Jak umístit kotel v malé koupelně

Jak nainstalovat ohřívač vody v koupelně

Ohřívače vody jsou rozděleny na plyn a elektrické. První se nazývají „reproduktory“, poskytují rychlé vytápění tekoucí vody a jsou vhodné pro soukromý dům, ale potřebují zajistit účinnou ventilaci. Systémy elektřiny mohou být použity v bytových domech. Jejich instalace nemusí být koordinována s nástroji. Takové ohřívače vody proudí nebo akumulační.

Kumulativní

Kotel je vybaven nádobou, ve kterém se studená voda hromadí a zahřívá se. Tato zařízení spotřebují minimální množství elektřiny, umožňují mít rezerva vyhřívané tekutiny. Hlavní nevýhodou zařízení. Rozměry, které omezují možné možnosti instalace. Zařízení se rozlišují konstrukcí a technickými specifikacemi. Při výběru kotle věnujte pozornost životnosti. Záleží na typu Tan. topení spirály.

Podle návrhu jsou kotle rozděleny do následujících typů:

S suchým deseti.V tomto případě se topná část netýká vodou.

S mokrým deseti.Topení spirála přichází s kapalinou. Zařízení má menší životnost, která je způsobena rychlou cestou mimo řád.

Tekoucí systémy vytápění vody

Tekoucí systémy jsou považovány za nejvhodnější pro instalaci v koupelně.

Existují 3 typy takových ohřívačů vody:

Stacionární ohřívač vody pro koupelnu.

Stacionární.Jsou instalovány jako samostatný prvek, který je způsoben rozměrem. Zařízení je umístěno pod dřezem nebo koupelnou. První je dodáván s dekorativní tabulkou, která skrývá topný systém.

Tryska na mixéru.Univerzální zařízení se nosí na jeřábové trubce před otáčením. Pro mytí nebo mytí nádobí je takové zařízení vhodné. Zajistěte proud vody pro přijetí sprchy nebo vany, malý ohřívač nemůže.

Jeřáb s elektrickým topením.Moderní topné zařízení má samostatný mixér. Princip operace se neliší od takového. Sazba ohřevu závisí na tlaku v potrubí. Systém lze použít v nepřítomnosti zásobování teplé vody. Přijměte lázeň nebude fungovat, voda rychle vychladne. Pro sprchovou kabinu s topným kohoutkem je považována za dobrou volbu. Systém může být instalován s vlastními rukama, spotřebovává malé množství elektřiny.

Barevný gamut pro malou koupelnu

Koupelna Design 2 na 2. není to snadné. Je třeba se pokusit uspořádat správně a porazit malý prostor. Rozsah barev může vizuálně zvýšit velikost místnosti.

Při výběru cílových materiálů je lepší vybrat jasné, pastelové barvy: bílá, béžová, smetana, modrá, měkká růžová, tlumená šumlák. Chcete-li vytvořit kontrast, je přípustné používat dvě odstíny:

 • Nasycená, jasná barva pro některé prvky interiéru (častěji umístěna v dolní zastřešené místnosti prostoru: Paul, kachlová pokládka nebo tapeta na dně zdi).
 • Barva světla v horní úrovni prostoru: strop, dekorace stěny (je žádoucí použít bílý odstín).

Drobné barvy se používají podrobně, aby se zdůraznily určité vnitřní prvky. Příklady úspěšných kombinací pro malou koupelnu:

 • Bílý a černý;
 • Šedá a lilac (buď růžová);
 • béžová (nebo broskev) s tyrkysovou;
 • Med a hnědý;
 • modrá a modrá;
 • Bílá (nebo žlutá) se salátem.

V pokoji 2 na 2, nemůžete používat velké vzory a vytvořit mnoho kontrastů. Pokud je to žádoucí, tmavý odstín může zdobit jednu akcentu stěnu, zbytek gamma se provádí světelný tón. Tato technika nesvítí prostor, přidejte hloubku místnosti a originality.

Chcete-li kombinovat 3 nebo více barev v malé koupelně, věnujte pozornost jejich jasu a sytosti. Pro vytvoření harmonie v místnosti se musí tyto ukazatele shodovat se všemi představiteli barvy. Stěny můžete malovat v různých, ale podobných odstínech.

Při použití nasycených barev je hlavní věc dodržovat proporce a používat stín pouze pro detaily zdrojové třídy.Ru

Světlá koupelna může být provedena při použití bílé a jeden kontrastní zdroj barev DEKORMYHOME.Ru

Vybereme instalatérství

Standardní instalatérství zaujímá spoustu místa a v malé místnosti je vhodné zajistit, že nebude fungovat. Celá řada hygienických zařízení pro malé koupelny, kombinující kompaktní velikosti s vysokou funkčností. Většina z nich má úhlový design symetrické nebo asymetrické formy, která umožňuje nejúčinnější prostor pro použití.

READ  Kotel řídicí jednotky na pevném palivu

Sprchový kout

Během uspořádání malých prostor je nutné preferovat sprchu, pokud samozřejmě žádný z objektů pro domácnost. Protože i přes všechny funkce, které může kabina vlastnit, lázeň nikdy nenahrazuje.

Pro prostory 3-4 m2 jsou plnohodnotné sprchové kabiny různých tvarů vynikající, hlavní věc je vybrat si místo. Pokud je plocha menší než 3 m2, měla by být upřednostňována kabinami malých velikostí. od 70×70 do 90×90 cm. Populární možností je uspořádat sprchový kout, pro který místa potřebují ještě méně.

Sprchová kabina v malé koupelně

Doporučuje se zvolit design s posuvnými dveřmi nebo skládáním, protože kývání je vyžadováno před vstupem více volného místa. A pro koupelnu se zdálo zapalovač a prostorné, doporučuje se dát sprchový kout s pouzdrem průhledného skla. Modely bez barů jsou velmi působivé, které jsou vizuálně vnímány jako lehčí a kompaktní.

Sprchový stánek v malé koupelně. optimální řešení v tomto případě, protože je kompaktní a funkční

Koupel

Pokud není žádná touha vzdát se koupele, můžete si snadno vybrat malý model. Pro čtvercovou místnost je úhlová symetrická lázeň o rozměry od 100×100 cm do 130×130 cm perfektní, pro úzkou obdélníkovou místnost. asymetrický model 75-80 cm široký a od 110 do 150 cm dlouhý. Pokud je oblast zcela malá, je zde široký výběr sedacích lázní, obou rohů i obdélníkového, které zabírají ne více než kompaktní sprchový kout.

Malá koupelna dokonale zapadá do prostoru malého pokoje

Pro ty, kteří chtějí mít vanu, a sprchový kout, je zde kombinovaná verze. hydrobox. Ve velikosti je mnohem kompaktnější než stát poblíž kabiny a lázně, je velmi pohodlné používat, vybavené různými užitečnými funkcemi. Pravda, pro ty nejmenší koupelny, nebude fungovat, a ceny pro hydrobocks nejsou pro všechny do kapsy. Existuje však alternativu: instalace na koupací koupel duši oplocení. To bude stát mnohem levnější než nákup kabiny, a umožní vám plně využít sprchu a koupelnu na omezenou oblast.

Umyvadlo a toalety

Samotná skořápka nebere moc místa, ale jeho forma má významný dopad na optimalizaci prostoru. Například zavěšené struktury umožňují racionální používat místo pod miskou, zatímco mušle s podstavcem vylučují takovou příležitost nebo částečně omezené. Doky s nočním stolkem jsou perfektně vhodné pro skladování potřebných věcí a hygienu, ale vypadají více těžkopádně.

Pokud je v koupelně dát pračku, je nejlepší koupit dřez-pita, která je miskou s plochým sifonem. V tomto případě je pračka instalována přímo pod dřezem a další plocha se uvolňuje uvnitř. Pro nejmenší koupelny, optimálním roztokem je kompaktní úhlové dřezy suspendovaného typu.

Toaletní mísy jsou také k dispozici v různých modifikacích, mezi nimiž mají rohové výrobky největší kompaktnost. Nejsou absolutně žádné nižší než standardní modely, ale umožňují efektivněji využívat užitečnou plochu koupelny. Nainstalovat a zavěšenou toaletu: Rozměry takových modelů jsou standardní, ale díky volnému prostoru pod sedadlem se zdají být menší a vizuálně zvyšují koupelnu.

Vzdálenosti mezi instalatérskými a nábytkem

Rada. Výběr pozastavených instalatérství, zvažte sílu základu, ke kterému bude připojen. Oba dřez a toaletu váží hodně, navíc zátěž se zvyšuje během použití, takže provést instalaci na sádrokartonových oddílech nebo stěnách ze světelných bloků je nemožné bez předchozího zvýšení rámu.

Plynový ohřívač vody: Výhody a nevýhody

Tato zařízení pracují v důsledku zemního plynu. V ohřívači je hořák interagující s výměníkem tepla. Plynový ohřívač. ekonomické řešení pro zajištění pouzdra teplé vody. Nákup vybavení, komín pro IT a instalace se v průběhu let používají, protože plyn je levnější než elektřina.

Sloupec plynu pracuje na stejném principu, který tekoucí jednotka. Rozdíl spočívá pouze v typu paliva. Ohřívač vody na plynu vyžaduje epizodické technické práce. je třeba jej vyčistit a kontrolovat provozuschopnost systému.

 • Srovnávací kompaktnost;
 • nepřetržitá podpora teplé vody (s výhradou dostatečných zásob paliva);
 • Spolehlivost, jednoduchá oprava.

Nevýhody zahrnují obtížnou a nákladnou instalaci. Instalace se provádí projektem kompilovaným předem. Pro připojení sloupce musí být projekt dohodnut a pouze organizace s licencí může provádět práci. Pro správnou operaci potřebujete komín, ventilace výfukových plynů; Tlak plynu a vody musí splňovat určité úrovně.

READ  Jak vytvořit palivový kotel

Takže velká role při nákupu ohřívače vody hraje obydlí, kde bude jednotka instalována, frekvence pobytu v domě lidí. Kotel je dobrý pro konstantní stanoviště v zemi, a pro epizodické návštěvy je lepší navázat ohřívač vody. Zařízení pro plyn nejsou vhodné pro byty ve výškových budovách. Pro městské domy je lepší koupit malý kotle nebo sloupec.

Programátor a organizátor absolutně všechny procesy související s opravnými prací. Jsem opraven již více než 20 let a je odborníkem v této oblasti. Při psaní článku se pokusil učinit to nejužitečnější a srozumitelný pro každého člověka.

Tekoucí ohřívač vody: Výhody a nevýhody

Jedná se o kompaktní ohřívače bez zásobníku pro akumulaci. Nazývají se reproduktory. Poskytování horkého vodního jeřábu je způsobeno topením spirály. Tekoucí jednotky začínají pracovat současně se zahrnutím jeřábu. Jejich výkon může dosáhnout 20 kW, ale použití sloupce není spojeno s vysokými náklady na elektřinu.

Tekoucí ohřívač vody spotřebovává energetický bod, který poskytuje proud teplé vody za pár vteřin a dokončí práci, když je jeřáb blokován. Spotřeba elektřiny s touto situací je srovnatelná s náklady na kotle. Protože ten druhý ohřívá vodu déle. Reproduktory jsou často umístěny v malých soukromých domech, v DACHA, kde obyvatelé ne žijí neustále. Chcete-li získat teplou vodu, nemusíte očekávat.

Externě, model tekoucí jednotek může být velmi odlišný. To vám umožní koupit sloupec pro vaše potřeby, vyhýbat se zbytečným nepříjemnostem nebo nákladům. Zařízení jsou:

 • Jeřáb. Zařízení s jeřábem, které jsou umístěny namísto směšovače v bodě, který potřebujete poskytnout teplou vodu. v kuchyni nebo koupelně. Sloupec jeřábu spotřebovává méně elektřiny než celkem. Okamžitě ohřívá tekutinu na požadovanou teplotu.
 • S konev. Funguje jako jeřábový sloupec. Venku vypadá jako sprcha; Tyto sloupce jsou určeny pro instalaci v koupelně.
 • Systém. Vypadají jako malý box vložený do trubky. Ohřev se rozprostírá na jakýkoliv otevřený kohoutek v systému. Instalace běžných ohřívačů je pohodlné, ale vodní sporty. Když je bod aktivován, který se nachází daleko od ohřívače, chlazená kapalina proudí po určitou dobu. To je voda, která byla mezi sloupcem a samotným bodem. Plné vytápění musíte čekat z několika sekund až minutu.

Hlavní výhody tokových ohřívačů zahrnují:

Seznam konkrétních minusů je krátký: zahrnují závislost teploty z tlaku a potřebu správného průřezu elektrického zapojení.

Elektrické ohřívače

Zařízení pro vytápění koupelny by měly být s proti vlhkosti, jinak páry, kapky kondenzátu nebo vody povedou k uzavření. Síla elektrických zařízení pro koupelnu je úměrná velikosti místnosti. Pro prostory v 6 čtvercích, indikátor nepřesahuje 500 W, pro 9 m2. 750 W, pro 12 m2. 1 kW.

Konvektory

Elektrické ohřívače prováděné ve formě plochého panelu. V topném článku instaloval tenký závit nichromu. Technika zpracuje příchozí energii na teplo. Zařízení nesnáší vzduch a pracuje tiše.

kotel, malé, koupelně

Teplota nastavená s termostatem. Po dosažení stanoveného stupně se jednotka vypne. Zařízení se nebojí vlhkosti, takže vhodný pro použití v koupelně. Konvektor může být uveden vedle zdi nebo upevnit na přepážku do závorek. Jedinou nevýhodou modelu je zakázáno viset nebo suché věci v případě.

Infračervený

Princip ohřívače tohoto typu je podobný teplé podlaze. IR zařízení ohřívá předměty, ne vzduch, v koupelně. Zařízení po dobu 5 minut rovnoměrně zahřívá místnost. Během provozu, žádný hluk a nevypálil kyslík.

Infračervený ohřívač je namontován na stěně, i když je v stropní jednotce zaznamenána maximální účinnost. Zařízení spotřebovává spoustu elektřiny a je drahé. Zařízení se používá jako přidání a nikoli substituce hlavního vytápění. S těžkými mrazy v koupelně bude nepříjemné.

Myšlenky na malou koupelnu. Design malého koupelna v kombinaci s toaletou

Olej

Vizuálně ohřívače připomínají vodní radiátory. Místo tekutiny uvnitř, minerální olej s dielektrickými vlastnostmi. Kovové pouzdro se skládá z několika sekcí, které jsou hermeticky spojeny. Jako topná část je instalována deset.

READ  Jak nainstalovat komín na plynový kotel

Po připojení k elektřině zařízení zahřívá olej, případ. Po dosažení dané teploty je zařízení vypnuto. Viskózní tekutina v dlouhé době zachovává teplo, zahřátí místnost, ve které stojí za to. Režimy mění přes ovládací panel.

Olejové ohřívače. perfektní středně velká koupelna možnost. Jednotka nevypálila kyslík a kola pomáhá přesunout na správné místo. Vyberte si model s ochranou vlhkosti. Síla zařízení nestačí pracovat ve velké místnosti a celkově bude problémem pro malé. Případ zařízení je velmi horký, takže můžete náhodně vypálit.

Ohřívač ventilátoru

Levný přístroj bude doplněk k hlavním topení. Technické motory na podlahu, na nábytek nebo parapety. Pro koupelny jsou speciální stěny modely, které opravují oddíly na závorkách nebo v díře (výklenek). Jako topný prvek v ohřívači je spirála. Horký vzduch platí pro místnost s ventilátorem.

Teplota a intenzita dmychadla se nastaví na speciálním ovládacím panelu. Zařízení váží málo, takže samostatné modely lze snadno přenášet. Minusy zahrnují hluk během provozu a spalování kyslíku. Pokud se na povrchu zařízení nahromaděný na povrchu, pak obviňuje hořák během provozu.

Správné osvětlení v malé koupelně

Poté, co bylo rozhodnuto, že budou účinky vizualizace a rozložení, musíte přemýšlet o tom, jak organizovat osvětlení. Mělo by zařídit akcenty a dokončit interiér. Správné řešení bude implementace víceúrovňového osvětlení. Světlo může být:

Interiér se bude zdát bohatý a bohatý, pokud mírně kombinuje několik možností osvětlení. Pro malou koupel je lepší nepoužívat příliš celkové lustry. Mělo by být omezeno na SOFITS s otočným mechanismem, stropními paprsky, nástěnnými podprsenkami v blízkosti funkční zóny.

Metody materiálu a metody připojení

Pro samosprávu vnitřních odpadních vod, které jsou v současné době používány šedé PVC trubky squabs a armatury ze stejného materiálu s podobným připojovacím systémem. Uvnitř zesílené části stojí gumový kroužek. Systém je neexistující, samotan, těsnost spojů je 100% zaručena.

S přívodem vody je vše mnohem složitější, používají se trubky z několika konstrukčních materiálů:

  Metalplastický. kompresní komprese nebo kompresní armatury;

Pro vlastní zapojení potrubí je HPW / TUV vhodný pro kterékoli z těchto možností s přihlédnutím k následujícím nuancím:

 • Maximální lineární koeficient expanze v polypropylenu se nedoporučuje v tahech;
 • Pro připojení trubek mědi, PND a kovů plastů, metoda komprese bude vyžadovat drahý speciální nástroj, ale může být pronajato pro relativně malé množství, lisovací armatury nevyžadují údržbu a mohou se schovávat ve stěnách;

Druhy nástrojů pro připojení trubek kompresí.

Elektrická svařovaná montáž pro polypropylen.

Krimpovací armatura pro kovovou plastovou trubku.

Maximální provozní prostředek ukazuje měděné trubky a při připojování lisovacích armatur, tato vlastnost se ve srovnání s pájením snižuje. Trubky z nerezové oceli jsou také trvanlivé, ale pouze pokud jste svařeni, krimpovací armatury s gumovým kruhem nejsou tak trvanlivé.

Tak, racionální kombinace prostředků a pracovní intenzity práce na realizaci projektu WPLC / GWP vodní potrubí má podšívku kovově plastových nebo nízkotlakých polyethylenových trubek.

Doporučení pro výběr a použití kotle

Vzhledem k zručnému použití kotle je možné dosáhnout významných úspor elektrické energie, zvýšit spolehlivost a dobu trvání použití.

  V koupelnách je výhodnější pro instalaci zařízení s objemem 80-100 litrů. Tato voda zahřátá na 50-60 ° C stačí přijímat sprchu 2-3 osoby nebo naplnění jedné standardní lázně. Kromě toho takové kotle udržují vodu teplé nejméně 12 hodin, což umožňuje zapnout topení v noci, kdy náklady na elektrickou energii jsou minimální, a sprcha je odebrána ráno a večer. Ohřívač lze zapnout ručně nebo připojit časovač.

Malý kumulativní ohřívač vody pod dřezem v kuchyni

Jak správně vypustit vodu z ohřívače vody

Jak uzemnit kotle v bytě

Dodržování jednoduchých pravidel instalace bude využití kotle na dlouhé a bezpečné. Odvodňovací kanál pro sprchu pod dlaždicí.

kotel, malé, koupelně
| Denial of responsibility | Contacts |RSS