Jak si vybrat výkonný ventilátor do domácnosti

Hodnocení podlahových ventilátorů

Horké letní dny se těžko snášejí, zejména když sedíte v kanceláři nebo doma v místnosti bez chladného vzduchu. Odborníci již dávno vyvinuli ventilátory speciálně pro zvýšení cirkulace vzduchu. Moderní ventilátory jsou kompaktní a pohodlné, každý výrobce se je snaží vybavit zajímavými a užitečnými funkcemi, takže je mnohem snazší vydržet horké dny s těmito zařízeními. Každý si může koupit malý model pro sebe, protože jsou relativně levné. Představujeme hodnocení nejlepších podlahových ventilátorů pro domácnosti a kanceláře, které lépe než jejich konkurenti splňují kritérium ceny a kvality.

Podlahové ventilátory si rychle získávají oblibu. Pozitivní ohlasy na ně, bez ohledu na výrobce a rozmanitost funkcí. V dnešním světě je velmi obtížné najít špatný model, protože vývojáři vynakládají veškeré úsilí na to, aby si jejich produkty zakoupilo mnoho spotřebitelů. Nabízíme žebříček nejlepších podlahových ventilátorů, které jsou opravdu kvalitní a odolné. Jsou vhodné pro použití v domácnosti i v kanceláři, nezpůsobují potíže při přepravě a svým majitelům budou dlouho a bez stížností sloužit.

Midea FS 4052/4053

Nejlepší podlahový ventilátor pro váš domov je k dispozici ve dvou barvách, černé a bílé. Stabilitu konstrukce v tomto případě zajišťují pohodlné nohy a protiskluzové podložky na koncích. Výšku stojanu lze v případě potřeby měnit. Levný podlahový ventilátor axiálního typu pracuje s příkonem 40 W. Mezi další funkce patří naklápění krytu a jeho otáčení. Přístroj je napájen pouze ze sítě. K dispozici jsou pouze tři rychlosti. jsou regulovány v krocích. Průměrná cena ventilátoru je 1300

 • Výšku lze nastavit;
 • snadné ovládání
 • podrobný návod je přiložen;
 • stěhování;
 • dostatečný výkon.

Má jen jednu nevýhodu: nemá dálkové ovládání.

Ani dálkové ovládání dražšího zařízení Midea by s tímto modelem nefungovalo.

Electrolux EFF-1005

Atraktivní exteriérový axiální model často získává pozitivní ohlasy pro svůj zajímavý stojan. Je poměrně vysoká, ale v případě potřeby ji lze zmenšit na velikost vhodnou pro instalaci na stůl.

Podlahový ventilátor Electrolux má výkon 45 W. Plastový kryt se otáčí a naklápí, aby poskytoval chladný vzduch do celé místnosti. Ovládání ventilátoru je mechanické. Výrobce nabízí tři rychlosti se stupňovitou regulací. Dnes si můžete koupit podlahový ventilátor levně. asi 2500 Kč

 • Elegantní vzhled;
 • funkce naklápění;
 • spolehlivé výrobní materiály;
 • vysokotlaké foukání;
 • Možnost instalace na podlahu a na stůl;
 • robustní platforma.

Jako nevýhodu uživatelé uvádějí trochu krátký drát pro připojení k síti.

Midea FS 4051

Stylový podlahový ventilátor od společnosti Midea má klasický design. Je k dispozici v bílém provedení. Kryt pouzdra lze snadno očistit od nečistot. k tomuto účelu stačí použít běžný suchý hadřík, mikrovlákno nebo vlhký ubrousek.

Axiální model s výkonem 45 W se ovládá pomocí dálkového ovládání. Má funkce naklápění a otáčení. Uživatel může také nastavit dobu běhu na určitou dobu. K dispozici jsou pouze tři režimy. normální, přirozený vítr a noční režim. Stojanový ventilátor s dálkovým ovládáním lze zakoupit za 2 tisíce korun.

vybrat, ventilátor, domácnosti
 • Návod k použití je k dispozici;
 • bohaté funkce;
 • cena odpovídá kvalitě;
 • kvalitní dálkový ovladač je součástí balení;
 • má integrovaný časovač;
 • robustní detaily.
READ  Jak ušít dokonale rovný steh na šicím stroji

Nebyly zjištěny žádné nevýhody.

Zanussi ZFF-901

Výrobek oblíbené značky, který je v internetovém obchodě k dostání za rozumnou cenu, je proslulý svým úžasným designem. Stojí pevně na kulatém podstavci. ovládací panel je umístěn přímo na ventilátoru. je zvýrazněn černě.

Axiální model pracuje s výkonem 45 wattů. Lze jej ovládat dvěma způsoby: elektronicky a dálkovým ovládáním. Maximální hladina hluku je v tomto případě 36 dB. Čepele jsou vyrobeny z čistého plastu, ale jejich vysoká kvalita neumožňuje rychlé zlomení výrobku. Celá jednotka váží 5,5 kg. Podlahový ventilátor Zanussi lze pořídit za průměrnou cenu 2700 Kč

 • vysoký výkon;
 • dostupnost nočního režimu (režim spánku);
 • přehledné zobrazení;
 • optimální úroveň hluku;
 • Design se hodí do každého interiéru.

Jedinou nevýhodou je absence montážního návodu.

VITEK VT-1948

Podlahový ventilátor Vitek zařazený do hodnocení díky svým technickým vlastnostem. Jejím výrobcem je přední domácí značka, pod jejímž jménem se vyrábějí všechny druhy domácích spotřebičů a elektroniky. Výrobky této společnosti jsou zřídkakdy hodnoceny negativně a VT-1948 není výjimkou.

vybrat, ventilátor, domácnosti

Axiální ventilátor s výkonem 60 wattů je schopen plnit mnoho užitečných funkcí. Skříň se otáčí a naklání, navíc je k dispozici časové programování. Zařízení lze ovládat pomocí dálkového ovladače nebo panelu na samotném krytu. Až tři rychlosti. nastavitelné v krocích. K dispozici je také zpoždění vypnutí. od 30 do 240 minut.

Jaký ventilátor si koupit

Nejprve se zabývejme značkami, výrobci a „rodištěm“ techniky dané značky, protože kombinace všech těchto faktorů vám hodně napoví o technice a přiměřenosti cen.

 • Tefal je francouzská značka, která je na ruském trhu velmi dobře známá. Pod tímto názvem se vyrábí kvalitní nádobí, domácí spotřebiče a příslušenství. Výroba probíhá ve Francii, v Číně a částečně i ve Francii
 • AEG je značka s více než stoletou historií. Původně 100% německá společnost (Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft), která se však v druhé polovině minulého století stala prostřednictvím fúzí a akvizic vlastněna dvěma velkými holdingy. švédskou skupinou Electrolux a německou skupinou Clatronic. Ventilátory jsou vyráběny speciálně společností ETV. Výrobní závody jsou rozptýleny po celém světě, ale vše, co se dodává do Ruska, se vyrábí v Číně.
 • Timberk je mezinárodní skupina společností se sídlem v Izraeli. Má také dceřiné společnosti v Číně (samostatně v Hongkongu), Rusku a Finsku. Holding má výrobní základny v mnoha zemích světa, včetně Ruska.
 • Dyson je velmi neobvyklá značka, protože není dílem nadnárodních korporací, ale patří jedinému člověku. britskému vynálezci Jamesi Dysonovi. Společnost se specializuje zejména na ventilátory, sušičky, vysoušeče a vysavače s netradičním principem fungování. Výrobky získaly řadu mezinárodních ocenění. Vyrobeno v Malajsii.
 • LUMME je ruská značka, kterou vlastní společnost Stingray (Petrohrad). Je to výrobce levného nádobí a malých spotřebičů. Výrobky jsou dodávány do celého Ruska a zemí SNS.
 • BIMATEK je první privátní značka, kterou vlastní obchodní řetězec Technopark, konkrétně jeho zakladatel Maxim Biriulin. Samotný název značky je tvořen spojením slov „Biryulin-Maxim-Tekhnika“. Původně byly tyto produkty zařazeny do levného segmentu, později se však dostaly do mírně vyššího postavení, blíže ke střednímu segmentu. Vyrobeno v Číně.
 • BORK je velmi známá ruská značka, která byla dlouho považována za nehoráznou „vlkodlačí značku“ kvůli své německé stylistice. Kupodivu si však spotřebiče BORK v průběhu let vysloužily převážně jen pozitivní hodnocení a nyní se řadí mezi prémiové značky. Patří do stejného Technoparku. Ventilátory jsou vyráběny ve Vietnamu výrobci OEM/ODM.
 • VES je ruská značka levných domácích spotřebičů. Pod touto značkou se vyrábí také zařízení „pro zdraví a krásu“. Značka není ničím výjimečná, pouze dobrou kombinací rozumné ceny a přijatelné kvality. Vyrobeno v Číně.
 • Maxwell je rozšířená a známá ruská značka. Patří do skupiny společností Golder Electronics Group. Stejný holding vlastní také nejoblíbenější (podle průzkumu Gallup Media) značku VITEK v Rusku. Vztahuje se k nižší cenové kategorii. Vyrobeno v Číně.
 • Scarlett. další ruská značka, která se již dávno pevně zapsala do povědomí našich krajanů. V roce 2012 získal výrobce ocenění „Výrobek roku“ právě za ventilátory. Vyrobeno v čínských továrnách na základě smlouvy.
 • Nízká cena ve srovnání s podobnými modely jiných výrobců;
 • skládací konstrukce;
 • dobře fouká;
 • velmi lehké;
 • plynulá regulace otáček;
 • Lopatky nebliká;
 • silný;
 • vypadá v pohodě.
READ  Jak si vybrat vaření a troubu

„Dyson AM06 25“

Stolní ventilátor s plynulou regulací otáček. Ovládání pomocí dálkového ovladače, který umožňuje dálkové nastavení. Plastový kryt v černé barvě.

Jak vybrat správný sloupový ventilátor

Ve většině případů jsou tyto konstrukce umístěny v úzkém podlouhlém tělese vybaveném mřížkou. Výrobek neobsahuje žádné rotující části, takže jej lze instalovat i v dětských pokojích bez obav, že se dítě o pádla zraní.

Princip činnosti je následující: elektrický rotační motor nasává vzduch z okolí do skříně a vypouští jej pod vysokým tlakem při vysoké rychlosti. Toto fungování je podobné jako u domácích topných těles. Účinnost těchto ventilátorů je skutečně velmi vysoká. Chlad se vytváří bez průvanu.

Je třeba věnovat pozornost výkonu zařízení. Čím vyšší je však tento parametr, tím více elektřiny je potřeba k jeho efektivnímu provozu. Chcete-li vypočítat optimální příkon, vypočítejte nejprve velikost místnosti a vynásobte ji šesti. výsledkem je optimální příkon pro daný ventilátor.

Výrobci nezřídka vybavují své výrobky řadou volitelných funkcí, ale je třeba si uvědomit, že to bude mít přímý dopad na cenu tohoto zařízení. Nejzákladnější stroje mají obvykle maximálně tři rychlosti, které se přepínají mechanicky. Dražší ventilátory jsou vybaveny dotykovými spínači, dálkovým ovládáním.

Mezi další možnosti patří displej s hlavními parametry zařízení, časovač, který umožňuje nastavit čas zapnutí a vypnutí zařízení. Mnoho modelů je vybaveno systémem ochrany proti přehřátí, který zabraňuje rychlému selhání motoru.

Při výběru jednotek, které jsme zařadili do našeho žebříčku nejlepších sloupových ventilátorů, jsme určitě brali v úvahu všechny tyto faktory. Zohlednili jsme však i několik dalších důležitých bodů. poměr ceny a kvality a zpětnou vazbu od uživatelů.

Hladina hluku

Pokud kupujete zařízení pro použití v obytných prostorách, mělo by být tiché. Minimální hodnota tohoto parametru je 20-30 dB.

vybrat, ventilátor, domácnosti

Funkčnost

Typ sloupového ventilátoru je poměrně univerzální. V závislosti na modelu mohou existovat možnosti, které umožňují pohodlnější používání zařízení. Je zřejmé, že čím více možností máte, tím vyšší je cena.

READ  Jak vybrat fén na kudrnaté vlasy

Nejúspornější modely mají až 3 rychlosti, které lze přepínat mechanicky. Vyšší modely lze přepínat dotykem nebo elektronicky. Většinu modelů lze navíc dodat s dálkovým ovladačem, který umožňuje dálkové ovládání jednotky. Tyto modely jsou ideální pro osoby se zdravotním postižením.

Kromě výše uvedených možností mohou mít sloupové ventilátory řadu dalších funkcí:

 • Displej zobrazující provozní parametry zařízení.
 • Časovač, který umožňuje zapnutí a vypnutí jednotky po uplynutí nastavené doby. Pomocí této funkce můžete nastavit požadovaný režim provozu zařízení (denní doba, den v týdnu).
 • Ochrana motoru proti přehřátí. Vzhledem k tomu, že klimatizační zařízení je v horkém počasí nuceno pracovat nepřetržitě, je riziko poruchy motoru dostatečně vysoké. Speciální ochranná funkce zajišťuje, že zařízení přestane pracovat, pokud se příliš zahřeje, čímž se zabrání poškození motoru.
 • Režim ohřevu ventilátorem. Zařízení s touto funkcí mohou v chladném počasí pracovat jak s topením, tak bez něj.
 • Zvlhčování vzduchu. Funkčnost ultrazvukového zvlhčovače vzduchu. zajišťují nejen optimální ochlazování vzduchu, ale také optimální vlhkost. Nejdůležitější je, že pokud je tato možnost povolena, měla by se používat pouze měkká voda bez různých chemických příměsí.

Výstup

Tento parametr je zodpovědný za stupeň účinnosti vzduchotechnické jednotky. Upozorňujeme, že čím vyšší je účinnost zařízení, tím více energie spotřebuje. Proto byste si měli vybrat tu nejlepší variantu pro váš domov, která není příliš drahá a zároveň je dostatečně účinná.

 • Určete velikost místnosti vynásobením délky a šířky.
 • Výpočet objemu. zjištěná plocha se vynásobí výškou.
 • Určení výkonu ventilátoru. Chcete-li určit minimální hodnotu, vynásobte získaný objem číslem 3; chcete-li určit maximální hodnotu, vynásobte ji koeficientem 6.

Všimněte si, že čím více osob je v místnosti přítomno, tím vyšší musí být výkon spotřebiče.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS