Jak vybrat fén na kudrnaté vlasy

nejlepší kartáče na vysoušení vlasů

Fén na vlasy s kartáčem. Užitečný domácí nástroj, který vám pomůže rychle vysušit vlasy a rychle je upravit. Mnoho dívek stojí před těžkou volbou. koupit fén nebo kartáč na vlasy? V našem článku se zabýváme tím, zda může nahradit běžný fén a jak vybrat nejlepší fén-kartáč. Do našeho žebříčku nejlepších fénů jsme zařadili pouze ty spotřebiče, které dlouhodobě prokázaly své pohodlí a vysokou kvalitu. Zohlednili jsme životnost, ergonomii, funkčnost a výkon.

Jaká jsou kritéria pro výběr nejlepšího fénu?

Power

Výkon určuje množství proudícího vzduchu. Čím více, tím rychleji vlasy uschnou. Fény na vlasy jsou k dispozici s výkonem od 400 W do 2400 W. 1400 až 1800 W jsou ideální pro domácí použití a jsou obzvláště vhodné pro domácí použití, protože suší jemně, rovnoměrně a poměrně rychle. Příkon 2000 W vysuší vlasy během několika minut a je ideální pro kosmetický salon. Bez odborných dovedností však tento vysoušeč vlasů nemůže vyhladit a naopak nadměrně krepatí a přesušuje kadeře.

Nastavení teploty a rychlosti ventilátoru

Dobrý vysoušeč vlasů má několik režimů ohřevu, které vám umožní vybrat optimální teplotu pro zvláštnosti vlasů. Levné fény mají kombinovanou regulaci teploty a rychlosti. To není špatné, ale pokud lze samostatně měnit ohřev a rychlost, máte ještě více možností, jak si fén přizpůsobit.

Trysky

Přídavné nástavce rozšiřují všestrannost spotřebiče. Nejžádanější:

 • Koncentrátory (zužují proud vzduchu, takže je silnější a cílenější, a používají se pro styling, narovnávání pramenů);
 • Difuzéry a objemové přípravky (zvedají kořínky vlasů a dodávají jim objem);
 • kartáče a hřebeny všeho druhu (usnadňují vysoušení a úpravu vlasů zároveň).

Ionizace

Mnoho dnešních vysoce kvalitních fénů je vybaveno touto užitečnou funkcí. Vytváření proudu záporně nabitých částic v procesu sušení rozptyluje statickou elektřinu a zanechává vlasy hladší, lesklejší, jemnější a poddajnější.

Vyfukování studeného vzduchu

Nejenže je potřebný pro šetrné sušení, ale také pomáhá udržet tvar pramenů na místě během stylingu. Obzvlášť praktické je, když je tlačítko pro foukání studeného vzduchu oddělené od ostatních tlačítek a lze je stisknout z různých pozic.

Dobrý fén nesmí být „načechraný“, protože to znamená, že kovové vinutí motoru je velmi tenké. Fény s profesionálními motory jsou vždy těžší. Dobrý fén váží nejméně půl kilogramu.

Při rozhodování o výběru nejlepšího vysoušeče vlasů je třeba zvážit spoustu dalších věcí: pevnost plastu, ergonomii a umístění tlačítek, délku a natočení kabelu, ochranu proti přehřátí, hlučnost atd.д. Před nákupem zkontrolujte záruční dobu. renomované značky poskytují dvouletou záruku.

Co to je a k čemu slouží?

Difuzor je kulatá nebo oválná tryska s hroty. Velikost těchto hrotů hraje při tvarování vlasů velkou roli, proto si vyberte ty správné. Důležitý je také průměr kruhu nebo oválu. Pokud máte krátké nebo středně dlouhé vlasy, potřebujete difuzér s velkým průměrem, ale hroty musí být krátké. Pokud vám vlasy sahají po lopatky nebo sestupují níže, je tomu naopak: průměr je malý a hroty jsou dlouhé.

READ  Venkovní fan Spinning, ale nefoukne

Difuzéry se neustále zdokonalují, stejně jako samotné fény. Dříve byly hroty pevné, ale nyní jsou v nich díry. Prameny můžete sušit rychleji a s nízkým příkonem tepla, protože teplo u kořínků není tak intenzivní jako při cíleném proudu horkého vzduchu. Zabraňuje také přílišnému načechrání kadeří, takže můžete vlasy upravovat úhledněji. K dispozici jsou také hroty vyrobené ze silikonu namísto plastu a jsou měkké. Jsou stejné jako ty tvrdé, ale jemně masírují pokožku hlavy a zároveň ji vysušují.

Lze použít i tvrdé hroty, ale měkké jsou mnohem pohodlnější.

Jaký difuzér zvolit v závislosti na délce vlasů

Délka vlasů je prvním faktorem ovlivňujícím výběr účesu. Zvažte následující tipy.

 • Pro ženy s krátkými nebo středně dlouhými prameny je nejlepší zvolit krátké, štíhlé „prsty“ s častou špičkou. Zuby mohou být plastové nebo silikonové.
 • U dlouhých vlasů by měla být tryska široká, s dlouhými, řídkými, výhradně plastovými prsty. Silikonové nástavce by se neměly používat, protože se mohou zamotat do pramenů a zkazit účes.

Důležité: v případě pochybností o výběru se poraďte s prodejcem. Pokud si koupíte kudrnatý difuzér pro silnější a delší vlasy, nemusí se vám podařit vytvořit požadovaný vzhled krátkých a jemných vlasů.

Výběr difuzéru pro různé typy vlasů

Dalším faktorem je typ vlasů. Abyste předešli poškození svých nádherných vlasů nebo poškození již oslabených vlasů, zvažte následující tipy.

vybrat, kudrnaté, vlasy
 • Široký kotouč s řídkými, silnými zuby je ideální pro husté vlasy. Rychle vysuší svazky a udrží je suché.
 • Krátké „prsty“ jsou nejlepší pro jemné a křehké vlasy. Dlouhé vlasy jsou pro tento typ kontraindikovány, protože mohou vést k jejich vypadávání.
 • Tryska s plochou špičkou je nejlepší pro ženy s jemnými a hustými prameny, které potřebují objem.
 • Pokud si chcete vlasy natočit, pořiďte si kudrnaté lokny. Speciálně vytvořený pro kudrlinky.
 • Válcové hroty jsou univerzální. Vhodné pro kulmování i narovnávání.

Varování: vibrační „prsty“ sušiček jsou nyní na vzestupu. Díky tomu není nutné, aby majitelka fén otáčela rukama. Tato tryska vytváří objem u kořenů.

Základní informace

Lidé s přirozeně kudrnatými a nepoddajnými vlasy by neměli používat žádné stylery. Působení tepelných přístrojů (kulmy, kulmy, lopatky) může vlasy zničit, protože hluboce poškozuje jejich strukturu, zvyšuje pórovitost a způsobuje jejich lámavost a oslabení.

Totéž platí pro hřebeny s kovovými nebo příliš mnoha zuby. Rozplétání „uzlů“ v kadeřích a příliš silné tahání kadeří u kořínků může vést k většímu padání vlasů a jejich poranění. Nejlepším řešením je pročesat prameny vlasů hřebenem. Pro velké kadeře je nejlepší dřevěný hřeben nebo hřeben s jemnými zuby.

Místo šamponu používejte kondicionér. Vybírejte produkty, které obsahují čisticí složky. To znamená, že odstraňuje nečistoty a přebytečný maz a zároveň vlasy vyživuje a hydratuje. Tato metoda se nazývá covocheing.

Pokud se zdá, že kondicionér nepřináší požadované výsledky, lze najít šampon bez sulfátů, parabenů, alkoholu, vonných látek nebo jiných chemických přísad, které mohou vlasy zatěžovat a matnit. Nejlepší je vybírat produkty, které obsahují rostlinné látky.

READ  Jak vyschnout vlasy s difuzním vysoušečem vlasů

Mnoho lidí používá ručník, aby urychlilo sušení. Absorbuje však příliš mnoho vlhkosti. Bavlněné tričko, materiál z mikrovlákna jsou šetrnější techniky sušení, které zanechávají ve vlasech dostatek vlhkosti pro hydrataci a udržení zdravé struktury.

Pokud se budete řídit výše uvedenými radami, můžete si alespoň za 2-3 týdny všimnout, jak výrazně se účes změnil. A to bez použití drahých a ne vždy cenově dostupných produktů péče o kudrnaté vlasy.

Philips BHD170 DryCare Advanced

Fén Philips BHD170/00 s difuzérem pro kudrnaté vlasy má několik nastavení rychlosti a teploty. Technologie ThermoProtect umožňuje rychlé vysoušení vlasů při konstantní optimální teplotě, zatímco ionizační systém vám zajistí hladší a lesklejší vlasy. Foukání studeného vzduchu používají všichni profesionální kadeřníci. Po stisknutí tlačítka se spustí silný proud studeného vzduchu, který pomáhá zafixovat dlažbu. Praktická difuzní tryska s asymetrickým zakřiveným tvarem usnadňuje styling. Difuzér rovnoměrně rozděluje proud vzduchu pro šetrnější sušení, větší objem a menší krepatění vlasů. Pro dosažení nejlepších výsledků umístěte přístroj do blízkosti temenní oblasti, blíže ke kořínkům vlasů: prsty difuzéru pomohou vlasům dodat objem, pružnost a vytvořit kudrny.

Výsledky průzkumu kudrnatých dívek

Mimochodem, a nejen pro mě. Udělal jsem průzkum mezi svými sledujícími na Instagramu a chtěl jsem se s vámi podělit o výsledky.

Položila jsem celkem tři otázky, abych zjistila, zda ostatní dívky vidí souvislost mezi metodou sušení a intenzitou kudrlinek.

Nejprve jsem zjistila, jaká je preferovaná metoda fénování: chyběla možnost difuzéru s čepelí

vybrat, kudrnaté, vlasy

Jak vidíte, většina kudrnatých dívek si vlasy suší přirozeným způsobem. Důvodů je několik, ale tím největším je prostě absence sušičky s difuzérem.

Málokdo suší v dlani a ještě méně lidí používá sítko. Přesto mnozí dávají v této oblasti přednost tradičním, jednoduchým metodám.

vybrat, kudrnaté, vlasy

Druhá otázka se týkala toho, zda vidí souvislost mezi způsobem sušení a objemem/kudrnatostí kadeří po celé délce a na špičkách a zda se sušení difuzérem liší od sušení přirozenou cestou.

 • Rychlejší vysoušení vlasů
 • Posílení kudrlinek
 • Získání kořenového svazku
 • U některých lidí se množství chmýří snižuje
 • Délka vlasů se zmenšuje (protože se kudrliny odrážejí)
 • Slyšela jsem o zpuchřelých vlasech (někteří dokonce tvrdí, že je to proto, že fénuji příliš rychle)
 • Vlasy se více vysušují

Pokud jde o chmýří, které se tvoří při sušení s difuzérem, vždy jsem měl zkušenost, že. Když jsem poprvé začala sušit vlasy difuzérem, neuvědomila jsem si, že musím na vlasy nanášet trochu více gelu než při přirozeném sušení. Alespoň tak to funguje na mé vlasy. Gel vytvoří větší uzel a zabrání jednotlivým vlasům, aby se uvolnily z pramenů.

Další důležitou radou, kterou jsem se naučila, je, že pokud zrovna nemůžete fénovat s difuzérem, nejlepší způsob, jak to vyřešit, je vypnout ho.к. vlasy se létají, musíte fén vypnout, než difuzér přesunete na jiný pramen. Představte si, že misku foukáte dál od hlavy, čímž se vlasy vysuší.

A nikdy nezačínám vlasy sušit fénem, jakmile je upravím. Než začnu aktivně sušit, trvá to asi 20 minut. Styler tak dobře drží na vlasech a vlasy se tolik necuchají. A misku nemusíte umývat od gelu)

READ  Jak si vybrat levnou mikrovlnku pro domácnost

Třetí otázka, kterou jsem dívkám položila, se týkala typu kudrlin a toho, zda jsou vlasy u kořínků kudrnaté. Chtěl jsem zjistit souvislost mezi způsobem sušení a typem vlasů.

Ukázalo se však, že ani dívky s kadeřemi začínajícími rovně od kořínků nezanedbávají sušení s difuzérem. A také kladou důraz na kořenovou zónu. Dívky, které mají kudrlinky začínající u linie uší, brady, vysušte také kořenovou zónu pro objem pomocí difuzéru.

Také použití difuzéru nezávisí na stupni kudrnatosti respondentek (v odpovědích dívek 2a až 3b). To znamená, že nejen ti, kteří chtějí/potřebují posílit kudrlinky (2a, 2b), ale i dívky s výraznými kudrlinkami (3a, 3b), které se zdají být schopné uschnout i tak, volí sušení difuzérem.

Vzhled

Fén je velmi krásný. V podstatě proto jsem si ho koupil. Tělo a trysky ve fialové barvě, rukojeť v pudrové barvě, přepínač ve stříbrné barvě, tlačítko režimu v barvě rukojeti.

Je zarážející, že výstup vzduchu je mnohem širší než u normálního fénu, což je podle mě velké plus, protože umožňuje získat větší proud vzduchu než normální fén, a proto se vlasy suší rychleji, pokud je sušíte bez nástavců. Difuzér je malý (ale dodávají se i v menších velikostech), průměr misky je 12,5 cm, prsty jsou na koncích perforované. Tvar difuzoru je podobný jako u Dysonu, ale s jednotnou síťkou na dně mísy.

Koncentrátor má široký otvor. Nikdy jsem si vlasy nenarovnávala, ale slyšela jsem, že dobré pro.U vysoušečů vlasů musí být štěrbina koncentrátoru opravdu úzká.

Fén je poměrně lehký, krátký, malý a pohodlně se drží v ruce.

Jak vybrat kartáč na fénování vlasů

Před nákupem potřebujete vědět jen několik věcí. Zvláštní pozornost věnujte hmotnosti spotřebiče a snadnosti jeho uchopení. Pokud je kartáč fénu těžký, proces stylingu se prodlouží a ztíží, protože budete muset vyvinout větší sílu.

Výkon přístroje se může lišit v závislosti na typu vlasů. Modely s příkonem 400 W jsou vhodné pro kratší, slabší nebo jemnější vlasy, ale 500 až 800 W pro středně dlouhé vlasy. Pokud máte husté a silné vlasy, měli byste se poohlédnout po výkonném modelu s příkonem 900 W.1,2 kW.

Je důležité, aby fén umožňoval nastavení rychlosti proudění vzduchu a teploty. Téměř všechny modely tuto možnost obsahují, ale počet dostupných režimů se liší. Fén na vlasy má obvykle 2 nebo 3 rychlosti, ale musí mít chladný nebo alespoň studený proud vzduchu, aby udržel vlasy na místě.

Je lepší zvolit modely s jinou sadou trysek s turmalínovým nebo keramickým povrchem. Jsou považovány za nejbezpečnější a nejšetrnější pro vaše vlasy. Věnujte pozornost štětinám. Mohou být vyrobeny z přírodních nebo syntetických materiálů a také z plastu. Druhá možnost se nedoporučuje, ale pokud si nemůžete dovolit kartáčové hlavice z přírodních štětin, jsou směsné kartáčky tou správnou volbou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS