Jak skrýt kotl v rohu kuchyně

Je možné zavřít plynový kotel v kuchyni

Teplo v domě a nepřerušované zásobování teplé vody je základem pro pohodlný život pro každou osobu. Provádí tyto dvě úkoly topné zařízení, které je často instalováno v kuchyni. Pokud se zařízení nezapadne do celkového provedení místnosti, musíte vyhledat možnosti, jak skrýt plynový kotel v kuchyni a neporušovat obecná pravidla pro jeho instalaci.

Plynové kotle nejsou jednoduchá zařízení a vyžadují dodržování některých pravidel v instalaci. První ze všech, plynové služby jsou potřebné pro jeho instalaci. Když je zařízení správně, a komín je čistý, pak by neměly být žádné problémy. Dále, pokud nechcete problémy s řídícími orgány, musíte postupovat podle následujících pravidel:

 • Plynové kotle jsou namontovány pouze v nebytových prostorách, což je kuchyně;
 • nutně přítomnost větrání;
 • Kuchyň z jiných prostor by měla být chráněna dveřmi;
 • Místnost by měla být alespoň jedním oknem;
 • Dokončení, zejména strop, by mělo být z nehořlavých materiálů. Je zakázáno používat plynový kotel pro stropní stropy, t.na. V případě jejich zapálení může dojít k dalšímu škodlivému odpařování;
 • Instalací kotle mezi skříněmi musíte poskytnout prostor pro cirkulaci vzduchu;
 • Pokud jsou překryty v domě dřevěné, pak se stěna za kotlem je uzavřena kovovým plechem.

Standardy jsou také dodrženy vzdálenosti mezi kotle a kuchyňskými objekty:

 • z kotle na podlahu. 80-160 cm, ze stropu. 80 cm;
 • Ze stěn „maskovací skříně“ na bocích. nejméně 5 cm, vpředu. od 10 cm. Kotel ve skříni musí být uzavřen mřížkovými dveřmi;
 • pro domácí spotřebiče a desky. nejméně 30 cm;
 • Z pultu musíte být umístěn v intervalu od 1,6 ma nebo více;
 • Zásuvka pro připojení zařízení se nachází ve vzdálenosti 1 m.

Plynový kotel v kuchyni může být skrytý, ale nezapomeňte na normy

Místnost, ve které bude kotel instalován, musí být nejméně 4 m 2. Výška stropu od 2,5 m. Síla plynového zařízení je vybráno více než 60 kW a je žádoucí instalovat senzory na výstrahu úniku plynu.

Jak se skrýt?

V připojené skříni

Kotel je nad mytí. Spodní část antlesoli je otevřená.

Současně je nutné postarat se o bezplatný příliv vzduchu do agregátu.

 • Není možné provést blízké přilehlé stěny kotle na stěny skříně,
 • Nemůžete dát sloupec v hluché skříni. Horní a dolní část musí být ponechána zcela otevřená.

Tato volba není nejúspěšnější, t.na. dolní a horní část není zcela otevřená. V závislosti na typu zařízení může být toto místo přípustné a dodržovat bezpečnostní pravidla. Viz pokyny pro zařízení nebo konzultovat s pracovníky plynu.

Dobrý nápad. skrýt sloupec za fasádami mřížky. Pak bude volný průtok vzduchu.

V trestu

Instalace zařízení v nádobí v kuchyni řeší současně dvě problémy. maskování samotného zařízení a jeho komunikace.

V Niche Headset

Takže kotel nevyniká v interiéru kuchyně, headset by měl být zakoupen do tónu jednotky nebo koupit sloupec s krásným panelem.

V některých případech, a to i naproti tomu, neporušuje design.

V rohu

Niche v dřezu může být prospěšný pro instalaci kotle. Heached ROW Headset s úhlovým umístěním, jako na obrázku níže, může také skrýt jednotku.

Pod barvou stěn kuchyně

Pokud je kotel již k dispozici, a nebudete jej změnit nebo nátěr, můžete vstoupit do interiéru na stěny v tónu.

Pod barvou headsetu

Tato myšlenka je relevantní, pokud si objednat headset s hotovým výklenkem pro vybavení.

Ve stylu loftu nebo jiných, s průmyslovými motivy bude sloupec s otevřeným ventilačním potrubím odpovědný za pravidla pro návrh.

Ve skladu místnosti

Dělat garáž pro plynové zařízení může být nezávisle s přihlédnutím ke všem bezpečnostním požadavkům.

Pod dřezem

Obvykle se tento prostor používá pro ukládání všech druhů. To však můžete opravit takovou tradici a zavřít tam kotle.

READ  Z drátu Nichroma je nutné vytvořit ohřívač

Tato metoda je zvláště relevantní, pokud máte malou kuchyni. a je pro vás docela rozumné používat každý centimetr užitečného prostoru.

Dekor maloval

Tato metoda může být relevantní pro všechny styly:

T.na. Estetika. věc je druhá a bezpečnost je především, je důležité stručně zdůraznit požadavky od SNIP 31-02-2001, 31-01-2003.

Při pohledu na toto video budete přesně vědět, zda je možné uzavřít sloupec plynu do skříně.

Nyní uvidíme, jak skrýt plynový kotel v kuchyni a jaké požadavky na instalaci jsou aplikovány v aktuálním čase pro dodržování bezpečnostních pravidel.

Zkontrolujte cenu a koupit vytápěcí zařízení a příbuzné produkty, které můžete mít. Napište, zavolejte a přijďte do jednoho z obchodů ve vašem městě. Dodávka po celých zemích SNS.

 • Nábytek podle objednávky: Jedním z nejpraktičtějších způsobů, jak je dnes různé firmy, které poskytují služby pro jeho výrobu. Objednání speciálního nábytku, můžete skrýt nejen samotný kotle, ale také potrubí a komunikace;
 • Sádrokarton: levný materiál, ze kterého můžete vytvořit krabici pro maskování plynového kotle z cizího oka. Krabice musí mít dveře, které v případě potřeby poskytuje přístup k jednotce, může být namalován v barvě interiéru nebo například odejít s tapetou, aby poskytl prezentovatelnější zobrazení.

Skrýt venkovní kotel v kuchyni, dělá trest. Kromě samotného kotle vám umožňuje skrýt plynové a odvodňovací trubky. Kromě toho je možné jej objednat v různých verzích.

Tato volba je vhodná pro kotel s uzavřenou spalovací komorou, protože většina vyrobených plynových kotlů s otevřeným spalovacím komory nemohou pracovat bez přístupu na vzduchu.

Současně by mělo být provedeno konstrukce použitého pěny, aby byl kotle volně prováděn, aby byl zajištěn trvalý oběh vzduchu, nevrátí, pokud je to nutné, rychle pochopit.

Proto také není nutné objednat posuvné dveře, které uniknou zjišťování a omezit přístup k zařízení a veškeré komunikaci.

Venkovní kotel v kuchyni je často instalován pod parapetem. Přední panel v tomto případě musí být vybaven větracími mřížkami.

Pro instalaci plynového kotle se nestal překážkou pro vytvoření krásného a útulného interiéru, existuje poměrně málo způsoby, jak zdobit dekorativní dveře a panely: kování, řezbářství, lakování, vitráže, matné tepelně odolné sklo.

Proto instalace plynového kotle v kuchyni není jako neproveditelný a složitý úkol. Návrh místnosti z toho přesně nebude trpět.

Topný kotel, pokud se nevejde do celkového interiéru kuchyně, můžete skrýt. Ale ne všechny způsoby jsou vhodné pro to. Například v kuchyňské headsetu lze instalovat pouze v případě, že rozměry jednoho z skříní se shodují s konstrukcí kotle. Pokud taková možnost neexistuje taková možnost, budete muset hledat další metody maskování.

Plánování

Vzhledem k tomu, že všechny výše uvedené argumenty, pravidla pro bezpečnost a vykořisťování, každý by se měl rozhodnout pro sebe, jak skrýt sloupec plynu v kuchyni, nápady a popisy možných možností, zdola.

Možnost Maskování plynové vybavení uvnitř domácí rohové skříně

Místo pro sloupec plynu v hotové kuchyňské headsetu

Chcete-li to provést, vyberte mechanismus převlekovacího kabinetu. To může být provedeno na objednávku, ale můžete hrát doma s vlastními rukama.

Jak skrýt plynový kotel v kuchyňské headsetu

Mnoho v konstrukci kuchyňských prostor nevědí, zda je možné skrýt sloupec plynu v kuchyni ve skříni, a jak to provést správně.

Domácí tapeta pro nástěnný kotel z malované dřevní dřevotřískové desky

Pokud se rozhodne nezávisle zamaskovat plynový kotel, je nutné dodržovat následující akční plán, který pomůže pochopit, jak skrýt kuchyňský kotel na všech nezbytných požadavcích.

 • Odstraňte velikost od jednotky a nakreslete předběžnou náčrtek návrhu nábytku, který bude v budoucnu provedeno.
 • Aby bylo možné provést kvalitní atraktivní vnější fasádu, budete muset kontaktovat nábytek společnosti. Chcete-li objednat lepší produkt, který má na předním panelu, bude to opatřeno dalším prouděním vzduchu.
 • Poté, co je plynové vybavení plně namontováno a všechna komunikace jsou prodloužena, je nutná na stěně jednoduchým tužkou pro čtení profilu krabice. Takto bude možné přesně vypočítat, jak bude skříňka vypadat a jak se vejde do okolního prostoru a interiéru.
 • Pro provedení rámce speciálních listů, které tvoří profil produktu. Také potřebují elektrický šroubovák a samořezné šrouby.
 • Předem vybudovaným skicem je nutné sbírat externí box. Shora je nutné poskytnout výstup pod trubkou instalovanou v odvzdušňovacím prostředku.
 • Spodní odchozí trubice z plynového kotle mohou být skryty do speciální krabice, pokud je potřeba.
 • Po montáži krabice a všechny potřebné technologické otvory jsou v něm vyříznuty, je nutné zavěsit na stěnu tak, aby plně umístil celý design plynového kotle.
 • V poslední fázi jsou dveře fasády namontovány a jsou instalovány všechny potřebné rukojeti, háčky a další prvky.
 • Další zajímavou verzí firmwaru kotle bude jeho úhlovou polohou. v tomto případě je možné někdy skrýt a součást komunikace.
READ  Jak skrýt kotl v koupelně

Sloupec plynu ve skříni v kuchyni bude nejvíce neomezný a skrytý před zvědavými očima, a nebude se obtěžovat se svými majiteli nevzhledný vzhled.

Přestrojení

Venkovní

Odráží se, jak vrtat zařízení, zohlednit výše uvedená pravidla. Komplikovanější s komínovou trubkou a systémem příjmu vzduchu potřebný k udržení hoření. Pro venkovní modely se používají následující možnosti:

 • Parapete Agregate Acquire.
 • Celý návrh kotle se schovává v cihlovém výklenku, vytváří estetický interiérový design, který poskytuje volný přístup k trubkám a technikám.
 • Zavřete speciální krabici.

Instalací parapentního plynu kotle v kuchyni v soukromém domě, umístěným za vnější stěnou jeho uzavřenou spalovací komoru. Slouží vzduchové nucené objednávky. Bude nutné instalovat horizontální koaxiální komín pro zálohy domů nebo bytů. Výhodou tohoto zařízení je, že nezávisí na spotřebě energie a umožňuje jej instalovat do výklenku okna otevření.

Námořnický

 • Moderní modely mají jinou barvu, takže vyzvednout jednotku, harmonicky zapsanou v interiéru místnosti, je snadné.
 • Zdobené umělými rostlinami skrývajícími pro ně techniku.
 • Objednejte vestavěné sluchátka, s přihlédnutím k velikosti, barvy a umístění sestavy.
 • Umístěte blíže k okenním dveřím v jedné řadě se suspendovanými skříněmi, které poskytují výstup komínového potrubí na ulici.
 • Vložte do headsetu, vzhledem k uvedeným technickým bezpečnostním požadavkům.
 • Udělejte dekorativní vyměnitelnou krabici.
 • Udělejte na vnější straně výkresu skříně, vytvořte svůj design.

Instalace turbodmychadla s malým velikostí se spalovacím komorou skrytého typu a dvoukanálového komínového designu, skrýt v falešném šatním nábytku. Vestavěný ventilátor zajišťuje chuť nucené vzduchu trubkou, z níž je umístěn oxid uhelnatý.

Ubytování v headsetu

Navrhuje se zvážit možnost skrýt zakoupený kotle, když celkové rozměry neumožňují používat jeden z sklopných skříní.

Je demontován, vyjmutí horního a dolního panelu. Je nutné odstranit zadní stěnu, spojující boční stěny prken, zajišťuje tuhost konstrukce. Nejprve vyrábět technologická instalace zařízení na místě skříně, komunikace jsou dodávány, je testováno výkon a upevnění pouzdra pouzdra je dokončena.

Správně vyjasněte rozměry interiéru kuchyně. Sklopná police se dvěma dveřmi přesahující šířku zakoupené jednotky lze rozdělit na dvě části. Požadovaná plocha je vypouštěna pro kotle, zbývající volný kontejner je plánován uložen v inventáři.

Výzdoba pod interiérem

Nepřítomnost oddělených připojených skříní nebo neochota umístit techniku ​​v nich, bude vyžadovat fantazii. Instalace produktu se provádí nad pracovní lůžko nebo bez něj, v blízkosti otevření okna. Moderní typy plynových kotlů nemají velké rozměry a rozlišují se nádherným designem.

Použijte jeden z následujících způsobů, jak skrýt bez změny stylu interiéru:

 • Decoupage nebo samolepicí kresba se aplikuje na vnější pouzdro.
 • Složené přírodními nebo umělými kudrnatými rostlinami.
 • Vyberte barevný model přibližný stínu předních panelů sluchátka.
 • Nechte bez změny volbou zajímavého návrhu modelu s chromovým stříkáním, potaženým pod stromem nebo malovaným sněhem bílým smaltem.
 • Dekorativní odnímatelný box.

Příklady úspěšného přestrojení

Způsoby, jak navrhnout agregát a komunikaci v kuchyni interiéru lze rozdělit v závislosti na typu plynových zařízení ve vaší kuchyni v bytě s autonomním vytápěním, domovem nebo chaty. Může být:

S uzavřeným fotoaparátem. nejběžnější a nejbezpečnější volbou. Tento typ se nachází v bytových domech. Může být skryta za dveřmi namontované skříně nebo penálem, instalovat do výklenku.

V připojené skříni

Kotel je nad mytí. Spodní část antlesoli je otevřená.

Současně je nutné postarat se o bezplatný příliv vzduchu do agregátu. Pro tohle:

 • Není možné provést blízké přilehlé stěny kotle na stěny skříně,
 • Nemůžete dát sloupec v hluché skříni. Horní a dolní část musí být ponechána zcela otevřená.

Как скрыть газовые трубы и двухконтурный котел на кухне

Tato volba není nejúspěšnější, t.na. dolní a horní část není zcela otevřená. V závislosti na typu zařízení může být toto místo přípustné a dodržovat bezpečnostní pravidla. Viz pokyny pro zařízení nebo konzultovat s pracovníky plynu.

READ  BERETTA KOTLE ERROR A04 Jak opravit

V trestu

Instalace zařízení v nádobí v kuchyni řeší současně dvě problémy. maskování samotného zařízení a jeho komunikace.

V Niche Headset

Takže kotel nevyniká v interiéru kuchyně, headset by měl být zakoupen do tónu jednotky nebo koupit sloupec s krásným panelem.

V některých případech, a to i naproti tomu, neporušuje design.

V rohu

Niche v dřezu může být prospěšný pro instalaci kotle. Heached ROW Headset s úhlovým umístěním, jako na obrázku níže, může také skrýt jednotku.

Maskování kotle pod barvou stěn kuchyně

Pokud je kotel již k dispozici, a nebudete jej změnit nebo nátěr, můžete vstoupit do interiéru na stěny v tónu.

Přenosování pod sluchátkem barev

Tato myšlenka je relevantní, pokud si objednat headset s hotovým výklenkem pro vybavení.

Ve stylu loftu nebo jiných, s průmyslovými motivy bude sloupec s otevřeným ventilačním potrubím odpovědný za pravidla pro návrh.

Ve skladu místnosti

Dělat garáž pro plynové zařízení může být nezávisle na starosti všech bezpečnostních požadavků.

Dekor maloval

Tato metoda může být relevantní pro všechny styly:

Standardy a pravidla, která by měla být zvážena

Instalace plynového kotle vyžaduje povolení od městského nebo okresního plynu. Pokud existuje žádný takový dokument, je lepší jej nainstalovat. Důsledky nedodržení zákona. velká pokuta.

Pro instalaci zařízení existuje velký počet požadavků. Někteří se týkají pravidel instalace, přesné umístění domů vzhledem k návrům domu, třetí. určit velikost místnosti.

 • Instalace plynových kotlů lze provádět pouze v nebytových prostorách, na které koupelna platí a kuchyně;
 • Tato místnost od ostatních by měl být oplocen se dveřmi;
 • Instalační místnost by měla mít okno alespoň jednu;
 • Nástěnná dekorace, podlaha a strop musí být prováděna nehořlavými materiály;
 • Pokud je plynový kotel namontován v kuchyni mezi skříněmi, pak by mělo být volný prostor mezi ním a druhý.

Existují standardy pro umístění topného zařízení ve vztahu k kuchyňskému nábytku a dalších položek:

 • na podlahu. 80-160 cm;
 • na strop. 80 cm;
 • do varné desky a elektrických spotřebičů pro domácnost. 30 cm;
 • k elektrickému pultu. více než 160 cm;
 • do elektrických vývodů. 1 m.

Nejjednodušší je skrýt plynový kotel ve skříni. Ale uvnitř mezi stěnami posledněních a povrchy zařízení by měly zůstat volný prostor. Mezi stranou. 5 cm, mezi dveřmi a rovinou obličeje kotle. 10 cm. Dveře skříně musí mít mřížku.

Kuchyňská místnost nebo koupelna musí splňovat požadavky při instalaci plynového kotle v něm:

Existují požadavky na vstupní dveře do místnosti:

Jak zavřít trubky a ventily

Kotel ve skříni je zcela skrytý a komunikace jdou dolů nebo podél kuchyňské zástěry. Tento okamžik zkazuje design. trubky a hadice potřebují ozdobit.

Na otevřených místech, p-ve tvaru sádrokartonu, z nichž fasáda je odnímatelná. Hloubka takového kanálu 2-3 cm, šířka. 3-4 cm. Komunikace jsou v něm stohovány a zavřete horní panel.

Ve skříni pro trubky můžete provést regály pro skladování malých

Můžete si koupit hotové plastové kanály, prodávají různé barvy a hodnoty, pruhy fasády jsou snadno vloženy a upevněny občerstvením.

Komunikace jsou zavřená s dekorativní box s odnímatelným panelem

Ventil musí být snadno přístupným místem. Se všemi vašimi dekorativními výtvory by nemělo být ponecháno méně než 10 vteřin, které by mělo být ponecháno přístup k otevření dveří a překrývání plynu.

Kuchyně jde na balkon

Jak organizovat plánování kuchyně s přístupem k balkonu a plynovým kotli? Zde je značný význam pro kuchyně a balkonové parametry.

skrýt, kotl, rohu, kuchyně

Pokud je kuchyňská oblast skromná, až 10 kV.M., logicky aplikovat výše popsané možnosti. Můžete se pokusit umístit zařízení na balkon. Jen se souhrnem komunikace budou určité obtíže. Musí vrtat zeď, ležel trubky. Ano, a kotle sám na balkóně potřebuje ochranu před chladnou zimou a přehřátí v létě.

Optimální řešení je skrýt zařízení ve skříni. Zejména v případě, že prostor uvnitř je omezen na radiátory, nábytek a domácí spotřebiče.

Pokud je oblast od 10 kV.m, stejné přestrojení možnosti fungují.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS