Jak vyměnit žárovku v digestoři shindo

Proč žárovky LED v kapotě nesvítí?

Odsávací ventilátor by měl být umístěn nad sporákem nebo varnou deskou. Přídavné osvětlení je integrováno do většiny modelů. Stejně jako všechny spotřebiče se však i vysavač může porouchat. Jednou z nejčastějších závad je nedostatek světla. Přečtěte si náš článek o tom, proč k tomu dochází a jak vyměnit žárovku v odsavači par.

Zkontrolujte, zda spotřebič funguje. To může být obtížné, pokud je kapota vybavena světly LED. Kromě LED diody je jednotka vybavena také řídicím ovladačem.

Nelze jej testovat běžným testerem. Chcete-li zjistit, zda LED žárovka funguje správně, vložte ji do funkční objímky.

Než však začnete, měli byste se ujistit, že jmenovité napětí lampy je 220 V.

Pokud test ukáže, že svítilna funguje správně, zkontrolujte, zda nejsou poškozeny připojovací kabely nebo zda není vadný spínač. K tomuto účelu je také zapotřebí tester. sevřete tlačítko a přiložte k němu sondu spotřebiče. Pokud je bez závad, měl by být odpor mezi kolíky žárovky za těchto podmínek menší než 1 ohm.

Žárovka se mohla porouchat v důsledku zkratu. Je nutná vizuální kontrola kabelů. Pokud není zjištěno žádné vnější poškození, otestujte napájecí vedení multimetrem.

Nástroj vám pomůže najít vadné místo ve skryté elektroinstalaci. Po nalezení problémové oblasti proveďte opravu elektroinstalace.

Každé svítidlo se dříve či později porouchá. Jak dlouho vydrží, závisí na řadě faktorů: na kvalitě drátěného obvazu, stabilitě napětí atd. д.

Před jakýmkoli zásahem je důležité se ujistit, že závada je způsobena vadnou žárovkou. Zkontrolujte svítidlo pomocí speciálního přístroje, multimetru.

Pokud se to prokáže, je třeba svítilnu vyměnit za novou. Doporučuje se použít svítidlo s přesně stejným výkonnostním stupněm jako dříve instalované svítidlo.

V opačném případě dojde k poškození kabeláže nebo žárovka prostě nebude fungovat.

K tomu mohlo dojít během vaření. Pro vyřešení problému je třeba žárovku odšroubovat a vyčistit. Jakmile je zcela suchá, znovu ji vložte. Pokud se po provedení výše uvedených kroků světlo stále nerozsvítí, může být chyba v něčem jiném.

Dalším důvodem, proč se světlo v odsavači par nerozsvítí, je přepálená kabeláž. Pak je důležité zjistit, kde je chyba. Nejprve zkontrolujte drát, který je umístěn ve svítidle. je nejtenčí a nejchoulostivější. V 90 % případů je to světlo, které vyhoří. Aby světlo v odsavači par opět fungovalo, musíte vyměnit kabel.

Pokud dojde ke zkratu, může se vodič jednoduše utrhnout. V takovém případě je nutné jej znovu zapojit.

Pokud jsou kontakty vypálené nebo znečištěné, spínač v instalaci nefunguje. Pokud nejste technicky na výši, bylo by mnohem jednodušší vyměnit starý spínač za nový. Vyčistěte kontakty spínače, pokud na to máte schopnosti.

Pokud je kuchyňský odsavač par na svém místě již delší dobu, může se tlačítko zapnutí/vypnutí v důsledku běžného opotřebení zlomit. Existuje jediné řešení: vyměnit tlačítko. Není to obtížné, pokud víte, jak používat páječku.

READ  Jak vyměnit ložisko bubnu pračky

Pokud jsou v kapotě halogenová světla a fungují správně, může být příčinou problému vadný transformátor. Pokud je přístroj vybaven zářivkami, je příčina v předřadníku. Pokud je zjištěna závada, musí být vyměněna.

Různé digestoře mají různé typy žárovek. Výměna každého z nich má řadu zvláštností.

Senzor Shindo PALLADA 60 B/BG 4ETC

Vyhořelá žárovka, jak ji vyjmout a vyměnit?? Prosím, poraďte, která žárovka se hodí?

Odpověď 1

Pokud jste vyzkoušeli vše a nic nepomáhá, přečtěte si pokyny

Žádná odpověď na vaši otázku? Pokyny si můžete přečíst online

Výměna diodových světel na digestoři Shindo Aliot PS.

Toto video ukazuje, jak vyměnit diodové žárovky v odsavači par Shindo Aliot PS od specializované značky Shindo. Odsavač par můžete zakoupit ve specializovaném internetovém obchodě Horká linka pro značky KRONA, SHINDO, FLAVIA, FORNELLI. 8 (800) 700-37-98. Užitečné odkazy: https://vk.com/clubbt123. https://vk.com/repair.apartmány

© 2005. 2022 „No FolloW Website Directory. Adresář 84963 stránek. Veškerý obsah na těchto webových stránkách je majetkem autorů. Hosting Inzerovat

Výměna diodových světel na digestoři Shindo Aliot PS.

Váleček ukazuje, jak vyměnit diodová světla na kapotě Aliot PS specializované značky Shindo. Odsavač par můžete zakoupit v internetovém obchodě specializovaného prodejce Horká linka pro specializované značky KRONA, SHINDO, FLAVIA, FORNELLI. 8 (800) 700-37-98. Užitečné odkazy: https://vk.com/clubbt123. https://vk.com/repair.

vyměnit, žárovku, digestoři, shindo

© 2005. 2022 „No FolloW Website Directory“. V adresáři je 84963 stránek. Veškerý obsah na těchto stránkách je majetkem jejich autorů. Hosting Post Reklama

Vlastnosti výměny žárovek v odsavačích par různých výrobců

Žárovka na svíčku pro digestoř Krona

Chcete-li vyměnit žárovky v kuchyňských digestořích různých výrobců, měli byste se blíže podívat na vlastnosti jejich konstrukce. Existuje několik populárních společností, jejichž produkty jsou nejčastěji nakupovány ruskými uživateli.

Kukly Krona

Výrobky této společnosti používají žárovky „mignon“ (patice E14) o příkonu 25 W. Použití výrobků s jinými parametry je zakázáno. Přístup k nim vyžaduje demontáž tukového filtru. Blíže k zadní straně jsou vidět patice, do kterých jsou našroubovány jedna nebo dvě žárovky (v závislosti na modelu). Chcete-li vyměnit přepálenou žárovku, musíte ji vyšroubovat a poté na její místo našroubovat novou. Po dokončení operace se hliníkový filtr znovu vloží.

Zařízení Maunfeld

Při výměně žárovek v odsavači par Mountfield je třeba rozlišovat dva typy modelů. Žárovka se po odpojení od sítě jednoduše vytáhne z objímky a nahradí se novou. Na přístroji Great Range nejprve plochým šroubovákem vypáčte kroužek držící kryt žárovky a poté jej opatrně vytáhněte. Poté stačí vyměnit osvětlovací prvek a znovu nasadit kroužek.

Spotřebiče od společností Lex a Elicor

Svítidla Lex jsou vybavena halogenovými žárovkami, které se výrazně liší od ostatních osvětlovacích produktů. Při výměně je nejdůležitější nedotýkat se rukama pracovních ploch svítidel, protože se pak rychle poškodí. Stejný postup platí i pro odsavače par Elicor, které mají také halogenové výrobky.

Jak vyměnit žárovku v kuchyňské digestoři

V různých typech odsavačů par lze nalézt různé typy svítidel. Výměna každé z těchto žárovek má řadu zvláštností.

Žárovka

Tato možnost osvětlení je nejlevnější. Lze je nalézt v levných odsavačích par. Světlo vzniká průchodem proudu wolframovým drátem. světlo je měkké a teplé.

Za výměnu žárovky nemusíte utratit mnoho peněz. Kuchyňské digestoře ekonomické třídy jsou často vybaveny žárovkami s paticí E14 a příkonem 20 nebo 40 W. Nevýhodou žárovky je, že se rychle porouchá, ale je levná. 90 %

 • Odpojte napájecí kabel.
 • Počkejte, až světla vychladnou, pokud osvětlení doposud fungovalo.
 • Vyjměte hliníkový filtr.
 • Chcete-li žárovku vyjmout, vyšroubujte ji otáčením proti směru hodinových ručiček.
 • Vložte novou žárovku se stejným příkonem.
 • Opětovná instalace filtru.
READ  Jak lokalizovat troubu v kuchyni

Halogen

Jsou o něco dražší, ale mají delší životnost než předchozí verze. Žárovka obsahuje halogenové páry, které prodlužují životnost svítidla o 2-4 tisíce let. hodiny. Teplota cívky se zvýší na 300°.

Halogenová světla jsou energeticky méně náročná. Vydávají příjemné, přirozeně vypadající světlo. Svítidla mají účinný světelný výkon. Jedná se o hlavního konkurenta LED diod.

 • Odpojení kapoty od napájení.
 • Počkejte, až lampy zcela vychladnou.
 • Odšroubujte kryt svítidla. Šroubovák s plochou čepelí usnadňuje práci.
 • Vyjměte starou lampu a nahraďte ji novou. Je důležité dotýkat se lampy pouze čistým hadříkem. Neměly by po nich zůstat žádné zbytky tuku. V opačném případě spotřebič rychle doslouží.

Luminiscenční

Pokud je tento typ osvětlení nainstalován, vyzařuje digestoř studené světlo. Díky vysoké svítivosti žárovek je varná deska rovnoměrně a jasně osvětlena.

Zářivky jsou mnohem lepší než žárovky. Světlo je jasné, chladné a bez kontrastních stínů. Dlouhá životnost. od 5 let. Jsou však také mnohem dražší.

 • Odpojte odsavač vytáhnutím zástrčky nebo vypnutím pojistky.
 • Sejměte kryt lampy pomocí plochého šroubováku nebo speciální špachtle.
 • Zvedněte kryt lampy uprostřed, ohněte jej a poté jej vyjměte z bočních držáků.
 • Zářivky mají zástrčky na jedné straně. Vyklopte varnou desku úplně ven a držte světelnou jednotku v této poloze.
 • Otočte žárovku o 1/4 otáčky a vyjměte ji z patice.
 • Stejným způsobem namontujte nový kryt svítilny.

Konstrukce digestoře může představovat problém při výměně lampy. Pokud problém nedokážete vyřešit sami, budete muset vyhledat pomoc odborníka. Tyto modely jsou často navrženy tak, aby používaly pouze originální díly. Proto se při koupi odsavače par ujistěte, že jste od výrobce zakoupili díly, které již nejsou v dobrém stavu.

LED

Výměna LED žárovky v odsavači par je stejně jednoduchá jako výměna kterékoli jiné žárovky. Ve většině případů to zvládnete sami, zejména pokud jste zkušený montér žárovek.

 • odpojte spotřebič od napájení.
 • Odstraňte mřížku nebo otevřete plafón (v závislosti na konstrukci kapoty).
 • Vyjměte přepálenou žárovku. Vyměňte jej za nový.
 • Připojte odsavač par k elektrické síti a zkontrolujte, zda se světlo rozsvítí.

Při výměně světla v digestoři odborníci doporučují, aby bylo stejného typu a výkonu. V opačném případě nebude spotřebič fungovat nebo dojde k poškození elektroinstalace.

Nápověda. V některých případech se lampa nerozsvítí, protože ji základna nepřijímá. Chcete-li problém vyřešit, zkontrolujte, zda se vývody shodují.

Typy žárovek v odsavači par

V závislosti na modelu mohou být odsavače par vybaveny různými typy svítidel, pokud jde o jejich počet a umístění. Hlavní typy žárovek:

vyměnit, žárovku, digestoři, shindo
 • Žárovky. cenově nejpříznivější varianta, vždy v prodeji, snadno vyměnitelné; jejich životnost je však omezená a jas je velmi slabý; světlo v těchto žárovkách vzniká průchodem elektrického proudu tenkým wolframovým drátkem;
 • halogenová svítidla. tato svítidla mají vyšší cenu, ale díky úsporné spotřebě energie také fungují déle; světlo halogenového svítidla se blíží přirozenému slunečnímu světlu; vnitřní objem žárovky je naplněn halogenovými parami, což prodlužuje životnost svítidla až na 4000 hodin; spirála halogenových žárovek se zahřívá až na tři sta stupňů; nevýhodou těchto svítidel je jejich silná citlivost na kolísání napětí; pokud je napětí v síti nestabilní, doporučuje se připojit digestoř s těmito svítidly přes stabilizátor;
 • LED žárovky. ve stejné cenové relaci jako halogenové žárovky; spotřebují desetkrát méně elektřiny než žárovky; mají delší životnost.
READ  Jak vyměnit hořák na varné desce Indesit

Výběr žárovek do odsavače par

Žárovka v kuchyňském odsavači par se musí vyměnit přibližně jednou ročně

V moderních odsávacích jednotkách jsou instalovány následující typy svítidel:

Zářivky v kuchyňské digestoři poskytují chladné a měkké světlo a zajišťují dobré osvětlení kuchyňských spotřebičů. Jsou určeny pro životnost nejméně 5 let a jsou poměrně drahé. Zářivky jsou instalovány v odsavačích par Krona a Faber Titano a v modelech Miele DA.

Žárovky LED jsou vysoce energeticky účinné a instalují se do moderních odsavačů par. Odhadovaná úspora až 90 % a životnost nejméně 10 let. LED žárovky jsou montovány do modelů jako Shindo Nori, Hansa OKC, Gorenje BHP, MAUNFELD a dalších.

Halogenové žárovky jsou poměrně drahou variantou osvětlovače s dlouhou životností. Dosahují se přidáním halogenových par do válce, což zvyšuje životnost na 2-4 tisíce hodin a teplotu cívky. asi 300 stupňů. Halogenová světla spotřebovávají méně energie než běžné žárovky a poskytují přirozenou záři. Tyto výrobky konkurují svým LED protějškům a instalují se například do odsavačů par Elikor.

Žárovky jsou nejjednodušším zdrojem světla a lze je nalézt ve většině modelů nižší třídy. Světelný paprsek v těchto výrobcích vzniká průchodem proudu wolframovým vláknem. Tento světelný zdroj se vyznačuje měkkou září, která vytváří útulnou atmosféru. Modely s příkonem 20 nebo 40 W můžete zpravidla instalovat do odsavačů par s paticí označenou E14. Nevýhodou levných žárovek je, že se rychle vypalují.

Metody nápravy

 • Nejjednodušší způsob odstranění závady je odpojit vodiče napájející světelnou indikaci. Toto zapojení je třeba nejprve odstranit sejmutím krytu rozváděče.

Pokud to uděláte, proud dobíjející kondenzátor se odstraní a žárovka přestane blikat, když je vypínač vypnutý.

Napájecí obvod světelné indikace spínače

 • Abyste se tomuto problému vyhnuli, neměli byste si kupovat vypínač světla.
 • Pokud se neobejdete bez vypínače světla a nechcete se smířit s tím, že vypínač svítí, když je vypnutý, situaci může zachránit paralelně namontovaný rezistor.

Umístěte jej do správné části elektrického obvodu. a proud zde poteče cestou nejmenšího odporu, nikoli přes ovladač. Cena tohoto zařízení je nízká a můžete si ho koupit v každém obchodě s hardwarem.

Rezistor nemá negativní vliv na činnost LED diod.

Všimněte si však, že při vypnutém rozváděči se rozsvítí světelná indikace. Rezistor bude také odebírat elektrický proud, takže byste ho neměli zapomenout izolovat. Instalace rezistoru je jednoduchá.

Odstraňte plafón a připojte vývody rezistoru v síťové svorkovnici.

 • Existuje i jiný způsob, jak eliminovat svit lampy. Nainstalujte světelný zdroj se žárovkou (žárovkou) do vícenásobného lustru. Wolframové vlákno bude při vypínání spínacího zařízení fungovat jako odpor.

Tato metoda může problém rychle vyřešit na krátkou dobu. Mějte na paměti, že LL spotřebovává desetkrát více energie než LED žárovky, takže se budete muset na situaci co nejdříve podívat podrobněji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS