Jak umýt přehoz v pračce

Mytí (suché čištění) přikrývky

Přírodní tkanina je relativně dražší, ale použití přírodních tkanin má řadu výhod: pachy absorbují méně, prochází vzduchem, udržet teplo, nezpůsobují alergie a další. Nicméně, vyžadují zvláštní, jemnou péči.

 • Z polyesteru.
 • Fleece je jednou z největších částí, vzduch proudí dobře. Černé plášťové kryty také pokrývají děti. Jediný mínus je vysoký stupeň hořlavosti a elektrifikace.
 • Mikrovlákno. Prochází vzduchem. Mikrovlákno je vyrobeno hlavně z polyesteru a akrylové.
 • Viscose a akrylová. neelektrostatická tkáň, udržují barvu dobře, a proto pořadí jasnějších dalších produktů, kromě „prodyšných“ tkání a dobře udržet teplé.
 • Umělá srst. obvykle používaná v kombinaci s jinými materiály, ať už umělými nebo přírodními plátnami. Taková srst slouží na velmi dlouhou dobu a vypadá harmonické.

Mytí stroje

Pokud je pléd vlny tenký, může být bezpečně zabalen v pračce. Nejdůležitější je studium předem informace o konkrétním štítku produktu. Mělo by naznačovat vhodný režim promývání, teplota vody, stejně jako podmínky sušení. Pokud nemůžete najít informace, stačí zapnout psací stroj promývací režim pro vlněné věci. Obvykle tento typ čištění znamená nejpřesnější a měkký účinek. Několik tipů pro mytí vlněné deky:

 • Především byste měli věnovat pozornost kapacitě pračky. Pokud si můžete stáhnout alespoň 5 kg, vložka na střední velikost bude do něj odstraněn;
 • Pro výrobky vlny se doporučuje používat pouze speciální gelová řešení a ne prací prášky. Gel tije jemně, zatímco snadno zaplavený. Chcete-li se zbavit prášku, budete muset strávit několik oplachových postupů;
 • Mesh-bag. skvělý způsob, jak zabránit vlněné nitě ve filtru. Nejvhodnější volbou je nejméně 3 kg;
 • Při praní by měly být použity pouze nízké teploty, ne více než 30-40 stupňů;
 • Snížení pravděpodobnosti výroby hrudek, v bubnu, spolu s dekou, si můžete stáhnout několik tenisových míčků.

Důležité! Chcete-li vyčistit deku z barevných nití, je přísně zakázáno používat přípravky s bělícím účinkem.

Tak, že pléd zůstane co nejdéle, měkký a teplý, následovaný tím. Pokud je přehoz z měkkých a jemných nití, musí být mačkový režim tak jemný a čistý. Nejlepší volba. mytí rukou.

Jak nejlépe vyschnout přehoz?

Kromě mytí je důležité správně a vysušit přehoz. Ignorovat tento okamžik, produkt ztratí svou měkkost a externě nebude tak atraktivní. V žádném případě neisí kryty na jednoduchých lanech oděvů, jinak je prostě deformován. V ideálním případě poskytují krytí horizontálního sušení.

READ  Ikona, kterou nemůžete umýt v psacím stroji

Roztáhněte neupravený přehoz na absorpční tkaninu. S tímto úkolem se starý froté ručník vyrovnat. Po čase vyměňte ručníky na suché a přečtěte na druhou stranu. Takový postup se musí provádět několikrát, pokud kryt není suchý.

Sušení musí být prováděno v dobře větraných místech. Nemělo by být syrové a studené. Ujistěte se, že rovné paprsky slunce nespadají.

Několik důležitých pravidel, která pomůže prodloužit život do vašeho přehozu:

 • Nesychte sušení přehoz v pračce.
 • Produkt se nerozsušte na lano.
 • Nelze sušit hadřík pod pravým paprskem Slunce.
 • Pro sušení není nutné použít fén.
 • Ujistěte se, že nejsou žádné baterie nebo topná zařízení v blízkosti přehoz.
 • Pokud je výrobek trochu mokrý, neotáčejte a nesložte jej.

Chcete-li produkt dobře vytvořit, musíte použít správný detergent. Jediné doporučení je volba kapalného prášku nebo gelu.

Tato forma uvolnění je dobrá, protože kompozice se rychle rozpustí, se zlepšuje lépe se znečištěním, aktivuje se v chladné vodě a je dobře leštěný.

Svazkové prášky nejsou zakázány pro použití, ale v tomto případě je věc vyzváněna nejméně 2-3 krát.

Většina kapalných koncentrátů je univerzální, to znamená, že jsou vhodné pro pečlivé a jemné tkáně, včetně přírodní vlny a hedvábí.

Nezapomeňte věnovat pozornost kompozici. Nemělo by mít agresivní složky ve formě chlorového bělidla nebo kyselin.

Pro mytí přikrývek se doporučuje používat detergenty obsahující lanolin. Zasahují s tvorbou hrudek, díky kterým není plnivo srazeno.

Sortiment kapalných detergentů je rozmanité. Při výběru se musíte zaměřit na jejich cenu a funkce použití:

Gel pro mytí „maskové vlny a hedvábí“. Tento činidlo je vhodné pro péči o smyčky syntetických a přírodních vláken. Začíná pracovat při teplotě 30 stupňů.Tvrdší voda, čím více detergentní spotřeby. Pro 1 litr gelu bude nutné zaplatit asi 250.

By neměly překročit dávkování detergentu. To nebude zlepšit kvalitu mytí, ale pouze ztěžují spalování pěny z tkanin.

Vyberte správný způsob mytí pléd v pračce

Moderní průmysl produkuje tři hlavní typy pléd:

 • Výrobky z přírodní vlny nebo jiných materiálů přirozeného původu (bavlna, bambus, len);
 • Pillings z míchaných tkání (přírodní vlákno je doplněna syntetou pro zvýšení pevnosti a odolnosti proti opotřebení);
 • Syntetické tkaniny z polyesteru, akrylová vlákna, umělé kašmír, fleece.
umýt, přehoz, pračce

Pro každý z těchto tří typů je nutný režim praní. Zpravidla moderní pračky mají režim mytí vlny, takže si můžete umýt vlněný pléd v pračce. Automaticky nastavuje nízkou teplotu vody a vybere jemné praní. Smíšené a syntetické pléd jsou také lepší pro mytí pračky při teplotě ne více než 40 s. A počet otáček v žíhání, aby si vybrali ne více než 400.

READ  Ikona není umýt v pračce

Jak umýt pléd ručně?

Praní takového výrobku ručně. spíše časově náročné a nepříjemné proces. Nejjednodušší způsob, jak umýt velký pléd v koupelně, dodržovat takový algoritmus:

 • Vytočte teplou vodu do koupelny.
 • Rozdělte ve vodě k čištění čištění koberců nebo jednoduchý prací prášek.
 • Na výsledný roztok přejděte pléd, nechte ho několik hodin.
 • Léčit výrobek s rukama přes oblast bez odstranění z vody. pojďme jemně zametat (můžete se také skrýt s nohama).
 • Posuňte pléd na okraj lázně a otevírá zásoby, uvolněte vodu.
 • Nalijte čistou vodu.
 • Vzpomeňte si na produkt a vypouštěcí mýdlovou vodu.
 • Proces mytí a židlování by měl být opakován 2-3 krát (s posledním zkrouceným, přidejte trochu klimatizace do vody).
 • Posuňte pléd na stranu a dávejte vodu zcela odtékat.
 • Po 10-15 minutách, vraťte produkt do role, zvedněte jej pro střední a procházejte na stěně koupelny, což dává stabilitu p-ve tvaru „designu“.
 • Po 30 minutách zaplatit pléd přes hůlku, umístění přes koupelnu.
 • Po zdvihu veškerou vodou nakreslete produkt na ulici nebo na balkóně. je žádoucí, aby nasměroval sluneční světlo, takže pléd není spálen.

Vyberte správný způsob mytí pléd v pračce

Moderní průmysl produkuje tři hlavní typy pléd:

 • Výrobky z přírodní vlny nebo jiných materiálů přirozeného původu (bavlna, bambus, len);
 • Pillings z míchaných tkání (přírodní vlákno je doplněna syntetou pro zvýšení pevnosti a odolnosti proti opotřebení);
 • Syntetické tkaniny z polyesteru, akrylová vlákna, umělé kašmír, fleece.

Pro každý z těchto tří typů je nutný režim praní. Zpravidla moderní pračky mají režim mytí vlny, takže si můžete umýt vlněný pléd v pračce. Automaticky nastavuje nízkou teplotu vody a vybere jemné praní. Smíšené a syntetické pléd jsou také lepší pro mytí pračky při teplotě ne více než 40 s. A počet otáček v žíhání, aby si vybrali ne více než 400.

Blok: 4/6 | Počet znaků: 865

Odstraňujeme deky z přírodních tkanin

V jakém režimu se promyje? To vše závisí na materiálu, pro výrobky z přírodních vláken by neměly být instalovány vysoké teploty a silné spin. Skvrny jsou lepší zobrazovat ručně se speciálním bělicím a předem čerpadlem.

Nejnáročnějšími tkaninami jsou kašmírová, vlna a přírodní kožešina. Potřebují vyčistit tyto věci je třeba vyčistit 30 stupňů a žádné kompromisy. Další jemné materiály jsou bavlny a len. V tomto provedení si můžete dovolit knihovnu a umýt 30. 40 stupňů. Tkanina je odolnější vůči teplou vodou, ale ložní ložní ložnice sedí při vysokých teplotách.

READ  Jak zastavit skákání pračky

Aby bylo možné umýt pléd v psacím stroji, pokud je vyrobena z vlny nebo kašmír, je důležité vzít v úvahu při jakém teplotě můžete tento druh vlny umýt. Tyto informace jsou uvedeny na štítku. Vlněné postele se netolerují teplou vodu, při mytí, používejte režim praní pro vlnu a teplotu 40 stupňů.

Vlněné přikrývky, pláštěnky a přehozy

Vlněná pléd. klasická volba. Teplý, pohodlný, trvanlivý, prodyšný. Někdy za účelem osvěžení textilu z přírodní vlny, stačí ho na chvíli větrat, visí na ulici nebo na balkóně. Pokud je výrobek silně kontaminován, může být zabalen doma, i když tato práce není z plic. Navzdory skutečnosti, že mnoho praček má režim „vlna“, použijte stroj nežádoucí stroj. Je lepší trávit jemné mytí v ručním režimu.

Nejprve je nutné určit detergent. Odborníci doporučují pro mytí vlněných výrobků aplikovat speciální gel. Dokonale se řadí na věku v ne příliš horké vodě, dobře vyplavené, když se opláchl. Místo gelu můžete použít dětské mýdlo nebo obyčejné vlasy šampony. Udělejte malé čipy z mýdla, což je důkladně rozpuštěno ve vodě. Hlavní věc je dosáhnout hojné pěny. Při rušení deky tak, aby zůstal měkký a načechraný, do vody se přidá klimatizace.

Jak dokonale vyčistit pračku?

Doporučeno: Jak dát polyesterové věci v autě a ručně?

Ruční mytí vlněné deky se provádí následovně:

 • Ve velké kapacitě (pánevní nebo lázně) získává voda, jejíž teplota nepřesahuje 30 ° C;
 • Přidejte detergent a odložte hojnou pěnu;
 • nasáklá věc po dobu 15 minut;
 • vymazány lehkými progresivními pohyby a poté vytažením, pak ponořte do kapaliny;
 • Věci v chladné vodě se několikrát opláchne, klimatizace se přidá s posledním opláchnutím.

Aby nedošlo k poškození struktury vlněného vlákna, výrobek není stisknuto a nezkrotí se.

Po promytí pléd, vyjmuta z vody a ležel na mříži instalované nad koupelnou. Když se vodní stonky, výrobek může být sušen ručníkem, pak se rozkládá na sušení.

Sušení musí být připraveno předem. Na podlaze nebo velký stůl rozprostírá deku, na které vlhký výrobek položí. Tak, že pléd se neshoduje a nesnižuje se velikost, může být stanoven kolíky kolem obvodu.

Výrobky z hedvábí a kašmírů také doporučují praní pouze ručně, nevystavujte zkroucené a žíhání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS