Jak vložit nit do jehly šicího stroje

Šicí stroj, jak začít?

Když jsem v duchu plánovala tento článek, vybavil se mi obraz babiččina šicího stroje. Dobře si to pamatuji. Byla jsem tehdy ještě děvče a předmět, tehdy zřejmě velmi velký a těžký, byl zavěšen nad podlahou na ažurovém, ale velmi pevném litinovém rámu. Na boku stroje se skvěly obrovské záhadné kruhy. kola.

Na obyčejném statku to vypadalo zvláštně. Ale ta, v té době velmi vzácná věc ve vesnickém domě, dokázala ušít valenky a ušít sukničky z kmentu pro celou vesnici.

Podle mého názoru závisí úspěch v šití spíše na tom, jak dobře člověk umí používat svůj vlastní šicí stroj, než na jeho ceně a na tom, kolik je na něm nainstalováno pomůcek.

Návod k použití.

V předchozím článku „Jak si vybrat šicí stroj pro domácnost??“Již jsem řekl, že pokud si můžete vybrat, je lepší koupit šicí stroj, který je dodáván s velmi podrobným, s obrázky nebo obrázky návodu k použití. Bude to váš první pomocník, průvodce, průvodce „světem duše“ vašeho šicího stroje.

I ti, kteří často používají šicí stroj, mohou časem něco zapomenout nebo zapomenout apod.д. A příručka je přímo zde, napovídá a připomíná. A čím složitější je šicí stroj, tím častěji se ze skříně vytahuje návod k použití.

Každý, jak ten, kdo šicí stroj používá již dlouho, tak i ten, kdo s ním začíná, ho musí používat správně. K tomu je třeba prostudovat přiložený návod k obsluze, věnovat čas a dobře se seznámit s doplňky a příslušenstvím, které jsou k šicímu stroji dodávány. A nezapomeňte dodržovat všechna doporučená pravidla pro bezpečný provoz.

Abyste při šití dosáhli co nejlepších výsledků, musíte mít základní nástroje vždy „připravené“!“To znamená, že šicí stroj musí pracovat hladce a šít rovnými stehy. Za tímto účelem udržujte šicí stroj čistý, dobře naolejovaný a vždy jej správně připravte k práci.

Pořadí přípravy šicího stroje.

Než začnete šicí stroj připravovat k práci, musíte jej sami správně připravit k práci. Bylo by hezké mít šicí koutek. Abyste mohli všechny nástroje a příslušenství uložit na své místo. Abyste mohli šít bez neustálého odkládání věcí, na chvíli je odložte, odreagujte se od nich a pak se k nim zase vraťte.

vložit, jehly, šicího, stroje

Někdy musíte strávit celý den u šicího stroje. Abyste byli produktivnější a méně unavení, musíte správně sedět.

Posaďte se vzpřímeně na židli, která by měla být umístěna naproti jehelní tyči stroje (je to místo, kde jehla jezdí nahoru a dolů). Je dobré mít židli s nastavitelnou výškou sedáku a polohou opěradla.

Tělo pracovníka by mělo být 10-15 cm od okraje stolu a obrobek by měl být ve vzdálenosti 30 cm od oka. Při šití mějte ruce pevně položené na stole.

Pracoviště by samozřejmě mělo být dobře osvětleno.

Pokud to uděláte správně a bez námahy, ušetříte spoustu energie.

Jehla šicího stroje je vložena do držáku jehly. Před zasunutím jehly do jehly je však nutné spustit patku a posunout držák jehly do nejvyšší polohy.

Šroubek s palcem (šroubek, který zajišťuje jehlu v jehelní svorce proti vypadnutí) vypadá u každého šicího stroje jinak. Ale na každém šicím stroji se pro zasunutí jehly, a pak také v případě potřeby pro její vyjmutí, takový šroub buď povolí, nebo utáhne.

Jehlu zasuňte do svorky jehly až na doraz tak, aby plochá část jehly (zploštělá část) byla obrácená.

Současně držte jehlu a utáhněte upevňovací šroub.

Všechny šicí stroje mají horní vedení nitě pomocí různých vodítek nití, podložek, drážek, vtahovačů nití atd.д. Všechny tyto věci na různých šicích strojích vypadají různě, nazývají se různými jmény, horní nit se přes ně také vyskytuje různě, ale vždy slouží k jedné věci, k nastavení napětí horní nitě.

A jak vést horní nit přes všechny tyto věci, musíte se podívat do příručky každého šicího stroje.

Provlékněte horní nit jehlou.

Horní nit provlékněte jehlou šicího stroje. To lze provést ručně nebo pomocí navlékače, pokud je na šicím stroji k dispozici.

Konec horní nitě se ručně provlékne očkem jehly šicího stroje.

Navlékač jehly nebo supernavlékač může na různých strojích vypadat a fungovat různě, ale všechny jsou určeny k jednomu účelu. usnadnit navlékání jehly.

READ  Ikona, kterou nemůžete umýt v psacím stroji

Můj šicí stroj má tento měnič nití.

Funguje to takto. Stisknu páčku super. navlékače dolů, ta se spustí a do očka jehly zajede malý háček.

A to už mám podle správného vzoru navlečené očko jehly. A malý háček navlékače uchopí nit a protáhne ji očkem jehly. Vše.

Navinutí nitě na cívku.

Různé cívky do šicích strojů se liší designem, použitými materiály.

Největší problém je, jak provléknout nit jehlou, když vám selhává zrak

Jednou denně vám do schránky přijde jeden z našich nejčtenějších článků. Připojte se k nám na u a

Každý musí čas od času své oblečení zašít, ale nejhorší je, že se to. navlékání jehly. Ať se snažíte sebevíc, šicí nástroj se do ucha nevejde. Pokud se s tímto problémem setkáváte často, jsou tyto tipy určeny právě vám.

Třecí síla

Vložte nit do dlaně a prudce přes ni přejíždějte očkem jehly. Vytvořte smyčku, která má tendenci se v otvoru zachytit. Hlavní stránka. zahákněte ho a je hotovo.

Drát

Tenká kovová nit usnadňuje práci. Udělejte z ní smyčku, prostrčte ji otvorem pro jehlu a navlékněte ji. Nyní stačí vytáhnout drátek a můžete začít šít nebo vyšívat.

Vlákno ve vlákně

Pokud potřebujete navléknout silnou nit, například mouliné, použijte tenčí nit. Nejprve proveďte manipulaci podobnou drátové metodě. Oba konce jemné nitě provlékněte očkem a silnou nit provlékněte smyčkou. Protáhněte ji otvorem v jehle a pusťte se do práce.

Voda

„Dědečkův trik a v podstatě jeden z nejjednodušších. Nit bude poddajnější a přebytečné nitě se slepí. Navlhčete lem, uhlaďte ho a provlékněte dírkou jehly.

Navlékač jehly

Jednoduchý nástroj pro tvorbu vláken vás tohoto problému zbaví jednou provždy. Navlékač jehly. Cenově výhodný přístroj, který se prodává téměř ve všech řemeslných a uměleckých obchodech. Princip je podobný jako u drátové metody. Provlékněte nit očkem a protáhněte ji očkem jehly. K dispozici je také automatický navlékač jehly.

Vosk

Rozprostřete nit a pořádně ji na jednom místě potřete svíčkou. Proveďte řez v naolejované oblasti. Taková hrana obratně proklouzne každým okem. Nitě se netřepí, takže proces pletení probíhá hladce.

Vhodná vzdálenost

Častá chyba. Udržování vlákna daleko od konce. Při pokusu o prostrčení okem se začne ohýbat a „kroutit“. Abyste tomu předešli, držte oděv blízko okraje a mířte přesně na otvor pro jehlu.

Papír

Co dělat, když potřebujete do jehly šicího stroje vložit dvojitou nit?? Pomůže obyčejný papír. Z kousku papíru vytvořte trychtýř a vložte do něj nit tak, aby zasahovala do rohu papírového výrobku. Provlékněte „konstrukci“ uchem jehly a je hotovo.

Další alternativa. Ustřihněte si tenký proužek papíru o něco užší, než je ucho jehly. Přeložte list na polovinu a vložte jej do otvoru. Poté protáhněte nit smyčkou a stáhněte papír zpět. Dokončeno!

Mýdlo

Princip je podobný jako u metody svíček. Potřete nit mýdlem a odřízněte ji. Okraj rychle ztvrdne a bez větší námahy projde ouškem jehly.

Pokud se vám nedaří znovu navléknout nit, zde je několik tipů, které vám pomohou. Zvažte také „záhadný steh“ nebo jak udělat díru do oblečení pomocí lepicí pásky.

Jak zkontrolovat závitování

Po všech přípravných manipulacích je žádoucí zkontrolovat kvalitu práce na kousku látky. Ušijte zkušební steh a zhodnoťte jeho kvalitu. V ideálním případě by měl být spoj na obou stranách rovnoměrný, bez nerovností, trhlin a mezer.

Není přípustné, aby se nit zamotala a aby mechanismus stroje pracoval nadměrnou silou a vydával podivné zvuky.

 • Lehkým pohybem ručního kola zvedněte přítlačnou patku a jehlu.
 • Na plošinu položte čistý hadr, pokud možno ve dvou záhybech.
 • Spouštění vyvýšených částí stroje.
 • Sešlápněte pedál a dodržujte všechna bezpečnostní opatření.

Pečlivě zkontrolujte obě strany klapky. Pokud jsou smyčky na přední straně propletené, uvolněte napětí nitě. Pokud na špatné straně visí smyčky dolů, je napětí příliš nízké.

Nastavení se provádí pomocí seřizovacího válce. Jednoduše jej otočte na jednu nebo druhou stranu, podle výsledků. V ideálním případě jsou obě nitě v tkanině propletené a smyčky jsou pouhým okem neviditelné.

Pokud se něco pokazilo, zkontrolujte znovu správné navlékání podle předem stanoveného postupu. A pokud spotřebič nedokážete opravit sami, je nejlepší zavolat odborníka, který provede důkladnou diagnostiku.

Tipy pro údržbu šicího stroje

Přestože je šicí stroj poměrně robustní a spolehlivý stroj, je třeba se o něj starat. Patří mezi ně následující body:

 • Nezapomeňte pravidelně mazat hlavní vnitřní součásti stroje, zejména ty, které se nejvíce pohybují a třou.
 • Moudře vybírejte materiály, maziva, nitě a jehly. Musí být vhodné pro typ použité tkaniny a požadavky stroje.
 • Vyčistěte mechanismy stroje, které jsou ukryty pod krytem. Přebytečné mazivo může absorbovat velké množství prachu a mechanismy nakonec přestanou správně fungovat.
READ  Vlastní instalace jehly do šicího stroje

Bylo jasné, jak se šicí stroj plní a jak přesně tento proces probíhá na různých ručních a nepříliš moderních strojích. Téměř vždy je nutné dodržovat určitý vzor, který je podobný pro všechna zařízení.

Jak navléknout jehlu.

Pravidla pro správné navlékání jehly.

Při šití je třeba zvolit vhodné nitě vzájemně si navlékáme nitě a jehly. Společně musí odpovídat šité látce.

Do oka by měl být vložen kousek nitě, který drží téměř u špičky. Pak se nit v otvoru nebude kroutit a rychleji se zavede.

Šicí nit může být dva typy twistů a vícevláknový stapler. Proto je konec nitě, i když je pár (nit jehly) správně sladěn, často roztřepený a nikdy se nevejde do očka jehly. V takových případech se mírně navlhčí slinami a prsty se vytvaruje nová, tenčí a méně pohyblivá špička.

Někdy stačí nit otočit a nit bez problémů projde očkem jehly.

Je snadné a rychlé provléknout uši patentních jehel (Jehly pro zrakově postižené). Existuje velmi odlišný způsob navlékání nití. Práce s takovou jehlou vám zaručeně ušetří čas i nervy.

Jak navléknout jehlu do dlaně?

Jedná se o nový způsob navlékání nití.

Položte kousek nitě do dlaně levé ruky na ukazováček. V zásadě lze tento úkon provést i na jakémkoli jiném výčnělku ruky nebo na kterémkoli z prstů. Ale na tomto pahorku je to nejvhodnější.

Držte jehlu pravou rukou a položte ji střední částí očka na nit. Očko by mělo ležet rovně na dlani a zakrývat nit.

S mírnou amplitudou pohybujeme očkem jehly po niti.

V určitém okamžiku se z nitě v oušku jehly začne tvořit smyčka. Pokračujeme-li stejnými tahy jehly, smyčka nitě v očku „vyroste“ do takové velikosti, že ji tam již lze rozprostřít v jedné vrstvě.

Nejlépe to funguje, když je očko jehly široké a nit není silná.

Když se silná nit v žádném případě nechce vejít do očka velmi tenké jehly,

můžete provést následující kroky. K tomuto účelu byste měli mít v domácnosti cívku velmi tenké nitě. Velikost 150, nejlépe 300. Malý kousek tohoto vlákna,

I se dvěma konci najednou se rychle vejde do očka jakékoli, i té nejmenší jehly.

Nit přeložená napůl se protáhne očkem jehly téměř až na opačný konec. A tam zanecháme malou smyčku nití,

kam vložíme konec silné nitě.

Zatáhnutím za konce kousku velmi jemné nitě se silná nit protáhne očkem jemné jehly.

Podobným způsobem, ale pomocí speciálního zařízení. navlékače jehly, můžete provléknout jehlu očkem jehly.

Jedná se o nejjednodušší navíječe. tenký kovový drát, obvykle speciálně ohnutý, a rukojeť, která drát drží.

Držte jehlu v levé ruce (praváci) a nasaďte očko jehly na špičku ukazováčku tak, aby byl vstup do očka svislý a rovnoběžný s špičkou prstu.

Jak zastrčit šicí stroj

Přispěvatel(é): Andrea Beaulieu. Andrea Beaulieu je profesionální švadlena, módní návrhářka a majitelka MOORE, genderově neutrálního obchodu a ateliéru se současným streetwearovým oblečením v newyorském Brooklynu. Má více než 20 let zkušeností v oblasti módního návrhářství a marketingu, specializuje se na tvorbu vzorů, obtahování a design výrobků. Bakalářský titul v oboru módní návrhářství a merchandising získala na Univerzitě Severní Karolíny v Greensboro.

Počet zobrazení tohoto článku: 127 392.

Lidé, kteří se šicím strojem teprve začínají, mohou považovat navlékání nití za natolik složité, že se šití možná úplně vzdají. Místo toho, abyste nechali svůj šicí stroj zahálet a sbírat prach, je rozumnější se jednoduše naučit, jak ho správně zastrčit. Začněte navinutím cívky, pokud ještě není připravena, a poté navlékněte do stroje horní (cívkovou) a spodní (cívkovou) nit.

 • Než začnete navlékat cívkovou nit, zkontrolujte na horní straně šicího stroje schéma navlékání. Některé modely šicích strojů mají na horní straně stroje malý diagram, který ukazuje, kam musí vést nit z cívky pro další navlékání cívky. [1] X

Vytáhněte nit z cívky. Zatáhněte za cívkovou nit, aby se mírně odvinula, a provlékněte ji napínacím diskem na horní straně šicího stroje. Tento napínač nitě se obvykle nachází na opačném konci horní strany šicího stroje než cívka, přibližně nad jehlou. [2] X Zdroj informací K napínáku kotouče může být také připevněn malý drátek, který pomáhá udržet nit na místě.

 • Pokud se nechcete namáhat s vlastním navíjením cívky, nezapomeňte, že v obchodech s látkami a v obchodech pro kutily lze někdy zakoupit cívky s předvyrobenou nití.

Začněte navíjet cívku. Stisknutím nožního ovladače na šicím stroji nebo tlačítka navíjení (pokud jím šicí stroj disponuje) začněte na několik sekund navíjet cívku. Tím je zajištěno pevné upevnění nitě na cívce. Po několika otáčkách cívky můžete zastavit a odstřihnout špičku nitě trčící z otvoru cívky. [6] X

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Ariston

Dokončení navíjení. Jemným sešlápnutím nožního pedálu šicího stroje nebo opětovným stisknutím navíjecího tlačítka naplňte cívku nití. Navíjení se může zastavit automaticky, když je cívka plná, ale pokud ne, zastavte ho sami, když je nit téměř v jedné rovině s vnějším okrajem cívky.

 • Cívka se může při šití chovat stabilněji, pokud je nastavena tak, že nit při pohledu na přední stranu vychází zezadu.
 • Pokud má váš šicí stroj schéma navlékání horní nitě, všimněte si značek na cívce a směru navíjení nitě z cívky.
 • Dbejte na to, abyste nit vedli za vodítko nitě, nikoli před něj, aby mohla bezpečně sjet dolů po přední části šicího stroje a pokračovat v obratu.
 • Na stroji bude pravděpodobně vzor, který povede nit touto částí.

Zatáhněte nit dolů a zahákněte ji za napínací kotouč. Podle šipek na šicím stroji vytáhněte nit z vodítka nitě směrem k sobě. Poté ji zahákněte za kotouč vedení nitě pod přední částí šicího stroje a poté nit opět vytáhněte nahoru a veďte ji skrz nebo podél druhého vedení nitě (často znázorněného štěrbinou). Výsledkem je, že nit zepředu tvoří podlouhlé písmeno „U“. [11] X Zdroj informací

Veďte nit skrz náběžku nitě. Jakmile nit vytvoří tvar písmene „U“, je třeba ji zaháknout nebo protáhnout otvorem v náběhu nitě nahoře a poté ji spustit dolů směrem k jehlovému mechanismu. Páka nitě je kovový díl, který vyčnívá ze šicího stroje z drážky ve vodítku druhé nitě. Vedení nitě má otvor nebo háček, kterým musí nit procházet. Po dokončení tohoto kroku bude nit na přední straně těla šicího stroje vykreslovat velký klikatý oblouk ve tvaru písmene S.

Jak navléknout horní nit

Otáčejte setrvačníkem, dokud není napětí nitě (4) v nejvyšším bodě.

Nejprve protáhněte nit navlékačem jehly (1), vodítkem nitě (2). Pak jsem kličkovala kolem vodítek nití 3 a 4 a ujistila se, že jsem nit zastrčila do očka vodítka nitě 4.

Vytáhněte nit dolů a protáhněte ji vodítkem jehly (5), poté vodítkem jehly (6) a posledním krokem je protáhnutí nitě očkem jehly.

TIP. Aby nit rychle prošla očkem jehly, ustřihněte konec nitě nůžkami pod úhlem.

Zkontrolujte instalaci

Je třeba dbát na správné zasunutí jehly do šicího stroje. Zkontrolujte, zda je nastavení správné.

Důležité! Pro kontrolu je třeba ochutnat stehy. Pokud jsou rovné a stejně velké, je jehla správně nainstalována, jinak je třeba provést úpravy. Postupujte takto:

 • Odpojte přístroj od elektrické sítě.
 • Pomocí šroubováku povolte šroub držáku jehly.
 • Jehlu pečlivě vyrovnejte.
 • Pokud se nit během šití přetrhne, je třeba ji otočit kolem osy.

Po seřízení stroje ještě jednou zkontrolujte stehy. Pokud je jehla rovná, je nyní správně zavedena a není třeba ji vyměňovat.

Navíjení nitě na cívku

Moderní automatické stroje jsou vybaveny zařízením pro navíjení nitě na cívku. Nachází se v horní části skříně. Odkrytá je pouze cívka a držák cívky.

Navíjení probíhá následovně:

 • Cívka nitě správné velikosti se navlékne na kolík cívky v horní části těla. Nit musí opouštět cívku proti směru hodinových ručiček;
 • Nitě z cívky jsou taženy přes napínací zařízení vedle vřetena. Poté se přivede na cívku, nit se provlékne otvorem v jedné ze základen cívky a několikrát se omotá kolem patky, aby se zajistila;
 • Cívka se nasadí na držák cívky tak, aby pružina na horní straně cívky zapadla do drážky na vnitřním povrchu cívky. Po stisknutí by mělo být slyšet „cvaknutí“. Je důležité vést nit tak, aby se navíjela ve směru hodinových ručiček;
 • Držák cívky a cívka se posunou směrem k západky tak daleko, jak to jen půjde (opět se ozve „cvaknutí“);
 • Aby jehla při navíjení nitě zůstala v klidu, je mechanismus otáčení ovládacího hřídele vypnutý. Charakteristickým rysem všech typů strojů je, že setrvačník lze zastavit vytažením nebo povolením šroubu, který jej drží na místě;
 • Stroj je zapojen do sítě a navíječ cívek se ovládá nožním pedálem. Jakmile je cívka plná, západka se uvolní a navíjení se zastaví. Na cívku je navinuto přibližně 40 m nitě;
 • Setrvačník se vrátí do provozní polohy.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS