Jak vyměnit ložisko bubnu pračky

Oprava pračky Samsung vyměňte ložiska na bubnu. Jak vyměnit ložisko v pračce Samsung

Výměna ložiska bubnu pračky Samsung je v servisech a servisních střediscích běžným postupem. Jedná se o velmi namáhanou část, a proto dochází k jejímu častému poškození. Výměna ložiska pračky „Samsung“ vlastníma rukama je namáhavá a nepříjemná práce. Je to dáno zvláštnostmi designu. Modely Samsung mají matnou zadní stěnu, kterou nelze odstranit. Jen se připravte na to, že budete muset stroj rozebrat až po poslední šroubek, abyste se dostali k bubnu. Svědomitým odstraněním všech rušivých částí zachováte jejich celistvost vytažením nádrže. Připraveni oživit vaši pračku? Můžeme vám pomoci praktickými radami, odkazy na užitečné zdroje.

vyměnit, ložisko, bubnu, pračky

První krok. vyzvednutí dílů

Chcete-li najít správné příslušenství, potřebujete celý název modelu. Nachází se nad čárovým kódem servisního štítku na zadní straně pračky.

Vyfoťte nebo napište název a odborník vám pomůže díl najít. Možná požadovaná úprava je uvedena v tabulce.

Zakoupení ložiska v internetovém obchodě je snadné. Poslední metoda. rozeberte pračku, abyste zjistili, jaká ložiska jsou v pračce „Samsung“. Tato možnost má velkou výhodu. demontáží částí CM můžete najít další vady, poškození (řemen, kříž, vývody), okamžitě koupit vše, co potřebujete.

Kolik stojí ložisko na subwooferu Samsung??

K výměně budete potřebovat 2 ložiska. vnitřní, vnější a určitě novou vývodku. Proto má větší smysl kupovat.

Druhý krok. příprava

Nejprve připravte stroj na zákrok:

 • Odpojení od elektrické sítě, inženýrských sítí.
 • Přemístěte ji od stěny, mimo skříňku, výklenek, pod dřez. budete potřebovat manévrovací prostor, dobré osvětlení.
 • Zásoby nářadí: sada šroubováků, šroubovák, nástrčný klíč, kladivo, hadr, mazivo, sada na opravy, fix, fotoaparát, lis na šrouby.
 • Uvolněte místo pro demontované sestavy, panely a spojovací materiál.

Třetí krok. demontáž automatické pračky

Základní proces je také třeba provést v několika krocích. Nezapomeňte si výsledky svého úsilí vyfotit nebo natočit. To usnadňuje opětovné sestavení. A je to tady:

 • Vyberte si vhodný šroubovák, bit pro váš oblíbený šroubovák, vyšroubujte zadní šrouby, které drží kryt na místě.
 • Ujistěte se, že máte všechny plastové podložky a distanční podložky na stejném místě, abyste je neztratili.
 • Zatlačte víko zepředu směrem k sobě, aby se spojovací prvky vysunuly z drážek.
 • Když je povrch posunutý dopředu. zvedněte jej nahoru, opatrně jej vyjměte.
 • Vyjměte sběrač prášku uchopením vnitřní západky prstem.
 • Nyní máte přístup ke dvěma šroubům, které drží přední panel, zásobník prášku. odstraňte je.
 • Vyjměte ovládací panel odpojením kabelů. Samsung CM zapojení udělal dobře. Svorky a konektory mají různé tvary a barvy, takže je při montáži obtížné je zaměnit. Pokud však máte pochybnosti, můžete si pořídit obrázek, očíslovat ho fixou a napsat na něj číslo.
 • Po vyjmutí modulu uvidíte samořezné šrouby, které drží horní část hlavní čelní stěny.
 • Odpojte spodní panel tak, že jej opatrně otevřete šroubovákem. odhalíte tak upevnění spodní stěny.
 • Před vyšroubováním hlavních šroubů odstraňte kovovou svorku upevňující límec krytu šachty. Pružinu vypáčte plochým šroubovákem.

Zasuňte límec do bubnu. Nyní můžete sejmout přední panel.

 • Při odstraňování odtokové přípojky ze spodní části pračky pod ni umístěte nádobu. po praní v ní často zůstává voda.
 • Odpojte kabeláž dna. topné těleso, motor, čerpadlo, senzory, uzemnění. Vytáhněte svazek kabelů stranou a zajistěte jej tak, aby nepřekážel a nepoškodil se při demontáži ostatních dílů.
 • Odšroubujte upevnění tlumičů, betonová protizávaží pomocí nástrčného klíče.
 • Nyní můžete odstranit plastovou nádrž vyjmutím pružin.
 • Demontujte všechny prvky, které by mohly překážet: motor, řemen, tlumiče
 • Oddělte poloviny nádrže vypáčením kovových příchytných pružin po obvodu nádrže.
 • Před výměnou sady věnujte pozornost sedadlu. Pokud máte na hřídeli velký hrbol nebo drážku, má smysl vyměnit pavouka, jinak výměna ložisek nepomůže.

Jak změnit:

 • Vyjměte žlázu.
 • Velké ložisko opatrně zatlačte do stěny nádrže a malé ložisko vytlačte ven.
 • Odstraňte vodní kámen, vyčistěte pouzdro, odstraňte rez a namažte ho speciálním mazivem.
 • Promazat vývodku, kroužky. nasadit na místo.
 • Hotovo! Nyní stačí pračku se sušičkou znovu sestavit v opačném pořadí. Demontáž, opravu a opětovnou montáž můžete provést sami

Jak vidíte, je třeba udělat spoustu práce. Pokud jste ale srdcem technik, máte sadu nářadí a správné příslušenství, zvládnete práci krok za krokem. Hodně štěstí při opravě!

READ  Jak eliminovat zoom v pračce

Pokyny krok za krokem pro demontáž pračky a výměnu ložiska

Pokud máte zkušenosti se spotřebiči, přečtěte si mé pokyny. Zde je návod na výměnu ložiska v pračce (vodorovné vkládání). Pračky se svislou náplní naleznete zde. Přeji pěkné opravy!

vyměnit, ložisko, bubnu, pračky

Každému kroku odpovídá fotografie v galerii.

Krok 1

Odpojte spotřebič od napájení a vyjměte přívodní a odvodní hadice. Vysuňte stroj tak, aby byl snadno přístupný ze všech stran.

Krok 2

Sundejte horní víko a vyjměte násypku. Za násypkou najdete 2 šrouby pro ovládací skříňku pračky.

Krok 3

Vyšroubujte upevňovací šrouby ovládací skříňky, vysuňte ovládací skříňku, vyjměte vodiče. Odstranění bloku.

Krok 4

Odstraňte kovový kroužek, který drží těsnicí gumu na přední straně pračky/sušičky.

Krok 5

Odstraňte přední kryt odstraněním 6 šroubů. 3 shora a 3 zdola.

Krok 6

Odšroubujte násypku a závaží, odpojte hadici od hladinového spínače.

Krok 7

Vyhledejte spodní závaží. natřená na červeno nebo hnědo.

Krok 8

Odstraňte spodní závaží, odpojte vodiče od topného tělesa a motoru.

Krok 9

Odpojte vypouštěcí potrubí od nádrže, odšroubujte 2 tlumiče nárazů z pláště pračky.

Krok 10

Přesun k nádrži, která je zavěšena na pružinách a připravena k demontáži.

Krok 11

Vyjmutí bubnu z pračky.

Krok 13

Krok 14

Odšroubujte tlumič a odstraňte upevňovací držáky na obou polovinách nádrže.

Krok 16

Důležité. Ložisko se vymění spolu s vývodkou, která musí být naplněna tukem, aby se do ložiska nedostala voda. Brousit pouzdro na kříži, po kterém běží výplňový box.

Recenze

Poprvé v životě se mi rozbila pračka. Buben začal rachotit, jako by se pračka chystala vzlétnout (vertikální pračka Zanussi). Moje sestra měla známého údržbáře, tak jsem získal jeho kontakty. Muž přišel, zeptal se, co se stalo, a smutně se podíval na stroj, jako by se měl sám přiznat a kát. Seděl jsem nad ním zarmoucený skoro hodinu a pravidelně spouštěl buben, který v jeho přítomnosti jako smůla buď rachotil, nebo ne. Řekl, že mi nemůže pomoci a že s ním není nic v nepořádku, ale až se konečně porouchá, zavolám mu znovu. Za cestu si však účtoval pouze 300 dolarů. Nejsem si však jistý, k čemu. Ale nemohl jsem odmítnout zaplatit, přišel.

Při dalším praní to znělo, jako by celý dům rachotil. Šel jsem na internet hledat odborníka, abych byl upřímný, neměl jsem velkou naději na úspěch. Našla jsem webové stránky tohoto obchodu. Hned mi vysvětlili příčinu hluku (bylo třeba vyměnit ložiska) a díly, které měli mechanici s sebou. Cena byla uvedena před provedením opravy, vše poměrně rychle. I kdyby to trvalo dlouho, hlavní je, abyste dosáhli výsledků. Obecně jsem spokojen. Děkuji! Dal jsem své sestře vaše číslo.

Když pracuje profesionál, je příjemné se na něj i podívat. Zeptal se na podrobnosti o tom, co se děje, rychle všechno rozebral, prohlédl, jmenoval přesné náklady na opravu spolu s novým dílem, vyjmul díl, nainstaloval ho, dal vše dohromady a odešel. Měl pocit, že celý den jen rozebírá a opravuje pračky, jako je ta moje (Samsung). Kéž by takoví profesionálové byli všude! Skromní, slušní odborníci ve svém oboru.

Ze slov přátel jsem si byl jistý, že když se stroj porouchá, je jednodušší koupit nový než najít normálního chlapa. Ale když se to stalo, ušetřil jsem čas a peníze, přesto jsem se rozhodl vyzkoušet a měl jsem velké štěstí, že jsem našel stránky vašeho obchodu. Přišly však až druhý den, ale to pro mě není hlavní kritérium. Ale byli rychlí, vzali všechny náhradní díly a mechanici byli slušní. Opravy byly levné. Takže teď radím svým přítelkyním, aby si najaly dobrého řemeslníka.

Když se mi porouchalo auto, netušil jsem, že se z toho může stát taková výprava. Nikoho neznám, tak jsem začal hledat na internetu. Ukázalo se, že v Nižním Novgorodu si můžete nechat opravit spotřebič z Moskvy! Zavoláte na číslo 8 800, a tam je jen dispečer, který přijme objednávku a předá ji pánovi v našem městě. Na internetu jsem našel Pavlovo telefonní číslo a nebylo možné kontrolovat práci a cena byla příliš vysoká na to, aby se platilo za techniky z Moskvy. Neměl jsem k takovému plánu práce vůbec žádnou důvěru. Pak jsem pozval technika z jedné firmy v Nižním Novgorodu. Ukázalo se, že topné těleso bylo vadné. Mechanik už stroj rozebral a chtěl ho opravit, takže se rozčiloval, když jsem ho předem požádal o odhad. Cena výměny topného tělesa byla vyjádřena na 5500, ačkoli místo od 1000 a navíc samotné topné těleso, podle něj, značkové, 1500. Zbytek je určen pro demontáž a montáž stroje. Tento přístup se mi zásadně nelíbí. Dal jsem mu 500 rublů. tak jsem ho doprovodil ven.

READ  Režim vlny pračky Samsung

Proto jsem se zásadně snažil promluvit si s mistrem ještě před jeho příjezdem. Na internetu jsem našla Pavlovo telefonní číslo. Vysvětlil situaci, vyslechl si přibližné náklady po telefonu. Po zavolání mistra přišel za pouhé dvě hodiny, což je velmi pěkné. Výměna vadného topného tělesa trvala něco málo přes hodinu. Cena vydání je téměř o polovinu nižší než u předchozího vydání. A nejlepší je, že víte, koho se zeptat. Nyní doporučuji všem, kteří se s tímto problémem potýkají.

Náš případ zjevně nebyl běžný. Začalo to nepříjemným zápachem, který se šířil, mysleli jsme, že sousedé hoří. Pak nám najednou přestala fungovat pračka. Zdá se, že je v něm všechno rozbité (stroj je již 16 let starý). Něco se pokazilo v zapojení, deska se roztavila a motor selhal. Protože jsme se na Paula již před několika lety obrátili s žádostí o drobné opravy bubnu, rozhodli jsme se mu tentokrát zavolat okamžitě.

Upozornil nás, že oprava stroje bude zdlouhavá a nákladná, protože budeme muset objednat náhradní díly. Navrhl nám tedy, abychom se rozhodli: buď stroj opravíme, nebo koupíme nový. Ale peníze na koupi nové pračky byly nejméně dvakrát tak drahé, takže jsme se rozhodli ji opravit.

O několik dní později se Paul vrátil se všemi díly, instalace sice zabrala několik hodin, ale výsledek stál za to! Stroj funguje perfektně! Děkuji řemeslníkovi za jeho profesionalitu a poctivost. A záruka je nyní k dispozici, což je skvělé. Neváhejte!

Řezání nádrže.

K řezání nádrže použijte běžnou pilku na kov. Pro urychlení procesu je možné použít pilový kotouč se zvětšenými zuby, pro zmenšení šířky řezu můžete kotouč předem prorazit kladivem, aby se zmenšilo nastavení zubů.

Hned bych měl říct, že než jsem na to narazil, četl jsem spoustu rad a každý to dělá po svém. To, co popisuji, bylo vyzkoušeno v praxi a za několik let nedošlo k jedinému průrazu. Začněme s řezáním nádrže. Řez je veden přesně podél linie lepidla. To může být trochu složitější v závislosti na typu nádrže, kterou máte. Pokud se šev nachází v přední části nádrže. máte štěstí a operace bude méně časově náročná.

Ve většině případů však šev prochází odběrovou komorou (tlakoměrnou komorou), a proto není tak snadné jej proříznout. Řezání pilkou na železo již není možné, takže musíte použít jeden pilový list. Nejprve horní část komory a poté spodní část. V závislosti na dovednostech a zkušenostech trvá řezání nádrže v průměru 30 minut až hodinu a půl (obr. 1).3). Při řezání je třeba být obzvláště opatrný, aby se buben pod tíhou svých polovin nerozlomil.

Montáž ložiska bubnu a opětovné sestavení pračky ARDO

Nová ložiska se namažou litolem a spolu s těsněním se zalisují do pouzder v opačném pořadí. Poté nasaďte kryt na hřídel bubnu, vyměňte řemenici a nasaďte kryt s bubnem na plášť, přičemž nezapomeňte na těsnění. Poté se na nádrž připevní kryt a nasadí se věnec napínáku.

Namažte ložiskové sedlo Vložte nové ložisko Montáž vývodky

Utahovací šroub na ráfku utáhněte jemným poklepáváním ráfku po obvodu ve směru ok, a to po každých 1,5 až 2 otáčkách matice. Tím se zajistí rovnoměrné uchycení dílu.

Poté utáhněte upevňovací prvek TEN a nezapomeňte jej vrátit na místo. Poté se namontuje teplotní čidlo a elektrické svorky a dalším krokem je instalace řemene na řemenice motoru a bubnu. Dalším krokem je montáž zadního krytu pračky, po jejímž dokončení lze pračku považovat za připravenou k použití.

vyměnit, ložisko, bubnu, pračky

Jak změnit

Při výměně dílu je třeba po odstranění starých ložisek očistit místo, kde byla namontována, od nahromaděných nečistot.

Dále zkontrolujte stav hřídele a pavouka.

I ty může být nutné vyměnit.Teprve poté lze namontovat nové díly.

Výběr nového

Abyste měli jistotu, že získáte správná ložiska a vývodku, doporučujeme je získat po demontáži starých ložisek a vývodek. Je možné, že prodejce bude schopen vybrat správné díly na základě značky a výrobce spotřebiče, ale na to se nelze spoléhat. Nákup podle vzorků je spolehlivější.

Pokud vertikálně zatížený stroj vyžaduje kompletní výměnu náboje, ve kterém je ložisko zalisováno, vezměte si s sebou také vzorek. Tyto díly mohou mít levý nebo pravý závit.

Montáž ložiska do pračky

Při montáži sestavy 2 ložisek začněte nejmenší součástí. Je vyražena z vnitřní strany bubnu stejným způsobem, jakým byl vyražen její předchůdce. Zkontrolujte, zda je díl pevně usazen. Příznakem toho je změna nápadného zvuku. Měl by se stát zvoněním.

Druhé ložisko se montuje úplně stejně, ale práce se musí provádět z vnější strany bubnu.

Jakmile jsou oba prvky na svém místě, přejděte k montáži výplňového boxu. Nejprve ji musíte namazat. Montáž se provádí stejným způsobem jako montáž ložisek pomocí dláta a kladiva. Je však jemnější a vyžaduje méně nárazů. Práce se provádí zevnitř bubnu.

READ  Voda v pračce Indesit neodtéká

Jak vyměnit ložisko v pračce

Pračka je domácí spotřebič, který se používá neustále, někdy i několikrát denně. A samozřejmě se může časem porouchat, obvykle v ten nejnevhodnější okamžik. Každá část pračky se může rozbít nebo porouchat, ale nejčastěji se jedná o části, které jsou během používání nejvíce fyzicky namáhány. To zahrnuje ložiskovou jednotku. V tomto článku vám mistr instalatér řekne, jak vyměnit ložisko v pračce v různých modelech, v jakých případech stojí za to vyjmout buben a v čem ne, s jakými obtížemi se mohou setkat začínající mistři.

Jak diagnostikovat, zda jsou ložiska pračky opotřebovaná?

Diagnostika závady se obvykle omezuje na vnější příznaky, jako jsou např

 • Charakteristický šum;
 • Vibrace během odstřeďování;
 • Buben se při vkládání prádla „pohybuje“ ze strany na stranu;
 • Buben se přestane otáčet.

Pokud není poškození včas opraveno, může dojít k vážné deformaci hřídele pastorku, motor podložky může vyhořet, hnací řemen se může přetrhnout v důsledku nadměrných vibrací, při nesprávném roztočení může dojít k poškození důležitých součástí a asi ve sto případech ze sta může dojít ke zničení podložky bez možnosti obnovení jejího provozu.

Co může způsobit selhání ložisek:

 • Přirozené opotřebení. výrobce udává životnost ložisek 5 až 7 let. Při zřídkavém používání může vydržet až 10 let.
 • Přetížení nádrže prádlem;
 • Praní těžkých kusů oblečení bez ochranné síťky (např. boty a sportovní vybavení by se měly prát ve speciální síťce) může způsobit zvýšené vibrace a namáhání motoru během cyklu odstřeďování;
 • Poškození vývodky a vniknutí vody do ní (může způsobit netěsnost);
 • Poškození těsnicí pryže mytím ostrými předměty, sponami, paprsky, řemeny apod.

Chcete-li vyměnit ložisko bubnu, musíte pračku rozebrat. Proto musí být SM připraven. Za tímto účelem:

 • Odpojte spotřebič ze zásuvky.
 • Odpojte všechna připojení. Před odšroubováním plnicí hadice si připravte nádobu, protože z ní bude odebírána voda.
 • Vypusťte vodu z vypouštěcího filtru. Za tímto účelem otevřete poklop ve spodní části předního panelu. Je zajištěn sponou a je třeba ji odšroubovat šroubovákem.
 • Odšroubujte filtr tak, že pod něj umístíte nádobu.

Umístěte pračku se sušičkou tak, abyste ji mohli pohodlně obsluhovat.

Než začnete pračku opravovat, musíte si připravit potřebné nářadí a náhradní díly pro výměnu.

  ;

 • Sada klíčů různých velikostí ; ;
 • Kovová tyč; (křížová a drážková); ; ;
 • Speciální voděodolné mazivo pro ložiska praček (v krajním případě lithol);
 • Použijte fotoaparát nebo telefon s fotoaparátem. doporučujeme vyfotografovat všechny díly, které chcete demontovat, aby byl proces montáže co nejjednodušší.

Sedmý krok. poslední krok

Gratulujeme, hlavní část práce je hotová. Nyní jste vyměnili potřebný prvek a je čas vrátit vše na své místo. Prvním krokem je namazání a montáž pouzdra. Poté spojte poloviny nádrže. Abyste zajistili, že nádrž po montáži neztratí těsnění, je nejlepší vyměnit těsnicí kroužek. Pokud jej nemáte, ošetřete spojované hrany silikonovým tmelem a nádobu spojte.

Poté podle fotografií nebo jednoduše podle návodu pračku sestavte v opačném pořadí.

Automatická pračka je dnes pro mnohé z nás nepostradatelnou součástí domácnosti. Stroj udělá většinu práce za nás, poskytne nám pohodlí a minuty odpočinku navíc. Abyste však předešli poruše stroje v nejnevhodnější chvíli, je vhodné jej nechat včas servisovat. To je klíčem k dlouhému a bezproblémovému provozu vašeho stroje.

Šéfredaktor webových stránek. Rozumím tématu technologií, 10 let zkušeností ve velkých maloobchodních řetězcích. Více informací o týmu a odborných znalostech materiálů naleznete na stránce TechRevision Team. Na stránkách je mnoho autorů třetích stran, ale za správnost informací v kompilacích odpovídám já.

S výměnou nemůžete čekat příliš dlouho. V návaznosti na pohyblivé části se hřídel bubnu začne opotřebovávat, což vede k výměně kříže. A to je nákladná oprava.

Vše v pračce Atlant je skládací, takže si to můžete vyměnit sami. Stačí dodržovat pokyny krok za krokem.

 • Sada šroubováků (křížový, plochý).
 • Otevřené a nástrčné klíče.
 • Kladivo.
 • Šroub nebo dláto.
 • K odšroubování zaseknutých spojovacích prvků použijte kapalinu WD-40.
 • Mazivo.
 • Opravná sada.

Jaká ložiska jsou ve vaší pračce Atlant?? Například ložiska 6203, 6204 25478/11,5 jsou vhodná. Je lepší kupovat originální díly. Najdete je v našem internetovém obchodě nebo si je můžete objednat přímo u dodavatele. Pokud se to nepodaří, budou stačit korejské díly. Vydrží déle než ty, které se vyrábějí v Rusku.

Je nutné žlázu okamžitě vyměnit. Tento o-kroužek chrání pohyblivé části před vniknutím vody. Díl patří do opravárenské sady.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS