Jak si vybrat velikost krytu pro mikrovlnnou troubu

Spálil mikrovlnnou desku v mikrovlnné troubě: co a jak nahradit

Pokud mikrovlnná trouba začne dělat praskliny během provozu, a jiskry se vydávají za dveřmi, hlavním důvodem je poškození slídící desky. Mnozí raději se obrátí na mistra, ale pokud je to žádoucí, opravit mikrovlnnou troubu lze opravit doma. Je však důležité objasnit předem, co může být nahrazeno mikrovlnnou troubou v mikrovlnné troubě.

Uvnitř každé mikrovlnné trouby je magnetron. mikrovlna generující zařízení. V oddělení pro zahřátí vlny projít vlnovodem, vchodem, do kterého je jen pokryté talíř slídy.

Tato deska provádí několik funkcí:

 • Chrání mikrovlnný generátor z účinků vysoké teploty, když se vyhřívají nádobí;
 • Stejně distribuované mikrovlny po celé pracovní komoře;
 • Chrání magneton z pádu kapek tuku a parních částic.

Hlavním důvodem, proč se mikrovlnná trouba používá pro mikrovlnnou troubu. její bezpečnost a hygiena. Tento materiál může odolávat vysokým teplotám, průhledným mikrovlnámám, ale neprochází elektřinou. Kromě toho, že slíčka se vyznačuje nízkou cenou.

Důležité! Singing Plate. extrémně důležitý prvek, který vždy udržuje čistý. Koneckonců, vodní kapky, zbytky tuku nebo potravin mohou deformovat slídu. K elementu sloužil co nejdéle, když se nádobí léčí, je nutné použít speciální plastové víko.

Jak si vybrat správné víko?

První PT Při výběru zařízení musí být ověřeno pro dodržování velikosti toalety. Tento okamžik je zaměřen na paměti, že standardizace takového vybavení je poměrně podmíněná. Tato funkce může vést k urážlivým chybám. Jak je uvedeno výše, vyvážená volba, pokud je produkt mírně obrovský než samotný záchod.

Kromě toho by měly být další okamžiky udržovány pod kontrolou:

 • Komfort k použití. To platí nejen správným formulářem a kontrolou ostrosti závěrečného zvuku. otravuje mnoho uživatelů. Navíc stojí za to věnovat pozornost inspekci pro přítomnost / absenci drsnosti, jar, protože takové nevýhody jsou významným mínusem.
 • Funkčnost, která by měla sto procent splňovat požadavky budoucích kupujících.
 • Estetika. Kryt, nepočítá to, co bych měl jako budoucí majitelé, by měl zapadnout do interiéru koupelny.

Pokud klient může přidělit kulatou částku na nákup krytu, musíte se podívat do funkčních produktů, protože jsou schopni poskytnout podstatně větší úroveň komfortu než běžné zařízení.

Odrůdy instalatérských zařízení

Do dnešního dne jsou pro toalety dodávány pouze elektrické modely a namontované možnosti. Pro každodenní instalatérství musí být sedadlo vybráno samostatně.

Ale osoba, která chce takový výrobek získat, není komplikovaná, protože při nákupu pouze několik důvodů by mělo být zváženo: Rozměry, tvar, výroba materiálu, funkčnost.

Jinými slovy, vše, co je vyžadováno od budoucího kupujícího, je spolupracovat nezbytné vlastnosti týkající se čtyř různých skupin, spolu a bude možné zakoupit vyváženou verzi produktu, který bude dlouhodobě sloužit.

Několik slov o funkčnosti produktu

Moderní kryty jsou schopny zajistit nejen výkon běžných operací, což významně rozšiřuje své schopnosti.

Co mikrovlnná trouba je lepší koupit? Volba | Recenze | Firmy

Například mikrolift nebyl vzácný. Jeho úkolem je snížit víko bez jakýchkoliv ostrých a žádných dalších zvuků, které jsou depresivní rysy mnoha příslušenství pro toalety. Tento mechanismus navíc chrání konstrukční prvky z poškození.

Funkční produkty, vybavené bidety, ovládací panel, další technologická řešení jsou nutnější.

Použití svého uživatele je schopen nastavit teplotu ohřevu vody, aktivovat různé funkce, v polovině, z nichž ovločení, odvodnění. Snadné ovládání výšky krytu, program automatického uzávěru, otevírání, nastavit jiné příkazy.

Rozpočtová verze plastu

Plast má pouze jednu základní výhodu. jeho nízkou cenu. Ve stejné době, všechny technické vlastnosti jsou průměrné. Kromě toho je citlivé i na mechanické mechanické účinky, protože jeho většina naložená část je často lámací. prvek upevnění na záchod.

READ  Jak vybrat fén na kudrnaté vlasy

Dekorativní vlastnosti tohoto materiálu jsou poměrně nízké. Úroveň komfortu je také vypočtena na zápory alespoň některé plastové víčko. jsou chladnější z jiných druhů.

vybrat, velikost, krytu, mikrovlnnou

Všechny výše uvedené ukazují, že plastové zařízení by mělo být zacházeno velmi přesně a pouze v tomto případě bude sloužit poměrně dlouhou dobu a bude mít slušný pohled.

Jak si vybrat talíř pro mikrovlnnou troubu?

Jakmile deska v mikrovlnné troubě nezavolá: a skleněnou misku a paletu v mikrovlnné troubě a spřádací stůl. V článku budeme používat všechny verbální variace označující jednu. Kulaté skleněné příslušenství v moderním sporáku.

Jak si vybrat mikrovlnnou desku?

Určete Mikrovlnnou troubu obchodní značky. Model lze nalézt na zadní straně (ten, který obvykle sousedí s stěnou) agregátu. Ale ne všechny online obchody vás budou moci orientovat na tato vzácná data. Proto vyzbrojte čáru a přejděte na další položku.

PSS! Jděte na katalog stránek. Tam jsou desky pro pece různých nákupních značek: Gorenje, LG, Panasonic, Samsung, Whirlpool, Horizont (Horizont), Daewoo (Daewoo).

Změřte průměr pánve. Rozměry skleněných nádobí se mohou lišit od 24,5 do 36 cm.

Prozkoumejte „úlevu“ dna desky: zda nohy rostou nebo je to naprosto ploché. Co se talíř otáčí? Zde mohou být dvě možnosti:

Na majiteli: Dolní část desky má tři vyboulení, že je splněna se závažností.

Na kříži (to se také nazývá válec): V tomto případě má mikrovlnná skleněná miska hladký dno.

„Pod kolečkem trvalo talíř? Měříme průměr dna do konvexní strany, jak je znázorněno na obrázku „.

Co dělat, když talíř v mikrovlnné troubě havaroval?

Pokud štítek praskla (nebo letěla pryč: k boji prostorové mezery), pak je třeba měřit vzdálenost od zadního panelu do dveří zařízení. Nebo: vezmeme kříž, na kterém deska ležela, a pomocí linky určujeme délku svého středu ke kolu.

Jak vyměnit desku v mikrovlnné troubě?

No, nemohli jste najít požadovanou desku (nebo nalezenou, ale počkejte asi měsíc), pak původní paleta může být nahrazena domácími. Pro to budeme potřebovat:

vybrat, velikost, krytu, mikrovlnnou

Skleněný tvar, jejichž rozměry by nepřekročily velikosti původního příslušenství a brusný papír.

V tomto designu jsme zohlednili dvě síly. tření a závažnost. Proto „domácí“ pěstuje „analog není horší, s úkolem, který byl proveden původní deska pro mikrovlnnou troubu.

Jaký druh pokrmů lze dát do mikrovlnné trouby?

Jídla, ve kterých nemůžete vychovávat / vařit potraviny:

 • Kovový;
 • Na povrchu, z nichž jsou kresby aplikovány;
 • S dekorativním blikajícím ornamentem;
 • Krystal.
 • Hrnky Babushkina. mohou obsahovat olovo.

Jídla, ve kterých můžete vychutnat / vařit jídlo:

„Hlavní věc je, že kontejner je tepelný odolný (maximum teploty. 140 stupňů) pro vytápění a vaření v normálním režimu a lepší refrakterní (maximum teploty. 300 stupňů) pro gril nebo konvekce ».

AP Servis: Jak vybrat mikrovlnnou troubu?

 • Běží na vysoké teploty sklo a oheň.
 • Plastové nádoby, na kterých existuje „termoplastická“ nebo „douroplast“ označení.
 • Silikonové formy.
 • Speciální označené lepenkové žlaby.

Známky, které budou hlásit, že se jedná o mikrovlnné pokrmy

Pokud používáte plastová nádobí, musí být odolné proti teplu a označené takovými obrázky s odpovídajícími nápisy:

Pokud jsme se potkali takové označení na povrchu plastové nádoby, pak jej v žádném případě nevystavte vysokofrekvenčním vlnám. Značka označuje, že kontejner je vhodný pouze jako nesoucí studené potraviny.

Jak zkontrolovat, zda je kontejner vhodný pro vaření v mikrovlnné troubě nebo ne?

Vezměte si sklenici vody a „experimentální“ desku.

Zapněte zařízení po dobu jedné minuty. Dejte nejvyšší teplotní režim.

Kapacita zůstala chladná?. Je možné v něm zahřát. Vyhřívaná deska?. Je lepší ji aplikovat na teplá jídla v mikrovlnné troubě.

A konečně další malá část sovětů:

„Je nemožné ohřát nebo vařit potraviny v těsně uzavřených nádobách: tam bude“ babes „. Jakékoliv zapečetěné balení vybuchne. Platí pro klobásy, přísavky a klobásy. Před vařením potřebují propíchnout vidličku. „.

Nádobí pro mikrovlnné trouby Věda a život

Poté, co koupil mikrovlnnou troubu a zvládli režim 100% ohřevu potravin ve speciální misce, majitel po chvíli jde na chuť, začne experimentovat a jednou zahřívá kaše v lepenkovém balení z mléka.

Plastová nádobí, odolné teplotní rozsah od.40O až 140 ° C je dobré, protože to může být vloženo do trouby spolu s obsahem přímo z chladničky. Předehřejte a vařit potraviny v takových nádržích mohou být pouze v mikrovlnném režimu. V tomto případě (

Žáruvzdorné sklo. Nejlepší volba pro vaření v kombinovaných mikrovlnných troubě, takže lze použít ve všech režimech.

READ  Jaký druh extraktu vybrat, zda není ventilace

Sklenice a nádrže z jemného pěnového plastu jsou vhodné pro rychlou přípravu polotovarů v mikrovlnném režimu.

Kryt papíru s rychlou přípravnou polévkou se doporučuje poloviční otevřený, naplnit kapacitu vodou, zakryjte stejnou víčku a vložte do trouby po dobu 3 minut při 100% výkonu.

Polystyrenové nádrže mohou být použity v mikrovlnném režimu pro rychlé vytápění druhých jídel.

Pro mikrovlnné trouby se prodává transparentní polypropylenová fólie, která může odolávat teplotám do 160 ° C. Speciální struktura mikrospora zajišťuje samoregulaci tlaku páry a požadovanou vlhkost zahřívání, která chrání potravu před sušením a

Vývoj mikrovlnné trouby je obvyklé začít s vařící vodou ve standardním hubovém skle jednoduchého skla, ve kterém v stagnačních dobách prodával uhličitou vodu. Moderní verze obličejové sklenice více průhlednějšího skla je vhodná a skleněné sklo, ze kterého čaj jednou pádu, uvedení do držáku stříbrného poháru a které vaše babička sníží kruhy z těsta, když se koláče podívali. I když nemáte podobné starožitnosti, kupte podobné sklo může být v misce jakéhokoliv skladu. Takové sklo bude sloužit jako benchmark pro další výběr požadovaných nádobí (a vhodnými nádobí jsou vhodné, nejtransparentnější pro mikrovlny).

Naplňte sklenici vodou a vložte do trouby blízko nebo uvnitř nádobí, jehož vhodnost chcete zkontrolovat. Zapněte troubu pro 100% výkonu za 1 minutu.

Voda ve sklenici během této doby by měla být horká. Pokud se tečková jídla téměř neohřívala, znamená to, že je vhodný pro použití v mikrovlnné troubě. Silně vyhřívané nádobí, zpravidla, není vhodný pro mikrovlnné trouby. Koneckonců, jakmile se zahřeje, znamená to, že absorbuje část mikrovlnné energie a produktů v souladu se připraví déle. A topení plastových nádobí. Signál, který s delším používáním spustí tání.

Je velmi důležité, aby na nádobích používaných v mikrovlnné troubě nebyly žádné zlaté nebo stříbrné ráfky, řezy, vzorce a monogramy. Samozřejmě, že ne to je zlato a ne stříbro, je to barva, ale obsahuje kov, a proto provádí elektrický proud. A pokud jste mylně vložili do trouby taková jídla, budete ohromeni podívanou elektrického výboje, pohybující se kolem okraje a doprovází hlasitým úzkostlivým převodem. Současně, významná část mikrovlnné energie půjde do velkolepé elektrické záře a odpaření metalizované barvy, a nikoli připravit nádobí, které si myslíte. Ano, a pece mohou poškodit. Po několika takových sezeních (pokud jste zapomněl) vaše krásná jídla se zlatým řezem nebo se stříbrnými vensels bude bouchání. Ale jednou a navždy digert první pravidlo: v mikrovlnné troubě je nemožné používat předměty prováděné elektrickým proudem.

A proud se provádí nejen zlatou a stříbrnou barvu na sklo a kolo, ale také jakékoliv kovové pokrmy, kovové kryty, svorky v balení výrobků, fólie, a tak dále. A není to jen nežádoucí elektrické vypouštění, ale především v stínících vlastnostech kovu. Mikrovlny prostě nebudou moci proniknout produkty položené v kovových nádobách a jídlo, které jste nikdy, nikdy se připraví.

Kovové pokrmy v mikrovlnné troubě

Jak již bylo zmíněno, kovová jídla nelze použít v mikrovlnné troubě. Ale pravidlo by nebylo skutečným pravidlem, kdyby nebyly výjimky.

Takže polotovary nebo připravené pokrmy v jednorázových hliníkových nádržích jsou široce reprezentovány. Na nich černá na bílém je napsána, že tato jídla mohou být deflacena, zahřát, připravit se na mikrovlnné trouby přímo v balení. Ale všimněte si, že výška takových hliníkových obalů nepřesahuje dva nebo tři centimetry. A pokud odstraníte víko hliníkové fólie a obal na otočné tabulce pece, pak většina mikrovlna vyplňují fotoaparát se dostane do výrobku a bude dělat své vlastní. Je pravda, že slyšení potravin v jednorázových hliníkových jídlech zanechává více času, protože není použita veškerá energie. Ale někdy je to vhodné a odůvodněné. Ujistěte se, že hliníkové obaly při otáčení palety nemá stěny kamery kdekoli, jinak budete pozorovat ohňostroj periodických elektrických výbojů.

Vaření v jednorázových jídlech z hliníkových fólií lze výrazně urychlit, pokud jej vložíte do skleněné mísy, kde přidat vodu, aby se pokryl dno hliníkové nádoby na přibližně polovinu útulku. To zajistí jednotné ohřev dna.

Nyní je třeba uvést, že v kovových nádobách bez krytu mohou být také připraveny v mikrovlnné troubě! Není zde žádný rozpor. Argumentovali jsme, že kov nemůže být použit v mikrovlnné troubě. Ale nakonec k němu v moderních mikrovlnných pecích jsou grilované režimy, konvekce, stejně jako kombinace těchto režimů. Mohou se používat mělké kovové pokrmy, samozřejmě, je samozřejmě ohříváno, zažívá vysoké teploty vyvíjející se. Mikrovlnný režim Zde to nedává smysl zde nedává žádnou znatelnou akceleraci přípravy.

READ  Můžete na mikrovlnnou troubu umístit předměty

Zcela nevhodné pro mikrovlnnou pec. Krásná, bílá, velmi podobná smrtelné, ale můžete ho okamžitě odlišit, brát v ruce: Je to velmi lehké. Ani stojí za to testování.

Nepředávejte test ne transparentnost a některé typy keramiky. Faktem je, že složení keramiky, zpravidla obsahuje kovy. Například šálky kávy z tmavě hnědé nebo černé keramiky, když je káva připravena na mikrovlnných troubách, mohou být teplé tolik, že šálek nemůže být vzat v rukou. A káva nestačí.

Je možné zahřát nádobu víkem?

To znamená, že vlhkost se změní na pár, který může víko hromadit v nádobě, dokud jeho tlak nevidí kryt. Před tím, že je lepší než přinést, jinak bude obsah nádoby nebo kontejneru na zdi mikrovlnné trouby. Vždy otevřete víko před zahřátím nebo vařením výrobků.

Sklenici tlustých skleněných nádobí dokonale jako mikrovlnná trouba. V brýlích, deskách, dokonce i banky mohou být vytápěny, rozmrazování nebo vaření v mikrovlnném režimu. Ale pro takové režimy jako gril a konvekce bude vyžadováno tepelně odolné sklo, což se nebojí velmi vysoké teploty.

Označení

Chcete-li pochopit, vhodné kapacity pro mikrovlnnou troubu nebo ne, učit se ikony na nádobí:

 • Mikrovlnná trouba. To znamená, že oteplování, plnohodnotné vaření.
 • Nedoporučuje mikrovlnnou troubou nebo rozdrcenou značku MFC. Nádobí není dovoleno dát do mikrovlnné trouby.
 • PP a trojúhelník s šipkami, čísly 05. Toto je označení polypropylenu, které je vhodné pouze pro vytápění. Vařit jídlo v tomto misce je nepřijatelné.
 • Trojúhelník, obrázky 06 a písmena ps. Označení polystyrenu. materiálu, který nelze zahřívat. Kapacita s takovým značením je vhodná pouze pro studené potraviny.

Kromě nádobí je možné samostatně nakupovat speciální, vypočítané ultra vysokofrekvenční pece. Výběr inventáře vaření nezapomeňte věnovat pozornost přítomnosti speciálních značek (štítky). Zodpovědné výrobci, kteří se starají o jejich pověst a kvalitu výrobků značky, nápisy nebo obrázky, které naznačují vhodnost nádobí pro použití v mikrovlnné troubě. To se netýká plastu, stačí, že je odolný vůči teplu.

Jídla pro mikrovlnné pece jsou označeny následujícím označením:

 • Mikrovlnná trouba. Toto znamení na nádobí znamená, že je vhodný pro vytápění potravin a vaření. Pokud je taková značka překročena, znamená to, že kapacita nemůže být použita v mikrovlnných pecích.
 • Nedoporučuje mikrovlnná trouba. Označení nádobí pro mikrovlnnou troubu označuje, že se nedoporučuje používat pro mikrovlnnou troubu. A naopak, pokud je napsána doporučená mikrovlnná trouba, pak nádobí jsou vhodné pro takové pece.
 • Pp (polypropylen nebo polystyren). Buďte opatrní s takovým označením. Jídla nelze používat v mikrovlnné troubě. Kapacity nejsou vhodné pro horké produkty nebo nápoje. Můžete je použít pro ukládání studených potravin a sendvičů.

Skutečnost

Uvnitř mikrovlnné trouby velmi málo prostoru. A pod víkem je velká koncentrace páry, díky nimž dochází k vytápění rovnoměrně.

Je pravděpodobnější určitý případ skutečnosti, ale stojí za to zvažovat.

Uvnitř mikrovlnné trouby je magnetron, který vytváří magnetické vlny na zahřáté jídlo. Pro ochranu před přehřátím magnetronů stojí slídící deska.

Singing Plate je ochranná obrazovka. Netoleruje vlhkost. Z vlhké desky je deformováno a horší chrání magnetron. (Nikdy mokré slídu!) Takže víko chrání desku před kapkami vlhkosti a tuku.

Je také s větší pravděpodobností konkrétní případ skutečnosti, ale je také nezávislý. V mikrovlnné troubě jsou místa, která nelze umýt. Zmírnění, aby je umyli, můžete jen zcela neposlouchat mikrovlnnou troubu. Jedná se například o grilovací lampy, které mají většina z vás.

Jak vidíte, gril je chráněn mřížkou, která nemůže být odstraněna zevnitř. není možné je přiblížit, aby se mytí.

Když zřídka používáte a spusťte funkci „Gril“, pak zmrazené kousky potravin začnou hořet. Zdá se, že silný zápach Gary.

Omlouváme se za mírně špinavou mikrovlnnou troubu ve fotkách, již opravena.

Mikrovlnná trouba. nezávislý produkt, který může pracovat bez víka. Víko je pouze další příslušenství. Použijte jej nebo ne. volba každého.

Nechte členění obejít své mikrovlnné trouby a dobrou náladu!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS