Jak vyžehlit tričko bez žehličky

nejrychlejších způsobů, jak vyžehlit oblečení bez žehličky

Domácí spotřebiče, bez kterých si již nedokážeme představit svou existenci, se objevily teprve nedávno. Předtím si lidé vystačili s improvizovanými prostředky. A fungovalo to stejně dobře jako mechanizované metody. Obvyklá otázka, jak žehlit věci bez elektrické žehličky, může člověka přivést do útlumu. Musí však existovat alternativy. Jsou užitečné v každodenních situacích, například na služební cestě.

Dříve byly žehličky považovány za nedostupný luxus. Ti, kteří je měli, byli zámožní, zatímco všichni ostatní si vystačili s improvizovanými prostředky.

K tomuto účelu byly použity následující metody:

Prototyp moderní žehličky na žehlení oděvů pochází z konce 17. století. Jednalo se o speciální kovovou bednu, do které se vkládaly žhavé uhlíky. Práce s takovým strojem vyžadovala velkou zručnost, jinak hrozilo riziko propálení díry v oděvu. Postupně bylo vynalezeno zařízení s vyměnitelným topným tělesem a o sto let později byla vynalezena elektrická žehlička.

Žehlení oblečení žehličkou na vlasy

Ano, není ideální pro velké oděvy, ale jednotlivé záhyby v kufru, límce, manžety nebo lemy šatů lze rychle vyžehlit bez žehličky. Jen žehličku otřete pro případ, že by na ní zůstal lak na vlasy nebo stylingové přípravky. To bys na blůze nechtěla.

Velká nerezová pánev je jedním z nejstarších způsobů, jak doma rychle vyžehlit oblečení. Uvařte v něm těstoviny, pak je sceďte a dno zahřáté prázdné pánve použijte jako žehličku (těstoviny nemusíte vařit, jen tak děláte dvě věci najednou).

Tip 2. Fén na stole

K pomačkání oblečení použijte fén na vlasy. Položte pomačkanou skříň na rovný povrch a vyfoukněte horký vzduch z ventilátoru. Podržte přístroj 5-10 cm nad látkou a otočte oděv. Záhyby mizí před očima. Chcete-li látku změkčit, nastříkejte na oděv před fénováním několik kapek vody.

Způsoby, jak žehlit oblečení bez žehlení

Není vždy snadno dostupný nebo může být poškozen. Někdy se může stát, že před velkým okamžikem dojde k odpojení elektřiny v domě. Potřebujete vědět o metodách, jak vyrábět věci i bez žehličky.

Starý a osvědčený způsob. Jedná se o oblíbenou metodu chemického čištění. Napařte si oděv sami doma.

 • Ucpěte odtok, napusťte co nejvíce horké vody. Zavěste oděv na ramínka.
 • Opatrně je natáhněte přes vanu, aby nespadly. Zavření koupelny zvenčí.
 • Po 20 minutách plochý oděv vyjměte. Nechte uschnout na věšáku.

Vhodné pro ty, kteří mají z večera rozbitou žehličku. Dopoledne nechte oblečení uschnout.

Tip: Když je tkanina mírně pomačkaná, dejte vařit hrnec s vodou a podržte ho nad hrncem s vodou. Vana je vhodná pro velmi zmačkané předměty.

Vhodné, pokud je oblečení nové nebo ne příliš pomačkané. Pár velkých záhybů lze vyžehlit.

Pokud nechcete pracovat s horkou párou, doporučujeme použít vodní metody.

 • Navlhčete velký ručník. Položte žínku na podlahu nebo na stůl.
 • Položte na něj ručník. Rozprostřete se na něj, rukama vyhlaďte požadovaný oděv.
 • Když je plochá, pověste ji, aby uschla.

Metoda pomáhá pleteninám: svetry, pulovry, vesty.

Snadné možnosti žehlení malých kusů oblečení na dovolené:

Elektrické spotřebiče

Kulma může pomoci vyžehlit kalhoty bez žehličky. Zahřejte je na potřebnou teplotu.

Pak problémové oblasti jednu po druhé štípněte. K vyhlazení záhybů na sukních nebo kravatách použijte kulmy.

Důležité: před použitím je nutné nářadí odmastit. V opačném případě zůstane stylingový prostředek na oblečení.

Touto metodou lze žehlit lehké a tenké tkaniny.

vyžehlit, tričko, žehličky

Teplé

Malou kravatu, motýlka nebo kapesníček můžete rychle vyžehlit pomocí žárovky. Zahřejte ji, vezměte produkt, přejeďte po obou stranách. Zadní stranu hrnku, abyste materiál neznečistili.

Horký hrnek zachrání malá trička. Naplňte ji vroucí vodou a počkejte, až se zahřeje. Oděv rozložte a třete o něj jako o žehličku. Snadno se používá. má rukojeť.

Pokud potřebujete vyžehlit velký předmět, pomůže vám hrnec. Postup je stejný jako u hrnku. Dokonce i ložní prádlo může být hladké.

Další metody

Dlouhou, ale účinnou metodou je vyvíjet tlak. Existují dvě možnosti. Ukládání věcí pod matraci. Všechny záhyby a rýhy je třeba předem pečlivě vyhladit. Druhou možností je srolování do pevné ruličky a umístění pod matraci. Ráno bude výrobek hladký.

Roztok octa pomůže vyžehlit košili, tričko, sukni, kalhoty:

 • smíchejte 3 díly vody a 1 díl 9% octa;
 • Nalijte směs do stříkací pistole a nastříkejte ji na pomačkanou tkaninu;
 • Sušte ji venku nebo na balkoně.

Octové aroma se rychle vypaří a přenese s sebou pachy z materiálu (saze, jídlo, mastnota). Metoda nezanechává žádné skvrny.

READ  Kondenzát odkapávající z vnitřní jednotky děleného systému

Pokud nemáte v hotelu k dispozici žehličku, můžete si lehce pomačkané věci snadno vyžehlit ve sprše. Zavřete dveře do koupelny a nechte oblečení během sprchování na ramínku.

 • položte ji na rovný povrch a roztáhněte ji do stran
 • položte na oděv těžký předmět nebo si na něj sedněte;
 • v případě silných záhybů je trochu navlhčete.

Žehlení oděvů bez žehličky není obtížné. Je důležité zvolit nejvhodnější možnost.

Můžete se podívat na video, jak žehlit oblečení bez žehlení:

Možnosti vyhlazení oděvů bez žehličky

Je příjemné, když jsme doma, kde můžeme bez problémů vyžehlit jakékoli prádlo a vyřešit všechny problémy s oblečením. Co ale dělat, když se žehlička rozbije nebo musíme jet na výlet a žehlička je příliš těžká, než abychom si ji mohli vzít s sebou?? Žijeme v době internetu a můžeme využít osvědčené tipy od cestovatelů nebo jen vynalézavých a chytrých lidí.

Pomohou vám naše tipy na vyhlazení látek bez žehličky. V závislosti na typu tkaniny, době vyhlazování a množství času, který máte k dispozici, můžete vybrat správnou žehličku pro své oblečení.

Pokud se vám doma porouchala žehlička nebo jste na služební cestě, ale máte napařovač oděvů, nemusíte číst dál. Je kompaktnější, lehčí a při působení páry vyhlazuje tkaniny lépe než žehlička. Vezměte si ji s sebou a používejte ji! Nabídka sahá od poměrně levných až po dražší varianty za zlomek ceny. Snadno vyžehlí košili, halenku, svetr, šaty, kalhoty, tričko i lékařský plášť. Napařovač doma může nahradit žehličku ve všem s obrovskou výhodou, možná kromě vyhlazení šipek.

Pokud je napařovač dobré značky a jeho výkon, síla páry, pohodlí a kompaktní rozměry odpovídají očekáváním hospodyňky, ráda se vzdá žehličky. Žehlení je s ním rychlejší, snadnější a příjemnější. Nejnovější trendy v módě a reklamě navíc aktivně nabízejí takovou náhradu za železo. Z velké části kompaktní rozměry. A po jeho zakoupení nebudete potřebovat žehlicí prkno ani žehličku na prádlo. A výrazně šetří místo.

vyžehlit, tričko, žehličky

Vzhledem k tomu, že čtete dále, takže neexistuje žádný napařovač, budeme hledat vhodnou metodu vyhlazování oděvů bez žehličky doma.

Pokud vám to čas dovolí a oděvy jste si připravovali od večera, pověste je na ramínka a odneste do koupelny. Můžete se sprchovat teplou nebo horkou vodou a oblečení se díky páře na ramínkách vyrovná. Tato metoda nemá žádný problém. Samozřejmě nelze vždy vyžehlit oblečení dokonale, ale můžete odstranit uzly. Pokud byl oděv předtím vyprán v pračce ve správném režimu, dobře vyklepán a správně pověšen, byl by efekt dokonalý. Pokud je oděv po napaření ještě trochu vlhký a vy si ho chcete hned obléknout, nechte ho několik minut vyschnout pomocí fénu.

Přibližně stejným způsobem, tj. pomocí páry, můžete vyrovnat záhyby otočením oděvu nad vařící konvicí. Horká pára navlhčí a vyhladí nitě, pak už jen stačí oděv pověsit na sušák a usušit. „Můžete jej použít i na bavlněné tkaniny, džíny, halenky, košile, trička, spodní prádlo a kalhoty. Metoda je velmi jemná, je vhodná i pro vlněné oděvy, ale v tomto případě je třeba zvětšit vzdálenost od hubice konvice, aby se vlna nesrazila. Pokud nemáte varnou konvici, můžete použít hrnec s vodou, dát vařit vodu na nejnižší teplotu a podržet oděv nad párou. Stejně jako u předchozího způsobu vám fén pomůže rychle vysušit předmět.

Můžete také použít následující metodu z večera. Na stůl rozprostřete mokrý ručník, na který položíte oděv, dobře ho uhlaďte a nechte ho asi hodinu a půl ležet. A pak ho do rána pověste na věšák. A je to. oblečení bude vypadat vyžehlené a upravené! Pokud je věc vyrobena z velmi husté tkaniny, můžete použít následující metodu. Směs vody, octa a změkčovadla ve stejném poměru nastříkejte na látku položenou na stole nebo zavěšenou na ramínku. A nechte ji uschnout. To bude určitě fungovat.

Stejnou technikou můžete „vyžehlit“ a osvěžit tyl na okně. Díky tomu budou vypadat svěže a odstraní se z nich nežádoucí pachy, jako jsou cigarety, smažená jídla a prach. Samozřejmě se nejedná o praní, ale jen o mírné osvěžení.

Tuto metodu můžete použít i po vyprání tylu. Po vyprání ji opláchněte ve vodě s trochou octa a pak ji pověste, aby se přebytečná voda vypustila. A pak ji okamžitě pověsit na okno. Je dobré ji narovnat. Za 2-3 hodiny bude tyl vypadat vyžehlený a svěží. Skvělý způsob, jak ušetřit čas. A nemusíte trávit dlouhé hodiny vyhlazováním tylu multimetru.

Toto jsou nejjednodušší a nejrychlejší způsoby žehlení látek bez žehličky. Ale mnoho dalších je známo. Jako žehličku může použít například kovový hrnek nebo hrnec s vařící vodou. Lze s ním žehlit, ale jemně, po rozložení oděvu na stůl. Je to vlastně obdoba žehličky, jen ji musíte pravidelně nahřívat a otírat dno, abyste ji nezničili, když se hrnec nebo hrnek zašpiní od ohně. Tuto metodu používaly už naše babičky a prababičky.

READ  Inteligentní podlahové diagnostické váhy picooc mini

Chcete další skvělé tipy na žehlení, které vám pomohou vyžehlit oblečení bez žehličky?? Pak se podívejte na následující video:

O autorovi:

Vystudovala obor management na Institutu cestovního ruchu FPU, ráda cestuje a chodí do společnosti. Zajímá se o psychologii, miluje tanec, studuje angličtinu. Po pěti letech na mateřské dovolené důkladně zvládla domácí práce, aniž by zanedbala svůj vlastní rozvoj. Dobrý komunikátor, který je díky svému zájmu o různé oblasti života schopen vést rozhovor na jakékoli téma.

Nalezena chyba? Zvýrazněte ji a stiskněte tlačítka:

Astronauti na oběžné dráze Země řeší problém se špinavým oblečením důmyslným způsobem. Oblečení je shozeno z vesmírné lodi a shoří v horních vrstvách atmosféry.

K dispozici je pračka „pro svobodné mládence“. Prádlo vyprané v této pračce není třeba vůbec žehlit! Jde o to, že zařízení nemá buben: některé věci mohou být umístěny uvnitř kontejneru přímo na ramínkách (například bundy a košile) a menší věci (například spodní prádlo a ponožky) na speciálních policích.

První oficiálně patentovaná pračka byla vyrobena ze dřeva a představovala krabici s rámem, zpola naplněnou dřevěnými kuličkami. Prádlo a prací prostředek byly vloženy dovnitř a pákou se pohybovalo rámem, který následně rozpohyboval koule a třel prádlo.

Pračky mají co do činění se vznikem výrazu „praní špinavých peněz“. Ve 30. letech 20. století používali američtí gangsteři síť prádelen jako zástěrku pro své nelegální aktivity. Výnosy z trestné činnosti vydávali za výnosy z čištění oděvů, a tak ze „špinavých“ peněz udělali peníze „čisté“.

V pračce se používají různé druhy kuliček. Antistatický materiál nedovolí, aby se látka po praní přilepila k tělu, kuličky se speciálními smyčkami „rozčešou“ žmolky a zabrání tvorbě žmolků a silikonové nopky nedovolí, aby se chmýří při praní svrchních oděvů hromadilo.

Obyčejný plastový sáček se hodí na mytí drobných předmětů na cestách nebo v hotelu. Ponožky nebo punčocháče se hnětou v uzlíkovém sáčku spolu s vodou a malým množstvím pracího prostředku. Tato metoda umožňuje předem namočit oblečení a prát, aniž by došlo k poškození tkaniny nebo k plýtvání velkým množstvím prášku a vody.

Pračky s funkcí „Bez žehlení“ nebo „Snadné žehlení“ mohou prát prádlo s velmi malým pomačkáním. Toho je dosaženo speciálním přístupem k odstřeďování. provádí se při nízkých otáčkách, s dlouhými přestávkami a v nádrži je uloženo malé množství vody.

Podle historie se do bubnu pračky dostalo kotě, které se z pračky dostalo živé a zdravé po plném pracím cyklu v programu Woollens. Jedinou nepříjemností pro zvíře byla alergie na prací prášek.

Výraz „soap opera“ („mýdlová opera“) se neobjevuje náhodou. První televizní seriály a pořady pro ženské publikum se vysílaly v televizi v době, kdy ženy v domácnosti uklízely, žehlily a praly. A aby přilákali diváky, jsou v televizi často vysílány reklamy na čisticí prostředky, jako jsou mýdla a prášky.

Jak vyčistit parní generátor od vodního kamene

Průvodce instalací stropní sušičky liana

Sušák na prádlo s rukama

Jaký je rozdíl mezi parním generátorem a napařovačem: co je lepší zvolit?

Jak vybrat sušičku na prádlo pro dům: tipy, parametry

Ruční výroba napařovače oděvů

Jak vybrat podlahovou sušičku na prádlo: tipy, nejlepší modely, video

Jak doma odstranit vodní kámen z parního stroje

Jak používat napařovač oděvů, tutoriál

Chyba F4 v pračce Atlant: význam a řešení

Jak doma odstranit vodní kámen z žehličky

Jak žehlit oblečení bez žehličky

Pro dovolenkáře, obchodní cestující a ty, kteří nemají po ruce spotřebič nebo nemají k dispozici elektřinu, existuje mnoho osvědčených způsobů, jak žehlit věci bez žehličky.

Existují alternativní řešení. To je užitečné v každodenním životě, například na služební cestě.

Vyhřívací lampa

Dávejte velký pozor, abyste nepoškodili látku. Nejlepší je použít velkou žárovku, která by se měla zahřívat maximálně 5 až 10 minut v závislosti na typu tkaniny. Poté ji můžete opatrně odšroubovat z kazety a začít žehlit. Někteří tvrdí, že tímto způsobem lze vyžehlit i tak choulostivou věc, jako je kravata. K vyhlazení případných záhybů může stačit několik tahů horkou lampou.

Horkovzdušná lampa je dobrý nápad, pokud potřebujete znovu vytvořit mírně pomačkané prádlo. Například tričko nebo košile.

Ohřáté nádobí

Jednou z nejstarších a nejznámějších metod žehlení bez žehličky je použití nahřátého hrnce. K tomuto účelu se používají malé nerezové hrnce a dokonce i malé hrnky na drobné předměty. Do ní se nalije malé množství vroucí vody a prádlo se vyžehlí. Tato metoda je vhodná pro osvěžení vzhledu kravaty. Vyhlaďte ji a obtočte kolem hrnku s vroucí vodou.

Váleček lze použít k opravě kapesníků, kravat nebo triček.

vyžehlit, tričko, žehličky

Váleček na těsto

Vhodné pro spodní prádlo, košile a malé oděvy. Nejprve předmět lehce navlhčete a položte jej mezi dva ručníky. Poté je zabalte do válečku a rozválejte na rovném, tvrdém povrchu. Proces několikrát zopakujte.

Je to stejné jako s žehličkou, ale bez zahřívání látky a trvá to o něco déle.

Nejlepší alternativou je horká pára. Vysoké teploty zajišťují dokonalé vyhlazení oděvů. Pokud je žehlení žehličkou zakázáno, je lepší použít bezdotykovou metodu s použitím horké páry.

READ  Jak odstranit škrábance z varné desky

Tato skupina bezželezných žehlicích metod sdružuje metody založené na působení přehřáté kapaliny.

Nemusíte k tomu používat napařovač a existuje několik způsobů, jak to udělat:

 • Můžete použít obyčejnou konvici nebo rychlovarnou konvici. Stačí ji přivést k varu, otevřít víko a zavěsit oděv nad páru. Nevýhodou této metody je navlhčení oděvů a několikanásobné zahřívání konvice, dokud nedosáhne bodu varu.
 • Sprchový kout lze použít také k parnímu vyhlazování. Pověste oblečení na ramínka a umístěte je na jednu stranu kabiny, přičemž proud horké vody směřuje opačným směrem. Tato metoda je velmi účinná, protože pára se šíří rovnoměrně a její teplota zůstává konstantní.
 • Oblečení se zavěsí nad vanu a do konvice se nalije velmi horká voda. Pára z plné vany změkčí a vyhladí záhyby na oblečení. Po 20-30 minutách bude oděv dokonale vyhlazený a připravený k sušení.

Život zachraňující vlhkost

Vlhký froté ručník může pomoci narovnat zmačkané předměty. Položte na něj košili nebo svetr a po chvíli se sám vyrovná.

Jeden z nejrychlejších způsobů, jak vyžehlit tričko bez žehlení. lehce si navlhčete ruce a pak si ho nasaďte. Po 15-20 minutách se oblečení vysuší do tvaru vašeho těla bez nepříjemných záhybů.

Vhodné pro svetry, trička a pulovry.

Můžete si připravit roztok z vody, změkčovadla a tekutého změkčovadla. Poté ji nalijte do stříkací pistole a naneste rovnoměrnou vrstvu vody. Po zaschnutí všechny záhyby zmizí.

Pokud máte po ruce jen vodu, můžete ji jednoduše vyhladit vlhkou dlaní. Nejprve si umyjte ruce. Tato metoda není příliš účinná u velmi pomačkaných tkanin.

Chcete-li rychle vyhladit záhyby na oblečení, když nemáte mnoho času, můžete použít vlastní ruce.

Tisk

Ukázalo se, že dokonalé kalhoty s dírkami můžete získat během chvilky. Za tímto účelem je lehce namočte, jemně je položte pod matraci své postele a klidně usněte. Ráno se probudit a nechat si vyžehlit kalhoty.

Stará osvědčená metoda „nežehlení“ pro studenty a ženy v domácnosti.

Velmi dobře narovnává látky při natažení. Oděv můžete mírně navlhčit, pak jej rozložit na stůl nebo židli a přitlačit jej něčím těžkým a plochým. Vhodné pro vlastní tělesnou hmotnost. Jednoduše si na oděv sedněte. Po 20-30 minutách si všimnete výsledku.

Pomáhá řešit problémy s pomačkaným oblečením, ale trvá to dlouho.

Roztok octa

Obyčejná voda a ocet smíchané ve stejném množství pomohou narovnat zmačkané oděvy. Nalijte připravený roztok do rozprašovače a rovnoměrně jej naneste na oděvy zavěšené nebo natažené na rovném povrchu. Tato metoda umožňuje dát prádlo do pořádku bez použití žehličky. Jedinou nevýhodou je vlhký efekt.

Styly triček

Ne každé tričko lze žehlit podle obecných pravidel. Abyste se vyhnuli opakovanému žehlení a udrželi si oblečení ve správném tvaru, musíte si uvědomit několik věcí, včetně střihu košil.

 • S límcem a manžetami. Technologie žehlení je složitější než klasická metoda: nejprve žehlíme malé části od okraje ke středu, narovnáme límeček, aby se neprohýbal, použijeme gázu a zbytek trička žehlíme podle obecných pravidel. Pro udržení tvaru límce můžete použít škrob nebo sprej na bázi škrobu.
 • Tričko. K dispozici jsou trička s dlouhým i krátkým rukávem. Nejprve vyžehlete rukávy, pak přední a nakonec zadní stranu. Pokud máte nějaké další ozdoby, žehlete je pouze na rubové straně.
 • S potiskem. Jedná se o složitější košile, ale jsou jasné a mladistvé. Ty by se měly žehlit pouze z rubové strany, aniž by se žehlička dotýkala potisku.

Pod potisk můžete dát bílý papír, abyste zabránili otisku na opačné straně nebo abyste zabránili potřísnění žehličky a trička.

 • S kamínky a flitry. Kamínky jsou choulostivý doplněk, takže tričko je třeba pečlivě vyžehlit na rubové straně, přední strana se pak napaří.

Jak vyžehlit oděv kovovým hrnkem bez žehličky

Vystavení oděvů vysokým teplotám je účinný způsob žehlení jakéhokoli zboží. Existoval už před vynálezem žehličky. Nalijte vroucí vodu do smaltovaného hrnku, naběračky nebo hrnce a přelejte ji přes látku. Výměna vody při ochlazování. Dno hrnku udržujte čisté, jinak by na něm mohly zůstat odolné skvrny. Dbejte zvýšené opatrnosti, abyste se nepopálili horkou vodou.

Nejjednodušší žehlička si poradí se záhyby na složitých předmětech, jako jsou manžety a límec. Velké oblečení však nelze vyžehlit úplně. Odmastěte desky žehličky na vlasy, odstraňte zbytky stylingového přípravku. Zavěste košili na ramínko, nahřejte spotřebič obvyklým způsobem, upněte materiál a hladce jej přitiskněte. Stejně jako si můžete uhladit kravatu nebo udělat šipky na kalhotách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS