Jak sušit polštáře v sušičce

Jak dlouho schne péřový polštář??

Jak dlouho byste měli uchovávat péřové polštáře??

Životnost závisí na materiálu a kvalitě. Peří a prachové peří: protože tyto polštáře lze pravidelně prát (doporučujeme každých 6 měsíců) a jejich výplň je velmi odolná, vydrží bez problémů 5 až 10 let nebo i déle. Syntetika: dobré pravidlo pro syntetiku. 1-2 roky v závislosti na kvalitě materiálů a použití.

Proč tedy péřové polštáře zapáchají?? Polštáře v peřinách mírně zapáchají, i když jsou zcela nové. Bez ohledu na to, zda byly polštáře používány nebo skladovány, zachycují pachy potu, zvířecích chlupů, cigaretového kouře. cokoli. Odstraňte tyto nepříjemné pachy tím, že rohožky vyvětráte a vyperete v pračce.

Rohože s gumovou podložkou

Takové rohože jsou známé jako rohože proti nečistotám. Používají se jako rohožka před dveře, protože dobře absorbují vlhkost. Přestože je lze prát v pračce, není vhodné je sušit v sušičce. Gumový podklad těchto rohoží neodolá teplu sušičky.

Podložka se může rozkládat, což představuje nebezpečí požáru. Z bezpečnostních důvodů nevkládejte do sušičky rohože s gumovým povrchem, ani nic, co má zespodu gumu, například tenisky s gumovou podrážkou.

Jak sušit vyprané peří?

Tento krok je nejdůležitější částí praní polštáře. Po vyprání byste měli peří umístit na teplé a suché místo. Nejvhodnějším místem je okenní parapet nebo balkon, který je v létě osluněný a v zimě je na něm radiátor. Sušení trvá několik dní a během této doby je třeba peří několikrát otočit, aby bylo jisté, že jsou obě strany zcela suché. Pokud peří nedosušíte, vznikne na polštáři plíseň a hrudky.

Pokud byly malé polštáře vyprány, lze je zavěsit na věšák na prádlo, čímž se zajistí volné proudění vzduchu. Pokud je třeba ji rychle vysušit, lze použít fén.

Jak udržet polštář déle čistý a svěží

Aby polštáře zůstaly po vyprání co nejdéle čisté, je třeba dodržovat několik rad. Vše je dostatečně jednoduché, ale nejsou zde žádné drobnosti a každý aspekt je svým způsobem důležitý:

sušit, polštáře, sušičce
 • Ráno po probuzení byste měli peří načechrat, aby se peří a chmýří uvnitř peřiny neslepilo a zůstalo vzdušné.
 • Alespoň jednou až dvakrát měsíčně je vhodné výrobek vyvětrat, aby se odstranila přebytečná vlhkost.
 • Polštáře byste měli prát alespoň dvakrát ročně, abyste je udrželi v perfektním stavu.
 • V létě můžete polštář vystavit slunci, aby se opekl ze všech stran. Jedná se o vynikající prevenci proti roztočům.
 • Zima je také skvělým obdobím. Veškerou havěť lze odstranit vyvěšením předmětu na 6-8 hodin. Povrch je třeba pravidelně načechrávat, aby mrazivý vzduch pronikl co nejhlouběji.
READ  Jak si vybrat vaření a troubu

Pokud nemůžete polštář vyprat, můžete jej osvěžit napařovačem nebo parní žehličkou. Oděv pověste a každou oblast několikrát pečlivě vyčistěte párou. Tím se nejen osvěží náplň, ale také se zničí většina parazitů.

Jak vyčistit volnou polyfólii?

Zašpiněná místa potřete hadříkem namočeným v jemném mýdlovém roztoku. Opláchněte je vlhkým hadříkem. Než polštář položíte zpět na postel, nechte jej zcela vyschnout.

Jak rychle vysušit péřový polštář

Není to rychlé, pokud se do toho pustíte. Pokud jste kus napařili a peří rozprostřeli v tenkých vrstvách, uschlo by za 2 dny, pokud by bylo horké. Pokud je péřový polštář vyprán celý bez napařování, trvá dlouho, než uschne.

Pro praní je nejlepší zvolit letní období nebo prát péřové polštáře v zimě, kdy se doma topí. Jinak riskujete, že si zničíte svůj oblíbený kousek. Peří může kvůli vlhkosti zplesnivět. Po plísni je polštář již nepoužitelný, hodí se pouze do koše.

sušit, polštáře, sušičce

Po vyprání jsem ji dala do sušičky. Několikrát denně jsem je načechrala a otočila. Po jednom dni, kdy už nebyla téměř žádná vlhkost (15 stupňů), byl polštář položen na radiátor. Na radiátoru se nechala schnout další tři dny. Poslední 2 dny byl produkt suchý, ale rozhodla jsem se pro jistotu ještě jednou zkontrolovat. Několikrát denně jsem měnila polohu polštáře, načechrávala a rozprostírala peří. Schnutí trvalo 5 dní.

Jak připravit polštář na praní

Tyto polštáře jsou ve všech ohledech náročnější než syntetické a také se o ně mnohem hůře pečuje. Pokud jste zaneprázdněný člověk a nemáte chuť na mytí nádobí, možná dáte přednost jiné možnosti. Pokud jste však připraveni tvrdě pracovat, uvolněte si den, který je pro vás příjemný, teplý a suchý, a začněte

READ  Co je topení tepelného motoru

Před praním péřového polštáře v pračce je třeba jej na tento proces připravit. Malé polštáře, které se vejdou do bubnu pračky, nepotřebují žádnou přípravu. stačí vyjmout povlaky na polštáře a bezpečně vložit lůžkoviny do sáčku na praní bot nebo jemného prádla. Dobrým nápadem je použití tenisových míčků, aby se peří nehrudkovalo.

Ale s velkými polštáři, které obvykle dostanete jako věno od maminky nebo babičky, si budete muset poradit. Vkládání těchto předmětů do pračky je nebezpečné pro polštář i pračku. Peří uvnitř polštáře se nesmí vymývat nebo shlukovat. Pokud se peřina roztrhne, ucpe filtr a další vnitřní části pračky, takže ji budete muset vyčistit a opravit.

Polštář byste proto měli připravit k praní následujícím způsobem

 • Odstraňte povlak na polštář. lze jej vyprat a znovu použít.
 • Pak opatrně rozřízněte jeden roh peřiny. Netrhejte celou stranu najednou. jinak by se peří rozprostřelo po celé místnosti a špatně by se sbíralo.
 • Peří se z polštáře vyjímá po částech a přesouvá se do speciálních vaků. Ty je třeba předem připravit ušitím ze starých povlaků na polštáře, záclon nebo nepotřebných látek. Použijte odolnou, ale prodyšnou tkaninu s rovnoměrnou vazbou. Plnivo se pak vypere a při praní se mezi vlákny neudrží.
 • Nyní je třeba sáčky pevně sešít. Pouhé svázání není bezpečné. Pokud se pytel při odstřeďování v bubnu pračky rozváže, peří pračku zničí.
 • Poslední fází přípravy je výběr optimálního čisticího prostředku. Dnes si můžete v obchodech bez problémů koupit specializovaný přípravek pro péči o přírodní peří. Pokud žádný nenajdete, můžete jej snadno nahradit tekutým koncentrátem na jemné tkaniny nebo šamponem.

Malý tip od uživatele: přírodní peří velmi dobře pohlcuje a zadržuje pachy. Aby polštáře zůstaly déle příjemně voňavé a svěží, můžete do přihrádky na oplachovací prostředky přidat několik kapek libovolného esenciálního oleje, který máte rádi. pomerančový, levandulový, jedlový nebo mátový. Jedná se o skvělou prevenci proti roztočům a zároveň proti jinému hmyzu.

READ  Vliv laserové odstranění na měsíční

Praní péřových polštářů v pračce

Péřové polštáře jsou poměrně náročné na péči. Materiál nepatří mezi nejtvrdší a staré peří nebo měkké prachové peří se při nesprávném praní může rozpadnout na prach. A výrobek trvale ztratí své vlastnosti. Proto je lepší vzít ho do čistírny, kde ho vyperou a vydezinfikují speciálními látkami.

Pokud se rozhodnete vyprat péřový polštář doma, dodržujte tato pravidla:

Jak pečovat o péřové polštáře

Aby péřový polštář dobře vydržel, je třeba o něj správně pečovat. Je dobré mít na paměti následující rady:

 • každé ráno ho načechrejte, aby bylo měkké a vzdušné;
 • Pravidelně větrejte;
 • Perte dvakrát až třikrát ročně, protože peří absorbuje pot a jiné sekrety, a proto zapáchá;
 • Životnost je pět až šest let, po uplynutí této doby je nutné zakoupit nový nebo jej nechat zrestaurovat.

Jak odstranit zápach z péřového polštáře

Zápach odstraníte tak, že zkusíte oblečení vyvětrat na slunci, vyprat nebo nechat vyčistit v čistírně.

Protože peří je přírodní výplň, dobře absorbuje organické sekrety, pro osoby se zvýšeným pocením je lepší kupovat výrobky se syntetickými nebo bambusovými výplněmi.

Zápach z nového péřového polštáře

Pokud nepříjemný zápach pochází z nových péřových polštářů, existuje několik možností, jak situaci napravit:

Z polštáře vyrůstá peří, co s tím?

Když se povlak peřiny ztenčí, peří začne z polštáře vylétávat. V takovém případě je třeba vyměnit novou peřinu nebo na starou položit novou.

sušit, polštáře, sušičce

Péče o péřový polštář je možná ve specializovaných salonech nebo svépomocí. Praním, čištěním a renovací prodloužíte jeho životnost a zabráníte nepříjemným zápachům nebo vzniku alergií na roztoče, prach nebo peří, které nejsou zanedbatelné. Správná péče je základem každého předmětu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS