Jak umýt keramickou desku z tuku

Co čištění skleněné keramické povrchové desky? Hosteska na poznámkách!

Abychom pochopili, jak čistit sporák se skleněným keramickým povrchem, měli byste znát některé nuance samotného materiálu, ze kterého se tento povlak provádí.

Základem skleněné keramiky je použití materiálu zeran, který se vyznačuje vysokou odolností proti nárazu a nízkou tepelnou expanzi.

Pokud nalijete vodu na povrchu horké desky, pak praskliny nebudou vytvořeny v důsledku kapek teploty. Průměrná životnost doma, která zaručuje výrobce, je 15 let.

Obvykle jsou tyto desky modely vybaveny halogenovými hořáků nebo vysoce lehkým systémem, ve kterém je topení opatřeno speciální slitinovou teplou stuhou umístěnou pod keramikou, zabalená do symetrických kroužků.

Externě, skleněná keramika je ideálním plochým povrchem, který má příjemný vzhled. Vaření na dlouhou dobu vede k vzhledu automobilu, skvrn tuků a jiných obtížných tolerovaných znečištění. Proto každá hosteska bude užitečná informace, jako a co je nejdůležitější, než vyčistit keramický sporák, aby udržel svůj primární pohled po celou dobu životnosti.

Jak čistit skleněný keramický povrch domácích chemikálií a různých prostředků

Existuje široká škála speciálních čisticích prostředků pro domácnost. Včetně univerzálního.

Doporučuje se používat jako detergenty pro čištění skleněné keramiky:

S detergentem

Mnoho domácích spotřebičů výrobců a velkých chemických problémů produkují řadu detergentů pro promývací desky se skleněnými keramickými povrchy, například filtrační, topperr a t. D. Proto při výběru je důležité věnovat pozornost kompatibilitě značky a modelu desek s typem detergentu.

Čištění skleněné keramiky se speciálním detergentním pastem doporučeným výrobcem desky.

Důležité! Pokud je dlaždice produkce málo známé společnosti nebo nevyrábělo specializované fondy, pak stojí za to věnovat pozornost složení tak, aby v něm nejsou agresivní ani abrazivní látky. Hlavní složky detergentu jsou přibližně stejné ve všech řešeních. Proto můžete použít jakýkoliv, navržený pro mytí skleněné keramiky.

Potřebujete počkat, až talíř trochu ochladí. Příliš velké topení bude příčinou částečného odpařování chemikálií a je nebezpečné pro zdraví. Kromě toho může kompozice částečně ztratit jeho účinnost.

Opravný prostředek by měl být aplikován pomocí dávkovače na nádobě s čističem přímo na kontaminované oblasti. a pak houba rovnoměrně distribuovat tenkou vrstvu.

Nástroj opatrně otřete suchým měkkým hadříkem.

Povrch se suší ručníkem. neopustit rozvody po vlhkém hadříku.

umýt, keramickou, desku

Specializované chemikálie Látky Efektivně odstraňovat skvrny s mou značkovou deskou. I když jsou dražší, ale můžete si být jisti skleněná keramika Nebudou žádné rozvody a skvrny. A kromě toho, proč experimentovat, pokud existují osvědčené fondy?

Krémový činidlo má průměrnou tloušťku a specifický zápach. Ekonomicky, účinně i ve studené vodě. Odstraňuje sušené skvrny, dává lesk, snadno vyplaveno.

Lisenok1 , Moskva, Rusko.

Čištění v ochranných rukavicích, vyhnout se dostat do očí

Pomocí stěrače

Stěrač je navržen tak, aby poskytoval sklo-keramický lesklý panel. Není vhodný pro odstranění mastných skvrn, takže jsou spolu s bahnem, by měly být přednastaveny speciálními odmašťovacími čistícími prostředky.

Na purifikovaném povrchu rovnoměrně posypeme kompozici.

Měkká suchá hadřík Rubbající dlaždice. Vhodné mikrovlákno, protože poté, co nezůstane rozvody, nitě nebo hromadu.

Následující prostředky jsou vhodné: Popelka „čistá okna“, vápno profesionální, Sanita sprej pro mytí.

umýt, keramickou, desku

Melaminová houba

Melaminová houba je stlačená vlákna a melaminové krystaly, které během chemické reakce získali pórovitost. Je schopna extrahovat znečištění jakýchkoliv typů, aby povrch hladký a nenechal poškrábání nebo rozvody.

Melaminová houba umožňuje prakticky dokonale čistit skleněné keramické desky.

Používejte bez čisticího činidla, tj. Sklo okouzlující suché;

Použijte houbu bez ochranných rukavic;

READ  Jak utěsnit trhlinu na varnou desku

Pozornost! Pokud pochybujete, zda je melaminová houba vhodná pro váš sporák, musí být testován. Chcete-li to provést, stojí za to výběru malé plochy umístěné od opačné strany z předního panelu desky a pokuste se upustit špínu.

Otřete hlavní znečištění. Pokud neuspějete, určit čisticí prostředek na houbu a povrch kruhového pohybu, dokud není dosaženo požadovaného výsledku.

Po vyčištění desky je nutné otřít na měkké lobby hadříku.

Tablety pro mytí nádobí

Chybějící skleněné keramické desky jsou také výhodné s použitím tablet pro mytí nádobí, protože jsou schopni účinně odstranit tukové skvrny. Proces čištění je implementován následovně:

Roztok se aplikuje na čistý povrch v malých množstvích.

S pomocí houby nebo tkaniny otřete tukové skvrny.

Pak houba, navlhčená ve vodě, odstraňte detergentní směs s deskou.

Mokrý povrch Sucho otřete v suchém ručníku.

Můžete použít specializované nástroje ve formě tablet Celesta, Aquarius, Meine Liebe, zpětná vazba.

Jak čištění skleněné keramické desky s domácnostmi

Pro čištění skleněných keramických povrchů mohou být také použity a domácí techniky. I když jsou méně účinné než chemické detergenty, ale v případě nouzových případů, kdy jsou obchody uzavřeny nebo neexistují žádné nákupní prostředky, mohou ušetřit. Kromě toho jsou šetrné k životnímu prostředí a bezpečné při použití, a proto nebudou způsobit alergie nebo otravu.

Rostlinné oleje

Navzdory skutečnosti, že rostlinné oleje jsou mastné, byly zcela účinné, aby bojovali proti Nagaru na sporáku a od sebe odděleny. Ukazuje se, že po aplikaci na měkký hadřík a aplikovat jej na místo s Nagar po dobu půl hodiny, spálený tuk se stane měkkým a snadno odstraněným pomocí houby. Zbývající stopy musí být odstraněny speciálním čistícím prostředkem nebo mýdlovým roztokem.

Pozornost! Pro ochranu skleněné keramiky před znečištěním aplikovat olejový olejový olejový olej a ne odpad nesmírně nedoporučuje. To je způsobeno tím, že prach a různé malé pevné částice se akumulují na povrchu, to znamená, že míra kontaminace se zvýší.

Soda

Pro čištění skleněné keramické desky z znečištění můžete použít potravu soda. Nicméně, to není možné použít v suché formě, musíte udělat vodný roztok.

Pro přípravu roztoku do čisté kapacity vyčnívají sodnou hodnotu a přidejte teplou vodu do viskózní konzistence. Příliš kapalný roztok není vhodný, protože bude neúčinný.

umýt, keramickou, desku

Směs se aplikuje na kontaminované desky desky po dobu několika minut a poté otřete měkký hadřík. Po odstranění nečistot musí být sodovka promyta ze skleněného keramického povrchu. Pro tento vhodný měkký mírně mokrý hadr, navlhčený ve vodě.

Pozornost! Je nutné, aby se sodovka zcela rozpustila, protože ne rozpuštěná částice brusné a může zanechat malé poškrábání při otírání ubrousky.

Soda je schopna odstranit sušené skvrny potravin. Nečistoty a negar jsou odděleny od skleněné keramiky kvůli hojné pěnění.

Citronová šťáva (ocet)

Chcete-li získat efektivnější čisticí prostředek doma namísto vody k rozpuštění sody, můžete použít citronovou šťávu nebo ocet. Kyselé médium umožní rychleji zobrazovat skvrny a různé znečištění.

Zbytky rozpuštěných nečistot spolu s čisticím činidlem se odstraní z povrchu desky suchou houbou.

Jak umýt kolo: Rychlá očista kola krok za krokem

Pokud není k dispozici žádná soda, můžete provádět čištění s octem. Je však nutné jej aplikovat v malých množstvích.

Vodný roztok octa

Vodní ocetové řešení umožňuje kvalitativně dezinfikovat povrch skleněné keramické desky. Účinek čištění z měřítka nebo sušených míst bude minimální.

Proces čištění desky měkkým hadříkem a zubní pastou.

Pro přípravu roztoku se musíte míchat v čisté kapacitě v podílu 1: 1 vody s octem. Pak by se měl nalit do postřikovače, aby se jednotně aplikovala jedna vrstva po celém povrchu. Musíte počkat 2-3 minut, dokud roztok ovlivňuje kontaminaci, poté otřete desku suší měkkým hadříkem.

Vodný roztok ammního alkoholu

Vyměňte vodný roztok octa účinnějším vodným roztokem alkoholu amoniaku. Pro jeho přípravu musíte míchat 5 dílů vody s 1 částí alkoholu. Je výhodnější míchat až 300 ml roztoku, protože více je těžko potřebný.

Roztok se nalije do ručního postřikovače, pak se roztok aplikuje rovnoměrně do kontaminovaných oblastí. Chcete-li rozpustit tuky a zbytky výrobků, bude trvat asi 10 minut. Po tom, že povrch desky bude muset být vyčištěn suchým hadříkem.

READ  Ventilátor nepracuje v indukční desce

Roztok je určen pro odmašťování a dezinfekci desek. Proti starým sušeným skvrnám je neúčinný.

Zubní pasta

Použijte zubní pasty pro čištění skleněných keramických povrchů se nedoporučuje bez testování. To je způsobeno tím, že jejich kompozice může zahrnovat abrazivní částice, které poškrábat skleněný povrch. Nicméně, s pečlivým manipulací, tam je dostatek pasty, aby se aplikovalo pouze pro ty, kteří mají spadl sušené skvrny a jemně otřete houbou, tak, aby nenechali škrábance na talíři.

Po úplném čištění je důležité odstranit pastu z povrchu pomocí houby navlhčené ve vodě, a pak suchý hadřík. Vhodné jakékoli bělící pasty: Lacalut, Paradontax, Sensodyne, R.Ó.C.S. jiný. Abrazivní částice, které jsou zahrnuty do jejich kompozice, umožňují mechanicky ovlivnit znečištění a nepoškozující skleněné keramiky. Účinně odstranit tuk a saze.

Příprava speciálních čisticích látek

Péče o skleněné keramiky doma je jednoduchá, ale vyžaduje pravidelnost. Aby nedošlo k nalezení mnoha způsobů, jak odstranit solární skvrny, je důležité seznámit se s informacemi předem jak čištění skleněné keramické desky z možných nečistot a plaku.

Péče o skleněné keramiky doma je jednoduchá, ale vyžaduje pravidelnost.

Doporučuje se zbavit znečištění bezprostředně po jejich formaci. Proto je nutné každý den po každém procesu vaření vyčistit každý den.

Doporučuje se zbavit znečištění bezprostředně po jejich formaci.

Viz také švy dlaždice v koupelně s vlastními rukama, foto.

Co je třeba věnovat pozornost?

Tyto desky jsou velmi křehké a jsou velmi pečlivě vyčištěny pouze za použití pouze speciálních měkkých čisticích prostředků. Nezapomeňte, když pečujete o skleněnou keramiku, že tento materiál netoleruje alkalická činidla a hrubé brusiva. Proto nikdy nedělejte praní a pokuste se čistit povrch včas.

Než vyčistit sklokeramickou desku?

V mnoha ohledech, jak čištění skleněné keramické desky ovlivňuje výběr prostředků. Doma je možné efektivně odstranit Nagar mnoha prostředky. Hlavní věc, kterou v jejich složení neexistují abrazivní složky.

Čištění speciální čisticí prostředky

Zakoupené čisticí prostředky ve formě smetany a gelu z populárních výrobců Dobře odstranit spálené tuk bez poškrábání skleněné keramiky. Jejich část je navržena speciálně pro jemné čisticí plochy. Existují také specializované kompozice pro čištění vaření panelů se skleněným keramickým povrchem. Zpravidla jsou dražší, ale efektivněji odstranit Nagar.

Výhodou použití specializovaných kompozic je, že po nich zůstává ochranný silikonový film, který je vizuálně neviditelný. Je schopen chránit skleněný keramický povrch z malého poškození a usnadnit následující čištění. Silikonový film zabraňuje vstupu do povrchu varné desky.

Snadná čištění desky možná další melaminová houba. Umyjte její vaření velmi jednoduchý. Voda houba ve vodě a nepřidává další čisticí prostředky. Sledujte znečištění na povrchu desky. Vyjmutí Nagar a další znečištění, dobře vypláchněte čistou vodou a otřete varnou desku.

Některé hostesky upravené pro mytí desky, odstranit tuk a rozvody z kapek kapalin, zařízení pro čištění oceli výrobků. V každém případě při výběru prostředků věnujte pozornost svému složení a na jaké povrchy je vhodný.

Purifikace lidovými prostředky

Ne, s lidovými prostředky pro odstranění Nagara bude v domě specializovaných čističů. Skleněný keramický vaření může být promyt roztokem potravin sody. Takže neu k poškrábání povlakové desky, nepoužívejte sodu v suchu. Připravte řešení sody a aplikujte jej na znečištění po dobu 30 minut. Po půl hodině umýváme lidový nápravu a otřete suchý povrch desky.

Vyčistěte znečištění na skleněné keramice může být také stolním octem. Připravte se z něj slabé ocetické řešení a zacházet s nimi na vaření. Zůstává nápravnou vodou a odstraňují zbytky vlhkosti, takže nejsou žádné rozvody.

Proč se objeví kontaminace

Je nutné okamžitě otřít produkty z desky kus výrobků nebo rozlitou kapalinou, jinak zdřímnutí a mastný květ je svěřen skleněné keramiky a je obtížné je odstranit.

Existují však jiné důvody. Například používáte nevhodné pokrmy. Nepřipravit se do železa, hliníku nebo měděných jídel: kovový kov reaguje s povlakem a na skleněné keramiky se objeví brilantní sekce. Není možné použít smažení pánve a pánve s znečištěným, nerovnoměrným nebo hrubým dnem a nádobím, které nehodí velikost hořáku.

Skleněná keramika trpí teplotou kapkami, takže pokud právě vložíte umyvadlo na desku, může změnit barvu. Další důvod pro vzhled skvrn je špatný. Deska nelze čistit abrazivy: tvrdé částice mohou poškrábat povrch. V průběhu času jsou poškrábání naplněny tukem a uklidňujícím. stáhnout takové znečištění je téměř nemožné.

READ  Jakou teplotu nastavit v mrazicím oddíle

Věřte odstranění komplexních skvrn profesionálům. Kniha čištění bytu ve speciální službě: Cleanners vybere čistič pod druhem znečištění a vrátí brilanci i nejmadnější sklokeramickou desku.

Vyčistěte sklokeramickou desku s průmyslovými detergenty

Místo chovných činidel, detergenty vyráběných průmyslovými podniky. Výrobci nabízejí specializované léky, které se vyvinuly speciálně pro čištění skleněné keramiky. Pokud takový není k dispozici, můžete přístroj používat pro čištění mosazi nebo melaminové houby. Postup pro použití každé možnosti má své vlastní vlastnosti, s nimiž je nutné se seznámit.

Čištění specializovaných prostředků

Byly vyvinuty prostředky určené pro čištění skleněných keramických povrchů s přihlédnutím k požadavkům na tyto materiály. Ve své kompozici nejsou žádné abrazivní částice schopné poškodit povrch. Zároveň se dobře vyrovnávají i s dostatečným množstvím solárních skvrn.

Většina specializovaných prostředků zahrnuje silikon, tvořící ochrannou vrstvu na povrchu. To je usnadněno procesem následné péče. Sporák je světlejší a nečistoty na jeho povrchové tyčinky mnohem horší.

Před použitím specializovaného agenta byste měli pečlivě přečíst pokyny výrobce. Podpora je napsáno podrobně postup pro použití léku. Výrobci nabízejí takové produkty ve formě těstovin, gelu, smetanu, spreji, emulze nebo krémů. Po vyčištění dlaždice by měla být pečlivě propláchnuta, zalévání hojným množstvím vody. Pokud to není provedeno, při vysokých teplotách se zbytky chemie budou snažit jíst skleněnou keramiku.

S velkým množstvím specializovaných fondů, domácí chemikálie vydané pod ochrannými známkami Sanity, Top House, Sanitar, SHUMANIT „, DR. Beckmann a řada druhých.

Promývací prostředky pro čisticí zrcadla a stonek

Promývací činidla a zrcadla se dokončí s úkolem. Za tímto účelem je náprava nastříká na plně chlazenou desku a nechte chvíli. Poté je povrch zcela vyčištěn a leštěný suchým hadříkem nebo houbou.

Jak čistit deskový panel HOB MELAMINE

Melamine houba pomáhá dokonale s keramickým kamenem. Zároveň neovlivní. Před použitím je houba smáčena ve vodě, a pak znečištění znečištění. V důsledku toho jsou všechny skvrny dostatečně snadné. Poté bude pouze umýt panel čistou vodou a otřete suché.

Co čištění skleněné keramické vaření

Když se rozhodnete změnit design kuchyně, vybaveného skleněným keramickým sporákem, budete muset okamžitě koupit speciální nástroje pro péči o tuto velkolepou, ale delikátní techniku. Patří mezi ně škrabky, měkké plastové žínky, houby, ubrousky z celulózy a mikrovlákna. Nezapomeňte, že v tomto případě nejsou vhodné žádné prášky. pouze prostředky pastovité konzistence.

Pro pohodlí, před odchodem do obchodu, provést seznam nejpotřebnějších nástrojů v poznámkovém bloku, se zaměřením na přehled speciálního vybavení pro čištění keramických vaření panelů. Mimochodem, nesnažte se nahradit speciální nástroje jejich domácími analogy, například škrabky pro skleněné keramiky.

Speciální škrabky pro skleněnou keramiku s vyměnitelnými lopatkami

Během vaření může dojít i ty nejzkušenější a nejzkušenější paní na varném panelu Ugly stopy, které jsou obtížné odstranit běžným hadříkem nebo detergentem. V takových případech není nutné dělat bez zvláštního škrabku, který je navržen tak, aby pečlivě vyčistil skleněný keramický povrch z různých druhů znečištění. Použití tak jednoduchého, ale efektivního zařízení pomáhá vyrovnat se i se starými a obtížnými skvrnami, aniž by se obkročilo.

Škrabka pro skleněnou keramickou desku se skládá z rukojeti, akutní čepele a blokovacího šroubu. Existují dva typy takových nástrojů. s ocelovou a plastovou rukojetí. Poslední je levnější, ale výrazně ztrácí kov, protože kvůli jejich křehkosti mají mnohem méně. Čepele pro škrabky jsou vyrobeny z nerezové oceli a mohou být pevně nebo pohyblivé. Pro použití takové zařízení je velmi jednoduché, ale je nutné s ním vyčistit skleněný keramický povrch.

V domácích spotřebičů a specializovaných internetových stránkách najdete velký sortiment speciálních skleněných keramických škrabek. Jsou propuštěny jako výrobci seramických sporáků (Bosch, Electrolux, Gorenje, Indesit, Whirlpool) a další výrobci kuchyňských nádobí (FIT, FACKELMANN, FILTERO, ISTA, KW ZONE, TETRA, MULTIDE, DR.Beckmann, top dům a dr.). Kromě toho, pokud nakonec vyplňte originální čepel na škrabku, v prodeji jsou vyměnitelné bloky. Přibližné ceny za takové příslušenství můžete zobrazit tabulku:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS