Jak skrýt hadici od plynové varné desky

Jak skrýt plynoměr v kuchyni: normy a požadavky oblíbené způsoby ukrytí

Renovace kuchyně je nejen nákladný, ale také časově náročný proces. Je třeba nejen vybrat nábytek a správně navrhnout rozmístění spotřebičů, ale také zajistit, aby byly plynové spotřebiče bezpečné a aby je bylo možné skrýt tak, aby vyhovovaly vašemu stylu. Musíte uznat, že vystrčení plynoměru nad pracovní desku by zkazilo vzhled i toho nejoriginálnějšího kuchyňského interiéru.

Plynová služba samozřejmě není spokojena s kreativními nápady mnoha domácností na zdobení pultů. V tomto článku vám poradíme, jak skrýt plynoměr v kuchyni, aniž byste porušili přijaté normy a požadavky. Zde je několik jednoduchých a cenově dostupných způsobů, jak zamaskovat plynový spotřebič. A také se podívejte na nuance jeho přemístění.

Závislost výběru na různých faktorech

Nejoblíbenější způsoby jsou uvedeny níže.

Získání povolení k výměně plynového potrubí

O tom, zda je převod možný, mohou rozhodnout pouze oprávněné orgány, tedy plynárenská služba vašeho města (okresu). Demontáž a montáž by měli provádět pouze kvalifikovaní odborníci. Samozřejmě nelze provést převod potrubí bez schválení.

I tak jednoduchá věc, jako je zkrácení potrubí o 10 cm, musí být schválena, protože všechny práce na plynových potrubích spadají do kategorie rizikových

Povolení se vydává v tomto pořadí:

 • Zjistěte si kontaktní údaje na plynárenskou společnost v místě vašeho bydliště, kontaktujte ji, vysvětlete jí situaci a poraďte se s ní.
 • Vypracování žádosti (standardní formulář), která „zahajuje“ schvalovací proces.
 • Na základě žádosti se k vám domů dostaví zástupce plynárenského úřadu. Čas bude stanoven předem.
 • Specialista prověří situaci, vyslechne vaše požadavky a zodpoví dotazy. Často se v této fázi musí plány změnit, protože požadovaná přeložka nesplňuje bezpečnostní požadavky (předběžná studie pravidel pro instalaci plynovodu tento nepříjemný okamžik ušetří).
 • Schválení konečného plánu přemístění, vypracování odhadu. Poskytovatel služeb se postará o veškeré papírování. Bez souhlasu pronajímatele nebudou prováděny žádné práce.
 • Pokud jste s podmínkami převodu spokojeni, zaplatíte poplatek za službu podle účtenky a dohodnete se na termínu zahájení prací.
READ  Jak správně vložit mlýnek do multifunkčního mlýnku na potraviny

Schvalovací řízení trvá obvykle několik dní a může se protáhnout z jediného důvodu: pokud vlastníci nemovitostí a zástupci plynárenského úřadu nenaleznou kompromisní řešení.

Důvodem k odmítnutí přesunu potrubí mohou být jakékoli faktory, které porušují normy pro instalaci plynových sporáků (kotle, měřiče, sloupy).

Jaký styl použít při renovaci kuchyně?

Doporučujeme vám podívat se na tři možnosti, které jsou pro kuchyň ideální:

 • Provence. pro malé kuchyně. Převládá bílá barva, květinová aranžmá nebo zátiší;
 • Country. je laděno do jemných barev: modré, broskvové nebo bílé. Nevěnujte pozornost barvě spotřebiče. je ukryt ve skříňce;
 • podkroví. v tomto případě není nic skryto a všechny inženýrské sítě jsou zvýrazněny. Sloup je vyzdoben tak, aby vypadal jako high-tech přístroj.

Jak skrýt složité sítě potrubí

Nejtěžší je uzavřít spleť trubek, ventilů a konektorů tak, aby nedošlo k porušení SNiP a pokynů. Problém komplikuje přítomnost kotle a měřiče.

Skrývání „efektních křivek“ zařízení v sádrokartonové nebo kovové skříni je porušením všech pravidel. Při další kontrole kontrolní orgány zjistí porušení předpisů a udělí pokutu.

Pokud chcete instalovat plynové potrubí do krabice, musíte postupovat podle níže uvedených pokynů.

skrýt, hadici, plynové
 • Pro konstrukci vždy používejte nehořlavé materiály.
 • Všechny ventily, kohouty, vodoměry a armatury, jako jsou podložky, spojky, redukce, zátky, musí být snadno přístupné.
 • Veškeré přeložky a řezání potrubí provedou odborníci po schválení projektu plynárenským úřadem.

Někdy je jednodušší utěsnit celou stěnu sádrokartonem a v rámu udělat malé poklopy s dvířky, kterými budou přístupné všechny potřebné ventily, měřiče a další předměty.

 • Nevýhodou tohoto řešení je zmenšení místnosti, potíže s legalizací přestavby, stavební práce a dodatečné náklady na nákup materiálu.
 • Nejjednodušší způsob, jak zakomponovat trubku do interiéru, je natřít ji v barvě kuchyňské linky nebo čalounění. Můžete ji pestře ozdobit ornamenty, barevnými nitěmi nebo umělými liánami. Volný let fantazie pro lidi, kteří rádi vytvářejí mistrovská díla vlastníma rukama.
 • Kotel, ohřívač vody a další průmyslové vybavení lze snadno začlenit do interiéru, pokud je kuchyně zařízena v podkrovním stylu. Umožňuje také použití vysokých kolejnic, kovových dílů a vystavených technických zařízení. Na fotografii není plynové potrubí v kuchyni atraktivní. Je zdobena policemi a zábradlím.
 • Pokud klient nechce nechat zařízení na očích nebo pokud styl vyžaduje lakoničtější řešení, mělo by být vše ukryto za fasádou.

Při individuálním objednávání kuchyňského nábytku lze horní a dolní skříňky naplánovat podle velikosti stávajícího vybavení v prostoru, kde jsou seskupeny trubky a ventily. Nejdůležitější je, aby byly spotřebiče snadno přístupné pro kontrolu.

READ  Jak skrýt kotl v koupelně

Důležité. Pro cirkulaci vzduchu vložte do dna a střechy skříně, která kryje plynový kotel, větrací mřížku. Nebo do nich udělejte řezy. To podporuje větrání vzduchu.

skrýt, hadici, plynové

Trubka je součástí interiéru

Použití dekorativních textilií

Díky této dekorativní variantě se komunikační vedení organičtěji začlení do interiéru. Zde je také mnoho možností. Nejoblíbenějšími materiály jsou motouzy, stínicí šňůry, lana.

Okrasné lano by mělo být pevně omotáno kolem trubek. Při použití lana je třeba konce lana zafixovat lepidlem. Lze přidat dekorativní prvky. Například skleněné korálky, mušle nebo umělé listy a květy.

Zakončení ozdobným provázkem.

Bambus

Dekorativní bambus má jedinečný vzhled a je tvarován přesně jako trubka, což usnadňuje jeho instalaci. Stačí jen zvolit správný průměr.

Chromovaný barový pult

Pokud má vaše kuchyně snídaňový bar nebo zábradlí na stěně. Tento prvek dobře ladí s interiérem. Stačí vybrat správný průměr zábradlí a provléknout plynovou hadici.

Místo tyče lze použít flexibilní hadici, která se zavede mezi skříňky a pracovní desku do připraveného otvoru.

Pokud je trubka vodorovná, lze ji také kombinovat se zábradlím. Kolejnicový systém obsahuje nekonečné množství poliček, háčků a věšáků na nejrůznější kuchyňské náčiní. Aby trubka vypadala esteticky, musí být vyleštěna do vysokého lesku a opatřena chromovanou barvou. Hlavní je nepřetěžovat.

Zábradlí můžete také připevnit tak, aby trubka byla mezi ním a stěnou. Stačí ji natřít buď v barvě zábradlí, nebo v barvě zástěry, aby byla ještě méně nápadná.

Zakázané techniky pro ukrytí potrubí

Nejoblíbenější maskovací techniky vám pomohou nejen skrýt nevábný prvek, ale také popustit uzdu vaší tvůrčí fantazii. Dokonce i standardní sádrokartonové obklady lze rozšířit o povrchovou úpravu ve stylu decoupage.

Existuje mnoho možností, jak v kuchyni skrýt plynovou hadici nebo potrubí, ale ne každá se dá v konkrétním případě použít. Přísně zakázáno je například jakékoli samovolné řezání a přemisťování části (plynovodu). Takové práce smí provádět pouze kvalifikovaný plynař ze servisu pro daný dům.

Nejen to, ale i předem neschválené úpravy plynovodních rozvodů jsou spojeny s pokutami a celá stavba bude muset být s největší pravděpodobností vrácena na původní místo.

Nejzávažnější instalační práce prováděné samoukem bez potřebné kvalifikace by mohly mít katastrofální následky nejen během provozu, ale i v průběhu životnosti spotřebiče

READ  Jak odstranit rukojeť z LG LG

Podle předpisů SNiP o uspořádání přívodu plynu jsou zakázány následující manipulace s plynovým potrubím

 • Pokud je trubka zasunuta do ventilačního systému, může to mít vážné následky nejen při práci, ale i při používání;
 • Stoupací potrubí plynu zakryjte pevnou zátkou v podobě pevného kanálu;
 • utěsněné opláštění;
 • Zapuštěné ve stěně.

Všechna tato pravidla je nutné dodržovat především z bezpečnostních důvodů. Okolí potrubí musí být volné, aby se v případě úniku zabránilo hromadění plynu. Pokud je prostor uzavřen, obyvatelé se o hrozbě včas nedozvědí. specifický zápach se tak včas nepropustí.

Ukazuje se, že nejvhodnějším způsobem maskování plynového potrubí v kuchyni je použití dekorativních odvětrávacích štítů s odnímatelnými prvky. Pro ověření technického provedení je třeba kontaktovat plynaře.

Proč mají trubky tak složitý vzhled?

To je otázka, která vás napadne, když vidíte podivné uspořádání plynových trubek v kuchyni. Vysvětlení je jednoduché: potrubí se pokládá pouze v souladu s předpisy, s výškou od podlahy, vzdáleností od plynových spotřebičů a mnoha dalšími faktory. Překvapivý design plynového potrubí ve vaší kuchyni tedy není přáním plynařů, ale někdy jediným správným řešením pro dodržení předpisů.

Jak vyzdobit plynové potrubí?

Hadice plynového sporáku pod omítkou nebo obkladem je důležitou možností dekorace. Existuje mnoho způsobů, jak se vyhnout nepříjemným následkům a zároveň esteticky skrýt hadici pod ozdobným obložením. K zakrytí hadice pro odběr vzorků plynu lze použít následující typy materiálů

K zakrytí plynové hadice lze použít téměř jakýkoli materiál. Hlavními rysy stavby by měly být: volný přístup a větrání.

Před zahájením prací na obložení plynové hadice se poraďte s plynařem.

Je vhodné svěřit organizaci odborníkům, protože uspořádání plynové hadice je zásadní záležitostí.

Pravidelně kontrolujte stav plynové hadice a všech jejích spojů. Při sebemenším zápachu plynu byste měli okamžitě kontaktovat plynárenskou službu, aby zkontrolovala možný únik plynu.

Víte, proč byste neměli plynovou hadici v kuchyni schovávat pod omítku nebo obklady?? Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS