Jak si vybrat výfukový ventilátor v koupelně

Pravidla pro výběr tichého ventilátoru pro koupelnu. pořadí nejlepších modelů

Tichá práce ventilátoru pro koupelnu je zajištěna svým designem. Z standardních modelů se takové zařízení rozlišuje třemi funkcemi. Vyberte si nejlepší model pomůže navrhovaným hodnocením.

Neustálý dopad dráždivého zvuku negativně ovlivňuje zdraví. Chronická únava, depresivní stavy, migrény jsou jen některé problémy. Protože klidné fanoušky pro koupelnu nebo kapuci. vynikající verzi pro osobu v 21. století.

Design dává fanouškům příležitosti pracovat téměř naprosto tiše. Ve srovnání se standardními modely v tichu jsou 3 rozdíly:

 • Montáž motoru na pouzdro tichého ventilátoru. Je upevněna na gumových rukávech. Je to oni, kdo uhasí vibrace.
 • Motor, který je vybaven pravým tichým přístrojem pro koupelnu. Má více a má pevný plastový design. Elektrický přístroj zbavený disparistických spojů s výhledem na roky.
 • Použití vysoce přesných ložisek. Vyrovnávají hrubý bití motoru a sníží hladinu hluku. Chraňte před nevyváženými, tak mnoho let.

Výfukový ventilátor, který firemní volba

Při nákupu výfukového ventilátoru se doporučuje omezit výběr pouze spolehlivých výrobců výrobců. Společnosti zapojené do vývoje a výroby ventilačních zařízení poskytují lepší kvalitu.

V top populárních výrobců, odborníci zahrnuty:

 • Otvory. Bezpodmínečný vůdce domácích i zahraničních trhů, a to jak v kvalitě, tak sortimentu. Společnost má vlastní vědeckou a výrobní základnu v Evropě a nezávisle vyrábí všechny typy zařízení, od domácnosti do průmyslových zařízení. Vlastní značky domény, Alvetern, X-Vent, Airvents and Plast.
 • Soler Palau. Jedním z konkurenčních výhod společnosti je stálý výzkum, vývoj a realizace moderních technologických řešení. Společnost se snaží o kvalitě, výrobní zařízení se nacházejí v Evropě, v USA, Číně a Singapuru. Soler Palau produkty v 90 zemích světa jsou dodávány, kde využívá stabilní poptávku.
 • Blauberg Quatro. Společnost vyrábí moderní energeticky úsporné ventilační zařízení domácnosti a průmyslové třídy. Kromě vynikající německé kvality jsou kupující nabízeny různé barevné řešení a vypracovali stylový design.
 • ÉRA. Společnost vyrábí zařízení pro ventilační systémy od roku 1997, což rozvíjí linku až do výše 2 000 položek. Výrobky ERA jsou dodávány v 50 zemích světa, společnost provádí aktivní exportní politiku, která vyžaduje kontrolu kvality v každé fázi: od vyvíjení před testováním. Spolehlivost a stabilita v práci přinesl značku vůdcům na ruském trhu.
 • Electrolux. Švédská společnost. světový lídr ve výrobě domácích spotřebičů. V rozsahu značky tisíce produktů pro různé účely, včetně domácího vybavení pro větrání. Za sto let existence společnost nahromadila bohaté zkušenosti, obdržel mnoho ocenění a pojistného. Neexistuje otázka pochybností, takže kupující si vyberou electrolux.
READ  Jak si vybrat palivový kotel

Jak si vybrat optimální model?

Řešení koupit výfukový ventilátor pro koupelnu. krmený, protože v obchodě budoucích vlastníků, s největší pravděpodobností bude čekat na překvapení: Je to řada modelů, ve kterých není tak snadné zjistit. Proto kupující nevyhnutelně vyplývají první otázku. jaké zařízení bude nejlepší pro konkrétní „mokré“ místnost?

Prodejní asistenti také nejsou schopni dát argumentovanou odpověď, protože mají hojnost „různých“ produktů, které jsou schopny způsobit obtíže. V tomto případě před cestou odebráním (včetně virtuální) je nutné pochopit hlavní charakteristiky zařízení, která jsou navržena tak, aby zachránila koupelny.

Odrůdy fanoušků pro výfuk

Všechny modely se vyznačují vzhledem, princip akce, způsob fixace, umístění. Fanoušci jsou režijní a kanál:

 • Opětovná zařízení jsou instalována u vchodu do ventilačního kanálu;
 • Kancelové struktury jsou upevněny uvnitř, takže jsou ve stejné rovině se stěnou.

Optimální možnosti koupelny soukromých domů nebo bytů bude první zařízení, protože se liší jednoduchostí instalace. Kanálové ventilátory. jediný výstup v případě, že komplex, rozvětvený ventilační systém je organizován v domě.

Instalace výfukových zařízení je možné na stěně a stropu. Stěnové modely jsou optimální pro apartmány. Pro soukromé domy ve většině případů získávají stropní ventilátory, protože ventilační systém se často vylučuje přes nebytovou podkrovní místnost.

Axiální a centrifugální (radiální) modely, polstrované a superobat. První druh je v malé velikosti, stejná produktivita, střední hladina hluku přijatelná cena. Axiální výfukový ventilátor pro koupelnu je proto častěji kupovat apartmány. Pro domy, které mají několik podlaží, ideál bude odstředivým zařízením. Tyto fanoušky jsou schopny pohybovat vzduchové hmotnosti ve značných vzdálenostech.

Důležité vlastnosti zařízení

Výfukový ventilátor pro koupelnu je prostě povinen vyrovnat se s jeho prací. Aby přístroj účinně odstranil vyhořelého vzduchu, ale nevyvolával sebemenší problémy, pozornost několika charakteristikám okamžitě.

Bezpečnostní

Mokré prostory vyžadují vysoce kvalitní ochranu všech elektrických spotřebičů: od vývodů, přepínače do praček. Výfukový ventilátor není výjimkou, protože sprej při užívání duše se může dostat na zařízení, které se nachází poměrně vysoká. V tomto případě musí mít vysoké riziko zkratu, takže zařízení musí mít bezpečnostní třídu alespoň IP44 pro koupelny.

Výkon

Tento indikátor ovlivňuje velikost místnosti, stejně jako průměr kanálu, ke kterému bude zařízení namontováno. Určete si vlastní, které zařízení je zapotřebí konkrétní místnost, poměrně jednoduché.

 • Nejprve určete množství vzduchu. Pro toto opatření a pak sklopte výšku, délku a šířku místnosti. Protože to není vždy celé číslo, je zaokrouhleno v největší. Můžete to udělat a předem. po měření.
 • Seznámit se s konceptem „Milling of Exchange“. Podle Snip musí být vzduchové hmotnosti aktualizovány úplně a několikrát za hodinu. 6-8. Pokud se rodina skládá ze 3 lidí, pak bude dost šestimátá výměna vzduchu. Když jsou obyvatelé 4 nebo více, pak je nutné poskytnout alespoň 8násobné aktualizace.
READ  Jak zmrazit jahody v mrazničku

Výsledný objem se vynásobí požadovanou multiplicitou, čímž se získá potřebnou produktivitu zařízení. Výsledný výsledek se přidá 20% (minimálně. 15%) tak, aby se zařízení mohlo vyrovnat s prací i v nejvíce „nesnesitelných mokrých“ podmínkách. Zpravidla pro standardní koupelny vícepodlažních domů je požadováno v rozsahu 95-100 m 3 / hod. 110 m 3 / hod. Je však třeba vzít v úvahu, že příliš silný přístroj není nejlepším řešením. Takový ventilátor způsobí, že vzhled návrhu vedoucích k chladu, a také vytvoří větší hluk.

Úrověn hluku

Výfukový ventilátor pro koupelnu nemůže být velmi hlasitý. Samozřejmě, koupelny nebo koupelny. pokoje, ve kterých nejsou delší dobu zpožděna, takže tato charakteristika stále odkazuje na sekundární kritéria. Prezentovány jsou však požadavky na hluk výfukových ventilátorů.

35 dB jsou považovány za optimální, protože tato úroveň zaručuje větší pohodlí návštěvníků na „mokrý prostor“. Pokud indikátor překročí tuto hodnotu (40 dB nebo více), bude přístroj mít dráždivý účinek i s relativně krátkodobou depresí v koupelně. Možný důsledek. bolest hlavy. Můžete najít „tiché“ zařízení: jejich hladina hluku je 20-25 db.

Další možnosti

Standardní výfukové ventilátory fungují co nejjednodušší. začnou pracovat, když koupelna obsahuje osvětlovací zařízení (nástroje). Ano, zaručuje určitou úroveň pohodlí. Ale také mínus zde je nezbytný: přístroj se současně vypne se světlem, takže po koupeli nebo duši nemá čas na „spustit“ veškerý mokrý vzduch z místnosti. Připojení zařízení přes přepínač není tou nejlepší volbou a z jiného důvodu: Provoz ventilátoru není pro nic, kdyby se nájemníci dostali do koupelny na několik minut. pro mytí a čištění zubů.

Typy fanoušků pro domácnost pro koupelnu

Koupelnové fanoušci jsou rozděleni na stěny, jsou režijní a kanál.

První, jak je jasně z názvu, je připojen ke stěně do otvoru vzduchového potrubí, druhá se umístí do samotného vzduchu, a to může být jako vzduchový kanál ve stěně domu a vzduchového potrubí Centrální ventilace.

vybrat, výfukový, ventilátor, koupelně

Ventilátory stěny jsou v instalaci jednodušší, a proto mnohem častější než kanál. Kromě toho, že tyto jsou obvykle horší na hlukové vlastnosti, protože vibrace motoru, i když velmi plic, jsou přenášeny vzduchovým potrubím, rezonováním a zesílením. Nicméně, kanálový ventilátor vám umožňuje organizovat tiché kapuce pro koupelnu, jednoduše zařízení bude vyžadovat další vibrační izolační opatření. například takový ventilátor je zabalen do vrstvy vlnité pryže.

Volba nuance

Někdy si vyberete ventilátor, který odpovídá vašim potřebám, a to prostě a jednoduše mezi množstvím produktů nabízených v obchodech dnes

Chcete-li usnadnit svůj úkol, popíšu nejvýznamnější parametry, pro které byste měli věnovat obzvláště pozornost:

Výkon

Velmi důležitá charakteristika, protože pokud si koupíte agregát s nedostatečnou produktivitou pro vaši koupelnu, bude jednoduše zbytečný, a příliš silný Přístroj bude „větrem“ extra kilowatts. Takže je lepší ne doufat v dobré štěstí, ale provést předem všechny potřebné výpočty a přesně vědět, co je potřeba nucená kapota v koupelně.

READ  Jak vypnout ventilátor na Split System

Chcete-li to udělat, spíše násobit dva indikátory:

 • Velikost místnosti. Nebo ji vidět z hlediska bytu, nebo měřit délku, šířku a výšku koupelny, pak vynásobte data získaná na sebe. Můžete mít například výraz 2 × 1,5 × 2,5 = 7,5 m3;
 • Multiplicita burzy vzduchu. Jedná se o tabulkový parametr pro koupelnu, který je roven 6-8.

Předpokládejme, že v našem případě mluvíme o velké rodině, pak 7,5 × 8 = 60 m3 / h. minimální síla ventilátoru, který je účinně vyrovnatelný s úkolem. Ale je lepší vzít to všechno s nějakou rezervou, to znamená, že model s kapacitou 80-90 m3 / h.

Měření hladiny hluku, která publikuje elektrický extrakt

Zvuky násilou více než 35 dB jsou schopny způsobit duševní poruchy od obyvatel a nervových poruch. Takže určitě zkontrolujte tímto parametrem v dodaných pokynech.

Pokud ventilátor zakoupený, pracujete, je stále příliš hlasitý, tj. Dva způsoby, které mohou pomoci:

Příklad samolepícího zvukového izolačního materiálu „Armasound RD120“

Ochrana proti vlhkosti

Mějte na paměti, obvyklý ventilátor v koupelně není lepší instalovat. Penetrace vlhkosti do elektrického spotřebiče ji nemůže přinést pouze z pořádku, ale také provokovat nebezpečnou situaci pro váš život

Proto se ujistěte, že věnujte pozornost přítomnosti dodatečné ochrany proti nadměrné vlhkosti na přístroji

Jak na správné odvětrání koupelny či WC?

Dostupnost automatizace

Zde mluvíme o tom, zda jste připraveni zaplatit za další funkce? Pokud ne, je dostačující být jednoduchý vzorek, který se zapíná a vypne současně se světlem. Je levné, ale není vždy čas vyrovnat se se všemi vlhkostí pro tak krátkou dobu.

Alternativou je dražší zařízení, ve které lze instalovat následující zařízení:

 • Časovač. V takových modelech můžete nastavit, aby se odpojil 20-30 minut později péči o koupelnu;
 • Snímač vlhkosti. Iniciuje začlenění ventilátoru pouze tehdy, když je dosažena úroveň vlhkosti určité prahové hodnoty.

Přítomnost zpětného ventilu

Dalším důležitým detailem, který zabraňuje pohybu vzduchu z větrání vrací do koupelny. Pokud kontrolní ventil není, pak se můžete seznámit s cigaret souseda, milující kouř v jeho záchodě, aniž by opustil byt.

Nejen, že je to jen nepříjemné, cigaretový kouř je také škodlivý pro astmatiky. A není známo, co „překvapení“ může být také přivezeno vzduchem prostřednictvím jiných bytů a jak snadné budou mít vliv na vaše zdraví.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS