Jak udělat skleněné dveře pro krb

Sklo pro krb s vlastními rukama

Před zahájením instalace nebo výroby dveří pro sklářskou pec se musíte seznámit s požadavky, které musí odpovídat. Okamžitě stojí za to říct, že výrobní proces a výchozí materiály pro tuto část budou záviset na tom, jak je plánováno používat krb nebo troubu. Pokud například objekt bude použit jako prostředek vytápění, pak minimálně je dvouvrstvá a lepší třívrstvý materiál. Kromě tohoto požadavku existuje více, což by mělo odpovídat hrubým dveřím s brýlemi pece, krbem:

 • První, vysoká odolnost vůči zvýšeným teplotám.
 • Zadruhé, životnost. Nejčastěji se tento parametr stanoví v hodinách. To znamená, že čas je uveden, že sklo bude schopno vydržet při teplotě zatížení.
 • Za třetí, je nutné se postarat o celkovou životnost dveří se sklem. Nejčastěji je tento parametr indikován v milimetrech a je až 3 mm.
 • Čtvrtý, hlukový izolační efekt. Samozřejmě, že nějakou dobu, hluk a bzučení pece nebo krbu bude potěšen, ale v průběhu času se člověk používá a neustálý hluk začne zasahovat, takže zajišťování izolace hluku je také důležitým parametrem pro dveře.

Doporučení pro výběr

Potenciální kupující, výběr dveří pro pece, se týká především jejich vzhledu, který není zcela správný.

Úspěšný tvar a krása materiálu není jediným důležitým faktorem, je třeba vzít v úvahu mnoho dalších okolností.

Nejdříve spolu s vařením musíte přesně vypočítat požadované rozměry dveří, protože v rozsahu existuje mnoho možností a musíte si koupit přesně produkt.

Mezera mezi dveřmi a cihlovým zdivem by měla být malá; Je nemožné je zcela odstranit, protože materiál se při zvyšování teploty rozšíří. Sloty mezi cihlou a dveřmi během instalace jsou utěsněny tmely z čediče, minerální vlny. Azbest, azbest, s přihlédnutím k škodlivým účinkům vláken na dýchací cesty osoby, je lepší nepoužívat tento materiál pro obytné prostory.

Předem by měly být rozhodnuto o typu paliva, která má být použita. Množství tepelné energie přidělené během spalování je mnohem odlišné, což by mělo být zohledněno.

Pokud rodinní příslušníci opravdu chtějí sledovat plamen, budete muset koupit skleněné dveře, připravené zaplatit za příjemný nákup významnou částku.

S přebytkem v místě ubytování uhelného paliva, nemusíte si vybrat. Dobré uhlí dodává velké množství tepla při spalování, takže je třeba koupit litinové výrobky.

Je důležité si uvědomit, že dveře pece jsou velmi zahřáté, takže je lepší okamžitě koupit ochrannou teplou obrazovku, zejména pokud jsou v rodině děti.

V nejmodernějších produktech, které jsou drahé, jsou namontovány senzory, znázorňují teplotní hodnotu na povrchu a těsnost vnitřního prostoru pece.

Srovnávací vlastnosti a ceny

Níže uvedená tabulka ukazuje populární modely krbových dveří, jejich charakteristiky a průměrnou tržní hodnotu.

READ  Co znamená dveře na pračce

SVT 450SVT34,5×29 SMCHUN5400

DT-4 (b) „rubtovo“ 27х25 Smescong, ornament, šedá barva 700 až 850

Lyon „Meta“ 47×44 Smstal, litina11200

DP 3081C „meta“ 26.8×30,8 mm odolný sklo, STEEL2800

„Promo 700“ (sklo) 69,5х52 Smescupun, tepelně odolný sklo14900

DTK-2C „Rubtsovo“ 43,5х32Chugu, tepelně odolné sklo400

Jak vidíte, i mezi populárními modely existují zástupci různých cenových rozsahů. Ale pro kvalitu, jak víte, musíte vždy platit více.

Charakteristiky a výběr žáruvzdorného skla pro krb

Dříve jsme podrobně popsali o tom, co byste měli věnovat pozornost při výběru žáruvzdorného skla pro krb, jsme považovali jejich vlastnosti a specifikace, kromě tohoto článku doporučujeme seznámit se s těmito informacemi

Existují určité požadavky na dveře pece. Seznamte se s nimi.

 • Při výrobě dveří by mělo být použito výhradně tyto materiály, které jsou charakterizovány zvýšenou požární odolností.
 • Také by neměly bránit pronikání kyslíku do závorky. Optimální možností je schopnost nastavit dodávky vzduchu, který ovlivní jak kvalitu, tak množství ohně pálení.
 • Konečně, dveře musí být ohnivzdorné, takže místnost je spolehlivě chráněn před ohněm.

Dělat skleněné dveře pro pec s vlastním rukama nástroji a materiály

Pro práci s takovým specifickým materiálem jako tepelně odolné sklo, doporučuje se používat tradiční vytvoření rámu kovového rámu.

Montáž skleněných dveří

Pro práci budou potřebné následující nástroje:

 • Svářečka;
 • Kladivo;
 • Svěrák a instalatérské svorky;
 • Kovový kartáč;
 • úhlové broušení;
 • Podlahový roh;
 • Ruleta, značka;
 • úhlové broušení;
 • Rukavice, ochranná maska;

V příspěvku budou použity následující materiály:

 • Ocelový roh 25×25 mm;
 • Roh 15×15 mm nebo 20×20 mm;
 • Minerální vlna 2-3 mm tlustá;
 • Kovové vrtačky;
 • Miniaturní garážové závěsy;
 • Závěrky nebo blokovací zařízení;
 • Kohoutky;
 • Úvěrové a řezné kotouče;

Kromě toho mohou být pro zdobení použity hotové nebo nastavené prvky.

Hlavním způsobem spojovacích dílů bude elektrický svařování.

Tepelně odolné sklo

Sklo je anorganická látka. Vyznačuje se vlastnostmi pevného tělesa v roztaveném stavu, představuje supravoditelnou kapalinu. Jeho křehkost, pevnost, hustota a tepelná kapacita se velmi liší a závisí na nečistotách.

Nedávno byly vyvinuty materiály, které mají atypické vlastnosti pro sklo, například refrakterní. Hlavním parametrem, který odlišuje tepelně odolné sklo z jiných brýlí. teplota, při které si zachovává své vlastnosti. Může vydržet vytápění i 1000 stupňů Celsia, zatímco jeho „kolegové“ trhliny již na 80 stupňů.

Kompozice a tloušťka materiálu ovlivňuje ohnivzdorné. Pokud je sklo tlusté a obsahuje velký podíl alkalických oxidů, bude trvanlivé. Nejvzdálenější tepelně odolné sklo. Quartz. Může vydržet velké teplotní rozdíly a má vysoký bod varu (2230 stupňů).

Dělat si vlastní ruce

Pokud plánujete vyrábět dveře pro pece nebo krby s vlastními rukama, pak nejprve odstraníte velikost a proveďte předběžný výkres. Poté připravte vše, co potřebujete:

udělat, skleněné, dveře

Stejně jako u materiálů, vytvořit nejjednodušší design, plech, čtyř kovových rohů, dvě části drátu o průměru 1,2 centimetrů, stejně jako několik šroubů a matic. Před prací jsou všechny prvky pokryty tepelně odolnou barvou. Samotný výrobní proces je uveden ve videu níže.

READ  Jak udělat Kudri fén s tryskou

Po provedení nebo nakupování by měly být dveře instalovány. Je schematicky znázorněno na obrázku níže.

Podrobnější informace, které budete číst, zobrazení tohoto videa.

Popis skleněných dveří

Instalace dveří se sklem přináší nejen estetickou rozmanitost návrhu, ale také umožňuje neustále pozorovat účinnost pece. Existuje však několik nevýhod, které budou muset být zohledněny v případě, že rozhodnutí o výrobě takového prvku s vlastními rukama je rozhodnuto.

První nevýhodou je nízká mechanická stabilita. Samozřejmě, během výroby bude vysoce kvalitní tepelně odolné sklo se zvýšenou ochrannou charakteristikou, ale stále může být poměrně jednoduché. Kvůli tomu je nutné, aby byl velmi pozorný při odstraňování sazí z něj.

udělat, skleněné, dveře

Dveře pro pec se sklem má nemovitost rychle znečištěnou. Pro odstranění této vady se však často uchýlí k procesu pražení.

Poslední nevýhodou je použití pouze dřevěného paliva. Používat uhlí jako spalin v peci s takovými dveřmi nebude.

Stojí za zmínku, že docela často se uchýlubí k kombinaci několika materiálů ve výrobě. Některé injekční nebo kovací prvky se často používají pro výzdobu a posílení charakteristik pevnosti. Stojí také za odpovědi, že je možné použít litinové dveře pro sporák se sklem, to znamená, že kombinace litiny a skla.

Jak udělat sklenici doma s vlastními rukama

Udělat sklo doma, budete potřebovat speciální troubu, poskytovat vytápění na vysoké teploty. Doma, použijte mufl, elektrický nebo hrnec, stejně jako koutek.

Speciální brýle mohou být roztaveny v elektrické, hrnci nebo muffle pece.

Druhou možností je jednodušší, ale nebezpečná, protože při zahřívání na hypermaximální teploty se gril může roztavit. Řekneme, jak vařit sklo ve speciální troubě.

 • Připravte žáruvzdorný kelímek (tavící hrnec).
 • Osobní písek, soda a vápno a nečistoty by neměly brát více než 30% ve složení.
 • Dejte kelímku k pece a instalujte kompozici při nejvyšší teplotě (1500-1700 ° C).
 • Poté, co jsou komponenty roztaveny, praskněte kapalnou slitinu ve formách pro odlévání.
 • Poslední etapa. vystřelení v peci ochlazené na 400-600⁰. Skleněný produkt bude tedy pevný a odolný.

Crucible musí vydržet výjimečně vysokou teplotu, která je dosažena v peci. To je, jak můžete vařit sklo doma, pokud máte speciální vybavení.

Dveře pro krb Instalace to sami

Když se rozhodnete okamžitě nainstalovat spalovací dvířka na fázi krbové konstrukce, tento proces projde pro vás úplně nepozorovaně. zdivo bude okamžitě přizpůsobeno pro dveře. Když však krb byl postaven před několika lety, a rozhodli jste se udělat to jednoduchý, na první pohled, úkol, pak by potíže by bylo mnohem více. Udělat dveře pro krb s vlastními rukama bez přílišné monotónní práce, budete potřebovat takové nástroje, jako je úhlová bruska vybavená řezným kruhem na keramici, stavební úrovni, tepelně odolný komín, hmoždinku na keramici a Šrouby, závit azbestu.

S rozměry

Výrobcové lékařů pro krby nevytvářejí jejich širší 70 cm. takový design bude příliš těžký pro krb. Proto dveře pro krb se sklem, které budou kupovat, v optimální verzi by neměly být širší než 50 cm. Odkazují na stávající otevření a vyzvedněte dveře trochu širší než otevření, takže máte možnost vložit proti proudu. Když jsou dveře zakoupeny, odstraňte ze sklenice, aby se zabránilo nepředvídatelným situacím během instalace. Obvykle se snadno provádí dost. sklo je upnuty šrouby.

READ  Chladnička nepípá, když jsou dveře otevřené

Vyříznout drážka

Čekáte na nejkrásnější a špinavou práci, protože bude nutné snížit něco jiného než cihly, a dokonce i v uzavřeném prostoru. Při vysokém výkonu úhlové brusky je možné snížit množství prachu, pokud se někdo druhý bude nalije na sušičku pro řezání vody, ale pokud je úhlová bruska méně výkonná, budete muset snížit výhradně suchý. V tomto případě si nemyslím ani na to, abyste to udělali bez respirátoru (nebo alespoň marlevary obvazu) a ochranných brýlí, jinak bude tento prach spadnout na plíce a oči. Poté, co jste prošel jedním švem, můžete ciby cihlové kousky s kladivem a dlátem. Zadejte dveře. pokud je vložen pevně, pak jsme dosáhli správného cíle.

Vložte dveře

Tepelně odolný komín by měl být míchán co nejblíže podle doporučení na obalu. Je lepší hnětat malé porce, abyste mohli pracovat půl hodiny. Když je roztok připraven, extrahujte azbestovou šňůru a zabalte ji kolem obvodu dveří alespoň dvě vrstvy, snaží se dosáhnout své homogenity. Když je šňůra navinut, opatrně vložte disketová dvířka do místa, v případě potřeby klepnutím na gumové kladivo na jeho povrchu.

Dveře musí být dodatečně upevněny na hmoždinku na keramiku. odpovídající konektory musí být uvedeny v něm. Pokud někde kolem obvodu si všimnete mezery, dokonce i malá, je nejlepší ji uzavřít stejnou azbestovou šňůru. vyschnout v roztoku a zástrčku v šroubováku ve slotu a povrch jemně uzavře zbytky.

První pec

Když se roztok zhroutí, vložte sklo na místo. Několik dní po instalaci mírně protiv krb. zjistit, jestli to projde někde kouř, je dobře hořící oheň. Možná budete muset rozšířit naštvaný, protože proud vzduchu výrazně klesá. Když se zavřený krb provádí na všech kánonech, někteří mistři obvykle vítí vzduch z ulice tak, že oheň ne „jedí“ kyslík v místnosti. Pokud byla práce prováděna kvalitativně, nebudete mít žádné problémy a můžete pokračovat do jiných fází práce, například odvážné krbové dlaždice.

Na fotografii. krb s kovanými dveřmi, krainamaystriv.com

Stock Foto Krb s domácími železnými dveřmi, Krainamaystriv.com

Na fotografii. Domácí dveře se sklem pro krb, Zhitomir.Zht.Slando.Ua

Stock photo Umělecké dveře pro krb, nimbus-trh.Ru

Na fotografii. Výroba dveří pro ohniště Udělejte to sami, REMS-INFO.Ru

| Denial of responsibility | Contacts |RSS