Jak vložit ventilátor do systémové jednotky

Která strana vloží chladič v systémové jednotce?

Jak vidíte, je velmi důležité, která strana chladiče. Stojí za to otočit, a on začne foukat na druhé straně. Proto by měl být vždy zkontrolován. Správná instalace ventilátorů do skříně PC je horní zadní část musí vyfouknout vzduch a dolní fronta je vyhodit.

Ventilátor musí být umístěn na přední části skříně PC, ale na „foukání“. Je nutné položku umístit tak, aby je před pevným diskem (s), protože veškerý studený vzduch, který vstupuje do zařízení, vyhodí je.

Postup pro odstranění

Pokud se naučíte možné nuance, mluvíme o tom, že se postup nezdá tak obtížný. Měli byste si uvědomit, že všechny akce by měly být provedeny pečlivě. Hlavní pravidla demontáže je vždy: „Nesnažte se aplikovat úsilí, zejména pokud je“ železo „odolává“. Po takovém pravidle se vyhnete zbytečnému mechanickému poškození. Pro odstranění chladiče z procesoru budete potřebovat:

Důležité! Nebude nadbytečný dát počítač stát 10 minut před další demontáže. To je okamžitě spojeno se dvěma faktory: topení a zbytkový náboj v kondenzátorech. První je jen nepříjemný. Druhá může způsobit hmatatelnou škodu uživateli a dokonce i komponentách, s nízkou izolací napájení.

    Šroub. Pro pohodlí v porozumění jsou zobrazeny na obrázku. Je třeba mít na paměti, že potřebujete odšroubovat přesně ten správný kryt (pokud se podíváte na záda, vlevo. pokud se podíváte na systémový blok vpředu). Opak je pevně nastaven (často i pájený k pouzdru).

Poznámka! Obecně platí, že zcela odpojte vodiče a vyjměte RAM pro odstranění chladiče s procesorem není nutný, ale pro prvních 10-15 demontací je nutné. Takže ruce jsou zvyklé na operaci a nemohly poškodit okolní komponenty.

  • Vyjměte samotný chladicí ventilátor spolu s radiátorem z procesoru. Téměř vždy dodávají shromáždění a natáčeny dohromady.

Jak zjistit vlastnosti vašeho počítače nebo notebooku Postup pro odstranění chladiče s procesory AMD nebo Intel závisí na způsobu jeho implementace a může vyžadovat jak minimální úsilí a obrovské fyzické náklady. Každý z případů bude zvážit samostatně.

READ  Jak vložit nit do jehly šicího stroje

Upevňovací chladič

Upevnění je definováno, který algoritmus pro další opatření by měl být aplikován. Chladicí ventilátor může být připojen k následujícím způsobům:

Proto zvažte každý typ typu odděleně se zmínkou o nezbytných nástrojů.

Stánky

Západky jsou považovány za společnou možnost chladičů na zásuvce 775 (Intel), i když se nacházejí v jiných specifikacích. Rozpočtové fanoušky jsou připojeny k západkám. Tyto západky jsou hlavním zranitelným místem pro takové chladicí systémy.

Montáž ventilátorů do skříně. GAMDIAS AEOLUS

Pro odstranění chladiče z procesoru na západkách, budete muset otáčet proti směru hodinových ručiček 4 mechanismu (musíte zapnout kruh ¼). Držení železné části vytáhněte chladič.

Pokud jsou západky odfouknuty (jsou velmi nabídky a úsilí otevřít hranice s úsilím o chybu) Je lepší kontaktovat servisní středisko. Bez řádných zkušeností je téměř nemožné odstranit nebo instalovat zpět chladič poškozeným ZAG.

ventilátor, systémové, jednotky

Šrouby

Chcete-li takový chladicí systém odstranit, budete potřebovat šroubovák (křížový nebo odpovídající šroubovací šroub). Nebo alternativní nástroj, jako jsou tenké kleště odšroubovat šroub. Ukazující obezřetnost a opatrnost může být vyrovnána s nožem, riskovat méně než při otevírání západky s holýma rukama.

4 šrouby jsou venku (nejsou odstraněny z tělesa ventilátoru), po kterém může být osvobozený prvek klidně odstraněn.

Montážní metoda se vyznačuje procesory AMD a jejich chladicími systémy. Vypadá to design následovně a je charakterizován pákou:

Tato páka se bude muset obrátit k uvolnění chladicího systému, po kterém může být vytažen.

Kombinovaná metoda

Kombinované upevňovací prvky se nacházejí v tzv. Značkových počítačích, kde je západka kombinována se šrouby (méně často se vyskytuje okamžitě). Chladicí systém je co nejjednodušší a je méně náchylný k poškození při demontáži.

Co je to čipové a co je to pro co

Rozebraný algoritmus opakuje akce pro každou z odpovídajících typů. Objednávka je pozorována: první šrouby, pak západky.

Kapalné chladicí systémy jsou významně obtížnější. Ve stejné době, pro každý model je postup jedinečný, takže není možné popsat obecný postup.

Jak nainstalovat chladič v případě PC

Prvky systémového bloku počítače jsou během provozu velmi horké. Pokud povolíte přehřátí, selhávají a musí utrácet peníze na nákup nového. Co se k tomu vyhnout, musíte organizovat chladicí systém. V první řadě je ventilátor instalován v případě.

Kde sledovat napájecí ventilátor?

Přísně řečeno, všechny chladiče umístěné na zadní / horní stěně musí vyhodit vzduch. Většina fouká v bp, ale existují maniakové modely (například zipy), ve kterém opačný.

READ  Nástěnný ventilátor pro domácnost s dálkovým ovládáním

Pokud je zařízení odhaleno, lopatky jsou laminovány ve směru dolů. Hnutí nastane proti směru hodinových ručiček. Případy dnešních prvků chladicích počítačů mají šipky, které zobrazují směr otáčení a směr proudění vzduchu. Každý souhrn má dva šipky.

Uspořádání na přední stěně

Tento ventilátor musí být umístěn ve spodní části, nejlépe naproti pevném disku a pracovat na foukání. To nejen přímo ochladí pevný disk, ale také přispívá k vyrovnání tlaku uvnitř případu. Proud přirozeně jde ze níže, který má rozšířené všechny důležité uzly a vyhřívané fouká shora.

Instalace dvojice fanoušků do skříně počítače. nejlepší volba. Jeden z nich by měl stát pod napájením na zadní straně zdi a pracovat na foukání. Druhý je přední, instalovaná na přední stěně a pracuje na foukání. Toto je nejstrašnější umístění chladičů v systémové jednotce, protože vytváří dobrý proud vzduchu všemi uzly. Velký plus. rovnováha vnitřního tlaku neumožňuje akumulovat vášnivě uvnitř případu. Ale vše bude fungovat perfektně pouze při dodržení pravidel:

  • Velikost fanoušků je lepší zvolit maximum pro místo instalace. pokud zde můžete nainstalovat model 140 milimetrů, pak jej vložte, jinak zastavte v variantě 120mm.
  • Je třeba ovládat, kde by měl ventilátor v případě počítačového pouzdra vyhodit. Přední. na foukání, zadní. na foukání. V opačném případě bude přerušeno vnitřní tlak a cirkulace vzduchu, a v důsledku toho bude více škod.

Jak mohu instalovat ventilátory v případě počítače

Instalace chladičů v systémové jednotce je vyrobena různými schématy. Než začnete pracovat s nimi, je nutné se seznámit, protože nesprávná umístění těchto uzlů může přinést ještě větší škodu než jejich nepřítomnost. Obvykle na základní desce je pár konektorů pro chlazení. Mohou být použity jak nebo pouze jeden. Schémata instalace ventilátoru v počítačovém pouzdře pak budou takové:

Můžete si vybrat některou z těchto možností, ale nejvýhodnější je poslední. Všimněte si, že používající pouze jeden chladič nějaký narušuje zůstatku vzduchu v uzavřeném systému. Proto zvážit každou možnost odděleně.

Trochu o hlavní věci

Nebude tajné pro nikoho, že všechny komponenty osobního počítače mají majetek na teplo. Některé z těchto prvků je velmi teplé. CPU, GPU a základní deska. nejhorší části uvnitř systémové jednotky. Proto musí každý uživatel postarat o správný chlazení a vysoce kvalitní tepelný tok.

READ  Jak vypnout ventilátor na Split System

Nejčastěji v počítačích, vzduchové chlazení, protože je to velmi praktické a levné. Principem provozu takového mechanismu je velmi jednoduchý: prvky dávají teplo kolem sebe a již horkého vzduchu vyhodí ze systémové jednotky pouzdra pomocí ventilátorů. Také poměrně často, PC díly jsou dodávány s prvky chladiče (radiátory).

Důležité! Za účelem ohřívání počítače v procesu, nebude nadbytečný koupit speciální podporu pro notebook.

Význam chladicího systému je prostě zřejmý, ale jak nainstalovat chladič na procesor a další komponenty zařízení?

ventilátor, systémové, jednotky

Běžné chyby při instalaci chladičů

Před uvedením chladiče si přečtěte typické chyby, které uživatelé povolí:

  • Zadní ventilátor běží na foukání, frontální k úderu. Teplý vzduch, který vzroste z napájecího zdroje, spadá zpět do pouzdra. Chlazení v tomto případě je nedostatečné.
  • Používá se pouze zadní ventilátor, který běží na foukání. Stejná věc v předchozím případě plus uvnitř podvozku vytváří přetlak. Cirkulace vzduchu je rozbité a přehřáté díly.
  • Pouze zadní nebo čelní chladič pracuje na foukání. Uvnitř případu vytváří nízký tlak. Prach proniká všemi možnými trhlinami, v důsledku kterého „vnitřnosti“ systémového systému je mnohem rychlejší.
  • Čelní vrtule běží na foukání, bez vzadu. Nadměrný tlak uvnitř počítače neumožňuje vychladnout položky.

Typické chyby instalace

Chyby spojené s chladiči mohou mít fatální důsledky pro celý počítač jako celek. Zvažte nejčastější.

Problém je v tom, že práce v blízkosti napájení běží na foukání vzduchu. Z tohoto důvodu, horký proud okamžitě spadne zpět do PC, správné chlazení není vytvořeno. Současně zůstává spodní část bez jakýchkoliv chlazení.

V takovém scénáři se prach hromadí velmi rychle, což přispívá k ohřevu komponent. To snižuje tlak v PC. Chladič neustále pracuje při maximálních otáčkách, což zvyšuje hladinu hluku.

Snížený tlak a komponenty jsou přehřáté mnohem rychleji.

Vytvořil zvýšený tlak, ve kterém nejsou žádné výhody od fanoušků.

Často, když pracovní listy se mohou dotknout třetích stran. Nejčastěji tento drát. Doporučuje se je zpožďovat pomocí speciálního kabelu potěru.

Máte-li jakékoli dotazy, nezapomeňte je zeptat v komentářích. Odpovíme s první příležitostí!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS