Jak vložit přítlačnou patku do šicího stroje Janome

Zvedání a spouštění přítlačné patky Zvedání a spouštění páky přítlačné patky.

Páka zdvihu přítlačné patky zvedá a spouští přítlačnou patku. Přítlačnou patku můžete zvednout o 6 mm výše, než je běžná poloha přítlačné patky. Vytáhněte páčku přítlačné patky více nahoru. To usnadňuje výměnu přítlačné patky a umožňuje šití silnějších látek.

1 Páka zdvihu přítlačné patky2 Přítlačná patka3 Horní poloha4 Extra zdvih

POZNÁMKA: Když začnete šít se zdviženou přítlačnou patkou, na displeji LCD se zobrazí pokyn ke spuštění přítlačné patky.Spusťte přítlačnou patku a začněte znovu šít.

Kolenní páka je naprosto nezbytná při práci s aplikacemi, patchworkem a quiltováním.Můžete pracovat oběma rukama na materiálu a současně ovládat přítlačnou patku pomocí lokte.Zasuňte páku s kolenním kloubem do zásuvky stroje tak, aby zářezy na zásuvce odpovídaly výstupkům na páce s kolenním kloubem.

Stisknutím páčky přítlačné patky kolenem zvedněte nebo spusťte přítlačnou patku.

POZNÁMKA: Při šití se nedotýkejte kolenní páky, jinak se látka nebude podávat rovnoměrně.

K čemu slouží chodidlo

Hlavním účelem přítlačné patky je přidržet látku u povrchu stolu, aby při tahu nitě nepokračovala po látce. U běžných domácích šicích strojů jsou standardní patky instalovány z výroby, takže každá švadlena může šít nejzákladnější stehy.

Není však vhodný pro všechny látky nebo všechny šicí operace. Například pro přišívání knoflíků, přišití, šití úpletů, kůže, velmi tenkých nebo velmi silných látek použijte speciální přítlačnou patku.

Jak funguje chodidlo

Šicí patky jsou obvykle vyrobeny z kovu s pevnými plastovými částmi (některé modely mohou být celé z kovu). Konstrukce horního dopravního pásu se skládá ze 3 hlavních prvků:

  • Miniaturní plastová pouzdra. součásti ovládacího mechanismu jsou ukryty v pouzdře;
  • Přítlačná patka se spodními ozubenými lištami (při šití se pohybují nahoru a dolů a posouvají látku);
  • Ovládací páka se speciální vidlicí na konci (je namontována na šroubu držáku jehly).

Nad přítlačnou patkou se nachází patka pro připevnění kráčejícího pásu na kolík přítlačné patky. Na tělese jsou otvory pro vedení. jedná se o přídavný prvek v podobě kovového kolíku. Zajišťuje rovné, paralelní stehy. Lze připevnit k noze nebo prodávat samostatně.

Šicí patky se liší designem, konstrukčním materiálem a šířkou klikatého úseku (5-9 mm). Princip fungování je však u všech typů podavačů stejný.

Výměna patky šicího stroje

Hlavní části šicího stroje: 1. Knoflík pro výběr typu stehu. Tímto knoflíkem nastavíte požadovaný typ stehu: rovný, prošívací, klikatý nebo posun jehly pro šití zipu, knoflíkové dírky atd. 2. Přesný šroub knoflíkové dírky. Ne všechny stroje mají tuto nastavitelnou funkci. Slouží k nastavení frekvence (hustoty) klikatého stehu při šití knoflíkových dírek. V jednom směru bude klikatý steh vzácnější, takže než uděláte knoflíkovou dírku, zkontrolujte ji na kousku stejné látky. A v případě potřeby proveďte úpravy. 3. Vyjímací páka. 4. Odnímatelný stolek s úložným prostorem pro příslušenství. 5. Kotoučový regulátor napětí horní nitě.

Tlačítko pro zpětné šití. 7. Střihač nití. Velmi praktické, ale je třeba si na ně zvyknout. Používá se zřídka a často se na něj zapomíná při stříhání nitě nůžkami. 8. Adaptér pro přítlačnou patku. 9. Upevňovací šroub pro adaptér přítlačné patky. 10. Lisovací patka. 11. Jehlová deska. 12. Uzel Piecing. 13. Pouzdro na cívky. 14. Dopravní pes. 15. Jehla. 16. Šroub jehlové svorky.

READ  Výměna topného tělesa v myčce Indesit

Stříška raketoplánu. 18.Vkládací tyč cívky. 19. Navíječ cívek. 20. Ruční kolečko. 21. Připojovací zásuvka pedálu. 22. Páka přítlačné patky. 23. Vypínač napájení a světla. 24. Integrovaná rukojeť pro přenášení. 25. Vodítko nitě, kontrola napětí navíjení cívky.

Příslušenství a doplňky k šicím strojům

Šicí patka pro knoflíkové dírky. Speciální patka pro výrobu knoflíkových dírek. Velikost knoflíkové dírky závisí na velikosti vložené knoflíkové dírky. U levných šicích strojů se knoflíková dírka šije ve 4 krocích. 2. Patka pro šití zipů. 3. Patka na knoflíkové dírky. 4. Jehlové kování. 5. Dvojitá jehla. 6. Bobbins. 7. Zatracený talíř. Tato deska nahrazuje páčku, která spouští přítlačnou patku. Deska se jednoduše nasadí na tyč a zakryje zuby, takže se tkanina za chodu stroje nemůže pohybovat. 8. Šroubovák 9. Náhradní kolík cívky. Tento kolík je nutný při použití dvojité jehly k. vložení druhé cívky nitě. Výše uvedené příslušenství je uloženo v úložném pouzdře uvnitř předního přídavného stolku. Toto příslušenství je navrženo tak, aby usnadnilo většinu šicích úkolů.

Výměna patky šicího stroje

V závislosti na charakteru práce může být nutné vyměnit přítlačnou patku. Přepněte vypínač napájení do polohy „O“. 1. Zvedněte jehlu do nejvyšší polohy otáčením ručního kolečka směrem k sobě (proti směru hodinových ručiček) a poté zvedněte páčku přítlačné patky. 2. Odpojte přítlačnou patku zvednutím páčky na zadní straně adaptéru přítlačné patky. 3. Umístěte přítlačnou patku na jehelní desku tak, aby se křížový kolík přítlačné patky nacházel pod drážkou ve spodní části adaptéru přítlačné patky. 4. Spusťte páčku přítlačné patky a zasuňte přítlačnou patku do adaptéru. Když je přítlačná patka ve správné poloze, její kolík se zacvakne do adaptéru

Patka pro rovný steh

Zvolte rovný steh se středovou polohou jehly. Vyrovnejte látku a dbejte na to, aby přítlačná patka sledovala linii švu. Další steh šijeme rovnoběžně s předchozím. Použití přítlačné patky je při šití velmi praktické.

Zvolte steh se středovou polohou jehly. Ustřihněte malý kousek látky pod úhlem ke straně řezu, který má být přišit. Veďte ustřižený roh látky do otvoru pro lemování na přítlačné patce. Spusťte patku a ušijte několik stehů, přičemž obě nitě táhněte dozadu. Nechte okraj látky přeložit a vložit do otvoru pro lem na přítlačné patce. Pokračujte v prošívání a rovnoměrně posouvejte látku dopředu.

-Novinky z

Vyšívací vzory a obrysy 15:28 05.08.2014 Fotografie: 20 zajímavých dekorací z internetu 01:10 05.06.2014 Foto: 2 Zajímavé šperky z internetu 01:08 05.06.2014 Fotografie: 5

Výroba originálního dekoru pro šaty nebo kostým. Video-MC přidáno do naší sbírky odkazů. http://www.liveinternet/users/sancase/links/#post259312862Malování hedvábného šátku technikou studené batiky http://www.liveinternet/users/sancase/post259044127/ Účinná technika, která pomáhá vymazat nepříjemné události a vzpomínky! http://peat.dowlatow?ID=63768502

Bezplatný online festival. Po online revoluci už se na internetové podnikání nebudete dívat stejně! http://fastleads/subscribe/f52012363816714f464905e4c76b8570

Overlockový steh při vyšívání a aplikaci. Lekce šití vánočních ozdob. plstěné vánoční stromky. http://www.artpekarnya/view_post.php?ID=30

Vše, co potřebujete vědět o vedení deníku na LiRu : http://www.liveinternet/users/surge_blavat/post252147694/

READ  Jak nainstalovat jehlu šicího stroje

Kurz šití klasických dámských kalhot ve škole šití Asya Minulina. Ušetřete 5500 při nákupu kurzu do 12:00 18:00 hod.12.2012. http://kurspants.artpekarnya.asyaminulina.e-autopay.com

Vlastnosti různých typů výměny jehel šicích strojů

Instalace jehly se může lišit v závislosti na šicím stroji. Běžně se všechny stroje dělí na domácí a komerční. Rozdíly jsou ve velikosti, funkci a konstrukci.

Výběr správné jehly je velmi důležitý, jinak bude kvalita stroje špatná.

Jehla se volí podle konstrukce stroje, parametrů nitě a vlastností šité látky.

Všechny moderní jehly mají stejnou strukturu a obsahují následující prvky:

  • Očko. Hlavní otvor, kterým je nit provlečena. Často zasahuje do malé drážky.
  • Rod. Hlavní část jehly, která tvoří její tělo.
  • Nahoru. Horní část prvku, vybavená plochou lištou.
vložit, přítlačnou, patku, šicího, stroje

Konstrukce konkrétního šicího stroje může mít za následek specifické vlastnosti umístění jehly. Je důležité si předem přečíst pokyny a být připraven na případné problémy.

Jako příklad uveďme ruční stroj „Podolsk“, u kterého je pro umístění jehly nutné zvednout jehelní tyč do horní polohy a poté nainstalovat prvek tak, aby se plochá část nacházela vpravo.

Všechny jehly zasuňte do příslušných otvorů tak daleko, aby nehrozilo jejich vypadnutí během práce. Kromě toho se k bezpečnému upevnění systému používá speciální šroub.

Někteří výrobci šicích strojů vyvíjejí vlastní systémy výměny jehel. Zejména u modelů Brother se k vyšroubování staré jehly a její výměně za novou často používá speciální šroubovák.

Pokud se objeví nepříjemné pocity, doporučujeme znovu zkontrolovat návod k použití stroje a ujistit se, že je jehla správně umístěna.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem

Potřebuji je nutně a už jsem si jeden koupil. Ale nechtěl jsem plastový, chtěl jsem kovový, jako na fotografii. Plastové nožičky jsou sice pěkné, ale brání výhledu, i když jsou průhledné. Jeden z nich jsem si koupil a používám ho. Jak vidíte, má kovový držák nebo nástavec. Myslím, že je spolehlivější. Doufám, že ano.

Mám stejnou nohu. Ukázal jsem to L.Lezhanina a ona mi řekla: „Vyřízněte průhlednou část chodidla, tu mezi dvěma červenými čarami.“. Udělal jsem to a je to mnohem pohodlnější, lepší viditelnost. Zvlášť když teprve začínám zkoušet quiltovat a všechno mi překáží, někdy i vlastní ruce )).

Ano, děkuji za komentář. Přemýšlela jsem také o tom, že bych si kousek patky rozřezala, ale říkala jsem si, že když se mi nepodaří ji hladce rozříznout, zachytí se o látku, což pak může způsobit spoustu nepříjemností při šití. Našla jsem stejnou stélku s otevřeným vrškem. Ukázalo se, že jsou k dispozici, a dokonce se tak jmenují. Patka pro otevřené stehy a patka pro uzavřené stehy. Takže teď mám k dispozici obě nohy. Mimochodem, uzavřená noha není tak špatná, jak ukázala zkušenost. Pokud se prošívá nadýchaná přikrývka, je pohodlnější než otevřená patka, pokud se prošívá vysokou rychlostí, je pohodlnější. Každopádně jsem došel k závěru, že na všechno je třeba si zvyknout a že. všechny druhy nohou jsou potřebné, všechny druhy nohou jsou důležité!

Ano, pravděpodobně potřebujete jiné nohy, pokud si je můžete dovolit. A o otřepy po řezání, ano, byly, ale chytrá věc udělat)). Mám na pomoc pilník na nehty a všechno je hladké.

Další možnost, ale nechtěl jsem riskovat, což je dobré, že jsem našel otevřenou nohu, koupil ji, takže jsem s tím spokojen.

READ  Jak nainstalovat podproces do šicího stroje

Potřeboval jsem ho hned a už jsem si ho koupil. Jen jsem nechtěl plastový, ale kovový jako na fotce. Plastové nožičky jsou sice hezké, ale zakrývají výhled, i když jsou průhledné. Koupil jsem si jeden z nich a zatím ho používám. Jak vidíte, má kovový držák nebo upevnění. Myslím, že je spolehlivější. Doufám, že ano.

Řekněte mi více o tom, co nefunguje. Nejprve je třeba tuto patku na stroj nainstalovat. Za tímto účelem odšroubujte šroub držáku přítlačné patky, který drží standardní patku na stroji, poté nasaďte tuto patku, pevně ji našroubujte. Patku je také třeba správně nasadit na stroj. Tato železná věc na horní straně patky by měla být nad držákem jehly, na horní straně držáku jehly. Při instalaci stehové patky na stroj je třeba nastavit stroj na volný steh. Postup: 1. Spusťte pás (na zadní straně stroje je páka, pokud s ní pohnete, zuby pásu se zasunou) 2. Nastavte délku stehu na nulu. Během šití můžete nastavit délku stehu. Rychlejší protlačování látky. Pokud jdete pomaleji, stehy se prodlužují. ve zkratce. To znamená, že můžete nastavit délku stehů, jak se vám líbí, nebo jak se ukáže. 3. Je dobré nainstalovat prošívací jehlu. Tyto jehly se prodávají. Pokud nemáte speciální jehlu, použijte jehlu 90 nebo 100 se silnější jehlou, protože vaše šití bude mít poměrně silné vrstvy. vrchní část, výplň a podklad. Jehla by měla být ostrá, ne tupá. Před šitím nového projektu je lepší pořídit si novou jehlu. Vezměte si také silnou nit. Pokud je to možné, kupte si nit Meider, je pevná, vhodná pro quiltování. Pokud je však stroj správně nastaven a vyladěn, můžete bez problémů šít jednoduchou nití. To je vše. Podívejte se také, že jehla deska nebyla zubatá, protože někdy se drží na látce, špatný postup a roztrhané nitě během šití. Tak, a je to. Pokud to nebude fungovat, dejte nám prosím vědět, v čem je problém, a my ho vyřešíme.

Dělejte, co říkáte. Chystám se to zkusit, ale prostě to vyjde rovně a šikmo, žádné zvlněné šití díky za zpětnou vazbu

Navíjení nitě na cívku.

Zatáhněte za knoflík spojky ručního kola a uvolněte ruční kolo.

Umístění cívky nitě. Jakmile je cívka na místě, vytáhněte konec nitě a zajistěte cívku pomocí držáku cívky.

Nici veďte kolem vodicího válečku.

Vložte nit do otvoru v cívce směrem ven z vnitřní strany. Nasaďte cívku na vřeteno navíječe.

Zatlačte cívku doprava. Držte volný konec nitě v ruce a sešlápněte pedál.7. Po několika otáčkách stroj zastavte a odstřihněte nit vycházející z otvoru v cívce.8. Znovu sešlápněte pedál. Po naplnění cívky se cívka automaticky vypne. Posuňte vřeteno navíječe cívek

| Denial of responsibility | Contacts |RSS