Jak umýt batoh v pračce

Oblíbené příslušenství Španělsko! A zdá se, že se již nevrátí do minulosti. Ale to se ukazuje, existují způsoby, jak vyčistit batoh z různých materiálů z jakýchkoliv skvrn a nečistot. Dostanete všechny nástroje, zjistit všechna tajemství, které si umynou svou věc a udržet ji na dlouhou dobu krásnou a funkční.

Jak umýt batoh v pračce nebo ručně, kde se suší a není poškozená tkanina a tvar, z našeho článku se učíte. Tipy na péči o módní příslušenství pomohou udržet ji v pořádku a používat vaši oblíbenou věc co nejdéle.

Mohu umýt batoh v pračce?

Ve většině případů jsou tyto informace uvedeny na štítku s pokyny pro péči uvnitř batohu. Pokud není takový štítek, nedoporučujeme mytí batohy v autě, na kterém existují:

 • Rámce selhání
 • Ochranný kryt
 • Dekorace z kamínky
 • Podrobnosti o železu
 • Přeloženy obrázky nebo pruhy
 • (Neodnímatelné) detaily nebo kožené dekorace

Při výběru způsobu mytí by měl batoh zohlednit také materiál, ze kterého je vyroben. Vždy zkontrolujte s popisek s pokyny o péči. Ale pokud není takový štítek, pak je zde krátký seznam obecných pokynů týkajících se mytí batohů z různých materiálů.

Jak umýt batoh?

Většina batohů činí nylon. Mohou být klidně promyty v pračce, kromě těch batohů, které mají vodotěsnou vrstvu nebo impregnaci. Otevření materiálu, ze kterého je váš chodník vyroben, můžete určit přítomnost takové vrstvy. Pokud je jedna strana (obvykle interní) hladká, a druhá není. to znamená, že váš batoh s vodotěsnou vrstvou. Vodotěsné potažené batohy by měly být vymazány ručně, podle níže uvedených pokynů nelze sušit pomocí zahřívání.

Jaké produkty nelze podléhat mytí stroje

Logicky, jakýkoliv látkový settray lze stáhnout do myčky. Všechno však není tak jednoduché. Než budete umýt batoh, doporučuje se věnovat pozornost některým faktorům:

V návrhu školního portfolia je zpravidla poskytnuta pevná vložka. Je pokryta hadříkem a není vždy možné. Pokud je z plastu, pak byste se neměli starat. můžete odvážně umýt batoh. Pokud se jedná o kus překližky nebo dřevotřískové desky, pak po mytí je vložka stříkající, uspokojení ztratí formulář.

Počet armatur také hraje poslední roli. Často tlačítka, zámky a další části rzi, a tato koroze platí pro tkaninu, takže můžete prát batoh v psacím stroji, když je příslušenství vyrobeno z nerezové oceli.

T Kany, impregnované speciální vodou repelentovou kompozicí bude postupně ztrácet své vlastnosti po několika promytích. Takové produkty lze čistit suchými kompozicemi nebo pěnou, ale nemůžete umýt a umýt.

Boeketer nemůže být vařen nebo promyt v horké vodě. Ať už hustá a odolná tkanina, mohou takové manipulace nepříznivě ovlivnit jeho kvalitu a zkazit tvar výrobku.

umýt, batoh, pračce

Začněte s plným vyprazdňovacím batohem. Surchase všechny rohy kapes a kanceláří. vytáhněte vše, co v nich najdete. Pokud existuje spousta prachu a odpadků v kapsách. utratí je. Podívejte se dovnitř (v hlavní jednotce nebo v kapsách) štítku s doporučeními pro mytí batohu.

Jak umýt batoh v pračce

 • Šíření všech zipů na batohu, protože mohou být poškozeny při mytí v upevněném stavu.
 • Zkontrolujte, zda jsou všechny přezky a pásy pevné.
 • Pokud máte pračku s horním zatížením, vložte batoh do sáčku pro prádlo nebo polštář. uloží pásy z zmatku.
 • Pokud má chodník vnitřní rám, vytáhněte ho. Rám může ohýbat nebo poškozený v pračce, a může také rozbít hadřík.
 • Pečlivě si prohlédněte batoh, zkontrolovat to pro všechny skvrny, přestávky nebo látky. Pokud najdete zmačkaný místo, použijte ruční mytí pokynů pro batoh, protože pračka bude dále nosit materiál na poškozené oblasti.
 • Odstranit nebo předběžný proces všechny špinavé skvrny.
 • Dejte batoh pomocí studené vody a delikátní mycí program. Pokud je batoh velmi velký, rozdejte se do prádla (je zde velká pračka) nebo ručně pochopit ve vaně.
 • Pověsit batoh přes koupelnu, aby voda vyčerpala, a on by mohl zaschnout.
READ  Jak prát cestovní tašku v pračce

Jak se mytí batohu ručně

 • Naplňte kbelík nebo koupel s vodou tak, abyste plně zakryli batoh.
 • Přidejte detergent pro mytí do vody a intenzivně smíchejte ruku.
 • Pokud má váš batoh vnitřní rám, je lepší jej vytáhnout. Navzdory skutečnosti, že ruční mytí. docela pečlivý proces a rámová trubka nebude trhat tkanina, kov může začít razit z nadměrného vystavení vodě.
 • Dejte batoh do vody a opatrně ho chatujte na všech stranách.
 • Pokud jsou všechny obzvláště špinavé oblasti, vyčistěte je starým zubním nebo oděvním kartáčem.
 • Dobrá jízda na batohu ve sprše.
 • Pověsit batoh přes koupelnu, aby voda vyčerpala, a on by mohl zaschnout.

Pozornost! Pro mytí vyberte kapalný detergent. Bude účinný při nízkých teplotách a dobře se vyčerpal z tkaniny

Jak umýt batoh v myčce

Navzdory tomu, že myčka nádobí mohou být použity pro mytí obuvi, baseballových čepic a dalších předmětů pro domácnost, umýt batoh v myčce se nedoporučuje. Teplota v myčce je podstatně vyšší než v praní. může poškodit materiál nebo způsobit vazbu barvy. Kromě toho mají nádobí otočné postřikovače v pracovním oddělení, které mohou lpět na popruhy, poškozené jak batohem a myčkou nádobí. Pokud si stále chcete umýt batoh v psacím stroji, vložte ji do polštáře nebo sáčku pro mytí bez vazeb. Pokud se vaše sáčka procházky vejde na horní polici, lépe to tam dát. Použijte detergent bez bělení a zatáhněte batoh před spuštěním cyklu sušení. Pověsit batoh přes koupelnu, aby voda vyčerpala, a on by mohl zaschnout.

Jak umýt batoh z polyesteru

Polyester. velmi univerzální hadřík, zpravidla, je trvanlivý a namáhavý, bez ohledu na to, zda je tlustý nebo ne. Pokud váš batoh nemá žádné speciální šperky, jako jsou čepy, nýty nebo kožený povrch, lze je bezpečně promynout v pračce pomocí studené vody a režim „Delikátní praní“. Nicméně, polyester je také známý tím, že dobře absorbuje a ukládá pachy těla, takže cítíte svůj pachy s pytlem a v případě potřeby zpracovávat jeho záda a pásy pomocí metody popsané níže „Jak prát batohový pás“.

Jak umýt tarpaulin batoh

Tarpaulter. odolný materiál, který vydrží mytí v pračce. Může dokonce vydržet teplou vodu, i když barva může být leštěná kvůli tomu. Brozentové batohy mohou dokonce stlačit v psacím stroji při nízkých rychlostech, a pak stisknout Outnoer.

Chápeme tradičním způsobem

A co dělat se špinavým batohem, pokud je nemožné umýt v psacím stroji? Samozřejmě, ručně čisté. Pro tuto potřebu:

 • Vezměte si věc a odpojte všechny nevyzpytatelné díly. Některé produkty jsou například rozpouštěcí kapsy a některé jsou tuhé z speciálních materiálů.
 • Vezměte si kartáč a mýdlo a zpracovávejte každý detail.
 • Nalijte teplou vodu v pánvi a přidejte mýdlo, aby se roztok vytvořil.
 • Mytí batoh s rukama, opláchněte.

Je možné vysušit batoh na slunci? Kdekoli, hlavní věc je vyschnout detaily odděleně, a sbírat je v plném batohu již v suché formě.

Důležité! Nemělo by být umyté batohy příliš často nebo příliš zřídka, potřebujete zlatý střed.

Pokud vidíte silné znečištění, můžete ho namočit ručně, abyste znovu nevystavili zatížení tkanin. Ale není to příliš čas být příliš odlišný, protože s časem se skvrny stále více vstupují do tkaniny a stávají se tvrdým dřevem.

Jak umýt batoh

Wikihow pracuje na principu Wiki, což znamená, že mnoho našich článků napsal několik autorů. Při vytváření tohoto článku o jeho editaci a zlepšování pracovali, včetně anonymního, 19 osob (a).

Počet názorů tohoto článku: 110 097.

umýt, batoh, pračce

Děti a studenti nosí své tréninkové zásoby v batohech a turisté jsou osobní věci a oblečení. Postupem času, jídlo, vlhkost a denní opotřebení vede k tomu, že batoh je špinavý a začíná cítit nepříjemně. Naštěstí jsou moderní batohy navrženy pro každodenní použití a snadno čisté. Většina z nich může být vymazána v běžné pračce s práškem, ale některé jsou vypočteny pouze na ruční mytí, které závisí na použitých materiálech. Čistící prostředek měkké akce a trochu úsilí. to je vše, co potřebujete udělat batoh znovu čistit a rozšířit jeho životnost.

 • Složte všechny své věci z batohu v plastovém sáčku, pak je vraťte zpět po mytí. Takže nezapomenete a neztratíte nic důležitého.
 • Pokud některé z vašich věcí také skvrnu, nyní je čas udělat čistý, zatímco batoh je mytí. Nikdo nechce přidat špinavé věci do čistého batohu.
 • Pokud dojde k tvrdý rámec v batohu, pak je nutné jej odstranit před praním.
 • Odpojte všechny vyměnitelné kapsy a pásy z hlavní části batohu, abyste je vyčistili samostatně. Díky tomu můžete provádět důkladné čištění všech prvků.
 • V blízkosti upevňovacích prvků visí všechny závěsy nebo otlučená vlákna. [3] x zdroj informací, takže dáváte batohu úhledný vzhled a zabránit blesku.
 • Některé chemikálie a metody čištění mohou poškodit batoh (například snížit odolnost proti vlhkosti), takže důrazně doporučujeme dodržovat pokyny pro péči.
 • Pokud batoh nemá štítek s pokyny a mytí, nejprve otestujte své detergenty na malém kusu tkaniny, aby náhodně nepokazil celý batoh.
 • Pokud nemáte prostředek pro předběžné zpracování, použijte kartáčový roztok, který se skládá z kapalného detergentu a vody v podílu 50:50.
 • Nepoužívejte horkou vodu, jinak materiál může polsky.
 • Pokud je štítek zakázáno zcela ponořit batoh do vody, pak můžete vytvořit a vyčistit jednotlivé prvky batohu mokrého hadru.
READ  Jak malovat bundu v pračce

Přidejte měkký detergent. Takový výrobek by neměl obsahovat barviva, příchutě a chemikálie. Agresivní chemikálie mohou poškodit váš batohovou tkaninu (snižování účinnosti vrstvy odpuzující vodu) a barviva a příchutě mohou způsobit podráždění kůže. [4] x zdroj informací

Jak umýt batohy různých typů a materiálů

Již jsme řekli hodně o typech mytí, o preferovaných chemikáliích, ale jsme ovlivnili téma různých materiálů pouze nepřímo. Současně rozdíl mezi mytí malého školního batohu, batohem s ortopedickou zády, sportovní turistické analogy s rámem a módní kožené výrobky kolosální. Špinavé oblasti na školním portfoliu jsou dobře odstraněny při mytí v psacím stroji a pokusit se provádět stejné čištění modelu z membrány bude mít za následek plné výprask.

Jak umýt batoh z polyesteru

Většina rozpočtových modelů batohů jsou vyrobeny z polyesteru. To je zcela syntetický materiál. Nenechte si ujít Air, ale pro město batoh Tento požadavek není hlavní. Ale syntetika je krásně natřena a udržuje barvu. Stále se získá velmi silná a odolná vůči mechanickému opotřebení. Takový model batohu se může promyje v pračce na delikátním režimu. Teplota by neměla překročit 40 stupňů. Je výhodné použít gelový prášek, t.na. Je lépe vyplaveno ze struktury tkaniny.

Jak mazat kožený batoh

Ale s koženým batohem je všechno mnohem obtížnější. Za prvé, to stojí za to pečlivě studovat štítek, na toto téma je možné umýt kožený batoh v psacím stroji. Ve většině případů bude varování o zákazu pro mytí v automatickém režimu. Ale kůže není špatná, takže je možné umýt praní. Jen vezměte houbu pro mytí nádobí, aplikujte malé množství mytí nádobí a začněte eliminovat znečištění. Nekomplikované skvrny jsou obvykle dobře vyloučeny, a to i bez použití chemikálií. Pokud potřebujete vyrovnat se s komplikovaným znečištěním, pak aplikujte malé množství čisticího prostředku a ponechte půl hodiny. Poté musí skvrna rychleji umýt.

Jak mazat školní batoh s ortopedickými zpět

Již jsme si všimli, že studentovy portfolio je obvykle jednodušší než vyrovnat se se znečištěním profesionálního turistického batohu. Ale někdy je situace komplikovaná. Ortopedická záda může být odnímatelná a ne. V prvním případě můžete získat pečeť. Pokud byl používán pravidelný polyester při výrobě modelu, stačí používat mytí strojů na delikátní režim.

Pokud je nemožné získat ortopedickou vložku, pak je automatické mytí vyloučeno automaticky, a jediný způsob, jak umýt znečištění na batohu. ruční mytí. Sledování akce zde je přesně stejná jako ve všech ostatních případech. Je nutné extrahovat všechny věci, najít nejzávažnější skvrny, namočte je a začít mytí měkkého kartáče.

READ  Jak odstranit nečistoty z gumy pračky

Rám robzak

Mnoho batohů, zejména pro studenty primárních tříd, jsou vybaveny speciálními ortopedickými vložkami. Jedná se o plastové nebo kovové desky, které pomáhají batohu držet tvar a zajistit hustý vhodný na zadní straně dítěte.

Pokud mohou být desky vytaženy, promyje se ve standardním režimu. Batoh se šitým rámem je lepší nesmazat nebo vyloučit spin a kroucení.

Jak umýt batoh v pračce

Na sobě osobní věci v batohu pohodlnější než v pravidelné kabelky. V ní umístí více věcí a zatížení zády je rovnoměrně distribuováno. Čas od času se každý batoh potřebuje mytí, protože prach je usazen na něm, stopy srážek nebo skvrn z jiného znečištění zůstávají.

Mytí batohy v pračce mohou být, ale pouze za určité pravidla. Nejprve se týká výběru režimu, správnou teplotu a nástroje pro mytí.

Vyberte režim

Externě, batohy se zdají být velmi trvanlivé, takže se může zdát, že mytí v autě i v nejintenzivnějším režimu nebolí výrobku (obrázek 1).

Vlastně to není pravda. Veškerý batoh se skládá z různých jednotlivých prvků sešívaných mezi sebou. S nesprávným zvoleným režimem mohou být deformovány.

Není nutné zvolit intenzivní způsob mytí a protože zvýšené zatáčky a silné otočení mohou nepříznivě ovlivnit stav blesku a dalších upevňovacích prvků. Proto je pro mytí batohu, je lepší zvolit jemný nebo ruční režim. Počet otáček během žíhání by neměl překročit 600, a ještě lepší. 400. Pokud můžete sušit batoh na čerstvém vzduchu, je možné udělat bez vřetena.

Pro mytí batohu v autě vyberte jemný nebo ruční režim

Pokud jde o oplachování, je lepší zvolit režim s dalším opláchnutím nebo jej spustit ručně. Faktem je, že detergenty jsou velmi špatně umyté z hustého a hrubého batohu tkáně.

Jak se starat o batoh Topgal?

Správná teplota

Teplotní režim také hraje důležitou roli při mytí batohu. Pokud je výrobek vyroben z bavlněných nebo hustých syntetických tkání, optimální teplota bude 60 stupňů.

V praxi to není doporučeno, zejména pokud je batoh jasný. Za účinku vysokých teplot může nátěr umýt z ní a oddělené části jsou deformovány. Kromě toho, mnoho batohů je impregnováno speciální vodou repelentovou kompozicí, která se může rozpustit pod účinkem vysoké teploty.

Optimální teplotní režim pro batohy. ne vyšší než 40 stupňů. Tento ukazatel je univerzální a je vhodný pro výrobky z jakýchkoliv tkanin.

Co znamená použití

Obyčejný granulovaný prací prášek pro mytí batohů se používá pouze v extrémních případech, protože je špatně vyplaven z husté výrobní tkáně (obrázek 2).

Pro mytí batohu je lepší použít kapalný prostředek nebo mýdlové čipy

Je lepší dát preferenci tekutým nástrojům pro mytí, které neobsahují sulfáty. Nezničí vrstvu odpuzující vodu, nevede k deformaci výrobku a účinně čistěte výrobky z znečištění.

Tipy zkušených majitelů

Lepší při výběru produktu ke studiu pokynů výrobce tak, aby v budoucnu nevytvořily problémy. Naštěstí je většina řad sleva jednoduché a rychle. Posiluje účinek několika dalších tipů:

 • Používat finanční prostředky bez chloru;
 • Nezmazejte ve vodě nad 40 stupňů;
 • Doporučuje se používat kapalné prášky;
 • Rukojeti a popruhy jsou kliknuty tvrději, protože více bakterií se hromadí;
 • Není možné grušit množství;
 • Nepříjemný zápach se odstraní opláchnutím v oblasti ocelového roztoku.

Ortopedické batohy jsou vymazány podle zvláštního schématu, ale s pečlivým přístupem a přesností, čištění není moc zatěžující. Hlavní věc je zapamatovat si doporučení výrobce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS