Jak vyšívat na šicím stroji

Můžete prosím poradit začátečníkovi?

Dobrý den, milé vyšívačky! Prosím, poraďte. Chci se věnovat strojovému vyšívání, konkrétně se naučit vyšívat podle fotografie. Velikost A4, no, 20 až 30 někde. Drahý profesionální stroj nyní nemůže vytáhnout, Mohu si koupit vše pod 50 tis. Seznámil jsem se s informacemi na internetu, samozřejmě dražší, existuje více možností. No, zatím mám jen 50 tisíc (plánuji si za tímto účelem založit kreditní kartu). Zde se objevilo mnoho otázek. Opravdu jsem chtěl Janome Memory Craft 350e, je to někde kolem 49900r teď, ale chápu, že aby následně vyšívat na fotografii koupit program (to je ještě dražší). Otázka: Mohu použít nelicencovaný software nebo jiné možnosti?? Na začátku foto-výšivky je potřeba nit, tkanina. a stabilizátor (je to nutnost?). Mohu se vejít do 50-max.60 tisíc na nákup všeho, co se naučíte vyšívat z fotografie. Druhá možnost Brother NV 750E, to je asi 40 tis т. Nevím, jestli je 10 tisíc dost. na zbytek vyšívacího zařízení. Ve srovnání číst, říkají janomki spolehlivější, ale mají slabé vazby. Existuje třetí možnost Brother NV 90 E, je ještě levnější varianta, dobře, funkce na menší, pokud to může vyšívat na fotografii. Obecně, prosím, pomozte, internet je plný informací, ale žádné konkrétní informace. Takže na jakém stroji mohu vyšívat fotografii, které jsou pro to vhodnější pod 50 tisíc Můžete nainstalovat nelicencovaný software, nebo možná existují levné, co musím dokupit do stroje, abych mohl šít? Omlouvám se za váhu textu, nemohu se rozhodnout. Nebo možná v rozpočtu 50000r nebudu ukládat pryč koupit všechny výšivky fotografie. Děkuji vám všem.

Zkopírujte kód a vložte jej do pole pro vytvoření záznamu na LiveInternetu, dříve tam zapněte režim „Zdroj“

Dobrý den, milá šikovná ženo! Prosím, poraďte. Chci se věnovat strojovému vyšívání, konkrétně se naučit vyšívat podle fotografie. Velikost A4, dobře 20 až 30 někde. Drahý profesionální stroj nyní nemůže vytáhnout, mohu koupit všechny pod 50 tis. Přečtěte si informace na internetu, samozřejmě dražší, existuje více možností. Přečtěte si celý

Různé strojové stehy

V průběhu práce se používá stejná škála technik jako při ručním vyšívání: žehlení, křížková nebo prolamovaná výšivka.

Vyhlazování

Jedna z nejjednodušších technik. Obrysy určitého vzoru se vyšívají rovným stehem a poté se vyplňují různě velkými stehy. Když se naučíte používat tuto techniku, můžete všechny překvapit svými výtvory. A pokud ve středu vzoru je ponechána nesešitá tkanina, a pak vystřihnout nůžkami. získat velkou výšivku štěrbinou. Vyznačuje se rafinovaností a elegancí zároveň.

Ažurová výšivka

Aranžmá šité na šicím stroji vždy vyniká svou rafinovaností a elegancí. Strojová výšivka se vyznačuje různými typy obkreslování. Ažurové žehlení je podobné štěrbinovému žehlení, pouze prázdný prostor je vyplněn síťovinou nebo krajkou zakoupenou v obchodě.

Výšivky Richelieu

Stehy v richelieu jsou neodolatelné. Toho se dosáhne pomocí „žehlicího válce“. Obrázek je po obvodu několikrát prošitý rovným stehem. Uzavřené oblasti jsou z látky pečlivě vystřiženy. Dále se strojový steh šije tak, aby první a koncový steh byly na opačných stranách stehu. Šití by mělo být stejně dlouhé a rovnoměrně vyplněné.

vyšívat, šicím, stroji

Děvčata, na jednom místě dnes probíhala vášnivá debata na téma „Co nikdy nebudu dělat při další renovaci“. Téma bylo tak žhavé a zajímavé, že jsem se rozhodl ho zde otevřít. Podělme se o své chyby a úspěchy při opravách a zařizování našich hnízd. Začnu u sebe.

vyšívat, šicím, stroji

V životě každého z nás se stanou události, které radikálně změní náš život. Já nejsem výjimkou. O tom chci vyprávět ostatním. Psal se rok 2006. Bylo mi 27 let. Jsem vdaná tři roky, ale děti ještě nemáme. Pracovala jsem pro velkou společnost jako účetní. Spočítal jsem mzdy celé firmy. Přišel okamžik, kdy na mě bylo naloženo velké množství práce.

READ  Jak zvýšit tlak v kotli ferroli

Mnohé z obrázků se mě dotýkají až do hloubi duše. Zde jsou ty, které se dotkly části mé duše. Můžete přiložit fotografie, které se vás nějakým způsobem dotkly.

V březnu proběhlo natáčení s mou účastí v programu „Fashionable Verdict“. Nepamatuji si na nic dobrého, i když tam bylo pár pěkných momentů. Ale nejhorší je, že Nechal jsem si ostříhat vlasy. A teď tu sedím, dívám se na sebe do zrcadla a uvědomuji si, že si nic jiného nepamatuji.

Expendables

Pro vyšívání na šicím stroji je třeba zakoupit spotřební materiál:

 • vyšívací nitě. Ty se vybírají podle látky a způsobu vyšívání. Nejoblíbenější jsou polyesterové, viskózové a akrylové příze;
 • vyšívací plátno. Potřebujete plátno a rouno (odtrhávací nebo neodtrhávací);
 • Pro složité vzory nebo pro sladění s látkou potřebujete další spotřební materiál, jako je termoplyn, vodou rozpustná fólie nebo lepidlo ve spreji;
 • K vytvoření fotorealistických výšivek je zapotřebí software pro vyšívání fotografií. Ty lze stáhnout z internetu.

Jehly

Výběr správných jehel pro vyšívání

Výběr jehel podle látky a zvolených nití. U polyesterových, hedvábných nebo mercerovaných bavlněných vyšívacích nití používejte vyšívací jehly. jejich očka jsou vyrobena speciálním způsobem, který snižuje tření a zabraňuje poškození nitě.

U kovových nití používejte speciální jehly pro tento typ nití. Poskytují ještě větší ochranu horní nitě než běžné vyšívací jehly.

Vyšíváno kovovými nitěmi a kovovou jehlou (použit dočasný stabilizátor)

vyšívat, šicím, stroji

Výšivky vyrobené vyšívacími jehlami Schmetz

Dvojitá výšivka

Dvojjehly jsou velmi praktické pro vyšívání dvěma horními nitěmi. Chrání nitě před poškozením a umožňují dosáhnout zajímavých výsledků z hlediska barvy a struktury. Navlékněte dvě horní nitě jako u dvojjehly, a když dosáhnete špičky jehly, zasuňte každou nit do samostatného očka.

Dvojitá výšivka

 • Dvojitá jehla a vyšívací nit, která se hodí k látce
 • Vyšívací patka nebo univerzální patka
 • Jehlová deska pro kličkování

Dvojjehličková výšivka má několik velmi zajímavých možností. Výběr vyšívacího stehu. Použití dvojité jehly jedním tahem vytváří striktně paralelní stehy. Dvoujehlové vyšívání také šetří nitě.

Nahoře: dvojitá výšivka. Dno: vyšívané dvojitou jehlou

Monogramování

Některé stroje, obvykle elektronické, umožňují vyšívat monogramy a psát pomocí abecedy v paměti stroje.

Monogramy se obvykle vyšívají na stroji zleva doprava. Vyzkoušejte si monogram na kousku látky, abyste zjistili, jak bude vypadat, zda vám vyhovuje velikost a zda je šití dostatečně pevné. Zkontrolujte tyto parametry a vytvořte výšivku na podkladové tkanině.

Pokud vyšíváte na froté nebo vaflovou látku, přiložte na ni stabilizační pásku, abyste získali pevně přiléhající stehy.

READ  Co je HEPA filtr z vysavačů

Chcete-li v šicím stroji psát pomocí abecedy (nebo abeced), zvolte program Abeceda a poté vyberte písmena v pořadí, v jakém se mají zobrazit. V případě potřeby vložte mezery. Řekněte stroji, kde se má zastavit, jinak stroj slovo nebo frázi znovu prošije.

Symbol „nůžek“ se umisťuje na konec řady písmen a říká stroji, aby se v daném místě zastavil

Monogramy a písmena psaná volnou rukou

Pokud váš stroj nemá monogramy a abecedu, vyšijete požadovaná písmena do políčka technika volného pohybu. Se spuštěnými podávacími psi napište rovným a klikatým stehem cokoli, co chcete, ať už tištěným, nebo ručně psaným písmem.

Šití stehů

Pro zajištění začátku a konce stehu prošijte tři stehy: tím zavážete rubovou stranu nitě. Spusťte páčku přítlačné patky, i když šijete bez patky: je to naprosto nezbytné pro napnutí horní nitě při šití.

Nastavená délka stehu (rovný nebo klikatý steh) není důležitá, protože si ji určíte sami pohybem látky. Šířku klikatého stehu lze nastavit pomocí nastavení šířky stehu.

Nyní se neomezujte: vytvořte improvizovaný vzor bez náčrtu nebo postupujte podle obrysů přenesených na látku.

Základní stehy pro vyšívání na šicím stroji

Výšivky. Jeden z typů výšivek. Vyhlazování vyšívaného prádla, zdobení oděvů, předmětů pro domácnost. Nažehlovačky mohou být bílé, koláčové, jednobarevné i vícebarevné.

Bílý saténový steh. Patří mezi ně základní strojový steh, bičíkový steh, vázací steh atd.

Bílá výšivka se vyznačuje vystouplými tvary. Žehlete s přesahem. Používá se hlavně v zeleninových vzorech. Lze ji použít jak na velmi malé, tak na velmi velké obrázky. Vzory lze vyšívat bílými nebo barevnými nitěmi. Na tenkém materiálu se vyšívá hedvábnou nebo paličkovanou nití. 0. Při vyšívání saténovým stehem vyšíváme detaily „válečkem“ na položenou nit (cívka 0). Žilky okvětních lístků prošijeme dvojitým stehem: od středu ke konturám a zpět podél stejného stehu. Listy jsou vyplněny lehkým saténovým stehem. Otvory v malých květinách se provádějí bez předvyšívání. U jednobarevných listů můžete jednu polovinu vyšívat lehkými stehy a druhou polovinu těžkými stehy. Oka ve velkých dílech mohou být libovolná (drážkování, falešná oka, vazby ok).

Posádkové šití. Je charakterizován prostřednictvím vzorů. Drážkové zasklení se skládá z otvorů různých velikostí a tvarů, které jsou šité válečkem bez podkladové nitě. Prošívání pastelkou lze kombinovat s bílým saténovým stehem, s rybími sítěmi, traky.

Barevný satén lze vyšívat na nejrůznější látky. Při barevné výšivce je důležité důsledné zavedení nití různých barev a tónů do vzoru. Přitom je třeba dbát na to, aby stehy různých tónů plynule přecházely jeden v druhý. Snažte se zachovat směr stehů u květů uprostřed, u listů a u květin. směrem ke střední žíle. Veďte stehy po celé ploše vyšívaného dílu.

Richelieu. znakem této výšivky jsou vyřezané otvory v látce, kterými se protahují nevěsty. Richelieu je dobře proveden na tkanině s paličkovanou nití 0. Vzor se nanese na látku a poté se obrysy prošijí dvakrát, těsně řada po řadě, aby byly okraje pevné. V místech, kde jsou linie vzoru prodlouženy, vytvořte na koncích okvětních lístků destičku s častým prošíváním. Všechny šité obrysy se zpracovávají pomocí „válečku“. Okraje vyšívané plochy se zpracovávají v souvislém válečku s nití 0 (kvůli stabilitě).

READ  Jak železné funguje bez regulátoru teploty

Střed okvětního lístku může být zastíněný. šití. Srdce květu lze vyplnit vzorovanou mřížkou. Aby byl vzor na látce krásnější a ostřejší, můžete kolem něj vytvořit průhlednou síťovinu.

Základy vyšívání na šicím stroji. Vzory výšivek

Vyšívání na šicím stroji je snazší a rychlejší než ruční. Nejenže to šetří čas, ale také umožňuje vytvářet jemnější a delikátnější výšivky. strojová výšivka je obzvláště nádherná.

Vyšívat můžete na běžném stroji, ale musíte jej nejprve připravit k použití. Za tímto účelem sejměte přítlačnou patku a spusťte kolík podávání látky. Práce na stroji by měla být snížena pouze páka přítlačné patky, pari tkáně (ve vyšívacím rámu) bude pohybovat rukama.

Strojové vyšívání tenkou hedvábnou nití se zpravidla provádí. Na navinutou jemnou nit (0, 0) nasaďte tenkou ostrou jehlu (0, 0). Pak si vyberete vyšívací vzor.

Při výběru vyšívacího vzoru musí mít vyšívač na paměti, že zvolený vzor výšivky by měl věc zdobit, ale musí se řídit následujícími pravidly:

 • Vzory výšivek musí odpovídat ročnímu období oděvu a osobnosti jeho nositele;
 • Nepřetěžujte oblečení a oděvy výšivkami;
 • Na lehkých tkaninách pro provedení vzoru s jemnými detaily a jemnými nitěmi (hedvábí, muelín);
 • Při barevné výšivce je důležité najít správný poměr barev a správně je namíchat.
 • barvy se mohou snadno měnit z tónu na tón, nebo naopak jedna barva může zvýraznit jinou. Správně zvolené barvy umožňují dodat vyšívaným předmětům barevnost a dekorativnost;
 • Při výběru vzoru pro bytový nábytek nezapomeňte, že skladba vzoru by měla odpovídat stylu vašeho bytu, jeho atmosféře, barvě stěn a nábytku;
 • dětské oblečení by se mělo snažit zdobit nekomplikovanými, jasnými, dětem srozumitelnými vzory.

Tyto drobné tipy by měly vyšívačku vést při její práci. Hodně záleží na jejím vkusu, představivosti, vynalézavosti a fantazii.

Když jste si vybrali vzor, je třeba ho přenést na látku. Přeneste vzor na dobře vyžehlenou látku pomocí obtiskového papíru a dobře vybroušené tužky. Zároveň je třeba se snažit, aby linie vzoru nebyly příliš mastné, aby nedošlo ke znečištění látky, na kterou vyšíváte. Podložte látku pod jehlu šicího stroje a ujistěte se, že látka leží bezpečně na jehelní desce. Páka přítlačné patky musí být spuštěna. Horní závit je třeba mírně povolit, spodní závit zůstane nevytažen. Při vyšívání se snažte vést obruč rukou tak, aby jehla procházela podél látky podél linie vzoru. Obručí lze pohybovat libovolným směrem, ale pouze pokud je jehla nahoře, vně látky. Nedodržení těchto pravidel může vést k poruše šicího stroje. Samozřejmě, že můžete snadno najít opravu šicího stroje, ale pokud žijete v malém provinčním městě, může být tento problém pro vás: ne všude můžete najít dobrého mistra.

Při vyšívání dbejte na to, aby vzdálenost mezi vpichy jehly byla stejná.

Připomínka! Při vyšívání šatů, halenky se díly vystřihují až po dokončení celé výšivky.

Po dokončení výšivky ji vyžehlete na měkkém lůžku vlhkým hadříkem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS