Jak vyměnit filtr ve vysavači Bosch

Motorový filtr Hoover. přehled častých otázek

Pro dlouhotrvající zachycení zápachu existují dva různé filtrační prvky, které jsou zabudovány do každého vysavače.

Volitelně jsou k dispozici další filtry, které chrání motorový prostor před nečistotami a čistí výfukový vzduch z vysavače.

filtr, bosch

Pokud se některý z filtrů ucpe nebo poškodí, může dojít k přehřátí motoru a jeho poruše. Proto je důležité udržovat filtrační kazety vysavače čisté a pravidelně je měnit, pokud jsou opotřebované.

Bosch GL-20 Specifikace

Níže naleznete produktový list a uživatelskou příručku Bosch GL-20.

Maximální příkon 600 W
Sací výkon 2200 aW
Roční spotřeba energie 28 kWh
Nastavitelný výkon Ano
Aktuální 10 A
Frekvence příchozího střídavého proudu 50 Hz

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Odpověď na vaši otázku v příručce nenajdete? Odpověď na vaši otázku najdete níže v sekci Často kladené otázky (FAQ) na stránkách Bosch GL-20.

Váš vysavač Bosch může ztrácet sací výkon z následujících důvodů:. Výkon vysavače není nastaven na maximum. Nádoba na prach nebo prachový sáček jsou přeplněné. Hadice, kartáč nebo trubka je ucpaná

Čistý filtr je důležitý pro udržení sacího výkonu vysavače. Pravidelně kontrolujte nádobu na prach nebo sáček na prach. Ucpaný filtr snižuje sací výkon a zvyšuje spotřebu energie.

filtr, bosch

Běžné řešení problémů se zápachem. nasypte trochu pracího prášku do koše nebo sáčku na prach.

Podobné návody k použití

Bosch GL-20

Bosch GL-30 2200W

Bosch Pure Air GL-30

Vysavač Bosch AdvancedVac 20

Bosch GL-30 BGL3A300

Bosch BGL 35 MOVE 1

Bosch GL-40 ProAnimal

Bosch GL-30 BGL3B210

Bosch BWD421PRO

filtr, bosch

Bosch GAS 35 M AFC Professional

ManuályPDF. ru

Hledáte pokyny? ManualsPDF vám zajistí, že během několika sekund najdete, co potřebujete. Naše databáze obsahuje více než 1 milion PDF příruček od více než 10 000 značek. Každý den přidáváme nové verze příruček, takže vždy najdete přesně to, co potřebujete. Je to tak jednoduché: stačí zadat název značky a typ výrobku do vyhledávacího pole a získáte bezplatný a okamžitý přístup k příručce.

Čištění prachového sáčku a filtru

Pokyny pro čištění sběračů prachu a filtrů

 • Vytáhněte zástrčku ze zásuvky.
 • Odstraňte hadici.
 • Vyčistěte a vyprázdněte všechny filtry a odpadkové koše.
 • Odstraňte nečistoty z motorového prostoru vlhkým hadříkem.
 • Vyfoukejte motorový prostor proudem vzduchu (zapněte vysavač a otáčejte jím ze strany na stranu).
 • Vložte nový prachový sáček a filtry.
 • Vyčistěte hadici, trysky a kartáče.
READ  Jak vypnout časovač na troubě Bosch

Jak čistit Hepa filtr vysavače

Jemné prachové filtry mohou být papírové (na jedno použití) nebo plastové (na opakované použití) a jsou k dispozici v různých tvarech a strukturách.

papírový Hepa filtr lze čistit pouze suchou metodou; pokud se po vysušení omyje, sníží se sací výkon.

 • vyjměte filtr z vysavače,
 • Zaklepejte na těsnění filtru na okraji prachovky, abyste vytřepali prachové částice,
 • Zbylé nečistoty vyčistěte hustým kartáčem nebo vyfoukejte kompresorem na matrace.

Jednorázový Hepa filtr musí být vyměněn za nový, pokud nelze vyfoukat prachové nečistoty, pokud je papír pokroucený nebo pokud je doba výměny doporučená výrobcem.

Polymerový Hepa filtr lze na rozdíl od papírového filtru umýt od zaneseného prachu a snadno se čistí, i když je suchý:

 • Poklepáním na těsný okraj filtru vyklepejte nahromaděný prach v zásobníku na prach (filtr můžete také vyfoukat kompresorem nebo jiným vysavačem), pokud je filtrační vložka dostatečně čistá, vložte ji zpět do přístroje,
 • pokud se polymerní materiál nezdá být dostatečně čistý, opláchněte jej:
 • Nalijte vodu do kbelíku (tak, aby zakryla sítko),
 • ponořte filtrační vložku na 10 minut,
 • Filtr krátce umyjte šamponem (nemyjte ho tvrdými kartáči nebo houbičkami),
 • Poté je opláchněte pod tekoucí vodou,
 • Nechte vyschnout na papírové utěrce nebo bavlněném hadříku po dobu asi 12-24 hodin (dokud není zcela suchý. mokrý filtr nedávejte do vysavače, zničil by motor a ve vzduchotěsném prostředí by zplesnivěl),
 • Vraťte suchý filtr zpět do vysavače.

Vysavač nepoužívejte bez jakéhokoli typu HEPA filtru.

Jak vyčistit cyklónový filtr vysavače

Cyklónová filtrace se v průmyslu používá již více než sto let a teprve nedávno se začala používat v domácnostech.

Princip činnosti je následující: vzduch spolu s prachem a nečistotami je roztočen vysokou rychlostí. Vlivem odstředivé síly se všechny nepotřebné věci přibíjejí na stěny mezisběrače a nečistoty již pronikly do prachové nádoby zařízení.

Kvalitní cyklónový filtr by měl splňovat následující požadavky

 • Vakuový výkon. nejméně 1800 wattů,
 • Sací výkon. 250 W nebo více,
 • Náhradní vybavení pro čištění nábytku, jako jsou turbokartáče.

Mnoho výrobců nyní vyrábí vysavače s tímto typem filtru. Cenové rozpětí je poměrně značné, takže si můžete vybrat buď levné a výkonné zařízení, nebo skutečně výkonné.

READ  Jak zvýšit tlak v kotli Bosch

K čištění filtru HEPA vysavač vyžaduje:

 • Odpojte zařízení od napájení.
 • Otevřete přístroj, vyjměte plastovou nádobu na sběr prachu, vytřepejte obsah do sáčku nebo koše, nádobu umyjte.
 • Vyjměte a vyperte filtr HEPA.
 • Mytí filtračních desek a houbiček.
 • Obojí namontujte na místo.

Tento způsob filtrace je pohodlný, protože se nepoužívají žádné prachové sáčky a nečistoty se po každém čištění snadno vyklepou.

Chytrý Bosch)

Dobrý den všem! Dříve jsem oznámil jeho boje s vysavačem) Obecně platí, že podstata je to, že dávno koupil vysavač Bosch pro domácnost, rozhodl se vyzkoušet typ kontejneru, zpočátku bylo vše v pořádku, ale pak po 4-5 měsících začal „přehřívat“ často, vizuálně filtr není moc, že a špinavý byl. Filtru se nemohu zbavit, je to trochu složité. Kde jsem dosáhl verdiktu, nahradit lamelový filtr, vše by bylo v pořádku, ale cena 6 m s dopravou, je to nějak tuk pro filtr, který trval 4-5 měsíců. A to i přesto, že samotný vysavač stál 12 rublů a něco. Snažil jsem se vyčistit filtr, jen se to zhoršilo, častěji se začalo zapínat čištění filtru, vypadá to takhle, vysavač po dobu 5-10 minut, vypne motor vysavače, motor zapne čištění filtru, takže třikrát, pak klesne na 3-5% výkonu a dokud se nevypne a znovu nezapne, výkon se nezměnil. Zkoušel jsem možnost odstranit filtr nebo dát jiný, ale tato pohroma trvá a okamžitě snižuje výkon) na 50% (Mimochodem fotografie bude viditelný bílý ventil. ) Poslední dobou mám dost vysavače, který se pouští do úklidu ještě rychleji, ne každých 5-10 minut, ale 2-3. To je dobrý způsob, jak nic nevysávat. Vzhledem k tomu, že záruka již dávno vypršela, rozhodl jsem se rozebrat a podívat se, zda může být vše v prachu, včetně teplotního čidla. Když jsem vysavač otevřel, žádné teplotní čidlo jsem nenašel, našel jsem tlakové čidlo. Skutečný trik Bosch, tento snímač je pro několik věcí: 1) ochrana před dětmi a těmi, kteří rádi nelepí do vysavače))) 2) podmíněná ochrana proti přehřátí motoru. Funguje to takto. Jeden konec snímače s trubkou je vložen do pouzdra před hadicí a filtrem a druhý konec je vložen do pouzdra před motorem. Pokud je tlak před motorem nebo filtrem příliš vysoký, dojde ke zkratu snímače. Obecně platí, že je to nutné, ale vše je navrženo tak, aby častěji měnit filtr) Protože nemám sexuální záliby pro vysavač)), Zapojil jsem tento senzor na obou stranách a voila vše začalo fungovat dobře. Dobrým nápadem je přidat termočlánek a připojit ho k motoru, pokud se příliš zahřeje, snížíte výkon. Ale zatím mi to nevadí, vysavač stejně nepoužívám dlouho a desetiminutový interval mi stačí už několik let)

READ  Je možné umýt HEPA filtr vysavače

Čištění vysavače

Chcete vyčistit vysavač?? Pokud potřebujete vyčistit filtr, hadici, trubku nebo jinou část, přečtěte si naše rady pro čištění vysavače níže.

Vyčistěte kartáč a teleskopickou trubici vysavače. je to jednoduchá činnost, kterou zvládne každý. Oddělte je od vysavače, zkontrolujte, zda nejsou ucpané nečistotami, odstraňte z kartáče žmolky, vlasy a vlákna a opláchněte je pod teplou tekoucí vodou bez saponátu, poté je nechte chvíli uschnout.

Postup čištění filtru vysavače je podobný postupu popsanému výše. Pokud je filtr omyvatelný (viz návod k použití), lze jej jednoduše opláchnout vodou bez použití mycího prostředku. Poté ji nechte 24 hodin schnout.

Čištění hadice vysavače probíhá podobně jako výše uvedené postupy. Pokud se domníváte, že v hadici něco uvízlo, můžete do ní opatrně zasunout násadu od koštěte nebo jiný dlouhý předmět a pokusit se jej vyjmout.

Chcete-li vysavače Bosch vyčistit, vyjměte nádobu z přístroje, vyjměte obsah, opláchněte pod teplou tekoucí vodou a nechte zcela vyschnout. V žádném případě nevkládejte do spotřebiče mokrou nádobu. Měla by být zcela suchá. Totéž platí pro čištění filtru vysavače nádob. Vyjměte filtr z vysavače, postupujte podle pokynů a pokud je to povoleno, vyperte jej pouze pod vodou. Filtr by se měl také nechat vyschnout při pokojové teplotě po dobu nejméně 24 hodin.

Čištění motoru vysavače byste měli svěřit autorizovanému servisnímu středisku Bosch ve vašem městě. Během 12měsíční záruční doby je to zdarma. Pro práce provedené po uplynutí záruční doby jsou stanoveny pevné ceny.

Pokud máte stále dotazy ohledně čištění vysavačem nebo chcete najít servis ve svém okolí, zavolejte na náš zákaznický servis a získejte více informací. Můžete nám zavolat na toto číslo 24 hodin denně, 7 dní v týdnu: 8 (800) 200 29 61. Rádi vám pomůžeme.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS