Jak vybrat fén na krátké vlasy

nejlepší fény na vlasy

Kartáč na vlasy. Užitečný nástroj pro domácí použití, který vám pomůže rychle vysušit vlasy a zároveň jim dodá požadovaný tvar. Mnoho dívek má v hlavě nastaveno, co chce, aby jejich fén dělal. Koupit fén nebo kartáč na vlasy s fénem? V našem článku se podíváme na to, zda toto zařízení může nahradit běžný fén a jak vybrat nejlepší fén-kartáč. Do našeho výběru nejlepších vysoušečů vlasů jsme zařadili pouze ty, které jsou na trhu již dlouho a jsou známé svým pohodlím a vysokou kvalitou. Dbáme na dlouhou životnost, ergonomii, funkčnost a výkon.

Hlavní kritéria pro výběr fénu na vlasy

Při výběru fénu je třeba myslet především na účel nákupu. Přece jen je něco jiného, když se fén používá příležitostně, většinou k vysoušení vlasů, a něco jiného, když se používá ke stylingu, tvarování nebo narovnávání pramenů. Kromě toho je důležitá délka, typ a struktura vlasů. Abyste se neztratili mezi širokou nabídkou nejrůznějších fénů, stylingů a kartáčů, musíte nejprve porozumět typům fénů, jejich výkonu a způsobům provozu.

Modely vysoušečů vlasů

 • Kompaktní. mají skládací rukojeť, proto se často nazývají cestovní fény. Rezerva výkonu je nízká a zřídkakdy přesahuje 1200 wattů. Skládací sušičky mají maximálně dvě rychlosti a jednu koncentrovací trysku. Tyto modely jsou relativně levné.
 • Domácnost. univerzální vysoušeče vlasů s koncentrátory, které se nejčastěji nacházejí v regálech obchodů. Standardně se dodávají s koncentrovací tryskou a někdy i s difuzérem. Dražší modely mohou být vybaveny užitečnými funkcemi, jako je foukání za studena a ionizace. Sortiment vysoušečů vlasů pro domácnost je poměrně rozsáhlý, stejně jako cenové rozpětí.
 • Profesionální. dostupné ve specializovaných salonech a s vysokým výkonem. Profesionální fény jsou výkonné a odolné, ale také hodně váží a jsou velké.
 • Fény na vlasy pro styling. tyto přístroje jsou určeny zejména pro styling vlasů a mají speciální konstrukci v podobě kartáče nebo kulmy. Tyto sušičky mají nízký výkon, takže nejsou určeny k vysoušení.
 • Stylery jsou kompaktní a všestranné přístroje, které kombinují funkce fénu a kartáče. Stylery mají širokou škálu nástavců, například náramenní nástavec pro bujnou kštici, kartáč pro objem a vlny, výsuvný kartáč pro kudrliny, nástroj pro rozčesávání, rozčesávání a uhlazování vlasů a další.д.

Power

Tento ukazatel je spotřebiteli nejvíce zohledňován, ale již v této fázi dochází k hrubým chybám. Mnozí se domnívají, že čím vyšší je příkon, tím lepší je výkon spotřebiče. Pravdou je, že jde o stylingovou sílu. záleží jen na tom, jak dlouho vám úprava vlasů trvá.

 • 1000-1200 W. tyto sušičky jsou kompaktní a lehké. Vhodné pro suché, křehké nebo krátké vlasy, protože silnější fén může poškodit strukturu vlasů a vysušit kadeře rychleji, než je stihnete upravit.
 • 1200-1800 wattů. tyto fény jsou určeny pro domácí použití. Ideální pro těžké, dlouhé a husté vlasy. Tato síla dodá vašim vlasům potřebný objem, zářivost a rychlé schnutí.
 • 2300W a vyšší. profesionální modely používané v kadeřnických salonech. Větší výkon vám umožní vysušit a upravit vlasy během několika minut, ale pravidelné používání profesionálního fénu vede pouze k lámání vlasů, vysušování pokožky hlavy, ztrátě lesku, tvorbě lupů a dalším problémům.

Režimy provozu

Dobrý vysoušeč vlasů má alespoň tři nastavení rychlosti a tři nastavení teploty. Vysoce výkonný je potřeba pro odvlhčování, středně výkonný pro vysoušení a nízko výkonný pro styling. Výrobci navíc nabízejí další režimy, které jsou navrženy tak, aby vysoušení a styling vlasů byly mnohem snazší.

 • Chladný vzduch jemně vysuší vlasy a zafixuje účes, čímž kadeře získají výraznější vzhled. Dobrým způsobem, jak toho dosáhnout, je pustit na vlasy proud studeného vzduchu po dobu asi 10 sekund, abyste si mohli účes nebo lokny udržet mnohem déle.
 • Ionizace. fén je vybaven speciální destičkou, která generuje záporné ionty. Tyto elektricky nabité částice neutralizují kladné ionty ve vlhkých vlasech, čímž zabraňují elektrizaci. Výrobci také tvrdí, že při zvoleném režimu ionizace se vlasy rychleji lesknou a vysoušejí.

Různé styly, jejich výhody a nevýhody

Při výběru fénu se musíte nejprve rozhodnout, k čemu jej chcete používat. Ačkoli v minulosti se toto zařízení používalo pouze k vysoušení vlasů, dnes stále více dívek vyžaduje modely, které mohou pomoci s úpravou vlasů. Fén, který je vhodný pro krátké vlasy, může být pro dlouhé vlasy velmi nevhodný. Všechny komerčně dostupné fény lze v zásadě rozdělit do pěti kategorií. Nástěnná zařízení jsou trvalá a obvykle se nacházejí ve veřejných zařízeních, jako jsou bazény, fitness kluby a podobná prostředí.

READ  Jak upravit mrkev bez fénu nebo žehličky na vlasy

Tyto vysoušeče vlasů mají zpravidla střední výkon a lze je používat pouze k vysoušení vlasů. Žádné další nástavce nejsou součástí dodávky. Nástěnná zařízení se pro domácí použití pořizují jen zřídka, ale přesto se tak děje. Druhou kategorií jsou profesionální fény, které jsou nejdražší a nejčastěji se používají v kosmetických salonech.

Tyto spotřebiče mohou dosahovat svého maximálního výkonu s větším počtem kartáčů a trysek.

Možnost použití různých režimů umožňuje zvolit péči pro konkrétní typ vlasů, aniž by došlo k jejich poškození. Stále více dívek si nyní pořizuje profesionální modely speciálně pro domácí péči. Fény, nazývané také vysoušeče vlasů, vypadají podobně jako kulmy. Konstrukce vypadá jako válcové těleso vybavené řadou trysek. Takové modely nejsou výkonné a rychle selhávají, takže jejich nákup se příliš nedoporučuje.

Fény pro domácnost jsou vhodné pro domácí použití a jsou nejoblíbenějšími přístroji. Jejich výkon je střední a navíc je k dispozici několik rychlostních a teplotních režimů. Čím dražší je výrobek, tím větší je pravděpodobnost, že sada bude mít další nástavce. A konečně, existují cestovní zařízení pro použití na cestách. Jsou malé a skladné, takže se vždy úhledně vejdou do zavazadla.

Nevýhodou cestovních fénů je jejich nízký výkon a absence dalších nastavení.

Kritéria výběru fénu na vlasy

Abyste věděli, který fén je pro vaše použití nejvhodnější, musíte znát jeho výkonnostní vlastnosti a jejich vliv na kvalitu vašeho stylingu. Každý typ vlasů je třeba vysoušet se správným nastavením, které zajistí dokonalé výsledky.

Power

Indikátor výkonu je poměrně široký. Některé modely nepřesahují 200 W, ale pokud si vyberete profesionální vysoušeč vlasů, zvažte varianty s kapacitou nejméně 2 kW. Je pravda, že 2,5 kW fény jsou velmi rozšířené, ale nejsou považovány za profesionální výrobky. při výběru fénu se tedy nemůžete spoléhat pouze na jejich výkon. Obecně platí, že výkon určuje:

 • Možnosti fénu při práci s různými typy vlasů (délka, hustota);
 • rychlost a tlak proudu vzduchu;
 • Počet nastavení teploty;
 • Množství elektřiny spotřebované fénem.

Dobré sušičky mají střídavé motory, které vytvářejí silnější proudění vzduchu. Domácnosti mají obvykle stejnosměrné motory, které nemají stejný výkon ani spolehlivost.

Konstrukce a režimy vysoušeče vlasů

Jak již bylo zmíněno, je nejlepší zvolit fén s keramickým topným tělesem, aby nedošlo k poškození vlasů. Je také dobré, pokud má zařízení vyjímatelné filtry. Zabraňují vniknutí prachu dovnitř vysoušeče, který nebudete muset později vdechovat při domácí úpravě vlasů.

Při nákupu fénu na vlasy do domácnosti postačí model se dvěma rychlostmi a třemi nastaveními teploty. Pro profesionální kadeřníky je lepší zvolit fén se šesti režimy, a to jak pro přívod vzduchu, tak pro nastavení teploty. Tato sada je vhodná pro zákazníky s jakýmkoli typem vlasů. Teplotu a ventilátor můžete zapnout na maximum, abyste mohli okamžitě vysušit zdravé a husté vlasy před jejich úpravou. Pro slabší a jemnější vlasy je lepší používat fén s minimálním nebo středním proudem vzduchu a teplotou.

Při domácí úpravě vlasů začněte s jemným teplem a vzduchovou pumpou. Nastavení střední a vysoké teploty používejte pouze tehdy, když jste si dostatečně jistí při používání nového fénu, aby nedošlo k poškození vlasů. Ženy se zdravě vypadajícími vlasy by to také neměly přehánět s nastavením teploty. Při rozhodování o výběru fénu se vyhněte tenkým a křehkým vlasům. Na barvené nebo oslabené vlasy naneste před úpravou tepelnou ochranu.

Pro kudrnaté kadeře je nejlepší zvolit nízkou teplotu a nepoužívat koncentrovanou trysku, která úzce zaměřuje horký vzduch. Pokud naopak chcete narovnat kudrny a dosáhnout dokonale rovného účesu, zvyšte teplotu a použijte fén s koncentrátorem.

Přílohy

Kromě standardní koncentrační trysky obsahuje sada další užitečné funkce, které se mohou hodit při používání fénu v domácnosti.

 • Difuzér. Umožňuje vysušit kořínky vlasů, aniž byste riskovali vysušení konců vlasů. Difuzér také pomáhá vytvořit „mokrý vzhled“.
 • Fén. Skvěle se vypořádá s neposlušnými chloupky.
 • Kulatý kartáč. Dává vám volnost při tvarování vlasů.

Při domácím používání koncentrátoru buďte opatrní. Když je fén zapnutý na vysoký výkon, nesměrujte proud vzduchu na pokožku hlavy, obličej nebo uši. Soustřednou tryskou se nedotýkejte vlasů. Fén na vlasy držte alespoň 2 cm od vlasů, jinak si je můžete snadno spálit.

Užitečné funkce vysoušeče vlasů

Mnoho domácích i profesionálních fénů má další funkce, které mohou být v domácnosti užitečné. Je to nejběžnější kartáč na fénování:

READ  Za jak dlouho zvlhčí zvlhčovač vzduchu místnost?

Ionizační funkce s vestavěným generátorem, který vysílá záporně nabité ionty. Ionizovaný styling zanechává vlasy hladké a lesklé. Funkce je nejvhodnější pro ženy s přirozeně kudrnatými kadeřemi. Ionizační funkce profesionálních fénů dokáže zjemnit strukturu vlasů, vyhladit jejich šupinky a omezit krepatění. Výsledkem je nejbezpečnější možný vysoušeč vlasů pro vás.

Typ ionizace. fény s turmalínovým povrchem. Záporně nabité ionty nevytváří generátor, ale přírodní minerál. turmalín. Profesionální fény s turmalínovým povrchem produkují větší množství iontů, což znásobuje pozitivní účinky na vaše vlasy.

„Studený výstřel“ je nutný k udržení stylu na místě. Díky zahřívání jsou vlasy poddajné, pružnější a tvarovatelnější. Okamžitý studený vzduch posiluje vaše vlasy. Skvěle se hodí i pro tvorbu kudrnatých vlasů.

nejlepší kartáče na vlasy s rotační tryskou pro krátké vlasy

Malé trysky jsou nejlepší pro krátké zámky. Rotační kartáče umožňují vytvářet hrubé lokny a upravovat účesy.

Rowenta CF 9530

Stylový a praktický kartáč na vlasy se dvěma tryskami s keramickým povrchem a integrovaným ionizátorem. Díky rotační funkci pomáhá tvarovat kadeře, zvedá vlasy u kořínků a činí je hladšími a lépe upravitelnými. Nejlépe pro účesy s délkou maximálně po ramena.

Polaris PHS 1002

Tento cenově výhodný spotřebič s 50mm a 35mm dvouotáčkovými tryskami nabízí tři nastavení teploty. Kvalitní sušička s kartáčem, podle recenzí uživatelů ideální pro copánky.

Rowenta CF9520

Styler s kulatým rotačním kartáčem je ideální pro zaplétání copánků a natáčení konečků krátkých vlasů. Kulmování je obtížné, protože trysky jsou 40 a 50mm. Podporuje však regulaci teploty a reverzní otáčení.

Pozice 11. Soocas Anions H3S

Přehled nejlepších modelů vysoušečů vlasů pokračuje dalším funkčním modelem od značky Xiaomi, který má společnou regulaci výkonu a teploty. Soocas Anions H3S se vyznačuje originálním vzhledem a je vyroben z robustního hliníku. Není těžký a pohodlně se drží v dlani.

Model Soocas H3S má jmenovitý výkon 1,8 kW a kombinuje teplotní a rychlostní režimy (celkem 3) do jednoho nastavení. Díky tomu je na ovládacím panelu minimum tlačítek a ovládání je intuitivní a snadné. Je také vybaven možností ionizace, která snižuje statickou elektřinu a zanechává vlasy hebké a lesklé.

Vývojka nabízí skvělý balíček: koncentrovací tryska umožňuje uhladit prameny, difuzér dodává vlasům objem. Protiskluzová tepelná podložka chrání povrch před vysokými teplotami.

 • Stylový styl;
 • Kvalitní provedení;
 • Nízká hmotnost;
 • Pohodlné uspořádání spínačů;
 • Automatické vypnutí v případě přehřátí;
 • 3 režimy sušení vlasů.

Na co si dát pozor

Nyní, když jsme se zorientovali v typu gadgetu, jsou zde parametry, na které je třeba dávat pozor při jeho nákupu.

Výkon vysoušeče vlasů

Výkon fénu určuje rychlost proudění vzduchu a maximální množství tepla, které lze dodat. Parametr se měří ve wattech a je vždy uveden přímo na pouzdře.

 • Nízký výkon 600 až 1000 wattů. Není vhodný pro styling, ale je ideální pro sušení vlasů. To znamená, že vaše zámky se teplem nepoškodí.
 • Střední příkon. od 1000 W do 1800 W. Ideální pro domácí použití. S tímto výkonem bude snadné samo-styling, narovnat kadeře, curl prameny. Je dobré, pokud má model několik rychlostí a nastavení teploty. Díky tomu můžete přístroj přizpůsobit svému typu vlasů.
 • Vysoký příkon. od 1800 W a více. Vyskytuje se u domácích modelů, ale častěji u profesionálních modelů. Výkonný fén je vždy vybaven ovládacími prvky. Ve špatných rukou hrozí poškození vlasů, proto je lepší vybírat fény se středním nastavením.

Rychlost

I modely nižší třídy mají nyní regulaci rychlosti. Tato možnost má omezené využití u přístrojů s nízkým příkonem, ale je nezbytná u přístrojů s příkonem 1200 W a více.

Nejlepší jsou fény se 2 nebo 3 rychlostmi. Regulátory jsou obvykle umístěny na knoflíku v podobě tlačítek nebo posuvníku.

Nízká rychlost je vhodnějším nastavením, zejména pokud jsou vlasy tenké a slabé. Při středních a vysokých teplotách je možné provádět styling, narovnávání a kulmování.

Některé společnosti nabízejí vyšší rychlost (4-6). Jak ale ukazuje praxe, takové rozsahy nejsou potřeba a nevyplatí se za ně přeplácet.

Teploty

Chcete-li si vybrat kvalitní zařízení pro své vlasy, měli byste věnovat pozornost dostupnosti teplotních režimů.

U domácích spotřebičů se běžně používají dva režimy: chladný a horký. Profesionální nářadí může mít více teplotních spínačů. 3-4.

Ovládací prvky se nacházejí také na ručním kolečku fénu a mohou mít podobu posuvníků, knoflíků a tlačítek.

Odborníci doporučují zvolit model se 3 nastaveními teploty vzduchu:

 • Maximálně horký vzduch pro rychlý styling, lokny a narovnávání.
 • Střední teplota je bezpečná pro časté používání.
 • Chladný vzduch je pro styling nezbytný.

Další funkce

K nejlepším fénům patří také užitečné doplňky:

vybrat, krátké, vlasy
 • Ionizátor. Záporně nabité ionty rozbíjejí kapky vody na malé částice. Mikrokapky pronikají snadněji a pronikají hluboko do vlasového stvolu, aby lépe udržely vlhkost. Ionizátor tak zabraňuje vysoušení vlasů a dodává jim zdravější vzhled.
 • Ozonátor. To je u nové generace vysoušečů vlasů poprvé, ale zatím to není tak běžné. Vestavěná ozonizační lampa také pomáhá molekulám vody proniknout hluboko do vlasů, ale navíc okysličuje strukturu vlasů a spojuje šupinky. Ve vlasech zůstává velké množství vlhkosti, takže jsou hladké a pružné.
READ  Jaký je rozdíl mezi mixérem z ponorného mixéru

Trysky pro vysoušeč vlasů

Počet použitých hlav se u jednotlivých modelů liší. Mnoho není dobré ani užitečné. Výběr příslušenství závisí na vašich potřebách. Nemá smysl kupovat velký, drahý model se spoustou nástavců, který nikdo nevyužije. Stručný přehled o tom, jaké přílohy jsou k dispozici a proč jsou potřeba.

 • Koncentrátor je základním nástavcem, který zvyšuje a přesně usměrňuje proudění vzduchu. Je odnímatelný a je součástí každého fénu. Potřebné pro sušení i úpravu vlasů.
 • Difuzér je velká kulatá tryska s prsty, která pomáhá vytvořit větší objem vlasů. Skvěle se hodí také k vytváření lehkých loken.
 • Hřebeny. slouží k narovnání, vyrovnání a uhlazení vlasů.
 • Kulmy. nezbytné pro tvarování loken. Někdy je v sadě více pinzet různých průměrů. Čím kratší jsou vlasy, tím menší musí být průměr kleští.
 • Kartáče. mohou mít různé průměry, tvary, plastové nebo přírodní štětiny. Kartáče jsou poměrně univerzální nástavce, které lze použít k natáčení, protahování a zvětšování objemu vlasů. Vhodné pro dívky s krátkými a jemnými vlasy.
 • Hřeben. obvykle vyrobený z plastu s dlouhými a širokými zuby. Pomáhá vytvářet objem a účesy s nepoddajnými vlasy. Relevantní pro dlouhé vlasy.

Profesionální přístroje mohou mít přídavné koncentrátory (úzké, kulaté, trubicové atd.); ty mohou být vybaveny kartáčem na vlasy.) Fény na vlasy mohou být vybaveny rotační tryskou, která sice usnadňuje úpravu vlasů, ale není tak účinná jako samotný přístroj. Rozdíly v sadách jsou značné a každý model je třeba posuzovat podle jeho vlastních předností a potřeb.

Správný styl

Výběr dobrého fénu nestačí.

Pokud chcete dosáhnout požadovaných výsledků a být v zrcadle spokojeni, měli byste při používání přístroje vědět několik věcí:

 • Zkontrolujte, zda jsou vlasy ve správném provozním režimu. Fénování a kulmování silnějších a delších vlasů při vyšší rychlosti. Obvykle se jedná o druhé tlačítko. Pro zvětšení objemu krátkých vlasů je nejlepší použít první z nich;
 • Nenamotávejte na kartáč příliš široké prameny. Vaše kadeře tak nebudou mít nejlepší tvar, protože část vlasů bude při fénování jednoduše proklouzávat vzduchem. Nejlepší je vzít si prameny široké 5 až 7 cm;
 • Krátký vysoušeč vlasů s kartáčem na vlasy je skvělým univerzálním pomocníkem při úpravě vlasů. Použití trysek středního průměru. Uchopte prameny, začněte u temene a natáčejte je různými směry. Vlasy tak získají mírně rozpuštěný a přirozený vzhled;
 • Mnoho modelů je dodáváno s koncentrovací tryskou. Vlasy vysušte fénem s koncentrátorem a poté je u kořínků nadzvedněte kartáčem na vlasy. Nadýchaný efekt tak vydrží déle;
 • Po srolování pramene jej několik sekund zahřívejte. Nezapomeňte, že čím vyšší je výkon fénu, tím rychleji a silněji se zahřívá. Nepodržte je déle, než je nutné, abyste nepoškodili vlasy;
 • Kartáče z přírodních štětin jsou k vlasům šetrnější, takže nepoškozují jejich strukturu a zanechávají je lesklejší a hladší;
 • Pokud jste majitelkou přirozených kadeří, vyberte si model s nástavcem na difuzér;
 • při používání fénu mějte na paměti, že kartáče na vlasy dosahují vysokých teplot. Při úpravě vlasů s nimi zacházejte opatrně, abyste se nespálili.
 • Pokud po prostudování všech technických detailů stále nemůžete vybrat kartáč na vlasy. pro vlasy, věnujte pozornost recenzím zákaznic, které již dokázaly posoudit tento gadget v provozu a vytvořily osobní názor.

Doporučení pro použití

Bez ohledu na značku, vybavení a cenu fénu je vhodné dodržovat několik jednoduchých pravidel, která prodlouží životnost fénu.

 • Před zapojením do zásuvky kabel odviňte, pokud je zkroucený, a zkontrolujte, zda není poškozený.
 • Nastavení teploty přizpůsobte tloušťce svých vlasů. Čím jsou vlasy jemnější a řidší, tím méně intenzivní by mělo být nastavení teploty. Naopak pro vysoušení hustých vlasů je často nutná vyšší teplota.
 • Při vysoušení mokrých vlasů lze použít vysoké otáčky vzduchu, ale jakmile se pustíte do stylingu, můžete je snížit na nižší.
 • Ani sebelepší fén s šetrným cyklem nebude zcela bezpečný, proto se jeho používání na nějakou dobu vyhněte, zejména v teplejších měsících.
 • Před fénováním je třeba použít ochranný prostředek na vlasy.

Několik užitečných tipů k výběru fénu pro úpravu vlasů najdete v následujícím videu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS