Jak vyměnit žárovku v pračce Indesit

Jak vyjmout a vyměnit žárovku v pračce Indesit?

Topné těleso je u strojů tohoto výrobce často umístěno v zadní části stroje. Kontakty jsou venku, ale většina cívky je ukryta uvnitř pouzdra. Je obtížné jej zaměnit: ohřívač je vybaven motorem s přímým pohonem, který je umístěn na nádrži, a topné těleso je pod nádrží. Pouzdro nevyžaduje rozsáhlou demontáž.

Tip Výkon nového ohřívače musí odpovídat výkonu starého ohřívače. Přístroje LG mají výkon mezi 1900 W a 2000 W.

Indesit

Topení bude namontováno vzadu. Před zahájením provozu zavřete přívodní ventil, odpojte přípojky. Pračky Indesit mají malý poklop na zadní stěně. Připravte si tvarovaný šroubovák nebo hvězdici. Vnitřní topné těleso se upevňuje pomocí speciálního držáku: ujistěte se, že díl zapadá přímo do držáku.

Samsung

Topné těleso je na přírubě (spolu s pojistkou). Zatímco topná tělesa jiných strojů lze opravit, u strojů Samsung to není možné. musíte si koupit nové.

Výměna bubnu a topného tělesa u zařízení INDESIT IWSC 5085 (CIS)

Před rokem jsem dostal signály z vnitřního ložiska 6 let starého INDESIT IWSB 5085 (CIS), buben byl šustící a začal se normálně kývat, nechtěl jsem rozebrat a vidět nádrž a vyměnit ložisko.к. podle zpětné vazby po takovém postupu se v polovině strojů problém vrátil na polovinu strojů, na mém stroji s největší pravděpodobností selhal křížový přechod, viz. video níže, jen smůla byla vypořádat se strojem, t.к. ))))) Pak začala pračka pracovat podivně, měla divný zvuk, jako by už nikdo neumýval potahy okenních sedadel a zbytek nebyl rozdělen do dvou dávek. Po 2 dnech praní s tímto zvukem se stroj zastavil a nereagoval na příkazy. Sundal jsem víko a viděl jsem, že pásek se sundal))) Nasadil jsem ji a řemenice byla uvolněná a myslím, že se po prvním umytí sundá.Chtěl si koupit nový stroj, ale příbuzní ho přesvědčili k opravě.Volal obchod řekl, že oprava 4500r, objasnil, proč „z“ řekl, že 2800 více pro demontáž, něco takového. Zeptal jsem se ho, jestli bych to mohl rozebrat a mohl byste jen opravit buben, můj strýc poradil koupit nový buben a neobtěžovat se, a poradil zavolat do obchodu s náhradními díly PBT. Ten obchod jsem znala, ale úplně jsem na něj zapomněla)))

Vzpomínám si, že jsem v tomto obchodě koupil tepelnou pojistku na mikrovlnné troubě, mikrovlnná trouba se již neohřívá, pro opravy požádal 1500r.)))Koupil jsem ho za 80 pencí. pak 2 pojistky pro případ. speciální pojistka, nechtěl jsem dát chybu. vše fungovaloNový buben stojí 4500r. V obchodě říkali, že ložiska jsou lepší než ta na skladě. spolehlivější.Nevzal jsem ho hned, rozhodl jsem se auto nejprve rozebrat. Rychle našel špatně srozumitelné pokyny s obrázky: odkaz. V průběhu demontáže provedl úpravy))):

Co vyjmout teplo z bubnu, abyste na něm vyšroubovali matici (čep uvolní napínák uvnitř)?

Dříve, v zástrčce, že vlevo dole na stroji, kde je umístěno čerpadlo, našel oblázkové stupnice zkamenělý)))) se zdá být z topných těles: Šupina byla odstraněna z topných těles a našel vyhoření:

Teď už je jasné, co ti před rokem obarvilo oblečení na černo))) Pak po Calgon se zdá, že přestal špinit, a možná vodní kámen vytvořený na vrcholu pomohl)))) Našel MEGA podrobný návod, jak rozebrat a znovu sestavit stroj 3 díly. přetočené:

Koupil jsem nový ohřívač za 500 pencí. (zde se píše, že byl vyroben v Itálii. překvapení) Nový neměl teplotní čidlo:

Hlavní příčiny poruch

Předčasná porucha zařízení na ohřev vody nemusí nutně znamenat, že je nekvalitní. Topné těleso zpravidla přestane fungovat v následujících případech:

 • Na povrchu se vytvořila vrstva vodního kamene. Voda v našich centrálních vodovodních systémech obsahuje určité množství nerozpustných solí, které se srážejí na tělese přístroje a vytvářejí kameny. Čím silnější je jejich vrstva, tím obtížnější je pro topné těleso udržet nastavený teplotní režim. spotřebovává více energie a času. Nakonec se topné těleso vypálí,
 • Zkrat by mohl poškodit kontakty. Důvodem je, že kolísání sítě může být tak vysoké, že je rušivý filtr pokaždé nepotlačí a kontakty se spálí,
 • přirozené opotřebení. Ohřívač vody se pravidelně ohřívá a ochlazuje, je v aktivním provozu. Jeho životnost proto není tak dlouhá.

Jak správně instalovat topné těleso v pračce Indesit

Topné těleso (TEN) v pračce Indesit je zodpovědné za ohřev vody při praní. Pokud nedosáhne správné teploty, jedná se o vadný díl.

Výkon ohřívače ovlivňuje mnoho faktorů, z nichž hlavním je kvalita vody. Voda z vodovodní sítě není vždy čistá a časem se v ní usazuje vodní kámen. To vede k jeho rychlému přehřátí.

Podívejme se blíže na to, jak správně instalovat topný prvek a jaké nuance je třeba vzít v úvahu, aby nedošlo k poruše nového prvku.

Běžné příčiny poruchy

Podle statistik volání do servisních středisek musíme konstatovat, že nejoblíbenější je služba výměny topného tělesa v pračce.

Jde o to, že zařízení s nestabilním topným tělesem nemůže plně plnit svou zamýšlenou funkci.

Praní se zhoršuje a je nutné cyklus znovu spustit. Existují tři hlavní příčiny selhání topného článku:

Všechny tyto faktory mají stejný účinek. voda bude příliš studená nebo prádlo zůstane při původní teplotě. I při vyšších teplotních režimech bude kapalina studená. Moderní pračky Indesit jsou vybaveny teplotním čidlem, které sleduje stav vody během pracího cyklu. Model jednoduše přestane fungovat, dokud nebude problém vyřešen.

Abyste při zjištění závady nezůstali dlouho bez svého domácího „pomocníka“, měli byste zjistit, jak vyměnit topné těleso v pračce Indesit.

Jak rozpoznat závadu

Zjistit, zda jsou topná tělesa pračky v nepořádku, je snadné. Spusťte spotřebič v režimu praní při zvýšené teplotě a po 25 minutách vložte ruku pod dvířka. Sklo je teplé. s prvkem je vše v pořádku, studené. signál, že stojí za to vyvolat poplach, detail je vadný.

Instalace nového topného tělesa do pračky Indesit je jednoduchá, postupujte podle pokynů a spotřebič se opět spustí.

READ  Jak vytáhnout zásobník pračky Indie

Jak získat přístup k dílu?

Než si koupíte topné těleso do pračky, doporučujeme vyjmout starý díl a podle vzoru najít nový. Rozmanitost produktů na trhu s technologiemi způsobuje, že i zkušený uživatel je zmaten a koupí si špatný přístroj. Topná tělesa v různých modifikacích mají odlišné vlastnosti z hlediska vnějších parametrů a zařízení.

Topné těleso v pračkách Indesit může být umístěno na různých místech. v přední nebo zadní části pračky. Polohu topného tělesa proto určete podle návodu k obsluze.

Sejměte horní kryt ze stroje vyšroubováním 2 nebo 4 šroubů, které připevňují desku stolu ke skříni na zadní straně. Pokud se díl nachází na zadní straně, je třeba odstranit krycí panel, za kterým je již vidět elektrické trubkové topení.

Úkol je obtížnější, pokud je topné těleso instalováno vpředu, protože zde je nutné demontovat ovládací panel. Je nutné pracovat s maximální opatrností, protože přední kryt krytu je propojen jemnými dráty s vnitřním modulem stroje.

Topné těleso je umístěno uvnitř nádrže, ale před jeho vyjmutím je třeba odstranit dráty a další spojovací prvky.

Demontáž starého ohřívače

Předtím vypusťte vodu ze stroje a ujistěte se, že je spotřebič odpojen od elektrické sítě. Postupujte podle následujících kroků:

 • Odpojte vodiče vedoucí k topné části;
 • Odšroubujte upevňovací matici a vsuňte čep dovnitř;
 • Vložte šroubovák pod elektrické trubkové topné těleso a opatrně jej vytáhněte z nádrže.

Po vyjmutí dílu ze stroje nezapomeňte zkontrolovat jeho správnou funkci; příčinou poruchy mohou být špatně upevněné vodiče.

Pokud je topné těleso vadné, poznamenejte si jeho typové označení nebo odneste díl do prodejny, kde jej přizpůsobí konkrétnímu elektrickému trubkovému topnému tělesu. Nedoporučuje se používat náhradní díly jiných barev nebo tvarů, protože by to mohlo způsobit problémy s připojením.

vyměnit, žárovku, pračce, indesit

Výměna topného článku

Před výměnou nefunkčního ohřívače očistěte gumovou základnu nového ohřívače gelem na mytí nádobí. Malý trik usnadní nasazení dílu do zásuvky, protože bez mazání nepůjde snadno nasadit. Nepoužívejte jiné typy směsí, mohly by nepříznivě ovlivnit integritu pryžových těsnění.

Vložte elektrické topné těleso, zajistěte jej maticí a znovu připojte všechny vodiče. Je důležité, aby byl prvek pevně uchycen, jinak by během provozu nevyhnutelně došlo ke kontaktu s bubnem.

Pokud se práce ukáže jako obtížná, je lepší v ní nepokračovat a povolat specializovanou firmu. Většina firem provádí práce u zákazníka doma, takže se nemusíte starat o přepravu stroje.

Profylaxe poruch

Opraváři strojů vždy připomínají uživatelům, že je snazší poruše předejít než ji opravit. Aby topné těleso dlouho vydrželo, je třeba dodržovat základní pravidla:

Jedlá soda změkčuje vodu a zabraňuje tvorbě vodního kamene

Co potřebujete k výměně topného tělesa

K provádění prací budete potřebovat minimální sadu nástrojů:

 • sada šroubováků,
 • Klíč na hlavu,
 • Multimetr nebo tester pro testování topného tělesa,
 • analogie náhradního dílu v původní verzi.

Nekupujte topné těleso vyrobené v Číně. Je levný, ale doba provozu se neliší. Je snazší utratit více peněz a koupit si originální výrobek, který lze nainstalovat vlastníma rukama, a ušetřit tak na službách mistra.

Jak vyměnit topné těleso v pračce vlastníma rukama, tipy na opravy

Topné těleso je zařízení, které ohřívá vodu v pračce.

Proces praní závisí na teplotě vody a programu, který jste původně nastavili.

Jedná se o takové zařízení, jako je topné těleso, které ohřívá vodu v pračce na požadovanou teplotu.

Jak topné těleso funguje

Voda, která ohřívá topné těleso, může být jakákoli, například pokud je voda nečistá nebo tvrdá, pak se v ní během ohřevu tvoří vodní kámen, který může pračku kdykoli nečekaně poškodit, pokud ji pravidelně nečistíte.

To není jediný důvod, proč může dojít k poruše pračky se sušičkou. Pokud zjistíte, že se voda v ohřívači neohřívá, je pravděpodobné, že je vadné topné těleso v ohřívači. Zkontrolujte topné těleso, a pokud je poškozené, kupte jiné.

Pokud to chcete provést bez odborné pomoci, musíte vědět, jak topné těleso vyměnit/opravit sami. Nyní vám řekneme, jak zkontrolovat topné těleso v nádrži, kde se nachází a jak zjistit, zda je poškozené.

Umístění paliva

Chcete-li topný článek opravit nebo vyměnit, musíte nejprve zjistit, kde se nachází. Na světě existuje mnoho různých typů praček, ale topné těleso se většinou nachází na dně nádrže.

Není však snadné se k němu dostat, i když to do značné míry závisí na modelu vašeho spotřebiče. U některých provedení je topné těleso umístěno za předním víkem, u jiných za zadním panelem. Existují případy, kdy je topné těleso umístěno na boku, ale to je hlavně případ praček s bočním plněním.

Pro začátek je nutné zjistit, kde se nachází topné těleso. Za tímto účelem sejměte zadní panel a pod nádrží toto zařízení hledejte. Pokud se tam nachází (snadno se lokalizuje, protože topné těleso je obvykle první na zadním krytu a je poměrně snadno odnímatelné), je nutné jej vyjmout.

Pokud nemůžete topné těleso najít za zadní částí přístroje, musíte se podívat za přední kryt. První krok jsme tedy již překonali. Nyní je třeba vytáhnout topné těleso a zkontrolovat, zda není poškozené, a pokud ano, vyměnit ho.

V následujícím textu vám postupně prozradíme, jak to všechno provést, a uvedeme také dva způsoby demontáže pračky se sušičkou. První metoda bude použita s topným tělesem za předním panelem a druhá metoda se spotřebičem za zadním krytem.

Zde je několik pravidel, která je třeba dodržovat při demontáži (nezávisí na modelu nebo typu pračky se sušičkou):

 • Při demontáži pračky se ujistěte, že je odpojena od sítě, a pokud ne, okamžitě vytáhněte zástrčku ze zásuvky.
 • Před demontáží je třeba vypustit veškerou vodu z nádrže, použít vypouštěcí filtr nebo jinak použít vypouštěcí hadici. Chcete-li hadici vypustit, spusťte ji mírně pod úroveň stroje.
 • Část vody stejně zůstane v nádrži, proto mějte poblíž nádobu a utěrky na podlahu.

Pro svou budoucí práci budete potřebovat následující nástroje:

Jak vidíte, k vyzvednutí pračky není potřeba žádné speciální nářadí a již nyní je jasné, že topné těleso lze opravit a vyměnit bez odborné pomoci.

Topné těleso, které je umístěno za předním panelem

Jak bylo uvedeno výše, u většiny praček je topné těleso umístěno za zadním panelem. Pokud je vaše pračka značky Bosh, Samsung nebo LG, pak za zadním krytem najdete pouze hnací řemen připojený k motoru.

V těchto provedeních je topné těleso umístěno na přední straně (přední panel), těsně pod bubnem.

Zde je návod, jak postupovat krok za krokem:

 • Nejprve je třeba sejmout horní kryt mycí jednotky. Víko je upevněno dvěma šrouby, které je třeba vyšroubovat. jejich umístění je vždy vzadu. Šrouby by se měly odšroubovat plochým nebo křížovým šroubovákem, případně šroubovákem Torx (není mnoho případů). Po uvolnění šroubů kryt opatrně zvedněte a stáhněte a snadno jej sejmete.
 • Druhý krok. Je nutné vyjmout zásuvku na prací prostředky. Tento zásobník je také přišroubován ke stroji dvěma samořeznými šrouby, které je třeba vyšroubovat. Souběžně s předním panelem je umístěna západka, kterou lze vyjmout tahem.
 • Třetím krokem je okamžik odstranění ocelové obruče. Tato obruč drží gumové těsnění na víku zavazadlového prostoru. Tento kroužek utahuje jednoduchou drátěnou pružinu. Abyste mohli výše uvedené prvky odstranit, musíte tuto pružinu trochu roztáhnout a odpovídajícím způsobem vytáhnout díly.
 • Čtvrtý krok. Demontáž pryžového těsnění.
 • Pátým krokem je odšroubování samořezných šroubů umístěných vpředu nebo ve spodní části předního krytu. Až ho najdete a odšroubujete, pokračujte v odstraňování krytu. Při přípravě výměny topného tělesa v pračce buďte opatrní, protože kryt může být upevněn nejen šrouby a samořeznými šrouby, ale také sponami. Proto je nejlepší sejmout kryt následujícím způsobem. stačí jej mírně vytáhnout dopředu a poté spustit dolů.
 • Šestý krok. Nedaleko poklopu je zámek dveří. Není nutné jej odšroubovávat a odstraňovat, stačí odpojit vodiče. Nyní je možné sejmout kryt a přistoupit k vyjmutí topného tělesa.
 • Sedmý krok. Topné těleso je umístěno na dně nádrže. Na konci této jednotky najdete zemnicí vodič, napájecí svorky (dvě) a konektor pro teplotní čidlo.
 • Osmým krokem je odstranění svorek, odpojení uzemnění a vyjmutí teplotního čidla. Pokud chcete i nadále vše správně a úspěšně zapojit, je nejlepší si pozice odpojovaných kabelů poznamenat, zapsat nebo vyfotografovat.
 • Devátý krok. Zůstane pouze matice, kterou je třeba vyšroubovat klíčem (klíčem nebo nástrčným klíčem). Matici není nutné vyšroubovat až na konec. Mírně zatlačte šroub směrem dovnitř, poté lze topné těleso vyjmout.
 • Desátý krok. Chcete-li ji vyjmout, jednoduše s ní zatřeste nahoru a dolů a pak ji opatrně vytáhněte.
 • Jedenáctý krok. Nádrž vyžaduje preventivní údržbu. K tomu stačí nádržku vyčistit od vodního kamene, čisticích prostředků a dalších nečistot. Nyní přejděte k tomu nejdůležitějšímu, výměně topného tělesa.
 • Dvanáctý krok. Předem zakoupit nové topné těleso (doporučujeme použít stejný model, jaký jste měli původně). Vložte nový spotřebič a nejprve k němu připojte teplotní čidlo. Pokud jsou k dispozici vodítka, vlezte do nich a zasuňte dovnitř i topné těleso. Poté našroubujte matici zpět a připojte zbývající vodiče k topnému tělesu, použijte fotografii, abyste ukázali, jak bylo vše na místě posledního topného tělesa (Fotografie je popsána v kroku 8).
 • Posledním, třináctým krokem je opětovné sestavení pračky.
READ  Jak umýt batoh v pračce

Pračka neohřívá vodu. vyměňte topné těleso

Dnes vám krok za krokem a s názornými fotografiemi ukážeme, jak vyměnit topné těleso v pračce Bosch Maxx 5. Zde je zkrácený návod na výměnu topného tělesa v pračce Zanussi. Dnes vám proces opravy vysvětlíme podrobněji. Na naše servisní středisko se obrátil majitel: „Spotřebič neohřívá vodu a stále pere déle, než je naprogramováno. Výrazně se zlepšila i kvalita praní.

Údajnou a nejpravděpodobnější příčinou je topné těleso. Abychom zjistili, zda tomu tak je, musíme pračku rozebrat a otestovat topné těleso. Pokud je topné těleso vypálené, je třeba jej vyměnit. K tomu použijeme plochý šroubovák, bitový klíč, bit „torex“, hlavici 10 mm, multimetr (elektroměr).

Začněte s demontáží pračky. Prvním krokem je vyjmutí kyvety s práškem. Otevíráme ji jako při plnění práškem.

Chcete-li kyvetu s práškem zcela vyjmout, stiskněte západku zobrazenou na fotografii a vytáhněte ji dopředu.

Vyšroubujte první upevňovací šroub obložení pro následnou demontáž. Je zajištěn třemi šrouby. Budeme potřebovat torx, šroubovák nebo bitový klíč.

Na fotografii je spodní obložení pračky. Měli bychom se dostat ke zbývajícím dvěma šroubům upevňujícím panel. Jsou pod spodním plastovým panelem.

Stisknutím západky odstraňte poklop, který je určen pro přístup k vypouštěcímu filtru a jeho čištění. Abychom ji zcela vytáhli, musíme ji jemně přitáhnout k sobě tak, že ji vyjmeme z držáků.

Stejnou sekerou vyšroubujte šroub, který upevňuje spodní panel.

7.Chcete-li spodní panel vyjmout, posuňte jej na pravou stranu a zatáhněte za něj směrem k sobě. A snadno se vysune ze sedadel. Měli byste cítit, jak zapadá na své místo. To je zcela normální.

A nyní jsme se dostali ke zbývajícím dvěma šroubům upevňujícím obkladový panel. Odšroubujte je.

Šrouby jsou na pravé a levé straně ve spodní části pračky.

Musíme odstranit svorku upevňující límec dveří ke karoserii. K tomu použijeme běžný plochý šroubovák. Svorku vypáčit šroubovákem a odložit stranou.

11.Opatrně zvedněte vnější okraj dvířek z pouzdra do vnitřního prostoru pračky.

12.Všechny díly, které ji drží na místě, jsou odděleny od předního panelu. Chcete-li panel vyjmout, musíte jej mírně stisknout a přitáhnout k sobě asi o 15-20 cm.

Ve vnitřní části obložení se nachází skupina kontaktů pro zamykání střešního okna, kterou je třeba odpojit. A pak lze přední panel zcela zasunout do strany, aby nedošlo k rozbití skla.

Takto vypadá pračka bez předního panelu. Nyní se můžeme snadno dostat ke kterékoli dílčí sestavě, ale potřebujeme topné těleso. Je ve spodní části nádrže.

Pomocí 10mm klíče a hlavice vyšroubujeme upevňovací šroub topení.

K vypáčení topného tělesa z jeho uložení musíme použít plochý šroubovák. Může být obtížné ji odstranit, použijte sílu. Buďte při tom opatrní, protože nádrž je plastová a hrozí její poškození.

Po vyjmutí topného tělesa odpojte napájecí kabely a vytáhněte je ven.

Porovnání nového a starého topného tělesa. To ještě není ta nejhorší možnost. Někdy jsou topná tělesa mnohem více znečištěná. Záleží na tvrdosti vody a kvalitě prášku.

Vraťte nové topné těleso na místo a sestavte jej v opačném pořadí.

Výměna topného tělesa pračky Bosch Maxx

Topné těleso v pračce Bosch Maxx může být nutné vyměnit z různých důvodů. Prvním je přirozené opotřebení, ke kterému dochází při používání mikrovlnné trouby, a druhým je tvorba vodního kamene v důsledku tvrdé vody. Obecně platí, že životnost topného tělesa závisí na provozních podmínkách pračky.

Životnost topného článku

Výrobce doporučuje vyměnit topné těleso v pračkách Bosch Maxx 5 v průměru po 5 letech při průměrném praní 2 až 3 praček týdně. Pokud perete mnohem častěji a při vyšších teplotách, životnost topného tělesa se samozřejmě snižuje; pokud perete méně často, životnost se odpovídajícím způsobem prodlužuje. Stejné principy fungování platí i pro řadu Bosch Maxx 4.

Včasná výměna topných těles Bosch Maxx 4 (Bosch Maxx 5) může vést k poruše celé elektronické jednotky nebo řídicí jednotky v kombinaci s elektronikou. V takovém případě se náklady na opravu pračky výrazně zvýší, t.к. je třeba opravit nebo v krajním případě vyměnit nejen topné těleso, ale i dražší prvky.

READ  Jak vyčistit zaschlý prášek v pračce

Jak diagnostikovat

Příčinu poruchy topného tělesa (topného článku) u strojů Bosch řady Maxx 5 můžete zkontrolovat pomocí elektronické diagnostiky (viz chybová hlášení na straně 31). návod k obsluze pračky). U praček Bosch řady Maxx 5 se na displeji zobrazí následující chybové kódy: F19, F20.

Topné těleso (TEN) v pračkách Bosch Maxx 4 lze také ověřit provedením diagnostiky (viz „Odstraňování závad“ na straně 31). Návod k obsluze pračky). Pokud dojde k poruše topného tělesa, přístroj vám zobrazí jeden z těchto obrázků:

Porucha vytápění Ohřev vody neodpovídá programu

Topná tělesa (topné články) praček Bosch Maxx 4, 5 lze opravit přivoláním servisního technika v domácnosti. Nedoporučuje se provádět opravu svépomocí. Nejenže je obtížné sejmout přední panel a kryt, ale může dojít i k dalšímu poškození elektroniky.

Jedním ze způsobů, jak zabránit předčasnému poškození topných těles, může být instalace proudového chrániče (RCD), který se v případě výpadku proudu vypne a informuje vás, který díl je třeba vyměnit. Toto zařízení nemůže chránit před opotřebením topných těles, ale umožní vám sledovat, kdy je třeba je vyměnit, což může být později, než je doporučená doba výměny.

Existují případy, kdy topná tělesa v pračkách Bosch řady Maxx 4, 5 vydržela po instalaci bezpečnostního spínače přibližně 10 let. Pečujte o svou pračku a volejte servisní středisko nejen kvůli řešení problémů, ale také kvůli jejich prevenci.

Pro upřesnění nákladů na opravu. volejte telefonicky: v Moskevské oblasti. 8 (495) 782-78-63, v Petrohradě. 8 (812) 982-59-81, nebo si můžete objednat zpětné volání.

Výměna víka zavazadlového prostoru (těsnění dveří)

Pokud je těsnění byť jen mírně poškozené (a spotřebič mírně netěsní), je třeba ho okamžitě vyměnit. hrozí vytopení sousedů.

Nejprve odstraňte dveře, k čemuž potřebujete pouze dva šrouby.

Odstranění střešního okna

Najděte pružinu na nákružku, plochým šroubovákem ji vypáčte a posuňte do strany, abyste nákružek odstranili.

Plochým šroubovákem vypáčte pružinu na svorce

Oddělte vnější okraj manžety od přední stěny krouživým pohybem.

Odstraňte vnější okraj okraje z přední stěny

Odstraňte horní kryt, abyste získali přístup do vnitřku stroje.

Sejměte horní kryt ze spotřebiče

Nyní musíme odstranit druhou pružinovou svorku. Opatrně ji vytáhněte i s límcem.

Druhý pružinový klip opatrně natáhněte spolu s rtěnkou

Nové těsnění rtu nasaďte od nejvyššího bodu. Vložte manžetu do pouzdra.

Začněte od nejvyššího bodu nového okraje

Poté namontujte pružinovou sponu. Nejprve odstraňte dva šrouby na zámku. Druhou pružinovou svorku zajistěte šroubovákem.

Zajistěte svorku šroubovákem

Utáhněte stahovací pásku po celém obvodu. Je důležité, aby šroubovák nevyskočil. Zkontrolujte, zda je pružina pevně utažena. Zašroubujte zámek zpět na místo.

Utáhněte všestranný pásek šňůry

Nasaďte vnější svorku. Střešní okno zasuňte zpět do původní polohy.

Nasaďte vnější svorku na vnější manžetu a vraťte střešní okno na své místo

Spuštění pracího cyklu. Pokud stroj netěsní, uvědomíme si, že jsme měli zavolat servisního technika.

Případová studie

Mému známému se po 12 letech bezchybné služby rozbila pračka Indesit. Říká se mu mistr. Technik vyměnil topné těleso a kartáče a naúčtoval si 2400 za práci a 4700 za díly. Celkové náklady byly 7100 To se může stát, ale podle mého názoru je pro tento druh výdajů lepší koupit nový stroj nebo hledat úspornější způsob opravy stroje.

Upozornění:. ale když si ji vyhledáte, můžete ji najít se slevou za 400 EUR

Nedávno jsme měli „poruchu“ spotřebiče Hotpoint Ariston. Něco se také pokazilo. Přečtěte si doporučení pro opravu doma Můj manžel zkontroloval filtr, vše je normální, ale automatický systém byl rozmarný, během oplachování signalizoval selhání programu a zastavil praní. Zavolali do servisního střediska Ariston a sdělili vedoucímu problém. Zanedlouho se ozval technik a nabídl cenu opravy 12 tisíc. Wow, to je v době, kdy nový stroj v Eldorado s pokročilejším modelem (náš je 10 let starý), stejný Hotpot, stojí 12,100 se slevou (na konci října). Můj manžel se snažil vysvětlit po telefonu, že není správné provádět vzdálenou diagnostiku, určovat cenu, mírně řečeno, a odmítl službu, nebyl schopen odolat tlaku mistra. výsledkem bylo, že jsme našli profesionály, kteří nám v den servisu přivezli přesně stejnou použitou pračku v dobrém stavu. Nainstalovali ji, naši odvezli k opravě. Celkově, včetně dodávky, „recyklace“ našeho caprice a instalace toho, který přišel. 6 tis. Práce. Osobně jsme spokojeni.

Pořídit si ojetý vůz s neznámou historií za polovinu ceny nového se nezdá být příliš dobrým řešením. nový má minimálně roční záruku. Pokud jde o samoopravu, zejména lepené nádrže, je situace nejednoznačná. U mého, který byl v provozu 13 let, ložiska hučela. ale nic takového jako opotřebení neexistuje. a ostatní fungovaly také. Proto jsem tato ložiska vyměnil za značková. Chvíli pracoval a bylo jasné, že opotřebení všeho, co se tam otáčí, se projevuje, jen ložiska jako více namáhaná část došla dříve. nakonec jsem měl štěstí, že jsem si včas koupil nový, abych dostal plat a peníze na dovolenou za 2 nevyčerpané dovolené. Stejně tak, pokud uplynulo hodně času a je zřejmé, že opotřebení je velké a oprava je zralá vážná, ne jen drát k obnovení přerušeného, pravděpodobně má stále smysl kupovat nové. A pokud oprava není tak velká, ale je zřejmé, že už je vše na útěku, jako v mé situaci, zatímco po opravách, aby se ušetřilo na nové. Měl jsem štěstí, že jsem nemusel jít do druhé opravy, protože ceny šly nahoru a peníze by nestačily ani na koupi toho nejlevnějšího.

Ariston je stroj střední třídy a cena je přiměřená. Je určena pro 5-7 let. Od této chvíle ji můžete prostě vyhodit.

Životnost domácího spotřebiče závisí na intenzitě jeho používání. Naše myčka Bosch je v provozu již třetí desetiletí. Změnil (sám) pouze západku na víku zavazadlového prostoru.

Pravidelně zapomínám vysypávat šrouby, matice a další drobnosti z kapes svého pracovního oblečení. Z nějakého důvodu se vše hromadí v límci za poklopem.

Jak ukázala praxe, snažit se opravit starý stroj je nevděčná práce snažil snažil táhl tento šrot do opravy zaplatil za dopravu tam i zpět to se rozbilo znovu opravy jsou drahé Stejně, jen koupit nový jako my)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS