Jak vyměnit řemen šicího stroje

Jak vyměnit řemen u šicího stroje s nožním pohonem

Chci se podělit o své zkušenosti s výměnou řemene na starém nožním stroji Singer. Nebo si raději vyrobte popruh z improvizovaných prostředků.

Náhodou mám stroj, který jsem vždycky chtěl. Stroj se dlouho nepoužíval a vypadá docela ošuntěle. Nebyl jsem si jistý, jestli je v pořádku. Když jsem ho ale prozkoumal, zjistil jsem, že chybí jen hnací řemen. A mě napadlo, že si pásek vyrobím sám z čehokoli, co bylo k dispozici.

V jednom stavebním obchodě jsem si koupil lano (jak se mu tam říkalo), silnou kapronovou šňůru o průměru asi 1 cm.

Doma jsem pak šňůru nasadila na stroj a označila ji podle velikosti. K tomu bylo nutné odstranit ochranný kryt šňůry na horní straně stroje u setrvačníku, není to problém, je přišroubován na šroubu.

Aniž bych šňůru odstranil, spustil jsem stroj do stolu a šňůru odřízl nikoliv podle značky, ale asi o 1,5-2 cm, aby bylo dostatečné napětí pro otáčení setrvačníku. Konce šňůry jsem spálila plamenem zapalovače a dokud byly ještě měkké a roztavené, rychlým pohybem jsem jim dala kulatý tvar, aby byl spoj co nejčistší. Vzal jsem jehlu s tlustým očkem, silnou kapronovou nit a sešil konce šňůry přímo pod stolem, aniž bych šňůru vytahoval ze stroje.

Opatrně stroj zvedněte a ujistěte se, že šňůra nevyklouzne z drážek setrvačníku.

Měl jsem pochybnosti, že lano kapron je docela kluzké a že by na setrvačníku sklouzlo. Ale výsledek je nad mé očekávání, stroj zvládne jakoukoli látku, pás neklouže. Na fotografii je džínová tkanina prošitá ve 12 vrstvách.

Byl bych rád, kdyby moje zkušenosti byly užitečné i pro ostatní. Pokud máte nějaké dotazy, rád vám je zodpovím.

Ozubený řemen ovlivňuje polohu jehly

Aby šicí stroj spolehlivě tvořil stehy, musí mít poloha jehly vůči rukojeti chapače určité parametry. Při zvednutí jehly z nejnižší polohy do polohy 1.8-2.Špička jehly o průměru 0 mm by měla být umístěna nad očkem jehly. V tomto okamžiku je jehla překryta horní nití a vzniká smyčka, která je zachycena za háček. Pak omotá horní nit kolem spodní a spustí je. Vytvoří se steh. Optimální vzdálenost mezi hrotem háčku nahoře a hrotem jehly (h) by měla být do 1.5-2.0 mm.

Pokud je šicí stroj vystaven maximálním silám, které nejsou výrobcem udávány, může se tato mezera (h) měnit. Ozubený řemen „prokluzuje“ na spodní řemenici (o jeden zub) a horní závit nevytahuje spodní závit. Chybějící řádky se objevují nebo někdy chybí vůbec.

Kryt pohonu overlocku

Před výměnou řemene se k němu musíte dostat. U starších overlocků jsou přihrádky na pohon a řemeny zakryty ochranným krytem, který lze snadno sejmout.U novějších overlocků je motorový pohon skrytý uvnitř těla, takže k němu má přístup pouze odborný technik. Ano, a pás tam bude speciální, který lze zakoupit pouze ve specializovaných obchodech, a to i tehdy poměrně obtížné.

Výhoda starších overlocků. je volný přístup k motoru a nový hnací řemen můžete zakoupit v každém oddělení šicího příslušenství. Můžete si je vyměnit sami, aniž byste museli volat řemeslníka.

Jak nastavit napnutí ozubeného řemene

Napnutí rozvodového řemene lze snadno nastavit. A není nutné demontovat motor (jako na fotografii). Vložte plochý šroubovák podle obrázku a uvolněte upevňovací šroub. Neodšroubovávejte ji úplně. Poté posuňte napínák ve směru šipky. Několikrát otočte ručním kolečkem a zkontrolujte, zda se nezměnilo napnutí řemene. Poté utáhněte stavěcí šroub.

READ  Jak vybrat stolní ventilátor podle příkonu

Co se týče napnutí řemene, hlavní je řemen příliš nenapínat. Napnutý řemen zvyšuje zatížení připojených jednotek, což vede k jejich předčasnému opotřebení. Pokud je řemen příliš napnutý, je šicí stroj příliš pomalý a vzniká nadměrný hluk. Na druhou stranu volně napnutý řemen zvyšuje „šanci“, že při přetížení proklouzne jedno nebo dvě ozubená kola na řemenici. Nastavte napnutí popruhu tak, abyste při stlačení prstem cítili malou vůli. V každém případě však před sestavením těla stroje zkontrolujte jeho provoz.

Vyměňte mechanický pedál za elektrický. nebo šicí stroj.

Okamžitě jsem přemýšlela o přestavbě svého šicího stroje na eletronické šití.pohon. Již sešité fotografie. Upevnění k vozu bylo vyrobeno z kovu o průměru 4 mm, který jsem nařezal úhlovou bruskou, ořízl, vyvrtal několik otvorů a natřel základním nátěrem

Zeptal se mé dcery, kde v našem městě se prodává příslušenství pro šicí stroje, a v sobotu, rychle se připravil a dopředu na kyvadlovou autobusovou dopravu N8. Po příjezdu na místo mě překvapil v podobě volného dne. Je sobota.-Nepotřebujeme zisky. Chvíli jsem postával a šel na autobusovou zastávku, abych počkal na N8. Zatímco jsem čekala, zapnula jsem makovou dýni a uvědomila si, že obchod Rubbermaid nám pomůže. Dvacet řidiči mikrobusu a za 30-40 minut stojíme před dveřmi obchodu. Řekl jsem prodejci o svém problému a on souhlasil, že prohledá obchod a najde mi gumový kroužek o obvodu 390 mm. Ne průměr, ale délka ponoru. Asi za 10-15 minut mi dal prsten, který jsem potřeboval, za cenu 26, byl jsem s tím spokojen a koupil jsem si 4 prsteny

pro všechny případy. Cena podobného pásu v obchodě s šitím je 160 Jak se říká, cítit rozdíl. Při příjezdu, vyvalil stroj odšrouboval 2 šrouby a odstranění víka nahoře, dal gumový kroužek na pohon a el.motoru při

Těšíme se, až vše zapojíme a jak se říká. Granáty mají špatný systém, motor se netočí správným směrem. Zde je video MVI-4397 Musím najít řešení tohoto problému. A jako všichni techničtí lidé si nakreslíme schéma šroubu

Myšlenka byla vystřihnout to všechno z 4 mm kovu, ale vše je jednoduché, ohýbání těchto legend 3 mm elektrodou a svařeny dohromady, upevnění na stroj vyroben konec matice M5 matice a přivařeny k němu. Výsledkem je, že mám takový produkt

Po zkoušce bude osten natřen barvou. Po návratu domů jsem začal používat tento malý trik

Po implementaci to v počítači vypadá takto

A zde je výsledek tohoto obvodu na MVI-4396 MVI-4396. To je vlastně celý příběhPlná nádrž a dobře, velmi vzácné a drobné opravy. Omlouvám se.-video se z nějakého důvodu nenačetlo můj syn přijde a pokusí se vyřešit problém s ním

Kontrola a nastavení elektronické škrticí klapky na 1.8т

Druhý den na dálku vyřešil problém „plynová páka se nepřizpůsobí“, standardní motor, 1.8t ME 7.5. 1Mb, elektronický pedál.

S diagnostikou a opravami většinou nebývají problémy a většina lidí ví, jak a co dělat. Ale aby nedošlo ke ztrátě nahraného materiálu, rozhodl jsem se ho zveřejnit zvlášť, pro případ, že by se někomu hodil 🙂

Zde je schéma zapojení elektronického plynu a elektronického pedálu ke všem mozkům 1.8t ME 7.5. Schéma budete potřebovat, pokud dojde k přerušení nebo zkratu v kabeláži. Vidíme, že pedál a šoupátko mají uvnitř dva proměnné odpory a mozek z nich snímá polohu šoupátka nebo pedálu. Proč dva rezistory? Je to jednoduché, je to kvůli spolehlivosti a přesnosti.

READ  Jak zabudovat mrazák do skříně

To je tlumič, vyfotil jsem opotřebovaný a normální. Pokud je rezistor opotřebovaný nebo jsou kontakty poškozené, adaptace se ztratí, adaptace selže, auto havaruje a otřese se (po ztrátě adaptace)

Tohle je ten pedál, sám jsem ho nevyfotil, ukradl jsem ho někomu na netu a je stejný.

Vidíte, jak je to snadné 🙂 Vše musí být v normálním stavu a elektroinstalace musí být bez přerušení.

Možná máš nějaký malý trik, ale možná na něj nepřijdeš, ale pro jistotu ho napíšu 🙂

Obvykle se tak děje při výměně mozku, kabeláže z jiného motoru nebo směsice.

Mozek MU7.5 má obrovské množství firmwaru pro různé motory a vozy.

U některých, poněkud starších motorů, jsou cívky napájeny z benzinového čerpadla a objevují se pouze při startování. Přítomnost této síly je řízena mozkem (firmwarem) prostřednictvím mozkové karty 21.

V jiných, novějších (hromadných) cívkách jsou cívky napájeny přes „hlavní relé“ J271 (může mít jiné číslo) a objeví se okamžitě po zapnutí zapalování. Tuto sílu řídí mozek (firmware) prostřednictvím mozkového kmene 21.

Podívejte se na rozdíl? V jednom případě se 12 objeví, když nastartujete, a ve druhém (nejčastějším) hned po zapnutí zapalování. V obou případech se mozek dívá na napětí na kontaktu a záleží pouze na firmwaru, v jakém okamžiku mozek čeká, až se tam objeví napájení. Vtip je v tom, že pokud jste provedli upgrade na novější zapojení nebo jednotku, s napájenými cívkami přes „Main Relay J271“, ale nepřidali jste reluke, stroj se pedálu nepřizpůsobí a bude fungovat jen na volnoběh 🙂 Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je připojit 12voltový kolík na mozkovém kmeni 21. To je sběrnice, na kterou se po zapnutí zapalování přivádí 12 voltů. Protože čerstvý firmware čeká na 12 na pinu 21 při zapnutí zapalování a nestartuje motor 🙂

vyměnit, řemen, šicího, stroje

Dobře, rozptýlil jsem se. pokračujme v diagnostice a adaptaci 🙂

Než se pustíte do zapojení, je nutné pomocí diagnostického programu z diagnostiky a určit, co je problémem. Nemusíte se v tom nijak hrabat 🙂 Potřebujete pouze 3 kroky 🙂

Kontrola chyb v mozku, na hlavním relé nebo relé J271 by neměla být žádná chyba.

Přejdi na kanál 4 a podívej se, jaké je napětí na potenciometrech, na rezistorech, pokud tam není napětí nebo je velká vůle, jdi na kabeláž a konektory :-). Zde a dále se všechny kanály a úpravy provádějí v motoru 🙂

Zde jsou testovací napětí z příručky. To platí, pokud použijete ke kontrole tester. V životě se nikdy moc neliší, to nevadí, pokud se neliší příliš.

V kanálu 0, v posledním okénku, vidíme stav přizpůsobení plynu, OK nebo ne OK 🙂

V ostatních kanálech můžete pomocí rezistorů sledovat úhel sklonu tlumiče, polohu plynového pedálu a polohu škrticí klapky.

vyměnit, řemen, šicího, stroje

Šrouby. pouzdra nožního pohonu mají pojistné matice

Konstrukce pohonu nožního stroje se může na první pohled zdát složitá. Pokud pohon rozeberete, zjistíte, že všechny armatury jsou nastaveny kuželovými šrouby, které lze utáhnout běžným šroubovákem. Aby se zabránilo náhodnému vyšroubování pouzder během provozu, je pohonná jednotka ovládaná nohou dodatečně zajištěna pojistnou maticí. Pojistná matice se utahuje a povoluje klíčem.

Opravu nožního ovladače začněte úplným vyšroubováním šroubů jednoho po druhém a nejprve povolte pojistnou matici klíčem. Někdy je však obtížné uvolnit. Po tolika letech působení oleje a prachu se „přilepily“ k základně natolik, že je lze jen těžko odšroubovat bez šestihranného klíče.

READ  Proč uhlí v kotli nehoří

Jak vyměnit řemen na overlocku typu Prima

Vzhledem k tomu, že overlocky typu Prima a podobné typy nejčastěji vyžadují výměnu a seřízení řemene, použijeme jako příklad právě tento typ. Důvodem je skutečnost, že byly vyrobeny na počátku 90. let a hnací řemeny OEM byly nekvalitní.Nejprve je třeba sejmout ochranný kryt, který uzavírá pohon a řemen. Umístěte overlock na stranu, jak je znázorněno na fotografii, a povolte šroub označený šipkou, ale neodšroubovávejte jej úplně.

Otevřete kryt závěsu a plochým šroubovákem povolte další šroub. Nyní můžete sejmout kryt a získat přístup k motoru a řemenu overlocku.

Pokud potřebujete vyjmout řemen a nainstalovat nový, povolte šrouby, které připevňují motor k držáku, plochým šroubovákem, vyjměte řemen a nainstalujte nový. Pokud potřebujete řemen utáhnout, budete muset pravděpodobně dále vyšroubovat matici upevňující držák k overlocku skříně. Snížením držáku dolů se zvýší napnutí řemene.

Jak nastavit správnou polohu ozubeného řemene

Pokud musíte rozvodový řemen sami zachytit do správné polohy, buďte trpěliví, protože se jedná o poměrně složitý a nepohodlný proces. Nejprve je třeba zcela povolit napínání řemene a přesunout napínák do strany. Pak je třeba řemen z řemenice odstranit (posunout). Existuje pouze jedno místo, kde to lze relativně pohodlně provést. v oblasti horní řemenice. Řemen sundejte z řemenice ručně bez použití nářadí, jinak by mohlo dojít k poškození řemene. A není zaručeno, že se na tomto místě časem neprotrhne?

Nejtěžší ovšem není pásek sundat, ale nasadit ho zpět. To je velmi obtížné, protože obě hřídele musí být v tomto okamžiku v jediné správné poloze. To znamená, že vývod háčku by měl směřovat k jehle a stát nad jehlovou tyčí 1,5-2,0 mm. Záleží na vás, jak to uděláte, ale pravděpodobně bude jednodušší, když to udělají dva lidé společně.

Nezapomeňte, že na jeden cyklus jehly připadají dvě otáčky raketoplánu. Pokud tedy háček otočíte o jednu otáčku, jehla narazí na základnu tahu háčku. Podívejte se pozorně, v průběhu raketoplánu je zvláštní prohloubení, není to pro krásu a pro volný průchod jehly. Není moc co poradit, jen vám popřát hodně úspěchů.

Tento článek je o tom, jak si sami rozebrat moderní domácí šicí stroj brother, Janome atd.

Zařízení moderního šicího stroje Jak jsou uspořádány moderní domácí elektrické šicí stroje. Hlavní závady uzlů a mechanismů.

V tomto článku se dozvíte, jak zjistit příčinu poruchy elektromotoru a jak motor vyměnit.

Chybějící stehy u moderních šicích strojů Proč u moderního domácího šicího stroje začnou náhle chybět stehy při šití?? Vysvětluje opravář šicích strojů.

Navíjení nitě na cívku Taková maličkost, jako je navíjení nitě na cívku, je při šití často velkou nepříjemností. Ne vždy je možné overlock provést rychle a „hladce“. Zjistíme, proč může být někdy obtížné navinout nit na cívku a co můžete udělat, abyste překonali drobné přerušení navíjení.

Šicí stroj overlock Jak používat overlockovou patku a na co si dát pozor při výběru stroje s funkcí overlocku.

Šicí stroj Veritas Rubina Master názor na to, který šicí stroj je nejlepší. Podrobnosti o použitém šicím stroji Rubina a dalších starších modelech Veritas.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS