Jak vybrat stolní ventilátor podle příkonu

nejlepší výrobci stolních ventilátorů

V létě, kdy se před horkem neschováte ani uvnitř a nemůžete instalovat klimatizaci, je vhodnou alternativou malý stolní ventilátor. Jeho výhodou je, že zabírá málo místa a nemusí se instalovat. Můžete jej umístit na stůl, okenní parapet, a pokud je k dispozici klip, tak na jakýkoli povrch. Stolní ventilátory mají řadu výhod: snadnou instalaci, malé rozměry, přenosnost, relativní tichost, nízkou spotřebu energie a praktičnost použití.

vybrat, stolní, ventilátor, podle

Při výběru lopatek je třeba věnovat pozornost lopatkám. Čím širší jsou lopatky, tím více je místnost ochlazována, pokud má ventilátor dostatečný výkon. Některé modely mají autorotaci pro rovnoměrné rozložení proudu chlazeného vzduchu. Je velmi důležité, aby konstrukce byla stabilní, což je dáno patkou, která musí být masivnější. Stolní ventilátor, kterou značku je lepší zvolit, abyste nelitovali utracených peněz, pobídněte naše hodnocení nejlepších firem-výrobců.

Hodnocení nejlepších počítačových ventilátorů

Kategorie Název lokality Hodnocení
Nejlepší ventilátory pro PC skříně 1 Noctua NF-S12A PWM 10 / 10
2 Noctua NF-S12B redux-1200 9.9 / 10
3 být zticha! Čistá křídla 2 (BL046) 9.4 / 10
4 NOISEBLOCKER eLoop B12-PS 9.3 / 10
5 být zticha! Shadow Wings 2 120mm PWM 9.2 / 10
6 AeroCool Orbit 9.1 / 10
Nejlepší ventilátory pro radiátory 1 Noctua NF-A12x25 PWM 9.9 / 10
2 Asus ROG STRIX XF 120 9.8 / 10
3 být zticha! SilentWings 3 (BL066) 9.6 / 10
Nejlepší výkonné ventilátory pro počítače 1 Noctua NF-F12 industrialPPC-3000 PWM 9.8 / 10
2 NOISEBLOCKER Multiframe S-Series M12-3 9.4 / 10

Noctua NF-S12A PWM

No, rakouská společnost je stále vítězem našeho hodnocení PMP na počátku roku 2022 a plných 10 bodů získává fanoušek PC, jehož seznam ocenění je delší než titul Daenerys Stormborn (je jich více než sto). Mezi nimi je nejvýmluvnější „Kicks Ass“ od The Streaming Blog, a fanoušek je skutečně schopen udělat právě to. Posuďte sami: Díky dokonale akusticky optimalizovanému rámu a lopatkám je hlučnost pouhých 17,8 dB při průtoku vzduchu 63,27 CFM. jednoduše řečeno 107,5 kubických metrů vzduchu za hodinu, roztočeného na 1200 otáček za minutu. A k tomu všemu vynikající ložisko SSO2 a šestiletá záruka výrobce: Noctua je na svém místě a díky sacímu i výfukovému proudění vzduchu instalovanému ve skříni tyto ventilátory odvedou teplo i z horkého herního systému.

Výrobce zdůrazňuje, že na rozdíl od předchozích řad ventilátorů do skříní s nízkou hlučností a vysokým výkonem je nevýhodou nemožnost generovat statický tlak, zde dochází k selhání proudění později. Nestačí tyto ventilátory umístit na chladiče procesorů nebo hustší chladiče „vodních chladičů“, ale mohou být užitečné i pro ventilátor skříně. například pokud v konkrétní skříni „fouká“ přímo za ní úložné koše s pórézní stěnou, které také nevyhnutelně vytvoří odpor.

Ventilátor je dodáván v tradiční pro Noctuu krabičce s tradiční kompletní sadou: prodlužovací kabel, rozdvojka, adaptér pro snížení maximálních otáček, instalační sada silikonových hřebíků a samořezných šroubů, na rozdíl od „chudé“ řady Redux.

Maxwell MW-3547

Klasický design. Strong airflow Země: Russia (made in China) Průměrné hodnocení (2022) 4.2

vybrat, stolní, ventilátor, podle

Typický domácí ventilátor s axiálním pracovním mechanismem. Lopatky se otáčejí v jedné rovině a jsou ukryty v kovovém ochranném krytu z drátěného pletiva. nemusíte se bát dětí ani domácích zvířat. Inzerovaný výkon je 25 W, dobře se ochlazuje, někteří lidé dokonce postrádají režim nízkého průtoku (celkem jsou 2, střední a silný). Otáčení nahoru a dolů a doprava a doleva umožňuje doladit techniku podle aktuálních potřeb. Funkci otáčení lze pro cílené foukání vypnout.

READ  Co dělat, když spálíte pohovku žehličkou

Slabou stránkou spotřebiče je praskání a chrastění. Působí na kovové prvky, malou základnu a malé vůle v mřížce. V zásadě platí, že při použití v kuchyni s digestoří tyto faktory neodvádějí pozornost od práce. Pokud se potřebujete soustředit, mohou vás vibrace mřížky rozptylovat. Uživatelé hodnotí výrobek jako „nadprůměrný“, píší, že životnost je 2 sezóny. Na základní funkci. výměnu vzduchu. si nelze stěžovat.

Typy ventilátorů pro domácnost

Tento typ klimatické technologie lze klasifikovat různými způsoby. Jedno je jisté: rozdělení do tří hlavních sekcí je v celosvětovém měřítku relevantní:

Nejoblíbenější a nejběžnější typ ventilátoru. Nejčastěji se jedná o středně výkonné verze. Obecně to však není jednoduché, protože existuje několik konstrukčních poddruhů pro instalaci „paluby“.

Klasické axiální ventilátory. Vzhled: teleskopická tyč, dole křížová nebo kulatá základna, blok s ovládacím panelem a vodorovně umístěným elektromotorem, na jehož ose je „zasazeno“ oběžné kolo. Vrtule, nebo chcete-li šroub, jako Carlson. Lopatky se otáčejí, tlačí vzduch dopředu a udržují uživatele v chladu. Tyto modely jsou tradičně vybaveny mechanismem pro nastavení směru proudění vzduchu.

Axiální ventilátory bez stojanu (s „nízkým profilem“). Obvykle se jedná o výkonné celokovové modely s nastavitelným sklonem, ale bez otočného mechanismu. Alternativou jsou štíhlé plastové verze, kde se k rozdělení proudu vzduchu do různých stran používá pomalu rotující přední mřížka se zkosenými žebry.

vybrat, stolní, ventilátor, podle

Odstředivé ventilátory, známé také jako sloupové ventilátory. Tvar pláště úzký vertikální. Oběžné kolo je také přítomno, ale ve formě bubnu, jako například u vnitřních jednotek split-systémů. Tyto modely se vyznačují kompaktními rozměry, vždy jsou vybaveny ovladačem otáčení a častěji jsou ostatní verze doplněny dálkovým ovládáním. Téměř nikdy však nejsou tiché. Nemůžete s nimi dobře spát. Ale někde v kanceláři v uzavřeném prostoru. skvělé.

PROMO PR-F3301

Jednoduchý design. Robustní bezpečnostní krytí Země: Čína Střední hodnocení (2022): 4.4

Oběžné kolo, motor a stojan. tento ventilátor je stejně jednoduchý jako ventilátor 5 Kopeck, ale přesto dokonale plní svou funkci. Nakláněním nebo otáčením krytu lze snadno rozšířit obsazenou zónu a pro zvýšení průtoku vzduchu stačí přepnout výkon o stupeň nebo dva výš. Aby se uživatel nemohl jednotky náhodně dotknout nebo ji upustit na podlahu, je k dispozici kryt z kovového pletiva. Její tyče jsou blízko u sebe, takže se prsty mohou setkat s lopatkami, jen když se velmi snažíte.

Názory v recenzích jsou smíšené. Někteří lidé říkají, že je to dobrý model, velmi cenově dostupný a za tuto cenu je těžké chtít víc. dobrou zprávou je, že je účinný již pro 22 metrů čtverečních. м. a funguje několik sezón bez poškození. Jiní tvrdí, že ventilátor není stabilní, rozpětí lopatek je příliš malé a proudění není dostatečně silné.

Tefal HE7152F0

Tefal HE7152F0 zvítězil v kategorii nejlepšího stojanového ohřívače s ventilátorem. Vysoký maximální výkon tohoto zařízení. 2,6 kW. je vhodný pro vytápění místností, kanceláří, domácích prostor s plochou do 40 45 m2. V konstrukci je použito šroubovicové topné těleso. Důležitou funkcí je automatická volba režimu: po zvolení požadované teploty spotřebič automaticky zapne režim vytápění. Jediným stisknutím tlačítka se aktivuje přednastavený režim potřebný k vytápění a udržování teploty v místnosti 22 °C (lze upravit): přístroj automaticky zvolí rychlost vytápění i ventilátoru. V případě potřeby lze zvolit úsporný režim, který místnost vytápí úsporně až na 19 °C. Pokud teplota v místnosti dosáhne 7 °C, pohotovostní jednotka se automaticky zapne, pokud není vypnuta vypínačem. Přístroj je vybaven časovačem odloženého startu a časovačem vypnutí (od 1 do 24 hodin). Ohřívač můžete „předprogramovat“ výběrem doby odloženého startu, požadované teploty a doby vypnutí a poté bude ohřívač pracovat v plně automatickém režimu. Pohodlné ovládání pomocí panelu a dálkového ovladače, maximální vzdálenost mezi dálkovým ovladačem a ohřívačem je 5 metrů. Displej s podsvícenými symboly indikuje použitá nastavení. V krytu ohřívače s ventilátorem je úložný prostor, který zabraňuje ztrátě dálkového ovládání během přestávek v používání. Pouzdro je vyrobeno z vysoce kvalitního tepelně odolného plastu, který při používání neuvolňuje žádný zápach. Rozměry jednotky: 49×34,5×36,5 cm. Vyrobeno v Číně, záruka 2 roky.

 • Tefal Silent Comfort. Model 3 v 1 (vytápění, větrání, čištění vzduchu) ve stylovém bílém stojatém válci s výkonem ohřívače až 2400 W
READ  Výměna skla pro plynovou varnou desku

Zařízení dva v jednom: v létě ventilátor, v zimě topení. Po zadání požadované teploty v místnosti se automaticky přizpůsobí danému úkolu. Režim ECO není použitelný.

RESANTA TVK-3

Další v našem žebříčku nejlepších ohřívačů. klasický vertikální model pro stojící podlahu od lotyšské značky. Stylové topné těleso s keramickým topným tělesem a dvěma ventilátory. Na zadní straně skříně je umístěn prachový filtr.

Elektronické ovládání s displejem a kontrolkami. Dvě nastavení výkonu. 1200 a 2000 W. Pomocí termostatu můžete nastavit požadovanou teplotu v místnosti od 15 do 35 °C, pomocí časovače nastavit dobu provozu automatického vypnutí v rozsahu od 1 do 12 hodin. Volitelně k dispozici s funkcí otáčení.

Vyrobeno v Číně, stejně jako většina jeho protějšků. Standardní záruční doba 12 měsíců.

Klasifikace ohřívačů s ventilátorem

Existují tři hlavní způsoby klasifikace topných těles: oblast použití, způsob instalace a účel. Podívejme se na ně podrobněji.

Podle oblasti použití

Všechna topná tělesa lze rozdělit do dvou velkých skupin:

Průmyslové ventilátorové ohřívače (známé také jako „tepelné pistole“) mohou k ohřevu vzduchu využívat elektřinu, fosilní plyn, naftu nebo horkou vodu. Horkovzdušné pistole jsou vybaveny snímači pro kontrolu teploty, regulací výkonu. „Pokročilejší“ modely mají kromě základních prvků zabudované nouzové vypnutí, mechanismus otáčení ventilátoru, možnost připojení potrubí pro vytápění více místností.

Tělo průmyslových modelů je vyrobeno převážně z kovu s povinnou tepelně izolační vrstvou, která zabraňuje poranění při provozu zařízení.

Domácí modely mají topná tělesa, která fungují na elektřinu. Domácí topidla jsou omezena kapacitou elektrického vedení, a proto zřídkakdy přesahují 2,5 kW. Kryt domácích spotřebičů je vyroben z nárazuvzdorného tepelně odolného plastu.

Ohřívače pro domácnosti Průmyslové ohřívače

Charakter instalace

Všechna topná tělesa s ventilátorem se dělí podle způsobu instalace na pevná a přenosná.

Stacionární

Tato skupina zahrnuje jednotky s následujícími možnostmi montáže:

 • Stojící na podlaze. Podlahové jednotky se vyznačují nosnou konstrukcí, která umožňuje přívod vzduchu přímo přes spodní mřížku v krytu jednotky. Některé modely mají naklápěcí mechanismus, který umožňuje snadnější šíření tepla po místnosti.
 • Stolní počítač. Tento typ instalace vyžaduje malé rozměry a nízkou hmotnost.
 • Nástěnné jednotky jsou nejčastěji orientovány vodorovně a mohou být vybaveny otočnou žaluzií, která směruje ohřátý vzduch do pevného bodu v místnosti. Lze použít jako tepelnou clonu. Nejčastěji jsou vybaveny jednotkou dálkového ovládání.
 • Montáž na strop. Zařízení této konstrukce jsou vybavena speciálními úchyty, které umožňují instalaci zařízení na různých podlahách. Charakteristickým rysem je možnost směrovat proud vzduchu všemi směry současně. Může být vybaven dálkovým ovládáním.
 • Kombinované jednotky mohou kombinovat všechny konstrukční prvky různých typů jednotek.
READ  Jak si vybrat velikost krytu pro mikrovlnnou troubu

Mobilní

Mobilní ohřívače s ventilátorem lze instalovat kdekoli v místnosti.

Mobilní (mobilní, přenosná) zařízení zahrnují kombinovaná zařízení a stolní modely.

Stolní stojanové topení s ventilátorem

Jaký ventilátor zvolit pro svou domácnost: výhody a nevýhody spotřebičů

Abyste se mohli rozhodnout, který ventilátor si vybrat pro domácí použití, musíte znát výhody a nevýhody tohoto domácího spotřebiče. Výběr modelu má své klady i zápory a zůstává malým detailem.

 • Přenosnost jednotky je velmi výhodná, protože její umístění lze měnit podle potřeby.
 • Kompaktní. relativně malé rozměry ventilátorů umožňují jejich použití i v malých místnostech a nepotřebují mnoho místa pro skladování.
 • Snadné použití. na rozdíl od klimatizací není k montáži ani instalaci potřeba být odborníkem. Ani ovládání není nijak složité: několik režimů foukání a podsvícení.
 • Snadná údržba. stačí otřít prach a nečistoty z lopatek.
 • Úsporné z hlediska spotřeby energie.
 • Relativně nízká cena (záleží na počtu volitelných funkcí, ale které z nich potřebujete, záleží na vašem rozhodnutí).
 • Neudržuje konstantní teplotu. Chladivý efekt existuje pouze při chodu ventilátoru, po vypnutí ventilátoru se vzduch již „nemíchá“.
 • Nechladí. Princip činnosti je založen na míchání proudů teplého a studeného vzduchu, což vyvolává příjemný pocit vanutí větru, nikoliv ochlazování vzduchu jako v případě klimatizace.
 • Může být hlučný. Čím větší jsou lopatky, tím je zařízení hlasitější, což může být rušivé nebo nepříjemné. V takovém případě je lepší si pořídit tichý a moderní model.

Po podrobném prostudování trhu možností nabízených výrobci nebude obtížné určit, který ventilátor nejlépe splňuje požadavky ostatních. A produkt, který si koupíte, splní všechna vaše očekávání.

Hlavní doporučení pro výběr ventilátoru pro váš domov

Na základě výše uvedeného existuje několik tipů pro výběr nejlepšího ventilátoru pro váš domov:

 • Nejprve je třeba určit plochu místnosti, kterou má zařízení větrat. Větrání malých místností (12-15 m2).м.) ventilátory s příkonem až 40 W jsou stejně užitečné v domácnosti jako v hotelu. Pro větší místnosti jsou nutné modely s výkonem vyšším než 60 W. Je třeba mít na paměti, že čím vyšší výkon, tím větší plochu mohou provětrat;
 • Dbejte na ochranu lopatek, jejich průměr. V domácnosti postačí rozměry do 20 cm;
 • Hlučnost je také důležitým kritériem pro výběr nejvhodnějšího spotřebiče. Doma je nejpříjemnější hladina hluku 25-30 dB;
 • Zvažte funkčnost těchto zařízení. Kromě funkcí chlazení a větrání mohou být přístroje vybaveny časovačem, ionizací nebo aromaterapií, dotykovým ovládáním a podsvíceným displejem;
 • Věnujte zvýšenou pozornost zařazení vzduchu. Čím vyšší je, tím rychleji se ochladí;
 • Možnost ovládat úhel a natočení. Čím větší úhel, tím lépe. Mnoho modelů má funkci automatického otáčení.

září 2019, 09:00 30. října 2019 23:37 GMT Odkaz na aktuální článek

| Denial of responsibility | Contacts |RSS