu, jsou modely se zbytkovým indikátorem tepla a automatickým odpojením);
 • Levné modely s „Pancas“ jsou vhodné pro starší osoby nebo do chaty;
 • Skleněná keramika se snadno čistí a zapadá do jakéhokoliv interiéru.
 • Elektřina je dražší než plyn;
 • Voda se blíží pomaleji než na plynových nebo indukčních panelech;
 • Palačinky se pomalu zahřívá a ochladí, takže moc nebude pracovat okamžitě;
 • Skleněné keramické povrchy mohou vyžadovat nákup nových jídel;
 • V domech se starými elektroinstalací se musíte připojit k samostatnému vedení s uzemnění a odolností vůči vysokým zatížením.
READ  Jaké nádobí je vhodné pro varnou desku

Indukční panely na první pohled, je obtížné rozlišovat od běžného skleněného keramiku. Pod sklenkou obyčejného povrchu jsou spirálové topné těleso skryté, někdy pásky (hi-světlo) nebo halogen, který ohřívá povrch sám v zóně hořáku.

Indukční hořáky jsou uspořádány odlišně: pod sklem je magnetická cívka, která interaguje, když je proud dodáván s dnem nádobí, vytápění. Podobný princip operace se používá v bezdrátovém nabíjení, pouze tam přijímač v baterii se nezahřívá, ale nabíjení zařízení. Samotný povrch vaření zůstává studený, mírně ohřev pouze z kontaktu s horkými pokrmy, tak uniklé mléko nebo polévka nezpůsobí její poškození.

Indukční povrchy rychle zahřívají nádobí a připravují jídlo, úsporu elektřiny. Hořák téměř okamžitě reaguje na změnu výkonu, téměř jako plyn. Indukční deska lze aktivovat připojení k obvyklé sítě 220 V prostřednictvím samostatného počítače na štítu, ale bude vyžadovat profesionální instalační dovednosti.

Pro použití na indukční desce můžete potřebovat nové nádobí. Je možné použít starý, pokud má hladké hladké dno bez škrábanců, konvexití a nedostatků, ke kterému se magnet narodil.

 • 1,5krát ekonomičtější než běžné elektrické povrchy;
 • bezpečný (žádný plyn, nesmí povrch);
 • Rychle a rovnoměrně vyhřívané pokrmy a produkty v něm;
 • rychle reagovat na změnu výkonu;
 • Můžete si koupit kovový adaptér a použít obyčejné pokrmy;
 • Nebojte se dostat výrobky a kapaliny na jeho povrchu.

Odborník radí. jak vybrat varnou desku | Bosch domácí spotřebiče

Výpočet parametrů varné desky

Před zakoupením oblíbeného produktu musíte nejprve provést několik důležitých měření. Pracovní plocha může být podmíněně rozdělena do některých zón: mytí, vaření, sporák a prostor od sporáku ke zdi. Mezi mytí a kamenem). Šířka druhé by měla být nejméně 70 cm, aby byla zajištěna vysoká úroveň bezpečnosti při práci a ponechání dostatek místa pro uložení desky a výrobků.

Prostor mezi panelem a stěnou je stejně důležitý. Je nutné ponechat alespoň 30 cm pro snadné použití této oblasti. Pro výpočet optimálních rozměrů zařízení je tedy nutné přidat k sobě takové ukazatele: velikosti mytí, řezacího stolu a prostoru mezi sporákem a stěnou. Výsledné číslo je převzato z dobře známé délky pultu nebo místa, kde bude umístěna.

Doporučení pro výběr zařízení

Následující tipy nepomohou být mylné při nákupu kuchyňských spotřebičů:

 • Počet požadovaných hořáků závisí na počtu jídel, které budou připraveny současně. Neexistuje žádný smysl v nákupu zařízení s nadbytečnými hořáky a péčí o drahé centimetry na headsetu.
 • Pokud tloušťka varné desky překročí odpovídající indikátor tabulky, budete muset zakoupit falešný panel pro zavření vnitřku zařízení.
 • Falešný panel je také nutný při instalaci zařízení přes myčku. V opačném případě se technika může roztavit před neustálým vytápěním.
 • Tradičně se vařící panely jsou umístěny nad troubou pro snadné vaření. Ale není vždy nutné dodržovat toto pravidlo. Moderní možnosti zařízení umožňují umístění téměř kdekoli pro pohodlnou práci hostitele.

Barevný roztok Panel

Široká škála zařízení na prodej umožňuje spotřebitelům věnovat pozornost nejen k rozměru a funkčnost, ale také zvolit návrhář design. Často kupující rozhodnout o koupi panelu pod barvou stolu, zatímco ostatní uživatelé raději zobrazí možnosti kontrastu.

Klasickým řešením je panel s bílým smaltem, který je dokonale kombinován s dřevěnou povrchovou úpravou a lehkými vnitřními prvky. Povrch oceli patří k univerzálním možnostem. Pro minimalistický design a styl jsou skleněné sklokeramické panely perfektní. Také popularita je získávání výrobků ze zrcadla tvrzeného skla, přitahují pozornost spotřebitele kvůli malým nákladům a krásným vzhledem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS